Wytrzymałe lakiery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-10, 14:27   #1
brooklynne_accola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14

Wytrzymałe lakiery


Mam problem ze znalezieniem lakieru, którego trwałość potrwa dłużej niż dwa-trzy dni. Zawsze nakładam jedną lub dwie warstwy, nie myję naczyń, nie mam kontaktu z żadnymi detergentami, jedynie z szamponem do włosów podczas mycia głowy. Mimo to, za każdym razem po tych dwóch dniach lakier pęka (pojawiają się nieestetyczne rysy na paznokciach, które wyglądają jak brud), i co chwila jest nowy odprysk. Używam lakierów Golden Rose przeważnie, mam też jeden l'oreal i mimo, że trzy razy droższy, dzieje się tak samo. Żadne utwardzacze, wysychacze i nic w tym rodzaju nie pomaga. Nie mam złych paznokci, jedynie, gdy robią się już długie to niekiedy są słabsze i łamliwe. Ale nawet, gdy mam bardzo krótkie paznokcie tak się dzieje z lakierem. Macie jakieś sprawdzone metody/dobre lakiery, z którymi nie ma takich problemów?
brooklynne_accola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 14:31   #2
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Wytrzymałe lakiery

a Ingloty wypróbowałaś? koniecznie z top coatem.
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 14:32   #3
brooklynne_accola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Dot.: Wytrzymałe lakiery

Cytat:
Napisane przez sistermorphine Pokaż wiadomość
a Ingloty wypróbowałaś? koniecznie z top coatem.
kiedyś ich używałam, ale efekt był taki sam. z tym, że ostatnio czytałam, że ponoć ta firma bardzo się poprawiła. nie wiem na ile to prawda.
brooklynne_accola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 15:23   #4
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Wytrzymałe lakiery

Cytat:
Napisane przez brooklynne_accola Pokaż wiadomość
kiedyś ich używałam, ale efekt był taki sam. z tym, że ostatnio czytałam, że ponoć ta firma bardzo się poprawiła. nie wiem na ile to prawda.
a czego dokładnie do tej pory używalaś, obecnie używasz? jaka baza, co nawierzchniowego? mi inglot czy golden rose trzyma sie bez zastreżeń 3-5 dni (zależy od koloru i rodzaju lakieru) i to bez nawierzchnowych, pod spód baza lub odżywka, ale nie którym one wogóle nie służą... niektórzy zachwalają opi czy essie (u mnie 5 dni), ale innym nie... dlatego napisz co miałaś to może ktoś podpowie czego możesz jeszcze spróbować

pękają na końcówkach? a rozdwajają Ci się paznokcie? ja miałam taki efekt przy rozdwajaniu i wtedy nic się nie trzyma.. to samo przy łamaniu pozostaje wtedy zainwestwować w pielęgnacje (odżywka, olejek, szklany pilnik)
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 15:34   #5
brooklynne_accola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Dot.: Wytrzymałe lakiery

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
a czego dokładnie do tej pory używalaś, obecnie używasz? jaka baza, co nawierzchniowego? mi inglot czy golden rose trzyma sie bez zastreżeń 3-5 dni (zależy od koloru i rodzaju lakieru) i to bez nawierzchnowych, pod spód baza lub odżywka, ale nie którym one wogóle nie służą... niektórzy zachwalają opi czy essie (u mnie 5 dni), ale innym nie... dlatego napisz co miałaś to może ktoś podpowie czego możesz jeszcze spróbować

pękają na końcówkach? a rozdwajają Ci się paznokcie? ja miałam taki efekt przy rozdwajaniu i wtedy nic się nie trzyma.. to samo przy łamaniu pozostaje wtedy zainwestwować w pielęgnacje (odżywka, olejek, szklany pilnik)
Tak się właśnie zastanawiam czy to nie przez końcówki, które się łamią. Miałam odżywkę 8 w 1 Eveline, ale okropnie bolały mnie po niej paznokcie (wiem, jak to brzmi, paznokcie nie bolą, ale miałam po prostu jakąś reakcją alergiczną chyba) i nie wiem czy próbować kolejnej odżywki, czy lepiej naturalnymi sposobami.
brooklynne_accola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 16:01   #6
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Wytrzymałe lakiery

Cytat:
Napisane przez brooklynne_accola Pokaż wiadomość
Tak się właśnie zastanawiam czy to nie przez końcówki, które się łamią. Miałam odżywkę 8 w 1 Eveline, ale okropnie bolały mnie po niej paznokcie (wiem, jak to brzmi, paznokcie nie bolą, ale miałam po prostu jakąś reakcją alergiczną chyba) i nie wiem czy próbować kolejnej odżywki, czy lepiej naturalnymi sposobami.
co do pogrubionego to unikaj odżywek i lakierów z formaldehydem (pochodne też), bo możesz się nabawić onyholizy - tutaj na wizażu jest wątekm dziewczyn, którym ta odżywka zaszkodziła, ból jest sygnałem żeby jej nie używać
popatrz na wątek dziewczyn które olejują, zaopatrz się w szklany pilniczek
konkrtenych odżywek / olejków Ci nie podam, bo mi się poprawiło po zmianie pilnka i pory roku ale tutaj sa wątki, w ktorych dziewczyny polecają (tylko sprawdzaj sklad), bo póki paznokcie się łamią / rozdwajają to żaden lakier się nie będzie ładie trzymał
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 16:52   #7
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Wytrzymałe lakiery

używam szkła bioaktywnego z Delii i jestem bardzo zadowolona. stosuję go i jako odżywkę, i jako top coat, i bazę pod lakier. do tego, jak już Figa84 napisała, polecam szklany pilniczek i olejowanie paznokci. też nie jestem jakoś baaardzo zadowolona z GR i Inglota (tutaj to w dużej mierze zależy od koloru, bo czerwony jest dla mnie idealny, ale brąz już stanowczo nie), ale akurat te lakiery trzymają się u mnie najdłużej - dwa/trzy dni, a ciągle coś pucuję, myję, odkurzam... teraz odkładam na lakiery Chanel i YSL. zobaczymy, czy kasa nie pójdzie w błoto.
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-16, 08:18   #8
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Wytrzymałe lakiery

Cytat:
Napisane przez sistermorphine Pokaż wiadomość
używam szkła bioaktywnego z Delii i jestem bardzo zadowolona. stosuję go i jako odżywkę, i jako top coat, i bazę pod lakier. do tego, jak już Figa84 napisała, polecam szklany pilniczek i olejowanie paznokci. też nie jestem jakoś baaardzo zadowolona z GR i Inglota (tutaj to w dużej mierze zależy od koloru, bo czerwony jest dla mnie idealny, ale brąz już stanowczo nie), ale akurat te lakiery trzymają się u mnie najdłużej - dwa/trzy dni, a ciągle coś pucuję, myję, odkurzam... teraz odkładam na lakiery Chanel i YSL. zobaczymy, czy kasa nie pójdzie w błoto.
O ile YsL są wspaniale..o tyle Chanel to moim zdaniem lakiery bardzo słabe, o ile jaśniutkie nudziaki są ok o tyle mocne kolory są do kitu.
Ja jestem rozczarowana
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 20:35   #9
Marticca
Przyczajenie
 
Avatar Marticca
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 15
Dot.: Wytrzymałe lakiery

u mnie każdy lakier trzyma się 5 dni- ale tylko z top coatem
Marticca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 21:41   #10
MajaaaS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 3
Dot.: Wytrzymałe lakiery

Ja od dawna stosuję odżywkę z Eveline 8 w 1 jako bazę (jedna warstwa). Potem maluję lakierem (polecam Essence, ale niestety drogi :/ Ok. 30 zł za lakier), na to Top Code np. z Miss Sporty. Czasem paznokcie trzymają mi się nawet... tydzień.

Podzielam opinie, że najważniejszy jest Top Code, myślę, że w tym tkwi sukces. Ale słyszałam, że nie wszystkim pasuje akurat ten, którego używam. Ważne to znaleźć swój jeden jedyny. Powodzenia
MajaaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 12:50   #11
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: Wytrzymałe lakiery

ja swego czasu miałam lakiery soraya, ale ciężko je było dostać i one były tanie i bardzo dobre
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-31, 12:28   #12
anusia890
Raczkowanie
 
Avatar anusia890
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 41
Dot.: Wytrzymałe lakiery

dla mnie lakiery INGLOT są super wytrzymałe oraz z RIMMELA - spokojnie z 5 dni nic się z nimi nie dzieje.

CHYBA ŻE akurat mam dzień sprzątania - wiadomo, wtedy trzeba poprawić conieco. Ale po jednorazowym myciu naczyń wszystko OK.
anusia890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 12:06   #13
Mondie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2
Dot.: Wytrzymałe lakiery

Wypróbuj lakiery INGLOT wraz z top-coatem i base-coatem tej samej firmy, Powinno być OK.
Mondie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-06 13:06:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.