Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2. - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-25, 21:29   #1681
Oiojoioj
Raczkowanie
 
Avatar Oiojoioj
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: 5 krąg.
Wiadomości: 331
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Notabene wrześniaka z 24 tygodnia ciąży jest uratować bardzo ciężko, z 25 tygodnia już dużo łatwiej.
__________________
שׂנאה


Oiojoioj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-25, 21:45   #1682
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Każdy ma prawo do własnych ocen moralnych. Ja nie widzę związku między pracą i osiągnięciami naukowymi a moralnością, ale może Ty widzisz.

Raz się zapomniała? Morderca też może powiedzieć, że raz się zapomniał i strzelił do człowieka, ale to tylko dlatego, że pomylił go z celem na strzelnicy, a poza tym sumiennie wykonuje swoją pracę... Człowiek odpowiedzialny za swoje czyny nie "zapomina się".
Ja bym się jednak powstrzymała od ocen. Ile ludzi, tyle sytuacji. Dlatego właśnie popieram wolny wybór a nie wpieranie komuś swoich racji i ocen.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-25, 23:50   #1683
Oiojoioj
Raczkowanie
 
Avatar Oiojoioj
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: 5 krąg.
Wiadomości: 331
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

http://obcasy.pl/nowe-wypowiedzi-pac...esora-chazana/

Tak jak mówiłam, nie chodzi tylko o aborcję. W Polsce od ponad 20 lat potrzebujemy akcji "Rodzić po ludzku", a wciąż kobieta jest śmieciem. Chce dziecka czy aborcji na życzenie ( a tam na życzenie, ciąża ektopowa!) jest tak samo nie godnym szacunku podczłowiekiem.
W 2013 roku, w jednym z polecanych warszawskich szpitali położniczych, stosuje się zakazane metody jak wyciskanie dziecka.
__________________
שׂנאה



Edytowane przez Oiojoioj
Czas edycji: 2016-09-25 o 23:51
Oiojoioj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 06:50   #1684
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
W 2013 roku, w jednym z polecanych warszawskich szpitali położniczych, stosuje się zakazane metody jak wyciskanie dziecka.
To się nagminnie stosuje w wielu miejscach niestety.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 08:17   #1685
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez HealthOne Pokaż wiadomość
W związku z ostatnimi wydarzeniami w kraju, temat aborcji obecny codziennie na fejsach- załamała mnie moja bliska kuzynka- sama ma już dwoje dzieci- i naprawdę!! nie chcę być złośliwa że to wypomnę- zaszła w ciążę ze 3 miesiące po poznaniu swojego męża (wzięli ślub przed urodzeniem pierwszego dziecka) , kiedyś była normalna, ale jej mąż ma na nią tak wielki wpływ że zatraciła jakoś zdolności własnego myślenia plus objawy OZM- rewelacje jakie od niej usłyszałam kiedy oznajmiłam że jestem za PRAWEM do aborcji i uważam że kobiety to nie bydło za które powinien decydować KAŻDY,tylko nie one.
(...)
A moja kuzynka, zagorzała prolajferka? ''nie mogłabym adoptować. Bo tak- ja o siebie w ciąży dbam, skąd bym wiedziała co robiła matka tego dziecka (adoptowanego) kiedy ona była w ciąży? i jakie mogą być kiedyś konsekwencje tego że o siebie nie dbała? swoje dziecko to ''swoja'' krew, a czyjeś to zawsze ''niespodzianka'' z którą nic nie wiadomo''.
Miłosierne podejście ,prawda?
To KTO ma adoptować te dzieci w kontekście których już teraz optymistycznie i bezmyślnie się mówi się ''zawsze można urodzić i ODDAĆ''? skoro taki typowy prolajf i tak nie będzie go chciał?


nie mam na celu obrazić pro-liferów którzy poza urodzeniem na siłę interesują się także tym co się z takim narodzonym życiem później dzieje (są tacy?), ale bliska dla mnie osoba takim klasycznym prolajfem jest, że zaburza mi myślenie o innych ludziach, którzy być może mają dobre intencje.

Niestety często spotyka się takie postawy: lepiej urodzić i oddać niech ktoś adoptuje, ale ja bym nie mogła! Smuci mnie bardzo ta hipokryzja i brak wyobraźni. Karanie więzieniem kobiety, która straci ciążę jest absurdem. Już widzę ten proces udowadniania, że to było poronienie, a nie aborcja. Powołują się na analizę każdego przypadku, gdy dopiero co ojcu sąd chciał odebrać dzieci mimo, ze nawet pracownicy MOPS byli przeciwko. Kolejny przykład hipokryzji. Sąd rozpatrzy, ale sądom nie można ufać.. Ręce opadają.

Moim zdaniem trudny kompromis, który póki co obowiązuje jest najmniejszym złem w tym bardzo trudnym temacie. Moim zdaniem trzeba zrobić wszystko, żeby przede wszystkim zapobiegać ciąży, no ale wszystkie wiemy jak jest i jakie sytuacje mogą spotkać dziewczynki lub kobiety samotne, który nie muszą stosować antykoncepcji w postaci tabletek np. Nigdy nie byłam w niechcianej ciąży, ale chcę mieć wybór co do dalszego postępowania. Co nie znaczy automatycznie, że ciążę bym usunęła.

Najbardziej dramatyczne jednak wydaje mi się być w ciąży pochodzącej z gwałtu. Pamiętajmy, że w małżeństwach gwałty również się zdarzają. Odbieranie możliwości kobiecie decydowania co dalej kojarzy mi się z jej pozycją w Islamie. Cześć naszego społeczeństwa chyba tęskni za czasami kiedy kobiety nie pracowały, siedziały w domach wychowując dzieci i czekały na męża jedynego żywiciela rodziny. Były na łasce męża, który wcale nie musiał się starać aby dorównać żonie wykształceniem lub zarobkami tak jak jest obecnie. Może o to chodzi? Może im jest za trudno i chcą powrotu do starych czasów, bo już nie patrzymy w nich jak w obrazek, tylko wymagamy? Po co się starać, łatwiej stłamsić drugą stronę, szarą tępą masą łatwiej się kieruje, rządzi.

Boję się, że bardziej chodzi o dokopanie kobietom niż faktyczną ochronę życia nienarodzonego dziecka. No i spadną statystyki. Duża część kobiet przestanie zgłaszać gwałty w obawie, że wtedy gdyby się okazało, że zaszły w ciążę będą zmuszone urodzić dziecko. O to nam chodzi? O odebranie kobietom godności i poczucia bezpieczeństwa? Kto powstrzyma faceta, który jest świadomy swojej bezkarności? Mnie to przeraża. I Ciesze się, że mam syna, a nie córkę.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.

Edytowane przez Karena 73
Czas edycji: 2016-09-26 o 08:27
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 08:38   #1686
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Coś ucichło w tv...
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 09:37   #1687
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

jest propozycja kolejnego protestu - https://www.facebook.com/events/165977345101819 6/ [spacja przed 6]
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-26, 11:08   #1688
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Temat gorący i wchodząc na fb kawa z rana nie jest mi potrzebna ;/ Oczywiście jestem po stronie wolności sumienia, niech każdy za siebie decyduje. Ja bym nie chciała urodzić chorego dziecka i jak to ktoś wyżej napisał "wytrząsnęłabym kasę z pod ziemi i wyjechała za granicę"


trololo...

A tutaj z fejsa strony katolickiej, gdzie katolicy pełni miłości do bliźniego w bardzo KULTURALNYCH słowach wyrażają swoje zdanie
https://www.facebook.com/goscniedzie...57451551920291

wchodząc skopiować link znalazłam kolejny ciekawy smaczek
https://www.facebook.com/goscniedzie...57455218020291
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 11:30   #1689
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Ja ☠☠☠☠☠☠☠ę ... Jak ojciec może wypowiadać takie słowa.
Niedobrze mi.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 12:24   #1690
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
AlaZala, mam wrażenie, że czytam inną osobę, niż wczoraj. Może ochłoń i wróć tu jutro? Bo chlapniesz za dużo.
Zaczynam wiedzieć pewną hipokryzję.
Gdy piszę, że trzeba podjąć walkę z kościołem katolickim, który mówi, że aborcja jest zła i powinna być zakazana, znajduje się pokaźna grupka Wizażanek i Wizażanków stających w obronie kościoła i starających się za wszelką cenę pokazać, że obecna sytuacja nie jest zawiniona przez kościół, a nawet jak jest, to tylko odrobinkę i nie ma sensu z kościołem walczyć.

Gdy piszę, że ja uważam, że aborcja jest zła i jednocześnie NIE powinna być zakazana, od razu zostaję ostro i emocjonalnie skrytykowana jedynie na sformułowanie oceny, a nie zakazu. Ocena nikomu niczego nie narzuca, zaś stanowi naturalny element postrzegania rzeczywistości.

Czy tym, którzy mnie tak ostro krytykowali wczoraj, jedynie za przedstawienie mojej oceny moralnej, brakuje odwagi, żeby podjąć równie ostrą dyskusję z panami w sutannach, którzy nie tylko oceniają, ale żądają od partii, którym finansowali kampanię wyborczą, wprowadzenia prawnego zakazu aborcji?

Edytowane przez AlaZala
Czas edycji: 2016-09-26 o 12:25
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 12:49   #1691
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Zaczynam wiedzieć pewną hipokryzję.
Gdy piszę, że trzeba podjąć walkę z kościołem katolickim, który mówi, że aborcja jest zła i powinna być zakazana, znajduje się pokaźna grupka Wizażanek i Wizażanków stających w obronie kościoła i starających się za wszelką cenę pokazać, że obecna sytuacja nie jest zawiniona przez kościół, a nawet jak jest, to tylko odrobinkę i nie ma sensu z kościołem walczyć.

Gdy piszę, że ja uważam, że aborcja jest zła i jednocześnie NIE powinna być zakazana, od razu zostaję ostro i emocjonalnie skrytykowana jedynie na sformułowanie oceny, a nie zakazu. Ocena nikomu niczego nie narzuca, zaś stanowi naturalny element postrzegania rzeczywistości.

Czy tym, którzy mnie tak ostro krytykowali wczoraj, jedynie za przedstawienie mojej oceny moralnej, brakuje odwagi, żeby podjąć równie ostrą dyskusję z panami w sutannach, którzy nie tylko oceniają, ale żądają od partii, którym finansowali kampanię wyborczą, wprowadzenia prawnego zakazu aborcji?
Może dlatego, że "panowie w sutannach" przynajmniej mają jasno sprecyzowany światopogląd, który wynika z jakiejś ślepej wiary w to, że kogoś tym ratują, a Ty pod przykrywką "tolerancji" rościsz sobie prawo do "moralnej oceny" innych. "Chcesz, to rób, ale nie dziw się, że po tobie pojadę". Serio, od tego wolę "panów w sutannach" i piszę to świadomie. Księża > Ty

Edytowane przez trzyrazypiec
Czas edycji: 2016-09-26 o 12:50
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-26, 12:50   #1692
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 13:06   #1693
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
Może dlatego, że "panowie w sutannach" przynajmniej mają jasno sprecyzowany światopogląd, który wynika z jakiejś ślepej wiary w to, że kogoś tym ratują, a Ty pod przykrywką "tolerancji" rościsz sobie prawo do "moralnej oceny" innych. "Chcesz, to rób, ale nie dziw się, że po tobie pojadę". Serio, od tego wolę "panów w sutannach" i piszę to świadomie. Księża > Ty
Księża to nie roszczą sobie prawa do moralnej oceny innych?
Może oni mają niezbywalne prawo do oceniania, a ja nie mam?
I mają je dlatego, że są zaślepieni wiarą?!!!
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 13:09   #1694
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Księża to nie roszczą sobie prawa do moralnej oceny innych?
Może oni mają niezbywalne prawo do oceniania, a ja nie mam?
I mają je dlatego, że są zaślepieni wiarą?!!!
A Ty dlaczego je sobie rościsz?
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 13:12   #1695
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
A Ty dlaczego je sobie rościsz?
Nie roszczę sobie, tylko mam to prawo.
Każdy człowiek ma prawo oceniać innych i według własnych kryteriów uznawać, kto jest dla niego wzorem i autorytetem godnym najwyższego uznania, a kogo potępia.

Ale nikt nie ma prawa żądać, żeby inni żyli tak, jak on chce, żeby żyli.
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 13:14   #1696
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Nie roszczę sobie, tylko mam to prawo.
Każdy człowiek ma prawo oceniać innych i według własnych kryteriów uznawać, kto jest dla niego wzorem i autorytetem godnym najwyższego uznania, a kogo potępia.

Ale nikt nie ma prawa żądać, żeby inni żyli tak, jak on chce, żeby żyli.
Czyli jesteś jeszcze większą hipokrytką, niż ludzie, których o to oskarżasz ;*
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 13:17   #1697
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
Czyli jesteś jeszcze większą hipokrytką, niż ludzie, których o to oskarżasz ;*
Dzięki za komplement!

Proponuję, żebyś zaczęła zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, która wprowadzi karę więzienia dla osób świeckich za ocenę moralności innych ludzi.
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 13:19   #1698
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 13:21   #1699
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Dzięki za komplement!

Proponuję, żebyś zaczęła zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, która wprowadzi karę więzienia dla osób świeckich za ocenę moralności innych ludzi.
Jeśli Ty tutaj dostrzegasz jakąś obronę księży, czy coś w tym stylu, to mylisz się. To jest tylko i wyłącznie moja moralna ocena CIEBIE, do której mam prawo : )
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-26, 13:27   #1700
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
Jeśli Ty tutaj dostrzegasz jakąś obronę księży, czy coś w tym stylu, to mylisz się. To jest tylko i wyłącznie moja moralna ocena CIEBIE, do której mam prawo : )
Masz prawo i ja tego nie kwestionuję.
Ja też Ciebie oceniam na podstawie naszej dyskusji, a moja ocena Twojej osoby jest dużo, dużo lepsza niż moja ocena jakiegokolwiek księdza.

No ale mamy kończyć, więc kończmy...
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 13:29   #1701
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja bylam we Wrocku na protescie w niedziele.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 13:34   #1702
hekate93
Zadomowienie
 
Avatar hekate93
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 178
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Ja bylam we Wrocku na protescie w niedziele.
Też byłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
I love sarcasm. It's like punching people in the face, but with words.
hekate93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 13:42   #1703
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez hekate93 Pokaż wiadomość
Też byłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 14:21   #1704
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
A tutaj z fejsa strony katolickiej, gdzie katolicy pełni miłości do bliźniego w bardzo KULTURALNYCH słowach wyrażają swoje zdanie
https://www.facebook.com/goscniedzie...57451551920291
Aż się we mnie gotuje, jak czytam te posty... Wciąż te same argumenty: niemowlę w czasie aborcji jest rozrywane żywcem/dziecko to szczęście i cud, nawet jeśli umiera na naszych rękach/Bóg dał nam zasady i mamy się ich trzymać, fajnie że państwo w tym pomaga. Ci ludzie kompletnie nie zauważają, że ich przeciwnicy to nie pro-abortion, tylko pro-choice—jeśli kobieta uzna, że najlepszym wyborem jest przerwanie ciąży (a łatwo sobie wyobrazić, że tak trudny wybór jest konsekwencją równie trudnej sytuacji), to powinna móc to zrobić. Skąd państwo ma wiedzieć, co jest dla niej lepsze?

Wiem, im to powinnam mówić, a nie wam, ale strasznie mnie to dręczy. Wychodzi na jaw niski poziom edukacji i wysoki indoktrynacji. Zwolennicy pro-life nie rozumieją (mimo lekcji biologii), że człowiek powstaje w całym procesie ciąży, a nie w momencie zapłodnienia. Że właśnie na tym ciąża polega, że w jej czasie rozwijają się rożne struktury, potrzebne do życia poza organizmem matki. Rozwijają się, a więc nie istnieją od razu. Trudno nazwać człowiekiem coś, co ma mniej woli życiowej i świadomości niż komar czy karaluch. I tu nauka zderza się z religią—mama i tata połączyli dwie komórki, Bóg tchnął w nie w życie, i wara od niego. A jak to życie urodzi się bez płuc, to już nie wina Boga, tylko... naszych grzechów?

Wdech, wydech...wdech... wydech... OK, idę robić obiad.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 14:26   #1705
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Aż się we mnie gotuje, jak czytam te posty... Wciąż te same argumenty: niemowlę w czasie aborcji jest rozrywane żywcem/dziecko to szczęście i cud, nawet jeśli umiera na naszych rękach/Bóg dał nam zasady i mamy się ich trzymać, fajnie że państwo w tym pomaga. Ci ludzie kompletnie nie zauważają, że ich przeciwnicy to nie pro-abortion, tylko pro-choice—jeśli kobieta uzna, że najlepszym wyborem jest przerwanie ciąży (a łatwo sobie wyobrazić, że tak trudny wybór jest konsekwencją równie trudnej sytuacji), to powinna móc to zrobić. Skąd państwo ma wiedzieć, co jest dla niej lepsze?

Wiem, im to powinnam mówić, a nie wam, ale strasznie mnie to dręczy. Wychodzi na jaw niski poziom edukacji i wysoki indoktrynacji. Zwolennicy pro-life nie rozumieją (mimo lekcji biologii), że człowiek powstaje w całym procesie ciąży, a nie w momencie zapłodnienia. Że właśnie na tym ciąża polega, że w jej czasie rozwijają się rożne struktury, potrzebne do życia poza organizmem matki. Rozwijają się, a więc nie istnieją od razu. Trudno nazwać człowiekiem coś, co ma mniej woli życiowej i świadomości niż komar czy karaluch. I tu nauka zderza się z religią—mama i tata połączyli dwie komórki, Bóg tchnął w nie w życie, i wara od niego. A jak to życie urodzi się bez płuc, to już nie wina Boga, tylko... naszych grzechów?

Wdech, wydech...wdech... wydech... OK, idę robić obiad.
Po paru postach wyszłam.

Ciekawe dlaczego nie sa tacy chętni by ratować dorosłych ludzi np. oddając własną nerkę.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 14:33   #1706
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Ci ludzie kompletnie nie zauważają, że ich przeciwnicy to nie pro-abortion, tylko pro-choice—jeśli kobieta uzna, że najlepszym wyborem jest przerwanie ciąży (a łatwo sobie wyobrazić, że tak trudny wybór jest konsekwencją równie trudnej sytuacji), to powinna móc to zrobić.
Na to też jest argument: wcześniej czy później taka kobieta żałuje i popada w depresję i nie może więcej zajść w ciążę
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 15:25   #1707
Iska00
Zadomowienie
 
Avatar Iska00
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Jedna kwestia strasznie mnie męczy w tej całej sprawie.
A mianowicie:
Każe się kobietom rodzić dzieci niepełnosprawne. I co potem? Potem się okazuje, że Państwo nie ma pieniędzy na takie dzieci albo nie refunduje takich zabiegów. Potem rodzice żebrzą na wszelkich możliwych stronach o każdą złotówkę. Kurde, no albo ktoś jest dobrym człowiekiem (z całym dorobkiem inwentarza) albo nie jest. Takim dobrym samarytaninem na cudzy koszt to każdy potrafi być. Jeśli chcą żeby takie dzieci się rodziły to niech pokryją wszelkie koszty związane z ich leczeniem (łącznie z leczeniem w USA za grube miliony USD).
Jeśli państwo nie ma na to kasy albo nie chce mieć, to niech łaskawie zamknie jadaczki.

Inną kwestią jest rodzenie dziecka z narażeniem swojego życia.
Nie wyobrażam sobie, że ktoś ot tak skazuje mnie na śmierć.
Płakać mi się chce, gdy wyobrażam sobie, że mogę być kiedyś w takiej sytuacji. I znowu chcą być dobrzy na cudzy koszt, bo swoim życiem nie ryzykują. Może niech sami zaczną oddawać swoje nerki?
Już teraz za grosz nie ufam służbie zdrowia, a po wejściu tej ustawy ...

A teraz tak ogólnie. Sama nie jestem zwolenniczką aborcji, ale chcę mieć możliwość się ratować!!!
Jednak mam wrażenie, że niektórzy myślą, że aborcja dozwolona = nakazana. Przynajmniej tak się zachowują. Przecież nikt nikogo nie zmusi do wykonania aborcji.

Podsumowując, uważam, że Państwo nie powinno się wtrącać do takich spraw. Za bardzo chcą ingerować w sprawy, które nie powinny ich obchodzić. W ogóle nie powinni się wypowiadać na temat aborcji.
Iska00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 15:46   #1708
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

AlaZala, ale jakim prawem oceniasz, czy dla kogoś aborcja jest zła? Napisałaś, że to trudna, traumatyczna, decyzja, wręcz tragedia. A tak nie jest. Dla wielu kobiet decyzja o aborcji jest łatwiejsza do podjęcia niż to, czy na obiad zjeść spaghetti czy schabowego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 15:47   #1709
Oiojoioj
Raczkowanie
 
Avatar Oiojoioj
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: 5 krąg.
Wiadomości: 331
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Zaczynam wiedzieć pewną hipokryzję.
Gdy piszę, że trzeba podjąć walkę z kościołem katolickim, który mówi, że aborcja jest zła i powinna być zakazana, znajduje się pokaźna grupka Wizażanek i Wizażanków
Mogłabyś pisać wprost, personalnie, a nie strzelać w niebo?

Pisałam o prawie księdza do grzmienia z ambony, bo tam grzmi do ludzi którzy wybrali go na tego, który ocenia ich moralność - jest przewodnikiem duchowym, "pasterzem". Kiedy ktoś się na to świadomie godzi to mnie nie obchodzi.
__________________
שׂנאה


Oiojoioj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-26, 16:23   #1710
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Aborcja - wątek zbiorczy. Część 2.

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
AlaZala, ale jakim prawem oceniasz, czy dla kogoś aborcja jest zła? Napisałaś, że to trudna, traumatyczna, decyzja, wręcz tragedia. A tak nie jest. Dla wielu kobiet decyzja o aborcji jest łatwiejsza do podjęcia niż to, czy na obiad zjeść spaghetti czy schabowego.
Dla mnie aborcja jest zła. Nie mam prawa tak uważać?

Dla mnie byłaby to decyzja trudna, traumatyczna i tragiczna. Wiem już z wyrażonych tu opinii, że dla innych aborcja jest jak ubicie komara, więc na temat opinii innych osób już się nie wypowiadam.

Cytat:
Napisane przez Oiojoioj Pokaż wiadomość
Mogłabyś pisać wprost, personalnie, a nie strzelać w niebo?
Chodzi Ci o podanie nicków użytkowników broniących kościoła?
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 20:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.