Microgynon 21/Rigevidon/Stediril 30/Levomine - wątek zbiorczy! - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: W jakim wieku zaczęłas współżycoe?
poniżej 20 lat 168 74,01%
powyżej 20 lat 59 25,99%
Głosujący: 227. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-19, 13:42   #961
buntowniczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów .
Wiadomości: 161
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

wiem wiem ale mi chodzi o to,czy np. jak dostane we wtorek to biore tabletke z wtorku w byle jakim miejscu i ide za strzalkami? czy zaczynam od tego momentu co sa skierowane 3 strzalki na dol i zaczynam brać od dolnej czesci? troche to pogmatwalam.chodzi mi o to czy jest znaczenie czy wezme tabletke z poczatku czy ze srodka,czy to jest wszystko jedno?
__________________


Nie wyjdę dziś z tobą baby na techno
Nie pójdę z tobą pod ręke po molo
Nigdy w życiu nie pokocham chłopaka,
Który słucha disco polo!
buntowniczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 14:08   #962
johambina
Zakorzenienie
 
Avatar johambina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 601
GG do johambina
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

wszystko jedno
tabletki maja wszystkie jednakowy sklad
__________________


"kadłub przywiędły ale dusza młoda... "
johambina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 18:00   #963
buntowniczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów .
Wiadomości: 161
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

dziękuje ;*
__________________


Nie wyjdę dziś z tobą baby na techno
Nie pójdę z tobą pod ręke po molo
Nigdy w życiu nie pokocham chłopaka,
Który słucha disco polo!
buntowniczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 11:26   #964
niusiunia20
Zakorzenienie
 
Avatar niusiunia20
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 5 652
GG do niusiunia20
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Witam. Ja biorę microgynon21 od 2,5 roku. Jestem bardzo zadowolona, nie przytyłam, cera ładniejsza. Z Yasminelle miałam problem, zmieniłam lekarza i na razie jestem bardzo zadowolona z nich.
__________________
Zumba

niusiunia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 12:01   #965
shy angel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 130
Dot.: Microgynon 21 - skutki uboczne

Cytat:
Napisane przez Sissi7 Pokaż wiadomość
Hej! Właśnie robiłam porządek w lekach i znalazłam microgynon 21 - kiedyś go brałam, potem odstawiłam i zostało jedno nietknięte opakowanie. Ważne do 06.2012.

Sprzedam lub wymienię się za kontracept, bo mi kompletnie niepotrzebne, a wywalać też szkoda ... ;p
HEJ!!! Powiedz, czy masz to jeszcze aktualne?? na juz potrzebuje te tabletki, niestrety nie uda mi sie dostac do lekarza, od wtorku musze zaczac brac kolejne opakowanie
__________________
!
shy angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 13:21   #966
MagdalenaMonka
Raczkowanie
 
Avatar MagdalenaMonka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Emokah
Wiadomości: 66
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Hej Dziewczyny!

Gin przepisał mi M21 i mam dwa pytania, może pomożecie:
- którego dnia mam wziąć pierwszą tabletkę, jeżeli obecnie jestem na Mercilonie? Kończę opakowanie i robię 7 dni przerwy i łykam M21, tak jak kolejne opakowanie tablet? Bo gdzieś przeczytałam, że M21 bierze się jakoś w 5 dniu cyklu i już sama nie wiem:P

- jak Wasz poziom libido po M21? U mnie jest to jedyny powód zmiany tablet, bo zarówno w trakcie brania yazie oraz mercilonu poziom libido był/jest minus sto więc szukam dalej, ale mam przeczucie, że po każdych pigułach będę reagować podobnie..

dzięki za pomoc.
MagdalenaMonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 14:23   #967
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MagdalenaMonka Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!

Gin przepisał mi M21 i mam dwa pytania, może pomożecie:
- którego dnia mam wziąć pierwszą tabletkę, jeżeli obecnie jestem na Mercilonie?
Kończę opakowanie i robię 7 dni przerwy i łykam M21, tak jak kolejne opakowanie tablet? Bo gdzieś przeczytałam, że M21 bierze się jakoś w 5 dniu cyklu i już sama nie wiem:P

- jak Wasz poziom libido po M21? U mnie jest to jedyny powód zmiany tablet, bo zarówno w trakcie brania yazie oraz mercilonu poziom libido był/jest minus sto więc szukam dalej, ale mam przeczucie, że po każdych pigułach będę reagować podobnie..

dzięki za pomoc.
To chyba powinien powiedzieć Ci ginekolog przepisując inne tabletki... Ja właśnie skończyłam w piątek opakowanie M21, gin przepisał mi Narayę i powiedział, że nowe tabletki mam rozpocząć właśnie po tych 7 dniach przerwy czyli normalnie i chyba dotyczy to wszystkich tabletek, chociaż głowy nie dam. Naprawdę dziwne, że lekarz Ci tego nie powiedział. No i jeszcze (bo pewnie tego też Ci nie powiedział) jeśli te nowe tabletki są nieco słabsze to przez tydzień zażywania musisz kochać się jeszcze z zabezpieczeniem. Jak mają takie samo stężenie hormonów to chyba nie ma sprawy.

Moje libido po m21 było koszmarne. Tzn stosowałam je przez 13 miesięcy, przez 10 miesięcy było nawet spoko, do pół roku nie obserwowałam żadnego spadku, ale od trzech miesięcy było naprawdę strasznie, libido było niemalże na minusie co było dla mnie straszne bo kocham seks i rozpamiętywałam jak to kiedyś mi się chciało i płakałam. Dlatego tez postanowiłam zmienić (no nie tylko dlatego, one są dla mnie zbyt mocne za młoda jestem)
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-20, 19:14   #968
johambina
Zakorzenienie
 
Avatar johambina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 601
GG do johambina
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MagdalenaMonka Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!

Gin przepisał mi M21 i mam dwa pytania, może pomożecie:
- którego dnia mam wziąć pierwszą tabletkę, jeżeli obecnie jestem na Mercilonie? Kończę opakowanie i robię 7 dni przerwy i łykam M21, tak jak kolejne opakowanie tablet? Bo gdzieś przeczytałam, że M21 bierze się jakoś w 5 dniu cyklu i już sama nie wiem:P
w 5dniu się bierze jeśli to w ogóle twoje pierwsze tabsy
ja bym po prostu po 7-dniowej przerwie zaczęła brać M21 i tyle... tak własnie zrobilam jak bralam Azalię... 7dn przerwy i M21

a libido..... u mnie bez zmian ale każda z nas jest inna i inaczej reaguje
__________________


"kadłub przywiędły ale dusza młoda... "
johambina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 12:31   #969
Blameworthy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 623
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

cześć, ja od soboty biorę microgynon
pierwszą tabletkę przyjęłam w drugiej połowie cyklu, po konsultacji z lekarzem. po prostu chcę przesunąć okres. prawdopodobnie pod koniec tygodnia dostanę okres naturalny, a potem krwawienie po odstawieniu zdaję sobie sprawę z tego, że obecnie, przez pierwsze opakowanie nie będę w 100% zabezpieczona i muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie.

póki co czuję się dobrze, nie mam bólów głowy, nudności i wszystkich tych strasznych rzeczy, o których napisali w ulotce mam nadzieję, że pozostanie tak cały czas
__________________
Żyjemy jak śnimy - samotnie.

~~~~

walczę o piękną figurę!

dbam o włosy i paznokcie


TUMBLR
Blameworthy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 12:32   #970
niusiunia20
Zakorzenienie
 
Avatar niusiunia20
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 5 652
GG do niusiunia20
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MagdalenaMonka Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!

Gin przepisał mi M21 i mam dwa pytania, może pomożecie:
- którego dnia mam wziąć pierwszą tabletkę, jeżeli obecnie jestem na Mercilonie? Kończę opakowanie i robię 7 dni przerwy i łykam M21, tak jak kolejne opakowanie tablet? Bo gdzieś przeczytałam, że M21 bierze się jakoś w 5 dniu cyklu i już sama nie wiem:P

- jak Wasz poziom libido po M21? U mnie jest to jedyny powód zmiany tablet, bo zarówno w trakcie brania yazie oraz mercilonu poziom libido był/jest minus sto więc szukam dalej, ale mam przeczucie, że po każdych pigułach będę reagować podobnie..

dzięki za pomoc.
- Ja microgynon brałam w 1 dniu c yklu
- Libido jest ok, nie spadło ani nic
__________________
Zumba

niusiunia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 22:27   #971
desperatkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 36
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Hmm a ja jestem w trakcie 3 opakowania tego świństwa. wzięłam 2 tabletki. tą drugą wczoraj wieczorem ok. 23;00 spałam może 1,5 h cała noc mdłości a rano wymioty .... postanowiłam przerwać, ale dzisiaj doszło do stosunku. jak myślicie jest jakieś ryzyko ? czy tabletka wzięta uprzedniej nocy jeszcze mnie zabezpiecza?
desperatkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-01, 06:35   #972
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Ja biore microgynon juz 1,5 roku I nie mam zadnych skutkow ubocznych

Sent from my BlackBerry 9300 using Tapatalk
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 20:29   #973
thedarksideoflight
Raczkowanie
 
Avatar thedarksideoflight
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 182
Dot.: Rigevidon - wątek zbiorczy

Brałam rigevidon tylko miesiąc, cena była kusząca, ale to zdecydowanie nie tabletki dla mnie. Zwiększenie apetytu i huśtawki nastroju były najmniejszym problemem. Stopniowo przez parę pierwszych dni byłam coraz bardziej opuchnięta, ale najgorzej odbiły mi się na oczach. 5 dnia brania tabletek obudziłam się z okropnie spuchniętymi oczami, później zaczęły mi się robić ranki na powiekach i do tej pory mam jakby inna skórę miejscami. Początkowo myślałam, że to wina jakiegoś kosmetyku, ale odstawienie wszystkiego poza kremem nivea nie pomogło, dopiero po skończeniu opakowania zaczęło się normować.
Też słyszałam, że to raczej tabletki dla kobiet w średnim wieku, chociaż mój gin nic o tym nie wspomniał... Wiem jedno, pomimo wymarzonej ceny (dałam za nie ok 6.50) nie wrócę do nich.
__________________
Dbam o włosy:
12.11
- olejowanie
28.10.11 - nie prostuję , wracam do naturalnego skrętu.

zapuszczanie:
cel 1. 45cm zdrowych włosów

Mój blog
thedarksideoflight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 18:04   #974
emika11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Microgynon 21 - skutki uboczne

Witam, brałam przez trzy lata Microgynon21 i czułam się po nich bardzo dobrze, ostatnio poszłam do lekarza z prośbą o przepisanie kolejnego opakowania a on nagle z tekstem do mnie że nie ma podstaw do przepisania mi tych proszków i przepisał mi inne ;( czy muszę spełniać jakieś kryteria aby je otrzymać??? bo już nie wiem o co chodzi...
emika11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 17:29   #975
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez emika11 Pokaż wiadomość
Witam, brałam przez trzy lata Microgynon21 i czułam się po nich bardzo dobrze, ostatnio poszłam do lekarza z prośbą o przepisanie kolejnego opakowania a on nagle z tekstem do mnie że nie ma podstaw do przepisania mi tych proszków i przepisał mi inne ;( czy muszę spełniać jakieś kryteria aby je otrzymać??? bo już nie wiem o co chodzi...
Zmień lekarza!
Ginekolodzy co jakiś czas podsuwają nam nowe tabletki, mówią o nich, zachwalają bo zwyczajnie mają z tego pieniądze.
Mi ginekolog nie wciska nowych, bo po co jak po tych się czuję super?
Raz próbowałyśmy zmienić, wsumie dla próby i to był mój najgorszy miesiąc w życiu. Było strasznie!
Jak potrzebujesz na już i nie masz możliwości zmiany lekarza narazie wybierz się do ogólnego, on też może przepisać Ci ten lek. Na 3 miesiące, a ginekolog na 6.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2011-12-08 o 17:32
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 18:11   #976
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Microgynon 21 - skutki uboczne

Cytat:
Napisane przez emika11 Pokaż wiadomość
Witam, brałam przez trzy lata Microgynon21 i czułam się po nich bardzo dobrze, ostatnio poszłam do lekarza z prośbą o przepisanie kolejnego opakowania a on nagle z tekstem do mnie że nie ma podstaw do przepisania mi tych proszków i przepisał mi inne ;( czy muszę spełniać jakieś kryteria aby je otrzymać??? bo już nie wiem o co chodzi...
Widocznie doktorek ma podpisaną jakaś fajną umowę i jeśli wciśnie Ci tabletki to będzie miał z tego korzyści.
Zmień lekarza.
Mi na szczęście ginekolog jeszcze do tej pory nie wciskał żadnych innych tabletek, zwłaszcza,że microgynon21 służy mi od lat
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 18:47   #977
emika11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Microgynon 21 - skutki uboczne

Dzięki dziewczyny, nastawiłyście mnie bojowo na niego Jutro jestem zapisana to sobie z nim porozmawiam... Ogólnie mam stałego ginekologa do którego chodzę już od 5 lat, ale wyjechał na pół roku i ten jest w zastępstwie, dziad jeden!!! Nie wyjdę z gabinetu jak mi ich nie przepisze!!! Trzymajcie kciuki
emika11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 18:20   #978
emika11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Microgynon 21 - skutki uboczne

Właśnie wróciłam od lekarza, jestem wściekła!!!! Zacznijmy od tego że przedstawiłam mu objawy jakie miałam po zmianie proszków i oczywiście poinformowałam że tydzień przed końcem drugiego opakowania dostałam "miesiączkę" na co doktorek powiedział że mnie przebada, oczywiście odmówiłam bo to niekomfortowa sytuacja. Przepisała mi jeszcze inne proszki ale powiedział że Microgynon21 mi nie przepisze, gdy zapytałam o powód rzucił receptami i powiedział że nie ma podstaw. Oczywiście w dalszym ciągu ciągnęłam temat, żeby mi to wyjaśnił. Powiedział że się nie kwalifikuje do brania takich proszków bo one są przepisywane tylko w ostateczności!!! Co on pierdzieli za głupoty??? Ja już nie wiem o co temu człowiekowi chodzi. Jedno jest pewne: Więcej mnie u siebie nie zobaczy!!!
emika11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 15:22   #979
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Microgynon 21 - skutki uboczne

Cytat:
Napisane przez emika11 Pokaż wiadomość
Właśnie wróciłam od lekarza, jestem wściekła!!!! Zacznijmy od tego że przedstawiłam mu objawy jakie miałam po zmianie proszków i oczywiście poinformowałam że tydzień przed końcem drugiego opakowania dostałam "miesiączkę" na co doktorek powiedział że mnie przebada, oczywiście odmówiłam bo to niekomfortowa sytuacja. Przepisała mi jeszcze inne proszki ale powiedział że Microgynon21 mi nie przepisze, gdy zapytałam o powód rzucił receptami i powiedział że nie ma podstaw. Oczywiście w dalszym ciągu ciągnęłam temat, żeby mi to wyjaśnił. Powiedział że się nie kwalifikuje do brania takich proszków bo one są przepisywane tylko w ostateczności!!! Co on pierdzieli za głupoty??? Ja już nie wiem o co temu człowiekowi chodzi. Jedno jest pewne: Więcej mnie u siebie nie zobaczy!!!
Ja to się dziwię że w ogóle do niego wróciłaś
Uparty z niego typ, widocznie musi być korzystnie nagradzany za wciskanie innych tabsów.
Ja po innych tabletkach kiepsko się czulam, a to upławy mnie męczyły, bóle brzucha, wahania nastrojów, migreny... dopiero przy microgynonie21 problem ustał. Nie planuje zmiany na inne tabletki
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-12, 20:00   #980
emika11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Microgynon 21 - skutki uboczne

To była moja ostatnia wizyta u tego doktorka. W następnym miesiącu wraca już mój lekarz i wrócę do microgynonie21. Nic mnie nie powstrzyma ))))))
emika11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 15:56   #981
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Microgynon 21 - skutki uboczne

Ja brałam Microgynon21 ok. pół roku na uregulowanie okresu. Przytyłam po nich 10kg. Może to była wina wieku, bo miałam wtedy 16 lat lub też niekompetentnego lekarza, który mi je zapisał bez zrobienia badań. Mimo wszystko nie zdecyduję się już nigdy na żadne tabletki. Obecnie mam założony implant od około 15 miesięcy i czuję, że to to.
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 20:57   #982
Sigilo
Raczkowanie
 
Avatar Sigilo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: ze złośliwego laptopa;)
Wiadomości: 159
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Ja po dwóch latach brania Novynette zmieniłam (oczywiście po konsultacji z ginekologiem) tabletki na Micro. Jestem właśnie po drugim opakowaniu. Nie mam skutków ubocznych takich jak po Novynette, czyli rozmiar większe piersi, popękane naczynka na udach oraz kilka kilogramów więcej. Mam natomiast koszmarne pogorszenie się stanu cery (bolące ropne gule), mdłości i zawroty głowy przed okresem oraz koszmarne bóle głowy We wtorek zaczynam trzecie (ostatnie) opakowanie i idę do ginekologa, bo takich skutków ubocznych nie zniosę
__________________
"Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię".
— Johann Wolfgang Goethe
Sigilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 12:37   #983
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Rigevidon - wątek zbiorczy

Dziewczyny czy wiecie jak to bedzie z refundacja Rigevidonu w 2012 roku?
Wiem, ze Ministerstwo Zdrowia przygotowalo nowa liste lekow refundowanych, obowiazujaca od 1 stycznia 2012 roku.
Do tego momontu jedynymi refundowanymi tabletkami antykoncepcyjnymi byl Rigevidon, Microgynon i Stediril 30.
Ogladalam te nowa liste i niestety zadnych w wymienionych powyzej tabletek nie ma na tej liscie.
Czy to znaczy, ze Ministerstwo rezygnuje w refundancji tych tabletek anty i beda one juz pelnoplatne?
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 09:42   #984
tarantoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 51
Dot.: Rigevidon - wątek zbiorczy

moje pierwsze i jedyne tabletki to były rigevidon. bardzo polecam, mi odpowiadały w 100%, bardzo tanie, nie powodowały tycia, złego samopoczucia, czy spadków libido. tylko przez pierwszy cykł brania miałam bardzo długo plamienia zaraz po okresie, jakieś dwa tygodnie mi wyszło razem z miesiączką, potem wszystko się unormowało.

odstawiłam prawie rok temu i niestety okres znów mam nieregularny i trochę częście odczuwam ból jajników, niezwiązany z nadchodzącą miesiączką
tarantoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 17:54   #985
kololincia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 43
Dot.: Rigevidon - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wiecie jak to bedzie z refundacja Rigevidonu w 2012 roku?
Tez sie nad tym zastanawiam, ktoras z was jest moze farmaceutką?
kololincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 09:51   #986
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Rigevidon - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tarantoola Pokaż wiadomość
moje pierwsze i jedyne tabletki to były rigevidon. bardzo polecam, mi odpowiadały w 100%, bardzo tanie, nie powodowały tycia, złego samopoczucia, czy spadków libido. tylko przez pierwszy cykł brania miałam bardzo długo plamienia zaraz po okresie, jakieś dwa tygodnie mi wyszło razem z miesiączką, potem wszystko się unormowało.

odstawiłam prawie rok temu i niestety okres znów mam nieregularny i trochę częście odczuwam ból jajników, niezwiązany z nadchodzącą miesiączką
Cytat:
Napisane przez kololincia Pokaż wiadomość
Tez sie nad tym zastanawiam, ktoras z was jest moze farmaceutką?
Podbijam
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 20:01   #987
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

czy mozliwe jest aby po prawie 3 latach brania tabletek, dostac od nich migren jako skutkow ubocznych??
przy tych tabsach przytylam 4 kg, czy jesli zmienie na inne waga znowu wzrosnie?
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 23:32   #988
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
czy mozliwe jest aby po prawie 3 latach brania tabletek, dostac od nich migren jako skutkow ubocznych??
przy tych tabsach przytylam 4 kg, czy jesli zmienie na inne waga znowu wzrosnie?
niestety migreny mogą wystąpić po takim czasie. jeśli się utrzymują długo- należy zgłosić to niezwłocznie lekarzowi.

co go wagi- nie musi wcale wzrosnąć, to nie jest reguła.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 03:23   #989
BlackSanctum
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warmia. :)
Wiadomości: 6 752
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Witajcie!
Ja brałam Micro przez 1,5 roku, w zeszłym miesiącu odstawiłam. Mogę dużo o nim napisać. No to od początku.
Lekarz przepisał mi te tabletki w sierpniu 2010, były to moje pierwsze tabletki, wcześniej kalendarzyk. Na początku naprawdę nic się u mnie nie zmieniło od nich. Brałam je sobie na spokojnie przez prawie rok (do czerwca). Potem niestety moje libido spadło do zera, ale nic oprócz tego. Aczkolwiek, uznałam, że to się mija z celem i poszłam po inne tabletki. Lekarz przepisał mi więc Mercilon, który był koszmarem, bo po nim moje libido było wręcz, że tak powiem, minusowe. Do tego okropne migreny. Lekarz więc zmienił mi na Cilest i powiem szczerze, że te właśnie tabletki wspominam najgorzej - wzrost wagi z dnia na dzień o 3kg, okropne, odstające na kilometr ropniaki na czole, duża potrzeba na cukier, biały płyn w piersiach i wiele, wiele innych. Nie wiem, jak mogą to świństwo w ogóle sprzedawać. Od września brałam Micro, libido mi ani trochę nie spadło, oprócz lekkich zmian w cerze (tłuste czoło i drobne wypryski, a zwykle moja cera jest normalna) oraz napadów złości nic nie było. Waga wróciła do normy (na Cileście przybyło mi ok 3kg).
Wg mnie te tabletki są niezłe. Myślę, że kiedyś do nich wrócę, jak już będę z powrotem brać pigułki.

Edytowane przez BlackSanctum
Czas edycji: 2012-01-05 o 03:26
BlackSanctum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 15:27   #990
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Hej lekarz zapisał mi Micr21 bez żadnych badań ani nic trochę się obawiam jego androgenności. Mam regularne 35 dniowe cykle i boje się że mi się coś rozreguluje To moje pierwsze tabletki anty. To prawda że jesli sie wczesniej nie stosowalo antykoncepcji hormonalnej to nalezy przyjąć 1 tabletke w 5 dniu cyklu? Dziś jest mój 6 dzień
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.

adie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-03 09:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.