Rozstepy w wieku 16 lat! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-14, 21:41   #1
Wwgd9900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3

Rozstepy w wieku 16 lat!


Witam. Mam taki problem, mam 16 lat i mam rozstepy na wewnetrzej stronie ud. Nie wiem dlaczego? Latem bylo to dla mnie okropne, nie pojechalam na zaden basen, ani nad wode. Wstydzilam sie powiedziec dlaczego znajomym. Nie chodzilam w krotkich spodenkach i nie mam pojecia jak dalej sobie z tym poradzic. Czekam na wasze rady, mam nadzieje ze mi pomoga one w jakikolwiek sposob to przezwyciezyc. Zaczelam teraz cwiczyc na silowni z mysla ze moze to cos zmieni, sa one fioletowo rozowe i bardzo niekomfortowe. (
Wwgd9900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 05:50   #2
Adrianna4991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 77
Dot.: Rozstepy w wieku 16 lat!

U mnie pojawiły się rozstępy chyba wcześniej. Może miałam jakieś 14 lat... Zawsze byłam bardzo chuda, zaczęłam dojrzewać i tym samym tyć i pojawiły się rozstępy. Nie byłam otyła, nawet nie miałam nadwagi, z bardzo chudej dziewczyny stałam się dziewczyną "normalnych" (przeciętnych?) rozmiarów, tyle, że z rozstępami. Niestety mam do nich skłonność, na kolanach też mam rozstępy po tym jak urosłam. I te widać, a te po wewnętrznej stronie na szczęście nie. Pamiętam, że wtedy stosowałam naprzemienne prysznice (raz ciepłą, raz zimną wodą), chyba niczym nie smarowałam. Rozstępy są białe i dopiero jak dłońmi rozciągnę skórę i "wykręcę" ją w stronę światła to możesz coś tam dojrzeć. Jestem blada, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie dla widoczności rozstępów.

Jeśli twoje rozstępy są różowe, to oznacza, że są świeże i jeszcze masz szanse coś z nimi zrobić. Dobrze sprawdzają się preparaty z mocznikiem, kremy z heparyną, możesz też zdecydować się na jakieś klasyczne kremy przeciw rozstępom (często dedykowane są dla kobiet w ciąży, np. Palmers- serum zbiera negatywne opinie, ale krem jest wart wypróbowania, lub dla osób z bliznami, bo rozstępy to blizny).

Poczytaj trochę, jest mnóstwo blogów i artykułów poruszających temat rozstępów i zacznij jak najszybciej smarować. Masaże też mogą pomóc. Teraz czytam też, że u wielu dziewczyn pomogło serum z witaminą c. Musisz po prostu popróbować różnych rzeczy.
Adrianna4991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 08:42   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Rozstepy w wieku 16 lat!

Cytat:
Napisane przez Wwgd9900 Pokaż wiadomość
Witam. Mam taki problem, mam 16 lat i mam rozstepy na wewnetrzej stronie ud. Nie wiem dlaczego? Latem bylo to dla mnie okropne, nie pojechalam na zaden basen, ani nad wode. Wstydzilam sie powiedziec dlaczego znajomym. Nie chodzilam w krotkich spodenkach i nie mam pojecia jak dalej sobie z tym poradzic. Czekam na wasze rady, mam nadzieje ze mi pomoga one w jakikolwiek sposob to przezwyciezyc. Zaczelam teraz cwiczyc na silowni z mysla ze moze to cos zmieni, sa one fioletowo rozowe i bardzo niekomfortowe. (
Dopóki są kolorowe, możesz coś jeszcze zdziałać. Masaże, kosmetyki, ewentualnie jakieś zabiegi w gabinecie.
Jak się zrobią przezroczyste, to pozostaje tylko medycyna estetyczna. Plusem jest to, że wtedy są o wiele mniej widoczne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 15:53   #4
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Rozstepy w wieku 16 lat!

Masz jakies zdjecie ? Pewnie zrobia sie niedlugo białe i mniej widoczne.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 11:20   #5
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Rozstepy w wieku 16 lat!

Cytat:
Napisane przez Adrianna4991 Pokaż wiadomość
U mnie pojawiły się rozstępy chyba wcześniej. Może miałam jakieś 14 lat... Zawsze byłam bardzo chuda, zaczęłam dojrzewać i tym samym tyć i pojawiły się rozstępy. Nie byłam otyła, nawet nie miałam nadwagi, z bardzo chudej dziewczyny stałam się dziewczyną "normalnych" (przeciętnych?) rozmiarów, tyle, że z rozstępami.
miałam to samo, z bardzo chudej dziewczyny nagle nabrałam kształtów i poajwiły się rozstępy, tylko u mnie na pośladkach. W tamtym czasie jakoś specjalnie się nie obnażałam (byłam mrocznym dzieckiem :p) więc jakoś specjalnie się nimi nie przejmowałam, ale teraz żałuję że nic z nimi nie robiłam kiedy jeszcze się dało.

Rozstępy to chyba rzecz którą prawie każda kobieta prędzej czy później "złapie", jak nie przy dojrzewaniu to przy ciąży albo dietach.
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-16 12:20:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.