Próchnica - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-11-16, 13:04   #1
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800

Próchnica


Ja mam pytanie do p.doktor:

Czy jest możliwe, aby próchnica się cofnęła, np. poprzez intensywniejsze mycie zębów, samodzielną fluoryzację elmexem? Czy raczej jak próchnica się już pojawi, to niestety jedynie pomoże wizyta u stomatologa i nie przyjemne borowanie?
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 21:40   #2
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: Próchnica

Witam Panią) jeśli już pojawi się próchnica , czyli z plamki próchnicowej przejdzie ona w etap ubytku prochnicowego ( zgłębnik stomatologa zaczepi się na powierzchni zęba) to niestety należy go opracować sprzętem specjalistycznym( nie chcę użyć słowa wiertło) i wypełnić materiałem kompozytowym . Etap plamy próchnicowej jest odwracalny) ( zgłębnik jeszcze nie zahacza) . Nitkowanie ,płukanki , fluoryzacja w gabinecie czy wreszcie optymalna dieta na Pani zęby jest w stanie ten proces zatrzymać)
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 11:39   #3
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Próchnica

Cytat:
Napisane przez dr Iwona Gnach-Olejniczak Pokaż wiadomość
Witam Panią) jeśli już pojawi się próchnica , czyli z plamki próchnicowej przejdzie ona w etap ubytku prochnicowego ( zgłębnik stomatologa zaczepi się na powierzchni zęba) to niestety należy go opracować sprzętem specjalistycznym( nie chcę użyć słowa wiertło) i wypełnić materiałem kompozytowym . Etap plamy próchnicowej jest odwracalny) ( zgłębnik jeszcze nie zahacza) . Nitkowanie ,płukanki , fluoryzacja w gabinecie czy wreszcie optymalna dieta na Pani zęby jest w stanie ten proces zatrzymać)
Dziękuję za odpowiedź!

A czy samodzielna fluoryzacja zębów produktem elmex, dostępnym w aptekach jest bezpieczna?
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-21, 09:28   #4
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: Próchnica

Taak) jest bezpieczna i nalezy ją stosować zgodnie z zaleceniami producenta albo lekarza dentysty.
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.