Krwawienie przy zmianie pigułek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-22, 17:16   #1
lalalalife
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 15

Krwawienie przy zmianie pigułek


Hej, dziewczyny Nie zauważyłam żadnego wątku, który odpowiedziałby na moje pytanie, więc postanowiłam zacząć nowy.
Od 3 lat stosuję pigułki antykoncepcyjne, na początku miałam trochę zawirowań z tyciem i tak dalej, ale od ok. 2,5 roku brałam jedne - Rigevidon, klasyczne 21 w opakowaniu. Jakiś czas temu jednak, razem z mnóstwem innych przypadłości po przebytej mononukleozie, zaczęło mi masakrycznie skakać ciśnienie i woda zatrzymywała mi się w organizmie. Poszłam do ginekologa - zmienił Rigevidon na Claire (chyba tak się to pisze), chyba odpowiednik YAZu (to jedne z tych nowoczesnych pigułek 24+4. Zaczęłam przy Claire brać Asequrellę i ciśnienie się uspokoiło, ale wrócił inny problem, który rozwiązywał Rigevidon - torbiele. Pod koniec cyklu miałam tak okropne bóle w jajnikach, że drętwiały mi nogi, ale mój ginekolog postanowił udać się na urlop, więc zdecydowałam sama - kupiłam znów Rigevidon i Asequrellę. Na ulotce Claire było napisane, że zmianę pigułek z Claire na inne pigułki złożone należy wykonać w następnym dniu po wzięciu ostatniej tabletki z hormonem, czyli bez żadnej przerwy - koniec Claire i od razu nowe opakowanie innych tabletek. I ok - ale po 2 dniach brania Rigevidonu pojawiło się krwawienie. Niezbyt obfite, bólów brzucha też za bardzo nie mam, no na klasyczny okres mi to nie wygląda, ale i krwi jest zbyt dużo jak na pęknięty torbiel... o co może chodzić? Czy to jest w ogóle normalne? Mój gin wraca za miesiąc, do innych w okolicy wizyta najwcześniej za 2 tygodnie, więc byłabym wdzięczna, gdybyście mogły mi napisać, jeśli coś wiecie... pozdrawiam!
lalalalife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 22:40   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Krwawienie przy zmianie pigułek

Po każdej zmianie pigułek mogą wystąpić krwawienia i plamienia, to normalne. Jest napisane w ulotce. Jeśli nie ma Twojego lekarza nie masz możliwości odwiedzenia innego na chociaż konsultację?

Asequrella? Po co Ci to? Błagam Cię kobieto, to niedziałające zwykłe ziółka, a ich koncern miał już kilka spraw w sądzie o to, że oszukują ludzi tym czymś. Szkoda pieniędzy, lepiej idź kilko landrynek kupić
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 08:15   #3
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Krwawienie przy zmianie pigułek

co do zatrzymywania sie wody, ja poszlam do urologa po furagin a przy okazji wspomnialam odnosnie zatrzymywania sie wody i przepisal mi leki na recepte moczopedne.

sprobuj sie udac i popros o takie tabletki
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 09:51   #4
lalalalife
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 15
Dot.: Krwawienie przy zmianie pigułek

Mówicie, że Asequrella do bani? Hmm... to może rzeczywiście ciśnienie obniżyło się tylko od zmiany pigułek. Ale w takim razie mam do wyboru nadciśnienie albo torbiele... ;( No chyba, że rzucę wreszcie palenie, może też trochę spadnie.

Co do moczopędnych, pytałam już o nie swojego gina. Powiedział, że absolutnie nie, że za młoda jestem (20 lat, jeśli to ma znaczenie), że nie mogę się wpędzać w sterowanie organizmu lekami. Trochę racji ma, bo z moimi licznymi dolegliwościami dziennie łykam na stałe już 4 leki :/
lalalalife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 20:22   #5
lalalalife
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 15
Dot.: Krwawienie przy zmianie pigułek

Jeszcze jedno pytanko! Czy jestem cały czas zabezpieczona przed ciążą??? Biorę Rigevidon już 7 dni i krwawienie nadal się utrzymuje, niewielkie, ale jest, a z chłopakiem kochaliśmy się już kilkukrotnie... po stosunku plamienie się nasila.
lalalalife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 13:36   #6
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Krwawienie przy zmianie pigułek

Cytat:
Napisane przez lalalalife Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanko! Czy jestem cały czas zabezpieczona przed ciążą??? Biorę Rigevidon już 7 dni i krwawienie nadal się utrzymuje, niewielkie, ale jest, a z chłopakiem kochaliśmy się już kilkukrotnie... po stosunku plamienie się nasila.
Tak, jesteś, ni proszę Cię
a jakbyś poczytała ulotkę, to byś wiedziała, że plamienia na początku to norma.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.