Program 500+ plus offtop ;) cz. 3. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-09, 18:29   #301
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;86890152]Mam wrażenie, że odkąd weszło 500+ to znacznie obniżył się poziom obsługi w wielu sklepach, restauracjach i innych punktach usługowych. Brakuje chętnych do pracy więc pracodawcy zatrudniają każdego chętnego, ludzi którzy się nie nadają i normalnie pewnie by pracy nie znaleźli, no ale ktoś pracować musi.[/QUOTE]


ja mam wrazenie,ze ludzie maja po prostu inne podejscie do pracy-ze jest jej tak duzo, ze bede robil co chca bo najwyzej sie zwolnia i znajde inna robote za tyle samo bez problemu



Cytat:
To raczej kwestia wyjątkowo niskiego bezrobocia.

A nie masz wrazenia,ze wynika to wlasnie z 500+ ?
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-09, 19:06   #302
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
ja mam wrazenie,ze ludzie maja po prostu inne podejscie do pracy-ze jest jej tak duzo, ze bede robil co chca bo najwyzej sie zwolnia i znajde inna robote za tyle samo bez problemu






A nie masz wrazenia,ze wynika to wlasnie z 500+ ?
Mam takie samo wrażenie.
Praca za 2000 zł (z hakiem) przestała się opłacać, skoro prawie tyle samo (lub więcej w niektórych przypadkach) można mieć nie pracując, siedząc w domu i pobierając zasiłki i 500+. No to jaki sens się starać i chodzić do pracy?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-09, 19:19   #303
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Ja np chodzę do pracy za niespełna 300 zł miesięcznie. 3 godziny w tygodniu. Bo lubię. Dochód na osobe i tak mamy za duży żeby nam coś dali (albo nawet nie wiem co mi moga dac).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-09, 20:04   #304
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

12 godzin w miesiącu?? To praca dodatkowa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-09, 20:22   #305
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Dokładnie 1,5 h dwa razy w tygodniu. Zajecia w przedszkolu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-09, 21:35   #306
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Rozumiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-09, 21:58   #307
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Mam takie samo wrażenie.
Praca za 2000 zł (z hakiem) przestała się opłacać, skoro prawie tyle samo (lub więcej w niektórych przypadkach) można mieć nie pracując, siedząc w domu i pobierając zasiłki i 500+. No to jaki sens się starać i chodzić do pracy?

Najsmieszniejsze jest to,ze to wcale nie jest nowy problem. Z 10 lat temu jak bylam na licenjacie na ekonomii to juz wtedy mialam to na zajeciach. Ale co tam, bycie politykiem nie obliguje do posiadania wiedzy, doksztalcania sie ani myslenia o konsekwencjach swoich dzialan dla tysiecy ludzi
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-14, 14:05   #308
Mazzu
Przyczajenie
 
Avatar Mazzu
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 27
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Gdyby to jeszcze przekladalo sie na zwiekszenie jakosci wartunkow pracowniczych czy pensje, ale gdzie tam. Większosc firm nadal oferuje smieszne grosze i dziwi sie, ze nikt sie nie pali na stanowisko.
Mazzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 15:22   #309
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mazzu Pokaż wiadomość
Gdyby to jeszcze przekladalo sie na zwiekszenie jakosci wartunkow pracowniczych czy pensje, ale gdzie tam. Większosc firm nadal oferuje smieszne grosze i dziwi sie, ze nikt sie nie pali na stanowisko.
No to ponownie pytam: opłacałoby Ci się iść do pracy, gdybyś z benefitów miał(a) tyle samo, lub więcej?
Bo tu jest pies pogrzebany. W tym kraju opłaca się bardziej urodzić 4 dzieci, pobierać zasiłek dla bezrobotnych niż iść do pracy. Nawet emeryturę matczyną masz zapewnioną.

No to po co codziennie zasuwac do pracy skoro swit? Można siedzieć wygodnie w domu. Problem zacznie się, gdy dzieci pokończą 18 lat bo wtedy jednak trzeba będzie z czegoś zyć do tej matczynej emerytury. W końcu płodność tez kiedyś się kończy. A kto przyjmie do pracy 40 latkę bez doświadczenia zawodowego i aktualizacji wiedzy w wyuczonym zawodzie?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 22:51   #310
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No to ponownie pytam: opłacałoby Ci się iść do pracy, gdybyś z benefitów miał(a) tyle samo, lub więcej?
Bo tu jest pies pogrzebany. W tym kraju opłaca się bardziej urodzić 4 dzieci, pobierać zasiłek dla bezrobotnych niż iść do pracy. Nawet emeryturę matczyną masz zapewnioną.

No to po co codziennie zasuwac do pracy skoro swit? Można siedzieć wygodnie w domu. Problem zacznie się, gdy dzieci pokończą 18 lat bo wtedy jednak trzeba będzie z czegoś zyć do tej matczynej emerytury. W końcu płodność tez kiedyś się kończy. A kto przyjmie do pracy 40 latkę bez doświadczenia zawodowego i aktualizacji wiedzy w wyuczonym zawodzie?

Juz widze jak szukaja. Raczej wsparcia w Mopsie i innych szlachetnych paczkach. W najlepszym wypadku dzieciom wnuki pomaga odchowac i to bedzie ich jedyna praca.
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-16, 16:09   #311
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No to ponownie pytam: opłacałoby Ci się iść do pracy, gdybyś z benefitów miał(a) tyle samo, lub więcej?
Bo tu jest pies pogrzebany. W tym kraju opłaca się bardziej urodzić 4 dzieci, pobierać zasiłek dla bezrobotnych niż iść do pracy. Nawet emeryturę matczyną masz zapewnioną.

No to po co codziennie zasuwac do pracy skoro swit? Można siedzieć wygodnie w domu. Problem zacznie się, gdy dzieci pokończą 18 lat bo wtedy jednak trzeba będzie z czegoś zyć do tej matczynej emerytury. W końcu płodność tez kiedyś się kończy. A kto przyjmie do pracy 40 latkę bez doświadczenia zawodowego i aktualizacji wiedzy w wyuczonym zawodzie?
I bardzo dobrze.

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No to po co codziennie zasuwac do pracy skoro swit? Można siedzieć wygodnie w domu.
Właściwe osoby na właściwym miejscu
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-16, 16:19   #312
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość

Właściwe osoby na właściwym miejscu
Wiesz, że jestem zwolenniczką wolnych wyborów życiowych.
Tyle tylko, że każdy powinien wybierać na swój rachunek a nie na koszt innych

Naprawdę są ludzie, którym pomoc finansowa i socjalna od państwa się należy: osoby chore, niepełnosprawne, rodzice dzieci niepełnosprawnych i osoby starsze oraz dotknięte niezawinionymi przypadkami losowymi. I tu się podpisuję czterema kończynami pod taką pomocą.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-16, 16:59   #313
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Wiesz, że jestem zwolenniczką wolnych wyborów życiowych.
Tyle tylko, że każdy powinien wybierać na swój rachunek a nie na koszt innych

Naprawdę są ludzie, którym pomoc finansowa i socjalna od państwa się należy: osoby chore, niepełnosprawne, rodzice dzieci niepełnosprawnych i osoby starsze oraz dotknięte niezawinionymi przypadkami losowymi. I tu się podpisuję czterema kończynami pod taką pomocą.
Mnie chodziło o to, że są ludzie stworzeni tylko do dzieci i jeśli nauka czy praca w dłuższej perspektywie ich przerasta, to niech lepiej siedzą w domach. Mimo młodego wieku dość już się naużerałam z niezdyscyplinowanymi osobami. Już nawet kij z tym, że żyją z moich podatków życzyłabym sobie, żeby mi w drogę nie wchodzili.

Co mi da (i reszcie ludzi) ciągnięcie na siłę madki czy tatełe do pracy, gdzie tylko napsują krwi. Jeśli ten socjalistyczny program by upadł i głód by zajrzał niektórym jednostkom do dupska, to może zmieniłby się światopogląd.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-16, 17:04   #314
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Co mi da (i reszcie ludzi) ciągnięcie na siłę madki czy tatełe do pracy, gdzie tylko napsują krwi. Jeśli ten socjalistyczny program by upadł i głód by zajrzał niektórym jednostkom do dupska, to może zmieniłby się światopogląd.
Podejrzewam, że gdyby upadł to nagle madki i tatełki cudownie nauczyliby się pracy, o ile chcieliby ją utrzymac. Bo albo utrzymają, albo nie jedzą. Taki błyskawiczny kurs doskonalący
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 14:19   #315
Kiwachka
Przyczajenie
 
Avatar Kiwachka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 23
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Mnie chodziło o to, że są ludzie stworzeni tylko do dzieci i jeśli nauka czy praca w dłuższej perspektywie ich przerasta, to niech lepiej siedzą w domach. Mimo młodego wieku dość już się naużerałam z niezdyscyplinowanymi osobami. Już nawet kij z tym, że żyją z moich podatków życzyłabym sobie, żeby mi w drogę nie wchodzili.

Co mi da (i reszcie ludzi) ciągnięcie na siłę madki czy tatełe do pracy, gdzie tylko napsują krwi. Jeśli ten socjalistyczny program by upadł i głód by zajrzał niektórym jednostkom do dupska, to może zmieniłby się światopogląd.
Niby tak, ale nie do końca.

Mimo wszystko troche przeraża mnie wizja osób bez pracy i elementarnego wykształcenia zajmujących sie wychowywaniem nowego pokolenia dzieci. Które to w koncu moglby isc w ślady rodziców.
Kiwachka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 20:40   #316
Vanilla80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 26
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Że co? Ty utrzymujesz czyjeś dzieci! Weź nie gadaj głupot. Mam dwójkę dzieci, utrzymuje je sama z mężem. A nie Ty mi je utrzymujesz.

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

To było do postu dzrewosandałowe, że nie będzie utrzymywać cudzych dzieci.
Vanilla80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 21:54   #317
Talullah
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 160
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Vanilla80 Pokaż wiadomość
Że co? Ty utrzymujesz czyjeś dzieci! Weź nie gadaj głupot. Mam dwójkę dzieci, utrzymuje je sama z mężem. A nie Ty mi je utrzymujesz.

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

To było do postu dzrewosandałowe, że nie będzie utrzymywać cudzych dzieci.
A pobierasz na nie 500+?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Talullah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 07:56   #318
Vanilla80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 26
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Oczywiście. A myślisz że wcześniej to je nie utrzymywałam.
Vanilla80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 08:03   #319
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Vanilla80 Pokaż wiadomość
Oczywiście. A myślisz że wcześniej to je nie utrzymywałam.
Więc nie utrzymujesz ich 'sama z mężem', tylko z mężem i z państwem (a właściwie ze społeczeństwem). Sami pozwalacie upaństwowiać swoje dzieci, gadacie, że 500+ jest dobre, bo dla przyszłości narodu, to teraz nie ma się co oburzać na fakty. Gdyby np. teściowa co miesiąc dawała wam kasę dla dzieci, to też byście nie mogli powiedzieć, że sami je utrzymujecie, ale że z pomocą teściowej. Proste ? Proste.
Niestety, socjal w sumie dorosłego, zdrowego człowieka po prostu upokarza i ujmuje mu coś z wolności. Dlatego zdrowomyślący obywatel domaga się takich rozwiązań ekonomicznych (odpowiednio wysoka kwota wolna od podatku, dobrze i mądrze wyznaczone progi podatkowe, zwolnienia i odliczenia od podatku), które pozwalają mu się utrzymać z własnej pracy, bo tylko to czyni człowieka niezależnym w pełni. Pomoc socjalna powinna być wyłącznie dla chorych i starych. Dla nikogo innego.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2019-06-18 o 08:11
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-18, 09:42   #320
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;86914905]Więc nie utrzymujesz ich 'sama z mężem', tylko z mężem i z państwem (a właściwie ze społeczeństwem). Sami pozwalacie upaństwowiać swoje dzieci, gadacie, że 500+ jest dobre, bo dla przyszłości narodu, to teraz nie ma się co oburzać na fakty. Gdyby np. teściowa co miesiąc dawała wam kasę dla dzieci, to też byście nie mogli powiedzieć, że sami je utrzymujecie, ale że z pomocą teściowej. Proste ? Proste.
Niestety, socjal w sumie dorosłego, zdrowego człowieka po prostu upokarza i ujmuje mu coś z wolności. Dlatego zdrowomyślący obywatel domaga się takich rozwiązań ekonomicznych (odpowiednio wysoka kwota wolna od podatku, dobrze i mądrze wyznaczone progi podatkowe, zwolnienia i odliczenia od podatku), które pozwalają mu się utrzymać z własnej pracy, bo tylko to czyni człowieka niezależnym w pełni. Pomoc socjalna powinna być wyłącznie dla chorych i starych. Dla nikogo innego.[/QUOTE]

__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 10:24   #321
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Vanilla80 Pokaż wiadomość
Oczywiście. A myślisz że wcześniej to je nie utrzymywałam.
Je? [1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;86914905]Więc nie utrzymujesz ich 'sama z mężem', tylko z mężem i z państwem (a właściwie ze społeczeństwem). Sami pozwalacie upaństwowiać swoje dzieci, gadacie, że 500+ jest dobre, bo dla przyszłości narodu, to teraz nie ma się co oburzać na fakty. Gdyby np. teściowa co miesiąc dawała wam kasę dla dzieci, to też byście nie mogli powiedzieć, że sami je utrzymujecie, ale że z pomocą teściowej. Proste ? Proste.
Niestety, socjal w sumie dorosłego, zdrowego człowieka po prostu upokarza i ujmuje mu coś z wolności. Dlatego zdrowomyślący obywatel domaga się takich rozwiązań ekonomicznych (odpowiednio wysoka kwota wolna od podatku, dobrze i mądrze wyznaczone progi podatkowe, zwolnienia i odliczenia od podatku), które pozwalają mu się utrzymać z własnej pracy, bo tylko to czyni człowieka niezależnym w pełni. Pomoc socjalna powinna być wyłącznie dla chorych i starych. Dla nikogo innego.[/QUOTE]Zgadzam sie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 10:37   #322
Vanilla80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 26
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Tak, oczywiście moje dzieci utrzymuje ja, mąż, państwo i połowa Wizazu. 500 + jest dobre dla tych co je dostają, dla tych co nie, nie jest. Proste!
Vanilla80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 11:15   #323
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Vanilla80 Pokaż wiadomość
Tak, oczywiście moje dzieci utrzymuje ja, mąż, państwo i połowa Wizazu. 500 + jest dobre dla tych co je dostają, dla tych co nie, nie jest. Proste!

jestem matką 2 dzieci i uważam ze 500+ to jest zbrodnia przeciwko nim.
To one będą musiały tą całą kasę oddać kiedyś i serio, jak już przyjdzie te zaciągan eteraz długi im spąłcac, to nam nie podziękują.
A moze nawet zapytają, dlaczego do tego dopuściliśmy i przeżarliśmy kase, która oni teraz musza odpracowywać.


Koszt 500+ w przeliczeniu na 1 obywatela (każdego! także 1-dniowego niemowlaka i 100 letniego staruszka), to 448 zł miesięcznie.
Czyli rodzina 2+ 2 dostaje 500 zł a oddaje 1792 zł miesiecznie.
No to złoty interes robimy.


Polska sie zadłuza obecnie w tempie najszybszym w swojej historii, zaciągając około 3 miliardów zł miesięcznie długu PKB.
robimy 55% długu względem PKB, przy konstytucyjnie zatwierdzonym 60%
Program 500+ ma w tym swój potężny udział, bo kosztuje Polske około 26 miliardów zł rocznie. ten obejmujący tylko drugie + dziecko .


Witamy w realnym świecie wolnym od pis-propagandy.
Jakże niesamowicie zbieżnej z polityka Gierkowską.
Ledwo co spłaciliśmy długi Gierkowskie, już PIS wpędza nas w kolejne. Ludzki pan.


No nie podziękują nam te nasze dzieci za żarłoczność i krótkowzroczność.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 11:56   #324
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Vanilla80 Pokaż wiadomość
500 + jest dobre dla tych co je dostają, dla tych co nie, nie jest. Proste!
Dla nikogo właściwie to nie jest dobre i kiedyś (już niedługo) boleśnie się o tym przekonasz, proste.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 13:23   #325
marta_sokolska
Raczkowanie
 
Avatar marta_sokolska
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 30
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Vanilla80 Pokaż wiadomość
Tak, oczywiście moje dzieci utrzymuje ja, mąż, państwo i połowa Wizazu. 500 + jest dobre dla tych co je dostają, dla tych co nie, nie jest. Proste!
Ci, ktorzy uwazaja ze jest dla nich dobre najwyrazniej nie rozumieją, że nie dostaja nic za darmo i panstwo de facto daje im pieniadze, ktore najpierw zabiera im w wiekszej ilosci.
marta_sokolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 17:19   #326
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez marta_sokolska Pokaż wiadomość
Ci, ktorzy uwazaja ze jest dla nich dobre najwyrazniej nie rozumieją, że nie dostaja nic za darmo i panstwo de facto daje im pieniadze, ktore najpierw zabiera im w wiekszej ilosci.
W punkt.
Jednak nie wiem, czyjest sens tłumaczenia takich oczywistości. Przecież rząd nie generuje własnych dochodów i żeby dać musi najpierw zabrać. Już bardziej pomocne i logiczne byłyby ulgi podatkowe dla rodziców.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Vanilla80 Pokaż wiadomość
Tak, oczywiście moje dzieci utrzymuje ja, mąż, państwo i połowa Wizazu. 500 + jest dobre dla tych co je dostają, dla tych co nie, nie jest. Proste!
Bez urazy ale na 500+ przymusowo składają się wszyscy podatnicy. Nie sposób zaprzeczać faktom

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;86915503]Dla nikogo właściwie to nie jest dobre i kiedyś (już niedługo) boleśnie się o tym przekonasz, proste.[/QUOTE]

Za kilka lat zapewne ten system upadnie. Nie wiem, ile w tym prawdy ale gdzieś niedawno wyczytałam, że szykuje się kolejny światowy kryzys. A ponieważ nie żyjemy w oderwaniu więc i nas dotknie. Nawet, jeśli to plotka to jednak ewidentnie obserwujemy w Polsce stały wzrost cen, więc za jakiś czas te 500 pewnie wystarczy na kilka paczek pieluch. W końcu jednak musi nastąpić punkt krytyczny i już nie będzie z czego brać żeby rozdawać.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 17:47   #327
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Ale właśnie może przez to,że ludzie potrafią zapłacić olbrzymie kwoty podatków cieszą się z tego,że wróciło to trochę do nich. Może to też takie rozumowanie.

Mało kto teraz patrzy przyszłościowo, jest tu i teraz i tyle. Tylko przy posiadaniu dzieci to jest po prostu głupie i niesprawiedliwe dla tych przyszłych pokoleń.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 18:34   #328
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Ale patrzcie.
To świadczenie dostaje każdy kto ma więcej niż 1 dziecko. Czyli multum ludzi. Ja też.
I nie uważam żeby państwo utrzymywalo moje dzieci. Jezu mamy się wstydzić, kajac? No jak już państwo prowadzi taka redystrybucje to mamy honorowo się zrzec?
Moje dzieci utrzymuje ich ojciec. Z 500+ nie wydalam ani złotówki. Cała ta kasa leży na koncie oszczędnościowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 20:00   #329
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ale patrzcie.
To świadczenie dostaje każdy kto ma więcej niż 1 dziecko. Czyli multum ludzi. Ja też.
I nie uważam żeby państwo utrzymywalo moje dzieci. Jezu mamy się wstydzić, kajac? No jak już państwo prowadzi taka redystrybucje to mamy honorowo się zrzec?
Moje dzieci utrzymuje ich ojciec. Z 500+ nie wydalam ani złotówki. Cała ta kasa leży na koncie oszczędnościowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie o to chodzi, by ktokolwiek miał się wstydzić/ kajać/ zrzekać.
Zwracamy tu jedynie uwagę na bezsens tego systemu.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 20:24   #330
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Ja bym wolała żeby mi mniej zabierali niż teraz dawali. Albo żebym nie musiała za dentyste dziecka płacić tyle pieniędzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-27 10:14:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.