Program 500+ plus offtop ;) cz. 3. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-12, 11:38   #121
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja się w ogóle dziwię (choć to nie wątek zdziwieniowy), ze nikt nie wpadł na pomysł godziwej płacy (na przykład 500 zł więcej do pensji minimalnej) zamiast tego rozdawnictwa. Myślę, że godziwa pensja i stabilność finansowa bardziej motywowałaby ludzi do posiadania dzieci, niż te 500 zł dla zawodowo bezrobotnych matek i ojców. No i ludzie szanowaliby pracę, bo szkoda stracić godną pensję.


Spoko, tylko w tym kraju, a już szczególnie za tej władzy, nie podwyższa się pensji minimalnej, żeby pracownikom było lepiej, tylko żeby przypudrować trupa zwanego ZUS.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 07:29   #122
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Pensja minimalna jak sama nazwa wskazuje jest to minimum potrzebne do egzystencji. Ile wg Ciebie miałaby wynosić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tyle, żeby spokojnie popłacić czynsz, rachunki za media i jeszcze się nie martwić i nie kombinować, co do gara włożyć. Myślę, że 2 500 jest uczciwą kwotą w kontekście pensji minimalnej. A państwo, jeśli chce już rozdawać to może dorzucać pracodawcom do tej minimalnej.

I może w ten sposób ludzie przekonaliby się, że warto pracować a nie warto siedzieć na zasiłku ( nigdy nie zrozumiem fenomenu mlodego, zdrowego faceta/kobiety, który szuka całe życie pracy i prosi Boga by jej nie znaleźć). Natomiast opieką i to godną opieką socjalną powinni być otoczeni ludzie starzy, chorzy i niezdoln do pracy oraz rodzice dzieci niepełnosprawnych, które autentycznie potrzebuja tej opieki ze strony rodziców. Matki zdrowych dzieci nie muszą siedzieć w domu do chwili, gdy dziecko skończy 18 lat bo nie ma to żadnego logicznego uzasadnienia.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 07:45   #123
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Tylko ze gdyby dzwigneli pensje minimalna o 500 zł to nagle masa pracodawców która placila ludziom te 500 zł więcej tez musiałaby podnieść pensje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:45 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

W sensie byłoby super ale to nie takie proste chyba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 08:25   #124
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Dokładnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 09:13   #125
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:55
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 09:20   #126
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Tyle, żeby spokojnie popłacić czynsz, rachunki za media i jeszcze się nie martwić i nie kombinować, co do gara włożyć. Myślę, że 2 500 jest uczciwą kwotą w kontekście pensji minimalnej. A państwo, jeśli chce już rozdawać to może dorzucać pracodawcom do tej minimalnej.

I może w ten sposób ludzie przekonaliby się, że warto pracować a nie warto siedzieć na zasiłku ( nigdy nie zrozumiem fenomenu mlodego, zdrowego faceta/kobiety, który szuka całe życie pracy i prosi Boga by jej nie znaleźć). Natomiast opieką i to godną opieką socjalną powinni być otoczeni ludzie starzy, chorzy i niezdoln do pracy oraz rodzice dzieci niepełnosprawnych, które autentycznie potrzebuja tej opieki ze strony rodziców. Matki zdrowych dzieci nie muszą siedzieć w domu do chwili, gdy dziecko skończy 18 lat bo nie ma to żadnego logicznego uzasadnienia.
Ehe. Wtedy wszystkim trzeba by było podnieść pensje. Wtedy firmy by przerzuciły koszta zatrudnienia na konsumentów. Wszystko by podrożało i dalej by ludzie zarabiali za mało.
Tak się nie naprawia gospodarki, tylko ja rujnuje.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 09:24   #127
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Program 500+ plus offtop 😉 cz. 3.

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;85860345]Ehe. Wtedy wszystkim trzeba by było podnieść pensje. Wtedy firmy by przerzuciły koszta zatrudnienia na konsumentów. Wszystko by podrożało i dalej by ludzie zarabiali za mało.
Tak się nie naprawia gospodarki, tylko ja rujnuje.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]



Dokładnie. Wzrost kosztów pracy i płacy nie jest przecież pokrywany ze wzrostu produkcji/sprzedaży, czyli z przychodów pracodawców, tylko z podwyżek cen.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-13, 09:26   #128
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Trzeba by było koszty pracy obniżyć ( np. wywalając podatek dochodowy albo zwiększając kwotę wolną od podatku). Wtedy wszyscy by lepiej zarabiali i jałmużna w postaci 500 zł nie byłaby do niczego potrzebna.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 10:13   #129
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;85860374]Trzeba by było koszty pracy obniżyć ( np. wywalając podatek dochodowy albo zwiększając kwotę wolną od podatku). Wtedy wszyscy by lepiej zarabiali i jałmużna w postaci 500 zł nie byłaby do niczego potrzebna.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ale "my wam damy" w naszym kraju sprawdza się przy urnach wyborczych lepiej niż "my wam mniej zabierzemy". Duża część społeczeństwa to mentalnie jeszcze PRL gdzie Państwo dawało ludziom dużo rzeczy "za darmo". Pokolenia, które większą część swojego zawodowego życia spędziły w poprzednim systemie nie rozumieją kapitalizmu i nie odnajdują się w nim. Mało tego to niestety przekładają to myślenie na młodsze pokolenia. Ludzie pracujący w prywatnych firmach myślą, że to rząd ma im podnosić pensję. Tylko takie coroczne odgórne nakazywanie prywatnym przedsiębiorcom ile mają zarabiać ich pracownicy skończy się źle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 10:36   #130
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Natomiast opieką i to godną opieką socjalną powinni być otoczeni ludzie starzy, chorzy i niezdoln do pracy oraz rodzice dzieci niepełnosprawnych, które autentycznie potrzebuja tej opieki ze strony rodziców. Matki zdrowych dzieci nie muszą siedzieć w domu do chwili, gdy dziecko skończy 18 lat bo nie ma to żadnego logicznego uzasadnienia.
Wiesz zastanawiałam się kiedyś nad tymi rodzicami osób niepełnosprawnych. Z premedytacją nie pisze "dzieci niepełnosprawnych" bo dość często się zapomina że te dzieci kiedyś dorastają a wtedy kończą się pewne świadczenia i dopiero zaczyna się dramat opieki starzejących się rodziców nad dorosłym niepełnosprawnym.
Te - zazwyczaj - kobiety rezygnują z pracy już na stałe. Pojawia się potrzeba utrzymania przez państwo dwóch osób - tej niepełnosprawnej i sprawnego opiekuna który chociażby nie wypracuje minimalnej emerytury.
W dodatku ja pracowałam z niepełnosprawnymi i to jest tytaniczny wysilek, nie na barki jednej osoby. Podziwiam szczerze osoby które całą dobę zajmują się takim członkiem rodziny i jeszcze w nocy nie rzadko całe życie wstają co 2-3godziby przekręcić żeby nie było odleżyn. Miałam szczerze dość po 3 tyg ale wiedziałam że potem odpocznę kolejne 3 tyg. Ci rodzice nie mogą liczyć na żaden odpoczynek. Koszmar.

Chyba lepiej byłoby osobom niepełnosprawnym zapewnić opiekuna-pielegniarza. Albo dochodzącego na godziny albo kilku zamieszkującycg z niepełnosprawnym na zmiany, tak jak się to dzieje w UK czy Niemczech. Dzięki temu rodzice nie rezygnują z pracy - co najwyżej zmniejszają etat. A stanowisko opiekuna to stworzenie dodatkowych miejsc pracy. Zamiast utrzymywać dwie osoby państwo zyskuje przez podatki z dodatkowych etatów. I może stąd więcej też pieniędzy na zasiłki opiekuńcze i wyposażenie niepełnosprawnych w odpowiednie sprzęty. U nas taki rodzic czy opiekun musi chociazby sam dźwigać leżąca osobę szkodząc swojemu kregoslupowi podczas gdy w UK każdy z urzędu dostaje np. hoist w ciągu 24h.

W niektórych przypadkach - zapewnienie miejsca i stworzenie godnych domów pomocy. W Polsce to bardzo śliski temat i ludzie bez zastanowienia zaczynają krzyczec że rodzice są wyrodni i jak tak można kogoś "oddać". Widziałam dobre domy opieki i zdecydowanie często było to lepsze miejsce niż dom. Niepełnosprawny miał fachową opiekę, rehabilitację oraz jakieś zajęcie i towarzystwo. Samotne życie tylko z rodzicem pod jednym dachem gdzie jedyna rozrywką jest tv i nawet nie można samemu wyjść na zewnątrz jest dla mnie dużo bardziej przygnębiająca perspektywą.


Kurde rozpisalam się poza tematem wątku a chciałam tylko dwa zdania dorzucić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 12:43   #131
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

I ten pielęgniarz musiałby być GODZIWIE wynagradzany. A patrząc po pensjach pielęgniarek, fizjoterapeutów w tym kraju, to wiadomo jak mogłoby z tym być
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-13, 12:50   #132
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Ale "my wam damy" w naszym kraju sprawdza się przy urnach wyborczych lepiej niż "my wam mniej zabierzemy". Duża część społeczeństwa to mentalnie jeszcze PRL gdzie Państwo dawało ludziom dużo rzeczy "za darmo". Pokolenia, które większą część swojego zawodowego życia spędziły w poprzednim systemie nie rozumieją kapitalizmu i nie odnajdują się w nim. Mało tego to niestety przekładają to myślenie na młodsze pokolenia. Ludzie pracujący w prywatnych firmach myślą, że to rząd ma im podnosić pensję. Tylko takie coroczne odgórne nakazywanie prywatnym przedsiębiorcom ile mają zarabiać ich pracownicy skończy się źle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz





A jeszcze lepiej się sprawdza:
"my _im_ zabierzemy, żeby dać wam".
:/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 15:33   #133
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
I ten pielęgniarz musiałby być GODZIWIE wynagradzany. A patrząc po pensjach pielęgniarek, fizjoterapeutów w tym kraju, to wiadomo jak mogłoby z tym być
W UK i Niemczech jest to pensja/ stawka minimalna. Nie trzeba do tego żadnych kwalifikacji poza krótkim kursem obsługi np hoista , używania slingów, sliding sheetów, zmiany pieluchy itd. To nie jest zawód medyczny. Najczęściej wykonują go młode osoby które zastanawiają się czy chcą być pielęgniarkami , emigranci, repatriaci i emeryci jako dodatkowy zarobek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2018-09-13 o 15:36
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 15:51   #134
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A jeszcze lepiej się sprawdza:
"my _im_ zabierzemy, żeby dać wam".
:/
O, to, to!
Ja lepiej mieć nie będę ale chociaż tym s...........(autocenzura) zabiorą i będą mieli gorzej!

Płytkie, ale dziwnie działa podczas wyborów.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 10:28   #135
bozenowykotek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 125
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Dodałam się na fb do grupy 500 plus, żeby poczytać co te matki tam wypisują. Skomentowała coś wcale nie hardcorowo i mnie madki wyrzucily z grupy, bo im się należy a reszta ma zamknąć jape. Polska level hard.
bozenowykotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 19:23   #136
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez bozenowykotek Pokaż wiadomość
Dodałam się na fb do grupy 500 plus, żeby poczytać co te matki tam wypisują. Skomentowała coś wcale nie hardcorowo i mnie madki wyrzucily z grupy, bo im się należy a reszta ma zamknąć jape. Polska level hard.
Jest jakieś pytanie na wejście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 20:08   #137
bozenowykotek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 125
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Chyba nie było.
bozenowykotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 05:27   #138
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Ja pozwolę sobie przywołać artykuł, który byl już dyskutowany na Wizażu (jest sprzed dwóch lat) ale zapadł mi w pamięć. Rodzina 2+9, rodzice na zasiłkach (bo są chorzy i nie mogą podjąc pracy, za to zdrowi na tyle, by bez opamiętania płodzić i wyrywać od państwa wszystko, co się da, bo IM SIĘ NALEŻY). Zwróćcie prosze uwagę, ze kobieta nie dość, że pobiera co miesiąc zasiłki (razy dwa, bo mąż też), pobiera 4 500 to jeszcze chce zasiłku docelowego na środki czystości. I co najciekawsze, doskonale wie, gdzie pisać i gdzie uderzyć w sprawie darmoszki. Idealny przyklad dojenia państwa wyuczoną bezradnością zawodową a jednocześnie cwaniactwem oraz zawodowym bezrobociem. Proszę, czytajcie bo ciekawe. Według tej kobiety 500+ jest na fanaberie dzieci a państwo i tak ma jej dać. I daje. To znaczy- my, podatnicy, dajemy i utrzymujemy tego typu patologie.

https://wspolczesna.pl/matka-dziewie...ku/ar/10055212
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2018-09-20 o 05:32
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 06:27   #139
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja pozwolę sobie przywołać artykuł, który byl już dyskutowany na Wizażu (jest sprzed dwóch lat) ale zapadł mi w pamięć. Rodzina 2+9, rodzice na zasiłkach (bo są chorzy i nie mogą podjąc pracy, za to zdrowi na tyle, by bez opamiętania płodzić i wyrywać od państwa wszystko, co się da, bo IM SIĘ NALEŻY). Zwróćcie prosze uwagę, ze kobieta nie dość, że pobiera co miesiąc zasiłki (razy dwa, bo mąż też), pobiera 4 500 to jeszcze chce zasiłku docelowego na środki czystości. I co najciekawsze, doskonale wie, gdzie pisać i gdzie uderzyć w sprawie darmoszki. Idealny przyklad dojenia państwa wyuczoną bezradnością zawodową a jednocześnie cwaniactwem oraz zawodowym bezrobociem. Proszę, czytajcie bo ciekawe. Według tej kobiety 500+ jest na fanaberie dzieci a państwo i tak ma jej dać. I daje. To znaczy- my, podatnicy, dajemy i utrzymujemy tego typu patologie.

https://wspolczesna.pl/matka-dziewie...ku/ar/10055212

Ręce opadają.
Z jednej strony jak najbardziej, utrzymać w sumie 11 osób z tylko 500+ i może jakichś rent rodziców skoro tacy schorowani, to nie wiem jak. Niech mają w sumie 6000 zł, to jest na łebka 545 zł miesięcznie a potrzebują oprócz jedzenia, olbrzymiej powierzchni mieszkalnej i masę sprzętu typu pralka, kuchenka, odkurzacze itp. które szybko będą doprowadzać do stanu wymagającego remontu lub wymiany, bo jest ich stado i potężnie użytkują.

Z drugiej strony, jak można rodzic tyle dzieci jak się nie jest zdolnym do pracy i trzyma je w domu który powoduje ze te dzieci chorują? Raz nabyta alergia już się nie cofnie, życie w grzybie rujnuje zdrowie na zawsze. Podejrzewam ze tam całe noce te dzieci kaszlą i smarczą od wczesnej jesieni do wczesnego lata..

Jak można być na tyle zdrowym żeby urodzić 9 dzieci a być niby zbyt chorym do prostej pracy

I ciekawe co jak dzieci zaczną przekraczać 18 rok życia ( najstarsze już za 2 lata), i już 500+ przestanie się należeć na te dorosłe metrykalnie?
Podejrzewam ze te dorosłe zostaną zagonione do rodzenia swoich dzieci, żeby rodzina miała z czego żyć.:/

Bez urazy, ale idę o zakład ze tak się to skończy.

Masakra.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-20, 07:06   #140
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ręce opadają.
Z jednej strony jak najbardziej, utrzymać w sumie 11 osób z tylko 500+ i może jakichś rent rodziców skoro tacy schorowani, to nie wiem jak. Niech mają w sumie 6000 zł, to jest na łebka 545 zł miesięcznie a potrzebują oprócz jedzenia, olbrzymiej powierzchni mieszkalnej i masę sprzętu typu pralka, kuchenka, odkurzacze itp. które szybko będą doprowadzać do stanu wymagającego remontu lub wymiany, bo jest ich stado i potężnie użytkują.

Z drugiej strony, jak można rodzic tyle dzieci jak się nie jest zdolnym do pracy i trzyma je w domu który powoduje ze te dzieci chorują? Raz nabyta alergia już się nie cofnie, życie w grzybie rujnuje zdrowie na zawsze. Podejrzewam ze tam całe noce te dzieci kaszlą i smarczą od wczesnej jesieni do wczesnego lata..

Jak można być na tyle zdrowym żeby urodzić 9 dzieci a być niby zbyt chorym do prostej pracy

I ciekawe co jak dzieci zaczną przekraczać 18 rok życia ( najstarsze już za 2 lata), i już 500+ przestanie się należeć na te dorosłe metrykalnie?
Podejrzewam ze te dorosłe zostaną zagonione do rodzenia swoich dzieci, żeby rodzina miała z czego żyć.:/

Bez urazy, ale idę o zakład ze tak się to skończy.

Masakra.
No to też.
Mnie jednak najbardziej uderzyło coś innego:

1. Kobieta niby taka nieporadna zawodowo i chora ale dokładne wie, co się jej należy i wie, jak to dostać, gdzie napisać, gdzie pójść. Więc może nie taka nieporadna?

2. Kobieta uważa, że 500plus jest na PRZYJEMNOŚCI dzieci a nie na ich utrzymanie (w tym ogrzanie, umycie i opranie skro domaga się zasiłku docelowego na środki czystości). Ile z Was stać, by dziecku co miesiąc finansować przyjemności za taką kwotę?

3. Pomimo 500plus zwraca się o dofinansowanie do wycieczki szkolnej córki.

No i pytanie: jak ta rodzina funkcjonowała PRZED wprowadzeniem 500plus? Przecież nagle, po wprowadzeniu 500+ ta dziewiątka dzieci się nie pojawiła. No ale tu się sprawdza powiedzenie, że jak dasz komuś palec to utną ci całą rękę.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 11:50   #141
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Zostałam dzisiaj zwerbowana do komisji wyborczej prawie siłą. Pani to organizująca mówi, że 500+ sprawiło, że im się mnóstwo osób wykruszyło. A wcześniej ciężko się było na coś takiego załapać. 300 zł piechotą nie chodzi, więc fajnie.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 11:55   #142
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Ja bym tym rodzicom zabrała te dzieci, a pieniądze wpakowała w porządna rodzinę zastępcza.
A oni niech sobie radzą.

No bo tak naprawdę, co te dzieci będą miały z życia? Najprawdopodobniej podziela los rodziców i dołącza do patologii.
Porządne wychowanie może by odwróciło ten stan rzeczy.

Chociaż pewnie ciężko by było tak robic, bo rodzic to rodzic i dziecko będzie zawsze wolało być z nimi. Mimo życia w syfie.

Ciężka sprawa.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-26, 10:43   #143
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

https://www.onet.pl/?fbclid=IwAR2_Rl...554807&utm_v=2

no to juz widze jak z taka deklaracja duzo na nich zaglosuje

Ech inaczej sie robi, obiecuje duzo, a potem po wyborach sie zobaczy
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-12, 11:53   #144
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

https://mamotoja.pl/samotne-mamy-nie...6435,r1p1.html

samotnym matkom zabrali, jak juz rakiem sie wycofuja, a moze teraz malzenstwom dadza jak obiecuja po 1000 , tym sie zabralo, to tym da i ma byc po bozemu...
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-12, 17:12   #145
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
https://mamotoja.pl/samotne-mamy-nie...6435,r1p1.html

samotnym matkom zabrali, jak juz rakiem sie wycofuja, a moze teraz malzenstwom dadza jak obiecuja po 1000 , tym sie zabralo, to tym da i ma byc po bozemu...
No nie, ja tu nie widzę winy rzadu. To rodzice, oboje, tych dzieci, olali sprawę i nie uregulowali prawnie tego, co się skąd dzieciom należy.
Jest między nimi zgoda i ustalone ile na dzieci kto komu płaci, wiec sprawa sądowa o alimenty to by była formalność.

Przy takiej skali cwaniactwa jakie panuje w koło 500+, to bardzo dobrze ze Państwo ten system uszczelnia.

Od początku było mówione, ze musza być zasadzone alimenty żeby 500+ było wypłacane.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-12, 17:29   #146
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

No, ale to na każde drugie i kolejne miało być wypłacane, to co mają do tego alimenty?
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-12, 19:38   #147
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Przede wszystkim to na rodzicach spoczywa obowiązek łożenia na dzieci. Więc najpierw alimenty, potem pieniądze od państwa. Tak samo jest z rodzinnymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-12, 19:56   #148
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No, ale to na każde drugie i kolejne miało być wypłacane, to co mają do tego alimenty?
Rzeczywiście, to mnie coś padło na mózg.
Na drugie i trzecie dziecko powinien dostać rodzic z którym dzieci mieszkają.
Nie rozumiem czemu cofnęli wypłacanie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-13, 08:57   #149
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:54
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-13, 09:16   #150
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Program 500+ plus offtop ;) cz. 3.

Tylko tu chyba jest cos nie tak z przepisami . Jesli ktos nie wykaze dochodu, to co ma wspolnego z tym w ogole, ze nie dostaje na zadne dziecko ? To nie daja na pierwsze, a czemu zaraz na pozostale ?
Nie winie tu urzednikow, tylko jak zwykle biurokacja jest dupna.
Na drugie i kolejne mialo byc bez zadnych limitow itd., a tu widze i tak są cyrki.

Zanając zycie i widzac co teraz robia po firmach i jakie maja wymogi, bo przeciez kazdy jest zlodziejem, to i kazda kobieta ma pokazac ile ma alimentow, zeby czasem cos sie nie ukryło.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-27 10:14:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.