jak powinnam się malować? bardzo proszę o rady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-05, 19:46   #1
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Wink

jak powinnam się malować? bardzo proszę o rady


witam

bardzo proszę o pomoc w doborze makijażu

jestem już OKROPNIE znudzona swoją NIJAKOŚCIĄ i mam ogromną nadzieję, że macie dla mnie jakieś rady. nie radzę sobie z budową oczu są zapadnięte do środka, tworzą cienie i bardzo często są zasiniaczone. wyglądam przez to fatalnie. na co dzień tylko tuszuję rzęsy i ew. nakładam podkład.

chętnie poeksperymentowałabym z cieniami. wyczytałam kiedyś, że powinnam unikać odcieni perłowych, a poza tym jestem zielona. próbowałam też bawić się kredką, ale chyba wybrałam zły kolor, bo wyglądałam dość niekorzystnie.

proszę o radę, ponieważ za każdym razem, kiedy pomaluję oczy mam wrażenie, że źle dobrałam kolor i że podkówki jeszcze bardziej rzucają się w oczy.

za wszystkie wskazówki będę ogromnie wdzięczna.. wierzę, że jest jakiś PATENT na wyrwanie mnie z kompleksu pandy

pozdrawiam gorąco

na jednym zdjęciu fryzurę mam trochę nie tego, ale wiatr i zmęczenie zrobiły swoje

Edytowane przez alufa
Czas edycji: 2013-11-10 o 12:27
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 20:48   #2
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: jak powinnam się malować? bardzo proszę o rady

Ja bym na Twoim miejscu zainwestowała w dobry korektor np. Helenki i podkład który ujednolici cerę - np. mineralne - zajrzyj na podforum.

Do tego obowiązkowo róż na policzki, zapuściłabym też trochę brwi.

Dlaczego cienie perłowe odpadają - skoro oko trzeba wydobyć to dobrze pobawić się jasnymi cieniami i perłowe moim zdaniem byłyby ok, ważne jest żeby rozświetlenie pod łukiem brwiowym było raczej matowe - bo inaczej oko zapadnie się jeszcze bardziej - a kreseczka też pomoże - np. brązowa
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 11:03   #3
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: jak powinnam się malować? bardzo proszę o rady

Przede wszystkim korektor!!!!!!! Polecam maybelline z pedzelkiem. Na Twoje cienie (sama mam podobne) podklad nie wystaczy. Jak nauczysz sie nakladac korektor to bedziesz wygladala duzo lepiej. I wierze, ze kiepsko wygladasz z pomalowanymi oczami, bo mam to samo. Nawet jak zakryje cienie pod oczami to wygladam na zmeczona gdy uzyje kredki lub cieni. Mimo wszystko polecam cienie jasne, pastelowe. Nie musza byc perlowe ale ladnie wygladaja wszelkie beze, roze, i pastelowe odcienie. Unikaj fioletow i ciemnych cieni. Podkresla since.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 15:24   #4
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: jak powinnam się malować? bardzo proszę o rady

bałam się używać perłowych, bo wydaje mi się, że mam wypukłe oczy i wtedy one jeszcze bardziej wyłażą na wierzch

co do pasteli i jasnych barw - cienie tego typu robione są raczej tak, by prześwitywała spod nich skóra powiek a ja tego muszę KONIECZNIE uniknąć, bo przecież będę wyglądała fatalnie, jeśli spod cienia będą wyłaziły siniaki

mam już dość tej pandy i jestem zaskoczona, że nie tylko ja mam ten problem

co do zapuszczania brwi - ich nie da się chyba zapuścić takie już mam. a nawet jaśniejsze, bo na zdjęciach jestem po hennie

bardzo Wam dziękuję za rady

jak tylko znajdę odpowiednie kosmetyki, na pewno będę próbowała się nimi malować i pokażę się Wam
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 17:15   #5
Czarnuleczkaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 795
Dot.: jak powinnam się malować? bardzo proszę o rady

Potwierdzam. Korektor korektor i jeszcze raz korektor (ocień naturalny) do tego podkład w odcieniach naturalnego beżu... lecz nie za jasny aby nie uzyskac porcelanowej cery. róż pastelowy różany swietnie podkreli kształt twarzy.. skorygowac ksztalt nosa mozesz za pomoca nieco ciemniejszego podkladu oraz "beżu" nakladając jaśniejszy odcien palcem wzdłuż nosa (od poczatku pomiedzy brwiami az do wierzcholka nosa) na nozdrza z dwóch stron nałoż małą warstwę ciemniejszego w ten sposob optycznie skorygujesz kształt. masz ładne duże niebieskie oczy polecam pastele lekkie koloru w ciemnych bedziesz wygladala wyzywajaco i nie stosownie. Wybieraj róże, ecry, beże, lekkie brązy możesz użyć złota. Opalizujące cienie możesz nakładać w kąciku oka oraz tuż pod łukiem brwiowym. Co do maskary śmiało polecam czarną. Nie musisz kombinować z brązami. usta delikatne. masz większe i bardziej wyraziste oczy więc staraj się podkreślać je, co za dużo to nie zdrowo
Czarnuleczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 19:25   #6
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: jak powinnam się malować? bardzo proszę o rady

Cytat:
Napisane przez Czarnuleczkaaa Pokaż wiadomość
Potwierdzam. Korektor korektor i jeszcze raz korektor (ocień naturalny) do tego podkład w odcieniach naturalnego beżu... lecz nie za jasny aby nie uzyskac porcelanowej cery. róż pastelowy różany swietnie podkreli kształt twarzy.. skorygowac ksztalt nosa mozesz za pomoca nieco ciemniejszego podkladu oraz "beżu" nakladając jaśniejszy odcien palcem wzdłuż nosa (od poczatku pomiedzy brwiami az do wierzcholka nosa) na nozdrza z dwóch stron nałoż małą warstwę ciemniejszego w ten sposob optycznie skorygujesz kształt. masz ładne duże niebieskie oczy polecam pastele lekkie koloru w ciemnych bedziesz wygladala wyzywajaco i nie stosownie. Wybieraj róże, ecry, beże, lekkie brązy możesz użyć złota. Opalizujące cienie możesz nakładać w kąciku oka oraz tuż pod łukiem brwiowym. Co do maskary śmiało polecam czarną. Nie musisz kombinować z brązami. usta delikatne. masz większe i bardziej wyraziste oczy więc staraj się podkreślać je, co za dużo to nie zdrowo
Tobie również dziękuję powoli zacznę zbierać się do poszukiwania kosmetyków
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 23:31   #7
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: jak powinnam się malować? bardzo proszę o rady

Na gornej powiece (czyli tam gdzie nakladasz cien) mozesz miec jasne pastele. To nic ze przeswituja. I tak zakryja co nieco i odswieza spojrzenie. Nie mozna maskowac cieni pod oczami ciemnymi kolorami. Od tego jest korektor.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 15:50   #8
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: jak powinnam się malować? bardzo proszę o rady

na początek poszukam jakiegoś fajnego korektora, podkładu i różu
co do cieni. mogą być brązowe, złote, beżowe, różowe... a szare lub niebieskie? nie podkreślą bardziej podkówek?

asik pokażesz swoje oczy?
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 19:22   #9
ghdds
Raczkowanie
 
Avatar ghdds
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 488
Dot.: jak powinnam się malować? bardzo proszę o rady

Wizażanki daly Ci świetne rady ale ja widzę w Tobie nieco inny potencjał Zainwestuj w dobry korektor (jak radzą wizażanki), wytuszuj delikatnie rzęsy i podkreślaj swoje piękne pełne usta! Szminki, błyszczyki.. jest tego masa, kombinuj z kolorami, matem, połyskiem, świecącymi drobinkami - na pewno znajdziesz dla siebie wiele kosmetyków, w których będziesz ślicznie wyglądać
__________________

ghdds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 19:59   #10
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: jak powinnam się malować? bardzo proszę o rady

Cytat:
Napisane przez ghdds Pokaż wiadomość
Wizażanki daly Ci świetne rady ale ja widzę w Tobie nieco inny potencjał Zainwestuj w dobry korektor (jak radzą wizażanki), wytuszuj delikatnie rzęsy i podkreślaj swoje piękne pełne usta! Szminki, błyszczyki.. jest tego masa, kombinuj z kolorami, matem, połyskiem, świecącymi drobinkami - na pewno znajdziesz dla siebie wiele kosmetyków, w których będziesz ślicznie wyglądać
no proszę - wyłamałaś się dzięki za radę z ustami łatwiej eksperymentować. mam problem z makijażem oczu przez te nieszczęsne podkówki

niebawem zacznę działać

najpierw urlop, bo on też służy urodzie
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 21:33   #11
ghdds
Raczkowanie
 
Avatar ghdds
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 488
Dot.: jak powinnam się malować? bardzo proszę o rady

http://1.bp.blogspot.com/_xWe6Mfhdsh...-loreal-09.jpg

http://gfx.dlastudenta.pl/photos/dla..._johansson.jpg

http://www.maxitmag.com/images/stori...olden-tits.jpg



Popatrz na Scarlett.
Myślę, że jej fotki mogą być dla Ciebie dobrą inspiracją
__________________

ghdds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 10:08   #12
tylkotykoteczkuuu
Przyczajenie
 
Avatar tylkotykoteczkuuu
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 25
Dot.: jak powinnam się malować? bardzo proszę o rady

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
witam

bardzo proszę o pomoc w doborze makijażu

jestem już OKROPNIE znudzona swoją NIJAKOŚCIĄ i mam ogromną nadzieję, że macie dla mnie jakieś rady. nie radzę sobie z budową oczu są zapadnięte do środka, tworzą cienie i bardzo często są zasiniaczone. wyglądam przez to fatalnie. na co dzień tylko tuszuję rzęsy i ew. nakładam podkład.

chętnie poeksperymentowałabym z cieniami. wyczytałam kiedyś, że powinnam unikać odcieni perłowych, a poza tym jestem zielona. próbowałam też bawić się kredką, ale chyba wybrałam zły kolor, bo wyglądałam dość niekorzystnie.

proszę o radę, ponieważ za każdym razem, kiedy pomaluję oczy mam wrażenie, że źle dobrałam kolor i że podkówki jeszcze bardziej rzucają się w oczy.

za wszystkie wskazówki będę ogromnie wdzięczna.. wierzę, że jest jakiś PATENT na wyrwanie mnie z kompleksu pandy

pozdrawiam gorąco

na jednym zdjęciu fryzurę mam trochę nie tego, ale wiatr i zmęczenie zrobiły swoje
moim zdaniem zrob tak jak polecily Ci moje poprzedniczki , masz bardzo jasna cere wiec mzoe zamiast tez nakladac tony podkladow , pochodz na solarium np. co 2 dni po 10 minut przez jakies 2 tygodnie a wtedy uzykasz opalenizne i bedziesz miala ladnie opalona buzke i wtedy troszke korektorau , fliudu... hmm co do oczu na oczy dobrze tuszuj rzesy , i kreseczki czarnym eleynerem nie zaszkodza Ci , wrecz przeciwnie moga nawet ladnie podkreslic Twoje boskie niebeiskie oczy...
na usta koniecznie blyszczyk ktory podkresli Twoje pelne usta...

a tak z innej beczki.. ja bym zmienila troszke Twoja fryzurke...zeby psaowala Ci do nowego make-up :P
tylkotykoteczkuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 11:31   #13
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: jak powinnam się malować? bardzo proszę o rady

Moze pozniej pokaze oczy, ale musialabym sie zabrac za aparat a mam troche zepsuty. Dzisiaj nie zdarze i nie obiecuje bo nie wiem czy uda mi sie go naprawic
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 16:03   #14
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: jak powinnam się malować? bardzo proszę o rady

Cytat:
Napisane przez tylkotykoteczkuuu Pokaż wiadomość
moim zdaniem zrob tak jak polecily Ci moje poprzedniczki , masz bardzo jasna cere wiec mzoe zamiast tez nakladac tony podkladow , pochodz na solarium np. co 2 dni po 10 minut przez jakies 2 tygodnie a wtedy uzykasz opalenizne i bedziesz miala ladnie opalona buzke i wtedy troszke korektorau , fliudu... hmm co do oczu na oczy dobrze tuszuj rzesy , i kreseczki czarnym eleynerem nie zaszkodza Ci , wrecz przeciwnie moga nawet ladnie podkreslic Twoje boskie niebeiskie oczy...
na usta koniecznie blyszczyk ktory podkresli Twoje pelne usta...

a tak z innej beczki.. ja bym zmienila troszke Twoja fryzurke...zeby psaowala Ci do nowego make-up :P
nie no. solarium odpada. już wolę samoopalacz albo balsam brązujący
mam dużo znamion barwnikowych i problemy z krążeniem. nie mogę pozwolić sobie na solarium

co do fryzury - spokojnie też o tym pomyślałam

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Cytat:
Napisane przez ghdds Pokaż wiadomość
ale rzęsy

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
Moze pozniej pokaze oczy, ale musialabym sie zabrac za aparat a mam troche zepsuty. Dzisiaj nie zdarze i nie obiecuje bo nie wiem czy uda mi sie go naprawic
no spoko jak się uda będzie super

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

co do kresek. ja nie umiem ich robić są mega grube, a powinny być raczej nie rzucające się w oczy... jak zamykam jedno oko, to marszczy się niesamowicie. nie macie jakiegoś patentu na to?
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 16:02   #15
Lady021
Raczkowanie
 
Avatar Lady021
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 294
GG do Lady021
Dot.: jak powinnam się malować? bardzo proszę o rady

Bardzo delikatnie naciągnij powiekę, ale to w ostateczności, bo oczy są na to trochę delikatne...z tym że jak nie mam już cierpliwości, to właśnie tak robię Też miałam jakiś czas temu problem z kreskami, ale nagle coś zaskoczyło i już w miarę potrafię Więc po prostu dużo próbuj Podobno pomaga też lekkie uchylenie ust, że niby wtedy powieka nie drży, ale jakoś nie zauważyłam nigdy różnicy

Sama mam podobne problemy z cera, więc mogę Ci stuprocentowo polecić korektor pod oczy Maybelline. Zawsze używałam Ever Fresch tej firmy, ale ostatnio nigdzie nie moge go znaleźć, są same mineralne... W każdym razie jest to korektor pod oczy, ale równiez dobrze sprawuje się nawet przy pryszczach W ogole moja kolejnośc retuszu cery-baza-podkład-korektor-puder (szczególnie do zakrycia linii między podkładem a korektorem) powinna Ci pomóc. Wydaje się tego dużo, ale z dobrze dobranymi kosmetykami tego nie widać

Jeśli nie chcesz kreski, to może zrób coś ciemniejszym cieniem przy linni górnych rzęs? Ale nie za dużo i nie za ciemno. Tylko w zewnętrznym kąciku. Reszta to niech będą jasne cienie, ale raczej nie pod sam łuk brwiowy, choć tu mogę się mylić Odrobinę też pod okiem. Choć tu trzeba uważać, żeby znowu nie uwydatnić cienii pod oczami. I obowiązkowo dobry pogrubiający tusz do rzęs.

I jest racja w tym, że powinnaś poeksperymentować z błyszczykami, szminkami...Tu masz co podkreślać

I wyrównałabym grzywkę

Spróbowałabym też z różem. Dosyć jasnym, niekoniecznie całkowicie matowym. Ale to tylko przy całkowicie poprawionej cerze

Uff...Chyba wszystko, co mi się wymyśliło :P Nie wiem, ile Ci się z tego przyda, ale mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam i przez przypadek źle nie doradziłam :P
__________________
Jedno kliknięcie, a poprawia samopoczucie

"Wszystko się może zdażyć, gdy głowa pełna marzeń..."
...Nawet gdy wydają się one bardzo nierealne
Lady021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 16:23   #16
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: jak powinnam się malować? bardzo proszę o rady

Lady021
jasne, że pomogłaś dzięki za rady
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.