a gdyby tak wpaść z wizytą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-25, 14:34   #1
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033

a gdyby tak wpaść z wizytą


Wpadacie do znajomych bez zapowiedzi? Oni się nie zapowiadają? Czy wypada odmówić komuś kto chce do nas koniecznie wpaść gdy czujemy się źle, dziecko nam w nocy nie spało a my marzymy jedynie o rozłożeniu się na kanapie? Jak myślicie?
I sytuacja kolejna - wasz partner wpadł na genialny pomysł zaproszenia kogoś gdy nie ma warunków ku odwiedzinom ( wpiszcie sobie powód) - wymigujecie się czy przyjmujecie w niekomfortowych warunkach?
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 14:36   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Nie wpadam bez zapowiedzi
A jakby facet sprosił ludzi to albo bym to odkręcała albo bym po prostu wyszla zostawiają go z bajzlem i gośćmi
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 14:43   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Nie wpadam bez zapowiedzi i raczej nikt bez zapowiedzi do nas nie wpada- nie odbieramy domofonu, gdy nie czekamy na kogoś konkretnego

Nie ma chyba opcji aby TŻ pozapraszał grupy ludzi bez konsultacji ze mną.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 15:06   #4
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

były już takie wątki, ja nie wpadam, ale moja przyjaciółka potrafi zadzwonić, czy jestem w domu i wpaść za 5 minut jeśli tylko jestem, nie ma problemu, podejrzewam, że w drugą stronę byłoby podobnie, ale nie wpadam do nikogo bez zapowiedzi.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 15:08   #5
vilandravalo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 190
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Nigdy nie wpadam bez zapowiedzi, dla mnie to brak kultury. Gdyby ktoś tak niezapowiedzianie mnie odwiedził, no nie interesowałoby mnie, czy wypada, czy nie - zamknęłabym drzwi przed nosem.
TŻ nigdy by nie wpadł na tak "genialny" pomysł, ale gdyby jednak, to instrukcja postepowania jak wyżej
vilandravalo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 15:10   #6
iamJenna
Raczkowanie
 
Avatar iamJenna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 42
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Ja strasznie chciałabym zęby ktoś do mnie wpadał bez zapowiedzi. Ja tak nie robię bo aktualnie nie mam tak naprawdę do kogo a to strasznie przykre kiedy się nie ma bliskich znajomych

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iamJenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 15:20   #7
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Niczego bardziej nie cierpię jak czyjejś niezapowiedzianej wizyty. No normalnie nie znoszę jak słyszę dzwonek do drzwi a potem tarabanią mi się do mieszkania "goście".

Natomiast jeśli się chcę do kogoś wybrać z wizytą to zawsze się umawiam wcześniej.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 15:28   #8
hey_stella
Wtajemniczenie
 
Avatar hey_stella
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 948
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Nie wpadam bez zapowiedzi, zawsze dzwonię z pytaniem czy mogę odwiedzić. Do mnie też nikt nie wpada bez zapowiedzi. Jeżeli jestem w domu i akurat jestem czymś zajęta, źle się czuję, mam bałagan, lenia czy cokolwiek innego to nie odbieram domofonu.
hey_stella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 15:35   #9
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

do znajomych nie wpadam bez zapowiedzi, za to do rodziców bardzo często
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 15:39   #10
dzaga1989
Zakorzenienie
 
Avatar dzaga1989
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: LbN
Wiadomości: 3 875
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Wpadacie do znajomych bez zapowiedzi? Oni się nie zapowiadają? Czy wypada odmówić komuś kto chce do nas koniecznie wpaść gdy czujemy się źle, dziecko nam w nocy nie spało a my marzymy jedynie o rozłożeniu się na kanapie? Jak myślicie?
I sytuacja kolejna - wasz partner wpadł na genialny pomysł zaproszenia kogoś gdy nie ma warunków ku odwiedzinom ( wpiszcie sobie powód) - wymigujecie się czy przyjmujecie w niekomfortowych warunkach?
Ooo temat dla mnie Z małżonem drzemy koty w tej kwestii, bo on uważa, że można do siebie wzajemnie wparowywać bez zapowiedzi, a ja lubię, gdy ktoś zadzwoni przynajmniej tą godzinę wcześniej. Pomimo tego, że nie jestem bałaganiarą, to lubię nieco odświeżyć chałupę przed wizytą gości - przetrzeć półki w salonie, wywietrzyć pokój, czasem po praniu zostawiam ciuchy, które planuję poprasować, czasem przygotowuję się do pracy, rozkładam książki, kserówki i też chciałabym to jakoś sprzątnąć. Sama biegam po domu w podomkach, więc czuję się niezręcznie, gdy niektórzy goście przychodzą wyszykowani jak na czerwony dywan, a ja jestem w starym rozciągniętym dresie i z olejkiem na włosach
Jeśli chodzi o drugie pytanie - jeszcze nie mam dziecka, ale wydaje mi się że gdyby na przykład mały zachorował, a ja byłabym z nim sama, to prosiłabym gości o nieprzychodzenie (gdyby zadzwonili) lub pójście do domu (gdyby przyszli bez zapowiedzi). Gdyby jednak TŻ był w domu to po prostu siedziałby z nimi w drugim pokoju.
__________________
Jestem Paula, a mój nick jest stary jak świat
dzaga1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 15:39   #11
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Nigdy do nikogo nie wpadam bez zapowiedzi. I nie lubię jak ludzie tak robią. Na szczęście nie robią, niektórych oduczyłam. Mówiłam, że sorry ale nie mogę, muszę COKOLWIEK a potem wychodzę, jestem umówiona, bai bai.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 16:20   #12
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Nie odwiedzam ludzi bez ustalenia tego z nimi i zaproszenia, nie przyjmuję też spontanicznych odwiedzin od osób spoza rodziny, a te z rodziny też dzwonią zapytać czy jestem w domu i mogą wpaść. Mąż nie zaprasza nikogo bez konsultacji ze mną, mnie się zdarza zapraszać ludzi bez konsultacji z mężem, ale to dlatego, że w naszym związku ja jestem organizatorem czasu wolnego
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 16:43   #13
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

U mnie w rodzinie często wpada się bez zapowiedzi, właściwie to 90% to takie niezapowiedziane wizyty. Ale do znajomych nie, chyba, że coś bardzo pilnego i na pół minuty.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 16:58   #14
kasiapyra
Raczkowanie
 
Avatar kasiapyra
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 147
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

o ostatnio o tym myślałam ja nie wpadam do nikogo bez zapowiedzi, do mnie też raczej nikt, ale mi tego chyba brakuje Pamiętam jak byłam młodsza jak się chodziło do koleżanek, albo one przychodziły do mnie, do mamy wpadała sąsiadka na dłuższą kawkę albo jechało się do ciotki też bez zapowiedzi. Jakoś tak sympatycznie było.
A może to tylko wczesnowiosenna melancholia.
kasiapyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 17:05   #15
201607131028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 396
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

nie lubię niezapowiedzianych gości, sama nie lubie wpadać bez wcześniejszego powiadomienia, nawet jest mi głupio kiedy dam znać komuś 15 minut przed wizytą
201607131028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 17:07   #16
ewcia1980
Raczkowanie
 
Avatar ewcia1980
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 245
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

To moi teściowie mają taką tendencję wpadania do innych bez zapowiedzi. Ja mieszkam z nimi, a dowiaduję się od innych znajomych póżniej, że czemu nie zadzowniłam, czy wiedziałam ze się do kogoś wybierają. Parę razy im to z tz tłumaczyliśmy i mówiliśmy ze tak nie wypada ale oni nic z tego sobie nie robią, albo z dziwieni tacy że ktoś ich nie wpuścił a był samochod pod domem albo się swiatło paliło. Sama nie wpadam do nikogo bez zapowiedzi ani też nie lubię takich numerów
ewcia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 17:34   #17
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Wpadacie do znajomych bez zapowiedzi? Oni się nie zapowiadają? Czy wypada odmówić komuś kto chce do nas koniecznie wpaść gdy czujemy się źle, dziecko nam w nocy nie spało a my marzymy jedynie o rozłożeniu się na kanapie? Jak myślicie?
I sytuacja kolejna - wasz partner wpadł na genialny pomysł zaproszenia kogoś gdy nie ma warunków ku odwiedzinom ( wpiszcie sobie powód) - wymigujecie się czy przyjmujecie w niekomfortowych warunkach?
Nie wpadam. A jeśli mi się zdarzy, bo jestem po drodze i mogę coś załatwić- robię to szybko, żeby ten ktoś nie robił sobie kłopotu typu kawa, ciastka itd.

Jeśli jestem zmęczona czy mam jakieś plany rozważam, czy nie da się ich przesunąć itp. Jak nie, to mówię otwarcie.

Miałam często takie niezapowiedziane wizyty kuzynki. Nie dość, że niezapowiedziane, to jeszcze potrafiła przyjechać z 3-4 'pozbieranych' dzieci ( 1 jej i np. kuzynostwo D. ).

Mieszkam z rodzicami, mamy małe mieszkanie. Jak jest ciepło, można iść na ogródek.

Nie lubię, jak ktoś przyjeżdża z dziećmi, jak mnie nie ma. Mam papugi na ogródku, a dzieciaki biegają i je straszą

Jak jestem, zabieram całą ferajnę na obchód wsi- a jest co zwiedzać (pałace, folwarki ze zwierzętami, park z rzeką , place zabaw).
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 19:03   #18
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Przychodzenie gdzieś bez zapowiedzi chyba wymarło. U mnie jest tak, że do babci wpadają wszyscy bez zapowiedzi. Do mnie do domu jacyś znajomi rodziców tez potrafią przyjść bez uprzedzenia. W moim pokoleniu już praktycznie to nie istnieje. Zawsze trzeba choć smsa wysłać itd. No i ja sobie nie wyobrażam, aby ktoś miał wpaść bez zapowiedzi. Najlepiej, aby wiedziała dzień wczesniej, abym mogła posprzątać i zrobić przekąski.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 19:13   #19
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Ja raczej nie nawiedzam ludzi nie uprzedziwszy, nie lubię się narzucać więc wolę wiedzieć czy ktoś sobie życzy mojego towarzystwa. Ale znajomi dość często wpadają znienacka, albo dzwonią że mam pięć minut i idziemy na piwo np. Jeśli jestem w domu i nie robię nic pilnego to ok, to nawet miłe. Może nie zawsze mam ochotę ale jak sięn ie wymigam to mało kiedy żałuję. Czasami mnie przeraża jak ludzie się odsuwają od siebie, że normą się staje umawianie się na zwykłe ploty. Trochę spontaniczności się przydaje w życiu.
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 19:24   #20
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Nigdy do nikogo nie wpadam bez zapowiedzi, bo sama nienawidzę, gdy ktoś mi tak robi

Jedyne osoby, do których mogę przyjechać bez zapowiedzi to mama i teściowie.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 19:45   #21
_Beata _
ja.
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: niedaleko
Wiadomości: 1 422
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

nie znosze odwiedzin kogos/ u kogos bez zapowiedzi, tego, ze musze sie od czegos- lub kogos od jakiegos zajecia oderwac.
_Beata _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 19:51   #22
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

ale u mojej babci na jej wsi wśród jej bliskiej rodziny czyli rodzeństwa, wypada wręcz wpaść z niezapowiedzianą wizytą bo taki jest standard chłop ma prawo być w robocie kobieta ma mieć czysty dom i ciasto dla gościa oraz herbatę, natomiast jak już się wizytę zapowiada to wszyscy myślą że "nie wiadomo co" trzeba przygotować etc.
więc jak wpadam do babci która mieszka daleko, robimy tour po wsi, nigdzie się nie zapowiadając - zazwyczaj witam się w ogrodzie z gośćmi wypijemy herbatę i idziemy, do babci podobnie - wchodza i wychodza, taki styl życia
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 19:51   #23
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Nie wpadam bez zapowiedzi i tego samego oczekuję od moich gości.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 19:52   #24
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Nie wpadam bez zapowiedzi i nigdy mi się nie zdarzyło, aby ktoś do mnie wpadł. Jeśli chce się spotkać 'na już' to dzwonię/piszę, że chciałabym się w ciągu pół godziny spotkać, ale zawsze proponuje, że spotkanie może być u mnie/w parku - rozumiem, że nie każdy ma ochotę na odwiedziny.
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 19:55   #25
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

a co do tego bliski daleki znajomy - no ja mam wielu bliskich przyjaciół, ale jak ktoś ma do mnie 50 km to oboje nie widzimy sensu w niezapowiedzianych wizytach bo jedzie 1,5 godziny a mnie nie zastanie xD
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 20:09   #26
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nie wpadam bez zapowiedzi i raczej nikt bez zapowiedzi do nas nie wpada- nie odbieramy domofonu, gdy nie czekamy na kogoś konkretnego

Nie ma chyba opcji aby TŻ pozapraszał grupy ludzi bez konsultacji ze mną.
u nas dokładnie tak samo.

bez zapowiedzi wpadamy jedynie do rodziców tżta, na szczęście w drugą stronę to nie działa i oni się zawsze zapowiadają
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 20:09   #27
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

ja bez uprzedzenia chyba anwet do rodziców nie wpadma
hm
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 20:32   #28
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Byłoby mi mega niezręcznie wpaść do kogoś ot tak, bez zapowiedzi i potem słuchać przeprosin, że bałagan, że maseczka na włosach- po co robić ludziom takie akcje. Sama nie znoszę takich sytuacji. Jakby ktoś przyszedł znienacka jest spora szansa, że zastanie "nieład" i mnie w "nieładzie" i nie będę miała ani żadnych ciastek ani nic innego poza kawą i herbatą. Jak wychodzimy do ludzi, to też staramy się dobrze wyglądać, więc jest dość niezręcznie- jak ktoś wpada bez zapowiedzi i nie daje nam szansy się ogarnąć. Profilaktycznie nie otwieram i tyle.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 20:38   #29
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Nie wpadam bez zapowiedzi i nie cierpię niezapowiedzianych wizyt, moje mieszkanie to nie McDrive. Chyba że w jakichś wyjątkowych okolicznościach, np. gdy w grę wchodzi dylemat: czekać w temp -20 stopni godzinę na autobus czy zapytać kogoś mieszkającego obok czy mógłby na tę godzinkę zaprosić. Słowo klucz: spytać. A nie robić zbutawjeżdżam. Nawet gdy ma się tylko stanąć w drzwiach i coś oddać, to nie zaszkodzi przecież moment wcześniej zadzwonić, bo a) może ktoś jest w trakcie robienia makijażu i nie ma ochoty witać się z jedną kreską na oku i szopą na głowie b) domofon może obudzić pozostałych domowników.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 21:30   #30
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: a gdyby tak wpaść z wizytą

Nie wpadam, no mamy takiego kolegę co on zawsze jest w domu albo w mieszkaniu obok więc ewentualnie do niego, ale i tak raczej zawsze dzwonimy choćbyśmy byli pod klatką już ;p
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-27 13:24:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.