Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-10, 14:02   #1
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143

Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa?


Jak w temacie, drogie Wizażanki, nie działa mi patelnia, mimo że na opakowaniu było napisane, że jest przeznaczona do indukcji. Sprawdzałam też magnes - przyciąga. Jedyny powód jaki mi wpada do głowy, to że została warstwa kleju z "metki", której nie mogę doczyścić ani palcem, ani zmywaczem do paznokci (sposób z internetu ) czy to możliwe, że to zaburza? Ale powinna w innych miejscach wtedy łapać, a nie łapie i tak... Czy umiecie na to coś poradzić?
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 11:08   #2
bambinkka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 89
Dot.: Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa?

dlaczego nie działa? Kuchenki wytwarzają zmienne pole magnetyczne (prądy wirowe), które nagrzewa naczynie. Po postawieniu naszej patelni czy garnka na kuchence w dnie naszych naczyń następuję bardzo szybkie zmiany pola, co powoduję rozgrzanie się samego naczynia. Płyta grzewcza pozostaję przy tym zimna. Aby patelnia działa musi mieć właściwości magnetyczne, posiadać indukcyjne dno.

Jak kupowaliśmy swoją indukcje to tylko 1 patelnia zadziałała na Electroluxie. Więc do kosztów zakupu indukcji było trzeba jeszcze dodać wymianę patelni i garnków. Ale teraz gotowanie ma inny wymiar.

1 mit To że magnes łapie się do dna to nie znaczy że będzie patelnia czy garnek nadawał sie do kuchenki indukcyjnej.

Na pewno dno musi być idealnie płaskie. Można też rozpoznać dno po tym że na indukcję zazwyczaj jest w kółeczka, natomiast takiego niedostosowanego do indukcji w prążki. Na dnie stalowych naczyń jest wytłoczony także znaczek indukcji.
bambinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 16:43   #3
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa?

no tak, ale moja patelnia wg producenta jest przeznaczona do indukcji... więc nie rozumiem czemu nie działa
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 17:16   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa?

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
no tak, ale moja patelnia wg producenta jest przeznaczona do indukcji... więc nie rozumiem czemu nie działa
A jaki to producent?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 10:37   #5
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa?

stalman
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 10:48   #6
queerkate
Raczkowanie
 
Avatar queerkate
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Varsovassa
Wiadomości: 64
Dot.: Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa?

Dinulka, może nie zastanawiaj się czemu nie działa, tylko skorzystaj z rękojmi z tytułu niezgodności towaru z umową (producent obiecał, ze będzie działać na indukcji, a na Twojej nie działa), idź do sklepu i popros o zwrot kasy (lub wymianę na inną patelnię, jesli wolisz). tak chyba będzie prościej
queerkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 11:40   #7
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa?

właśnie kupowałam w hipermarkecie, nie wiem czy coś ugram

edit: patelnia zadziałała, ale tylko na palniku, który jest mniejszy od niej. Na takim jej rozmiaru nie działa :|

Edytowane przez Dinulka
Czas edycji: 2015-01-12 o 11:56
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-12, 11:42   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa?

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
stalman
Chyba mam czajnik ze Stalmana. Firma mocno średniopółkowa, sprzedająca w większych marketach. Może sobie napisali, że do indukcji, a wcale nie jest? Uważam, że powinnaś zareklamować właśnie z powodu niezgodności towaru z umową. Ale u sprzedawcy, a nie powołując się na gwarancję producenta, bo to nie to samo.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 12:20   #9
queerkate
Raczkowanie
 
Avatar queerkate
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Varsovassa
Wiadomości: 64
Dot.: Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa?

Niewazne czy hipermarket czy sklep agd.prawa konsumenta obowiazuja takie same. Wejdz na strone UOKIK tam sa informacje o nowych przepisach ktore weszly 25 grudnia i wzmocnily ochrone konsumenta w tym rekojmi z tytulu niezgodnosci z umowa. Zawsze moze tez pomoc lokalny rzecznik praw konsumenta.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
queerkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 01:27   #10
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa?

Jezeli tylko ta patelnia nie reaguje na tym palniku (inne garnki i patelnie funkcjonuja) to reklamuj patelnie. Jesli inne naczynia tez maja ten sam problem to winna jest indukcja.

---------- Dopisano o 02:27 ---------- Poprzedni post napisano o 02:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
Jedyny powód jaki mi wpada do głowy, to że została warstwa kleju z "metki", której nie mogę doczyścić ani palcem, ani zmywaczem do paznokci (sposób z internetu ) czy to możliwe, że to zaburza? Ale powinna w innych miejscach wtedy łapać, a nie łapie i tak... Czy umiecie na to coś poradzić?
Absolutnie "metka" czy resztki kleju nie maja wplywu na dzialanie patelni.
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 12:23   #11
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa?

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Jezeli tylko ta patelnia nie reaguje na tym palniku (inne garnki i patelnie funkcjonuja) to reklamuj patelnie. Jesli inne naczynia tez maja ten sam problem to winna jest indukcja.

---------- Dopisano o 02:27 ---------- Poprzedni post napisano o 02:16 ----------


Absolutnie "metka" czy resztki kleju nie maja wplywu na dzialanie patelni.
Potwierdzam, samej zdażyło mi się podgotować metkę na dnie i nic nie było.

Być może dno nie jest w pełni indukcyjne tylko pole na dnie jest mniejsze niż cała powierzchnia dna.
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-11, 12:47   #12
bambinkka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 89
Dot.: Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa?

to proste. Nie każda patelnia obsługuje indukcję, ponieważ musi reagować na pole elektromagnetyczne do wytwarzania prądów wirowych. Musi być bodaj ferromagnetyczna.

Patelnia też musi być dość płaska. By powierzchnia przylegania z płytą była jak największa, a straty energii były jak najmniejsze. Jak kupowałam swój zestaw electroluxa to sprzedawca ostrzegał, by właśnie uważać na garnki i patelnie, gdyż może okazać się że nie będą działać. Szczególnie tyczy to się garnków z żeliwa.
bambinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 13:23   #13
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa?

Cytat:
Napisane przez bambinkka Pokaż wiadomość
to proste. Nie każda patelnia obsługuje indukcję, ponieważ musi reagować na pole elektromagnetyczne do wytwarzania prądów wirowych. Musi być bodaj ferromagnetyczna.

Patelnia też musi być dość płaska. By powierzchnia przylegania z płytą była jak największa, a straty energii były jak najmniejsze. Jak kupowałam swój zestaw electroluxa to sprzedawca ostrzegał, by właśnie uważać na garnki i patelnie, gdyż może okazać się że nie będą działać. Szczególnie tyczy to się garnków z żeliwa.

Przecież autorka napisała, że na opakowaniu było napisane, ze nadaje się na indukcję...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 15:14   #14
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa?

Cytat:
Napisane przez bambinkka Pokaż wiadomość
to proste. Nie każda patelnia obsługuje indukcję, ponieważ musi reagować na pole elektromagnetyczne do wytwarzania prądów wirowych. Musi być bodaj ferromagnetyczna.

Patelnia też musi być dość płaska. By powierzchnia przylegania z płytą była jak największa, a straty energii były jak najmniejsze. Jak kupowałam swój zestaw electroluxa to sprzedawca ostrzegał, by właśnie uważać na garnki i patelnie, gdyż może okazać się że nie będą działać. Szczególnie tyczy to się garnków z żeliwa.
Zakladam ze "pan sprzedawca" w sklepie gada to, co go nauczyli gadac, by towar sprzedac. Poczytaj sobie o indukcji a nie sluchaj "panow" w sklepie. Oni pewnie na indukcji nie gotuja
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 16:32   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa?

Moze ona nie dotyka calego palnika tego wiekszego a zeby dzialalo musi byc chyba calosc palnika dotykac garnek/patelnie. Stad dziala na mniejszych, bo tak caly palnik jest zasloniety patelnia.

Mialam indukcje i wcale dobrze nie wspominam. Cokolwiek, podniesiesz patelnie na chwile by przewrocic nalesnik czy dodac skladniki - natychmiast palnik sie wylacza. Dla mnie to nie bylo wygodne nic a nic.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 19:27   #16
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 967
Dot.: Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa?

To ze indukcja sie wylacza jak sie zdejmie naczynie to normalne (tzn. czujniki wykrywania sa sprawne, oszczedza prad np.), po postawieniu naczynia wlacza sie palnik pelna ustawiona moca. Nie ma to absolutnie wplywu na smazenie. Ja uzywam indukcje od kiedy jest w sprzedazy i uwazam ze jest boska. Plyty indukcyjne "domowego uzytku" maja tylko i wylacznie problemy z naczyniami o dnie mniejszym jak 12cm. Plyty profesjonalne tego nie maja (ale kosztuja kilkakroc wiecej). Max wielkosc naczynia do indukcji jest obojetna. Naczynie nie potrzebuje dokladnego kontaktu z plyta (na probe podlozcie mate silikonowa pod garnek albo troche papieru ... i dziala wszystko)
a3389c1658f289371e9f53ba70ebd6b73c85f48f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 20:39   #17
bambinkka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 89
Dot.: Dlaczego patelnia przeznaczona do indukcji nie działa?

czyli bardzo możliwe że patelnia nie działa na kuchence zawdzięczamy wyłacznie ukladom bezpieczeństwa, ktore wyłaczają cewke indukcyjna jesli nie ma na niej prawidłowego obciążenia. Dla mnie jest to całkiem spoko wytłumaczenie nie działania patelni.
bambinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-12 21:39:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.