Naciski na zaręczyny, ślub, dzieci itd. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-23, 18:58   #31
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: Naciski na zaręczyny, ślub, dzieci itd.

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;5037968 8]A wam naprawdę nie mieści się w głowach, że to kobieta może nie chcieć ślubu ? Może on nie był tym właściwym i teraz matka słusznie się martwi, że dlaczego poprzednia nie chciała go za męża

A co do problemu - ucinaj tego typu dopytywania, jednym krótkim: to moje prywatne sprawy, nie chcę o nich mówić. Jeżeli Ci rzeczywiście to przeszkadza. Nawet z matką nie masz obowiązku omawiać takich spraw, jeżeli nie uznajesz tego za słuszne. Dorosła już jesteś, czas nauczyć się wyznaczać innym ludziom granice wpieprzania się w prywatne sprawy. Im szybciej się tego nauczysz, tym lepiej dla Ciebie.[/QUOTE]

Oczywiście, że obowiązku nie mam, ale wydaje mi się, że to jednak byłoby nie fair wobec niej.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To ze Ty uwazasz, ze rokuje to oczywiste. Inaczej bys z nim nie byla. Ale wyglada na to, ze Twoja matka nie podziela opinii. Ona boi sie, ze to sie nie wydarzy.

Kiedys bylam z facetem, ktorego eks rzucila bo nie chcial slubu. Ale mowilam sobie ze ja to ja, a nie ta eks. Po dwoch latach rzucilam go z tego samego powodu. On argumentowal ze nie ma mieszkania. Potem odziedziczyl mieszkanie po jakies swojej ciotce i wtedy juz chcial sie zenic. Ale kandydatki nie mogl znalesc. Takze kwestia ekonomiczna to jedno, ale ta uczuciowa i tak wygra.
Ale tu nie ma mowy, że w ogóle nie chcemy ślubu. Nie chcemy go JUŻ. Bo znamy się DOPIERO 7 miesięcy.
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 19:38   #32
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 318
Dot.: Naciski na zaręczyny, ślub, dzieci itd.

Po tytule oczekiwałam tekstu w stylu jesteśmy x lat i zaręczyn brak. Ale jesteście razem 7 miesięcy! To raczej krótki staż i dziwię się, ze twoje otoczenie już tak naciska na wasz ślub. Jeszcze nawet się dobrze nie poznaliście.
Chyba pozostaje ci tylko olać te głupie opinie o szybkim ślubie. Żyj swoim życiem.
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 20:53   #33
Lady Audrey
Zakorzenienie
 
Avatar Lady Audrey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 656
Dot.: Naciski na zaręczyny, ślub, dzieci itd.

Cytat:
Napisane przez nefretam Pokaż wiadomość
Jestem ze swoim facetem 7 miesięcy, mieszkamy ze sobą od początku roku. Rocznikowo ja mam 25 i TŻ 28 lat.

I odkąd ze sobą mieszkamy każdy co chwilę pyta się kiedy ślub, czy już się zaręczyłam. Czasem mam wrażenie, że na każdym towarzyski spotkaniu ludzie będą mi oglądać ręce szukając pierścionka.
Przyjaciółki, znajomi bliżsi i dalsi, współpracownicy.. I przede wszystkim mama, która mam wrażenie, że ma problem z tym, że sobą mieszkamy bez żadnych deklaracji. I mimo, że u mnie w domu jakoś nigdy się specjalnie nie przelewało powiedziała mi wczoraj, że ma odłożone pieniądze na wesele. (Liczyłam, że argument finansowy będzie już nie do przebicia.)

Facet do którego chodzę na konwersacje, zaczął mi opowiadać jak to on żałuje, że tak późno został ojcem ( w wieku 40 lat) i że ja się powinnam śpieszyć.
Przyjaciółka się ze mną założyła, że oświadczyny będą jeszcze w tym roku..
Mam wrażenie, że zaraz jak zajrzę do lodówki do śmietana będzie się mnie pytać czy jestem zaręczona.

Staram się cierpliwie odpowiadać albo wyśmiewać, mamie tłumaczyć (oni się z ojcem zaręczyli po 3 miesiącach, więc jest trudno), ale naprawdę jestem tym zmęczona. W około co chwilę jacyś znajomi biorą śluby...
Boję się, że w końcu pod tą presją, sama zacznę chcieć tego ślubu i zacznę wymuszać na TŻ.

Ja chyba powinnam być bardziej asertywna, nie wiem. Ale Ci wszyscy ludzie chcą chyba dla mnie dobrze, ale nie rozumiem takiego wpieprzania się w cudze życie. Ja nie planuję nikomu ile i kiedy mam mieć dzieci...
Jeszcze nie jest tak źle skoro masz jeszcze poczucie humoru

A tak serio, mi po roku też wszyscy mówili, że kiedy ślub, każda ciotka, wujek, znajomi, wszyscy. Potem kiedy dziecko (mimo że miałam 20 lat ). Chyba jedyną radą jest to, żeby nie brać tego do siebie, ignorować to. Ja zawsze mówiłam: jak dostaniecie zaproszenie to ślub będzie, koniec rozmowy.
Swoją drogą, dziwię się, że już wszyscy na ślub naciskają, przecież 7 miesięcy to nie dużo. Macie jeszcze czas, nie przejmuj się
__________________


Wczoraj, dzisiaj, zawsze.





Lady Audrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 23:00   #34
201705230905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 043
Dot.: Naciski na zaręczyny, ślub, dzieci itd.

Ludzie zawsze będą pytać, najpierw kiedy chłopak, potem kiedy zareczyny, potem kiedy ślub, potem kiedy dziecko i na koniec przydałoby się rodzeństwo dla dziecka, więc uszy do góry i pierś do przodu
201705230905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 18:51   #35
little_ladybird
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 49
Dot.: Naciski na zaręczyny, ślub, dzieci itd.

jestem w podobnej sytuacji... tylko my jesteśmy razem dwa lata i nie mieszkamy razem. Ale mamy po 28lat. Moja mama ciągle pyta, znajomi jeszcze częściej... a ja przez to wszystko się nakręcam na to że może oni rzeczywiście mają rację i on pewnie nie planuje ze mną przyszłości skoro pierścionka nie zobaczyłam do tej pory...

jak znajdziesz rozwiązanie jak się nie denerwować i nie nakręcać daj znać
little_ladybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 19:31   #36
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Naciski na zaręczyny, ślub, dzieci itd.

Cytat:
Napisane przez malwine55 Pokaż wiadomość
Ludzie zawsze będą pytać, najpierw kiedy chłopak, potem kiedy zareczyny, potem kiedy ślub, potem kiedy dziecko i na koniec przydałoby się rodzeństwo dla dziecka, więc uszy do góry i pierś do przodu
To właśnie miałam pisać. Autorko, ludzie którzy wypytują o twoje prywatne życie, będą robić to zawsze. Jak się zaręczysz, to będą inne tematy i tak w kółko.
Dlatego lepiej już teraz naucz się tym nie przejmować.
Masz żyć życiem którego ty chcesz, a nie takim, którego chce dla ciebie otoczenie.
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 20:27   #37
misthy
Rozeznanie
 
Avatar misthy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrc
Wiadomości: 627
Dot.: Naciski na zaręczyny, ślub, dzieci itd.

po prostu odpowiadaj ludziom ze nie czas jeszcze na slub
a rodzinie ze to nie te czasy co kiedys ze sie ludzie zareczali po 3 miesiach
__________________
Warto wierzyć w miłość bo gdzieś jest ktoś kto też w nią wierzy!

18.04.2015 - 14:00 sakramentalne tak
misthy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-09, 22:39   #38
zadziora85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 206
Dot.: Naciski na zaręczyny, ślub, dzieci itd.

Czy ten wątek żyje jeszcze?
Spotkała mnie niedawno żenująca sytuacja, spotkałam starego znajomego i tak na koniec stwierdził, że "ze starej paczki tylko ja nie mam męża i dzieci". Dziwne to było i nie na miejscu, tak mi się wydaje. Czy może to ja przesadzam?
zadziora85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 23:01   #39
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Naciski na zaręczyny, ślub, dzieci itd.

Cytat:
Napisane przez zadziora85 Pokaż wiadomość
Czy ten wątek żyje jeszcze?
Spotkała mnie niedawno żenująca sytuacja, spotkałam starego znajomego i tak na koniec stwierdził, że "ze starej paczki tylko ja nie mam męża i dzieci". Dziwne to było i nie na miejscu, tak mi się wydaje. Czy może to ja przesadzam?
Przecież to zwykłe stwierdzenie faktu, zero nakłaniania, zero oceniania, zero czegokolwiek. Jakby powiedział "ze starej paczki tylko ty mieszkasz w mieście x, wszyscy przeprowadzili się do y" to też traktowałabyś to jako coś dziwnego i nie na miejscu?
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 06:43   #40
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Naciski na zaręczyny, ślub, dzieci itd.

Cytat:
Napisane przez zadziora85 Pokaż wiadomość
Czy ten wątek żyje jeszcze?
Spotkała mnie niedawno żenująca sytuacja, spotkałam starego znajomego i tak na koniec stwierdził, że "ze starej paczki tylko ja nie mam męża i dzieci". Dziwne to było i nie na miejscu, tak mi się wydaje. Czy może to ja przesadzam?
Może powiedział to z cichą zazdrością? Nie szukaj dziury w całym.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 08:10   #41
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Naciski na zaręczyny, ślub, dzieci itd.

Cytat:
Napisane przez zadziora85 Pokaż wiadomość
Czy ten wątek żyje jeszcze?
Spotkała mnie niedawno żenująca sytuacja, spotkałam starego znajomego i tak na koniec stwierdził, że "ze starej paczki tylko ja nie mam męża i dzieci". Dziwne to było i nie na miejscu, tak mi się wydaje. Czy może to ja przesadzam?
Przesadzasz. Z tego co napisalas nie wynika, zeby on to ocenial. Ale ja ogolnie nie ogarniam tej presji, albo mam szczescie i jej nie odczulam. Ok, ciotka pytala mi sie co roku kiedy przyprowadze faceta, potem jak wyglada i czy beda zareczyny. Ale to bylo tylko upierdliwe gadanie ciotki, nie wywierala presji, ze jak jej nie pokaze zdjecia to zerwie ze mna kontakty
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-10 09:10:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.