Mole, wszędzie mam mole!!! - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-12, 21:42   #361
Agawillich
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Ludzie ten Sam Problem znalazlam to dziadostwo w ryzu Wyrzucilam wszystko czytaj dokladnie wszystko. W szafkach mam paski Kontrolne na Mole i Nic sie nie lapie. Ale fruwaja Po mieszkaniu i lapia sie na lapki na Mole. Robali nigdzie nie ma Totalna desperacja Jak wygladaja kokony?
Agawillich jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 19:11   #362
kasia353535
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 8
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

a nie lepiej kopić jakiś dobry środek na mole który pachnie lawendą? te wszystkie ziołowe mikstury są dobre do momentu jak dają zapach a potem staja sie dobrą pożywką dla larw mola. Ja w internecie znalazłam takie środek xxxx wy macie jakieś sprawdzone środki?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-02 o 08:23 Powód: reklama
kasia353535 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 20:00   #363
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Dubel.

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
U mnie się sprawdziły lepy na mole z feromonami. Mnóstwo osobników pokonczylo dzięki nim swój żywot. Najlepiej jedna lub dwie naklejki umieścić gdzieś na zewnątrz szafek w kuchni. Te mi się przydały najbardziej. I po jednej w każdej szafce żeby kontrolować czy coś jeszcze gdzieś nie buszuje po produktach. Gdzieś jeszcze widuję jakieś pojedyncze sztuki, wybijam je na bieżąco.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Acha, ale muszę dodać ze naklejki to na mole spożywcze. W szafach mam lawendowe zawieszki ale one tylko odstraszaja te osobniki, które uciekają po całym mieszkaniu właściwie. One nie powodują smierci owadów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2016-08-01 o 20:01
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 20:22   #364
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Pracowałam u starszej kobiety. Mole przyleciały przed kanał wentylacyjny. Wyczyściłam szafki wszystkie. Mąka, cukier, kasze... wsztko do śmieci. Nowe wsypałam do pojemników zamykanych. W kuchni porozwierzałam naklejki z feromonami, w szafkach położyłam liście laurowe w dużych ilościach. Gniazdo znalazłam w kartonie w którym trzymam odkurzacz a akcesoria do niego. worek wywaliłam też (podobno go lubią). z molami to nie jest łatwa sprawa. potrafią się chować pod listwą, w jakiejś szczelince.

czasem trzeba wzywać specjalną ekipę.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 03:41   #365
Alla90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Witam!!

Mole to coś strasznego, okropnego i wstretnego. Kilka tygodni temu zauważyłam Latająca małą cme, od razu wygooglowalam i okazało się, że to mol spożywczy. Wyrzuciłam wszystko co miałam w kuchni kasze, ryże, przyprawy, herbaty itp. Mycie szafek, odsuwanie sprzętu AGD, nie znalazłam źródła- larw. Kuchnie mam mala niedokonca urządzona, bo to nowe mieszkanie więc kryjowek za dużo nie miały. Kupiłam pułapki, takie domki przylepce, zlapalo sie ich mnóstwo.. Znów czyścilam, sprztalam, zero suchego prowiantu, nic tylko w lodówce. Po jakimś czasie zobaczyłam w sypialni ale innego, mniejszego i jasniejszego, wyczytałam że to odzieżowy. Znowu sprztanie, mycie, ocet, smród, prałat wszystkie ciuchy z szafy. Wyrzuciłam kołdrę, koce bo bałam się że mogą tam być ale też nic nie znalazłam. Byłam taka wkurzona bo wszędzie było napisane że jak nie znajdę źródła to ich nie wytepie. Rozmawiałam z sąsiadka która też ma mole w domu, tylko ona twierdziła że to cmy z dworu, bo tez nie ma robali.. Wreszcie założyłam siatki w oknach, wieczorem zapaliłam światło i od razu zaczęły na niej lądować!!! Na przylepcach które miałam rozstawione w całym mieszkaniu złapał mi się tylko jeden. To dopiero drugi dzień ale mam nadzieję że wreszcie pozbęde się na dobre tego ochyctwa.
Alla90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 08:13   #366
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Cytat:
Napisane przez Alla90 Pokaż wiadomość
Witam!!

Mole to coś strasznego, okropnego i wstretnego. Kilka tygodni temu zauważyłam Latająca małą cme, od razu wygooglowalam i okazało się, że to mol spożywczy. Wyrzuciłam wszystko co miałam w kuchni kasze, ryże, przyprawy, herbaty itp. Mycie szafek, odsuwanie sprzętu AGD, nie znalazłam źródła- larw. Kuchnie mam mala niedokonca urządzona, bo to nowe mieszkanie więc kryjowek za dużo nie miały. Kupiłam pułapki, takie domki przylepce, zlapalo sie ich mnóstwo.. Znów czyścilam, sprztalam, zero suchego prowiantu, nic tylko w lodówce. Po jakimś czasie zobaczyłam w sypialni ale innego, mniejszego i jasniejszego, wyczytałam że to odzieżowy. Znowu sprztanie, mycie, ocet, smród, prałat wszystkie ciuchy z szafy. Wyrzuciłam kołdrę, koce bo bałam się że mogą tam być ale też nic nie znalazłam. Byłam taka wkurzona bo wszędzie było napisane że jak nie znajdę źródła to ich nie wytepie. Rozmawiałam z sąsiadka która też ma mole w domu, tylko ona twierdziła że to cmy z dworu, bo tez nie ma robali.. Wreszcie założyłam siatki w oknach, wieczorem zapaliłam światło i od razu zaczęły na niej lądować!!! Na przylepcach które miałam rozstawione w całym mieszkaniu złapał mi się tylko jeden. To dopiero drugi dzień ale mam nadzieję że wreszcie pozbęde się na dobre tego ochyctwa.
Wymień worek od odkurzacza. Lubią tam siedzieć. U mnie było gniazdo w kartonie, w którym odkurzacz był.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 20:20   #367
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Też długo męczyłam się z molami w kuchni. Problem był na tyle duży, że czasem naliczałam ich po kilkanaście w danym momencie na ścianach. Jako, że nie do końca na początku wiedziałam skąd one się biorę, to wywaliłam jedynie źródło, gdzie siedziały, ale nie zwróciłam uwagi, że zadomowiły się już też w innych produktach, nawet tych w opakowaniach np.w daktylach czy orzechach. W trakcie kolejnej akcji walki z molami wyrzuciłam kolejne miejsca, w których bytowały, ale część produktów takich jak kasze zostało, bo mój mąż stwierdził, że widzi, że nie ma w nich moli. I te pozostałe włożyłam do pudełek, po czym w tamtym tygodniu wyciągnęłam te pudełka i okazało się, że mole też tam były, więc wniosek jest taki, że trzeba wszystko wywalić już na samym początku.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-02, 07:33   #368
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Problem w tym, że może się Tobie wydawać że wywaliłaś wszystko a potem się okazuje że zapomniałaś jednak o czymś. No i nawet jak wywalisz wszystko całkiem prawdopodobne że część gąsienic się gdzieś przepoczwarza i za jakiś czas wyleci ponownie składając jaja w jedzeniu.
Niestety jest to walka prawie jak z wiatrakami, u mnie znowu gąsienice się pojawiły, ale nie mam pojęcia z czego sobie stołówkę zrobiły.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 12:06   #369
emcia1692
Przyczajenie
 
Avatar emcia1692
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Miałam ten sam problem. Wprowadziłam się z chłopakiem do mieszkania, w którym wcześniej mieszkał starszy facet i miał straszny brud. Mieszkanie było fajne i w dobrej lokalizacji, więc je wzięliśmy. Wysprzątaliśmy na błysk. Po dwóch dniach w kuchni zauważyłam ćmy i larwy. Dowiedziałam się, że to mole spożywcze. Nienawidzę robactwa, zawsze mam czyste mieszkanie, sprzątam czasami co 3 dni. Zaczęliśmy z tym dziadostwem walkę. Były w kuchni, prawie wszędzie, nawet odkryłam larwy w pokoju na podwieszanym suficie w oświetleniu...Byłam załamana. Wyrzuciliśmy całe jedzenie, jedliśmy tylko to co można trzymać w lodówce. Umyliśmy szafki octem, kupiliśmy zawieszki, czystość idealna, codziennie wynoszone były śmieci a one dalej latały. W nocy jak wchodziłam do kuchni były na ścianie, na suficie, tak po 2 sztuki. Doszło do tego, że ściągaliśmy szafki kuchenne i rozmontowaliśmy blat. Tam były kokony, pajęczynki. Były nawet za lodówką. Wszystko czyściliśmy octem z wodą. Gotowałam nawet wodę z octem i liściem laurowym żeby je odstraszyć. 3 dni był spokój. Potem patrzymy znowu lata jeden. Byłam tak załamana, że miałam już schizy. Średnio co godzinę wchodziłam do kuchni patrzyłam czy coś lata, oglądałam ściany. Nam się nie udało ich wytępić. Możliwe, że przylatywały od sąsiadów. W bloku mieszkali sami starsi ludzie. Nie wytrzymaliśmy i wyprowadziliśmy się z tego mieszkania.
emcia1692 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 12:54   #370
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Cytat:
Napisane przez emcia1692 Pokaż wiadomość
Miałam ten sam problem. Wprowadziłam się z chłopakiem do mieszkania, w którym wcześniej mieszkał starszy facet i miał straszny brud. Mieszkanie było fajne i w dobrej lokalizacji, więc je wzięliśmy. Wysprzątaliśmy na błysk. Po dwóch dniach w kuchni zauważyłam ćmy i larwy. Dowiedziałam się, że to mole spożywcze. Nienawidzę robactwa, zawsze mam czyste mieszkanie, sprzątam czasami co 3 dni. Zaczęliśmy z tym dziadostwem walkę. Były w kuchni, prawie wszędzie, nawet odkryłam larwy w pokoju na podwieszanym suficie w oświetleniu...Byłam załamana. Wyrzuciliśmy całe jedzenie, jedliśmy tylko to co można trzymać w lodówce. Umyliśmy szafki octem, kupiliśmy zawieszki, czystość idealna, codziennie wynoszone były śmieci a one dalej latały. W nocy jak wchodziłam do kuchni były na ścianie, na suficie, tak po 2 sztuki. Doszło do tego, że ściągaliśmy szafki kuchenne i rozmontowaliśmy blat. Tam były kokony, pajęczynki. Były nawet za lodówką. Wszystko czyściliśmy octem z wodą. Gotowałam nawet wodę z octem i liściem laurowym żeby je odstraszyć. 3 dni był spokój. Potem patrzymy znowu lata jeden. Byłam tak załamana, że miałam już schizy. Średnio co godzinę wchodziłam do kuchni patrzyłam czy coś lata, oglądałam ściany. Nam się nie udało ich wytępić. Możliwe, że przylatywały od sąsiadów. W bloku mieszkali sami starsi ludzie. Nie wytrzymaliśmy i wyprowadziliśmy się z tego mieszkania.
Brud tu nie ma nic do rzeczy. Można mieć czyste mieszkanie i przynieść jaja ze sklepu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 16:37   #371
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

emcia1692 walka z molami spożywczymi to przynajmniej pół roku, bo cykl życia może być bardzo długi, pewnie akurat trafiłaś na "wyż demograficzny" jak się co chwilę nowe pojawiały.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-20, 16:17   #372
emcia1692
Przyczajenie
 
Avatar emcia1692
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
emcia1692 walka z molami spożywczymi to przynajmniej pół roku, bo cykl życia może być bardzo długi, pewnie akurat trafiłaś na "wyż demograficzny" jak się co chwilę nowe pojawiały.
Możliwe, ale kosztowało mnie to tyle energii, że nie wytrzymałabym tam kolejnych 4 miesięcy. Gdyby to było moje mieszkanie to pewnie zamówiłabym specjalną firmę do zwalczania tego typu problemów

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Brud tu nie ma nic do rzeczy. Można mieć czyste mieszkanie i przynieść jaja ze sklepu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się, że można przynieść jaja ze sklepu, nawet często nieświadomie. Ale wydaje mi się jeśli ktoś ma w mieszkaniu brudno, w kuchni szczególnie to myślę, że można też je zaprosić np. od sąsiada jeśli sąsiad ma
emcia1692 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 15:54   #373
Aneksoza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Cytat:
Napisane przez pagus Pokaż wiadomość
Witam wszystkie koleżanki i kolegów.
Czytam wątek i tak sobie pomyślałem, że opiszę swoją sytuację.
Od 1,5 miesiąca walczymy z molami spożywczymi. Przewaliłem całą kuchnię i nic nie znalazłem. Dziś ok 1h temu zabiliśmy z żoną ok 15-20 moli spożywczych.
Nerwica mnie wzięła przeleciałem całą kuchnię i nic. Zero jakichkolwiek larw czy śladów po nich.
Powiem tak. Posiadam zieloną kratkę na mole spożywcze na szafkach w kuchni. Kratka ta umożliwia jedynie chyba lepsze ich zabijanie latają jakieś pijane.
Nie wyobrażam sobie użycia kapcia jak co niektórzy piszą mol zostawia świecące palmy na ścianach !!!!!
Mamy dwie przywieszki rajda feromonowe na mole spożywcze.
Jedną w szafce z makaronami, mąką ryżem itp.
Przez miesiąc znalazły się tam tylko 4 mole podejrzewam,że dlatego że ona tam wisi i je wabi czyli czysty przypadek.
Drugą przywieszkę mamy przy pochłaniaczu który połączony jest z zewnętrzną stroną budynku. Na przylepcu tym jest ze 30 moli.
Jutro wywalę tego przylepca
Wqrwi........ się dzisiaj ponieważ wczoraj spsikałem mieszkaniem rajdem na owady latające a dzisiaj makabra . Ale to nic
Ponieważ przywieszki rajda są feromonowe daję sobie odciąć palca że mole leciały z dworu. Idąc wieczorem wqrzony po fajki do sklepu dwa zabiłem na klatce schodowej.
Wziąłem RAJDA na owady latające popsikałem cały strych, piwnicę klatkę sobie podarowałem, żeby sąsiedzi nie szczekali.
Z własnych obserwacji zauważyłem, że mój problem z molami polega prawdopodobnie na problemie któregoś z sąsiadów. Nawet chyba wiem którego.
PROPONUJĘ
1. nie zawieszać przylepców rajda blisko okien i w miejscach w których jest przeciąg w mieszkaniu na 100% mole przylecą z dworu bądz z kratki wentylacyjnej.
2. Odciąć 1/3 przylepca i powiesić w szafce z jedzeniem.
3. Kupić rajda bądź inny aerozol na ustrojstwo i popsikać piwnice strychy klatki schodowe wszystko co się daa.
4. W kuchni bądź w pomieszczeniach gdzie najwięcej tego gówna się znajduje zamykać wieczorem okna u mnie mole najbardziej są aktywne gdy nadchodzi wieczór i się wychładza na dworze.
5.Swego czasu mieliśmy zwierzaka karmionego różnego rodzaju żarciem ze sklepów zoologicznych typu słonecznik orzeszki i inne ziarna. Trzymaliśmy to w szczelnych pojemnikach i na 5 zakupionych paczek w 4 zawsze były pajęczynki i larmy po dłuższym czasie leżakowania. Pani z zoologicznego tłumaczyła się hurtowniami i wilgocią.
I PAMIĘTAJCIE PANIE !! MOLE TO NIE KARALUCH TO NIE NASZA WINA ŻE SIĘ ZNALAZŁ W NASZYM DOMU. TRZYMAM ZA WSZYSTKICH KCIUKI ZA WALKĘ Z TYM USTROJSTWEM.
3-4 TYGODNIE BEZ MOLA NIE OZNACZA WYGRANEJ Z NIM WALKI JEŚLI SIEDZI GDZIEŚ U SĄSIADA BĄDŹ W PIWNICY.
Czytam to forum od początku, jako że walczę intensywnie z tymi małymi cholerami od ponad trzech miesięcy. W moim kochanym, nowym mieszkanku. Gdzie już przestałam gotować, a nawet jeść.
Cytowany powyżej post to póki co najlepszy z ponad 250 wcześniejszych, mam na myśli rady na końcu. (tyle, że zamiast ogarniczania otwierania okien obstawiam moskitierę).
Dodam 2 informacje, które są BARDZO WAŻNE, a jeszcze ich tu nie widziałam.

1. Mole się żywią wszystkim spożywczym. WSZYSTKIM. kasze, mąki, ryże, herbata, orzechy, przyprawy (poza liściem laurowym), sól, cukier, kawa, sucharki itd itp. Więc WSZYSTKO powinno być szczelnie zamykane, kiedy coś zaczyna sie dziać. Szczelnie = w słoikach lub lepiej hermetycznych pojemnikach. Nie plastikowych. nie workach. PRZYPRAWY TEŻ.

2. MOLE CZĘSTO PRZYNOSIMY ZE SKLEPÓW, WIĘC PROSTO PO ZAKUPACH ODPARZAJMY MAKARONY, KASZE, MĄKĘ. 110 stopni, kilkanaście minut w piekarniku. Albo jeśli nie chcemy stracić aromatu (przyprawy, herbata), włóżmy je do szczelnego pojemnika i monitorujmy przez ok. 3-4 miesięcy, czy nic się nie wykluło i nie robi kokona w złobieniach od zakrętki słoika.
Jedyną alternatywą dla dwóch powyższych opcji jest dla mnie lodówka.


Przezywam koszmar. trzymajcie za mnie kciuki.

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Akane Pokaż wiadomość
Mole z apteki - no, to już jest jakiś całkiem nowy poziom w temacie...
też się przeraziłam. To jedyne miejsce, do którego nie dotarły moje czystki w kilkumiesięcznej walce z molami.

Edytowane przez Aneksoza
Czas edycji: 2017-06-26 o 14:22
Aneksoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 09:15   #374
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Ja teraz chyba przeżywam kolejny najazd moli, ale wygląda na to że od sąsiadów. Zauważyłam że kratka wentylacyjna jest częściowo uchylona (poluzowały się śrubki). No a w jedzeniu nie ma od dawna śladów moli, no i całą potencjalną pożywkę mam od dawna pakowaną w szczelne pojemniki.

Aneksoza nie do końca się zgadza to co podajesz. Mole nie jedzą wszystkiego, nigdy nie miałam ich w ryżu, makaronie, soli czy cukrze. W mące tylko razowej. Najchętniej zjadają orzechy, słonecznik, kaszę.

Odparzanie zakupów uważam za przesadną obsesję, po prostu należy robić zakupy tak aby nie trzymać jedzenia po 3-4 miesiące, no i starać się mieć wszystko w szczelnych opakowaniach.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-28, 09:41   #375
Aneksoza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Ja teraz chyba przeżywam kolejny najazd moli, ale wygląda na to że od sąsiadów. Zauważyłam że kratka wentylacyjna jest częściowo uchylona (poluzowały się śrubki). No a w jedzeniu nie ma od dawna śladów moli, no i całą potencjalną pożywkę mam od dawna pakowaną w szczelne pojemniki.

Aneksoza nie do końca się zgadza to co podajesz. Mole nie jedzą wszystkiego, nigdy nie miałam ich w ryżu, makaronie, soli czy cukrze. W mące tylko razowej. Najchętniej zjadają orzechy, słonecznik, kaszę.

Odparzanie zakupów uważam za przesadną obsesję, po prostu należy robić zakupy tak aby nie trzymać jedzenia po 3-4 miesiące, no i starać się mieć wszystko w szczelnych opakowaniach.
no widzisz, ja je miałam w mące pszennej, makaronie (w słoiku!) i przyprawie uniwersalnej (m.in. sól). Widziałaś, że niektóre dziewczyny nawet w lekach albo (martwe, ale jednak) w proszku do prania... Jak widać, różne rzeczy wsuwają mole, a jak im brakuje słonecznika czy orzechów to i solą nie pogardzą.

Nie zgadzam się też, że wyparzanie rzeczy to przesada. Sama widziałam mole latające w supermarkecie, więc naturalne jest, że część kupionej żywności zawiera ich jaja. A zjedzenie jej wcześniej niż w ciągu 3 miesięcy nie spowoduje, że nagle one znikną; spowoduje jedynie tyle, że możesz jeść niewidoczne jaja czy larwy, a nie motyle. Wyparzanie w najgorszym razie powstrzyma ich rozwój. Nie rozumiem więc tej argumentacji.

Poza tym po tym, jaką traumę przeżywam z tym cholerstwem, żadne środki nie wydają mi się przesadne
Aneksoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-28, 10:01   #376
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Cytat:
Napisane przez Aneksoza Pokaż wiadomość
no widzisz, ja je miałam w mące pszennej, makaronie (w słoiku!) i przyprawie uniwersalnej (m.in. sól). Widziałaś, że niektóre dziewczyny nawet w lekach albo (martwe, ale jednak) w proszku do prania... Jak widać, różne rzeczy wsuwają mole, a jak im brakuje słonecznika czy orzechów to i solą nie pogardzą.

Nie zgadzam się też, że wyparzanie rzeczy to przesada. Sama widziałam mole latające w supermarkecie, więc naturalne jest, że część kupionej żywności zawiera ich jaja. A zjedzenie jej wcześniej niż w ciągu 3 miesięcy nie spowoduje, że nagle one znikną; spowoduje jedynie tyle, że możesz jeść niewidoczne jaja czy larwy, a nie motyle. Wyparzanie w najgorszym razie powstrzyma ich rozwój. Nie rozumiem więc tej argumentacji.

Poza tym po tym, jaką traumę przeżywam z tym cholerstwem, żadne środki nie wydają mi się przesadne
Tylko patrz na to, że jest różnica w tym czy one sobie zrobiła gdzieś kokon żeby się przepoczwarzyć, czy zrobiły sobie stołówkę. Jeśli widzisz motyle czy kokony, a nie gąsienice, to wcale daną rzeczą się nie żywiły, bo wiesz solą nie da się najeść. Ja się nie upieram że na pewno nie zjedzą mąki czy ryżu, ale u mnie nigdy nie jadły. A walczę z tą zarazą już wiele lat, gdy mi się już wydaje że się cholerstwa pozbyłam, to ono znowu wraca (teraz wygląda na to że od dawna sąsiedzi mnie zaopatrują). Przerabiałam już naprawdę różne sytuacje i byłam na skraju załamania, więc wiem jak te robaczki potrafią dać w kość, mimo wszystko uważam że wyparzanie jest przesadą, lepiej energie przeznaczyć na inne sposoby walki. Czy zjesz martwe czy żywe jaja, to w zasadzie bez różnicy, po prostu rozsądniej jest nie robić zapasów jedzenia i zjadać na tyle szybko, aby cykl rozwoju się nie zamknął, niż trzymać miesiącami i obserwować co się dzieje.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 19:13   #377
midka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 10
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Odświeżam temat otóż w kuchni mam mole od pół roku walczę z nimi ale to syzyfowa praca. Wyrzuciłam wszystko co było tylko możliwe nakleiłam feromonowe kępce Raid i nic się nie przykleja a mole fruwają po kuchni i je eksterminuje za szafki i szafek nie zdejmę bo tam nie ma jedzenia i są ciężkie. Jakieś jeszcze rady macie? Bo już jestem bezsilna
midka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 16:22   #378
midka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 10
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Do szczelin między ściana a szafka nie dojdę są za wąskie help!. Sądzę że tam siedzą ale nie wejdę tam bo oznaczałoby to demontaż całej kuchni. Przejechałam gdzie mogłam octem. Tylko w jednym miejscu łapią się na lepce. Przejrzałam w tym miejscu szafki nie ma żadnych sypkich produktów. Wpieprzają drewno?! bo szafki są drewniane i stare.
midka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 09:02   #379
Aneksoza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Nie najedzą się drewnem zrobiłabym tak:
1. kup spray, który zabija ta cholerstwo i psikaj tak daleko, jak się da
2. zabezpiecz WSZYSTKO, co by mogło je interesować w słoikach albo pojemnikach z uszczelką albo w lodówce (łącznie z przyprawami, herbatą i lekami...)
3. posprzątaj dokładnie wszystkie miejsca, gdzie moga być okruszki, resztki jedzenia - za sofą, chlebak, worek w odkurzaczu
4. poczekaj.


Jak naprawdę nie będą miały co jeść, po prostu padną. Ale mogą się żywić czymś, czego jeszcze nie namierzyłaś.


Ja na ten moment wygrałam walkę, a może i wojnę. Nie widziałam mola od ponad 5 miesięcy. Ale nadal zachowuję ostrożność.


Powodzenia
Aneksoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-04, 12:37   #380
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Nie wiedziałam, że są jakieś spraye na to cholerstwo, choć osobiście bym nie użyła takiego preparatu w kuchni, bo zupełnie obojętny dla zdrowia raczej nie jest, a trudno by było idealnie jedzenie zabezpieczyć.


Wiadomo podstawą jest zapakowanie wszystkiego co mole mogą mieć ochotę zjeść w szczelne opakowania. Najlepiej kupić sobie jakieś ładne pojemniki, tak żeby to nie było rozwiązanie czasowe, tylko stałe. Bo jeśli raz mole do domu przynieśliśmy, to możliwe, że przyniesiemy znowu.
Następnie uzbroić się w cierpliwość, bo gąsienice dobrze się kryją w celu przepoczwarzenia i mogą się pojawić jako owad wiele miesięcy później (niestety 5 miesięcy może nie być wystarczającym okresem aby ogłosić sukces, zwłaszcza jak to były zimowe miesiące). My musimy zadbać, żeby owady nie miały gdzie złożyć jaj i cykl się przerwał.



Plastry przyciągają feromonami, więc tylko jedną płeć, może to co lata, to ta druga płać której lep nie przyciąga.



Polecam też założenie kratek wentylacyjnych z siatką, bo ja mam wrażenie, że u mnie pojawiały się mole od sąsiadów.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 10:30   #381
midka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 10
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Jak nazywa się ten spray? I gdzie go kupić?
midka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 10:02   #382
midka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 10
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

To spray na owady latające? Czy specjalistyczny na mole spożywcze?
midka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 22:08   #383
midka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 10
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

U mnie problem polega na tym ze wszystko co było możliwe wyrzuciłam a dalej je mam. Dzisiaj wieczorem ubiłam jednego i już nie mam pojęcia gdzie mogą być. Mam takie myśli ze może gdzieś za szafkami są- ale nie dojdę tam bo sa bardzo wąskie szczeliny ewentualnie sprayem przejechać. Nie mam już pomysłu i jestem molami znerwicowana do tego stopnia ze muszę leki na uspokojenie brać. Mam schizy ze tego nie opanuje i będzie plaga.
midka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 07:49   #384
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Midka to zupełnie normalne. Taki ich cykl, najpierw gąsienica się najada, a następnie przechodzi sobie gdzieś w ustronne miejsce i przekształca w motylka. Tak więc nawet gdy wywaliłaś jedzenie to wywaliłaś tylko te gąsienice które były na etapie stołówkowania się, teraz musisz przeczekać okres przepoczwarzania i jeśli nie uda im się znaleźć u Ciebie pokarmów w których złożą jaja, to powinnaś osiągnąć sukces.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-17, 19:11   #385
midka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 10
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Ja już nie wiem gdzie szukać ich gniazda łapią się na lepce w miejscach w których nie ma jedzenia np w szafce z ręcznikami do wycierania szkła a na gorze szafki na lepce naliczyłam ich 8 przyklejonych i tez tam nie ma jedzenia. Nie wiem już co robić help!
midka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 10:00   #386
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

No przecież napisałam, one się przepoczwarzają w ustronnych miejscach i jedzenie tam niepotrzebne, trudno też mówić o gniazdach, po prostu losowo trafiają tam gdzie jest spokój.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 15:13   #387
midka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 10
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Wiem mówiłaś ale ja już dostaje jobla przez te paskudny boje się ich😖😖 ciagle są i wyplenić je to zgroza. Nie wiem ile to jeszcze potrwa.

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Wiem pisałaś ale już jobla przez te paskudy dostaje
midka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 08:11   #388
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Niestety musisz się uzbroić w cierpliwość, bo to strasznie upierdliwe dziadostwo.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-23, 17:13   #389
midka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 10
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

Walczę z molami od czerwca ubiegłego roku i pozbyć się tego nie mogę😞😞
midka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 14:48   #390
RenOs
Przyczajenie
 
Avatar RenOs
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 12
Dot.: Mole, wszędzie mam mole!!!

U siebie profilaktycznie i u mojej mamy (gdzie mole zagnieździły się swego czasu na całego) zastosowałam zabezpieczenia antymolowe w postaci:
1. ćwiartki pomarańczy nabite goździkami w szafkach z jedzeniem i przyprawami,
2. liście laurowe w pojemnikach z kaszami, ryżami etc.

W temacie samej walki ze szkodnikami, po za myciem szafek, myśmy jeszcze wstawiały garnek z gorącą wodą z octem i trzymałyśmy kilka minut. Zapach mało przyjemny, ale przynajmniej udało nam się wykurzyć te mole, które się próbowały ukryć.

Za szafkami też trzymamy liście laurowe, żeby tam się nie chowały.

Powodzenia w tej nierównej walce!
__________________
„Byłem chory, a dziś jeszcze nie piłem kawy. Nie może pan ode mnie oczekiwać dowcipu wysokiej klasy.”
Raymond Chandler, Żegnaj, laleczko

-------
Mój ulubiony sklep z ekspresami i akcesoriami.
Uzależniona od zakupów : D
RenOs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-21 12:59:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.