Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80. - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-11-05, 12:23   #2731
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ja o mało nie przegapiłam wyborów, ale to nie było zaznaczone w każdym kalendarzu i przez dwa miesiące wcześniej faktycznie żyłam jak pod kamieniem - mało tv, mało mediów w internecie, a jak wychodziłam z domu i widziałam plakaty to na żadnym nie było daty. I też jakoś nikt wokół mnie za bardzo o tym nie mówił. Jednak wiedziałam, że jakieś wybory się zbliżają i w końcu sprawdziłam sama.
Boże ciało jednak jest co roku. Święto ruchome, ale tak samo jak Wielkanoc. I tak samo jak Wielkanoc jest zaznaczone w kalendarzu na kilka lat do przodu.
Rozumiem życie jak w jaskini, ale ktoś kto mieszka w tym kraju 20+ lat i ogarnia jaki jest dzień tygodnia i pora roku, to i Boże ciało ogarnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mnie to dziwi, bo właśnie - wystarczy zajrzeć w kalendarz. Można czasami przegapić, ale w takim wypadku trzeba mieć pretensje tylko do siebie.

Zdarzyło mi się, że zaskoczyło mnie święto (tak znane, że nikomu nie przyszło do głowy mnie uprzedzić), ale byłam w obcym kraju na drugim końcu świata...

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
ja akurat bardzo dużo słuchałam o tej kampanii i na moje to o samym terminie było bardzo mało. Na początku awantura bo wybrano dzien papieski na datę, potem mało o samej dacie, dużo o kandydatach, programach, a potem hyc cisza wyborcza i wybory. Jak ktoś naprawdę jest z tych co to się nie interesują polityką serio można by ''nie zauważyć/przeoczyć''. Sama musiałam upewnić się kiedy ta data a nie było dnia żebym czegoś o tym nie słuchała np.
Ja tak samo.

Różne informacje do mnie docierały i przypadkowo, i celowo, zaglądam nawet na konta piszące o polityce i konta samych polityków, ale o dacie to akurat nie, musiałam sobie specjalnie poszukać, kiedy to ma być.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 13:11   #2732
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Teoretycznie tak, tylko np 1 listopada w tym roku autobusy u mnie w mieście jeździły jak w sobotę, a nie jak w niedziele i święta. Gdyby moi rodzice nie usłyszeli tego w radiu (dosłownie 2h przed tym jak mieli jechać na cmentarz), to nie mieliby czym jechać - w soboty autobus jest 15 minut wcześniej niż w niedzielę. A następy za 2h. Nie wiem co za idiota to wymyślił, bo zawsze było jak w święta - w końcu to święto.
Może taki że w soboty autobusy jezdza częściej niż w niedzielę i święta, a że zapotrzebowanie było większe niż w zwykle święto to musieli puścić więcej. Gdyby puściliby mniej byłoby co za idiota puścił tak mało autobusów.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 13:17   #2733
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Może taki że w soboty autobusy jezdza częściej niż w niedzielę i święta, a że zapotrzebowanie było większe niż w zwykle święto to musieli puścić więcej. Gdyby puściliby mniej byłoby co za idiota puścił tak mało autobusów.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Nie bardzo, jest podobnie, różnią się tylko czasem odjazdu. Poza tym do tej pory zawsze było jak w święta.
Patrząc na zakorkowane miasto, jednak zdecydowana większość wybrało samochód.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2023-11-05 o 13:19
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 13:20   #2734
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie aż takie oderwanie od rzeczywistości

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Wystarczy mieć fatalną pamięć do dat i dodatkowo pracować w innym systemie niż poniedziałek-piątek w stałych godzinach. Ja ostatnio zapomniałam, że w nastepny dzień jest swieto 1 listopada i chciałam sobie umówić termin na ten dzień. Gdyby nie to, że pan z którym rozmawiałam mi o tym przypomniał, to pewnie bym odkryła ten fakt dopiero, gdybym następnego dnia poszła na zakupy i stanęła pod zamkniętym sklepem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 13:44   #2735
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
ja akurat bardzo dużo słuchałam o tej kampanii i na moje to o samym terminie było bardzo mało. Na początku awantura bo wybrano dzien papieski na datę, potem mało o samej dacie, dużo o kandydatach, programach, a potem hyc cisza wyborcza i wybory. Jak ktoś naprawdę jest z tych co to się nie interesują polityką serio można by ''nie zauważyć/przeoczyć''. Sama musiałam upewnić się kiedy ta data a nie było dnia żebym czegoś o tym nie słuchała np.


[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89706468]Też mnie to dziwi, bo właśnie - wystarczy zajrzeć w kalendarz. Można czasami przegapić, ale w takim wypadku trzeba mieć pretensje tylko do siebie.

Zdarzyło mi się, że zaskoczyło mnie święto (tak znane, że nikomu nie przyszło do głowy mnie uprzedzić), ale byłam w obcym kraju na drugim końcu świata...


Ja tak samo.

Różne informacje do mnie docierały i przypadkowo, i celowo, zaglądam nawet na konta piszące o polityce i konta samych polityków, ale o dacie to akurat nie, musiałam sobie specjalnie poszukać, kiedy to ma być.[/QUOTE]

O to widzicie, czyli to nie tylko moje odczucia spod kamienia. Byłam naprawdę zaskoczona frekwencją na tych wyborach, no ale młodzi pewnie słyszeli o tym w szkole czy na studiach, starsi w kościele, a tak poza tym to słabo z tą informacją. Dopiero jak wpisałam konkretnie "wybory 2023 data", to mi pokazało. Samo "wybory 2023" to też było za mało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wystarczy mieć fatalną pamięć do dat i dodatkowo pracować w innym systemie niż poniedziałek-piątek w stałych godzinach. Ja ostatnio zapomniałam, że w nastepny dzień jest swieto 1 listopada i chciałam sobie umówić termin na ten dzień. Gdyby nie to, że pan z którym rozmawiałam mi o tym przypomniał, to pewnie bym odkryła ten fakt dopiero, gdybym następnego dnia poszła na zakupy i stanęła pod zamkniętym sklepem.
Hehe, ja kiedyś zapomniałam o którymś listopadowym święcie i wracając z dyżuru poszłam do zamkniętego sklepu. Od tamtego momentu staram się pamiętać o tych wolnych dniach, bo słabo tak po dyżurze zostać bez jedzenia.
Boże ciało ruchome święto, ale i tak najgorzej pamięta mi się to święto 15 sierpnia. Prawie co roku w przeddzień lecę do sklepu w popłochu późnym wieczorem. Akurat to i tak sezon urlopowy, i tak zawsze ktoś jest wtedy na urlopie i reszta urlopu wziąć nie może, jakoś ten dzień tak się rozmywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 13:58   #2736
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
ja akurat bardzo dużo słuchałam o tej kampanii i na moje to o samym terminie było bardzo mało. Na początku awantura bo wybrano dzien papieski na datę, potem mało o samej dacie, dużo o kandydatach, programach, a potem hyc cisza wyborcza i wybory. Jak ktoś naprawdę jest z tych co to się nie interesują polityką serio można by ''nie zauważyć/przeoczyć''. Sama musiałam upewnić się kiedy ta data a nie było dnia żebym czegoś o tym nie słuchała np.
To był dzień papieski? Nie miałam o tym pojęcia.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 14:01   #2737
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Mi zamykanie ulic nie przeszkadza, nie da się inaczej zrobić tych procesji czy zawodów sportowych a wychodzi z tego kilka dni w roku więc bez przesady. Może w dużych miastach jest łatwiej bo jakby zablokowali jedyną drogę wyjazdową ze wsi to gorzej
Bardziej wkurzały mnie jakieś niespodziewane mini protesty w centrum miasta bo nigdy nie było wiadomo gdzie ani kiedy i nie dało się tego objechać, oczywiście w dni pracujące :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A o świętach, wyborach itd. ciężko nie wiedzieć jeśli ma się znajomych i ludzi w pracy, u mnie zawsze wszyscy o tym trąbią
__________________


Ćwiczę!

Edytowane przez Wenress
Czas edycji: 2023-11-05 o 14:03
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-11-05, 14:08   #2738
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Też się dziwie, że faktycznie ktoś może nie wiedzieć, że jest Boże Ciało, bo jest tak trąbione o tym, że nie wiem, czy dałoby radę mi to umknąć
No właśnie. Tez mnie to dziwi, zwłaszcza że jest to dzień wolny. I zazwyczaj ludzie robią sobie z tego długi weekend.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 14:28   #2739
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Mi zamykanie ulic nie przeszkadza, nie da się inaczej zrobić tych procesji czy zawodów sportowych a wychodzi z tego kilka dni w roku więc bez przesady. Może w dużych miastach jest łatwiej bo jakby zablokowali jedyną drogę wyjazdową ze wsi to gorzej
Bardziej wkurzały mnie jakieś niespodziewane mini protesty w centrum miasta bo nigdy nie było wiadomo gdzie ani kiedy i nie dało się tego objechać, oczywiście w dni pracujące :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A o świętach, wyborach itd. ciężko nie wiedzieć jeśli ma się znajomych i ludzi w pracy, u mnie zawsze wszyscy o tym trąbią
Jak przez prawie trzy miesiące prawie nie wychodzisz z domu i nie widujesz znajomych, ludzi z pracy najwyżej na dwie minuty w tygodniu, to nikt ci o niczym nie trąbi.
Nie bez powodu napisałam, że żyłam jak pod kamieniem. Nie wiem co tu jest takie trudne do zrozumienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 15:38   #2740
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 230
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Teoretycznie tak, tylko np 1 listopada w tym roku autobusy u mnie w mieście jeździły jak w sobotę, a nie jak w niedziele i święta. Gdyby moi rodzice nie usłyszeli tego w radiu (dosłownie 2h przed tym jak mieli jechać na cmentarz), to nie mieliby czym jechać - w soboty autobus jest 15 minut wcześniej niż w niedzielę. A następy za 2h. Nie wiem co za idiota to wymyślił, bo zawsze było jak w święta - w końcu to święto.
to ja z kolei słyszałam całkiem sporo komunikatów że na ten dzien planowana jest zwiększona ilość kursów żeby zachęcić samochodziarzy do marszrutek no i obsłużyć ruch. Faktycznie u mnie raczej tak było. swiąteczne kursy są przecież rzadsze. Tylko nie wiem jeśli ktoś nie bardzo w internety a chciałby sprawdzić szczegółowy rozkład planując jazdy np. dzien wcześniej, to gdzie.

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
akurat przed tym jak jutro postanowili zrobić hol. Biorąc pod uwagę że to nie pierwsza taka przygoda tego pana z blokowaniem budowy drogi zaczynam domniemywać, że chyba mu przypasowała cała ta akcja.

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

A może po prostu dopiero dziś potrzebował autka wsiadł i pojechał. W sumie radość dla drogowców że nie potrzebował wcześniej i nie rozebrał im szalunków jak jeszcze wszystko było świeże
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 15:38   #2741
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
to ja z kolei słyszałam całkiem sporo komunikatów że na ten dzien planowana jest zwiększona ilość kursów żeby zachęcić samochodziarzy do marszrutek no i obsłużyć ruch. Faktycznie u mnie raczej tak było. swiąteczne kursy są przecież rzadsze. Tylko nie wiem jeśli ktoś nie bardzo w internety a chciałby sprawdzić szczegółowy rozkład planując jazdy np. dzien wcześniej, to gdzie.
Moja mama trochę umie w internety, tylko podejrzewam, że nawet nie wpadłaby na to, żeby sprawdzić, skoro od x lat zawsze obowiązywał rozkład świąteczny.
Poza tym moje miasto nie jest zbyt przyjazne, jeśli chodzi o komunikację. Kiedyś nawet podczas dyskusji pisałam, że mimo że mam autobus do pracy pod domem i wysiadam też prawie pod pracą, to wolę jeździć samochodem i wozić powietrze, bo jadę 10-15 minut a autobusem 40.
W ogóle po ostatnich zmianach ludzie się wkurzają, bo rozkłady w wielu miejsach są do d... Np w niektórych częściach miasta w niedziele w ogóle nie ma żadnego autobusu. Ja jeszcze mogłabym iść na piechotę do przystanku, z którego będzie autobus, ale co mają powiedzieć np starsi.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-05, 16:10   #2742
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Tak, dokopałam się do jakiegoś artykułu o ustawieniu zakazów parkowania na ten dzień i przedstawiciel straży miejskiej mówil, ze auta, które będą tam dalej stały, odholowane zostaną na koszt właściciela. Znaki ustawione 3 dni wcześniej.
Też kiedyś się tak wrąbalismy w Zakopanem, że ustawiliśmy auto na parkingu, weszliśmy do schroniska w górach na ok. tydzien- żeby nie wychodzić a tam nas ktoś oświeci, że nam auto zholują z ulicy bo Tour de Pologne przejeżdża. I też ze 2 dni przed terminem info na słupach dopiero.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Przecież napisałam, że dwa miesiące wcześniej żyłam jak pod kamieniem, więc skąd to zdziwienie?
Napisałam "żyłam jak pod kamieniem", w odpowiedzi czytam "no chyba faktycznie żyłaś jak pod kamieniem!". no naprawdę, nie wiem czemu miałabym żartować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No jak mogłaś tak żyć pod kamieniem?!?

A rąk serio, to dobrze ze juz wylazlas spod

Edytowane przez 71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Czas edycji: 2023-11-05 o 19:09
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 16:37   #2743
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89706615]Też kiedyś się tak wrąbalismy w Zakopanem, że ustawiliśmy auto na parkingu, weszliśmy do schroniska w górach na ok. tydzien- żeby nie wychodzić a tam nas ktoś oświeci, że nam auto zholują z ulicy bo wyscig pokoju przejeżdża. I też ze 2 dni przed terminem info na słupach dopiero.

No jak mogłaś tak żyć pod kamieniem?!?

A rąk serio, to dobrze ze juz wylazlas spod [/QUOTE]Niestety niedługo będę musiała pod niego wrócić, bo jednak za krótko, nie wystarczyło ale zaraz wlezę głębiej i na dłużej, więc tym razem powinno być lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 18:05   #2744
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Moja mama trochę umie w internety, tylko podejrzewam, że nawet nie wpadłaby na to, żeby sprawdzić, skoro od x lat zawsze obowiązywał rozkład świąteczny.
Poza tym moje miasto nie jest zbyt przyjazne, jeśli chodzi o komunikację. Kiedyś nawet podczas dyskusji pisałam, że mimo że mam autobus do pracy pod domem i wysiadam też prawie pod pracą, to wolę jeździć samochodem i wozić powietrze, bo jadę 10-15 minut a autobusem 40.
W ogóle po ostatnich zmianach ludzie się wkurzają, bo rozkłady w wielu miejsach są do d... Np w niektórych częściach miasta w niedziele w ogóle nie ma żadnego autobusu. Ja jeszcze mogłabym iść na piechotę do przystanku, z którego będzie autobus, ale co mają powiedzieć np starsi.
Mogą zrobić tak jak radził wójt w gminie w której do niedawna mieszkałam. Jeździć rowerem. Gdybyśmy tam jeszcze mieli ścieżki rowerowe, albo chociaż chodniki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 19:17   #2745
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jak przez prawie trzy miesiące prawie nie wychodzisz z domu i nie widujesz znajomych, ludzi z pracy najwyżej na dwie minuty w tygodniu, to nikt ci o niczym nie trąbi.
Nie bez powodu napisałam, że żyłam jak pod kamieniem. Nie wiem co tu jest takie trudne do zrozumienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok , wtedy to bym nawet nie wiedziała jaki jest dzień tygodnia ale to wyjątkowa sytuacja jednak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 19:41   #2746
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Nikt nie będzie delegował pracowników do rozwieszania kartek na przystankach w całym kraju. Busy jeżdżą wg rozkładów świątecznych i to już samo w sobie jest zresztą informacją wywieszoną na przystankach.
Ale linia była zamknięta, nic nie jechało tym przystankiem danego dnia.

Bo była procsja i ulica była zamknięta.

Nawet gdybym wiedziała, że tego dnia jest Boże Ciało, to moim zdaniem jeśli zamykają ulicę i wszystkie przystanki, to należy to na tych przystankach wywiesić z tygodniowym minimum wyprzedzeniem.

Nawet ksiądz może wysłać ministrantów, skoro znaleźli się chętni na rozstawienie i udekorowanie ołtarzy, to nie znajdzie się człowiek, który powiesi kartkę na przystanku?

Zwyczajnie przyjęło się, że wszyscy będą wiedzieć i do tego zdają sobie sprawę, że akurat tą ulicą idzie procesja i będzie zamknięta do 18:00.

Tylko ja jestem przyjezdnym antychrystem i nie wiedziałam.

To nie było tak, że jechał rozkład świąteczny. NIC NIE JECHAŁO TEGO DNIA Z TYŁKA. I przejrzałam wszystkie przystanki po drodze (w końcu musiałam dojść do najbliższego tramwaju) i na żadnym nie było informacji.

I zwyczajnie uważam to za chamstwo, bo to dużo nie kosztuje. Ale ich religia jest najichniejsza i w dupie mają, taka prawda.

EDIT. Bo jeśli idę na przystanek nie ma autobusu i orientuję się, że jest 15 sierpnia przecież, to pretensje mam do siebie, bo jeździ według rozkłądu świątecznego. A nie że nie ma w ogóle. Gdyby nagle 1 stycznia nie jechał ŻADEN autobus to tak samo bym się wkurzyła, że nie ma kartki.

EDIT 2. I sorry, ale znaleźli się pracownicy, którzy rozstawili blokady z obu stron ulicy ze znakiem "zakaz wjazdu", ale nie znalazł się nikt do rozwieszenia info?

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wystarczy mieć fatalną pamięć do dat i dodatkowo pracować w innym systemie niż poniedziałek-piątek w stałych godzinach. Ja ostatnio zapomniałam, że w nastepny dzień jest swieto 1 listopada i chciałam sobie umówić termin na ten dzień. Gdyby nie to, że pan z którym rozmawiałam mi o tym przypomniał, to pewnie bym odkryła ten fakt dopiero, gdybym następnego dnia poszła na zakupy i stanęła pod zamkniętym sklepem.
Ja pracowałam wtedy w obsłudze klienta z Azji.

Pracowałam w ichnich godzinach i wedłuch ichnich świąt. Znajomi z pracy podobnie, młody ateistyczny nerdowy zespół.

Wiedzieliśmy doskonale, kiedy premiera nowego dodatku WoWa, ale nikt nie omawiał☠terminarza świąt kościelnych.

Plus nie wiem, jak u was, ale u mnie akurat przed 1 listopada też są kartki i oznaczenia, jak dojechać na cmentarz A, B czy C. (Tak od połowy października je widuję.)

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89706468]Też mnie to dziwi, bo właśnie - wystarczy zajrzeć w kalendarz. Można czasami przegapić, ale w takim wypadku trzeba mieć pretensje tylko do siebie.
[/QUOTE]

Masz w kalendarzu opisany fakt zamknięcia ulicy Wiązowej w Krakowie?

Gdzie się takie kalendarze kupuje?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2023-11-05 o 19:30
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 19:45   #2747
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Limonka- jeśli ta historia, że nie jechał żaden autobus na linii orzez cały dzień z powodu procesji w Boże Ciało jest prawdziwa, to mnie to mocno dziwi.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 19:51   #2748
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Też się dziwie, że faktycznie ktoś może nie wiedzieć, że jest Boże Ciało, bo jest tak trąbione o tym, że nie wiem, czy dałoby radę mi to umknąć
To mnie dziwi, gdzie to trąbienie, bo ja go nigdy nie widzę.

Mam kalendarz Google, to jak sprawdzę wcześniej to wiem, ale poza tym to jakoś nikt o tym nie rozmawia, nie wyskakują mi tego typu newsy proponowane w necie itd.

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89706769]Limonka- jeśli ta historia, że nie jechał żaden autobus na linii orzez cały dzień z powodu procesji w Boże Ciało jest prawdziwa, to mnie to mocno dziwi.[/QUOTE]

Chyba do 18 czy jakoś tak. Byłą podana godzina, ale już nie pamiętam.

No o to mi chodzi. Mnie nie boli świąteczny rozkład, czy fakt, że idą. No niech idą, jak są marsze, maratony, to procesja też ma prawo iść.

Nawet niech wyłączą ulicę, ale o tym należy poinformować wcześniej. To taka ulica główna danej dzielnicy miasta (ale dzielnica bardzo oddalona od centrum), mieszkałam na wynajmnie w czasach studenckich.

Jechałam tym autobusem dzień wcześniej, gdyby było info na przystanku, w środku autobusu, na prompterze, no gdziekolwiek, to bym sobie bez problemu zaplanowała dzień inaczej. Albo dłuższy spacer, albo zamówiłabym taksówkę gdzieś bokiem (zamknęli ulicę główną, bocznymi ludzie jakoś wyjeżdżali samochodami), albo zgłosiła w pracy, że mnie nie będzie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 19:52   #2749
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość



Masz w kalendarzu opisany fakt zamknięcia ulicy Wiązowej w Krakowie?



Gdzie się takie kalendarze kupuje?
Odnosiłam się do daty Bożego Ciała.
Z żadnym wielkim cudowaniem i utrudnieniami w związku z procesją (która trwa max 2 godziny z rana) się nie spotkałam. Nie wiem, jak z autobusami, jeśli akurat procesja idzie główną drogą, ołtarze i postoje są zawsze gdzieś na osiedlach i od biedy można przeczekać. Jeśli utrudnienia są, to jak najbardziej powinny pojawić się informacje, tego nie neguję.

Enviado desde mi SM-A705FN mediante Tapatalk
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-05, 19:57   #2750
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89706779]Odnosiłam się do daty Bożego Ciała.
Z żadnym wielkim cudowaniem i utrudnieniami w związku z procesją (która trwa max 2 godziny z rana) się nie spotkałam. Nie wiem, jak z autobusami, jeśli akurat procesja idzie główną drogą, ołtarze i postoje są zawsze gdzieś na osiedlach i od biedy można przeczekać. Jeśli utrudnienia są, to jak najbardziej powinny pojawić się informacje, tego nie neguję.
[/QUOTE]

Dokładnie o to mi chodzi. Zwłaszcza, że pytałam potem sąsiadów i mówili, że to normalne, tak jest co roku. (Nigdy się z tym wcześniej ani później nie spotkałam, ale co kraj, to obyczaj.)

Aczkolwiek uważam, że to byłoby grzeczne, gdyby ksiądz na trasie procesji wywiesił kartki "Dzień dobry, w dniu XY w godzinach 10-12 odbędzie się procesja tą trasą".

I też by im korona z głowy nie spadła. Mają czas zorganizować ołtarze, a nie mają chwili, żeby coś takiego wydrukować i powiesić?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 20:07   #2751
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Mam koleżankę mieszkającą w centrum Warszawy i na czas przejazdu Bidena wstrzymano nawet ludzi wychodzących z metra żeby się nie kręcili po powierzchni także ten... Wszelkie marsze, przejazdy LGBT zawsze ją zaskakują, jest tego tak dużo... korek na pól miasta, bo to wszystko próbuje objeżdżać nawet drugą stroną Wisły gdzie też tworzą się korki. Plus wszędzie toczą się budowy nie macie tak źle tu wszędzie jakaś totalna rozpierducha.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 20:12   #2752
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Dokładnie o to mi chodzi. Zwłaszcza, że pytałam potem sąsiadów i mówili, że to normalne, tak jest co roku. (Nigdy się z tym wcześniej ani później nie spotkałam, ale co kraj, to obyczaj.)

Aczkolwiek uważam, że to byłoby grzeczne, gdyby ksiądz na trasie procesji wywiesił kartki "Dzień dobry, w dniu XY w godzinach 10-12 odbędzie się procesja tą trasą".

I też by im korona z głowy nie spadła. Mają czas zorganizować ołtarze, a nie mają chwili, żeby coś takiego wydrukować i powiesić?
No ale jak to, przecież wszyscy chodzą do kościoła i idą na procesje to po co wieszać kartki?
Myślę, że księża się po prostu nami nie przejmują.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 20:49   #2753
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Dziwi mnie znajoma, która ciągle wstawia swoje selfie na FB. Prawie codziennie nowe. W takiej pozie, w innej. Mężatka. Chodzi o to, że takie kobiety nie dostają wystarczająco uwagi od męża?
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 21:00   #2754
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Dziwi mnie znajoma, która ciągle wstawia swoje selfie na FB. Prawie codziennie nowe. W takiej pozie, w innej. Mężatka. Chodzi o to, że takie kobiety nie dostają wystarczająco uwagi od męża?
Nie- mezatka by cię nie dziwiła


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 21:01   #2755
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Dziwi mnie znajoma, która ciągle wstawia swoje selfie na FB. Prawie codziennie nowe. W takiej pozie, w innej. Mężatka. Chodzi o to, że takie kobiety nie dostają wystarczająco uwagi od męża?
Dla mnie to jakaś niedojrzałość. Lub uzależnienie.
W ubiegłym roku na imprezie miałam okazję poznać babkę 40+. Non stop kazała sobie robić zdjęcia, od razu miałam jej przesłać (robione moim telefonem, bo według mnie mój robił lepsze zdjęcia...), szybko je publikowała w necie, a potem, zamiast siedzieć i gadać czy bawić się z nami, sprawdzała co i kto jej napisał w komentarzu.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 21:03   #2756
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Dziwi mnie znajoma, która ciągle wstawia swoje selfie na FB. Prawie codziennie nowe. W takiej pozie, w innej. Mężatka. Chodzi o to, że takie kobiety nie dostają wystarczająco uwagi od męża?
A gdyby była panna lub rozwódką?

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Dla mnie to jakaś niedojrzałość. Lub uzależnienie.
W ubiegłym roku na imprezie miałam okazję poznać babkę 40+. Non stop kazała sobie robić zdjęcia, od razu miałam jej przesłać (robione moim telefonem, bo według mnie mój robił lepsze zdjęcia...), szybko je publikowała w necie, a potem, zamiast siedzieć i gadać czy bawić się z nami, sprawdzała co i kto jej napisał w komentarzu.
Uzaleznienie od mediów społecznościowych.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 21:19   #2757
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Dziwi mnie znajoma, która ciągle wstawia swoje selfie na FB. Prawie codziennie nowe. W takiej pozie, w innej. Mężatka. Chodzi o to, że takie kobiety nie dostają wystarczająco uwagi od męża?
Przyznam, że zdziwił mnie tekst o "niedostawaniu wystarczającej uwagi od męża", zwłaszcza jako wytłumaczenie wrzucania zdjęć na fb. Może ona po prostu to lubi?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 21:22   #2758
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Przyznam, że zdziwił mnie tekst o "niedostawaniu wystarczającej uwagi od męża", zwłaszcza jako wytłumaczenie wrzucania zdjęć na fb. Może ona po prostu to lubi?

Też wrzucam sporo zdjęć do SM, może nie codziennie, ale kilka w tygodniu mi się zdarza, a uwagi od męża mam aż nadto
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 21:36   #2759
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Dla mnie to jakaś niedojrzałość. Lub uzależnienie.
W ubiegłym roku na imprezie miałam okazję poznać babkę 40+. Non stop kazała sobie robić zdjęcia, od razu miałam jej przesłać (robione moim telefonem, bo według mnie mój robił lepsze zdjęcia...), szybko je publikowała w necie, a potem, zamiast siedzieć i gadać czy bawić się z nami, sprawdzała co i kto jej napisał w komentarzu.
brzmi, jak szukanie atencji
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-05, 21:41   #2760
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

O mnie to dziwi, wrzucanie mnóstwa selfików przez dorosłych ludzi - rozumiem fotki w fajnych miejscach i okolicznościach ale takie typowe "patrzcie na mnie" bardzo mnie dziwi i nigdy nie lajkuję bo pamiętam jak kto wygląda i nie musi mi sie przypominać, nuda Nie wiem jaki jest tego cel, może komplementy ale czy one są szczere...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-17 14:51:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.