Microgynon 21/Rigevidon/Stediril 30/Levomine - wątek zbiorczy! - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: W jakim wieku zaczęłas współżycoe?
poniżej 20 lat 168 74,01%
powyżej 20 lat 59 25,99%
Głosujący: 227. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-19, 19:49   #1171
buntowniczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów .
Wiadomości: 161
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

hej mam pytanie.Zwymiotowałam w dzien brania tabletki( była to ostatnia tabletka 2 tygodnia).Wzielam tabletke o 19;20 a zwymiotowalam o 22. Tylko sęk w tym,ze tak jakby zwymiotowalam ale ze strachu to połknęłam.Nie wiedziałam jak potraktowac instrukcje w ulotce i w koncu nie wziełam od razu tabletki z nastepnego dnia.Nie wiem czy dobrze zrobiłam?
__________________


Nie wyjdę dziś z tobą baby na techno
Nie pójdę z tobą pod ręke po molo
Nigdy w życiu nie pokocham chłopaka,
Który słucha disco polo!
buntowniczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 07:57   #1172
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez buntowniczkaa Pokaż wiadomość
hej mam pytanie.Zwymiotowałam w dzien brania tabletki( była to ostatnia tabletka 2 tygodnia).Wzielam tabletke o 19;20 a zwymiotowalam o 22. Tylko sęk w tym,ze tak jakby zwymiotowalam ale ze strachu to połknęłam.Nie wiedziałam jak potraktowac instrukcje w ulotce i w koncu nie wziełam od razu tabletki z nastepnego dnia.Nie wiem czy dobrze zrobiłam?
myślę, że tabletka zdążyła się wchłonąć. Nie martw się
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 11:49   #1173
vaness886
Raczkowanie
 
Avatar vaness886
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 409
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Ostatnio byłam u gina po swoje pierwsze tabletki dostałam Microgynon 21 , jakoś w przyszłym tygodniu powinnam dostać okres . Jestem bardzo ciekawa jak po nich się będę czuła , tyle się naczytałam w internecie , że szok

ale wiem , że każda z nas jest inna i każdy organizm inaczej reaguje
vaness886 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 13:52   #1174
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez playboykaa77 Pokaż wiadomość
ja kiedys bralam inne tabletki i po tamtych tez "psychicznie" cos mi nie pasowalo wiec zmienilam na micro i teraz jest ok
Kochane, a możecie trochę bardziej sprecyzować co znaczy te 'psychicznie' coś nie pasowało?
Bo ja sobie wszelkie takie stany tłumaczę tym, że za mocno schudłam/jesień/zima/przemęczenie, a nie myślałam nigdy żeby jakieś apatie itp wiązać z tabletkami. Ale jak przeczytałam to zaczęłam si,e nad ty zastanawiać.

Cytat:
Napisane przez vaness886 Pokaż wiadomość
Ostatnio byłam u gina po swoje pierwsze tabletki dostałam Microgynon 21 , jakoś w przyszłym tygodniu powinnam dostać okres . Jestem bardzo ciekawa jak po nich się będę czuła , tyle się naczytałam w internecie , że szok

ale wiem , że każda z nas jest inna i każdy organizm inaczej reaguje
Nie czytaj w internecie, bo bedziesz się niepotrzebnie stresować. Ja też czytałam, jakie są złe, jak dużó mają hormonów, jakie przestarzałe a teraz sobie chwalę i martwię się, żeby tylko lekarz mi zmieniać nie kazał
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 14:41   #1175
buntowniczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów .
Wiadomości: 161
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

[1=0d75851a92bcdb93dfbf170 261c847a0f1cef222;3822059 0]myślę, że tabletka zdążyła się wchłonąć. Nie martw się[/QUOTE]


mam taką nadzieję
__________________


Nie wyjdę dziś z tobą baby na techno
Nie pójdę z tobą pod ręke po molo
Nigdy w życiu nie pokocham chłopaka,
Który słucha disco polo!
buntowniczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 15:47   #1176
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Kochane, a możecie trochę bardziej sprecyzować co znaczy te 'psychicznie' coś nie pasowało?
Bo ja sobie wszelkie takie stany tłumaczę tym, że za mocno schudłam/jesień/zima/przemęczenie, a nie myślałam nigdy żeby jakieś apatie itp wiązać z tabletkami. Ale jak przeczytałam to zaczęłam si,e nad ty zastanawiać.
wiesz co, nie wiem jak Ci to sprecyzowac. Po prostu w pewnym momencie czujesz, ze cos jest nie tak jak powinno byc, np. nie masz powodu by plakac, a chce ci sie plakac, cos w tym stylu. ja zazwyczaj robie sie smutna albo wybuchowa nie wiem czy moja wypowiedz cos pomogla
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 12:23   #1177
vaness886
Raczkowanie
 
Avatar vaness886
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 409
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

wczoraj wzięłam 2 tabletkę - mam mdłości i w głowie mi się kręci
vaness886 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-29, 19:57   #1178
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez vaness886 Pokaż wiadomość
wczoraj wzięłam 2 tabletkę - mam mdłości i w głowie mi się kręci
ja bym sie na razie nie przejmowala to normalne
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 17:18   #1179
vaness886
Raczkowanie
 
Avatar vaness886
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 409
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

miałam tylko tą jedną noc po drugiej tabletce tak . Dziś biorę szóstą okres mi się skończył , nie mam plamień , nie mam nic właściwie odczuwalnego po niej
vaness886 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 19:34   #1180
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

no i prawidlowo
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 17:21   #1181
_setka
Raczkowanie
 
Avatar _setka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: warszawaaaa
Wiadomości: 70
Dot.: Microgynon 21/Rigevidon/Stediril 30/Levomine - wątek zbiorczy!

Dziewczyny!
Od czerwca 2011 do listopada 2012 brałam tabletki NARAYA. Niby nic ze skutków ub, jednak waga (52kg) podbiła mi do (obecnie) 67kg. A mam 170cm wzrostu. Tłumaczyłam to sobie że to przez mononukleoze we wrześniu 2011, która zapewniła mi zwolnienie z wf aż do tej pory i zaprzestanie gry w siatkówkę, gdzie treningi miałam po 3-4 razy w tyg :P Jednak moze nie. W listopadzie odstawilam tabletki, i teraz lekarka przepisała mi LEVOMINE. Któraś z Was może je zażywa? Jak się po nicz czujecie? To jest to samo co ten Microgynon?

Edytowane przez _setka
Czas edycji: 2013-01-28 o 17:26
_setka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-28, 19:28   #1182
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Microgynon 21/Rigevidon/Stediril 30/Levomine - wątek zbiorczy!

To jest to samo co Microgynon a i takie rzeczy, jak się kto czuje po danych tabletkach nigdy się nie pyta, bo to kwestia indywidualna, każdy organizm jest inny, każda gospodarka hormonalna kobiety się różni-wypróbuj, to będziesz wiedziała jak działają.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 15:31   #1183
Michalinadk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.:Rigevidon/= - wątek zbiorczy!

witam ! skończyłam brac pierwsze opakowanie tabletek i nadal nie mam miesiączki.
Michalinadk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 15:45   #1184
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Microgynon 21/Rigevidon/Stediril 30/Levomine - wątek zbiorczy!

Po pierwsze- jak bierzesz tabletki, to nie masz miesiączki tylko krwawienie z odstawienia.
Po drugie- brałaś tabletki regularnie? Nie wchodziły w interakcje z jakimiś antybiotykami lub innymi lekami?
Skoro to twoje pierwsze opakowanie, to krwawienie nie musi przyjść, wszystko napisane jest w ulotce. Jeżeli po drugim opakowaniu nie przyjdzie- udaj się do ginekologa. Poza tym jeżeli się martwisz, to możesz zrobić test.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 09:28   #1185
KamilaAnna1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: gdzieś tam nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 258
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Słuchajcie dziewczyny chyba trochę panikuję, ale chcę się doradzić. Co byście zrobiły na moim miejscu? Biorę Microgynon od roku, nigdy nie zapomniałam żadnej tabletki ani nic. Zawsze biorę je przed snem. To jest tak w przedziale 20-24. Ostatnio zapomniałam wziąć jednej tabletki, nie pamiętam dokładnie, ale była to albo ostatnia tabletka z drugiego tygodnia, albo pierwsza z trzeciego. Zapomnianą tabletkę wzięłam od razu po przebudzeniu jak tylko zobaczyłam, że o niej zapomniałam. Z moim obliczeń wyszło, że nie spóźniłam się więcej niż 12 godz (spóźnienie ok 10-cio godzinne), więc się nie martwiłam. Rano wzięłam zapomnianą, a wieczorem znów kolejną już normalnie. Wczoraj (5 tab od końca) wzięłam tabletkę ok 20, ale o równej 2 w nocy wymiotowałam. Wymioty nie były bardzo silne, żołądek nie opróżnił się całkowicie. Minęło więc ok 6 godz między przyjęciem tabletki, a wymiotami. Czy wobec tego powinnam zrezygnować z 7dniowej przerwy i od razu zacząć nowe opakowanie? Wiem, że czas wchłonięcia sie tabletki to ok 3-4 godz, ale jakoś panikuje. I czy ta zapomniana tabletka sprzed kilku dni w połączeniu z tymi wymiotami wczoraj może mieć jakiś wpływ na skuteczność antykoncepcji?
__________________
"O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."


5.10.2013 - nasz ŚLUB!!!
KamilaAnna1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 11:40   #1186
vaness886
Raczkowanie
 
Avatar vaness886
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 409
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

na moje tabletka się wchłonęła i wszystko jest okey - jesteś zabezpieczona nie musisz łączyć opakowań jak nie chcesz
vaness886 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 09:04   #1187
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cześć. Dziś dostałam te tabletki (Microgynon 21) od lekarza. Czytam opinie - rozbieżności - jak zawsze. Pobiorę, okaże się.
Chciałam zapytać tylko o to czy przed przepisaniem leków hormonalnych Wasz ginekolog zlecił badanie krwi?
To była pierwsza moja wizyta u tego lekarza, owszem dał skierowanie do endokrynologa, ale kurka machnął receptę na te tabletki właściwie bez jakiegokolwiek badania.
A polazłam ze względu na fatalne samopoczucie przed miesiączką - dół, dół, dół i dół. Pierwszy dzień okresu - przechodziło jak ręką odjął. Posądzałam hormony. Gin rzekł, że jeśli miesiączki są regularne to nie hormony są winne. Spotkałyście się z czymś takim?
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 16:26   #1188
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Tak, normalny i profesjonalny lekarz, zanim wypisze tabletki skieruje na badania krwi.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 20:41   #1189
motyl2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 31
Levomine

hej, od wczoraj biorę levomine (wcześniej cilest) chciałam zapytać o wasze doświadczenia z tymi tabletkami?pozdrawiam
motyl2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-20, 10:03   #1190
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Microgynon 21/Rigevidon/Stediril 30/Levomine - wątek zbiorczy!

Witam
W poniedziałek zaczęłam brać Rigevidon, we wtorek miałam prawie udar słoneczny (już rano się trochę źle czułam jak poszłam się opalać).
Środa i dziś czwartek, mam bóle głowy, nudności, jestem zmęczona, osowiała...
Czy to przez ten "prawie" udar czy przez tabletki?
Dodam, że podobne objawy już miałam przy braniu innych tabletek antykoncepcyjnych.
Nie wiem co zrobić, czy odstawić je, czy się męczyć i to minie?
Ja muszę jakoś funkcjonować, a dziś idę do pracy i najnormalniej boję się wyjść z domu. Doradźcie coś proszę dziewczyny

EDIT:
Wczoraj zaczęła mnie boleć ręka a dziś mi drętwieje, czy to od tabletek?

Edytowane przez Czarnaroe
Czas edycji: 2013-06-20 o 19:38
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 23:37   #1191
Jagoda1994
Raczkowanie
 
Avatar Jagoda1994
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 46
Dot.: Levomine

Właśnie czy mógłby ktoś powiedzieć czy są skuteczne oraz czy są one silne? Bo w tym zasranym internecie ciężko a takie info.
Jagoda1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 00:21   #1192
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Levomine

Cytat:
Napisane przez Jagoda1994 Pokaż wiadomość
Właśnie czy mógłby ktoś powiedzieć czy są skuteczne oraz czy są one silne? Bo w tym zasranym internecie ciężko a takie info.
Jak czytam takie wpisy to krew mi się gotuje. Zasrany internet
Jak każde są skuteczne, to są TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE i mają z założenia być wysoce skuteczne.
A to czy są silne można przeczytać w składzie albo zapytać lekarza i to też nie jest skomplikowane
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 23:35   #1193
Jagoda1994
Raczkowanie
 
Avatar Jagoda1994
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 46
Dot.: Levomine

z założenia prezerwatywy durex też mają byc dobre a są to największe dziecioróbki ever poza tym lekarza nie ma co pytać bo przeciez nie powie mi, ze przepisał mi jakis badziew tylko wspaniały środek dlatego pytam o doświadczenie innych którzy mają z nimi jakąś styczność a jak silne są oczywiście wiem ale interesuje mnie jak wypadają one na tle innych Nie rozumiem po co udzielasz komenty które nic nie wnoszą i powielasz bzdury z reszty "super stron" o antykoncepcji jak np. Ostatnio czytałam świetny artykuł, bardzo wysoko oceniony gdzie autorka umieściła spokojnie z 20 razy, że antykoncepcja hormonalna to jedno z najlepszych zabezpieczeń ale istnieje wiele czynników, które są w stanie przerwać jej działanie gdzie nie podała żadnych konkretnych przykładów poza brakiem samodyscypliny... więc proszę nie bądźmy dla siebie złośliwi tylko podzielmy się wiedzą którą warto posiadać a zostawmy zabawę w hejtowanie np. Na FB Pozdrawiam.
Jagoda1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 08:26   #1194
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Levomine

A ja tu muszę poprzeć zxcvbnmasd.
Nie rozumiem zupełnie zakładania takich wątków, gdzie dziewczyny pytają się o zdanie innych użytkowniczek w sprawie tabletek.
Nie mamy jednego wspólnego organizmu, żeby stwierdzać po opinii innych-"ooo, te tabletki będą dla mnie wspaniałe!". Jedna kobieta będzie po nich zadowolona, krwawienia będą przychodzić jak w zegarku, zero skutków ubocznych, za to inna może czuć się fatalnie, cała spuchnie, nabawi się pajączków, zacznie cierpieć na migreny.
Skoro tabletki są na rynku, to muszą działać i być skuteczne, a liczba ciążówek nie wzrośnie nagle po jednym rodzaju pigułek (chociaż i tak nigdy nie spotkałam się z ciążą w czasie brania tabletek ).

Poza tym koleżanka w żaden sposób tu nie hejtuje i wydaje mi się, że nie ma 13 lat, żeby bawić się w takie rzeczy. Wyraziła swoją opinię- według mnie z resztą słuszną i tyle.
Jeżeli chcesz, to mogę ci napisać, że Levomine są wspaniałymi pigułkami, co prawda nie biorę ich, ale po opakowaniu mogę stwierdzić- rewelacja. Satysfakcjonuje cię to? Czy mnie też posądzisz o hejty?

__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 16:56   #1195
Jagoda1994
Raczkowanie
 
Avatar Jagoda1994
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 46
Dot.: Levomine

Nie rozumiecie o co pytam i nie wiem po co komentujecie skoro ich nie uzywacie a wpadke przy tabletkach mozna miec jak przy kazdym innym srodku i zawsze sa lepsze i gorsze srodki, ok mamy inne organizmy ale jezeli w 90 na 100 przypadkow zawioda to chyba cos z nimi nie tak?

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Dobra ale zeby dac spokoj wypowiedzia bez celu interesuje mnie czy mialyscie przypadki, ze mimo brania tych tabletek na czas, zachowaniu samodyscypliny i innych potrzebnych rzeczy oraz nie odczuwaniu zadnych negatywnych objaw przydarzyla wam sie wpadka? PS nie interesuje mnie czy moje pytanie sie komus podoba,czekam tylko na odp ktore cos wnosza do tematu.
Jagoda1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 18:01   #1196
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Levomine

To po co się pytasz czy któraś z nas po nich wpadła, skoro wiadomo, że przy każdych tabletkach jest ryzyko ciąży? I mam prawo komentować tak samo jak i ty, może i biorę inne tabletki, ale dla mnie antykoncepcja to antykoncepcja, więc mam prawo wypowiedzieć się w tej sprawie.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 18:59   #1197
Jagoda1994
Raczkowanie
 
Avatar Jagoda1994
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 46
Dot.: Levomine

to sobie komentuj... nie wiem skoro nie chcesz nic wnieść interesującego poza narzekaniem może potrzebujesz się wyżyć ... albo dowartościować...

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

albo może zmień swoje tabletki bo czasami niepohamowana agresja do świata to także działanie niepożądane pozdrawiam
Jagoda1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 19:11   #1198
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Levomine

Możesz zacytować, w którym momencie zaczęłam narzekać? Bo widzę, że jednak bardzo cię to zainteresowało, miło mi. Wnoszę w tą dyskusję tyle, ile ty, o ile nie więcej. Napisałam przecież, że to świetne tabletki, tyle ci nie wystarcza? Przecież zależy ci na opinii innych użytkowniczek.
Na marginesie- radzę przeczytać regulamin, cytuję:
"2. Tolerancja. Uznaj prawo innych do posiadania poglądów, których Ty nie podzielasz i życia "po swojemu" - jeśli tylko to jest w zgodzie z prawem." Widzę, że koleżanka musi jeszcze zaznajomić się z zasadami forum, bo za bardzo nie wie, jak odnaleźć się w takim zgiełku.
Jeżeli masz mi coś jeszcze do zakomunikowania, to zapraszam na PW, nie zamierzamy tu przecież śmiecić, prawda? Jak masz jeszcze jakieś pytania- chętnie odpowiem.
Acha, i wolę mieć humorki na moich tabletkach niż nie wiedzieć kompletnie nic o antykoncepcji.
Dziękuję za pozdrowienia, miłego wieczoru i mniej jadu, Jagódko.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 19:51   #1199
Jagoda1994
Raczkowanie
 
Avatar Jagoda1994
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 46
Dot.: Levomine

Odnaleźć się umiem lepiej jak Ty bo nie udzielam się w tematach które zupełnie mnie nie dotyczą tylko po to żeby sobie tam na kimś ulżyć ... wrzucasz wszystkie tabletki do jednego worka, widać, że masz malutkie doświadczenie w tym zakresie pewnie nie widzisz nawet różnicy między wskaźnikiem 20, 30 na tabletkach albo dlaczego niektóre mają 3 hormony inne 5... pewnie nawet nad tym się nie zastanawiasz tylko ślepo wierzysz w receptę wypisaną przez lekarza ... bo on tak powiedział to jest święte... otóż nie bo niestety mam wiele do czynienia z NFZ od 2 lat i wiem jak to działa, lekarz ma gdzieś czy zajdziesz w ciążę czy nie on da Ci tabletki które zawodzą nawet w 90% przypadków z myślą " na nikogo to gówno nie działa ale może jej pomoże" ja bym z wieloma problemami sobie nie poradziła gdyby nie takie fora i doświadczenie innych w naszym kraju na wszystkim musisz znać się sama ja nie mam jeszcze zbyt wielkiej wiedzy ale już z "szperania w internecie" wiem, że jest wiele rodzai tych tabletek a nie mamy zapewnionych żadnych ścisłych badań hormonalnych więc lekarz idzie na to "czujesz się jak zwykle to są dobre" nie nie są bo np. zażywając tabletki kobieta nie może czuć się zupełnie normalnie jak gdyby nigdy nic ponieważ nie zachodzi wtedy żadna reakcja w jej organizmie... i jest to już rzecz skomplikowana , moje racje mogą was śmieszyć ale wy się zastanówcie żeby nie wierzyć w zwykłe płytkie gadanie wkręcone przez lekarzy i dobre ciocie od porad w gazetach " stworzone do zabezpieczania to zabezpiecza" prostym przykładem, że to błędne myślenie - wpiszcie w yt test prezerwatyw a przecież każda ma zabezpieczać? pozdrawiam

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

A co do regulaminu, może nie róbcie w takim razie z kogoś od razu idioty tylko dlatego, że jego pytanie wydaje wam się głupie?
Jagoda1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 19:53   #1200
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Levomine

Możesz mi powiedzieć po co takie wywody? Zobacz ilość napisanych przeze mnie wiadomości- wszystkie dotyczą tabletek. A teraz łaskawie wejdź koleżanko na wątek główny i zobacz kto odpowiada na większość nurtujących pytań. Z twojego nicku wnioskuję, że jestem od ciebie młodsza o rok, a naprawdę mam więcej oleju w głowie niż ty. Dlaczego zarzucasz mi, że nie znam się na antykoncepcji? Zapytałaś chociaż wcześniej? No właśnie. Nie zamierzam się teraz z tobą spierać, która z nas wie więcej, ale sądząc po twoich wypowiedziach i chęci znalezienia opinii na dane tabletki- twoja wiedza jest raczej nikła i radzę się trochę douczyć, jak chcesz mnie pouczać. Trochę ci to nie wychodzi. I nie doklejaj do mnie łatki debila, bo nie znasz mnie, mojego życia i tego, od ilu lat siedzę w temacie hormonów i tabletek. Tak właściwie to nie rozumiem nawet dlaczego się tu udzielasz? Co chcesz znaleźć w tym wątku? Jedna dziewczyna napisze ci, że czuje się po nich dobrze, inna będzie miała na ich temat złe zdanie- której uwierzysz? Próbuję ci coś wytłumaczyć, ale niestety się nie da, bo próbujesz się wywyższać i nie potrafisz pewnych rzeczy zrozumieć. Skoro siedzisz w tym tak długo, to nie powinnaś się tu nawet udzielać. Acha, i jak wiesz co znaczy słowo zamiennik, to radzę poszukać odpowiedniego tematu w tym dziale, tam możesz dalej pluć jadem.
__________________


Edytowane przez jasne_jasne
Czas edycji: 2013-07-01 o 19:55
jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-03 09:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:22.