Mamusie KWIETNIOWE 2020 - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-02, 16:48   #2251
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Haneczka o co chodzi z tą położna? Coś się zmieniło? Jak rodziłam dwa lata temu nic takiego nie było wymagane. Tylko wizyta położnej w domu po porodzie. Ale na etapie ciąży nikt nie wymagał ani wyboru ani spotkań z położna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 17:01   #2252
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Haneczka o co chodzi z tą położna? Coś się zmieniło? Jak rodziłam dwa lata temu nic takiego nie było wymagane. Tylko wizyta położnej w domu po porodzie. Ale na etapie ciąży nikt nie wymagał ani wyboru ani spotkań z położna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trochę się zmieniły ostatnio standardy odnośnie opieki położnych środowiskowych. Należy Ci się kilka wizyt patronażowych przygotowujących do porodu, podpowiadają odnośnie wyprawki i opieki nad dzieckiem. Po 20tc zaczynają się takie wizyty. Trzeba sobie gdzieś doczytać czy to jest obowiązkowe czy dla chętnych. W każdym razie mój gin już wystawił mi taki papierek żebym sobie powoli zaczęła kogoś szukać. Mam nadzieję że znajdę jakąś sensowną kobitkę i ona mi powie dokładnie o co chodzi.

Sprawdziłam i ten papierek nosi u mnie nazwę plan opieki przedporodowej. Wypisane są tam jakie badania i kiedy powinny być zrobione i pieczątka lekarza że obejmuje mnie opieką w trakcie ciąży i po porodzie i do tego potrzebna jest pieczątka od położnej która będzie sprawować nade mną opiekę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez Haneczka1122334445
Czas edycji: 2019-10-02 o 17:02
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 17:05   #2253
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Siemaneczko Supcio teraz już możesz być spokojna kiedy następna wizyta?
Ja byłam dzisiaj na wizycie ale mój gin stwierdził że skoro jutro mam prenatalne to nie ma sensu robić usg. (szkoda ale nie będę się z nim kłucić ) . Także następna wizyta 30.10. Dostałam do wypełnienia ankietę o depresji i mam wybrać sobie położoną środowiskową i na następną wizytę przynieść pieczątkę od niej że się zapisałam. Poza tym nic więcej się nie dowiedziałam, jestem jak dziecko we mgle. Mam nadzieję że jutro trafię na kogoś fajnego i mi odpowie na moje pytania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Za tydzień mam jeszcze takie usg z luxmedu a 21.10 mam u swojego gina wkoncu już tęsknię za nim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 17:16   #2254
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Haneczka zapytam o to lekarza. Ja nie czuje potrzeby takich wizyt przed porodem. Jeden mam już zaliczony więc wiem z czym to się je oczywiście wizyty po porodzie to wiadomo muszą być bo położna głównie się wtedy skupia na maluszku. Mam fajną położna w przychodni byłam z niej zadowolona więc na pewno będę wybierać ta sama.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 17:18   #2255
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez kasia1221 Pokaż wiadomość
Za tydzień mam jeszcze takie usg z luxmedu a 21.10 mam u swojego gina wkoncu już tęsknię za nim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie tak podglądać maluszka co trochę Ja się cieszę że kupiłam ten detektor bo chyba bym oszalała przez ten miesiąc.
Znalazłam coś takiego i to są standardy opieki okołoporodowej obowiązujące od 01.01.2019. Screenshot_20191002_181433_com.android.chrome.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 17:35   #2256
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Szkole rodzenia też odpuszczam. Ale na pewno polecam dziewczynom, które będą rodzić po raz pierwszy. Dla mnie wiedzą zdobyta na szkole była bezcenna ale prowadząca położna też była super. Na pewno sukces w karmieniu zawdzięczam jej podejsciu- chcesz karmić piersią , to karm. Nie zastanawiaj się czy masz pokarm, czy dziecko się najada itd. po prostu karm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 18:04   #2257
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

A u Nas położną a wzasadzie jak to się odmienia jest facet .. położnym ? No nie ważne . . W szkole rodzenia on jest . Osobiście tak mi dziwnie trochę . Byłam z koleżanka dziś tak tylko zobaczyć ,co to tam jest dzień otwarty był . Naprawdę miły facet , ale po twarzach widziałam kobietek , że niechętne są aby to facet prowadził bo co on wie.


Kurcze ,a wy jak myślicie ?
Może , być to coś innego . Z męskiej perspektywy nie wiem co się spodziewać na takich zajęciach nawet.
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-02, 18:25   #2258
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Haneczka o co chodzi z tą położna? Coś się zmieniło? Jak rodziłam dwa lata temu nic takiego nie było wymagane. Tylko wizyta położnej w domu po porodzie. Ale na etapie ciąży nikt nie wymagał ani wyboru ani spotkań z położna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie tak samo. Nikt nie wymagał wyboru położnej. Dopiero po porodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Ja już po wizycie. Maluszek ma już 4 cm i machał rączkami i nóżkami. Aż się rozczulilam. Chyba w końcu zaczyna do mnie docierać że jestem w ciąży.
Jutro prenatalne to więcej zobaczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 18:26   #2259
kami_165
Zadomowienie
 
Avatar kami_165
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 035
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

U mnie w ogóle nie było położnej. Zalatwilismy wizytę u niej w gabinecie jak byłam ściągnąć szwy. Niby nie miała akurat samochodu. A środowiskowa przyszła na 5 min i poszła bo to moja sąsiadka. I bardzo mnie to cieszyło, bo nie lubię obcych ludzi w domu. Mama mieszka piętro niżej wychowała 6 dzieci, więc jest dla mnie kopalnia wiedzy to mi starczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz Dzień
14.09.2013
kami_165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 18:30   #2260
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
[/COLOR]Ja już po wizycie. Maluszek ma już 4 cm i machał rączkami i nóżkami. Aż się rozczulilam. Chyba w końcu zaczyna do mnie docierać że jestem w ciąży.
Jutro prenatalne to więcej zobaczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie. Nie za mały będzie na prenatalne?Mówili mi w szpitalu,że od 5cm robią badania...
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 18:50   #2261
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Szkole rodzenia też odpuszczam. Ale na pewno polecam dziewczynom, które będą rodzić po raz pierwszy. Dla mnie wiedzą zdobyta na szkole była bezcenna ale prowadząca położna też była super. Na pewno sukces w karmieniu zawdzięczam jej podejsciu- chcesz karmić piersią , to karm. Nie zastanawiaj się czy masz pokarm, czy dziecko się najada itd. po prostu karm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie zamierzam iść do szkoły rodzenia bo dla mnie to czarna magia i u mnie w rodzinie i wśród przyjaciół nie ma takich maluszków żeby ich mamy mogły mi podpowiedzieć co i jak. A już się dzisiaj nasłuchałam teściowej jak musiała w szpitalu myć męża pod kranem i zawijać w tetre i o szpitalnych metalowych łóżeczkach. Także dla mnie te wizyty patronażowe przed porodem wydają się być fajnym pomysłem a na dodatek jak poznasz się z taką kobitką to potem nie przychodzi Ci obca baba do domu.

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
U mnie tak samo. Nikt nie wymagał wyboru położnej. Dopiero po porodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

Ja już po wizycie. Maluszek ma już 4 cm i machał rączkami i nóżkami. Aż się rozczulilam. Chyba w końcu zaczyna do mnie docierać że jestem w ciąży.
Jutro prenatalne to więcej zobaczę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super wieści. Takie można czytać codzień na prenatalne może być trochę za wcześnie. Dzisiaj gin powiedział mi że najlepiej robić po skończonym 12 tc bo wtedy najlepiej widać.

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
A u Nas położną a wzasadzie jak to się odmienia jest facet .. położnym ? No nie ważne . . W szkole rodzenia on jest . Osobiście tak mi dziwnie trochę . Byłam z koleżanka dziś tak tylko zobaczyć ,co to tam jest dzień otwarty był . Naprawdę miły facet , ale po twarzach widziałam kobietek , że niechętne są aby to facet prowadził bo co on wie.


Kurcze ,a wy jak myślicie ?
Może , być to coś innego . Z męskiej perspektywy nie wiem co się spodziewać na takich zajęciach nawet.
Ciekawa sprawa. Czasami faceci mają więcej empatii niż kobiety. Chciałabym poznać takiego człowieka i się sama przekonać czy jest godny zaufania.,





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-02, 20:31   #2262
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ale jestem zła. ...
Chce odebrać wyniki wpisuje mój numer klienta i PESEL hasło i wyskakuję , że nie ma wyników. Lecę do torebki patrzę i mam przekręcone nazwisko...
Wgl jest to inne nazwisko,druga myśl jaki kurde cudem one mogły to zrobić. Z tego co się orientuję każdy z nas ma swój PESEL .
I tak patrzę PESEL się zgadza ,ale nazwisko nie . Jutro wizyta ,rano lecę do laboratorium to wyjaśnić . Aż zła jestem .. Taki błąd popełnić ?
Ciekawe czy nie będę musiała powtórzyć badań,jeżeli tak to nwm gdzie chcą mnie kuć,z duwch rąk ledwie 3probowki ..
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-02, 20:42   #2263
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ania super że wszystko ok. Daj znać jutro. 4cm to rzeczywiście za mało trochę na prenatalne no ale może lekarz będzie ok i sprawdzi tyle ile może i każe przyjść na tydzień. Juz o takich przypadkach czytałam. Więc będzie dobrze na pewno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 06:57   #2264
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Zaczynam dziś 12 TC . W nocy miałam straszna schize że już po wszystkim już bym chciała czuć ruchy. Będzie łatwiej. Zaczęłam dziś rozważać zakup tego detektora.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 07:13   #2265
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Ania super że wszystko ok. Daj znać jutro. 4cm to rzeczywiście za mało trochę na prenatalne no ale może lekarz będzie ok i sprawdzi tyle ile może i każe przyjść na tydzień. Juz o takich przypadkach czytałam. Więc będzie dobrze na pewno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niby trochę wcześnie ale mam dziś 11+5 i lekarz nic nie mówił że za wcześnie na prenatalne a mowilam już po USG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 07:13   #2266
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Dzień dobry
Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
Ale jestem zła. ...
Chce odebrać wyniki wpisuje mój numer klienta i PESEL hasło i wyskakuję , że nie ma wyników. Lecę do torebki patrzę i mam przekręcone nazwisko...
Wgl jest to inne nazwisko,druga myśl jaki kurde cudem one mogły to zrobić. Z tego co się orientuję każdy z nas ma swój PESEL .
I tak patrzę PESEL się zgadza ,ale nazwisko nie . Jutro wizyta ,rano lecę do laboratorium to wyjaśnić . Aż zła jestem .. Taki błąd popełnić ?
Ciekawe czy nie będę musiała powtórzyć badań,jeżeli tak to nwm gdzie chcą mnie kuć,z duwch rąk ledwie 3probowki ..
O też bym się wkurzyła. Idź do labu może wystaczy wyjaśnić i dadzą Ci wyniki.
Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Zaczynam dziś 12 TC . W nocy miałam straszna schize że już po wszystkim już bym chciała czuć ruchy. Będzie łatwiej. Zaczęłam dziś rozważać zakup tego detektora.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratki. Ja jestem za detektorem ale trzeba podejść do tego troszkę z dystansem bo czasami ciężko znaleźć i wtedy trzeba sobie odpuścić i spróbować za jakiś czas i nie wpadać przy tym w panikę. Ja kiedyś słuchałam w niedzielę z mężem, potem w środę nie mogłam znaleźć a w niedzielę spowrotem pięknie było słychać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 07:33   #2267
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
Niby trochę wcześnie ale mam dziś 11+5 i lekarz nic nie mówił że za wcześnie na prenatalne a mowilam już po USG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może maluch ma więcej niż 4cm? Bo wg wieku pasuje. Ale do prenatalnych musi mieć min. 4,5cm a max 8 albo 8,5cm. O której wizyta? Trzymam kciuki żeby wszytko było super

Ja idę na prenatalne 12+5.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 07:42   #2268
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Zaczynam dziś 12 TC . W nocy miałam straszna schize że już po wszystkim już bym chciała czuć ruchy. Będzie łatwiej. Zaczęłam dziś rozważać zakup tego detektora.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Triss widzę ze mamy podobna faze...
baaaa.... miałam dzisiaj w nocy identycznie! Nie mogłam spać bo w ogóle nie czuje nic, takie wiecie w głowie i w ogóle jakoś tak no po prostu, skończyło się i oooo.... tez myślałam nad detektorem ale nie widzę chyba jednak większego sensu. Więcej bym się stresowała niż cieszyła... ja wizyta za tydzień, zobaczymy co tam i jak tam się ludzik rozwija
Żebym była spokojna to chyba co tydzień musiałabym chodzić na wizyty
Albo co trzy dni!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 08:02   #2269
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
To może maluch ma więcej niż 4cm? Bo wg wieku pasuje. Ale do prenatalnych musi mieć min. 4,5cm a max 8 albo 8,5cm. O której wizyta? Trzymam kciuki żeby wszytko było super

Ja idę na prenatalne 12+5.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lekarz nie miał za dokładnego USG i może faktycznie jest większy. Wizytę mam dopiero o 18. I pierwszy raz idę z tztem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-03, 08:14   #2270
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Zaczynam dziś 12 TC . W nocy miałam straszna schize że już po wszystkim już bym chciała czuć ruchy. Będzie łatwiej. Zaczęłam dziś rozważać zakup tego detektora.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też uważam, że detektor dobra sprawa, ale tak jak Haneczka pisze, wszystko z dystansem. Uspokoił mnie już dwukrotnie, dopóki nie ma ruchów a panikujemy to fajne się sprawdza.
Chyba wczoraj był jakiś taki dzień bo też miałam złe myśli.
Haneczka kciuki za prenatalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 08:53   #2271
sylwiak854
Raczkowanie
 
Avatar sylwiak854
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 355
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Dziewczyny a pamiętacie kiedy odczulyscie pierwsze ruchy dziecka ? Jak to było ?
Już niedługo i będziemy się tym rozkoszować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sylwiak854 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 08:56   #2272
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Też uważam, że detektor dobra sprawa, ale tak jak Haneczka pisze, wszystko z dystansem. Uspokoił mnie już dwukrotnie, dopóki nie ma ruchów a panikujemy to fajne się sprawdza.
Chyba wczoraj był jakiś taki dzień bo też miałam złe myśli.
Haneczka kciuki za prenatalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się bałam trochę kupić detektor bo co jak nie znajdę serca? A może będę go za często używać? A jakoś tak samo mi przyszło że używam go raz na kilka dni jak mnie coś zaniepokoi albo jak za dobrze się czuje.
Siedzę już w w labie i przedemną jest jedna dziewczyna. Zobaczymy ile jej zejdzie zaczynam się trochę denerwować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 09:02   #2273
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Benetta masz złe terminy moje w drugim poście. Ja miałam wizytę 2.10 i dziś prenatalne. A jest napisane jako Haneczka. A nie wiem kiedy ma? Może też dzisiaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 09:07   #2274
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
Benetta masz złe terminy moje w drugim poście. Ja miałam wizytę 2.10 i dziś prenatalne. A jest napisane jako Haneczka. A nie wiem kiedy ma? Może też dzisiaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam tak samo wczoraj wizyta a dzisiaj prenatalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 09:17   #2275
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Dzień Dobry,

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Zaczynam dziś 12 TC . W nocy miałam straszna schize że już po wszystkim już bym chciała czuć ruchy. Będzie łatwiej. Zaczęłam dziś rozważać zakup tego detektora.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też mam schizy ostatnio czy z dzieckiem wszystko ok. Miałam wczoraj straszny koszmar. Przyśniła mi się bliska osoba, która zmarła jak miałam 15lat. Siostra mojej babci, która była moją opiekunką jak byłam mała. Powiedziała,że grozi mi niebezpieczeństwo,żebym się codziennie modliła, bo jakieś zło nade mną wisi i ujrzałam w tym śnie diabła..Obudziłam się i była w lekkim szoku. Ta osoba była dla mnie jak druga matka. Nie myślałam ostatnio wcale o niej,żeby miała mi się śnić. Po tym śnie to dopiero schizuję, czy dziecko jest zdrowe itd.

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
Niby trochę wcześnie ale mam dziś 11+5 i lekarz nic nie mówił że za wcześnie na prenatalne a mowilam już po USG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czasowo jest ok. Może faktycznie żle zmierzył. Babka w szpitalu powiedziała do mnie, jak będzie miał 4 cm to będzie Pani musiała przyjechac jeszcze raz, bo nie będzie widać wszystkich parametrów, ale jak na 11+5 to powinien mieć już ok. 5cm.

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a pamiętacie kiedy odczulyscie pierwsze ruchy dziecka ? Jak to było ?
Już niedługo i będziemy się tym rozkoszować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja w pierwszej ciązy zaczęłam odczywać ruchy jakoś póżno. Czytałam,że można wyczuć od 4 tego mca, ale ja coś czułam chyba dopiero w 5-6tym. Podobno w kolejnych ciążach wyczuwa się to szybciej.

Moja córcia na prenatalnym usg miała nagrany krótki filmik. Szkoda,że go gdzieś zgubiłam, byłaby piękna pamiątka. Było widać jak robi fikołki. A teraz trenuje gimnastykę artystyczną. Jak to od życia płodowego było widać jaki ma temperament.

U mnie dzisiaj 11+2. Czuję się jak śnięta ryba. Podziwiam kobiety, które moga pracować i latać po sklepach całymi godzinami z brzuchem. Ja zrobię obiad i już mnie bardzo boli brzuch. Zastanawia mnie dlaczego. W pierwszej ciąży tak nie miałam. Czuję takie ciągnięcia w brzuchu po bokach ,ale i ból całego podbrzusza jak dłużej chodzę. W sobotę byłam na zakupach z mężem, szłam z nim pod rękę, poszłam do kilku sklepów i ledwo stamtąd wyszłam. Usiadłam coś zjeść na środku hali, w międzyczasie minęła mnie 3 razy kobieta w zaawansowanej ciąży w plecakiem. Zrobiła 3 rundy dookoła centrum w ciągu 40min jak tam siedziałam. Pozazdrościć formy. A ja z bólem podbrzusza pod rękę z mężem pomaszerowałam do auta. Dlatego się martwię, bo coś dziwne jest,żebym w 3cim mcu miała taki problem. Co będzie za kilka mcy jak brzuch urośnie.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście

Edytowane przez Curly81
Czas edycji: 2019-10-03 o 09:20
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 09:23   #2276
kami_165
Zadomowienie
 
Avatar kami_165
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 035
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a pamiętacie kiedy odczulyscie pierwsze ruchy dziecka ? Jak to było ?
Już niedługo i będziemy się tym rozkoszować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Z pierwszym dzieckiem czułam w 16 tygodniu. Teraz jestem w 14 wg usg, a 13 wg OM i czuje takie odbijanie się od wewnętrznej strony brzucha, można powiedzieć taki trzepot skrzydeł. Ale nie stawiam na 100% że to dziecko, przeważnie czuje to po jedzeniu więc mogą być też jelita, chociaż wydaje mi się że nie, bo jednak pamiętam z pierwszej ciąży jakie to uczucie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nasz Dzień
14.09.2013

Edytowane przez kami_165
Czas edycji: 2019-10-03 o 09:26
kami_165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 09:26   #2277
sugar cube
Rozeznanie
 
Avatar sugar cube
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 716
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez sylwiak854 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a pamiętacie kiedy odczulyscie pierwsze ruchy dziecka ? Jak to było ?
Już niedługo i będziemy się tym rozkoszować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja jakos w 18 tygodniu chyba. Na poczatku tylko jak lezalam nieruchomo na plecach z reka na brzuchu. nie bylam pewna do konca czy to na pewno to.




Wysłane z mojego LM-X410.F przy użyciu Tapatalka
__________________

sugar cube jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 09:34   #2278
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość

U mnie dzisiaj 11+2. Czuję się jak śnięta ryba. Podziwiam kobiety, które moga pracować i latać po sklepach całymi godzinami z brzuchem. Ja zrobię obiad i już mnie bardzo boli brzuch. Zastanawia mnie dlaczego. W pierwszej ciąży tak nie miałam. Czuję takie ciągnięcia w brzuchu po bokach ,ale i ból całego podbrzusza jak dłużej chodzę. W sobotę byłam na zakupach z mężem, szłam z nim pod rękę, poszłam do kilku sklepów i ledwo stamtąd wyszłam. Usiadłam coś zjeść na środku hali, w międzyczasie minęła mnie 3 razy kobieta w zaawansowanej ciąży w plecakiem. Zrobiła 3 rundy dookoła centrum w ciągu 40min jak tam siedziałam. Pozazdrościć formy. A ja z bólem podbrzusza pod rękę z mężem pomaszerowałam do auta. Dlatego się martwię, bo coś dziwne jest,żebym w 3cim mcu miała taki problem. Co będzie za kilka mcy jak brzuch urośnie.
Myślę że to nie ma znaczenia i niepotrzebnie się nakręcasz. Początki są najtrudniejsze, a ty dodatkowo jesteś osłabiona wymiotami, nic dziwnego, że nie masz na nic siły. Ja wcześniej też głównie leżałam bez energii, a wyjście po córkę do przedszkole, które znajduje się 5 minut od domu, to był dla mnie wyczyn. Dzisiaj kończę I trymestr i jest zupełnie inaczej. W tym tygodniu kosiłam trawę i wysprzątałem całe podwórko z suchych liści. Ciągle mnie nosi, żeby coś robić i tylko zdrowy rozsądek i krwiak mnie stopuje.

Dopiero 9.10 zapisałam się na test NIPT, potem jeszcze czekanie na wynik Przynajmniej będę miała dodatkowo usg i pooglądam maluszka wcześniej niż 26.10, kiedy mam wizytę u swojej lekarki.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 09:43   #2279
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Curly ja też w tej ciąży się szybciej mecze, trochę postoje przy garach, pobawię się z synem u brzuch boli. Właśnie tak ciągnie, twardnieje. Wczesniej miałam tak o wiele później. Do tego strasznie bolą mnie plecy w odcinku piersiowym. Staram się już wcale nie podnosić synka bo stawiam że to od tego- odkąd jestem w ciąży jakoś go tak inaczej podnosze- obciążam właśnie bardziej plecy i ręce żeby jak najmniej brzuch napinać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 10:09   #2280
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo wczoraj wizyta a dzisiaj prenatalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ahaaaa to nie wiedziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 23:36:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:27.