Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-05, 13:23   #1
dinaah66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Smile

Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący


czy ktoś używał, szczególnie do cery z wypryskami??!
poproszę o pełen skład produktu
dinaah66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 13:42   #2
charlotta21
Raczkowanie
 
Avatar charlotta21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 235
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

Tutaj jest link do strony ze składem i opisem działania

http://www.blaufarma.pl/index.php?pr=40
charlotta21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 14:30   #3
dinaah66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
ok ale czy to jest CAŁY skład
na stronach producenta podają tylko składniki aktywne , a co z podłożem??!!

jeszcze przydałyby mi się (pełne)składy produktów z linii Atopra (BlauFarma): szmpon, żel, krem, emulsja
(chciałabym je kupić)
czy ktoś używał czegoś z tej serii???

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-01-05 o 14:53 Powód: post pod postem
dinaah66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 14:53   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

Cytat:
Napisane przez dinaah66 Pokaż wiadomość
ok ale czy to jest CAŁY skład
na stronach producenta podają tylko składniki aktywne , a co z podłożem??!!

jeszcze przydałyby mi się (pełne)składy produktów z linii Atopra (BlauFarma): szmpon, żel, krem, emulsja
(chciałabym je kupić)
czy ktoś używał czegoś z tej serii???

Nie , to nie jest cały sklad, ale skoro tak bardzo Ci zalezy, dlaczego sama nie poszukasz? Mozesz przeciez naspisac maila do porducenta z prosba o podanie składów wg INCI
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 14:58   #5
dinaah66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Question Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie , to nie jest cały sklad, ale skoro tak bardzo Ci zalezy, dlaczego sama nie poszukasz? Mozesz przeciez naspisac maila do porducenta z prosba o podanie składów wg INCI
i myślisz że odpisze, JASNE!!
dinaah66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 15:40   #6
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

Cytat:
Napisane przez dinaah66 Pokaż wiadomość
i myślisz że odpisze, JASNE!!

Jeżeli szanuje swoich klientów to odpisze juz nie raz dziewczyny na forum dostawały mejla ze składem,no ale jak komuś sie nie chce...
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 12:36   #7
dinaah66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

DZIĘKI ZA ZAŚMIECANIE FORUM!!!
JAK NIE MACIE ODPOWIEDZI NA PYTANIE TO LEPIEJ NIC NIE PISAĆ!(po co tracić czas na coś takiego???)
JA TYLKO CHE ZNAĆ SKŁAD ORAZ DZIAŁANIE NA CERĘ SZCZ. Z PROBLEMAMI
(producent nie odpisał-jak większość z nich )
dinaah66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-06, 12:45   #8
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

Trochę spuść z tonu, nikt tu nie ma obowiązku ci pomagać.

Gdzie zaadresowałaś tego maila?
Blau Farma pracuje od poniedziałku do piątku, więc nie oczekuj bardzo szybkiej odp.
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 08:04   #9
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

Cytat:
Napisane przez dinaah66 Pokaż wiadomość
DZIĘKI ZA ZAŚMIECANIE FORUM!!!
JAK NIE MACIE ODPOWIEDZI NA PYTANIE TO LEPIEJ NIC NIE PISAĆ!(po co tracić czas na coś takiego???)
JA TYLKO CHE ZNAĆ SKŁAD ORAZ DZIAŁANIE NA CERĘ SZCZ. Z PROBLEMAMI
(producent nie odpisał-jak większość z nich )
Radze zmienic ton i nie atakowac nikogo w ten sposob i nie widze potrzeby by uzywac capsa.To jedno.

Gdybys wykazala wiecej zainteresowania i dobrej woli to znalazlabys podany sklad INCI w jednej z aptek internetowych.
Nie oczekuj,ze gotowe rozwiazania zostana zawsze podane na tacy,nikt Cie tutaj nie ignoruje i zawsze wzajemnie sobie pomagamy ale pora abys zwrocila uwage na ton swoich wypowiedzi.


Podrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 11:41   #10
dinaah66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Thumbs up Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

"znalazlabys podany sklad INCI w jednej z aptek internetowych"-nie wiem w której szukałam i nie znalazłam, mam przeszukiwać 30 aptek????!!
"nikt Cie tutaj nie ignoruje i zawsze wzajemnie sobie pomagamy"- aha tylko ze mi zamiast pomóc to mnie zjechano (Dzięki!!!!!!!!!)(i jak mówisz żę pomagacie masz na myśli "Gdybys wykazala wiecej zainteresowania i dobrej woli to znalazlabys podany sklad INCI w jednej z aptek internetowych"- to nie jest pomoc
założę się że jeszcze wiele znajdzie się tu negatywnych postów- cóż gdzieś trzeba się wyładować, no nie?
dinaah66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 11:51   #11
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

Hmm... to dziwne. Zadałam sobie trud i napisałam do producenta. Producent mi odpisał.

Cytat:
Skład (INCI):
Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate (and) Beeswax (and) Microcrystalline Wax (and) Mineral Oil (and) Magnesium Stearate (and) Aluminium Stearate, Paraffinum Liquidum, Glycerol, Zinc Oxide, Propylene Glycol, Beeswax, PEG 22 Dodecyl Glycol Copolymer, Magnesium Sulfate, Aluminium Sucrose Octasulfate, Allantoin, Copper Sulfate, Dimethicone, Disodium EDTA, Zinc Sulfate
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-08, 11:57   #12
dinaah66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
Hmm... to dziwne. Zadałam sobie trud i napisałam do producenta. Producent mi odpisał.
TAK, rzeczywiście dziwnie, bo mi Nie odpisał (wierz czy nie)
mimo tych złośliwości dziękuję
dinaah66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 12:04   #13
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

Po raz kolejny upominam Cie-zmien ton.

Najwyrazniej dla Ciebie najlepszym rozwiazaniem jest podanie gotowca.

Naprawde dziwne,Ami zadala sobie trudn by napisac maila i dostala odpowiedz a Ty nie,cuda

OT
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 13:07   #14
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

Cytat:
Napisane przez dinaah66 Pokaż wiadomość
TAK, rzeczywiście dziwnie, bo mi Nie odpisał (wierz czy nie)
mimo tych złośliwości dziękuję

Bo trzeba odrobinke pomysleć,w weekendy nikt nie dyzuruje przy skrzynce meilowej,ale jak widać masz z tym problemy ,i nie tylko pewnie
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 13:59   #15
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

Cytat:
Napisane przez dinaah66 Pokaż wiadomość
"znalazlabys podany sklad INCI w jednej z aptek internetowych"-nie wiem w której szukałam i nie znalazłam, mam przeszukiwać 30 aptek????!!
"nikt Cie tutaj nie ignoruje i zawsze wzajemnie sobie pomagamy"- aha tylko ze mi zamiast pomóc to mnie zjechano (Dzięki!!!!!!!!!)(i jak mówisz żę pomagacie masz na myśli "Gdybys wykazala wiecej zainteresowania i dobrej woli to znalazlabys podany sklad INCI w jednej z aptek internetowych"- to nie jest pomoc
założę się że jeszcze wiele znajdzie się tu negatywnych postów- cóż gdzieś trzeba się wyładować, no nie?
nikt Cię tutaj nie "zjechał" za zadanie pytania
jednakże ton Twoich wypowiedzi jest obraźliwy
nie mamy obowiązku nikomu pomagać a jednak z jakiegoś dziwnego powodu to robimy czasem mniej, czasem bardziej skutecznie
ja np. wykazałam zainteresowanie, wklepałam w wyszukiwarkę i przejrzałam te 30 aptek, bo chciałam Ci pomóc ale amistad.k.m.s mnie ubiegła
skoro ja mogłam to czemu Ty nie?
dziewczyny podały Ci narzędzia do odszukania stosownych informacji nie na odczepnego tylko byś wiedziała jak zwykle postępujemy

mam nadzieję, ze moderatorki się nie obrażą za wkraczanie w ich kompetencje
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 14:03   #16
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

Też dostałam odpowiedź od producenta w sprawie składu Zinalfatu, ale Amistad była szybsza.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 13:02   #17
dinaah66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Thumbs up

Cytat:
Napisane przez iziaczek Pokaż wiadomość
Bo trzeba odrobinke pomysleć,w weekendy nikt nie dyzuruje przy skrzynce meilowej,ale jak widać masz z tym problemy ,i nie tylko pewnie
to grzecznie poproszę(bo jak inaczej napiszę to będzie że znowu złym tonem mówię) abyś Ty pomyślała-nie wysyłałam maila w weekend (włączając piątek)-to po pierwsze, a twoje słowa "ale jak widać masz z tym problemy ,i nie tylko pewnie"-rzeczywiście to było bardzo miłe (jak ja bym tak napisała to by było znowu że złym tonem mówię ale najwyraźniej nie dotyczy to reszty!!)(mam nadzieję że wykrzyknik nie przeszkadza)

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ja np. wykazałam zainteresowanie, wklepałam w wyszukiwarkę i przejrzałam te 30 aptek, bo chciałam Ci pomóc ale amistad.k.m.s mnie ubiegła
skoro ja mogłam to czemu Ty nie?
ok już Ci mówię dlaczego -mam tylko godzinę internetu dziennie i wiele innych rzeczy do załatwienia przez Net, dlatego

a pamiętam jak kiedyś szukałam kosmetyków i natknęłam się na forum wizaż-a tam wszyscy spoko-jak ktoś zapytał o skład INCI to mu podali bez problemu(nie mówiąc zainteresowanemu że sam ma se poszukać, że jest leniwy albo coś jeszcze innego co sugerowała"iziaczek")

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-01-10 o 17:04 Powód: Post pod postem
dinaah66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 02:00   #18
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

dosc potczek slownych uzywal ktos tego kremu na przebarwienia potradzikowe. dermatolog mi to przepisala i sie zastanawiam jakich i moge oczekiwac efektow ?
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 12:23   #19
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

Nie wiem jak zadziała na przebarwienia, ale ja bym sie obawiała zapychania cery. W tym kremie są wysoko trójglicerydy, olej mineralny i parafinowy, wiec podłoże jest ciężkie. Nie znam sie na tyle na składnikach, zeby okreśłic które miałyby zadziałać na przebarwienia, ale z racji problematycznej cery szybko wychwytuję co mogłoby ją pozapychać i sprowokować wysyp krostek i zaskórników.
Mimo wszystko twoja skóra nie musi zareagować na to podłoże źle
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-06, 21:25   #20
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak zadziała na przebarwienia, ale ja bym sie obawiała zapychania cery. W tym kremie są wysoko trójglicerydy, olej mineralny i parafinowy, wiec podłoże jest ciężkie. Nie znam sie na tyle na składnikach, zeby okreśłic które miałyby zadziałać na przebarwienia, ale z racji problematycznej cery szybko wychwytuję co mogłoby ją pozapychać i sprowokować wysyp krostek i zaskórników.
Mimo wszystko twoja skóra nie musi zareagować na to podłoże źle
dzieki za informacje, zwroce na to uwage naszczescie dermatolog zalecila mi stosowanie tylko punktowo wiec jakby co to malo miejsca do zapytachnia
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 23:18   #21
Shiruki
Raczkowanie
 
Avatar Shiruki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 84
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

Pozwolę sobie odgrzebać temat, gdyż nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania w wyszukiwarce Widzę, że krem zinalfat został przepisany na przebarwienia nie tylko mnie :P I tu właśnie chciałabym zasięgnąć Waszej porady, czy ktoś kto używał tego kremu w tym celu może się wypowiedzieć jakie były efekty? Używam go od kilku dni na całe policzki 2 razy dziennie, wg wskazań dermatologa. Nie wiem czy robię dobrze, ale smaruję się nim po kremie lysalpha (oczywiście po pewnym czasie), rano cieńką, na wieczór trochę grubszą warstwą. W sumie zdziwiło mnie to co tu przeczytałam, że ma taki straszny skład (nie wczytywałam się w sumie w ogóle).Mnie nie zapycha wcale, rano mam wręcz super skórę, taką ukojoną i o dziwo w ogóle nie tłustą, fajnie nawilżoną ale suchutką, co jest w sumie niesamowite przy tej mojej dziwnej cerze. Zwykle po innych kremach mam rano taką tłustą warstewkę na skórze;/ Ale nie o tym miało być, przede wszystkim interesuje mnie to, czy zinalfat faktycznie daje efekty przy przebarwieniach? Moje nie są może jakieś mega straszne no ale jednak są, nie da się ukryć. Liczę na Waszę opinie
__________________
...::: Dream as if you live forever, Live as if you gonna die today :::...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
...::: Who knows what miracles you can achieve
When you believe~ :::...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~

Shiruki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 12:05   #22
Kasiula_1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 14
GG do Kasiula_1986
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

Witam,

dziewczyny pomóżcie, czy ten krem będzie odpowiedni na posterydowe zapalenie skóry? Ktoś mówił, że może zapychać czy to nie jest tak jakby odpowiednik cicalfate avene?

Pozdrawiam i dziękuję
Kasiula_1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 12:13   #23
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: Zinalfat - Krem kojąco - regenerujący

Droga Kasiulo
nie wiem jak będzie z posterydowym zapaleniem skóry, ale ja miałam zaawansowane stadium trądziku ma który dostałam kilka tubek intensywnie działających preparatów. Niestety nie jestem w stanie przywołać ich nazw ani składu, bo to było jakiś czas temu i nie pamiętam dokładnie. Ale Zinalfat dobrze sobie poradził z tymi podrażnieniami, zaczerwienieniem, permanentnym pieczeniem i przesuszeniem skóry. Do tego osobiście nie miałam problemu z zapychaniem porów. Dlatego ciągle jest u mnei w kosmetyczce jako krem "na wszelki wypadek". przy alergii, przesuszeniu, podrażnieniu działa w moim przypadku bardzo dobrze.
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 12:29   #24
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Unhappy Zinalfat - dwóch różnych producentów-dwa różne składy-pomoże mi ktoś w rozwiązaniu te

Kupiłam Zinalfat. Od dawna już się na niego zasadzałam Moja ciągle podrażniona cera potrzebuje złagodzenia i ukojenia. Zainteresował mnie fakt, że znalazłam w internecie dwa rodzaje tego kremu. Obydwa mają taka samą nazwę ale inna szatę graficzną opakowania. Jeden wyprodukowany jest przez firmę Blau Farma, a drugi przez Jelfę. Różny jest również skład INCI Zinalfatu. Z tego co się zorientowałam ten z Blau Farma zawiera w składzie Beeswax - czyli wosk pszczeli. Mój Zinalfat - ten z Jelfy- ma nieco inny skład , a na pewno nie ma w nim wosku pszczelego. akurat z tego faktu jestem zadowolona, bo jak wiadomo wosk pszczeli może uczulać. Wiem ,ze kit pszczeli - propolis- może uczulać krzyżowo wrażliwych na balsam peruwiański. A ja do tych nieszczęśników należę. Znalazłam też informację, że początkowo Zinalfat produkowała firma Blau Farma, a teraz produkcje przejęła Jelfa. Być może ulepszyła również skład tego kremu - oczywiście z korzyścią dla alergików, eliminując beeswax.

To skład INCI znaleziony w necie:
Water (Aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate (and) Beeswax (and) Microcrystalline Wax (and) Mineral Oil (and) Magnesium Stearate (and) Aluminium Stearate, Paraffinum Liquidum, Glycerol, Zinc Oxide, Propylene Glycol, Beeswax, PEG 22 Dodecyl Glycol Copolymer, Magnesium Sulfate, Aluminium Sucrose Octasulfate, Allantoin, Copper Sulfate, Dimethicone, Disodium EDTA, Zinc Sulfate.

A to skład mojego Zinalfatu - na fotce:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02131.jpg (94,9 KB, 9 załadowań)
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-31 13:29:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:52.