Spirala - wątek zbiorczy cz. II - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-03, 13:22   #301
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
o mnie
tylko my dwie z dorris23 pisałyśmy w temacie częstych wizyt u ginekologa ...
właściwie uwaga o panice, była niestosowna jak na ten wątek, bo skoro chcemy się kontrolować, możemy i mamy do tego prawo, to dlaczego tego nie robić ?
jestes panikarO
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 13:29   #302
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
jestes panikarO
ooooo
trudno, jakoś przełknę ten fakt
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 13:38   #303
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Oj dziewczyny
Niech każda robi jak lubi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 14:33   #304
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez chease Pokaż wiadomość
Dziewczyny a mialyscie robiona cytologie przed zakładaniem wkładki hormonalnej ? I jak u was z okresem ? Jest czy go nie ma skąd wiedzieć czy to brak okresu poprzez działanie wkładki czy też ciąża ?
Cytologię robisz co roku, to bez znaczenia czy masz levosert czy nie, (dawniej to było chyba raz na 3 lata, ale teraz chyba wszystkie musimy co roku robić)
Okresu mogę powiedzieć, że nie mam, plamienie mi się tylko zdarza, prawdopodobieństwo ciąży jest tak znikome jak przy wazektomii więc tym bym się nie przejmowała
Zapisz


---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Mój cykl trwa 26 dni a sam okres 8. Mam spirale niehormonalna. Powinnam się martwić czy jest Ok?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To raczej normalne, przy Twojej wkładce krwawienia nie zanikają jak przy hormonalnej, mi ją ginekologa odradziła ze względu na moje obfite krwawienia ogólne "przeboje" z cyklami.

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Nie przesadzacie? Mi lekarka kazała raz w roku. Aż tak nie panikuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja gin mnie zachęcała bardzo, w każdej sytuacji kiedy mam wątpliwości ale to prywatny gabinet więc nie dziwne, normalnie staram się chodzić na NFZ a tam gin w przychodni mówił że nie trzeba co chwilę biegać, tylko jak coś niepokojącego się pojawi, ból, krwawienie jakieś nietypowe, upławy itp. tylko na badanie co roku przyjść i wystarczy
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 14:35   #305
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez izyda30 Pokaż wiadomość
Cytologię robisz co roku, to bez znaczenia czy masz levosert czy nie, (dawniej to było chyba raz na 3 lata, ale teraz chyba wszystkie musimy co roku robić)
Okresu mogę powiedzieć, że nie mam, plamienie mi się tylko zdarza, prawdopodobieństwo ciąży jest tak znikome jak przy wazektomii więc tym bym się nie przejmowała
Zapisz


---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------



To raczej normalne, przy Twojej wkładce krwawienia nie zanikają jak przy hormonalnej, mi ją ginekologa odradziła ze względu na moje obfite krwawienia ogólne "przeboje" z cyklami.

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------



Moja gin mnie zachęcała bardzo, w każdej sytuacji kiedy mam wątpliwości ale to prywatny gabinet więc nie dziwne, normalnie staram się chodzić na NFZ a tam gin w przychodni mówił że nie trzeba co chwilę biegać, tylko jak coś niepokojącego się pojawi, ból, krwawienie jakieś nietypowe, upławy itp. tylko na badanie co roku przyjść i wystarczy

Dzięki


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 18:55   #306
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Czy przy "dniach płodnych " według kalendarza boli Was brzuch? Pytanie do noszących spirale niehormonalna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 19:05   #307
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Tak, lekko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-07, 20:36   #308
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Czy przy "dniach płodnych " według kalendarza boli Was brzuch? Pytanie do noszących spirale niehormonalna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam hormonalną i też mnie boli.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 22:11   #309
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Dzięki za info


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 09:56   #310
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Czy przy "dniach płodnych " według kalendarza boli Was brzuch? Pytanie do noszących spirale niehormonalna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tak, raz mocniej raz lżej.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 17:18   #311
chease
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 8
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

A mialyscie w pierwsze trzy miesiące skurcze ? Mam już ponad miesiąc a czasami mam strasznie mocne skurcze a pierwszej kontroli jeszcze nie było, brak terminów niestety.
chease jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-10, 18:01   #312
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez chease Pokaż wiadomość
A mialyscie w pierwsze trzy miesiące skurcze ? Mam już ponad miesiąc a czasami mam strasznie mocne skurcze a pierwszej kontroli jeszcze nie było, brak terminów niestety.
Ja miałam przez pół roku.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 18:19   #313
chease
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 8
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Czyli to normalne?
chease jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 19:29   #314
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez chease Pokaż wiadomość
Czyli to normalne?
miałam zakładaną spiralę 30 stycznia, krwawień nie mam, ale skurcze czasem czuję i to dość mocne, organizm dalej się przyzwyczaja
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-11, 15:05   #315
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
miałam zakładaną spiralę 30 stycznia, krwawień nie mam, ale skurcze czasem czuję i to dość mocne, organizm dalej się przyzwyczaja
Mam wkładkę od stycznia 2015, skurcze miewam do dzisiaj.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-11, 15:24   #316
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Mam wkładkę od stycznia 2015, skurcze miewam do dzisiaj.
no fakt, bo mogą jeszcze występować przy owulacji, która występuje przecież bez względu na to, jaką wkładkę mamy dla siebie dopasowaną, czy hormonalną, czy też niehormonalną....
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 14:54   #317
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Czy u Was tez brak hormonów powoduje kłopoty z cera? 2 dni przed wyskakują mi gule na żuchwie, szyi. I goja się do następnego okresu. I znowu pojawiają się nowe. Mam cerę sucha. I nie bardzo wiem jak sobie z takim syfem radzić. Na tabletkach byłam gładka. A teraz to ciagle coś pod skóra.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 16:46   #318
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Czy u Was tez brak hormonów powoduje kłopoty z cera? 2 dni przed wyskakują mi gule na żuchwie, szyi. I goja się do następnego okresu. I znowu pojawiają się nowe. Mam cerę sucha. I nie bardzo wiem jak sobie z takim syfem radzić. Na tabletkach byłam gładka. A teraz to ciagle coś pod skóra.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja gule leczę dermatologicznie.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 16:47   #319
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Ja gule leczę dermatologicznie.

A czym dokładnie? Wcześniej nie wiedziałam co to pryszcz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-12, 18:07   #320
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
A czym dokładnie? Wcześniej nie wiedziałam co to pryszcz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Testowałam różne maści, ale na mnie najlepiej działa Duac. Polecam pójść do dermatologa. Ja się źle czułam idąc z taką "pierdołą", ale taka "pierdoła" nieźle siada na psychice. Na szczęście lekarka mnie nie wyśmiała (co zdarzało się wcześniej u innej dermatolog).
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 18:12   #321
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Testowałam różne maści, ale na mnie najlepiej działa Duac. Polecam pójść do dermatologa. Ja się źle czułam idąc z taką "pierdołą", ale taka "pierdoła" nieźle siada na psychice. Na szczęście lekarka mnie nie wyśmiała (co zdarzało się wcześniej u innej dermatolog).

Mam cała szyje w tym syfie :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 18:15   #322
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Mam cała szyje w tym syfie :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Idź koniecznie do lekarza. Jak jest bardzo źle, to będziesz się leczyć izotretynoiną. Ale mam nadzieję, że sama maść pomoże.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 21:12   #323
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Idź koniecznie do lekarza. Jak jest bardzo źle, to będziesz się leczyć izotretynoiną. Ale mam nadzieję, że sama maść pomoże.

Do dermatologa?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 07:39   #324
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Do dermatologa?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 16:37   #325
Kikia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 181
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cześć

Wieki mnie nie było na forum wieki, a jakieś 1,5 roku temu pisałam w tym temacie.
W końcu doszło do tego, że miałam założyć Mirenę. No właśnie, miałam.. Wszystkie badania, wszystko, wszystko ok (usg, posiewy, cytologia, nie mam tyłozgięcia, jedyne co, to nie rodziłam), a się nie udało.. Czy któraś z Was się spotkała z tym? Jakoś w miarę na bieżąco czytałam forum, ale nie pamiętam takiej sytuacji. Spędziłam na fotelu jakieś 40 minut i nic.. Fakt, byłam już pod sam koniec okresu, w zasadzie już bardziej plamiłam niż miałam krwawienie (ale mój okres trwa max 3 dni, w porywach do 4 i zawsze dostaję w okolicach weekendu, więc i teraz, i w przyszłości ciężko może mi się wstrzelić w termin..). Powiem szczerze, że nie pamiętam wszystkiego co mówiła dr, bo na początku chciałam się jak najbardziej wyłączyć, żeby nie skupiać się na tym co robi i wkręcać sobie, że mnie coś boli :P, a po wszystkim byłam w sumie w szoku, że się nie udało.. Sonda przez szyjkę przeszła, wziernik tez, a wkładka nie chciała.. Lekarka poleciła mi, żeby może iść do innej ginekolog, której ta sztuka może się udać (raz już miała taką sytuację). W ogóle podała mi też znieczulenie i szyjka nie drgnęła za bardzo..
Czy któraś z Was miała takie przygody? Szczerze zastanawiam się czy iść do tej innej dr.. Opinie ma takie sobie, ale jakoś nie mam przekonania czy chcę to powtarzać. Nie obawiam się bólu ani nic z tych rzeczy (tu wszystko było do przeżycia, dyskomfort jakiś był, ale bez tragedii), ale co jak znowu będzie tak samo? No i jak jest problem z założeniem, to czy nie będzie z wyjęciem po 5 latach? O to już nie spytałam, bo wyszłam dosłownie w szoku..
Moja lekarka mówiła i tez czytałam na różnych forach itp czasem po prostu jest tak, że się nie udaje.. Ale czy spotkałyście się kiedyś z taką sytuacją? Mam mętlik w głowie i nie mam pojęcia co robić.. Oczywiście nikt za mnie nie zdecyduje , ale ciekawi mnie czy tylko ja mam takiego pecha. czy zdarza się to częściej..

Edytowane przez Kikia
Czas edycji: 2017-03-22 o 16:39
Kikia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 16:53   #326
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Kikia Pokaż wiadomość
Cześć

Wieki mnie nie było na forum wieki, a jakieś 1,5 roku temu pisałam w tym temacie.
W końcu doszło do tego, że miałam założyć Mirenę. No właśnie, miałam.. Wszystkie badania, wszystko, wszystko ok (usg, posiewy, cytologia, nie mam tyłozgięcia, jedyne co, to nie rodziłam), a się nie udało.. Czy któraś z Was się spotkała z tym? Jakoś w miarę na bieżąco czytałam forum, ale nie pamiętam takiej sytuacji. Spędziłam na fotelu jakieś 40 minut i nic.. Fakt, byłam już pod sam koniec okresu, w zasadzie już bardziej plamiłam niż miałam krwawienie (ale mój okres trwa max 3 dni, w porywach do 4 i zawsze dostaję w okolicach weekendu, więc i teraz, i w przyszłości ciężko może mi się wstrzelić w termin..). Powiem szczerze, że nie pamiętam wszystkiego co mówiła dr, bo na początku chciałam się jak najbardziej wyłączyć, żeby nie skupiać się na tym co robi i wkręcać sobie, że mnie coś boli :P, a po wszystkim byłam w sumie w szoku, że się nie udało.. Sonda przez szyjkę przeszła, wziernik tez, a wkładka nie chciała.. Lekarka poleciła mi, żeby może iść do innej ginekolog, której ta sztuka może się udać (raz już miała taką sytuację). W ogóle podała mi też znieczulenie i szyjka nie drgnęła za bardzo..
Czy któraś z Was miała takie przygody? Szczerze zastanawiam się czy iść do tej innej dr.. Opinie ma takie sobie, ale jakoś nie mam przekonania czy chcę to powtarzać. Nie obawiam się bólu ani nic z tych rzeczy (tu wszystko było do przeżycia, dyskomfort jakiś był, ale bez tragedii), ale co jak znowu będzie tak samo? No i jak jest problem z założeniem, to czy nie będzie z wyjęciem po 5 latach? O to już nie spytałam, bo wyszłam dosłownie w szoku..
Moja lekarka mówiła i tez czytałam na różnych forach itp czasem po prostu jest tak, że się nie udaje.. Ale czy spotkałyście się kiedyś z taką sytuacją? Mam mętlik w głowie i nie mam pojęcia co robić.. Oczywiście nikt za mnie nie zdecyduje , ale ciekawi mnie czy tylko ja mam takiego pecha. czy zdarza się to częściej..

Poszłabym do innego lekarza. Skoro u Ciebie wszystko Ok. To kwestia doświadczenia i umiejętności


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 16:57   #327
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

dokładnie, też o tym pomyślałam
też mam Mirenę i ona, jest zakładana złożona, dopiero w macicy się rozkłada, przy wejściu, jest bardzo wąska, no nie ma bata ...skoro reszta weszła, to Mirena też musi wejść ...
Również zalecam wizytę u innego lekarza

edit:
a jak to teraz wygląda ...miałaś ze sobą Mirenę, wykupioną w aptece, czy pochodziła z zapasów tej lekarki? Bo jestem ciekawa, jak się z Tobą rozliczyła ....
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się

Edytowane przez Figarro
Czas edycji: 2017-03-22 o 16:59
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 18:52   #328
Kikia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 181
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Dzięki dziewczyny

Jedyne co ze mną jest nie tak, to to, że nie rodziłam :P i jeszcze było tak, że częściowo ta Mirena przeszła przez szyjkę, ale nie chciała przejść cała i coś jakby ją wypychało, wycofało (sorki za niepełne i kolokwialne określenia, ale tak jak mówię, byłam w szoku, że nic z tego i pamiętam tyle o ile..).

Nie miałam swojej Mireny, a lekarka rozliczyła się ze mną naprawdę ok, policzyła mnie w zasadzie za samą wizytę, no i też trochę narzędzi zużyła (jak pisałam, siedziałam długo na fotelu, a ona próbowała i próbowała). Z resztą ona zawsze ze mną jakoś to dziwnie liczy, ale zawsze na moją korzyść
No i teraz też pytanie czy czekać na okres (który wypadnie w okolicach wielkiej soboty...) czy iść na żywioł, bo jakby znowu miało być znieczulenie, to mi wszystko jedno.. Poza tym zdarza się też przecież tak, że zakłada się nie zawsze przy okresie, więc JAKOŚ SIĘ DA.. Chyba zdecyduje się na wizytę u tej kobiety, co ją polecała, ale najpierw umówię się na zwykła, opowiem co i jak i rozważymy różne opcje, bo jak znowu się nie uda, to wtedy co z kosztami właśnie? Muszę to jeszcze z narzeczonym przedyskutować, bo nie ma Go obecnie w Pl, na razie twierdzi, że trudno i zostajemy przy dotychczasowym rozwiązaniu, no ale ileż można jechać na gumkach (tak wiem, długo, ale chcieliśmy właśnie coś innego, a że nie chcę brać tabletek, plastrów itp., z gumkami to zawsze zamieszanie, no z resztą co Wam będę tłumaczyć, wiecie jaka to wygoda z wkładką ).
Nie mam też absolutnie żalu do lekarki, po prostu może jestem trudniejszym przypadkiem i właśnie ktoś z większym doświadczeniem sobie poradzi.. Jedni lepiej się czują i działają w jednej dziedzinie, ktoś inny w innej, akurat to doskonale rozumiem, bo w mojej dziedzinie pracy też tak jest..
Generalnie od wczoraj mam mętlik w głowie i jakoś humoru nie mam, bo miało być łatwo i po sprawie, a oczywiście nie jest..
No nic, zastanowię się jeszcze, przemyślimy wszystko i może jeszcze ktoś coś napisze, np. pokrzepiającego, że się za drugim razem udało to może łatwiej to pozwoli podjąć decyzję co i jak robić dalej.. Generalnie chcieć bym chciała, ale co z moich chęci, jak kolejny raz może skończyć się tak samo i to ostudza zapał...
Kikia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 18:59   #329
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Też nie rodziłam i miałam zakładaną Mirenę bez miesiączki. Miłe, to nie było, ale trwało krótko, więc jakoś dałam radę
Skoro wkładka wchodziła, a potem coś ją wypychało, to może zbyt nisko została otwarta. Nie ma co gdybać, jeśli jesteś pewna Mireny, to poszukaj innego lekarza, który ma wprawę w zakładaniu wkładki. Wizyta u tej polecanej lekarki, może być dobrym rozwiązaniem
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się

Edytowane przez Figarro
Czas edycji: 2017-03-22 o 19:02
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 07:28   #330
Kikia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 181
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Figarro - byłabyś jeszcze lepszym pocieszeniem, jakbyś miała jak ja - że za pierwszym razem się nie udało, dopiero za drugim
Ustaliliśmy, że skonsultuje się z tą polecaną lekarką. Mam do niej prywatny nr telefonu i mam się powołać na moją lekarkę. No tylko u mnie podstawowe będzie pytanie - co jeśli się nie uda (zwłaszcza z kosztami) i czy czekać na okres, czy od razu.
Dzięki za wysłuchanie , dam znać co i jak

No i załatwione mam czekać na okres i dzwonić do lekarki. Badań nie muszę robić żadnych, wszystko co było teraz (tylko unikać basenów, gorących źródeł, żeby czegoś nie złapać itp.). Powiedziała tylko, że lepiej robić w trakcie okresu, bo i jej łatwiej i dla mnie bezpieczniej (żeby np nie mieć po założeniu krwawienia przez miesiąc czy dwa, bo tak może być, nie musi, ale może się zdarzyć). Jeśliby się nie udało i byłabym zainteresowana, to można pomyśleć o założeniu w znieczuleniu ogólnym, ale oby tak nie było . Przez telefon miła, sensowna, więc czekam na okres! Szkoda, że cały miesiąc :P. I mam nadzieje, ze łaskawy pan O przyjdzie trochę później niż na te święta wielkanocne, bo akurat pani dr ma wtedy urlop :P.
Dzięki raz jeszcze, mam nadzieję, że za miesiąc odezwę się już zamirenowana )

Edytowane przez Kikia
Czas edycji: 2017-03-23 o 08:27
Kikia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 08:20:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.