Spirala - wątek zbiorczy cz. II - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-23, 08:45   #1501
Syla169
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 8
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Hej. Pisze bo już nie wiem co mam robić 😣. Od października 2019 mam spirale miedziana 1 spirala. Jestem po porodzie parę lat. Ogólnie jestem. Aktywna biegam ćwiczę....Na początku jak biegałam trochę plamilam ale później bylo już ok. Przy spirali pierwsze miesiączki były obfite ale później bylo już ok.. Miałam delikatne plamienia pomiędzy miesiączkami... Chodziłam do lekarzy nie widzieli nic nie pokojacego spirala się nie przemieściła. Wszystko ok... Od paru miesiący co miesiąc. Po miesiączce tak tydzień półtora plamie dość mocno krwią.. Pierw 3 dni teraz już nawet koło 6....czy to jest normalne..? Czy któraś boryka się z podobnym problemem? Nie wiem już co robic ale chyba najlepiej usunąć ja... Lekarz proponuję mi spirale hormonalna.. Ale czy ona nie będzie dawała podobnych objawów?

Dodam że mam niedoczynność tarczycy i. Lykam euthyrox

Oraz mam mikrgroczulaka przysadki. Mózgowej... Hiperprolaktynemia... I lykam dostinex... Bo miałam wysoka prolaktyne. Ale teraz jest już w normie
Syla169 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-23, 09:34   #1502
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Możesz mieć uczulenie na miedź....

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-23, 09:38   #1503
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Syla169 Pokaż wiadomość
Hej. Pisze bo już nie wiem co mam robić . Od października 2019 mam spirale miedziana 1 spirala. Jestem po porodzie parę lat. Ogólnie jestem. Aktywna biegam ćwiczę....Na początku jak biegałam trochę plamilam ale później bylo już ok. Przy spirali pierwsze miesiączki były obfite ale później bylo już ok.. Miałam delikatne plamienia pomiędzy miesiączkami... Chodziłam do lekarzy nie widzieli nic nie pokojacego spirala się nie przemieściła. Wszystko ok... Od paru miesiący co miesiąc. Po miesiączce tak tydzień półtora plamie dość mocno krwią.. Pierw 3 dni teraz już nawet koło 6....czy to jest normalne..? Czy któraś boryka się z podobnym problemem? Nie wiem już co robic ale chyba najlepiej usunąć ja... Lekarz proponuję mi spirale hormonalna.. Ale czy ona nie będzie dawała podobnych objawów?

Dodam że mam niedoczynność tarczycy i. Lykam euthyrox

Oraz mam mikrgroczulaka przysadki. Mózgowej... Hiperprolaktynemia... I lykam dostinex... Bo miałam wysoka prolaktyne. Ale teraz jest już w normie
Te plamienia to częsty efekt uboczny wkładek miedzianych. Ja mam hormonalną, a też przez pierwsze 3,5 miesiąca albo miałam okres albo plamiłam, chyba miałam jedynie 2-3 dni przerwy tuż przed następnym okresem Teraz na początku grudnia plamienia nagle ustały, prawie 3 tygodnie nic, i teraz dostałam normalny okres. Nie umiem jednak powiedzieć, czy się skończy po 7 dniach czy się znowu będzie ciągnąć tygodniami. No niestety Taka metoda antykoncepcji. Na moje i tak o niebo lepsza niż tabletki, żałuję jedynie, że zdecydowałam się tak późno.
Nie pytałabym o te rzeczy na forum, bo my możemy się jedynie podzielić naszymi doświadczeniami. Skoro masz problemy na tle hormonalnym to idź do ginekologa-endokrynologa, i tam pytaj. Ciężko ci coś doradzić. Wkładka hormonalna teoretycznie z biegiem czasu sprawia, że okres jest bardzo skąpy i przechodzi w plamienie lub zanika, ale te z hormonami jednak nie są dla każdego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-23, 11:09   #1504
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Te plamienia to częsty efekt uboczny wkładek miedzianych. Ja mam hormonalną, a też przez pierwsze 3,5 miesiąca albo miałam okres albo plamiłam, chyba miałam jedynie 2-3 dni przerwy tuż przed następnym okresem Teraz na początku grudnia plamienia nagle ustały, prawie 3 tygodnie nic, i teraz dostałam normalny okres. Nie umiem jednak powiedzieć, czy się skończy po 7 dniach czy się znowu będzie ciągnąć tygodniami. No niestety Taka metoda antykoncepcji. Na moje i tak o niebo lepsza niż tabletki, żałuję jedynie, że zdecydowałam się tak późno.
Nie pytałabym o te rzeczy na forum, bo my możemy się jedynie podzielić naszymi doświadczeniami. Skoro masz problemy na tle hormonalnym to idź do ginekologa-endokrynologa, i tam pytaj. Ciężko ci coś doradzić. Wkładka hormonalna teoretycznie z biegiem czasu sprawia, że okres jest bardzo skąpy i przechodzi w plamienie lub zanika, ale te z hormonami jednak nie są dla każdego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze trzeba by doprecyzować, co się ma na myśli pod "plamienia". Moje plamienia przy miedziance to raczej brudzenie brązowo-czarną gęstą wydzielina, nie ma w tym żadnej świeżej krwi i nie jest to taka ilość, zeby była w stanie przecieknąć przez majtki jeśli nawet zapomnę przykleić wkładkę. Dlatego ja nic z tym nie robię, uważam za skutek uboczny mniej upierdliwy niz skutki uboczne wcześniej stosowanych metod.

Ale w przypadku Syla169 poszłabym do ginekologa, skoro plamienia są dość mocne i zawierają świeża krew.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-12-23 o 11:10
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-23, 13:27   #1505
Syla169
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 8
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Krew... Byłam u ginekologa podczas tego jak plamilam.. Każdy bada mówi że nic tam nie widzi wkładka leży ok. Byłam u 10 lekarzy każdy to samo wkładka dobrze leży. Nie widzą nic złego by się działo. Plamienia nie śluz czysta krew... Następnego dnia miej. Kolejnego więcej. Zależy też czy np mam wysilek..
Syla169 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-29, 10:56   #1506
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Wczoraj byłam na przycięciu nitek.Wkladka leży idealnie,ale zrobiła się torbiel, najprawdopodobniej od Mireny. To podobno normalne ,no ale nigdy wcześniej torbieli nie mialam
Pani Doktor obawia się, że będzie powtórka jak przy Kyllenie....minął już ponad miesiąc, a ze mnie caly czas schodzą mini skrzepiki/farfocle
No i cały czas krwawię.....nie jakoś strasznie, ale to krew najgorzej przy podcieraniu
Też miałyście takie mini skrzepiki, jak długo?


Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-30, 07:17   #1507
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Teraz na początku grudnia plamienia nagle ustały, prawie 3 tygodnie nic, i teraz dostałam normalny okres. Nie umiem jednak powiedzieć, czy się skończy po 7 dniach czy się znowu będzie ciągnąć tygodniami.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak u Ciebie? Napisz proszę

Ja zaczynam mieć stany depresyjne


Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-30, 07:55   #1508
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Jak u Ciebie? Napisz proszę

Ja zaczynam mieć stany depresyjne


Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Mi się wydaje że powinnaś być cierpliwa. Dopiero miesiąc minął. Ja przez pierwsze kilka miesięcy miałam okresy trwające po 2 tygodnie mniej więcej, dopiero po kilku miesiącach skrocily się do tygodnia A teraz po ponad roku nie mam wcale, ewentualnie niewielkie plamienie w terminie okresu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-30, 08:34   #1509
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Staram się jak mogę, ale po moich przejściach jest ciężko uwierzyć, że będzie dobrze ,tym bardziej, że po wizycie gin powiedziała "obawiam się, że będzie powtórka "





Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-30, 15:45   #1510
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Jak u Ciebie? Napisz proszę

Ja zaczynam mieć stany depresyjne


Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Mam Kyllenę, a serio długo miałam takie skrzepy, praktycznie non stop, już nie wiedziałam, kiedy okres się zaczynał, bo miałam wrażenie, że trwa cały czas.
Jak wspominałam, wraz z początkiem grudnia (wkładkę miałam założoną pod koniec sierpnia) wszystko ustało i było w 100% czysto. Pech chciał, że mniej więcej w tym samym czasie przekonałam się, żeby spróbować bez prezerwatywy Więc troszkę włączyły mi się schizy.
Na szczęście 19 grudnia dostałam wyczekiwany okres, no i trwa tak do teraz. Na początku obfity jak zwykle, ale od kilku dni tylko podczas wysiłku, po wizycie w ubikacji widać krew, a tak to praktycznie nic. Czyli który już, 12 dzień? I nadal go mam. Szczerze to się przyzwyczaiłam i już przestaję liczyć bo po co Na początku mnie to denerwowało, ale po tym czasie już nauczyłam się wyluzować. Wychodzę z założenia, że to w końcu minie, a jak będę się niepotrzebnie zamartwiać i irytować to tylko sobie szkodzę bo nic to nie zmieni.
Te prawie 3 tygodnie "czystości" w grudniu dają mi jednak nadzieję, i myślę, że powoli wychodzę na prostą i będzie tylko lepiej. Choć jeśli mam być szczera to chętnie poszłabym teraz na kolejną wizytę kontrolną, tak żeby był spokój Bo mam przyjść dopiero w kwietniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-30, 17:07   #1511
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Ale po co teraz na wizytę ?


Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-31, 11:05   #1512
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Ale po co teraz na wizytę ?


Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
No, żeby się upewnić że wkładka siedzi gdzie ma Ostatnio byłam na początku października i jakoś tak mi się już dłuży, czasem się zastanawiam czy wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-31, 11:22   #1513
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Jeśli do pierwszej kontroli robiłaś wszystko co teraz (aktywność, sex) to ja bym się nie martwiła

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-31, 16:17   #1514
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
No, żeby się upewnić że wkładka siedzi gdzie ma Ostatnio byłam na początku października i jakoś tak mi się już dłuży, czasem się zastanawiam czy wszystko ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Luzik raz w roku w zupełności starczy zajrzeć co tam u wkładki najlepsza antykoncepcja ever.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-31, 17:17   #1515
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Taaaaaaa....najlepsza caly czas coś leci więc nawet nie ma jak ....


Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-31, 17:50   #1516
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Madzeska75 Pokaż wiadomość
Taaaaaaa....najlepsza caly czas coś leci więc nawet nie ma jak ....


Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
W takim przypadku rzeczywiście. Oby szybko minęło, bo wyobrażam sobie jak to musi być uciążliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 16:28   #1517
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cava, czy doszła do Ciebie moja wiadomość?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 17:15   #1518
tasiaaa
Rozeznanie
 
Avatar tasiaaa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 965
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Orientujecie się czy można założyć spirale w LUXMEDZIE? Mają tego typu usługę w pakiecie? Może jest tu jakaś wizażanka, która poleci mi lekarza z Wrocławia, który zakłada wkładki nieródkom ? Najlepiej w Luxmed, ale przyjmę chętnie także rekomendacje na temat innych specjalistów
__________________

tasiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 18:35   #1519
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez tasiaaa Pokaż wiadomość
Orientujecie się czy można założyć spirale w LUXMEDZIE? Mają tego typu usługę w pakiecie? Może jest tu jakaś wizażanka, która poleci mi lekarza z Wrocławia, który zakłada wkładki nieródkom ? Najlepiej w Luxmed, ale przyjmę chętnie także rekomendacje na temat innych specjalistów
To zależy jaki masz pakiet. Ja mam rozszerzony i jest w nim założenie, koszty wkładki trzeba pokryć samemu

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-11, 09:50   #1520
tasiaaa
Rozeznanie
 
Avatar tasiaaa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 965
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Madzeska75, dziękuję! Czy Ty zakładałaś we Wro? Możesz mi kogoś polecić ?
__________________

tasiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-12, 08:53   #1521
Madzeska75
Wtajemniczenie
 
Avatar Madzeska75
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 807
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Ja nie zaglądałam w Lux Medzie ,moja gin tam nie pracuje. Wzięłam fakturę,wypełniłam wniosek o refundację ,wyslalam i dostałam zwrot kosztów.


A co u mnie ? Od tygodnia czysto !!!!! Wkladka przetestowana w 100 % (aż się boję ) jedyne co mnie wkurza, to plamienie po zbliżeniu które trwa caly dzień, a potem znowu czysto.To normalne ?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Madzeska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 19:56   #1522
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

To może teraz ja dam znać, co u mnie - w tym cyklu nie było żadnych dni "czystych". Jedynie pod koniec taki zabarwiony na brązowo śluz a nie krew.
Z dobrych wieści: po raz pierwszy od kiedykolwiek (serio) dostałam okres równiutko po 28 dniach, czyli w zeszłym tygodniu. Do tego nie bolało mnie już aż tak, żebym musiała wspomagać się tabletkami (aż do teraz, od założenia spirali - i przez długi czas przed nią - bez tabletek nie mogłam normalnie funkcjonować). No i - co chyba najważniejsze - w grudniu i styczniu robiliśmy to bez dodatkowego zabezpieczenia, i jak widać wkładka działa xd Ale i tak planuję zabezpieczać się w okolicach ewentualnej owulacji, tak w razie w.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 10:28   #1523
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

nie musisz sie zabezpieczac skoro masz zalozona wkladke.
Plamienie jest normalne .
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 11:48   #1524
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Dokładnie. Dodatkowe zabezpieczanie to taka sztuka dla sztuki. Wkładke zakłada się aby mieć wygodną antykoncepcję, o której nie trzeba pamiętać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 12:38   #1525
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Na razie jest to bardziej kwestia komfortu psychicznego. Wkładka jest dla mnie nowym rodzajem antykoncepcji - i ogólnie aktywna seksualnie jestem dopiero od nieco ponad roku - dlatego daję sobie czas na budowanie tego zaufania. Myślę, że po dwóch latach moje podejście się rozluźni i zaufam tej metodzie całkowicie. Na szczęście moja wkładka jest aż na 5 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 14:20   #1526
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Ja mam wkładkę półtora roku i odkąd nie mam okresu zdarza mi się schizowac:P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 18:20   #1527
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Na razie jest to bardziej kwestia komfortu psychicznego. Wkładka jest dla mnie nowym rodzajem antykoncepcji - i ogólnie aktywna seksualnie jestem dopiero od nieco ponad roku - dlatego daję sobie czas na budowanie tego zaufania. Myślę, że po dwóch latach moje podejście się rozluźni i zaufam tej metodzie całkowicie. Na szczęście moja wkładka jest aż na 5 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aa to nic dziwnego,ze masz obawy. Ja na wkładkę się zdecydowałam dopiero po nastu latach aktywności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-21, 11:57   #1528
priimrose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 52
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cześć wam, zastanawiam się nad założeniem wkładki, tylko że jestem nieródką. Od pół roku jestem aktywna seksualnie, stosujemy prezerwatywy, ale jakoś nie czuję się z nimi super bezpiecznie a tabletek nie chce brać bo jakoś źle się po nich czuję. Zaczeliśmy studia i podczas nich nie chcemy absolutnie dziecka, więc jeszcze na pewno 3/5 lat dziecko nie wchodzi w ogóle w grę. Byłam u ginekologa i ostrzegła mnie, że wkładka może przebić macicę i dostać się do jamy brzusznej co mnie przeraziło Ale rozumiem, że to bardzo rzadkie przypadki? Jak to jest przy osobach, które nie przeszły porodu, czy jest to dla takich osób mniej zalecane? Ginekolog poleciła mi wkładkę Kyleneenę i na taką też dostałam receptę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
priimrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-21, 14:24   #1529
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez priimrose Pokaż wiadomość
Cześć wam, zastanawiam się nad założeniem wkładki, tylko że jestem nieródką. Od pół roku jestem aktywna seksualnie, stosujemy prezerwatywy, ale jakoś nie czuję się z nimi super bezpiecznie a tabletek nie chce brać bo jakoś źle się po nich czuję. Zaczeliśmy studia i podczas nich nie chcemy absolutnie dziecka, więc jeszcze na pewno 3/5 lat dziecko nie wchodzi w ogóle w grę. Byłam u ginekologa i ostrzegła mnie, że wkładka może przebić macicę i dostać się do jamy brzusznej co mnie przeraziło Ale rozumiem, że to bardzo rzadkie przypadki? Jak to jest przy osobach, które nie przeszły porodu, czy jest to dla takich osób mniej zalecane? Ginekolog poleciła mi wkładkę Kyleneenę i na taką też dostałam receptę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Straszenie tym przebiciem macicy jest chyba równie uzasadnione jak straszenie kobiety w ciąży statystykami poronień i śmierci matki przy porodzie
Nie znam dokładnych danych ale tabletki mają chyba gorsze konsekwencje dla zdrowia niż wkładka, a mimo to lekarzom coś spieszno przepisywać te pierwsze.
Moja ginekolog też nie podeszła entuzjastycznie do wkładki z początku - bo "w moim wieku kobiety decydują się na dziecko a wkładka jest AŻ na 5 lat" - ale uszanowała moją decyzję i wypisała mi receptę na Kyleenę. Też nie rodziłam (i nie zamierzam).
Mam wkładkę od sierpnia tego roku i moje wrażenia są przede wszystkim pozytywne. Jedyny minus to silny ból przez pierwszy tydzień po założeniu i przy okresach przez pierwsze miesiące. No i plamienie - jest zwykle cały czas, ale myślę, że z czasem to się ureguluje, bo wkładkę mam stosunkowo krótko. Cała reszta jak najbardziej na plus. Żałuję jedynie, że nie zdecydowałam się na wkładkę wcześniej i nie oszczędziłam sobie przygód z tabletkami i prezerwatywami.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-21, 15:47   #1530
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez priimrose Pokaż wiadomość
Cześć wam, zastanawiam się nad założeniem wkładki, tylko że jestem nieródką. Od pół roku jestem aktywna seksualnie, stosujemy prezerwatywy, ale jakoś nie czuję się z nimi super bezpiecznie a tabletek nie chce brać bo jakoś źle się po nich czuję. Zaczeliśmy studia i podczas nich nie chcemy absolutnie dziecka, więc jeszcze na pewno 3/5 lat dziecko nie wchodzi w ogóle w grę. Byłam u ginekologa i ostrzegła mnie, że wkładka może przebić macicę i dostać się do jamy brzusznej co mnie przeraziło Ale rozumiem, że to bardzo rzadkie przypadki? Jak to jest przy osobach, które nie przeszły porodu, czy jest to dla takich osób mniej zalecane? Ginekolog poleciła mi wkładkę Kyleneenę i na taką też dostałam receptę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żaden lekarz nie straszył mnie takimi rewelacjami Nigdy nie rodziłam i noszę wkładkę z powodzeniem od 2 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 08:20:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.