Problemy ze współżyciem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-17, 07:26   #1
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397

Problemy ze współżyciem


Hej

Praktycznie odkąd miałam pierwszego chłopaka i próbowaliśmy współżyć, ja nie mogłam bolało za każdym razem jak próbowaliśmy. Ale ja nawet u ginekologa mam problem - nie mogę być zbadana ani dopochwowo ani cytologii bo za każdym razem boli... fakt ze ja mam bardzo duży strach przed seksem może to jest przyczyną nie wiem. Obawiam się ze nigdy nie będę w stanie wspolzyc :/ co o tym myślicie? Miała któraś tez tak? 😣🤔😖

Ten mój pierwszy chłopak był też w ogóle nie delikatny, praktycznie "na sile" próbował wejść
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 11:16   #2
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Problemy ze współżyciem

Cytat:
Napisane przez Babel1991 Pokaż wiadomość
Hej

Praktycznie odkąd miałam pierwszego chłopaka i próbowaliśmy współżyć, ja nie mogłam bolało za każdym razem jak próbowaliśmy. Ale ja nawet u ginekologa mam problem - nie mogę być zbadana ani dopochwowo ani cytologii bo za każdym razem boli... fakt ze ja mam bardzo duży strach przed seksem może to jest przyczyną nie wiem. Obawiam się ze nigdy nie będę w stanie wspolzyc :/ co o tym myślicie? Miała któraś tez tak? 😣🤔😖

Ten mój pierwszy chłopak był też w ogóle nie delikatny, praktycznie "na sile" próbował wejść
Prawdopodobnie jest to spowodowane strachem przed seksem i bolem. Tak naprawde to jest to bardziej psychiczna dolegliwosc niz fizyczna i nazywa sie pochwica.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 19:42   #3
Shaiten
Przyczajenie
 
Avatar Shaiten
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 9
Dot.: Problemy ze współżyciem

Myślę, że to siedzi Ci w psychice. Pójdź do ginekologa, porozmawiaj z nim o tym i dowiedz się co dalej powinnaś z tym zrobić. Może będzie konieczna terapia seksuologiczna.
Shaiten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 21:38   #4
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Problemy ze współżyciem

strach robi swoje. spinasz się, dlatego Cię boli.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-18, 20:39   #5
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Problemy ze współżyciem

Seks to nie tylko penetracja. Jeżeli pojawiły się takie problemy, to może spróbujcie na początku jakiś innych form aktywności. Powinno to pozwolić Ci się rozluźnić. Jeżeli partner jest bogato uposażony, to możesz też zacząć od samodzielnych ćwiczeń np. dildami o coraz większym rozmiarze, żeby trochę przygotować się na penetrację. Jeśli on wyrazi chęć to oboje możecie czerpać przyjemność z takich przygotowań.

Przede wszystkim ból przy pierwszym razie to nic nadzwyczajnego. Co do wchodzenia na siłę to akurat nie jest najgorsza taktyka, bo błonę trzeba jakoś przebić. Jeśli jednak uważasz, że powinien być bardziej delikatny, to mu to powiedz. Mnie też stawały łzy w oczach na początku, ale z każdym razem było lepiej. Głowa do góry, nic na siłę i wszystko przyjdzie z czasem.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-20, 07:38   #6
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: Problemy ze współżyciem

To akurat juz nie potrzeba bo juz od dawna nie jestem dziewicą (właśnie wtedy do tego doszlo) ale chodzi nawet o to ze byłam za bardzo spięta bo on praktycznie "na sucho" wszedł ale ok nieważne nie o tym chciałam pisac... chodzi o to ze ja nawet nie mogę być zbadana u ginekologa 😣😣

---------- Dopisano o 08:35 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

I ha nawet nie wiem czy to chodzi i to moje spinanie się i strach.... bo ostatnio jak mnie ginekolog próbowała badać to coś jakby zauważyła ale narazie się leczę bo mam bakterie gronkowca i miałam robiony wymaz żeby się upewnić co do dalszych postępowan 😣 juz nie wiem co gorsze czy to jakby się okazało ze to przez to czy ta "pochwica " 🤔😣

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

I obawiam się ze żaden chłopak nie bedze tak cierpliwy ze mną w tych sprawach 😣😣
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-20, 09:27   #7
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Problemy ze współżyciem

Faktycznie wygląda to na medyczną przyczynę. Przy infekcjach nie powinno się współżyć właśnie przez dyskomfort i żeby nie pogarszać sprawy. Nie wiem czy partner w tej sytuacji też nie powinien się przeleczyć. Na pewno póki się nie doleczysz nie powinnaś podejmować dalszych prób seksu waginalnego, bo dopiero możesz się dorobić lęku.

Co do twoich obaw, to jeśli facet nie wykaże się cierpliwością w czasie leczenia to nie żałowałabym takiego buraka ani chwili. Ja też na początku współżycia borykałam z infekcjami i mój chłopak mnie wspierał, na nic nie nalegał. Poza tym powtarzam, że są inne formy aktywności oprócz penetracji.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-20, 09:27   #8
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Problemy ze współżyciem

Cytat:
Napisane przez Babel1991 Pokaż wiadomość
To akurat juz nie potrzeba bo juz od dawna nie jestem dziewicą (właśnie wtedy do tego doszlo) ale chodzi nawet o to ze byłam za bardzo spięta bo on praktycznie "na sucho" wszedł ale ok nieważne nie o tym chciałam pisac... chodzi o to ze ja nawet nie mogę być zbadana u ginekologa 😣😣

---------- Dopisano o 08:35 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

I ha nawet nie wiem czy to chodzi i to moje spinanie się i strach.... bo ostatnio jak mnie ginekolog próbowała badać to coś jakby zauważyła ale narazie się leczę bo mam bakterie gronkowca i miałam robiony wymaz żeby się upewnić co do dalszych postępowan 😣 juz nie wiem co gorsze czy to jakby się okazało ze to przez to czy ta "pochwica " 🤔😣

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

I obawiam się ze żaden chłopak nie bedze tak cierpliwy ze mną w tych sprawach 😣😣
Watpie zeby bakterie gronkowca powodowaly taki bol przy badaniu czy probie wspolzycia. Mialam wiele infekcji i zadna nie dawala takich objawow. Moim zdaniem to pochwica na tle nerwowym. Wcale nie jest rzadko spotykana, pojawia sie szczegolnie u mlodych osob.

Jak chlopak naprawde bedzie kochal i bedzie mu zalezalo to poczeka i razem bedziecie powoli przelamywac. To jest normalne postepowanie w zwiazku. Jesli facet na sile bedzie naciskal albo zwieje to znaczy, ze nie jest smarkaczem nie wartym uwagi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-20, 15:27   #9
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Problemy ze współżyciem

Ależ oczywiście, że infekcje pochwy mogą się wiązać z bólem podczas penetracji. Zwłaszcza, że często są mieszanego pochodzenia grzybiczo-bakteryjnego. Kiedy zaburzony jest mikrobiom to uczucie suchości, większa podatność na otarcia jest normą. Pochwice będzie można rozważać, dopiero kiedy autorka będzie miała pewność co do przywrócenia równowagi swoich miejsc intymnych. Ze swojej strony mogę polecić odstawienie całkowicie cukru, suplementacje doustną probiotyków ginekologicznych, dobry żel do higieny intymnej i stosowanie się do zaleceń ginekologa.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-20, 15:30   #10
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Problemy ze współżyciem

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;83689591]Ależ oczywiście, że infekcje pochwy mogą się wiązać z bólem podczas penetracji. Zwłaszcza, że często są mieszanego pochodzenia grzybiczo-bakteryjnego. Kiedy zaburzony jest mikrobiom to uczucie suchości, większa podatność na otarcia jest normą. Pochwice będzie można rozważać, dopiero kiedy autorka będzie miała pewność co do przywrócenia równowagi swoich miejsc intymnych. Ze swojej strony mogę polecić odstawienie całkowicie cukru, suplementacje doustną probiotyków ginekologicznych, dobry żel do higieny intymnej i stosowanie się do zaleceń ginekologa.[/QUOTE]
Mialam infekcje i nigdy nie objawialo sie to bolem, tylko pieczeniem jakbym byla obtarta. Pare razy mialam dosyc mocne infekcje to pieklo jakbym sie poparzyla przez caly czas. Ale nigdy nie byl to bol

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-20, 17:57   #11
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: Problemy ze współżyciem

Chciałam tu jeszcze poruszyć inną kwestię a mianowicie to ze przez tą sytuacje się dużo nauczyłam o byciu z chłopakiem i o tym co jest naprawdę ważne w związkach jak i o tym jak związek powinien wyglądać
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-24, 21:51   #12
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Problemy ze współżyciem

Cytat:
Napisane przez Babel1991 Pokaż wiadomość
Chciałam tu jeszcze poruszyć inną kwestię a mianowicie to ze przez tą sytuacje się dużo nauczyłam o byciu z chłopakiem i o tym co jest naprawdę ważne w związkach jak i o tym jak związek powinien wyglądać
brawo Ty.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 06:50   #13
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Problemy ze współżyciem

Babel, według mnie powinnaś porozmawiać o swoim problemie z seksuologiem lub z innym specjalistą. Myślę, że to się dzieje po prostu przez nerwy.

I zanim zaczniesz współżycie - zadbaj o prawidłowe zabezpieczenie. Najlepiej podwójne (pigułki i prezerwatywy), żebyś nie musiała się stresować ewentualną ciążą.

EDIT: A jeśli ta sytuacja z tym chłopakiem była dla Ciebie wyjątkowo przykra, to tym bardziej lepiej pogadać z kimś, kto Ci pomoże rozwiązać ten problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2018-05-25 o 06:52
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-25 07:50:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.