Przesunięcie zęba. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-03-17, 12:36   #1
KameliowaDama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 19

Przesunięcie zęba.


Witam.
Wyrosła mi ostatnio ósemka, która się cudem zmieściła. Niestety siódemka jest do wyrwania-przynajmniej tak twierdzi mój dentysta. Zostanie mi więc nieestetyczna luka między szóstką a ósemką. Czy są jakieś sposoby na to aby przesunąć tylko jednego zęba? Nie chcę zakładać całego aparatu, ponieważ moje zęby są równe i nie mam z nimi żadnego problemu. Chodzi mi tylko o tą lukę.
KameliowaDama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-19, 20:16   #2
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Przesunięcie zęba.

Nie ma takiego sposobu, albo aparat, albo reimplantacja zęba. Wyrwane ósemki i wystawienie na miejsce siódemki. Dość ryzykowne. Ale możliwe. Możesz wstawić w to miejsce implant. Lub iść do dobrego endodonty i próbować ratować zęba. To ważny ząb nie wyrywalabym go. Często lekarze idą na łatwianę. Nie mają wiedzy radzą wyrwać. Tymczasem jest możliwość dość często aby uratować ząb. Jeżeli pozostawiamy lukę. To po pierwsze zrobią się przeciązenia w zgryzie a potem zęby sąsiednie bedą się pochylac w miejsce luki. Może dojść z czasem do rozchwiania sąsiednich zdrowych zębów. A w skrajnych wypadkach do ich utraty. Poza tym ząb przeciwstawny - górna siódemka może zacząć się wydłużać bo będzie szukać kontaktu o ile można to tak nazwać. Nie bagatelizowałabym ubytków. Jeden brak, i w ten sposób ludzie potem tracą zęby. A posiadanie szuflady na starość to kiepska perspektywa...polecałqbym za wszelką cenę uratować zęba u dobrego endodonty. Mm nadzieje ze pomogłam
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-20, 21:37   #3
KameliowaDama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 19
Dot.: Przesunięcie zęba.

Ale nie! Odwrotnie! Wyrawnie siódemki i przesunięcie ósemki na jej miejsce! Bo siódemkę mam do wyrwania na pewno, to już mi dentysta powiedział.
Dzięki za odpowiedź.
KameliowaDama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 19:31   #4
Ines3037200
Rozeznanie
 
Avatar Ines3037200
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 768
Dot.: Przesunięcie zęba.

Cytat:
Napisane przez KameliowaDama Pokaż wiadomość
Ale nie! Odwrotnie! Wyrawnie siódemki i przesunięcie ósemki na jej miejsce! Bo siódemkę mam do wyrwania na pewno, to już mi dentysta powiedział.
Dzięki za odpowiedź.
ile masz lat?
Ines3037200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 19:41   #5
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Przesunięcie zęba.

Cytat:
Napisane przez KameliowaDama Pokaż wiadomość
Ale nie! Odwrotnie! Wyrawnie siódemki i przesunięcie ósemki na jej miejsce! Bo siódemkę mam do wyrwania na pewno, to już mi dentysta powiedział.
Dzięki za odpowiedź.
Tak ja rozumiem, dokłądnie to opisałam. Nie wyrywaj siódemki tylko skonsultuj się u dobrego endodonty. Napisałam Ci, że nie ma za bardzo możliwości, aby przesunąć ósemkę na miejsce siódemki....Jeżeli wyrwiesz siódemkę, możesz wstawić implant w jej miejsce. Lub spróbować wyrwać ósemkę i wstawić w miejsce siódemki coś jak autoprzeszczep?.ale to jest dośc ryzykowne. Nie wykluczone, że trzeba by bylo leczyć potem tą óśemkę kanałowo. itp. słyszałam o takich rzeczach, choć rzadko się to robi Aparatem? nie wiem czy takie rzeczy robią z ósemkami - może?
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-22, 05:14   #6
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Przesunięcie zęba.

aparatem się da - mi przesuwali na miejsce 6 siódemkę i od razu 8 na miejsce 7 - trochę to trwa, ale jest możliwe; oprócz aparatu potrzebne są wtedy mikrośruby, więc całość będzie kosztować tyle co implant zęba
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:35.