Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79 - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-23, 20:58   #4321
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Wyznam tu, ze nigdy nie jadłam w KFC, również w czasach kiedy jadałam mięso.
Jako wege mam z definicji mniejszy wybór, natomiast wszelakie fastfoody sieciowe wpadają tylko w trasie przy wielkim głodzie.
W niedziele byłam na nie-fancy pizzy, pierwszy raz od ponad roku. Bardzo rzadko mi wjeżdża chęć na takie jedzenie. W sumie najbardziej to lubię własne żarcie, tylko najlepiej żeby mi je ktoś robił i serwował i jeszcze zmywał po...
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-23, 21:00   #4322
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Jeśli mam wybierać między Makiem a KFC, to zdecydowanie wolę KFC. Frytki też
Z Maka to tylko lody, szejki i kiedyś kawa.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-23, 21:18   #4323
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez herbata_z_miodem Pokaż wiadomość
Ja często mam ochotę na niezdrowe jedzenie. Lubie domowe jedzenie, ale ono po prostu inaczej smakuje. Czasem wole zjesc kebaba z duża ilością surówek niz domowe pierogi, po których może mnie bolec brzuch (bo jak zjem za dużo coś mącznego to czasem boki) albo jak mam dość ziemniaków i kaszy. Poza tym w kebabie czy burgerze tez są warzywa xD
W burgerze z Maca tych warzyw to raczej śladowa ilość.
Nie mówię, że nie jem nic niezdrowego, ale zdarzyło mi się na jednym wyjeździe przez 3 dni żyć o KFC i pizzy zamiast obiadu i było to mocno unieszczęśliwiające, nie mogłam się doczekać powrotu i czegoś zwykłego domowego (a raz na kilka miesięcy KFC lubię).

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
I tak i nie. Wiaodmo, że jak masz ochotę na pizze, to jabłko czy marchewka Ci jej nie zastąpią, ale jest pizza i pizza. Tak samo można zejść burgera w maku, a można zjeść w przyzwoitej burgerowni.
O właśnie!
Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja mam tak z alkoholem. Mocno ograniczyłam, a w sumie, to już w ogóle nie mam ochoty albo wybieram piwo bezalko.
Też tak mam, że ostatnio rzadko sięgam po alkohol i mam mniejszą ochotę. Czasami kupiłam sobie piwo, schowałam do lodówki i kilka razy wyjęłam, bo nabrałam ochoty, po czym po pół godzinie jednak mi przeszło i schowałam z powrotem. Wina sama dla siebie to już w ogóle nie ma sensu otwierać, bo mi się zepsuje, zanim wypiję. Ale też nie wiem, czy to nie z wiekiem.

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Jeśli mam wybierać między Makiem a KFC, to zdecydowanie wolę KFC. Frytki też
Z Maka to tylko lody, szejki i kiedyś kawa.
Też wolę KFC. Ale co do frytek nie mam zdania.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-23, 21:20   #4324
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Ja wolę Maka, w KFC jakoś mi nie podchodzi nic
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-23, 21:30   #4325
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Wyznam tu, ze nigdy nie jadłam w KFC, również w czasach kiedy jadałam mięso.
Jako wege mam z definicji mniejszy wybór, natomiast wszelakie fastfoody sieciowe wpadają tylko w trasie przy wielkim głodzie.
W niedziele byłam na nie-fancy pizzy, pierwszy raz od ponad roku. Bardzo rzadko mi wjeżdża chęć na takie jedzenie. W sumie najbardziej to lubię własne żarcie, tylko najlepiej żeby mi je ktoś robił i serwował i jeszcze zmywał po...
W KFC są całkiem fajne veggetsy z sosem bbq, jeśli nie przeszkadza Ci to że są smażone w tej samej frytkownicy co mięso to polecam spróbować.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Jeśli mam wybierać między Makiem a KFC, to zdecydowanie wolę KFC. Frytki też
Z Maka to tylko lody, szejki i kiedyś kawa.
Ostatnio jadłam w Macu lody i były tak słodkie że nawet nie dotarłam do połowy.
Znajoma kiedyś sprawdzała po którym fast foodzie najmocniej rośnie jej cukier i KFC było nr 1, nic nie powodowało jej takich skoków cukru jak ich kurczak. Nie żeby to było bronienie jakiejkolwiek innej sieci, wszystkie to shit, ale jednak ciekawe takie porównanie.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-23, 22:03   #4326
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
W KFC są całkiem fajne veggetsy z sosem bbq, jeśli nie przeszkadza Ci to że są smażone w tej samej frytkownicy co mięso to polecam spróbować.

A są? Bo zwykle takich rzeczy się pilnuje, żeby było smażone w osobnym oleju ze względów alergologicznych.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-23, 22:18   #4327
herbata_z_miodem
Raczkowanie
 
Avatar herbata_z_miodem
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 158
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja jeszcze lubię ich krówkę (szejk)

A mówiąc o McDonaldzie, to w sumie mam na mysli też KFC i BurgerKing, bo one są tez dostpene na trasie w podrozy np. przy autostradach. To tam tez jadam. Np. w BurgerKing lubie ich serki chili.

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

A jeśli chodzi o frytki, to chyba najabrdziej mi smakowały w MAX Burgers (bo mają skórkę ziemniaka tez) oraz te krecone w McDonaldzie (teraz ich nie ma).
herbata_z_miodem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-23, 22:58   #4328
Chailleach
Wcale nie wiedźma!
 
Avatar Chailleach
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 270
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
Ceny w Maku to jest obecnie niczym nieusprawiedliwiony żart, to fakt. Jak mam wydać 20 zł na samego BigMaca to juz wolę iśc na tego kebaba.
Cooo, to aż tyle kosztuje teraz Bigmac? Odczułam wzrost cen w tych sieciówkach, ale zamiast takiego bigmaca wolałabym dołożyć 10zł i pójść np. na pierogi.
Choć nie ukrywam, że zarówno mc jak i kfc lubię, bardzo. Chemiczne, sztuczne, ale w jakiś dziwny sposób smaczne No ale zazwyczaj staram się korzystać z kuponów i jem to najczęściej w podróży, bo nie muszę długo czekać. Tylko bardzo ciężko mi się tym najeść, więc w moim przypadku to średnio opłacalne.
__________________
Through all the tumult and the strife
I hear it's music ringing
It ever echoes in my life
How can I keep from singing?
Chailleach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 00:01   #4329
herbata_z_miodem
Raczkowanie
 
Avatar herbata_z_miodem
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 158
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Rozmawiałam ostatnio z koleżanką (wierzącą i praktykującą) o jej niedawnym zerwaniu z facetem, którego poznała na spotkaniu dla singli w duszpasterstwie dla młodych. Przyznała, że zerwali glównie dlatego, że on chciał uprawiać seks (przed zaręczynami rzecz jasna). Zdziwiło mnie to, bo wydawałoby się, ze tam raczej spotkasz głównie takich, którzy chcieliby poczekać z seksem do ślubu. To po co on chodził na takie spotkania duszpasterstwa?

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:57 ----------

A i mi opowiadała, ze przed nim spotkała się pare razy z innym facetem, który nie mógł sie zdecydować, czy chce z nią wejść w "oficjalny" związek. Potrzebuje co njamniej roku, zeby ją dobrze poznać. Co byłoby zrozumiałe, gdyby nie to, że jednoczesnie tez chciał, zeby ona sie nie spotykała z innymi i żeby dalej oni "normalnie" sie spotykali, chodzili do restauracji, na kawę czy do kina. Nie rozumiem. Czy takie spotykanie się na wyłączność, to nie przypadkiem nie można by nazwac zwiazkiem?
herbata_z_miodem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 04:28   #4330
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez herbata_z_miodem Pokaż wiadomość
Rozmawiałam ostatnio z koleżanką (wierzącą i praktykującą) o jej niedawnym zerwaniu z facetem, którego poznała na spotkaniu dla singli w duszpasterstwie dla młodych. Przyznała, że zerwali glównie dlatego, że on chciał uprawiać seks (przed zaręczynami rzecz jasna). Zdziwiło mnie to, bo wydawałoby się, ze tam raczej spotkasz głównie takich, którzy chcieliby poczekać z seksem do ślubu. To po co on chodził na takie spotkania duszpasterstwa?

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:57 ----------

A i mi opowiadała, ze przed nim spotkała się pare razy z innym facetem, który nie mógł sie zdecydować, czy chce z nią wejść w "oficjalny" związek. Potrzebuje co njamniej roku, zeby ją dobrze poznać. Co byłoby zrozumiałe, gdyby nie to, że jednoczesnie tez chciał, zeby ona sie nie spotykała z innymi i żeby dalej oni "normalnie" sie spotykali, chodzili do restauracji, na kawę czy do kina. Nie rozumiem. Czy takie spotykanie się na wyłączność, to nie przypadkiem nie można by nazwac zwiazkiem?
Konserwatyści i tradycjonaliści (a takich jest większość w takich grupach) to zwykle bardzo dziwne osobistości.
Ten pierwszy pewnie szukał tradycyjnej matki Polki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 06:50   #4331
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez herbata_z_miodem Pokaż wiadomość
Rozmawiałam ostatnio z koleżanką (wierzącą i praktykującą) o jej niedawnym zerwaniu z facetem, którego poznała na spotkaniu dla singli w duszpasterstwie dla młodych. Przyznała, że zerwali glównie dlatego, że on chciał uprawiać seks (przed zaręczynami rzecz jasna). Zdziwiło mnie to, bo wydawałoby się, ze tam raczej spotkasz głównie takich, którzy chcieliby poczekać z seksem do ślubu. To po co on chodził na takie spotkania duszpasterstwa?

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:57 ----------

A i mi opowiadała, ze przed nim spotkała się pare razy z innym facetem, który nie mógł sie zdecydować, czy chce z nią wejść w "oficjalny" związek. Potrzebuje co njamniej roku, zeby ją dobrze poznać. Co byłoby zrozumiałe, gdyby nie to, że jednoczesnie tez chciał, zeby ona sie nie spotykała z innymi i żeby dalej oni "normalnie" sie spotykali, chodzili do restauracji, na kawę czy do kina. Nie rozumiem. Czy takie spotykanie się na wyłączność, to nie przypadkiem nie można by nazwac zwiazkiem?
1. To, że ktoś chodzi na spotkania religijne, jest wierzący nie jest równoznaczne, że idzie idealnie z zasadami kościoła i wiary. Ludzie nadal mają własną wolę.

2. Dzbany i dziwni ludzie są wszędzie.

---------- Dopisano o 06:50 ---------- Poprzedni post napisano o 06:49 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Konserwatyści i tradycjonaliści (a takich jest większość w takich grupach) to zwykle bardzo dziwne osobistości.
Ten pierwszy pewnie szukał tradycyjnej matki Polki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem co ma seks przed ślubem do " tradycyjnej matki Polki".
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-24, 07:14   #4332
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89654689]1. To, że ktoś chodzi na spotkania religijne, jest wierzący nie jest równoznaczne, że idzie idealnie z zasadami kościoła i wiary. Ludzie nadal mają własną wolę.

2. Dzbany i dziwni ludzie są wszędzie.

---------- Dopisano o 06:50 ---------- Poprzedni post napisano o 06:49 ----------



Nie wiem co ma seks przed ślubem do " tradycyjnej matki Polki".[/QUOTE]Seks niewiele ma do tego, bo - tak jak napisałaś wyżej - nie wszyscy wywiązują się z głównych zasad religii. Czyli chce mieć ten seks, a dodatkowo coś, co jest częste wśród osób ze wspólnot: tradycyjny podział obowiązków domowych.
Gdyby tego nie chciał, to pewnie szukałby partnerki gdzieś indziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 08:47   #4333
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89654689]1. To, że ktoś chodzi na spotkania religijne, jest wierzący nie jest równoznaczne, że idzie idealnie z zasadami kościoła i wiary. Ludzie nadal mają własną wolę.

[/QUOTE]

... ale to jest sprzeczne z nauką kościoła, który mówi jasno że katolicyzm to nie jest menu w restauracji w którym bierzesz co chcesz. Osobiście serio nie rozumiem argumentów za kiszeniem sie w kościele, z którym nie zgadzasz sie w jakichś fundamentalnych kwestiach, zwłaszcza że dookoła masz pełno alternatyw takich jak kościoły protestanckie. No chyba, że ktoś wyznaje typowo kołtuńskie "a bo co ludzie powiedzą/bo rodzinie będzie smutno/bo dla świętego spokoju/bo Polak to katolik", ale wtedy nie ubierajmy tego w ładne piórka jakiegoś własnego rozumu.

Inna sprawa, że polski katolicyzm ma ogólnie mało wspólnego z faktyczną wiarą a dużo z amalgamatem widzimisizmu i powiatowych guseł. I przykładają sie do tego tak samo wierni, jak i księża.

Edytowane przez Myshqa
Czas edycji: 2023-08-24 o 08:49
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 08:52   #4334
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
... ale to jest sprzeczne z nauką kościoła, który mówi jasno że katolicyzm to nie jest menu w restauracji w którym bierzesz co chcesz. Osobiście serio nie rozumiem argumentów za kiszeniem sie w kościele, z którym nie zgadzasz sie w jakichś fundamentalnych kwestiach, zwłaszcza że dookoła masz pełno alternatyw takich jak kościoły protestanckie. No chyba, że ktoś wyznaje typowo kołtuńskie "a bo co ludzie powiedzą/bo rodzinie będzie smutno/bo dla świętego spokoju/bo Polak to katolik", ale wtedy nie ubierajmy tego w ładne piórka jakiegoś własnego rozumu.

Inna sprawa, że polski katolicyzm ma ogólnie mało wspólnego z faktyczną wiarą a dużo z amalgamatem widzimisizmu i powiatowych guseł. I przykładają sie do tego tak samo wierni, jak i księża.
Generalnie w Europie wykładnię KK i pismo święte traktuje się bardziej jak system filozoficzny, niż instrukcję obsługi życia.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 08:58   #4335
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Generalnie w Europie wykładnię KK i pismo święte traktuje się bardziej jak system filozoficzny, niż instrukcję obsługi życia.
Szkoda, że potem ta "filozofia" jest realnie wykorzystywana jako argument do lobbowania za faktycznym wchodzeniem z butami w cudze życie i mówieniem im jak mają żyć, gdzie przecież koronnym argumentem jest to, że statystycznie ponad 90% Polaków przecież wyznaje nauki kościoła.
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 09:02   #4336
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
... ale to jest sprzeczne z nauką kościoła, który mówi jasno że katolicyzm to nie jest menu w restauracji w którym bierzesz co chcesz. Osobiście serio nie rozumiem argumentów za kiszeniem sie w kościele, z którym nie zgadzasz sie w jakichś fundamentalnych kwestiach, zwłaszcza że dookoła masz pełno alternatyw takich jak kościoły protestanckie. No chyba, że ktoś wyznaje typowo kołtuńskie "a bo co ludzie powiedzą/bo rodzinie będzie smutno/bo dla świętego spokoju/bo Polak to katolik", ale wtedy nie ubierajmy tego w ładne piórka jakiegoś własnego rozumu.

Inna sprawa, że polski katolicyzm ma ogólnie mało wspólnego z faktyczną wiarą a dużo z amalgamatem widzimisizmu i powiatowych guseł. I przykładają sie do tego tak samo wierni, jak i księża.
Nadal- to, że my możemy mieć takie poglądy nie jest równoznaczne z tym, że inni też tak mają. Na świecie jest wielu hipokrytów, więc nie wiem dlaczego oczekiwać, by akurat w kościele ich nie było.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 09:04   #4337
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89654821]Nadal- to, że my możemy mieć takie poglądy nie jest równoznaczne z tym, że inni też tak mają. Na świecie jest wielu hipokrytów, więc nie wiem dlaczego oczekiwać, by akurat w kościele ich nie było.[/QUOTE]

Problem zaczyna się, gdy ta hipokryzja zaczyna być traktowana jako coś oczywistego, co przecież się dzieje, jest masowe w ramach społeczności i nikt nawet okiem nie mrugnie, ale oczywiście potem będzie i tak sadził nadęte komunały. A to już podchodzi pod jawną degenerację.
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 09:15   #4338
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
Szkoda, że potem ta "filozofia" jest realnie wykorzystywana jako argument do lobbowania za faktycznym wchodzeniem z butami w cudze życie i mówieniem im jak mają żyć, gdzie przecież koronnym argumentem jest to, że statystycznie ponad 90% Polaków przecież wyznaje nauki kościoła.
Filozofia zawsze jest tak traktowana, czy katolicka, czy jakakolwiek inna. Bez statystycznych 90% też by tak było. Poza tym, jeśli ktoś wyznaje jakiś system światopoglądowy, to to, że taki sam wyznaje ileś tam procent innych osób nie powinien być wykorzystywany przeciw niemu.
Ty nie chcesz, żeby katolicy mówili ci, jak masz żyć, ale sama w drugą stronę to robisz - że mają z wykładni KK brać wszystko albo nic.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 09:33   #4339
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Ty nie chcesz, żeby katolicy mówili ci, jak masz żyć, ale sama w drugą stronę to robisz - że mają z wykładni KK brać wszystko albo nic.
To nie ja mówię, tylko organizacja do której dobrowolnie sie zapisali. Jest fundamentalna różnica między "nie chcę i nie należę oraz nie życze sobie ingerencji" a "w sumie to nie chcę, ale hipokryzja bierze górę".
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-24, 09:37   #4340
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
To nie ja mówię, tylko organizacja do której dobrowolnie sie zapisali. Jest fundamentalna różnica między "nie chcę i nie należę oraz nie życze sobie ingerencji" a "w sumie to nie chcę, ale hipokryzja bierze górę".



No ale prezentujesz właśnie myślenie które sama krytykujesz.
Każdego katolika jego własna sprawa na ile żyje zgodnie z wykładnią KK a na ile nie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 09:40   #4341
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 276
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No ale prezentujesz właśnie myślenie które sama krytykujesz.
Każdego katolika jego własna sprawa na ile żyje zgodnie z wykładnią KK a na ile nie.
Prezentuje ciąg przyczynowo-skutkowy, w którym te "własne sprawy" mają niestety przełożenie takze na moje życie. I to nie tak, że odkrywam Amerykę tym, że polscy katolicy to hipokryci, po prostu wolałabym aby nie ubierano tego w ładne piórka jakie to przecież normalne i nie ma żadnego związku między ich kołtuństwem a potem realną sytuacją w kraju.
Myshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 10:03   #4342
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
Prezentuje ciąg przyczynowo-skutkowy, w którym te "własne sprawy" mają niestety przełożenie takze na moje życie. I to nie tak, że odkrywam Amerykę tym, że polscy katolicy to hipokryci, po prostu wolałabym aby nie ubierano tego w ładne piórka jakie to przecież normalne i nie ma żadnego związku między ich kołtuństwem a potem realną sytuacją w kraju.



Polscy? A katolicy w innych krajach prezentują już 100% wierności doktrynie
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 10:14   #4343
herbata_z_miodem
Raczkowanie
 
Avatar herbata_z_miodem
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 158
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Seks niewiele ma do tego, bo - tak jak napisałaś wyżej - nie wszyscy wywiązują się z głównych zasad religii. Czyli chce mieć ten seks, a dodatkowo coś, co jest częste wśród osób ze wspólnot: tradycyjny podział obowiązków domowych.
Gdyby tego nie chciał, to pewnie szukałby partnerki gdzieś indziej.
O tak, tradycyjny model rodziny to standard na tych chrzescijańskich czy tam katolickich spotkaniach dla singli, a przynajmniej tak tamta koleżanka mi mówiła. Czasami potrafili mieć nawet wymagania co do ubioru wybranki, tzn. ma się ubierać zawsze skromnie i najlepiej nie chodzić w leginsach czy dopasowanych spodniach.
herbata_z_miodem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 10:19   #4344
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
To nie ja mówię, tylko organizacja do której dobrowolnie sie zapisali. Jest fundamentalna różnica między "nie chcę i nie należę oraz nie życze sobie ingerencji" a "w sumie to nie chcę, ale hipokryzja bierze górę".
Dobrowolnie? W większości co najwyżej dobrowolnie się nie wypisali. Przecież chrzci się niemowlęta. Pomijając już samą przynależność, to ludzie też nie wychowują się w próżni.
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Polscy? A katolicy w innych krajach prezentują już 100% wierności doktrynie
Zresztą sama religia zakłada, że człowiek jest grzeszny i nie żyje dokładnie tak, jak ma nakazane.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 10:21   #4345
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89654271]Caly czas sie dziwie dlaczego mi to jedzenie z maca czy burger kinga tak smakuje. Wydaje mi sie, ze to dlatego, ze przez cale moje dziecinstwo i nastoletnie zycie nie bylo w moim miescie zadnych takich sieciowek i jak sie wyjezdzalo do miasta wojewodzkiego to mcdonalds byl gwiazda.

Kurcze, na kazdej wycieczce to byl punkt obowiazkowy.



Ale ostatnio troche mam dosc - burgery sa coraz mniejsze, ceny coraz wyzsze, coraz gorzej to wszystko smakuje. Zaczelam robic salatke na wzor big M (salata lodowa, mieso mielone, cebula, ogorki korniszony, ser tarty cheddar + sos z majonezu, ketchupu i kilku innych skladnikow) i w sumie juz nie tesknie za tymi smakami.[/QUOTE]W jakiej postaci dajesz mięso mielone do tej sałatki?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 10:33   #4346
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Aż sprawdziłam i Big Mac kosztuje 10 zł z kuponem z apki (+500 punktów), zestaw BigMac + frytki w kuponach za 16 zł (bez żadnych punktów). W regularnej cenie 20,50, ale na BigMaca są zawsze kupony.

Edytowane przez pempek
Czas edycji: 2023-08-24 o 10:34
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 10:51   #4347
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To skąd wiesz, że Ci nie smakuje, jak prawie wcale tego nie jadlaś?

Ja tam ze 2-3 razy na rok bywam w MCDonaldzie, próbuje frytek i nuggetsów (nuggetsy kiedyś były dużo smaczniejsze), burgery to już rzadko, bo mój TZ jak sie tam raz struł burgerami to już nie kupuje - tak a propos, że tam jedzenie jest "bezpieczne" dla żołądka....
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 11:14   #4348
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
W jakiej postaci dajesz mięso mielone do tej sałatki?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Podsmazone na patelni.

Z kolei w kfc to bylam moze 3 razy w zyciu, nie wiem nigdy za bardzo co tam zamowic, kubelek z kurczakiem to dla mnie srednia opcja, potrzebuje do tego surowke, ziemniaki i kukurydze. Czyli w sumie normalny obiad. A wtedy juz robi sie drogo

Co do katolikow to ja wlasnie wole jak nie biora do konca na powaznie tych wszystkich nakazow. W Niemczech spotykam ludzi ktorzy uwazaja, ze nie musza sie spowiadac u ksiedza (teoretycznie przy grzechach ciezkich musza) i jak pojda sobie raz do roku do kosciola to ida normalnie do komunii. Dodatkowo nie przyjmuja czegos takiego do wiadomosci ze nie moga isc do komunii np. bo drugi raz wyszli za maz. Jednoczesnie modla sie i naprawde wierza.
W Polsce juz mi sie przypomina z lekcji religii masa historii i straszenia ze to bezczeszczenie sakramentow i najgorszy z grzechow. Nie moglabym miec w sobie tego luzu bo zaprogramowano we mnie strach przed np. pojsciem do komunii jak sie opuscilo kilka mszy niedzielnych.

Ale dla mnie kosciol jest niezbyt interesujacy, trzymam sie z daleka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 11:23   #4349
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Myshqa Pokaż wiadomość
... ale to jest sprzeczne z nauką kościoła, który mówi jasno że katolicyzm to nie jest menu w restauracji w którym bierzesz co chcesz. Osobiście serio nie rozumiem argumentów za kiszeniem sie w kościele, z którym nie zgadzasz sie w jakichś fundamentalnych kwestiach, zwłaszcza że dookoła masz pełno alternatyw takich jak kościoły protestanckie. No chyba, że ktoś wyznaje typowo kołtuńskie "a bo co ludzie powiedzą/bo rodzinie będzie smutno/bo dla świętego spokoju/bo Polak to katolik", ale wtedy nie ubierajmy tego w ładne piórka jakiegoś własnego rozumu.

Inna sprawa, że polski katolicyzm ma ogólnie mało wspólnego z faktyczną wiarą a dużo z amalgamatem widzimisizmu i powiatowych guseł. I przykładają sie do tego tak samo wierni, jak i księża.
[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89654821]Nadal- to, że my możemy mieć takie poglądy nie jest równoznaczne z tym, że inni też tak mają. Na świecie jest wielu hipokrytów, więc nie wiem dlaczego oczekiwać, by akurat w kościele ich nie było.[/QUOTE]

Nie dalej jak miesiąc temu było głośno o tym co ludzie wyprawiają na pielgrzymkach. Alkohol lał się strumieniami, przygodny seks też był na porządku dziennym. Mam wrażenie, że niektórzy biorą w tym udział nie dlatego, że tak mocno wierzą, co nie mają pomysłu na inny sposób spędzenia urlopu, idą tam zwyczajnie dla towarzystwa/poimprezować czy chociażby po to aby schudnąć (taka wypowiedź była w artykule który czytałam). Podobnie z duszpasterstwami, masa się tam pojawia dla towarzystwa, bo mają fajne wyjazdy, imprezy itp. a to, że przy okazji się modlą itp. niektórym w niczym nie przeszkadza.
(osobiście poznałam dwóch duszpasterzy akademickich przy uczelni na której studiowałam, którzy teraz mają żony (i dzieci) poznane własnie w duszpasterstwie... więc różnie życie się układa).
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 11:25   #4350
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89654948]Podsmazone na patelni.

Z kolei w kfc to bylam moze 3 razy w zyciu, nie wiem nigdy za bardzo co tam zamowic, kubelek z kurczakiem to dla mnie srednia opcja, potrzebuje do tego surowke, ziemniaki i kukurydze. Czyli w sumie normalny obiad. A wtedy juz robi sie drogo ][/QUOTE]
B-smarta i surówkę a musisz kukurydze jak masz już ziemniaki?

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89654948]Co do katolikow to ja wlasnie wole jak nie biora do konca na powaznie tych wszystkich nakazow. W Niemczech spotykam ludzi ktorzy uwazaja, ze nie musza sie spowiadac u ksiedza (teoretycznie przy grzechach ciezkich musza) i jak pojda sobie raz do roku do kosciola to ida normalnie do komunii. Dodatkowo nie przyjmuja czegos takiego do wiadomosci ze nie moga isc do komunii np. bo drugi raz wyszli za maz. Jednoczesnie modla sie i naprawde wierza.
W Polsce juz mi sie przypomina z lekcji religii masa historii i straszenia ze to bezczeszczenie sakramentow i najgorszy z grzechow. Nie moglabym miec w sobie tego luzu bo zaprogramowano we mnie strach przed np. pojsciem do komunii jak sie opuscilo kilka mszy niedzielnych.

Ale dla mnie kosciol jest niezbyt interesujacy, trzymam sie z daleka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
fajne podejście, tez mi się podoba ale faktycznie w Polsce to by nie przeszło, bo by niektórzy fanatycy dogmatycznego podejścia do nauk i interpretacji księżulków KK zjedli w całości
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-07 12:37:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.