Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2. - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-03-31, 23:04   #3301
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 096
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Red_Sonja Pokaż wiadomość
Nie płód, a zarodek ma bodaj 0,05% szansy na to, żeby przekształcić się w nowotwór jeśli dobrze pamiętam. Płód to rozwijający się organizm ludzki. Co do poronienia, to człowiek może umrzeć na każdym etapie życia, to nie czyni go w mniejszym stopniu człowiekiem. Dziecko, które zmarło w czasie porodu, jest w mniejszym stopniu człowiekiem, niż takie, które przeżyło?

Porównanie do studenta medycyny jest zupełnie nielogiczne, bo mówimy o rozwoju organizmu, co jest procesem ciągłym i po prostu to się dzieje, zresztą ten proces trwa dalej po narodzinach. Płód to już jest człowiek, który z każdym dniem ma coraz bardziej rozwinięte organy. Na płodach robi się operacje np. serca, oddzielny zespół zajmuje się jego funkcjami życiowymi, jak najbardziej odnosi się do niego ludzką anatomię i lekarze leczą człowieka, mimo iż ta kobieta w ciąży jest zdrowa. Oni leczą człowieka, a nie potencjalnego człowieka. Potencjalny człowiek, nie może być pacjentem. Potencjalny człowiek, to taki człowiek, który jeszcze nie istnieje, więc nie ma kogo leczyć.
Rozwój organizmu nie jest ciągły. Może przebiegać na wiele sposobów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:31 ----------

Istnieje coś takiego jak poronienie, o którym nawet nie wiemy czyli ciąża, która kończy się zanim kobieta zdąży zrobić test ciążowy. Nie wie, że była w ciąży, dostaje miesiączkę i nie ma pojęcia, że właśnie w tej miesiączce były zalążki nowego życia. Takie poronienia to podobno aż 50% ciąż. Liczba ogromna, jednak w tym poście nie chcę się na tych sytuacjach skupiać.
Pomiędzy momentem kiedy kobieta, się dowie o ciąży a☠12 tygodniem – ☠do poronienia dojdzie u 10-20% kobiet.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 05:29   #3302
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Limonka ja odnoszę wrażenie, że ty po prostu usilnie ignorujesz fakt, że płód to nie zarodek a jednocześnie ciągle gadasz o nauce.
Nie wiem, czy to ignorancja czy robisz to celowo.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 09:10   #3303
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez mc266 Pokaż wiadomość
Kiedy nie uważa się płodu za osobne życie, jest bardzo łatwo powiedzieć to jest ok i tyle.
Moim zdaniem to nie jest kwestia uważania co jest osobnym życiem, człowiekiem itd, tylko tego co uważamy w danym przypadku za słuszne, za lepszą decyzję.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;82612966]ja się pytam gdzie są ojcowie tych nienarodzonych dzieci?[/QUOTE] Ostateczną decyzję podejmuje kobieta, co było wałkowane na Wizażu kilka razy.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 09:36   #3304
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to nie jest kwestia uważania co jest osobnym życiem, człowiekiem itd, tylko tego co uważamy w danym przypadku za słuszne, za lepszą decyzję.
Dla mnie to jednak ma znaczenie. Zresztą moja wypowiedź, którą zacytowałaś odnosiła się do tego, że mi zarzucono, że nie jestem za aborcją od początku do końca, albo przeciw od początku do końca. Ja to odebrałam tak, że albo uznać, że płód nie jest życiem i róbta co chceca, albo uznać że jest i walczyć od początku do końca bez względu na okoliczności. Jakieś pozostawienie przeze mnie marginesu na decyzyjność zostało skrytykowane.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 10:06   #3305
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Nie o to chodzi. Jeśli podajesz za argument ze aborcja to zabójstwo człowieka to warto mieć poglądy spójne, a nie pisać że Uuu morderstwo dzieci, okropne nieodpowiedzialne baby chcą zabijać biedne dzieci; A potem jednak uznawać że w pewnych sytuacjach to jednak można to biedne dziecko zamordowac. Znajdź lepszy argument, który będzie spójny ideologicznie. Ten nie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

Wybaczcie, ale dla mnie uznawanie kompromisu aborcyjnego sprowadza się tylko i wyłącznie do chęci karania kobiet za seks.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 10:28   #3306
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Nie o to chodzi. Jeśli podajesz za argument ze aborcja to zabójstwo człowieka to warto mieć poglądy spójne, a nie pisać że Uuu morderstwo dzieci, okropne nieodpowiedzialne baby chcą zabijać biedne dzieci; A potem jednak uznawać że w pewnych sytuacjach to jednak można to biedne dziecko zamordowac. Znajdź lepszy argument, który będzie spójny ideologicznie. Ten nie jest.
Wtedy bym usłyszała, że a co, Ty będziesz wychowawać ten chore dzieci, co zrobisz dla ich wychowania? Albo zdajesz sobie sprawę jaka to tragedia dla kobiety nosić w sobie dziecko z gwałtu? Pewnie, że byłby mi łatwiej powiedzieć, że skoro to życie, to nigdy pod żadnym względem nie można go zabijać, a wy kobiety walcie się, nic mnie nie obchodzi, że może wam się psychika całkiem załamać, bo nie poradzicie sobie w ciężkiej sytuacji. Ale nie chcę tego robić, chcę myśleć o jednej i o drugiej stronie.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 10:31   #3307
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Jaka jest druga strona?

Wiesz jaka tragedia jest nosić dziecko z wpadki, którego nie chcesz?
Jaka tragedia jest być zmuszonym do porodu gdy masz tokofobie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-01, 10:46   #3308
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Jaka jest druga strona?

Wiesz jaka tragedia jest nosić dziecko z wpadki, którego nie chcesz?
Jaka tragedia jest być zmuszonym do porodu gdy masz tokofobie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Matka - jedna strona, dziecko druga.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 10:57   #3309
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 096
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Limonka ja odnoszę wrażenie, że ty po prostu usilnie ignorujesz fakt, że płód to nie zarodek a jednocześnie ciągle gadasz o nauce.
Nie wiem, czy to ignorancja czy robisz to celowo.
Nie twierdzę, że płód to zarodek. Ale to dalej nie dziecko ani człowiek.

Zarodek to jeszcze nie płód, a płód to jeszcze nie dziecko.

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Cytat:
Napisane przez mc266 Pokaż wiadomość
Matka - jedna strona, dziecko druga.
Ale jedna strona jest w pełni świadoma i cierpi, a druga nie ma pojęcia co się dzieje i często nawet jeszcze nie ma fizjologicznie możliwości odczuwać bólu (bo o cierpieniu to w ogóle ciężko w życiu płodowym mówić).

To tak jakby zapytać, kto jest ważniejszy i bardziej cierpi - człowiek, który nie ma drewna na opał i mu zimno, czy drzewo, które zostanie ścięte. I czyj interes jest ważniejszy.

(Tak, ekstremalny przypadek, ale dziecko przed wykształceniem układu nerwowego nawet nie jest w stanie nic poczuć.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 10:57   #3310
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Nie o to chodzi. Jeśli podajesz za argument ze aborcja to zabójstwo człowieka to warto mieć poglądy spójne(...)
Można uważać terminację za zabójstwo, a jednak się na nią zdecydować. Nie widzę tu niespójności.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 10:58   #3311
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Można uważać terminację za zabójstwo, a jednak się na nią zdecydować. Nie widzę tu niespójności.
A ja widze, bo zabójstwo jest złem niezależnie od okolicznosci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-01, 11:02   #3312
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 096
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Jaka jest druga strona?

Wiesz jaka tragedia jest nosić dziecko z wpadki, którego nie chcesz?
Jaka tragedia jest być zmuszonym do porodu gdy masz tokofobie?
Ależ dziecko to zawsze dar, swojego nie pokochasz?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 11:04   #3313
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
A ja widze, bo zabójstwo jest złem niezależnie od okolicznosci.
Pewnie że jest. I nikt nie twierdzi, że terminowanie ogólnie mówiąc źle rozwijającej się ciąży jest super. Natomiast można uważać że to zabójstwo, ale wybrać je na zasadzie mniejszego zła. Wątek o terminacji jest pełen takich trudnych decyzji, wielkiego bólu, wyrzutów sumienia i bardzo ciężkich emocji.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 11:14   #3314
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Limonka ja odnoszę wrażenie, że ty po prostu usilnie ignorujesz fakt, że płód to nie zarodek a jednocześnie ciągle gadasz o nauce.
Nie wiem, czy to ignorancja czy robisz to celowo.
Nie rozumiem. Płód to kolejny etap rozwoju zarodka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 11:14   #3315
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Ale to, że dokonanie aborcji na sobie jest trudnym wyborem nie znaczy, że generalnie uważa się ja za zabójstwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 11:17   #3316
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Ale to, że dokonanie aborcji na sobie jest trudnym wyborem nie znaczy, że generalnie uważa się ja za zabójstwo.
Toż piszę że takie sytuacje są. I że nie widzę w tym niespójności.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 11:24   #3317
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

tak Was czytam od jakiegoś czasu i smutny wniosek z tego wszystkiego wysnuwam - żadna strona nie umie/potrafi/chce zrozumieć drugiej strony. nie mówię tutaj o rozumieniu na zasadzie "rozumiem i masz rację", tylko o takim zwykłym zrozumieniu i przyjęciu do wiadomości czyjegoś stanowiska. żadna z Was nie mówi ani rzeczy skomplikowanych, ani trudnych, ja jako osoba, która od jakiegoś czasu tylko czyta, w pełni rozumiem każdą ze stron. rozumiem stanowisko tych za i tych przeciw aborcji. bo każda z Was uważam dobrze i zrozumiale wszystko tłumaczy. a jednak jak ze sobą rozmawiacie, to się nie rozumiecie, zadajecie dziwne pytania sobie nawzajem i musicie tłumaczyć oczywiste oczywistości. ponadto wychodzą od czasu do czasu jakieś absurdalne dygresje niezmierzające donikąd, rodzące tylko i wyłącznie frustrację. nie wiem, czy ten temat taki jest, czy zbyt dużo emocji dopuszczamy do głosu, nie mam pojęcia. ale szkoda, że tak to się toczy.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 11:31   #3318
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Motyla - moim zdaniem część osób dyskutujących na ten temat (nie tylko tu zresztą) ma silną potrzebę wmówienia drugiej stronie że jest debilem, a jego argumenty są totalnie nic nie warte. I robi się to samemu wjeżdżając na drogę absurdu...To dotyczy obu stron. Szkoda, ale nic dziwnego w sumie, temat jest ważny, kontrowersyjny, budzi wielkie emocje.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 11:34   #3319
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Motyla - moim zdaniem część osób dyskutujących na ten temat (nie tylko tu zresztą) ma silną potrzebę wmówienia drugiej stronie że jest debilem, a jego argumenty są totalnie nic nie warte. I robi się to samemu wjeżdżając na drogę absurdu...To dotyczy obu stron. Szkoda, ale nic dziwnego w sumie, temat jest ważny, kontrowersyjny, budzi wielkie emocje.

racja. szkoda, bo taka dyskusja nie prowadzi absolutnie donikąd. ani nikogo się nie przekona, ani nie dojdzie się do żadnych (o ile to w ogóle możliwe) wspólnych wniosków. teraz jest tak jak mówisz - dyskusja polega wyłącznie na udowadnianiu, że "moje jest na wierzchu, a Ty jesteś idiotką".
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-01, 12:22   #3320
MuchaLibre
I tak powiem
 
Avatar MuchaLibre
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 654
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tam gdzie latami byli. Odciążeni od odpowiedzialności przez społeczeństwo.

Obwiniamy kobietę w ciąży, jakby ona sama sobie to dziecko zrobiła. Obwiniamy kochanki, jakby to one coś przysięgały żonie.
Obwiniamy prostytutki i tancerki erotyczne, bo jak tak można, jakby same ze swoich usług korzystały.

Przez wiele lat patriarchatu wykształciło się takie okropne myślenie i nie sądzę, żeby świadomie każdy człowiek winił właśnie kobietę, to często jako społeczeństwo podświadomie ciskamy w kobietę.

Nie rozumiem dlaczego i bardzo mi źle jak to widzę.
Serio? No popatrz, a ja się wielokrotnie spotykałem z określeniem, że to facet "zrobił jej dziecko". Albo że facet "zostawił żonę i dzieci", bez względu na to jaka była przyczyna rozwodu.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis
Odpowiedź na to pytanie jest całkiem prosta: głośne bronienie "życia nienarodzonego" nic nie kosztuje, a pozwala pławić się w poczuciu wyższości nad tymi okrutnymi babami, które dla własnej wygody chcą zabijać dzieci Jakiekolwiek inne działania wymagałyby już wysiłku i empatii, a o to nie tak łatwo.
A co jeśli powiem, że jest to dla mnie trudny temat właśnie ze względu na empatię i poczucie sprawiedliwości w stosunku do wszystkich?

Rozumiem, że kobieta może nie chcieć być matką.

Rozumiem też to, że zarodek i płód to wstępne etapy rozwojowe człowieka, a nie jakiegoś kosmity, który potem magicznie staje się człowiekiem w dniu urodzin. I że to, że ktoś nie jest w stanie upomnieć się o swoje prawa, nie znaczy to, że ich nie ma. Małe dzieci też nie są w stanie obronić swoich praw, dlatego to dorośli tworzą prawo zabraniające zabijania i znęcania się nad dziećmi i tworzą instytucje jak Rzecznik Praw Dziecka. To samo jest z częścią ludzi niepełnosprawnych itd.

Rozumiem że mężczyzna może się czuć zraniony, że kobieta dokonała aborcji ich wspólnego dziecka, chociaż on tego nie chciał.

Rozumiem też, że osoby z chorobą Downa mogą się czuć niekomfortowo na wieść, że np. w Islandii od kilku lat praktycznie nie rodzą się osoby z chorobą Downa, dlatego że niemal 100% rodziców decyduje się na usunięcie płodu z tą właśnie chorobą. I rozumiem co taka Charlotte Fien chciała przekazać światu:
http://gosc.pl/doc/3930471.Nie-jeste...nas-wszystkich

Dla mnie to cholernie ciężki temat. Fajnie by było pogodzić wszystkie strony. Ale to chyba niemożliwe. I każde rozwiązanie, każde prawo będzie tu jakimś zgniłym kompromisem. Smutne to wszystko, niestety.
MuchaLibre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 13:10   #3321
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
A ja widze, bo zabójstwo jest złem niezależnie od okolicznosci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Interesuje mnie co według Ciebie powinna stwierdzić osoba, która ma wewnętrzne poczucie, że to zabójstwo. Nie wiem czy będziesz w stanie wczuć się w sytuację takiej osoby, ale jeśli tak, to jestem bardzo ciekawa. Bo jak na razie to wygląda tak:
sytuacja 1
- Dla mnie to zabójstwo, ale rozumiem, że są ciężkie sytuacje i czasami trzeba się zastanowić co jest ważniejsze, życie dziecka czy dobro matki.
- Zabójstwo to zabójstwo, nie można go dokonywać. Powinnaś być w 100% przeciw aborcji.
sytuacja 2
- Dla mnie aborcja to zabójstwo i nie będzie z mojej strony pozwolenia na nią pod żadnym pozorem.
- Czy Ty wiesz jaka to tragedia dla matki urodzić niechciane dziecko?
Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
tak Was czytam od jakiegoś czasu i smutny wniosek z tego wszystkiego wysnuwam - żadna strona nie umie/potrafi/chce zrozumieć drugiej strony. nie mówię tutaj o rozumieniu na zasadzie "rozumiem i masz rację", tylko o takim zwykłym zrozumieniu i przyjęciu do wiadomości czyjegoś stanowiska. żadna z Was nie mówi ani rzeczy skomplikowanych, ani trudnych, ja jako osoba, która od jakiegoś czasu tylko czyta, w pełni rozumiem każdą ze stron. rozumiem stanowisko tych za i tych przeciw aborcji. bo każda z Was uważam dobrze i zrozumiale wszystko tłumaczy. a jednak jak ze sobą rozmawiacie, to się nie rozumiecie, zadajecie dziwne pytania sobie nawzajem i musicie tłumaczyć oczywiste oczywistości. ponadto wychodzą od czasu do czasu jakieś absurdalne dygresje niezmierzające donikąd, rodzące tylko i wyłącznie frustrację. nie wiem, czy ten temat taki jest, czy zbyt dużo emocji dopuszczamy do głosu, nie mam pojęcia. ale szkoda, że tak to się toczy.
Ciekawa jestem czy to się też do mnie odnosi, a jeśli tak to do jakich fragmentów? Wolałabym mieć możliwość wytłumaczyć się, bo może coś zostało źle odebrane.
Cytat:
Napisane przez MuchaLibre Pokaż wiadomość
Rozumiem że mężczyzna może się czuć zraniony, że kobieta dokonała aborcji ich wspólnego dziecka, chociaż on tego nie chciał.
To też jest dla mnie ciężka kwestia. Bo często mam wrażenie, że wrzuca się do jednego wora facetów, którzy karzą na siłę rodzić niezależnie od okoliczności z tymi, którzy śmią się przyznać, że jest to dla nich ciężkie, bo mają poczucie, że ich dziecko zostaje zabite.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 13:15   #3322
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Red_Sonja Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem co myślisz o przypadkach, gdy w wyniku nieudanej aborcji rodzi się żywe dziecko. Nawet w Polsce zdarzały się takie przypadki. Umiera taki człowiek powoli, bo się dusi, w końcu ma nie do końca wykształcone płuca. Czy on chce żyć? Czy ma prawo do życia? Czy to już moment, że jest coś, czy to jeszcze nic i można zabić?
Odniosłaś się do mojego posta, a jednocześnie kompletnie go zignorowałaś. Człowiek powstaje w trakcie procesu zwanego ciążą. Nie jest tak, że w pewnym momencie jest zlepkiem komórek, a chwilę później staje się człowiekiem—zmiana jest płynna, i nabywanie praw też powinno być płynne (dwie gamety leżące koło siebie mają zero praw, a połączone—wszystkie? To jest oczywiste uproszczenie, które nie ma uzasadnienia w biologii, ani nawet w etyce). Aborcja nie ma za zadanie zabić płodu, a jedynie przerwać ciążę. Jeśli mimo przerwania ciąży płód przeżywa, to widocznie jest już na etapie bycia samodzielnym organizmem.

Nie rozumiem, skąd ten upór, by koniecznie zlepek dzielących się komórek obdarzać tymi samymi prawami, co ukształtowanego człowieka. Bo jak nie ma biologicznej granicy, to na wszelki wypadek lepiej jej w ogóle nie robić? Przecież prawo ustanawia różne sztuczne granice bez problemu. Czy dziecko zmienia się w dorosłego w dniu 18 urodzin? No nie. Ale granica gdzieś musi być. Wiemy jak wygląda dziecko. Wiemy jak wygląda dorosły. Granicę stawiamy gdzieś pomiędzy, dając jednemu mniejsze prawa, drugiemu większe. Wiemy jak wygląda zarodek. Wiemy jak wygląda niemowlę (nie jak zarodek!). Granicę stawiamy gdzieś pomiędzy.

Cytat:
Napisane przez Red_Sonja Pokaż wiadomość
. Płód to rozwijający się organizm ludzki. Co do poronienia, to człowiek może umrzeć na każdym etapie życia, to nie czyni go w mniejszym stopniu człowiekiem. Dziecko, które zmarło w czasie porodu, jest w mniejszym stopniu człowiekiem, niż takie, które przeżyło?
Wiesz, jak rozpoznaje się śmierć człowieka? Na podstawie braku aktywności mózgu. Jak rozpoznasz śmierć zarodka... bez mózgu? Organizm człowieka powstaje w trakcie ciąży, to jest biologiczny fakt. Możesz nazywać zlepek 4 komórek człowiekiem, no bo technicznie nim jest, ale fakty są takie, że tym komórkom wcale na prawach człowieka nie zależy. One jeszcze niczego nie chcą, niczego nie czują. I ty coś takiego:


Zrównujesz z tym? Ja bez wahania nazwę ten twór powyżej "w mniejszym stopniu człowiekiem" niż ten poniżej. Zrównywanie ich godzi w samą definicję człowieka i w zasadność nadawania komukolwiek praw.


Cytat:
Napisane przez MuchaLibre Pokaż wiadomość
A co jeśli powiem, że jest to dla mnie trudny temat właśnie ze względu na empatię i poczucie sprawiedliwości w stosunku do wszystkich?
Empatia może mieć błędne podstawy. Jeśli odczuwam empatię wobec krzeseł, to czy prawo powinno to uwzględnić i zabronić ludziom siedzieć na krzesłach? Czy jeśli uważam, że seks homoseksualny krzywdzi obu zainteresowanych, to prawo powinno tego seksu zakazać? To, że czuję, że ktoś jest krzywdzony, nie oznacza, że jest. Empatia nie jest żadnym uzasadnieniem.

Cytat:
Napisane przez MuchaLibre Pokaż wiadomość
Rozumiem też to, że zarodek i płód to wstępne etapy rozwojowe człowieka, a nie jakiegoś kosmity, który potem magicznie staje się człowiekiem w dniu urodzin. I że to, że ktoś nie jest w stanie upomnieć się o swoje prawa, nie znaczy to, że ich nie ma.
Komórka jajowa tez nie może upomnieć się o swoje prawa. A może ma prawo zostać zapłodniona? Przez unikanie stosunku po owulacji doprowadzam do obumarcia materiału genetycznego, który jest, obiektywnie patrząc, połową człowieka. Dlaczego ta połowa nie ma żadnych praw?

Człowiek nie staje się człowiekiem w dniu porodu. Ale nie staje się też nim, gdy tylko dwie komórki połączą się w całość i zaczną się dzielić. Bo takie komórki nadal są bardziej podobne do pojedynczych gamet, niż do ukształtowanego człowieka. I ich prawa też powinny być bardziej podobne do praw gamet. Znasz jakieś argument, który by temu zaprzeczył?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 13:15   #3323
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem. Płód to kolejny etap rozwoju zarodka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wg tej logiki niemowlę to dalszy etap rozwoju płodu.

Limonka po prostu notorycznie na argumenty dotyczące PÓŹNEJ CIAZY gada o zarodkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 13:18   #3324
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 096
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Wg tej logiki niemowlę to dalszy etap rozwoju płodu.

Limonka po prostu notorycznie na argumenty dotyczące PÓŹNEJ CIAZY gada o zarodkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To rzuć cytatem, oprócz tego, w którym przyznaję się, że źle przetłumaczylam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 14:48   #3325
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Jezus naprawdę nie chce mi się przewijac kilku stron żeby Ci udowodnić że w odpowiedzi na dyskusję o aborcji w późnym etapie ciąży odpowiadasz coś o zarodku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 14:49   #3326
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Jezus naprawdę nie chce mi się przewijac kilku stron żeby Ci udowodnić że w odpowiedzi na dyskusję o aborcji w późnym etapie ciąży odpowiadasz coś o zarodku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Potwierdzam, było.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 15:13   #3327
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez mc266 Pokaż wiadomość
Interesuje mnie co według Ciebie powinna stwierdzić osoba, która ma wewnętrzne poczucie, że to zabójstwo. Nie wiem czy będziesz w stanie wczuć się w sytuację takiej osoby, ale jeśli tak, to jestem bardzo ciekawa. Bo jak na razie to wygląda tak:
sytuacja 1
- Dla mnie to zabójstwo, ale rozumiem, że są ciężkie sytuacje i czasami trzeba się zastanowić co jest ważniejsze, życie dziecka czy dobro matki.
- Zabójstwo to zabójstwo, nie można go dokonywać. Powinnaś być w 100% przeciw aborcji.
sytuacja 2
- Dla mnie aborcja to zabójstwo i nie będzie z mojej strony pozwolenia na nią pod żadnym pozorem.
- Czy Ty wiesz jaka to tragedia dla matki urodzić niechciane dziecko?

Ciekawa jestem czy to się też do mnie odnosi, a jeśli tak to do jakich fragmentów? Wolałabym mieć możliwość wytłumaczyć się, bo może coś zostało źle odebrane.

To też jest dla mnie ciężka kwestia. Bo często mam wrażenie, że wrzuca się do jednego wora facetów, którzy karzą na siłę rodzić niezależnie od okoliczności z tymi, którzy śmią się przyznać, że jest to dla nich ciężkie, bo mają poczucie, że ich dziecko zostaje zabite.
Powinna przestać tak uwazac. Bo moralnie dobrym wyjściem jest właśnie pozwolenie na decydowanie o sobie. Tylko tyle i aż tyle. Uznawanie aborcji za zabójstwo jest wewnętrznie sprzeczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 15:15   #3328
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Mojwa, serio chcesz stanowić o moralności?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 15:30   #3329
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Powinna przestać tak uwazac. Bo moralnie dobrym wyjściem jest właśnie pozwolenie na decydowanie o sobie. Tylko tyle i aż tyle. Uznawanie aborcji za zabójstwo jest wewnętrznie sprzeczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli idąc tym tokiem myślenia aborcja nie jest zabójstwem, bo powinna być dozwolona. I generalnie Ty najlepiej wiesz, co ktoś powinien uważać. Cisną mi się na usta komentarze o wewnętrznej spójności, ale podaruje sobie obrzucanie błotem.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-01, 15:31   #3330
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Mojwa, serio chcesz stanowić o moralności?
No straszne że uwazam, że moje poglądy są sluszne, a nie przeciwne. Jak ktoś się nie chce ze mną zgadzać to nie, ale szanujmy się że ja mam "wchodzić w buty" osoby, która ma - według mnie - błędne poglady.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 20:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:08.