Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-27, 12:03   #301
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
ja, w ciazy i po ciazy bralam wieczorem lub w nocy. nei ma znaczenia kiedy bierzesz, jesli bierzesz na czczo.
Ja właśnie jestem w ciąży, tabletka mi sie nie wchlaniala od wymiotow i dostalam lek w plynie ale rano jak czekam te pol h to zle sie czuje i pomyslalam, ze moze bede brac wieczorem? Lekarz ci tak zalecil? Bo nie wiem czy czekac do wizyty i spytac czy sama moge zmienić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 12:18   #302
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Ja właśnie jestem w ciąży, tabletka mi sie nie wchlaniala od wymiotow i dostalam lek w plynie ale rano jak czekam te pol h to zle sie czuje i pomyslalam, ze moze bede brac wieczorem? Lekarz ci tak zalecil? Bo nie wiem czy czekac do wizyty i spytac czy sama moge zmienić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tak, endo zalecil mi branie wieczorem lub w nocy (czy o jakiejkolwiek porze dam rade, z powodu niepowsciagliwych wymiotow), mowil ze wiele kobiet w ciazy bierze wlasnie wieczorem a nie rano
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 12:52   #303
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
tak, endo zalecil mi branie wieczorem lub w nocy (czy o jakiejkolwiek porze dam rade, z powodu niepowsciagliwych wymiotow), mowil ze wiele kobiet w ciazy bierze wlasnie wieczorem a nie rano
Za 2 tyg mam wizyte wiec jeszcze jakos wytrzymam ten czas i zapytam czy mogę tak brac, dzięki za odpowiedź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-31, 10:17   #304
Nirvanka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 125
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Hej. Właśnie wróciłam ze szpitala po tygodniowym pobycie na oddziale endokrynologii.

Diagnoza to niedoczynność tarczycy postać subkliniczna (!) i hiperinsulinemia ( zdziwiłam się bo cukier miałam już badany wielokrotnie, łącznie z krzywą i nigdy nic mi nie wyszło).

Cieszę się, że w końcu zostałam zdiagnozowana bo źle sie czułam od ponad 2 lat, a lekarz nie umiał określić czy jest to niedoczynność bo wyniki raz miałam dobre raz troszkę podwyższone ale tylko TSH. W szpitalu dowiedziałam się, że wszystkie parametry tarczycowe mam w normie tylko TSH minimalnie powyżej i też z tendencją do spadku a więc ożekli, że to niedoczyność subkliniczna czyli utajona (raz jest lepiej raz gorzej) w zależności od poziomu stresu, diety, używek i pogody.

Dziewczyny pytanie : Czy któraś z Was też choruje na tę postać ?

I pytanie nr 2 : Czy też macie problemy z opuchnięciem twarzy ? ;( to mój największy problem, jak sobie radzicie?, czy tabletki pomogą zwalczyć tą opuchliznę? tzw. obrzęk śluzowaty? Czy ktoś może potwierdzić, że tabletki zwalczą opuchliznę ?!

Ja jeszcze oprócz obrzęku, złego samopoczucia, zaparć mam problemy z trądzikiem
ale tutaj jestem w trakcie doboru tabletek

Dostałam zalecenia: mniej stresu, wiecej wypoczynku, lekkie treningi, joga, medytacja, dużo wody, regularnie posiłki, zastosowałam się i jest minimalnie lepiej ale ta opuchlizna dalej jest :-(
Nirvanka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-03, 15:38   #305
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Nirvanka_ Pokaż wiadomość
Hej. Właśnie wróciłam ze szpitala po tygodniowym pobycie na oddziale endokrynologii.

Diagnoza to niedoczynność tarczycy postać subkliniczna (!) i hiperinsulinemia ( zdziwiłam się bo cukier miałam już badany wielokrotnie, łącznie z krzywą i nigdy nic mi nie wyszło).

Cieszę się, że w końcu zostałam zdiagnozowana bo źle sie czułam od ponad 2 lat, a lekarz nie umiał określić czy jest to niedoczynność bo wyniki raz miałam dobre raz troszkę podwyższone ale tylko TSH. W szpitalu dowiedziałam się, że wszystkie parametry tarczycowe mam w normie tylko TSH minimalnie powyżej i też z tendencją do spadku a więc ożekli, że to niedoczyność subkliniczna czyli utajona (raz jest lepiej raz gorzej) w zależności od poziomu stresu, diety, używek i pogody.

Dziewczyny pytanie : Czy któraś z Was też choruje na tę postać ?

I pytanie nr 2 : Czy też macie problemy z opuchnięciem twarzy ? ;( to mój największy problem, jak sobie radzicie?, czy tabletki pomogą zwalczyć tą opuchliznę? tzw. obrzęk śluzowaty? Czy ktoś może potwierdzić, że tabletki zwalczą opuchliznę ?!

Ja jeszcze oprócz obrzęku, złego samopoczucia, zaparć mam problemy z trądzikiem
ale tutaj jestem w trakcie doboru tabletek

Dostałam zalecenia: mniej stresu, wiecej wypoczynku, lekkie treningi, joga, medytacja, dużo wody, regularnie posiłki, zastosowałam się i jest minimalnie lepiej ale ta opuchlizna dalej jest :-(
Ja mam problem z opuchlizną twarzy oraz powiek (powieki dodatkowo są czesto zaczerwienione/zaróżowione, wyglądam jakbym przed chwilą płakała . Tabletki nie pomagają na to. Jedynie aktywność fizyczna. Jeśli nie ćwiczę przez kilka tygodni, twarz od razu robi się taka napuchnięta, jak u bobasa, mimo że wagowo wcale nic nie przybyło, zazwyczaj zauważam to dopiero na zdjęciach, a nie w rzeczywistości. Jak wybiorę się na siłownię, to już po kilku razach twarz wraca do normalności.


Czy ktoś mógłby ocenić moje wyniki? Teoretycznie w normie, jednak od kilku miesięcy czuję się źle i mam prawie wszystkie typowe objawy niedoczynności: senność, brak energii, sucha skóra, wzrost wagi mimo ćwiczeń i diety...
TSH: 1.665 (norma 0.38-5.33)
FT3: 6.10 (norma 3.5-8.3)
FT4: 11.90 (norma 8.4-19.1)
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-04, 17:08   #306
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Ja mam problem z opuchlizną twarzy oraz powiek (powieki dodatkowo są czesto zaczerwienione/zaróżowione, wyglądam jakbym przed chwilą płakała . Tabletki nie pomagają na to. Jedynie aktywność fizyczna. Jeśli nie ćwiczę przez kilka tygodni, twarz od razu robi się taka napuchnięta, jak u bobasa, mimo że wagowo wcale nic nie przybyło, zazwyczaj zauważam to dopiero na zdjęciach, a nie w rzeczywistości. Jak wybiorę się na siłownię, to już po kilku razach twarz wraca do normalności.


Czy ktoś mógłby ocenić moje wyniki? Teoretycznie w normie, jednak od kilku miesięcy czuję się źle i mam prawie wszystkie typowe objawy niedoczynności: senność, brak energii, sucha skóra, wzrost wagi mimo ćwiczeń i diety...
TSH: 1.665 (norma 0.38-5.33)
FT3: 6.10 (norma 3.5-8.3)
FT4: 11.90 (norma 8.4-19.1)
Hejka,

Twoje FT4 jest bardzo niskie i to może wpływać na samopoczucie. Mówi się, że FT3 i FT4 powinny być na poziomie 60%. Ja swoje trzymam od kilku lat na poziomie 80-90% i czuję się bardzo dobrze. TSH przy tym mam zawsze ok. 1. Może zwiększenie dawki pomoże?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Ja osobiście mam dawkę 100 mieszane z 75 i to mi daje równowagę .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-04, 18:58   #307
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Hejka,

Twoje FT4 jest bardzo niskie i to może wpływać na samopoczucie. Mówi się, że FT3 i FT4 powinny być na poziomie 60%. Ja swoje trzymam od kilku lat na poziomie 80-90% i czuję się bardzo dobrze. TSH przy tym mam zawsze ok. 1. Może zwiększenie dawki pomoże?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Ja osobiście mam dawkę 100 mieszane z 75 i to mi daje równowagę .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie sytuacja wygladala tak, ze dawka 50 byla za niska i zle sie czulam, a 75 byla juz za wysoka, TSH spadalo praktycznie do zera wiec biore teraz 62.5 (polowke 125). Podejrzewam, ze pewnie tez musialabym miec dawke mieszana. Moze to 62.5 z 75... Skonsultuje z endo, wizyte mam za niecale dwa tygodnie ale nie wiem czy cos powie, bo mojego ft3 i ft4 nigdy nie komentowala, jesli byly "w normie"...
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-19, 16:17   #308
calore
Raczkowanie
 
Avatar calore
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 251
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

czy wynik anty-TG na poziomie 3,23 przy zakresie 0-4,11 to powód do niepokoju? w internecie znajduję info tylko do innego zakresu normy.
pozostałe wyniki niby w normie, ale naczytałam się o poziomie konwersji i już sama nie wiem

TSH 1,56 [0,35-4,94]
FT3 2,76 [1,58-3,91]
FT4 1,05 [0,7-1,48]
antyTPO 0,28 [0-5,61]
calore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-20, 16:06   #309
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez calore Pokaż wiadomość
czy wynik anty-TG na poziomie 3,23 przy zakresie 0-4,11 to powód do niepokoju? w internecie znajduję info tylko do innego zakresu normy.
pozostałe wyniki niby w normie, ale naczytałam się o poziomie konwersji i już sama nie wiem

TSH 1,56 [0,35-4,94]
FT3 2,76 [1,58-3,91]
FT4 1,05 [0,7-1,48]
antyTPO 0,28 [0-5,61]
Piękne wyniki, tylko pozazdrościć
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-20, 18:38   #310
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 479
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Czy zdarzyło się Wam pomimo złego wyniku TSH lepsze samopoczucie, niż w czasie dobrych wyników?
Poprosiłam lekarza o zmniejszenie dawki, bo źle się czułam. Miałam kołatanie serca, bóle w klatce, rozdrażnienie. A TSH było dobre, około 1. Po zmniejszeniu dawki dolegliwości ustąpiły, ale TSH wystrzeliło do 19. Czuję się dużo lepiej mimo to. I co teraz? ft4 w normie, ft3 za niskie. Czy czuć się gorzej a mieć wzorcowe wyniki i brać tą wyższą dawkę, czy lepiej i mieć TSH ogromne?
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-11, 22:05   #311
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Podobno leczy się pacjenta nie wyniki . Bierzesz jakieś suplementy? Nad konwersja ft4 można pracować i tym samym poprawić wyniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-17, 10:09   #312
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 479
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Nie biorę suplementów. Poczekam jeszcze miesiąc i zrobię ponownie badania. Czuję się dobrze. a przy takim TSH powinnam być nie do życia. Dziwne.
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-09, 16:35   #313
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

czy ktos z was przy niedoczynnosci/hashimoto mial nieprawidlowe wyniki morfologii? mam na mysli takie wskazniki jak EO czy NEUT itp. czy takie nieprawidlowosci nie maja w ogole zwiazku z tarczyca?
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-10, 11:42   #314
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez karamelli Pokaż wiadomość
czy ktos z was przy niedoczynnosci/hashimoto mial nieprawidlowe wyniki morfologii? mam na mysli takie wskazniki jak EO czy NEUT itp. czy takie nieprawidlowosci nie maja w ogole zwiazku z tarczyca?
Nie wiem. Wiem że zawsze mialam dobra morfologie a ostatnie pół roku biale krwinki leżą. Wyniki tarczycowe caly czas na takich poziomach jak były. Nie choruje, nie przeziębiam się itp. Więc nie wiem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-10, 12:22   #315
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez smerffie Pokaż wiadomość
Nie wiem. Wiem że zawsze mialam dobra morfologie a ostatnie pół roku biale krwinki leżą. Wyniki tarczycowe caly czas na takich poziomach jak były. Nie choruje, nie przeziębiam się itp. Więc nie wiem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja dopiero czekam na 1 wizytę. Ostatnia morfologię miałam 2 lata temu było wszystko idealnie. Teraz właśnie białe krwinki mam nie w normie :/ a nie choruje jakoś specjalnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Edit. Z wyników jasno wychodzi mi niedoczynnosc/hashimoto


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-10, 13:21   #316
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez karamelli Pokaż wiadomość
czy ktos z was przy niedoczynnosci/hashimoto mial nieprawidlowe wyniki morfologii? mam na mysli takie wskazniki jak EO czy NEUT itp. czy takie nieprawidlowosci nie maja w ogole zwiazku z tarczyca?
Sama niedoczynność niekoniecznie, ale jak jest jakiś stan zapalny (np. przy Hashimoto) to mogą być takie wyniki
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-10, 13:46   #317
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez hasta_la_vista Pokaż wiadomość
Sama niedoczynność niekoniecznie, ale jak jest jakiś stan zapalny (np. przy Hashimoto) to mogą być takie wyniki

Z tego co się orientuje samo hashi jest stanem zapalnym? Ale mogę się mylić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-18, 21:54   #318
Lidiaxxyz9
Przyczajenie
 
Avatar Lidiaxxyz9
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 5
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Witam, lekarz dopiero za dwa miesiące a wyniki niepokojące mianowicie tsh 10,900 uIU/ml tf3 4,04 uIU/ml ft4 1,31uIU/ml anty-TPO 1308,12 uIU/ml anty-TG113,01 uIU/ml objawy to senność lub problemy z zasypianiem, problemy z koncentracja i pamięcią, włoski w miejscach gdzie raczej występują u panów, uczucie zimna, sucha skóra mniej więcej chciałabym przybliżyć co może dolegać
Lidiaxxyz9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-18, 22:00   #319
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Lidiaxxyz9 Pokaż wiadomość
Witam, lekarz dopiero za dwa miesiące a wyniki niepokojące mianowicie tsh 10,900 uIU/ml tf3 4,04 uIU/ml ft4 1,31uIU/ml anty-TPO 1308,12 uIU/ml anty-TG113,01 uIU/ml objawy to senność lub problemy z zasypianiem, problemy z koncentracja i pamięcią, włoski w miejscach gdzie raczej występują u panów, uczucie zimna, sucha skóra mniej więcej chciałabym przybliżyć co może dolegać
Wygląda na Hashimoto i PCOS - nie wiem do jakiego lekarza idziesz, ale ginekolog + endokrynolog, albo dwa w jednym - niektorzy ginekolodzy maja specjalizacje endokrynologiczna.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-19, 10:15   #320
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez Lidiaxxyz9 Pokaż wiadomość
Witam, lekarz dopiero za dwa miesiące a wyniki niepokojące mianowicie tsh 10,900 uIU/ml tf3 4,04 uIU/ml ft4 1,31uIU/ml anty-TPO 1308,12 uIU/ml anty-TG113,01 uIU/ml objawy to senność lub problemy z zasypianiem, problemy z koncentracja i pamięcią, włoski w miejscach gdzie raczej występują u panów, uczucie zimna, sucha skóra mniej więcej chciałabym przybliżyć co może dolegać
Pewnie Hashimoto. Dodatkowo dobrze byłoby zrobić u ginekologa USG jajników dobrym sprzętem, zbadać prolaktynę, androgeny. I USG tarczycy.
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 17:24   #321
Lidiaxxyz9
Przyczajenie
 
Avatar Lidiaxxyz9
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 5
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Hmmm prolaktyna wynosi u mnie 425 mIU/I

DHEA-SO4 338,00 ug/dl kobieta 24 lata

Testosteron 46,10 ng/dl

SHBG 44,90 nmol/l

Nie wiem na co mam najbardziej być wyczulona u lekarzy to taka moja pierwsza wizyta nigdy raczej na nic nie chorowałam, i nie mam pojęcia co i jak najlepiej zrobić aby nie pogorszyć wyników
Lidiaxxyz9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 20:42   #322
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Jak to Hashi to można pomyśleć czy da się jakoś ograniczyć stany zapalne w organizmie. Przykładowo czy nie trzeba zacząć pracować nad problemami z trawieniem, stanem zębów, bezsennością, stresem, niestabilnym cukrem, niedoborem witaminy D. Myślę, że tak bezpieczniej zacząć od ogólnie zdrowego stylu życia niż od samodzielnego diagnozowania swoich wyników i leczenia, łykania suplementów, multiwitamin. To już bym zostawiła na wizytę lekarską i poczekała te 2 miesiące, chyba że znajdziesz coś szybciej.
Moja endokrynolog nawet za jod krzyczy na pacjentów, a w internecie da się trafić na polecajki łykania Kelpu czy nawet jakichś potężnych dawek jodu.

Z mojego doświadczenia to za mała ilość ruchu i za mała ilość jedzenia źle robią tarczycy, pogarszają niedoczynność. Lepiej więcej się ruszać niż jeść za mało
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 21:57   #323
Lidiaxxyz9
Przyczajenie
 
Avatar Lidiaxxyz9
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 5
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Dziękuje bardzo

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Dziękuje bardzo za pomoc ☺️
Lidiaxxyz9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-07, 13:15   #324
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

co sadzicie o takim wyniku? (podaje normy mojego lab)

TSH - 2,668 uIU/ml ,norma 0,350 - 4,940 (pomimo zwiekszenia dawki lekow, ths po 3 miesiacach zeszlo tylko z 2,7 na 2,6)
FT3 - 3,67 pg/ml , norma 1,58 — 3,91
FT4 - 1,20 ng/dl , norma 0,70 — 1,48

niby mam niedoczynnosc, ale skoczylo mi do gory ft3, ft4. zwlaszacza ft3 jest dziwne prawie przy gornej granicy. endokrynolog mowila, ze nie musze juz do niej przychodzic tylko sama sobie regulowac. aczkowlek zapisalam sie na wizyte bo mam wrazenie, ze te wyniki sa dziwne. moze ktos z was mial podobna sytuacje z takim ft3?
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-07, 13:44   #325
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

A nie masz Hashimoto? Albo prolaktyny wyższej? To chyba faktycznie mała zmiana z TSH
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-07, 16:06   #326
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez hasta_la_vista Pokaż wiadomość
A nie masz Hashimoto? Albo prolaktyny wyższej? To chyba faktycznie mała zmiana z TSH
Hashimoto - tak mam zdiagnozowane. myslisz ze taki wynik moze byc przy Hashi? czyli teorettycznie jest jak mowila endo i moge zwiekszyc sobie dawke leku.

bo w sumie to zle napisalam - mam hashimoto, nie niedoczynnosc. ale wczesniej 3 i 4 mialam w bardzo dobrej normie.

prolaktyna - nie badalam
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-07, 16:39   #327
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Może coś nasila Ci hashi mimo wyrównywania lekami tarczycy. Jakieś stany zapalne, kiepski sen itd...
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-07, 17:38   #328
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

Cytat:
Napisane przez hasta_la_vista Pokaż wiadomość
Może coś nasila Ci hashi mimo wyrównywania lekami tarczycy. Jakieś stany zapalne, kiepski sen itd...
mysle ze musze zwiekszyc dawkę. sama endokrynolog mi mowila ze spokojnie moge to samodzielnie robic. tylko mialam watpliwosci bo wysokie ft3 to jest raczej przy nadczynnosci. a u mnie niby diagnoza bylo hashimoto
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 09:22   #329
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

zastanwaia mnie jeszcze jedno. czy ktoras z was przy hashimoto w miare juz uregulowanym, miala puchniecie nog? konkretnie w okolicy kostek
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 10:48   #330
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 122
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część IV

A poza hormonami tarczycy nie masz niedoboru jodu? Albo puchnięcia z innych powodów, np. niewydolność żylna?
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-05 12:36:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.