Mamusie kwietniowe 2022 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-11, 15:32   #391
pequenininha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 63
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Mnie nigdy nic nie boli. A próg bólu mam zerowy. Boli mnie nawet zmiana gumek w aparacie ortodontycznym i też lecą mi łzy. Zmartwiłabym się...
pequenininha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-11, 17:39   #392
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
No właśnie dla mnie też to było dziwne. Mam tak od 2 ostatnich wizyt, a wcześniejsze były u tego samego lekarza. To co, wciska mi kity? Lekarz mówił też, że wziernik daje coraz więszy. Jestem też "nierozciągnięta", także ewentualnie może to przez ten większy wziernik.
Nie wydaje mi się, żeby specjalnie sprawiał Ci ból 🤔 Ale jak cię to niepokoi i stresujesz się przed wizytami to znajdź innego lekarza i zobaczysz czy to on był taki niedelikatny czy taka Twoja natura

Jak tam minął dzień wolny dziewczyny?
My przez ostatni tydzień na kwarantannie także bez rewelacji... Z pozytywnych rzeczy zaczęłam od kilku dni czuć regularne ruchy maleństwa 😊
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-11, 19:54   #393
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie mi proszę czy w czasie ciąży badanie ginekologiczne może być bolesne? Lekarz mi powiedział, że w ciąży pochwa jest opuchnięta i stąd bolesność. Poza tym używa coraz większego wziernika. Ale czy aż tak może boleć? Miałyście coś takiego na niezaawansowanym etapie ciąży? Mi poszły łzy, bolało bardzo i teraz stresuje się przed kolejnymi wizytami...
Mnie nigdy nie bolało, może dyskomfort ale na pewno nie ból, a ja to raczej wrażliwiec Może spróbuj u innego lekarza czy będą podobne odczucia?

Ja jeszcze czekam na ruchy, no i na kolejną wizytę za tydzień, żeby zaglądnąć do malutkiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-11, 19:59   #394
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Mnie się zdarzylo, że usg dopochwowe bolało. Nie był to jakiś okropny bol, ale odczuwalny. A na fotelu w poprzedniej ciąży tez odczuwałam delikatny dyskomfort, ale nie na tyle by nazwać to silnym bólem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-12, 06:36   #395
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
Mnie nigdy nie bolało, może dyskomfort ale na pewno nie ból, a ja to raczej wrażliwiec Może spróbuj u innego lekarza czy będą podobne odczucia?

Ja jeszcze czekam na ruchy, no i na kolejną wizytę za tydzień, żeby zaglądnąć do malutkiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo to wizytujemy razem ☺️ Ja mam wrażenie, że dopiero co byłam na wizycie, a tu już następna... I to będzie już 20 tydzień 😱
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-12, 12:04   #396
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Mnie usg dopochwowe ostatnio o dziwo nie boli (mam na każdej wizycie), jedynie problem jest przy badaniu ginekologicznym. To też mnie zastanawia. Zapewne pójdę do innego lekarza żeby sprawdzić jak tam będzie Nie wiem, może kobitka używa za dużego wziernika albo jest niedelikatna.

Felliciti to słabo, że macie kwarantannę. Jednak myślę, że najważniejsze że nie złapaliście nic.
Wczoraj miałam słabszy dzień - przespałam/przeleżałam większość, bo ostatnio mam nawrót mdłości :/ Cieszyłam się, że wreszcie zaczynam więcej jeść i przytyłam "aż" 1kg od początku ciąży, a teraz zapowiada się, że chyba nici z częstszego jedzenia
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-12, 13:15   #397
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Mnie usg dopochwowe ostatnio o dziwo nie boli (mam na każdej wizycie), jedynie problem jest przy badaniu ginekologicznym. To też mnie zastanawia. Zapewne pójdę do innego lekarza żeby sprawdzić jak tam będzie Nie wiem, może kobitka używa za dużego wziernika albo jest niedelikatna.

Felliciti to słabo, że macie kwarantannę. Jednak myślę, że najważniejsze że nie złapaliście nic.
Wczoraj miałam słabszy dzień - przespałam/przeleżałam większość, bo ostatnio mam nawrót mdłości :/ Cieszyłam się, że wreszcie zaczynam więcej jeść i przytyłam "aż" 1kg od początku ciąży, a teraz zapowiada się, że chyba nici z częstszego jedzenia
To tak jak u mnie. Jak już myślę, że jest lepiej to od razu bobas sprowadza mnie na ziemię u mnie 0.5 kg na plusie. Z synem przytyłam prawie 20 kg, mam nadzieję, że teraz waga nagle nie poszybuje w górę

Ja wizytę mam 25 listopada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-13, 15:27   #398
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość

Felliciti to słabo, że macie kwarantannę. Jednak myślę, że najważniejsze że nie złapaliście nic.
Wczoraj miałam słabszy dzień - przespałam/przeleżałam większość, bo ostatnio mam nawrót mdłości :/ Cieszyłam się, że wreszcie zaczynam więcej jeść i przytyłam "aż" 1kg od początku ciąży, a teraz zapowiada się, że chyba nici z częstszego jedzenia
Na szczęście już po kwarantannie.
Też mam nieraz takie dni, ostatnie 2 takie były, dzisiaj prawie zwróciłam obiad 😢 Cieszę się na poniedziałek, bo wszystko wróci do normy, ja lubię tą swoją rutynę, a ostatnie dni były.. hmm kompletnie inne 🙈

Też Wam tak czas ucieka przez palce? Aplikacja mi pokazuje, że to już 20 tydzień 😱 Kupujecie już rzeczy wyprawkowe? Ja muszę powoli o tym myśleć, bo jak kupię później wszystko naraz to się nie wypłacę
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 15:53   #399
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
Na szczęście już po kwarantannie.
Też mam nieraz takie dni, ostatnie 2 takie były, dzisiaj prawie zwróciłam obiad Cieszę się na poniedziałek, bo wszystko wróci do normy, ja lubię tą swoją rutynę, a ostatnie dni były.. hmm kompletnie inne

Też Wam tak czas ucieka przez palce? Aplikacja mi pokazuje, że to już 20 tydzień Kupujecie już rzeczy wyprawkowe? Ja muszę powoli o tym myśleć, bo jak kupię później wszystko naraz to się nie wypłacę
Trochę rzeczy mam po synku, a z ubrankami się wstrzymuje do potwierdzenia płci. Póki co kupilam kołyskę, butelkę do karmienia i chustę. I jakieś pierdoły, gdy poniosła mnie chwila chcialabym juz ruszyć całkiem żeby rozłożyć wydatki, a tak naprawdę nawet listy nie zrobiłam 🤣

Mnie też tak czas leci. W ogóle jakoś nie przeżywam tej ciąży tak jak pierwszej, leci migiem a ja czuję się całkiem niegotowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 16:38   #400
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Trochę rzeczy mam po synku, a z ubrankami się wstrzymuje do potwierdzenia płci. Póki co kupilam kołyskę, butelkę do karmienia i chustę. I jakieś pierdoły, gdy poniosła mnie chwila chcialabym juz ruszyć całkiem żeby rozłożyć wydatki, a tak naprawdę nawet listy nie zrobiłam ��

Mnie też tak czas leci. W ogóle jakoś nie przeżywam tej ciąży tak jak pierwszej, leci migiem a ja czuję się całkiem niegotowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Drugiej też tak nie przeżywałam jak pierwszej, ale jednak było podekscytowanie, porównywanie itp. Teraz to zupełnie nie to samo, nie ma czasu o tym myśleć ��
Mi jedynie co zostało to też chusta i poducha do karmienia. I to co młodsza jeszcze używa, czyli łóżeczko, przewijak, wózek.
Ostatnio koleżanka której oddałam wszystkie ciuszki odezwała się do mnie z gratulacjami i napisała, że odda mi wszystko. Kurczę wiadomo, że się przyda, ale głupio mi to teraz wziąć spowrotem... Nic za to nie chciałam, ale wiadomo, że coś małym kupiła, dostałam też bon dla siebie. To żadna bliska koleżanka, bardziej siostra kolegi. Co byście zrobiły?
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 16:53   #401
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
Drugiej też tak nie przeżywałam jak pierwszej, ale jednak było podekscytowanie, porównywanie itp. Teraz to zupełnie nie to samo, nie ma czasu o tym myśleć ��
Mi jedynie co zostało to też chusta i poducha do karmienia. I to co młodsza jeszcze używa, czyli łóżeczko, przewijak, wózek.
Ostatnio koleżanka której oddałam wszystkie ciuszki odezwała się do mnie z gratulacjami i napisała, że odda mi wszystko. Kurczę wiadomo, że się przyda, ale głupio mi to teraz wziąć spowrotem... Nic za to nie chciałam, ale wiadomo, że coś małym kupiła, dostałam też bon dla siebie. To żadna bliska koleżanka, bardziej siostra kolegi. Co byście zrobiły?
Jeżeli to pierwotnie byly twoje ciuszki to chyba nic bym nie dawała. A jeśli dorzuca jakieś swoje to jakieś drobiazgi dla dzieciaków i coś słodkiego dla mamy.

Ja się wstrzymuje od podawania ubrań jedno drugiemu. Nie chciałam od nikogo brać bo zawsze się boję zniszczeń bo mi później głupio. Jednak swoje to swoje i przynajmniej mam radość z kupowania przy synku mieliśmy dużo ubran które nam nie przypasowały. Teraz mam już ulubione kroje i firmy to po prostu dokupię dla malucha czego mi tam będzie brakować. Na pewno początkowy rozmiar 50 musze dokupić bo synek z 56 wylatywał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-13, 18:04   #402
pequenininha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 63
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Ja kupiłam bodziaka i śpiocha po jednej sztuce tak żeby nie było że zupełnie nic nie ma dedykowanego dla siebie ten bobas... Tak to wszystko mam po synach... Dokupię tylko kolejna komodę do tych co dzieciaki już mają w pokoju i wypadałoby kupić nowe butelki. No i porodowy ekipunek zostanie i poporodowy. O i smoczek taki najmniejszy ale to za pół roku czy ile nam jeszcze zostało... Co ma stać i czekać na zapas
Dni wolne tutaj są takie same jak niewolne kiedy dzieci są w domu :p brojenie i brojenie cały czas ;-)

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
Drugiej też tak nie przeżywałam jak pierwszej, ale jednak było podekscytowanie, porównywanie itp. Teraz to zupełnie nie to samo, nie ma czasu o tym myśleć ��
Mi jedynie co zostało to też chusta i poducha do karmienia. I to co młodsza jeszcze używa, czyli łóżeczko, przewijak, wózek.
Ostatnio koleżanka której oddałam wszystkie ciuszki odezwała się do mnie z gratulacjami i napisała, że odda mi wszystko. Kurczę wiadomo, że się przyda, ale głupio mi to teraz wziąć spowrotem... Nic za to nie chciałam, ale wiadomo, że coś małym kupiła, dostałam też bon dla siebie. To żadna bliska koleżanka, bardziej siostra kolegi. Co byście zrobiły?

A ona już ich użyła? Czy nie zdążyła? Jak użyła to chętnie bym wzięła z powrotem bez jakichś wyrzutów. Jak nie zdążyła to zależy od ciebie

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

I dla mnie ciuchy to rzeczy użytkowe. Dając wiem że mogą ulec zniszczeniu i nie oczekuje zwrotu. Biorąc wiem że dawca ma ten sam stosunek. Jeśli jest coś lepszego np merino to po prostu mówię że chętnie wezmę z powrotem jak wyrośnie. Ale wiadomo że jak przybędzie dziurka czy plama to nie będę rozpaczać. I tak 95% ciuchow moich dzieciaków to używki które nie są warte więcej niż parę groszy czy złotych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pequenininha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-13, 19:26   #403
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Ja jej dałam te ciuszki z myślą, że więcej dzieci mieć nie będziemy, przynajmniej nie w najbliższej przyszłości. Sama jej to powiedziałam i nawet pytała czy może je puścić dalej, ja nie widziałam problemu. Ale widocznie jeszcze tego nie zrobiła, nie wiem 😬 Jej córeczka już pewnie z większości wyrosła chociaż co jakiś czas jej podrzucałam coraz większe rozmiary po mojej młodszej, bo mieszka obok w bloku.
Jak się okaże syn to nie będzie problemu A jak córka to wtedy będę myśleć
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 10:32   #404
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

A mnie dziś karetka zabrała do szpitala bo mam covid ((

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 11:04   #405
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;88993573]A mnie dziś karetka zabrała do szpitala bo mam covid ((

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Kochana, a dlaczego karetką do szpitala? Masz objawy czy ze względu na to, że jesteś w ciąży?
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 13:53   #406
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
Kochana, a dlaczego karetką do szpitala? Masz objawy czy ze względu na to, że jesteś w ciąży?
Dostałam skurczy i zabrali mnie z diagnozą "poronienie zagrażające"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 18:14   #407
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;88993845]Dostałam skurczy i zabrali mnie z diagnozą "poronienie zagrażające"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ojej, trzymam kciuki by wszystko skończyło się dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 19:30   #408
kedziorka09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 10
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Puk, puk, można dołączyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kedziorka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-14, 21:44   #409
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
Na szczęście już po kwarantannie.
Też mam nieraz takie dni, ostatnie 2 takie były, dzisiaj prawie zwróciłam obiad Cieszę się na poniedziałek, bo wszystko wróci do normy, ja lubię tą swoją rutynę, a ostatnie dni były.. hmm kompletnie inne

Też Wam tak czas ucieka przez palce? Aplikacja mi pokazuje, że to już 20 tydzień Kupujecie już rzeczy wyprawkowe? Ja muszę powoli o tym myśleć, bo jak kupię później wszystko naraz to się nie wypłacę
Ja zaczęłam wyprawkę, jak coś mi wpadnie w oko to kupuję przy synku miałam wszystko od siostry i kupiłam przez pierwszy rok dosłownie kilka ubranek. Teraz mam większą radochę, wiem jakiego typu ubranka nam się sprawdziły i takich szukam. No i na 56 miałam tylko ze dwa bodziaki, ubieraliśmy 62 i trochę podwijalismy, ale słabe to było.
[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;88993845]Dostałam skurczy i zabrali mnie z diagnozą "poronienie zagrażające"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Jak się teraz czujesz? Zatrzymali Cię w szpitalu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
Napisane przez kedziorka09 Pokaż wiadomość
Puk, puk, można dołączyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-15, 06:45   #410
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;88993845]Dostałam skurczy i zabrali mnie z diagnozą "poronienie zagrażające"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Proszę daj znać co i jak Dużo zdrowia dla ciebie i maleństwa!

Cytat:
Napisane przez kedziorka09 Pokaż wiadomość
Puk, puk, można dołączyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witaj
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 11:16   #411
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Hej dziewczyny, dziękuję za zainteresowanie W szpitalu na szczęście mnie nie zatrzymali. Zrobili USG przez powłoki brzuszne i drugi raz dopochwowe plus badanie ginekologiczne. Synek jakby nie zdawał sobie sprawy z tego co się dzieje bo wesoło machał sobie rękami. Jak go zobaczyłam to cały stres puścił Szyjka macicy bez rozwarcia, skurcze ustały ale na wszelki wypadek dostałam lek na podtrzymanie ciąży z zaleceniem że jeżeli sytuacja się powtórzy mam od razu jechać do szpitala to przyjmą mnie na patologie ciąży. Niestety covid ma to do siebie że na rozwój dziecka nie wpływa ale może doprowadzić do poronienia lub przedwczesnego porodu stąd lekarz tak ostrożnie podszedł do tematu. Do 23 listopada jestem na domowej kwarantanne więc z syneczkiem odpoczywamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Czas edycji: 2021-11-15 o 11:18
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 16:31   #412
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez kedziorka09 Pokaż wiadomość
Puk, puk, można dołączyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witaj. Powiesz cos więcej o sobie? Na kiedy masz termin? [1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;88995129]Hej dziewczyny, dziękuję za zainteresowanie W szpitalu na szczęście mnie nie zatrzymali. Zrobili USG przez powłoki brzuszne i drugi raz dopochwowe plus badanie ginekologiczne. Synek jakby nie zdawał sobie sprawy z tego co się dzieje bo wesoło machał sobie rękami. Jak go zobaczyłam to cały stres puścił Szyjka macicy bez rozwarcia, skurcze ustały ale na wszelki wypadek dostałam lek na podtrzymanie ciąży z zaleceniem że jeżeli sytuacja się powtórzy mam od razu jechać do szpitala to przyjmą mnie na patologie ciąży. Niestety covid ma to do siebie że na rozwój dziecka nie wpływa ale może doprowadzić do poronienia lub przedwczesnego porodu stąd lekarz tak ostrożnie podszedł do tematu. Do 23 listopada jestem na domowej kwarantanne więc z syneczkiem odpoczywamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Całe szczęście, że wszystko w porządku. Ale fakt, lepiej dmuchać na zimne.


Muszę się pochwalić, że coraz lepiej czuję ruchy bobasa. Boksuje, że szok od razu czlowiek jakiś spokojniejszy się czuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 16:42   #413
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Taka_ona życzę zdrówka dla ciebie i maluszka.

Dziewczyny, byłam u innego ginekologa bo nie dawał mi spokoju ten duży ból podczas badania ginekologicznego na dwóch ostatnich wizytach. Na tej wizycie było zdecydowanie lepiej w kwestiach bólowych, także ewidentnie moja lekarz coś robi nie tak.

Chyba będę zmieniać lekarza prowadzącego - macie z tym doświadczenia? Czy potrzebuję jakiś dokumentów oprócz karty ciąży? U obecnego mam założoną kartę, ale zapewne to dla nich jest tylko.
Muszę/wypada poinformować lekarza, że nie będę już do niego chodzić? Niezbyt mam na to ochotę, bo pewnie będzie dopytywać dlaczego
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 16:51   #414
paninowakowa
Zakorzenienie
 
Avatar paninowakowa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3 729
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Taka_ona życzę zdrówka Tobie i małemu, odpoczywajcie ile się da

Juli_Juli chyba Twoja karta ciąży wystarczy nowemu ginekologowi, no i komplet dotychczasowych badań ja bym byłego lekarza w ogóle w to nie mieszała, po prostu odmów następna wizytę.

Dziewczyny, ja ostatnio mam jakieś głupie schizy.... Przez tą sytuację z Pszczyny i przez różne fora - zapisałam się do grupy na Facebooku, gdzie ostatnio non stop wyskakują mi posty o dziewczynach, które straciły z dnia na dzień ciąże.. Boję się czy z moją fasolka wszystko jest ok
.. Aktualnie jestem w 17+4, póki co nie czuję ruchów, wiem że pierwsza ciąża to moge zacząć czuć później.. Następna wizyta u gina 2 grudnia.
Powiedzcie, nie potrzebnie się nakręcam? Nie mam żadnych objawów, plamień.. Boję się że pójdę na wizytę i okaże się że np serduszko przestało bić :-/
Nie chce panikować i jechać na IP.. Chyba muszę się odciąć od czytania w necie na temat poronień :-/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
paninowakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 17:06   #415
kedziorka09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 10
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Witaj. Powiesz cos więcej o sobie? Na kiedy masz termin? Całe szczęście, że wszystko w porządku. Ale fakt, lepiej dmuchać na zimne.


Muszę się pochwalić, że coraz lepiej czuję ruchy bobasa. Boksuje, że szok od razu czlowiek jakiś spokojniejszy się czuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pierwsza ciąża, wszystko takie nieznane...
Termin z om na 24 kwietnia, z badań prenatalnych wychodziło na 21go. Dzisiaj 17+1.
We środę mam wizytę u swojego ginekologa. Może będę trochę spokojniejsza bo chwilami też schizuję, czy wszystko oki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kedziorka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 17:29   #416
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Taka_ona życzę zdrówka Tobie i małemu, odpoczywajcie ile się da

Juli_Juli chyba Twoja karta ciąży wystarczy nowemu ginekologowi, no i komplet dotychczasowych badań ja bym byłego lekarza w ogóle w to nie mieszała, po prostu odmów następna wizytę.

Dziewczyny, ja ostatnio mam jakieś głupie schizy.... Przez tą sytuację z Pszczyny i przez różne fora - zapisałam się do grupy na Facebooku, gdzie ostatnio non stop wyskakują mi posty o dziewczynach, które straciły z dnia na dzień ciąże.. Boję się czy z moją fasolka wszystko jest ok
.. Aktualnie jestem w 17+4, póki co nie czuję ruchów, wiem że pierwsza ciąża to moge zacząć czuć później.. Następna wizyta u gina 2 grudnia.
Powiedzcie, nie potrzebnie się nakręcam? Nie mam żadnych objawów, plamień.. Boję się że pójdę na wizytę i okaże się że np serduszko przestało bić :-/
Nie chce panikować i jechać na IP.. Chyba muszę się odciąć od czytania w necie na temat poronień :-/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mysle, że przestan czytać i się zadręczać. W badaniach prenatalnych wyszło ci wszystko ok? Jesli nie masz żadnych plamień, skurczy i choroby to raczej nie ma co schizowac, choć w pełni cie rozumiem. Jeszcze chwila i powinnaś poczuć ruchy, wtedy powinno być trochę lżej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 18:30   #417
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Taka_ona życzę zdrówka Tobie i małemu, odpoczywajcie ile się da

Juli_Juli chyba Twoja karta ciąży wystarczy nowemu ginekologowi, no i komplet dotychczasowych badań ja bym byłego lekarza w ogóle w to nie mieszała, po prostu odmów następna wizytę.

Dziewczyny, ja ostatnio mam jakieś głupie schizy.... Przez tą sytuację z Pszczyny i przez różne fora - zapisałam się do grupy na Facebooku, gdzie ostatnio non stop wyskakują mi posty o dziewczynach, które straciły z dnia na dzień ciąże.. Boję się czy z moją fasolka wszystko jest ok
.. Aktualnie jestem w 17+4, póki co nie czuję ruchów, wiem że pierwsza ciąża to moge zacząć czuć później.. Następna wizyta u gina 2 grudnia.
Powiedzcie, nie potrzebnie się nakręcam? Nie mam żadnych objawów, plamień.. Boję się że pójdę na wizytę i okaże się że np serduszko przestało bić :-/
Nie chce panikować i jechać na IP.. Chyba muszę się odciąć od czytania w necie na temat poronień :-/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dzisiaj 17+1 i też jeszcze czekam na ruchy.
Jeśli nie ma żadnych niepokojących objawów, to odradziłabym raczej jazdę na IP, bo duża szansa że będziesz dłuuugo czekać, a wiadomo, im krócej w placówkach tym lepiej.. jeśli coś Cię niepokoi może lepiej umówić się na usg i podglądnąć malucha?
A pewnie, że lepiej dla maluszka jak zrobisz coś, co sprawi Ci przyjemność i pozytywnie nastroi zamiast czytać o niepowodzeniach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 18:43   #418
paninowakowa
Zakorzenienie
 
Avatar paninowakowa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3 729
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Z tą IP to taka ostateczność, nie chce też nie potrzebnie panikowć, ale wiecie jak jest

Mąż też mi mówi że wszystko ok - to jest wieczny optymista

Ja mam dziś jakiś nadmiar energii, chyba pierwszy raz od początku ciąży aż tak mi się chce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
paninowakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 18:49   #419
pequenininha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 63
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Spokojnie. Ja czuję ruchy może od tygodnia a to moja trzecia ciąża. To normalne że ich nie czujesz. Nie ma co się tym stresować. Stanem prawnym:bezprawnym w naszym kraju owszem powinnyśmy się przejmować. Pamiętaj że gdyby coś zaczęło się dziać to w internetach jest masa ludzi gotowa pomóc.
Nawet gdybyś zaczęła krwawić to znowu - nie stresuj się. To może nie jest normalne ale bardzo częste. Ja krwawiłam w obu ciazach. W tej jeszcze nie. Wtedy jedziesz do szpitala, tam cie badają i ewentualnie zostawiają na dwa dni na obserwacji, dają leki na wszelki wypadek i zwykle dalej wszystko jest ok. A jak badania są ok i nie dzieje się zupełnie nic to nie ma co się martwić na zapas! Statystycznie wszystko pójdzie zgodnie z planem

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Taka_ona życzę zdrówka dla ciebie i maluszka.

Dziewczyny, byłam u innego ginekologa bo nie dawał mi spokoju ten duży ból podczas badania ginekologicznego na dwóch ostatnich wizytach. Na tej wizycie było zdecydowanie lepiej w kwestiach bólowych, także ewidentnie moja lekarz coś robi nie tak.

Chyba będę zmieniać lekarza prowadzącego - macie z tym doświadczenia? Czy potrzebuję jakiś dokumentów oprócz karty ciąży? U obecnego mam założoną kartę, ale zapewne to dla nich jest tylko.
Muszę/wypada poinformować lekarza, że nie będę już do niego chodzić? Niezbyt mam na to ochotę, bo pewnie będzie dopytywać dlaczego

Karta ciąży chyba jest twoja a nie lekarza więc po prostu weź dokumenty które masz i na następne wizyty zapis się u nowego. Myślę że nie powinno być problemu

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;88993845]Dostałam skurczy i zabrali mnie z diagnozą "poronienie zagrażające"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Mam nadzieję że będziesz się czuła coraz lepiej!
Mnie dziś rozłożyło jakieś choróbsko. Covid to to nie jest ale i tak słabo :-( co tydzień coś. Jeden w domu nie zdąży wyzdrowieć już dwoje innych choruje... Wyjechałoby się do ciepłych krajów...

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez kedziorka09 Pokaż wiadomość
Puk, puk, można dołączyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Cześć! Pewnie! Jak się czujesz?
pequenininha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-15, 19:05   #420
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Witaj. Powiesz cos więcej o sobie? Na kiedy masz termin? Całe szczęście, że wszystko w porządku. Ale fakt, lepiej dmuchać na zimne.


Muszę się pochwalić, że coraz lepiej czuję ruchy bobasa. Boksuje, że szok od razu czlowiek jakiś spokojniejszy się czuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super uczucie, prawda? 😊 Na początku wszystkie wyczekujemy tych ruchów, a pod koniec marudzimy, żeby się choć na chwilę uspokoiły 🙈

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Taka_ona życzę zdrówka dla ciebie i maluszka.

Dziewczyny, byłam u innego ginekologa bo nie dawał mi spokoju ten duży ból podczas badania ginekologicznego na dwóch ostatnich wizytach. Na tej wizycie było zdecydowanie lepiej w kwestiach bólowych, także ewidentnie moja lekarz coś robi nie tak.

Chyba będę zmieniać lekarza prowadzącego - macie z tym doświadczenia? Czy potrzebuję jakiś dokumentów oprócz karty ciąży? U obecnego mam założoną kartę, ale zapewne to dla nich jest tylko.
Muszę/wypada poinformować lekarza, że nie będę już do niego chodzić? Niezbyt mam na to ochotę, bo pewnie będzie dopytywać dlaczego
Ja mam takie doświadczenie W pierwszej ciąży zmieniałam ginekologa właśnie na tym etapie ciąży. Nie informowałam "starego" lekarza, po prostu odmówiłam wizytę. Do nowego udałam się z kartą ciąży i położna, która rejestruje, mierzy tętno, wpisuje wszystkie wyniki w kartę, itp. po prostu zmieniła dane lekarza na 1 stronie. Nie bawiła się w przepisywanie wszystkich wyników.

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Taka_ona życzę zdrówka Tobie i małemu, odpoczywajcie ile się da

Juli_Juli chyba Twoja karta ciąży wystarczy nowemu ginekologowi, no i komplet dotychczasowych badań ja bym byłego lekarza w ogóle w to nie mieszała, po prostu odmów następna wizytę.

Dziewczyny, ja ostatnio mam jakieś głupie schizy.... Przez tą sytuację z Pszczyny i przez różne fora - zapisałam się do grupy na Facebooku, gdzie ostatnio non stop wyskakują mi posty o dziewczynach, które straciły z dnia na dzień ciąże.. Boję się czy z moją fasolka wszystko jest ok
.. Aktualnie jestem w 17+4, póki co nie czuję ruchów, wiem że pierwsza ciąża to moge zacząć czuć później.. Następna wizyta u gina 2 grudnia.
Powiedzcie, nie potrzebnie się nakręcam? Nie mam żadnych objawów, plamień.. Boję się że pójdę na wizytę i okaże się że np serduszko przestało bić :-/
Nie chce panikować i jechać na IP.. Chyba muszę się odciąć od czytania w necie na temat poronień :-/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wierzę w siłę przyciągania i po prostu nie dopuszczam do siebie takich myśli. Spróbuj, o wiele łatwiej się żyje Ja w pierwszej ciąży zaczęłam czuć około 19/20, spokojnie jest jeszcze czas.

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Z tą IP to taka ostateczność, nie chce też nie potrzebnie panikowć, ale wiecie jak jest

Mąż też mi mówi że wszystko ok - to jest wieczny optymista

Ja mam dziś jakiś nadmiar energii, chyba pierwszy raz od początku ciąży aż tak mi się chce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli faktycznie potrzebujesz czegoś co Cię uspokoi i odgoni te złe myśl to kup sobie detektor tętna płodu. Na vinted nieraz można znaleźć w dobrej cenie

Cytat:
Napisane przez pequenininha Pokaż wiadomość

Mam nadzieję że będziesz się czuła coraz lepiej!
Mnie dziś rozłożyło jakieś choróbsko. Covid to to nie jest ale i tak słabo :-( co tydzień coś. Jeden w domu nie zdąży wyzdrowieć już dwoje innych choruje... Wyjechałoby się do ciepłych krajów... [COLOR="Silver"]
Kurczę, wiesz że mnie też Byliśmy w domu przeszło tydzień, a pierwsze wyjście i już przeziębienie... Kupiłam sobie już dozwolone leki i liczę na łagodny przebieg. U mnie raczej też nie covid, ale córkę zostawiam jeszcze ten tydzień w domu żeby czasem czegoś ode mnie nie sprzedała w przedszkolu.
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-29 21:05:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.