Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-05, 21:58   #331
Gosik944
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 45
Dot.: Licea W Katowicach

Dzięki za zaproszenie ale nie mam i nie zamierzam zakładać konta na nk Jakoś mnie to nie bawi
Gosik944 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 06:16   #332
MUTD
Rozeznanie
 
Avatar MUTD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk!
Wiadomości: 842
Dot.: Licea W Katowicach

eeeee, to szkoda, bo jest tam nas już ponad 10 i tak sobie gadamy:P

jaki wybrałaś drugi język?
MUTD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 15:17   #333
Gosik944
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 45
Dot.: Licea W Katowicach

Niemiecki, oczywiście A ty? Ja jeszcze przez moment myślałam nad rosyjskim, ale Równie szybko się rozmyśliłam

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Niemiecki od podstaw oczywiście A ty? Ja jeszcze przez moment myślałam nad rosyjskim, ale równie szybko się rozmyśliłam
Gosik944 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 07:03   #334
MUTD
Rozeznanie
 
Avatar MUTD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk!
Wiadomości: 842
Dot.: Licea W Katowicach

a ja wybrałam francuski od podstaw :P niemiecki miałam w gimn. przez 3 lata i średnio mi się podobał :P
MUTD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 14:59   #335
gosiaaa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Licea W Katowicach

hej wam. =) ide dopiero do 2 gim, ale chciałabym się dowiedzieć nieco o micku. MAGDUNIA93 mogłabyś odpowiedzieć na parę pytań bo przeczytałam że tam chodzisz
- czy na serio jest taki wyścig szczurów ?
- trudno sie dostać ? ( uczę się w miarę dobrze w podst. miałam średnią 5.5 a 1 gim. 5.1 w tym roku licze na wyższą)
- jacy są ludzie i nauczyciele ?
- jaka jest tam atmosfera czy tylko nauka czy coś po za tym?
- i ostatnie czy w domu po za uczeniem masz czas na coś jeszcze?
..
z góry dzięki
gosiaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 14:39   #336
gosiaaa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Licea W Katowicach

i jeszcze jedno pytanie wiecie może jak przekonać rodziców żeby pozwolili ? xd mieszkam trochę daleko ( Imielin, nie daleko mysłowic, lędzin )
Rodzice uważają że będę za młoda i że mieszkanie w internatach jest "niebezpieczne" ..oh.. help .
gosiaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 06:31   #337
MUTD
Rozeznanie
 
Avatar MUTD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk!
Wiadomości: 842
Dot.: Licea W Katowicach

ja też mam daleko do szkoły, ale nie miałam raczej żadnych problemów z przekonianiem rodziców. Powiedziałam po prostu, że zależy mi na dobrej szkole i tam odpowiada mi profil. :P Mówiłam jeszcze że to przecież tylko 3 lata i że bliżej niczego nie ma :P
MUTD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-09, 10:55   #338
magdunia93
Raczkowanie
 
Avatar magdunia93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 71
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez gosiaaa_ Pokaż wiadomość
hej wam. =) ide dopiero do 2 gim, ale chciałabym się dowiedzieć nieco o micku. MAGDUNIA93 mogłabyś odpowiedzieć na parę pytań bo przeczytałam że tam chodzisz
gosiaaa_, ja chodzę do Paderewskiego, a nie Mickiewicza. ;-)
Musiało Ci się coś pomylić. Ja nigdy nawet pod uwagę Mickiewicza nie brałam i nie mam pojęcia co się dzieje w tej szkole. ;-)
Miłego dnia.
magdunia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 11:10   #339
dissapear
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 21
Dot.: Licea W Katowicach

gosiaaa_-ja tam trochę o Mickiewiczu wiem Moja koleżanka w tym roku się tam dostała.Czy trudno się dostać? Może napisz jaki profil Cię interesuje,to rozwinę ten temat. A średnia o niczym nie decyduje,koleżanka z klasy miała średnią 5.5 i się nie dostała. Kwestia inteligencji i szczęścia na egzaminach.
Z tego co wiem,to ludzie są sympatyczni. Zazwyczaj podobno hist-wosy są najbardziej zgrane Choć ja z dni otwartych nie wyniosłam pozytywnych wrażeń,to jakoś przekonałam się do tej szkoły. Klasa mojej koleżanki dla przykładu co tydzień przez wakacje organizuje sobie spotkania klasowe
Wyścig szczurów podobno w biol-chemach największy ^^ Ale przynajmniej mniej lansu niż w konopie ;p (taak tu zawsze będę uprzedzona)
Z tego co wiem,to organizowane jest dużo ciekawych imprez,jakbyś chciała się czegoś więcej dowiedzieć i to od uczniów Mickiewicza,to zapraszam na ich forum.
Do Mickiewicza dość trochę osób z Imielina dojeżdża i nie mieszkają w internatach. Mogłabyś mi powiedzieć ile to czasowo wychodzi?
Ja sama do szkoły ponad godzinę dojeżdżam :P
Chorzowski Słowak pozdrawia ^^ Służę pomocą xD
dissapear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 11:31   #340
Agacia175
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 29
Dot.: Licea W Katowicach

Hej jestem absolwentką paderewy i posiadam wiele przydatnych materiałów, które z pewnością ułatwią Wam pobyt w paderewie jeśli ktoś zainteresowany piszcie na PW
Agacia175 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 12:33   #341
Adzia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Licea W Katowicach

Hej. mam pytanie. znacie w Katowicach lub Mysłowicach jakąś dobrą szkołę, w której byłby profil sportowy.. lub jakieś zajęcia z siatkówki na wysokim poziomie, gdzie byłyby rozgrywane często mecze, a zajęcia z siatkówki byłyby na wysokim poziomie.. Jeśli wiecie coś na ten temat piszcie. proszę.
Adzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-12, 14:37   #342
sportgirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Red face Dot.: Licea W Katowicach

Mam pytanie. Znacie jakieś szkoły w Katowicach, w których jest klasa sportowa. Chciałabym iść w tym kierunku, a nie potrafi znaleźć takich szkół. Słyszałam, że Długosz ma taką klasę... to prawda?
sportgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 18:18   #343
Zaspiewana
Raczkowanie
 
Avatar Zaspiewana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 93
Dot.: Licea W Katowicach

Tak, Długosz ma klasę sportową ;-) Dokładniej profil siatkarski.
__________________
Dos gardenias para ti...
Te quiero, te adoro, mi vida
Zaspiewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 17:58   #344
gosiaaa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: Licea W Katowicach

mam do was pytanie, bo wszyscy tak chwalą Maczka, więc chciałabym się dowiedzieć jakie są tam profile, bo obecnie na stronie nie ma a jestem ciekawa
gosiaaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 17:49   #345
maaaagdaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11
Dot.: Licea W Katowicach

Dobra dziewczyny ;D co wy na to aby dalej kontynuować ten wątek ;PP. Jestem w 3kl i teraz to mnie czeka wybór. Może teraźniejsze pierwszoklasistki napiszą jak tam w ich szkołach. W końcu już po pierwszym semestrze. Mogłybyście krótko opisać jak się wam podoba ;DD, czy jest ciężko jacy nauczyciele i towarzystwo.
A wy gimnazjalistki D jak u was z wyborem szkoły. :P??
maaaagdaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 10:57   #346
zaklejona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 71
Dot.: Licea W Katowicach

Witajcie. Jak najbardziej jestem za odświeżeniem tego wątku W tym roku również czeka mnie wybór liceum, już od wakacji zastanawiam się którą szkołę wybrać. Zatem jestem ciekawa jak tam w nowych szkołach ;d bo po przeczytaniu całego wątku widzę, że większość z Was dostała się tam gdzie chciała, zatem podzielcie się wrażeniami. Osobiście najbardziej interesuje mnie Paderewa i Mickiewicz. Będę wdzięczna za informacje o tych szkołach.
zaklejona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 11:32   #347
karan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8
Dot.: Licea W Katowicach

No właśnie. A czytał ktoś ten nowy ranking perspektyw?
karan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 12:07   #348
maaaagdaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11
Dot.: Licea W Katowicach

Tak ja widziałam ;D Z Katowic to tylko Mickiewicz, PIK, Konopnicka i Kopernik są na liście najlepszych w Polsce . Maczka ani Paderewy tam nawet nie ma ;P.

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

A nie sory ;D Paderewski jest na 379 miejscu .
maaaagdaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 13:01   #349
Shizuka351
Przyczajenie
 
Avatar Shizuka351
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 25
Dot.: Licea W Katowicach

Nie czytałam, ale wszyscy nauczyciele się chwalili (chodzę do Mickiewicza) i na razie bardzo mi się podoba. Mam sympatyczną klasę leni (poza paroma osobami, ale to takie wyjątki. Jestem w d czyli hist-wos. Jeśli ktoś się interesuje wosem, to go trochę mało mamy, ale za to historia jest świetna. Na matematykę , chemię i polski nie mam co narzekać. Gorzej z fizyką-należę do grona osób, które nie wiedzą o co chodzi nauczycielowi Jeśli ktoś liczy na świadectwo z paskiem to musi się trochę wysilić, ale nie jest to niemożliwe.
Shizuka351 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 13:36   #350
zaklejona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 71
Dot.: Licea W Katowicach

Ja jeszcze też nie czytałam O, moja koleżanka też chodzi do klasy D w Mickiewiczu W sumie to mogłabyś tak przybliżyć jaka panuje atmosfera w szkole, jacy są nauczyciele itd? I czy to prawda, że na biol-chem jest największy wyścig szczurów? Bo właśnie mnie interesują klasy o tym profilu i mam na oku Micka i Paderewe.
zaklejona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 21:38   #351
MUTD
Rozeznanie
 
Avatar MUTD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk!
Wiadomości: 842
Dot.: Licea W Katowicach

Jak już wcześniej pisałam chodzę do Paderewy na profil humanistyczny. Szkoła ogólnie bardzo mi się podoba i podobała mi się od samego początku Ludzie są w porządku, nauczyciele zresztą też. Wszystkim raczej zależy na tym, żebyśmy dobrze napisali maturę i liczy się każdy uczeń. Klasę mam naprawdę bardzo fajną. to są ludzie, z którymi można się dogadać. Tak więc ogólnie szkołe oceniam bardzo dobrze! Serdecznie wszystkich zapraszam, nie pożałujecie!
__________________
summer au pair - UK! - trzeci raz!
MUTD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 06:27   #352
karan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8
Dot.: Licea W Katowicach

Tam w tym renkingu jest jeszcze Konarski. Ktoś coś wie?
karan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 10:31   #353
zaklejona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 71
Dot.: Licea W Katowicach

MUTD to jednym słowem warto iść do Paderewy Od początku byłam zainteresowaną tą szkołą, najpierw chciałam do klasy lingwistycznej bo chcę się uczyć hiszpańskiego, ale teraz chcę i już tak postanowiłam, że idę na biol-chem tylko, że jestem wtedy w Paderewie skazana na francuski, bo niemieckiego ani rosyjskiego nie chcę się uczyć, heh. Z kolei w Mickiewiczu są dwie klasy biol-chem i języki do wyboru i wśród nich także hiszpański, a tak to hiszpański tylko jest w klasach lingwistycznych i czasem w humanie w innych szkołach. Tak, więc kusi mnie ten Mickiewicz także ze względu na ten hiszpański. Tylko z tego co teraz wnioskuje w Paderewie jest o wiele przyjemniejsza atmosfera, czyż nie? A jak z nauką, też tak dużo? Ciekawe jak to z tym wyścigiem szczurów w tym Mickiewiczu...
zaklejona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 12:33   #354
nihi2x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: Licea W Katowicach

Polecam Mickiewicza dla kogoś, kto po prostu lubi się uczyć i stawia na wyniki potrzebne potem na khem khem bardziej wymagających kierunkach studiów, bo jak wiemy a fructibus eorum cognoscetis eos Maczka natomiast za dobry klimat jaki mam w pamięci z czasów odbywanych tam praktyk metodycznych, gdy jeszcze brane było w moim wypadku nauczanie młodszej młodzieży Pozdrawiam!
nihi2x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 13:22   #355
maaaagdaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11
Dot.: Licea W Katowicach

A jest ktoś może z Konopy ;DD ? Zastanawiam się nad tą szkołą. ! :PP
maaaagdaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 14:29   #356
MUTD
Rozeznanie
 
Avatar MUTD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk!
Wiadomości: 842
Dot.: Licea W Katowicach

tak, naprawdę warto!

wiesz, ja właśnie uczę się francuskiego.. i szczerze mówiąc mamy średnią nauczycielkę, jest dosyć wymagająca, co w sumie jest w pewnym stopniu plusem. Na początku bardzo żałowałam, że wybrałam ten język, twierdziłam, że mogłam pójść na podstawę niemieckiego, którego wcześniej już się uczyłam... ale jak to się mówi, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W tym roku jadę na wymianę do Francji, właśnie ze względu na to, że uczę się tego przedmiotu. Bardzo się z cieszę. Ta dziewczyna przyjeżdża do mnie już w kwietniu, a ja jadę do niej we wrześniu. Tak więc same widzicie, warto było.
__________________
summer au pair - UK! - trzeci raz!
MUTD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 18:06   #357
zaklejona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 71
Dot.: Licea W Katowicach

To cieszę się, że są tak dobre zdania na temat Paderewy :P co do języka to ja właśnie tak sobie upatrzyłam ten hiszpański bo inne jakoś nie przypadły mi do gustu..;/ uczyłam się rok francuskiego, ale jakoś nie jestem do niego przekonana, a niemiecki też mi się nie widzi, za to angielski uwielbiam w sumie jeżeli nie będzie możliwości na biol-chemie uczenia się hiszpańskiego(tylko w Micku jest to możliwe) to zdecyduję się na ten francuski, heh innego wyjścia nie mam. Co do tych wymian to z pewnością fantastyczne przeżycie, po prostu świetna sprawa. A mogłabyś powiedzieć jakie to trzeba spełniać warunki aby uczestniczyć w takiej wymianie, jestem ciekawa heh o jak ja bym się cieszyła z takiej wymiany do Hiszpanii. A i właśnie jak to jest w Paderewskim, na wymiany jeżdżą osoby z różnych klas tak, że tylko z lingwistycznych? Czy to od czegoś zależy? Co do nauczycieli to wszyscy są w porządku czy są jakieś wyjątki?
zaklejona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 18:53   #358
magdunia93
Raczkowanie
 
Avatar magdunia93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 71
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez zaklejona Pokaż wiadomość
To cieszę się, że są tak dobre zdania na temat Paderewy :P co do języka to ja właśnie tak sobie upatrzyłam ten hiszpański bo inne jakoś nie przypadły mi do gustu..;/ uczyłam się rok francuskiego, ale jakoś nie jestem do niego przekonana, a niemiecki też mi się nie widzi, za to angielski uwielbiam w sumie jeżeli nie będzie możliwości na biol-chemie uczenia się hiszpańskiego(tylko w Micku jest to możliwe) to zdecyduję się na ten francuski, heh innego wyjścia nie mam. Co do tych wymian to z pewnością fantastyczne przeżycie, po prostu świetna sprawa. A mogłabyś powiedzieć jakie to trzeba spełniać warunki aby uczestniczyć w takiej wymianie, jestem ciekawa heh o jak ja bym się cieszyła z takiej wymiany do Hiszpanii. A i właśnie jak to jest w Paderewskim, na wymiany jeżdżą osoby z różnych klas tak, że tylko z lingwistycznych? Czy to od czegoś zależy? Co do nauczycieli to wszyscy są w porządku czy są jakieś wyjątki?
Do Hiszpanii osoby tylko z klasy które uczą się hiszpańskiego,
do Francji Ci co francuskiego (czyli z pozostałych 4 klas),
na Węgry (Budapeszt), do Danii(nie mam pojęcia gdzie) i Włoch(okolice Mediolanu) z wszystkich klas, chociaż najwięcej osób jeździ z 2 klas, jeśli jest mało chętnych to dobierają pojedyncze osoby z klas 1 i 3. Myślę, że do tych wymian to nie ma znaczeni z jakiej jesteś klasy (teraz jest do Włoch i tak się trafiło, że z lingwistycznej jedzie najwięcej osób:P)
Możesz załapać się jeszcze na takie różne symulacje ONZ (IMUNA, MUNOL - poczytaj), ale musisz reprezentować bardzo dobry poziom angielskiego bo to polega na debatowaniu i pisaniu rezolucji. Odbywa się to w Holandii (Amsterdam), Włoszech (Rzym), Niemczech (Lubeka)
To wszystko o czym mi wiadomo.


Myślę, że Paderewa to najlepsza szkoła pod względem wyjazdów zagranicznych...

Pozdrawiam.
magdunia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 19:15   #359
MUTD
Rozeznanie
 
Avatar MUTD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk!
Wiadomości: 842
Dot.: Licea W Katowicach

wszystko zostało doskonale opisane!

co do nauczycieli, wszyscy ci, którzy mnie uczą, są naprawdę w porządku. Pan z geografii jest trochę wredny, ale da się przeżyć :P
__________________
summer au pair - UK! - trzeci raz!
MUTD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 20:34   #360
Bahar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Licea W Katowicach

Cześć, jestem Bahar i też w tym roku wybieram się do liceum, do Katowic. Kierunek: Mickiewicz (human) lub Konopa (hiszpański). Nie wiem na co się zdecydować. Wizażanki: pomożecie!? (W idealnym świecie Wizażanki odkrzykują: pomożemy!!! )
Bahar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-24 22:37:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.