Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-08, 12:41   #391
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Ooooo tak, ten temat chrztu to mnie kopara opadła. Rozumiem, że ktoś może szukać jakiś ciekawych pomysłów na zapytanie teraz ale żeby pytać kiedy dziecka na świecie nie ma? Albo sale umawiać już i księdza . Jestem jakaś dziwna chyba ale przecież tyle się może wydarzyć jeszcze...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie wiem, różne są sytuacje... Nasz kandydat na chrzestnego mieszka za granicą i w Polsce bywa max. 2 razy w roku, planuje to z dużym wyprzedzeniem. Będzie akurat niedługo i zastanawiam się czy już teraz go nie poprosić, bo chrzest planujemy najpóźniej w wakację i do tego czasu się już na pewno więcej nie zobaczymy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 12:42   #392
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Poczyniłam pierwsze zakupy w dla małego coś ruszyło, może się wyrobimy. Tylko te ubranka tak mi się nie podobają, a pajace to dopiero tragedia teraz mi jeszcze powiedzcie jak jest z rozmiarówką w Lidlu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 12:47   #393
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Poczyniłam pierwsze zakupy w dla małego coś ruszyło, może się wyrobimy. Tylko te ubranka tak mi się nie podobają, a pajace to dopiero tragedia teraz mi jeszcze powiedzcie jak jest z rozmiarówką w Lidlu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zaniżona. Np. 50/56 to takie spore 56, może nawet 62. Między kolejnymi rozmiarami są duże przeskoki, więc dziecko często wpada między rozmiary - jeden już za mały, a następny jeszcze za duży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 12:48   #394
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Konkardia, dzieki za pytasz. maz w koncu nie mial zabiegu... Jak to facet, nie dopilnowal czegos, nie dowiedzial sie dobrze i nie mial jakis badan ogarnietych... Idzie w lutym.

Musze ogarnac fryzjera w ciagu tych trzech tygodni. wiekszosc wyprawki mam po synku, niewiele mam do ogarniecia. Na pranie/prasowanie za wczesnie (a i tak to raczej komus zlece), nie mam tez jeszcze gdzie tego ukladac, musimy komode ogarnac.

Zamierzam przede wszystkim nadrobic troche czasu z synkiem. widzialam go ledwo pare godzin przez te cztery tygodnie... Male dzieci tu w ogole srednio mile widziane, a on sie tez mega nudzil... A mi sie serce krajalo, nie plakal ani nic jak wychodzili, ale pokazywal ze mam zostac, "mama tu", robil papa i szedl do windy...

Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 13:03   #395
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Zaniżona. Np. 50/56 to takie spore 56, może nawet 62. Między kolejnymi rozmiarami są duże przeskoki, więc dziecko często wpada między rozmiary - jeden już za mały, a następny jeszcze za duży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wzięłam najmniejszy rozmiar, więc mam nadzieję, że chociaż chwilę w tym pochodzi. Sorki, poleży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 13:30   #396
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

My po wizycie cukry bardzo ładne mam
Nawet dostałam pozwolenie na karnawał na pączka ) Ale tylko jednego )
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 13:38   #397
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
No nie wiem, różne są sytuacje... Nasz kandydat na chrzestnego mieszka za granicą i w Polsce bywa max. 2 razy w roku, planuje to z dużym wyprzedzeniem. Będzie akurat niedługo i zastanawiam się czy już teraz go nie poprosić, bo chrzest planujemy najpóźniej w wakację i do tego czasu się już na pewno więcej nie zobaczymy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To akurat zrozumiale. To wymaga wiekszej organizacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Cytat:
Napisane przez _Loooola_ Pokaż wiadomość
Poczyniłam pierwsze zakupy w dla małego coś ruszyło, może się wyrobimy. Tylko te ubranka tak mi się nie podobają, a pajace to dopiero tragedia teraz mi jeszcze powiedzcie jak jest z rozmiarówką w Lidlu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Duuuza. Akurat to to duze. Mialam znajomą co wszystkie ubranka miala na start z lidla i kupowalipo porodzie. Nie wiem, ze nikt jej tego nie uswiadomil. W lidlu kupowalam duzo ale one są poprostu wieksze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-08, 13:39   #398
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

A mi ta ciąża już siada na łeb.. Właśnie się popłakałam bo TŻ stwierdził że moja pomidorowka ma dziwny smak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 13:53   #399
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sugar cube Pokaż wiadomość
Hej!

Czytalam Was, ale nie mialam sily sie odzywac. Prawie 4 tygodnie w szpitalu, swieta, sylwester, psychicznie slabo...

Dzis mam isc do domu. Za 3 tygodnie wracam na oddzial na badania. No i co dalej sie okaze...

Generalnie trafilam w zlym momencie, zmienial sie ordynator, wolne dni i tak w zawieszeniu... Wczoraj mnie porzadnie przebadali, chyba z 40 minut samo lozysko ogladali na usg i wolali nowa ordynator. Podnioslo sie troche, ale ten moj "zrost" problematyczny. Ostateczna diagnoza jest taka, ze to w ogole nie jest zrost tylko wada lozyska, "placenta shelf" to nazywaja, nic po polsku nie moge wygooglac, jakis rzadki temat.
Ale na dziecko nie wplywa, jutro mam 26+0, maluch ma 900g.
Szyjka jest troche skrocona 1,5-2 cm.

W kazdym razie ciesze sie, ze poki co do domu. Nie musze plackiem lezec, ale generalnie duzo lezec, odpoczywac, bez wysilku fizycznego. Plamienia czy krwawienia moga sie powtarzac. Z czymkolwiek wracac do szpitala.

No i czy zrost czy nie, zalecenia bez zmian, planowana cc, bo dziecko sie o to "cos" zaklinuje przy porodzie.


Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
To dobrze ze już do domu. Oby ten zrost nie było nic poważnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Bezpieczeństwo mam zapewnione w pierwszej kolejności, już stoi w pokoju i czeka besafe izi go modular. Moja ukochana firma, starszak dopiero teraz wysiadł z besafe izi kid tyłem do kierunku jazdy. Cudowne foteliki, smialismy się (czarny humor) ze w razie wypadku dziadkowie będą się bili o wychowywanie wnukow bo w ich fotelach - twierdzach nic im się nie stanie a z nas zostanie plama na drodze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Oj Kochana, tyle przejść u Ciebie. Jeszcze trochę, z każdym tygodniem coraz bezpieczniej tyle już wytrzymałas! Oby już było tylko łatwiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez lubię tą markę. Lupine mamy izi go i już czeka na następną a teraz młoda jeździ jeszcze w be safe izi plus i jest super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 13:54   #400
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Sugar dobrze że do domu! Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. Trudny czas za tobą ale będzie coraz lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 14:06   #401
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Sugar super, że do domku już. Oby teraz wytrwać jak najdłużej, odpoczywaj i z synkiem troche czasu odzyskaj
No wiadomo, różnie czasem jest. Ja chrzestnych też mam już wybranych ale to pytać będę po narodzinach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-08, 14:55   #402
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sugar cube Pokaż wiadomość
Hej!

Czytalam Was, ale nie mialam sily sie odzywac. Prawie 4 tygodnie w szpitalu, swieta, sylwester, psychicznie slabo...

Dzis mam isc do domu. Za 3 tygodnie wracam na oddzial na badania. No i co dalej sie okaze...

Generalnie trafilam w zlym momencie, zmienial sie ordynator, wolne dni i tak w zawieszeniu... Wczoraj mnie porzadnie przebadali, chyba z 40 minut samo lozysko ogladali na usg i wolali nowa ordynator. Podnioslo sie troche, ale ten moj "zrost" problematyczny. Ostateczna diagnoza jest taka, ze to w ogole nie jest zrost tylko wada lozyska, "placenta shelf" to nazywaja, nic po polsku nie moge wygooglac, jakis rzadki temat.
Ale na dziecko nie wplywa, jutro mam 26+0, maluch ma 900g.
Szyjka jest troche skrocona 1,5-2 cm.

W kazdym razie ciesze sie, ze poki co do domu. Nie musze plackiem lezec, ale generalnie duzo lezec, odpoczywac, bez wysilku fizycznego. Plamienia czy krwawienia moga sie powtarzac. Z czymkolwiek wracac do szpitala.

No i czy zrost czy nie, zalecenia bez zmian, planowana cc, bo dziecko sie o to "cos" zaklinuje przy porodzie.


Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
Dobrze,że już do domu. Przeszłaś swoje i teraz musisz się psychicznie zregenerować. Najważniejsze,że dziecko ma się dobrze.

Zastanawiam się ,czy te elementy, które sprzedają w zestawach z kokonami przydadzą mi się. Tam jest taka poduszka motylek, kocyk i coś tam jeszcze. Jak myślicie?Jest sens kupować te dodatki?
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 15:03   #403
Kimitri
Zakorzenienie
 
Avatar Kimitri
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 785
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Wyszłam od lekarza,
Rozmowa całkiem spoko, po za tym że się oczywiście poryczalam 🤦♀️ No to generalnie stwierdził że widzi że mocno emocjonalny temat dla mnie, jeśli by mi bardzo zależało to myśli że chyba udałoby mu się załatwić planowana cesarke. Ale radził by się jeszcze wstrzymać, sprawdzi mi pod koniec ciąży sprzężną, żebym porozmawiala z położna ich żeby poleciła kogoś sprawdzonego do porodu, żebym miała swoją położną, żeby się czuć bezpieczniej. Także na dzień dzisiejszy radził nastawić się pozytywnie, zastanowić się nad położną swoją i do tematu wrócimy koło 36 tyg i zobaczymy jak dziecko ułożone, jak duże, jak te moje wymiary i będziemy podejmować dalsze decyzje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super że taki rozumiejący lekarz.


Sugar dobrze ze do domu Cię wypuszczają. Oby wszystko bylo już ok


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

U nas chrzestna wiadoma natomiast chrzestny nie wiem. Ale to będziemy myśleć po porodzie na spokojnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jesteśmy razem 08-05-2009 r.
Jesteśmy małżeństwem 19-09-2015 r.

Kimitri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 15:10   #404
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Dobrze,że już do domu. Przeszłaś swoje i teraz musisz się psychicznie zregenerować. Najważniejsze,że dziecko ma się dobrze.

Zastanawiam się ,czy te elementy, które sprzedają w zestawach z kokonami przydadzą mi się. Tam jest taka poduszka motylek, kocyk i coś tam jeszcze. Jak myślicie?Jest sens kupować te dodatki?
Nie wiem jak to wychodzi cenowo w zestawie ale taka poduszka nie byla mo nigdy potrzebna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 15:57   #405
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
olaag012 Ja nic nie dostałam za urodzenie dziecka No ok, nieprzespane noce i kochaństwo do przytulania i wąchania

Ja miałam lovi prolactis i bardzo dobrze mi się z niego korzystało. Całkiem niezła dojarka

Weź jakiś stary smartfon i wykup sobie abonament na apkę Dormi. Jest głos, jest kamerka, mogą dwie osoby w tym samym czasie mieć podłączone. U nas się mega sprawdza, nawet teraz przy starszym dziecku

Znacie jeszcze jakieś fajne przesądy? Mnie rozwala ten, żeby nie ochlapać brzucha podczas mycia naczyń, bo to oznacza że dziecko będzie pijakiem...

Ale żartowniś z lekarza I duży chłopiec już!

Ja nawet tego forum nie ogarniam tak codziennie, zawsze muszę nadrabiać

No trochę do sprite'a brakowało U mnie też krzywa ok!

Rozwalają mnie tacy ludzie

Fajnie, że lekarz taki empatyczny!! Super podejście, masz jeszcze sporo czasu na decyzję i oswojenie się z tematem. A i głowa lżejsza jak widzisz że opcja cc jest

Extra! Mieliśmy właśnie ten sam fotelik, teraz czeka na juniora Bardzo lubię BeSafe'a Do czego wrzuciliście teraz starszaka? Nasza się wozi w Axkidzie

sugar Jak dobrze, że będziesz w domu!! Odpoczywaj jak najwięcej, tul dużo synka, będzie dobrze! A jak mąż po zabiegu?
W Concordzie 18-36kg ale modelu nie pamiętam, mamy go od miesiaca. Przymierzalam syna do besafe ale źle się pasy układały, bo te już mają pasy z auta. Dla drobnych, chudych dzieci Concord fajnie pasuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
A mi ta ciąża już siada na łeb.. Właśnie się popłakałam bo TŻ stwierdził że moja pomidorowka ma dziwny smak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 16:03   #406
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Sugar cieszę się że możesz już odpoczywać w domu.

Benetta dobre podejście lekarza. Dobrze że udało się dogadać.

Curly nigdy nie miałam kokonu a teraz sobie wymyśliłam że jest niezbędny za to poduszkę motylka miałam bo syn częściej obracał główkę w jedną stronę i nam się sprawdziła żeby tego nie robił.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 17:01   #407
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja kupiłam motylka jako poduszkę antywstrząsową do wózka. Nie wiem czy się przyda, ale podobała mi się jako komplet z kocykiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 17:28   #408
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Ja w trzeciej wlasnie nie wytrzymalam jak setny raz ktoras spytala czy denerwujecie sie przed prenatalnym gdzie co najmniej polowa postow byla o tym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze mam dylemat jaki wziąć rozmiar, czy ten standardowy, który ma wewnątrz 70cm dł., czy ten większy 90cm.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 17:56   #409
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Tak czytam o tych waszych dzidziusiach i wydaje mi się, że moja to maluszek dziś u mnie 26+0 a bobas ma około 760g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Blog
moonara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-08, 18:01   #410
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja jestem ciekawa mojej malutkiej. Jutro w końcu wizyta. Ciekawe jak waga. Będzie jakoś 25+2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 18:33   #411
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Ja jestem ciekawa mojej malutkiej. Jutro w końcu wizyta. Ciekawe jak waga. Będzie jakoś 25+2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jutro mamy 25+1 .
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 18:45   #412
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja po wizycie. Dziś 25+3 I mala wazy 800 g.
Ale zaniepikoil mnie lekarz bo na usg wyszło ze szyjka na milimetr się rozwarla. Naczytałam się już w internecie i jestem przerażona. Nawet zaczęłam się zastanawiać czy te moje gęste uplawy to nie są wody plodowe a z tego wszystkiego zapomniałam mu powiedzieć. Można kupić jakiś test na te wody?
Lekarz kazał mi się tylko oszczędzać. Nic nie mówił o nakazie leżenia czy konieczności założenia pessaru np.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 18:49   #413
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam motylka jako poduszkę antywstrząsową do wózka. Nie wiem czy się przyda, ale podobała mi się jako komplet z kocykiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do noworodka bym nie polecała, zresztą jak zobaczysz noworodka to od razu poczujesz że się nie nada (dobrze pamiętam że pierwsze dziecko? Mam słabą pamięć teraz, jak już pisałam dzisiaj ) motyla uzywalismy na początku przesiadki do spacerówki - wtedy był super, zamortyzowala trochę bo spacerowke mieliśmy twardą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez moonara Pokaż wiadomość
Tak czytam o tych waszych dzidziusiach i wydaje mi się, że moja to maluszek dziś u mnie 26+0 a bobas ma około 760g

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie dziś taki sam dzień waga niby jakoś 970 z dziś. Twój drobniejszy, ale pamiętaj że te pomiary maja spory margines błędu, zresztą przy porodzie lepiej nieco mniejsze niż nieco większe. Jeśli mój przekroczy wagę pierwszego syna to zacznę panikowac..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 18:51   #414
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
Ja po wizycie. Dziś 25+3 I mala wazy 800 g.
Ale zaniepikoil mnie lekarz bo na usg wyszło ze szyjka na milimetr się rozwarla. Naczytałam się już w internecie i jestem przerażona. Nawet zaczęłam się zastanawiać czy te moje gęste uplawy to nie są wody plodowe a z tego wszystkiego zapomniałam mu powiedzieć. Można kupić jakiś test na te wody?
Lekarz kazał mi się tylko oszczędzać. Nic nie mówił o nakazie leżenia czy konieczności założenia pessaru np.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam w domu te wkładki sprawdzające i jak się stresuję wydzieliną to zakładam. Uspokaja naprawdę. Trochę dziwne, że lekarz ci nie zalecił oszczednego trybu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 18:53   #415
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
Ja po wizycie. Dziś 25+3 I mala wazy 800 g.
Ale zaniepikoil mnie lekarz bo na usg wyszło ze szyjka na milimetr się rozwarla. Naczytałam się już w internecie i jestem przerażona. Nawet zaczęłam się zastanawiać czy te moje gęste uplawy to nie są wody plodowe a z tego wszystkiego zapomniałam mu powiedzieć. Można kupić jakiś test na te wody?
Lekarz kazał mi się tylko oszczędzać. Nic nie mówił o nakazie leżenia czy konieczności założenia pessaru np.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba coś słyszałam o takich, najlepiej w aptece zapytać. Z tego co pamiętam wody były bardziej klarowne, a od chodzący czop jak galareta. Jeśli się mylę to poprawcie mnie dziewczyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 19:02   #416
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Ja chyba kupię te wkładki wykrywające wody płodowe. Ciągle mi coś leci. Albo kremowe, albo bezbarwne, stresuje mnie to. Albo to są upławy, albo nie wiem już co. W pierwszej ciąży tego chyba nie było. Nie kojarzę.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 19:09   #417
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Do noworodka bym nie polecała, zresztą jak zobaczysz noworodka to od razu poczujesz że się nie nada (dobrze pamiętam że pierwsze dziecko? Mam słabą pamięć teraz, jak już pisałam dzisiaj ) motyla uzywalismy na początku przesiadki do spacerówki - wtedy był super, zamortyzowala trochę bo spacerowke mieliśmy twardą
Nie pierwsze, mam już w domu prawie 5-latkę, ledwie pamiętam jak wygląda noworodek Zobaczymy, te poduszki też pewnie są różnie uszyte, zależy od firmy. La Millou chwali się że motylka projektowali razem z fizjoterapeutą Zawitkowskim, innych się bałam kupować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 19:27   #418
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Ja chyba kupię te wkładki wykrywające wody płodowe. Ciągle mi coś leci. Albo kremowe, albo bezbarwne, stresuje mnie to. Albo to są upławy, albo nie wiem już co. W pierwszej ciąży tego chyba nie było. Nie kojarzę.
Nawet nie wiedziałam że takie wkładki istnieją ale chyba kupię bo też non stop mi leci, o wiele bardziej niż przed ciąża. Ale myślałam że to normalne jak nie mają dziwnego koloru i nie smierdza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 19:50   #419
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
Nawet nie wiedziałam że takie wkładki istnieją ale chyba kupię bo też non stop mi leci, o wiele bardziej niż przed ciąża. Ale myślałam że to normalne jak nie mają dziwnego koloru i nie smierdza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mozna kupic jakies paski sprawdzanące ph

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-08, 22:44   #420
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamy Kwietniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Mam w domu te wkładki sprawdzające i jak się stresuję wydzieliną to zakładam. Uspokaja naprawdę. Trochę dziwne, że lekarz ci nie zalecił oszczednego trybu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A możesz mi napisać nazwę tych wkladek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-08 08:49:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:29.