Napisanie podania- problem! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-02, 21:41   #1
mysle_o_tobie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 49

Napisanie podania- problem!


Wizażanki pomóżcie. Muszę napisać podanie do szkoły ale siedzę i nie mogę nic wymyślić. Otóż przenoszę się z zagranicy do Polski i wybieram się do liceum. Czytałam wzory podań w internecie ale każdy pisze tak jakby kończył gimnazjum w Polsce i piszą osiągnięcia itp. Tam za granicą nie było takich rzeczy jak egzamin gimnazjalny tylko egzaminy ogólne z wszystkich przedmiotów i nie mam co napisać o osiągnięciach no bo tam nie było konkursów itp. I teraz siedzę i myślę co by tu napisać i nic mi do głowy nie przychodzi.

Napisałam coś takiego, wzięłam z neta i czy może być tak? Oczywiście dopiszę potem datę, miejscowość, itp..

Zwracam się z prośbą o przyjęcie mnie do klasy pierwszej o profilu językowym/dwujęzycznym w .. Liceum Ogólnokształcącym im. xx...

Prośbę swoją motywuję chęcią pogłębienia wiedzy i rozwijania swoich zainteresowań oraz dobrymi wynikami w nauce na poziomie gimnazjalnym.
Z chęcią przystąpię do kontynuacji nauki języków obcych. Język angielski interesuje mnie od 7 lat, natomiast język francuski mam opanowany do perfekcji. Z obydwu języków otrzymuję bardzo dobre oceny.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie złożonego podania.

Z wyrazami szacunku
xxx
mysle_o_tobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 21:50   #2
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Napisanie podania- problem!

moim zdaniem tekst o perfekcyjnym francuskim w wieku 15 lat brzmi jak przechwałki, dlatego powinnaś dopisać skąd przyjeżdżasz i że mieszkasz tam tyle lat, że musiałaś się go dobrze nauczyć.
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 21:52   #3
anna_pe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 202
Dot.: Napisanie podania- problem!

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
moim zdaniem tekst o perfekcyjnym francuskim w wieku 15 lat brzmi jak przechwałki, dlatego powinnaś dopisać skąd przyjeżdżasz i że mieszkasz tam tyle lat, że musiałaś się go dobrze nauczyć.
Zgadzam się, nie brzmi to zbyt dobrze. Poza tym zawsze lepiej będzie wyglądało, jak wytłumaczysz, dlaczego chcesz podjąc naukę konkretnie w tym liceum, więc dobrze by było wspomnieć, że przyjeżdżasz z takiego a takiego kraju i interesuje Cię szlifowanie takiego a takiego języka, a inny znasz.
anna_pe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 21:53   #4
mysle_o_tobie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 49
Dot.: Napisanie podania- problem!

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
moim zdaniem tekst o perfekcyjnym francuskim w wieku 15 lat brzmi jak przechwałki, dlatego powinnaś dopisać skąd przyjeżdżasz i że mieszkasz tam tyle lat, że musiałaś się go dobrze nauczyć.
Ale czy w podaniu się pisze takie rzeczy? Czy to nie będzie trochę brzmiało jak życiorys? I nie mam 15 lat bo 17.
mysle_o_tobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 21:55   #5
anna_pe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 202
Dot.: Napisanie podania- problem!

Cytat:
Napisane przez mysle_o_tobie Pokaż wiadomość
Ale czy w podaniu się pisze takie rzeczy? Czy to nie będzie trochę brzmiało jak życiorys? I nie mam 15 lat bo 17.
W podaniu musisz umotywować, dlaczego wybierasz tę konkretną szkołę, a w Twojej sytuacji taki krótki wycinek życiorysu za takie wyjaśnienie może posłużyć.
anna_pe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 21:57   #6
mysle_o_tobie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 49
Dot.: Napisanie podania- problem!

Cytat:
Napisane przez anna_pe Pokaż wiadomość
Zgadzam się, nie brzmi to zbyt dobrze. Poza tym zawsze lepiej będzie wyglądało, jak wytłumaczysz, dlaczego chcesz podjąc naukę konkretnie w tym liceum, więc dobrze by było wspomnieć, że przyjeżdżasz z takiego a takiego kraju i interesuje Cię szlifowanie takiego a takiego języka, a inny znasz.
Ale jak mam to napisać ? Tam za granicą nie uczono pisać podania bo tam jest inaczej z tymi szkołami ( ehh i teraz problem ;/

Czy tutaj mogę napisać:
Z chęcią przystąpię do kontynuacji nauki języków obcych. Język angielski interesuje mnie od 7 lat, natomiast znam język francuski, ponieważ mieszkałam w.. (nazwa kraju) ?? .. Z obydwu języków otrzymuję bardzo dobre oceny.
mysle_o_tobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 21:58   #7
lovely banshee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 192
Dot.: Napisanie podania- problem!

A ja uważam wręcz przeciwnie - w podaniu nie ma miejsca na opisy życia. Nie pisze się dlaczego wybrało się dane liceum, tylko zachęca się dane liceum do przyjęcia siebie. I właśnie takie teksty w stylu o perfekcyjnym francuskim są potrzebne. Autorko, zorientuj się tylko czy liceum do którego się wybierasz nie ma już gotowych wzorów podań na stronie internetowej. Bo z tego co wiem, bardzo niewiele liceów stosuje jeszcze takie formy podań
lovely banshee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 21:58   #8
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Napisanie podania- problem!

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 22:02   #9
mysle_o_tobie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 49
Dot.: Napisanie podania- problem!

Patrzyłam w internecie i są wzory podań. Lecz ja się tu za bardzo nie orientuję. Więc wypełniam takie podanie i to wszystko? Może jutro zadzwonię do tej szkoły i dowiem się dokładnie co i jak.. Boję się, że okaże się za późno i nici z tego ;(
mysle_o_tobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 22:04   #10
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Napisanie podania- problem!

a niby dlaczego ma unikać życiorysu ? Nie ma opisywać wszystkiego, ale trochę się trzeba rozreklamować; skoro pisze podanie to jest petentem. Skoro umiesz angielski i francuski to pewnie mieszkasz teraz w Kanadzie; napisz o tym a przede wszystkim nie pisz podanie na 3 zdania
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 22:07   #11
lovely banshee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 192
Dot.: Napisanie podania- problem!

Cytat:
Napisane przez mysle_o_tobie Pokaż wiadomość
Patrzyłam w internecie i są wzory podań. Lecz ja się tu za bardzo nie orientuję. Więc wypełniam takie podanie i to wszystko? Może jutro zadzwonię do tej szkoły i dowiem się dokładnie co i jak.. Boję się, że okaże się za późno i nici z tego ;(
Wejdź na stronę swojego liceum do działu rekrutacja. Tam będzie wszystko napisane . Nie chodzi o wzory, jak pisać podanie, ale już gotowe podania, gdzie trzeba tylko wpisać imię, nazwisko, profil itp. Może napisz z jakiego województwa jesteś, czy idziesz do liceum do dużego miasta itp. Bo województwa ze szkołami w większych miastach mają strony na edu i tam się rejestruje i podanie z Twoimi danymi zostaje wygenerowane automatycznie.
lovely banshee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 22:12   #12
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Napisanie podania- problem!

"Zwracam się z uprzejmą prośbą o uwzględnienie mojej kandydatury na miejsce w Liceum Ogólnokształcącym numer XX w YY. Wybór tego liceum motywuję dobrymi wynikami w nauce uzyskanymi w ZZ. Pobyt w tym kraju pozwolił mi także opanować w biegłym stopniu język angielski i francuski. Pragnę kontynuować naukę tych języków w klasie o profilu językowym oraz poszerzać swą wiedzę ogólną."

Ha, też mi wyszły 3 zdania :P
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 22:15   #13
mysle_o_tobie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 49
Dot.: Napisanie podania- problem!

Cytat:
Napisane przez lovely banshee Pokaż wiadomość
Wejdź na stronę swojego liceum do działu rekrutacja. Tam będzie wszystko napisane . Nie chodzi o wzory, jak pisać podanie, ale już gotowe podania, gdzie trzeba tylko wpisać imię, nazwisko, profil itp. Może napisz z jakiego województwa jesteś, czy idziesz do liceum do dużego miasta itp. Bo województwa ze szkołami w większych miastach mają strony na edu i tam się rejestruje i podanie z Twoimi danymi zostaje wygenerowane automatycznie.
Czyli po wypełnieniu tego internetowego podania nie muszę już iść do szkoły i nic donosić tylko zanieść świadectwo ukończenia szkoły itp?
W Polsce mieszkam w Białymstoku i tam idę do liceum.

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
"Zwracam się z uprzejmą prośbą o uwzględnienie mojej kandydatury na miejsce w Liceum Ogólnokształcącym numer XX w YY. Wybór tego liceum motywuję dobrymi wynikami w nauce uzyskanymi w ZZ. Pobyt w tym kraju pozwolił mi także opanować w biegłym stopniu język angielski i francuski. Pragnę kontynuować naukę tych języków w klasie o profilu językowym oraz poszerzać swą wiedzę ogólną."

Ha, też mi wyszły 3 zdania :P
Oo całkiem fajnie napisane Dziękuję bardzo. Na wszelki wypadek napiszę te podanie i zaniosę tam do liceum i wypełnię też internetowe. Nie chcę potem być rozczarowana, że nie zostałam przyjęta.
I według Was lepiej jest napisać to ręcznie czy komputerowo?
mysle_o_tobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 22:17   #14
lovely banshee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 192
Dot.: Napisanie podania- problem!

Nie, rejestrujesz się na stronie, wprowadzasz swoje dane i musisz wydrukować to podanie, złożyć tam swój podpis oraz opiekuna prawnego i zanieść w wyznaczonym terminie. Nie wiem, czy można podawać tutaj takie linki, ale zaryzukuje. Musisz zalogować się tutaj https://nabor.pcss.pl/bialystok/szko...rredUnitChoose i wybrać liceum które Ci odpowiada, profil i tak dalej.
Uwierz, jak wypełnisz podanie z formularza nic już nie musisz ręcznie zanosić. Nikt i tak nie przyjmie dwóch podań - ręcznego i komputerowego :P . U nas w ogóle nie przyjmują ręcznych, tylko odsyłają do formularzy. Spiesz się, bo masz czas do jutra.

Edytowane przez lovely banshee
Czas edycji: 2011-06-02 o 22:21
lovely banshee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 22:21   #15
mysle_o_tobie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 49
Dot.: Napisanie podania- problem!

Cytat:
Napisane przez lovely banshee Pokaż wiadomość
Nie, rejestrujesz się na stronie, wprowadzasz swoje dane i musisz wydrukować to podanie, złożyć tam swój podpis oraz opiekuna prawnego i zanieść w wyznaczonym terminie. Nie wiem, czy można podawać tutaj takie linki, ale zaryzukuje. Musisz zalogować się tutaj https://nabor.pcss.pl/bialystok/szko...rredUnitChoose i wybrać liceum które Ci odpowiada, profil i tak dalej.
Ok dzięki, wchodziłam już na tą stronę ) Teraz to wypełnię i wydrukuję
mysle_o_tobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 22:21   #16
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Napisanie podania- problem!

komputerowo

zadzwoń do szkoły i dowiedz się jakie dokumenty musisz dostarczyć - przed wszystkim pewnie świadectwo, czy musi być tłumaczone/potwierdzane

byc może szkoła ma standardowe druki do wypełnienia przez kandydatów?
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 22:29   #17
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Napisanie podania- problem!

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 22:47   #18
mysle_o_tobie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 49
Dot.: Napisanie podania- problem!

Tak świadectwo i papiery muszą być tłumaczone. Już wszystko załatwiłam, bo dzwoniliśmy było do kuratorium w Białymstoku i powiedziano, że trzeba mieć opinię ze szkoły z zagranicy itp. Już to załatwiłam tylko właśnie problem z tym podaniem był ;p
Niestety za granicą nie było takiego czegoś jak egzamin gimnazjalny, nie ma tam ocen takich jak w Polsce tylko oceny są na punkty.. Tak samo nie było konkursów ehh to wszystko jest takie pogmatwane, że boję się, że mnie nie przyjmą. Do jutra jest nabór i jeszcze trzeba mieć 3 zdjęcia a ja nawet nie mam zdjęć zrobionych.. Ciekawe czy jeśli złożę do później to mnie przyjmą. Przedstawię sytuację i może jakoś się uda
mysle_o_tobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 18:33   #19
dimanche
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 10
Dot.: Napisanie podania- problem!

Ja mam małe pytanko,zakładanie wątku jest zbędne ,więc pytam tutaj
Skończyłam liceum wszędzie roznoszę swoje CV z prośbą o staż.Wiem,że do CV musi byc dołączone podanie i mam pytanie-wiecie czy trzeba dołączyc jeszcze świadectwo ukończenia szkoły?Czy wystarczy tylko cv i podanie?
dimanche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-03, 19:17   #20
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Napisanie podania- problem!

Bezpośrednio po liceum raczej nie dostaniesz pracy, która wymaga konkretnego wykształcenia wystarczy cv i podanie zazwyczaj
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-03 20:17:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.