Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79 - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-05, 11:46   #4921
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Gdy jadę autobusem to patrzę w telefon albo w okno a nie po brzuchach innych ludzi. Żeby nie było jak widzę że ktoś potrzebuje pomocy to pomoge, ale też celowo potrzebujących nie wyszukuje. Myślę że gdyby każdemu z tych brakowało empatii to nikt by nie wstał

Mnie za to np dziwi jak ktoś ma pretensje że nikt ciężarnej nie przepuścił w kolejce gdy w kolejce stoi się tyłem, a nikt oczu na plecach nie ma.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
To tak samo gdy ktoś ma jedną rzecz i stoi w kolejce, jak zobaczę, że jest za mną to przepuszczę, ale specjalnie nie będę się oglądać.
Hitem było dla mnie gdy stałam w Biedrze w kolejce a za mną słyszę dialog małżeństwa, że nikt nie przepuści kobiety w ciąży (ta żona była w tej ciąży), co z tego jak nawet brzucha nie było widać, no ale ciąża była? Była Mnie dziwi, tak jak w moim poście wyżej, że ludzie nie mają w sobie tego czegoś by poprosić, przecież to nie wstyd, gorzej mruczeć pod nosem.
Jeszcze odnoszę się do Twojego zdania, że nie patrzy się na brzuchy, moje emerytki patrzyły na każdego kto wszedł, gdy ciężarna się pojawiła nagle odwróciły głowę, byłam na przeciwko ich, to było komiczne
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 11:57   #4922
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
To tak samo gdy ktoś ma jedną rzecz i stoi w kolejce, jak zobaczę, że jest za mną to przepuszczę, ale specjalnie nie będę się oglądać.
Hitem było dla mnie gdy stałam w Biedrze w kolejce a za mną słyszę dialog małżeństwa, że nikt nie przepuści kobiety w ciąży (ta żona była w tej ciąży), co z tego jak nawet brzucha nie było widać, no ale ciąża była? Była Mnie dziwi, tak jak w moim poście wyżej, że ludzie nie mają w sobie tego czegoś by poprosić, przecież to nie wstyd, gorzej mruczeć pod nosem.
Jeszcze odnoszę się do Twojego zdania, że nie patrzy się na brzuchy, moje emerytki patrzyły na każdego kto wszedł, gdy ciężarna się pojawiła nagle odwróciły głowę, byłam na przeciwko ich, to było komiczne
Jak byłam w chyba 8 miesiącu, to miałam odwrotną sytuację. Stałam w kolejce, nie potrzebowałam specjalnie przepuszczenia, bo dobrze się czułam. Przede mną stało małżeństwo. Babka się obejrzała, spojrzała na mój brzuch i mówi do męża - szeptem, no ale w kolejce wszystko słychać - "nie oglądaj się, bo za nami stoi ciężarna i jeszcze będzie trzeba ją przepuścić". I tak by stali, ale kasjerka ich usłyszała i kazała mi przejść przed nich
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 12:04   #4923
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Jak byłam w chyba 8 miesiącu, to miałam odwrotną sytuację. Stałam w kolejce, nie potrzebowałam specjalnie przepuszczenia, bo dobrze się czułam. Przede mną stało małżeństwo. Babka się obejrzała, spojrzała na mój brzuch i mówi do męża - szeptem, no ale w kolejce wszystko słychać - "nie oglądaj się, bo za nami stoi ciężarna i jeszcze będzie trzeba ją przepuścić". I tak by stali, ale kasjerka ich usłyszała i kazała mi przejść przed nich
Brawa dla kasjerki
U mnie w pracy kiedyś stała kobieta w kolejce też na oko w ósmym miesiącu i poprosiła faceta przed nią czy ją przepuści, bo źle się czuje. Facet zaczął warczeć, że on też się źle czuje i też chce zrobić zakupy (bo piwko stygło). Koleżanka najpierw obsłużyła ją a potem jeszcze ochrzaniła chłopa.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 12:05   #4924
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Po raz kolejny dziwi mnie zgorzkniałość i znieczulica społeczna, zwłaszcza jeśli chodzi o kobiety w ciąży. Wczoraj jechałam w mpk zapchanym po korek, bo uczniowie jechali do szkół i emerytki gdzieś, nie wiadomo gdzie. Ja miałam miejsce stojące, a wokół siedziały kobity około 70+. Na jednym przystanku weszła kobieta w bardzo zaawansowanej ciąży, można powiedzieć, że blisko terminu, ale nie znam się dobrze. Myślicie, że któraś ustąpiła, eee tam, udają, że nie widzą. Autobus ruszył a nikt nie zszedł. Odezwałam się głośniej ja, czy może ktoś ustąpić bo pani jest w ciąży i to niebezpieczne by jechać na stojąco. Nagle siedzące wstały jak na komendę, ciężarna mi podziękowała. Wiem, że sama mogła poprosić, że za brak asertywności się płaci, ale wiadomo jak jest z tym proszeniem, raz ktoś ustąpi a drugi ktoś opieprzy.

Tak samo ostatnio miałam kolejkę w pracy przed ladą, stała w niej ciężarna również z wielkim już brzuchem, chyba była szósta. Wiedziałam po co przyszła, więc bez słowa jej spakowałam i podałam, zajęło to może 20 sekund. Emerytki słyszałam, że coś szeptały, ale gdyby coś mi powiedziały to chyba nie byłabym miła, bo one mają siłę być w sklepie po 3 razy na mojej zmianie, ale ustąpić komuś to już nie. No ale dlaczego ktoś ma mieć lżej jak one nie miały.

Dodam, że nie wiem jak to być w ciąży, ale mogę się domyślać, że ciężko pod koniec i warto być wyrozumiałą.

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------





Mój kuzyn w wieku dojrzewania miał bardzo silne ataki padaczki, teraz praktycznie ich nie ma a mimo to lekarz wydał pozwolenie na prawko. Stwierdził, że skoro mu ustały i czuje się dobrze to nie widzi przeciwwskazań. Moim zdaniem lekarz źle zrobił, bo D. jest dalej w większej grupie ryzyka wystąpienia ataku, ale może się mylę.
Jeśli 2 lata nie było ataków i lekarz wyda zgodę to może miec prawko i jeździć.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 12:11   #4925
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co masz na myśli, bo nie znam tematu?

Moje miasto rodzinne stoi przejściami podziemnymi, ale nie wiem czy to takie fajne rozwiązanie dla osób z jakąkolwiek niepełnosprawnością dolnych kończyn. Platformy czy windy nie wszędzie są, a jak są, to nie zawsze działają.
Mam w rodzinie starszą osobę z Parkinsonem i dla niej to jest problem, niektóre trasy przestały być dla niej możliwe do przejścia, bo przewraca się na schodach.

A nadal są te przejścia tak jak były? Bo w mieście w którym mieszkam, też część została zlikwidowana w ostatnim czasie i ciekawa jestem czy to taki ogólny trend jak wyżej napisano. Na moim osiedlu są dwie kładki nad ruchliwą ulicą (w sumie 4 pasy) i też zamknęli część, która była podjazdem dla wózków, zostały schody i chyba będą rozbierać bo od jakichś 2-3 lat nikt z nimi nic nie robi.


Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Jak byłam w chyba 8 miesiącu, to miałam odwrotną sytuację. Stałam w kolejce, nie potrzebowałam specjalnie przepuszczenia, bo dobrze się czułam. Przede mną stało małżeństwo. Babka się obejrzała, spojrzała na mój brzuch i mówi do męża - szeptem, no ale w kolejce wszystko słychać - "nie oglądaj się, bo za nami stoi ciężarna i jeszcze będzie trzeba ją przepuścić". I tak by stali, ale kasjerka ich usłyszała i kazała mi przejść przed nich

To ja muszę uczciwie w obronie emerytek stanąć: jedna z nich mnie wyłuskała w kolejce w piekarni i przepuściła. Generalnie wydaje mi się, że jest teraz trend na nie ustępowanie miejsca (chyba że ktoś poprosi) nie przepuszczanie w kolejce (chyba że ktoś poprosi).Jest to łatwiejsze niż kiedyś, bo kiedyś miało się to wpojone, a teraz w internecie czyta się że przecież nikt nic nie musi i każdy płaci za bilet. I w sumie racja, sama nie zawsze rozglądam się dookoła czy jest ktos potrzebujący (a kiedyś tak właśnie się robiło), nie wiem czy teraz jest lepiej czy gorzej ale chyba trochę mniej życzliwie. Jakoś tak ogólnie, jako społeczeństwo, przestaliśmy sobie pomagać. Nikt się pewnie nie chce dac oszukać czy wykorzystać, a nie jest to rzadkie.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2023-09-05 o 12:12
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 12:31   #4926
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
A nadal są te przejścia tak jak były? Bo w mieście w którym mieszkam, też część została zlikwidowana w ostatnim czasie i ciekawa jestem czy to taki ogólny trend jak wyżej napisano. Na moim osiedlu są dwie kładki nad ruchliwą ulicą (w sumie 4 pasy) i też zamknęli część, która była podjazdem dla wózków, zostały schody i chyba będą rozbierać bo od jakichś 2-3 lat nikt z nimi nic nie robi.
Mam wrażenie, że np. w Lublinie sporo jest przejść podziemnych i kładek, a to głównie dlatego, że wykorzystują one naturalne ukształtowanie terenu (np. przejścia podziemne pod ulicą puszczane są doliną jakiegoś starego wąwozu, natomiast kładki spinają osiedla położone na pagórkach czy skarpach). Przy czym do części z nich są porobione długie i łagodne zjazdy / podjazdy, zatem problemem dla osób na wózkach jest to, że po prostu jest dalej. Natomiast w kilku miejscach są strome schody i tylko podjazdy dla wózków dziecięcych, tak jest m.in. w przejściu ode mnie z osiedla na przystanek. Można to objechać przejściami naziemnymi (po "zebrach"), ale jest jakieś 250 metrów dłużej i dodatkowo długo się czeka na zielone. Dla mnie, jako osoby zdrowej, dojście z mieszkania na przystanek przejściem podziemnym to 4-5 minut, a tymi naziemnymi z czekaniem na zapalenie się zielonego - 10 minut
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 12:54   #4927
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
To ja muszę uczciwie w obronie emerytek stanąć: jedna z nich mnie wyłuskała w kolejce w piekarni i przepuściła. Generalnie wydaje mi się, że jest teraz trend na nie ustępowanie miejsca (chyba że ktoś poprosi) nie przepuszczanie w kolejce (chyba że ktoś poprosi).Jest to łatwiejsze niż kiedyś, bo kiedyś miało się to wpojone, a teraz w internecie czyta się że przecież nikt nic nie musi i każdy płaci za bilet. I w sumie racja, sama nie zawsze rozglądam się dookoła czy jest ktos potrzebujący (a kiedyś tak właśnie się robiło), nie wiem czy teraz jest lepiej czy gorzej ale chyba trochę mniej życzliwie. Jakoś tak ogólnie, jako społeczeństwo, przestaliśmy sobie pomagać. Nikt się pewnie nie chce dac oszukać czy wykorzystać, a nie jest to rzadkie.

Dodam swoje trzy grosze jako osoba wyglądająca jak w ciąży (w taki sposób rozłożyła mi się nadwaga) - propozycji ustąpienia miejsca w komunikacji miejskiej całkiem sporo. Płyną głównie od kobiet w średnim wieku. Z przyczyn oczywistych było to niekomfortowe, z czasem zaczęło mnie nawet bawić i w jakiś sposób cieszyć, że ludzie chcą być mili i uprzejmi


Jakiś czas temu powstał artykuł na Onecie - jedna z dziennikarek zamontowała sobie sztuczny ciążowy brzuch i jeździła komunikacją miejską, badając reakcje innych pasażerów. Tu już było mniej optymistycznie. Pamiętam też komentarz jakiegoś typka na facebookowej stronie Onetu z zalinkowanym artykułem: "trzeba było ru**ać gościa z samochodem". Dno dna Tu artykuł: https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/s...eciska/1k5nct0
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-05, 13:00   #4928
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Dodam swoje trzy grosze jako osoba wyglądająca jak w ciąży (w taki sposób rozłożyła mi się nadwaga) - propozycji ustąpienia miejsca w komunikacji miejskiej całkiem sporo. Płyną głównie od kobiet w średnim wieku. Z przyczyn oczywistych było to niekomfortowe, z czasem zaczęło mnie nawet bawić i w jakiś sposób cieszyć, że ludzie chcą być mili i uprzejmi


Jakiś czas temu powstał artykuł na Onecie - jedna z dziennikarek zamontowała sobie sztuczny ciążowy brzuch i jeździła komunikacją miejską, badając reakcje innych pasażerów. Tu już było mniej optymistycznie. Pamiętam też komentarz jakiegoś typka na facebookowej stronie Onetu z zalinkowanym artykułem: "trzeba było ru**ać gościa z samochodem". Dno dna Tu artykuł: https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/s...eciska/1k5nct0
To mi przypomina akcje w szkołach z różową skrzyneczką dla dziewczyn na podpaski i tampony, najwięcej do powiedzenia i przeciw mają mężczyźni, jak widzę na Fejsie w komentarzach w śrenim wieku. No tutaj to oni nie powinni mieć raczej nic do gadania
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 13:12   #4929
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

A propos wypowiadania się na temat różnych sytuacji osób, które nigdy w nich nie będą:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...=1693831246485


Post trochę nie w tym wątku, bo mnie np. to ani trochę nie dziwi.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 13:29   #4930
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
A propos wypowiadania się na temat różnych sytuacji osób, które nigdy w nich nie będą:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...=1693831246485


Post trochę nie w tym wątku, bo mnie np. to ani trochę nie dziwi.
Mnie to wcale nie dziwi, skoro w Watykanie aborcja nie jest możliwa w żadnym przypadku.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 13:43   #4931
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
A propos wypowiadania się na temat różnych sytuacji osób, które nigdy w nich nie będą:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...=1693831246485


Post trochę nie w tym wątku, bo mnie np. to ani trochę nie dziwi.
Jak czytam takie coś to dostanę drgawek. Dziwić mnie nie dziwi ale zawsze mimo wszystko podnosi ciśnienie.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-05, 13:59   #4932
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Jak wejść w ten artykuł?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Już sobie poradziłam.
Wygląda na to, że według tych ludzi nie istnieje coś takiego jak psychika, psychiatria, psychologia. Zagrożenia dla zdrowia fizycznego tak, dla psychicznego - to już przekracza ich możliwości pojmowania świata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 14:21   #4933
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-09-05 o 14:48
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 14:35   #4934
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Poza tym nikt nie zmusza do aborcji, właśnie o to chodzi aby dać wybór. Tylko tyle i aż tyle a oni się zachowują jakby to miało być zmuszanie do aborcji wszystkich jak leci.

W ogóle co to za pomoc - dom samotnej matki, okno życia. No żyć nie umierać! Zapomnieli napisać o 500+.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 14:49   #4935
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Nie czepiaj się słówek, uważam, że emerytki dają sobie niepisane prawo rządzenia w mpk, bo mają bilety za darmo, wożą zmęczone siatki na zakupy, są najbardziej niemiłą grupą wiekową. Moje doświadczenie w pracy to potwierdza. Nie wszyscy, oczywiście wiadoma sprawa, ale pamięta się te problematyczne.
Moim zdaniem młodzi dużo bardziej widzą, kto pierwszy ustąpi, młody czy osoba starsza? Tutaj i tutaj mogą być chorzy, ale mówię o zdrowych, którzy mogą postać.

Z drugiej strony, skąd wiesz, czy osoba wyglądająca na zdrową jest rzeczywiście zdrowa?



Trochę słabo wypominać całej grupie milionów ludzi złe zachowanie i wrzucać do jednego wora. Grunt to mówić o szacunku jednocześnie szufladkując ludzi.



Raz widziałam faceta w średnim wieku w przychodni, który awanturował się, bo pielęgniarka zaprosiła na pobranie z krwi kobietę w ciąży. Miło było usłyszeć jak opierniczyła go pielęgniarka
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 14:53   #4936
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-09-05 o 15:08
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 15:13   #4937
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No bo w takie sposob bada sie troche empatie w spoleczenstwie.

Jak widze seniora czy kobiete w ciazy to nie zastanawiam sie czy dobrze czy zle sie czuje tylko wychodze z zalozenia, ze nic mi sie nie stanie jak ich przepuszcze.
Co to znaczy ze kobieta w ciazy dobrze sie czuje? Fizycznie ma gorsze predyspozycje zeby wytrzymac dlugie stanie.
Po co robic z tego wielka afere? Takie drobne sprawy umilaja zycie wszystkim dookola.

Kobiety nie prosza o uszanowanie tego przywileju bo w strone kobiet w ciazy czesto rzuca sie teksty w stylu ''sile miala zeby zaciazyc to niech sile ma w kolejce stac''. Tez bym sie nie prosila.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 16:56   #4938
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89663778]Z drugiej strony, skąd wiesz, czy osoba wyglądająca na zdrową jest rzeczywiście zdrowa?



Trochę słabo wypominać całej grupie milionów ludzi złe zachowanie i wrzucać do jednego wora. Grunt to mówić o szacunku jednocześnie szufladkując ludzi.



Raz widziałam faceta w średnim wieku w przychodni, który awanturował się, bo pielęgniarka zaprosiła na pobranie z krwi kobietę w ciąży. Miło było usłyszeć jak opierniczyła go pielęgniarka [/QUOTE]

Przede wszystkim nie wrzucam wszystkich do jednego wora o czym napisałam w poście cytowanym przez Ciebie, to chyba oczywiste, że gdy mówimy o jakiejś grupie społecznej to nie mamy na myśli całej, to już czepianie się dla czepiania i zarzucanie wąskich horyzontów.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 17:27   #4939
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Wycena ciuchów w lumpeksach to jakiś kosmos. Ciuchy z pepco, lidla, kika wycenione drożej niż normalnie były sprzedawane.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-05, 17:48   #4940
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89663789]No bo w takie sposob bada sie troche empatie w spoleczenstwie.

Jak widze seniora czy kobiete w ciazy to nie zastanawiam sie czy dobrze czy zle sie czuje tylko wychodze z zalozenia, ze nic mi sie nie stanie jak ich przepuszcze.
Co to znaczy ze kobieta w ciazy dobrze sie czuje? Fizycznie ma gorsze predyspozycje zeby wytrzymac dlugie stanie.
Po co robic z tego wielka afere? Takie drobne sprawy umilaja zycie wszystkim dookola.

Kobiety nie prosza o uszanowanie tego przywileju bo w strone kobiet w ciazy czesto rzuca sie teksty w stylu ''sile miala zeby zaciazyc to niech sile ma w kolejce stac''. Tez bym sie nie prosila.[/QUOTE]

Jest też w grupie ryzyka w razie np. nagłego hamowania.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 18:04   #4941
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Jest też w grupie ryzyka w razie np. nagłego hamowania.
Osoby 60+, 70+ też są w grupie ryzyka w razie np. nagłego hamowania.
Znam kilka przypadków z rodziny i otoczenia, kiedy upadek (potknięcie na chodniku) kończył się skomplikowaną operacją - osteoporoza powoduje kruchość kości.
Prędzej osoby w średnim wieku mogłyby ustąpić miejsca siedzącego.
Chyba, ze absolutnie każde miejsce siedzące zajęte było przez osoby w wieku emerytalnym to już byłby problem.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 18:06   #4942
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89663893]Osoby 60+, 70+ też są w grupie ryzyka w razie np. nagłego hamowania.
Znam kilka przypadków z rodziny i otoczenia, kiedy upadek (potknięcie na chodniku) kończył się skomplikowaną operacją - osteoporoza powoduje kruchość kości.
Prędzej osoby w średnim wieku mogłyby ustąpić miejsca siedzącego.
Chyba, ze absolutnie każde miejsce siedzące zajęte było przez osoby w wieku emerytalnym to już byłby problem.[/QUOTE]

Jeszcze takiego autobusu nie spotkałam, ale moze wszystko przede mną
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 18:13   #4943
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Jeszcze takiego autobusu nie spotkałam, ale moze wszystko przede mną
Ja też takiego autobusu jeszcze nie spotkałam, ale może kiedyś się zdziwię jak zobaczę
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 18:23   #4944
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

ale to chyba grupy "mniejszościowe" są "uprzywilejowane" miejscem siedzącym, więc w obecnej sytuacji osoba w ciazy ma pierwszeństwo przed taką w wieku emerytalnym
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 19:28   #4945
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
ale to chyba grupy "mniejszościowe" są "uprzywilejowane" miejscem siedzącym, więc w obecnej sytuacji osoba w ciazy ma pierwszeństwo przed taką w wieku emerytalnym

W sumie kobieta w zaawansowanej ciąży może być liczona jako już 2 w 1. Więc 2 osoby vs 1 [sarkazm].

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
Wycena ciuchów w lumpeksach to jakiś kosmos. Ciuchy z pepco, lidla, kika wycenione drożej niż normalnie były sprzedawane.

Tak.


Jak kochałam ciuchy to muszę się przeprosić z normalnymi sklepami. Nie będę przeglądać tej tony szmat, gdy ceny są niemalże jak za nowe. Któregoś razu widziałam pomiętą, widać, że używaną koszulkę typu t-shirt z sinsay za 30 zł. Gdzie tyle nowa kosztuje
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 19:33   #4946
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

U mnie na szczęście nadal są ciuchy, które mają normalne ceny i szmaty w spoko stanie. Ostatnio kupiłam ładny, praktycznie nowy tshirt za 4 zł, albo spodnie za 12 Za to powstają szmateksy w butikowym stylu, równiutkie wieszaki, wszystko ułożone kolorami, ale to nadal używane rzeczy a ceny spore, tak jak piszecie, zwykły znoszony tshirt z sieciówki 30 zł. One jednak nie mają przyszłości, zawsze są pustki w środku.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 20:44   #4947
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
U mnie na szczęście nadal są ciuchy, które mają normalne ceny i szmaty w spoko stanie. Ostatnio kupiłam ładny, praktycznie nowy tshirt za 4 zł, albo spodnie za 12 Za to powstają szmateksy w butikowym stylu, równiutkie wieszaki, wszystko ułożone kolorami, ale to nadal używane rzeczy a ceny spore, tak jak piszecie, zwykły znoszony tshirt z sieciówki 30 zł. One jednak nie mają przyszłości, zawsze są pustki w środku.
Bo one chcą się wzorować na cudowne vintage shopy to asortyment typowego szmaciaka. Jm

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 20:49   #4948
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
U mnie na szczęście nadal są ciuchy, które mają normalne ceny i szmaty w spoko stanie. Ostatnio kupiłam ładny, praktycznie nowy tshirt za 4 zł, albo spodnie za 12 Za to powstają szmateksy w butikowym stylu, równiutkie wieszaki, wszystko ułożone kolorami, ale to nadal używane rzeczy a ceny spore, tak jak piszecie, zwykły znoszony tshirt z sieciówki 30 zł. One jednak nie mają przyszłości, zawsze są pustki w środku.
nie no, u mnie taki typowy lumpeks, tyle że ciuchy na wieszakach ooo własnie taki primark to wrecz marka premium w lumpeksach najniższa cena to 5 zł, a w dzień dostawy brudne, podarte ciuchy po 109 zł za kg. No w życiu tyle nie dam za drugą rękę
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 21:06   #4949
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-05, 22:01   #4950
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Jak widzę kobietę w ciąży to zawsze przepuszczam, mnie może 2x będąc w ciąży przepuszczono w kolejce i to byli faceci. A kobiety, cóż, jeszcze się kiedyś perfidnie wepchała, bo "ona jest szybsza"
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-07 12:37:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.