Nawilżanie lekarstwem na przetłuszczanie się skóry? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-24, 16:16   #1
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Exclamation

Nawilżanie lekarstwem na przetłuszczanie się skóry?


Witam! Przeczytałam gdzieś niedawno, że matujące kremy mają tendencję do wysuszania a spragniona cera produkuje sebum, żeby bronić się przed utratą wody. Jedni mówią, że tłustej cerze potrzebne jest nawilżanie, inni, że nie. Ja wierzę, że tak. Do tej pory kremow nawilżających używałam tylko po wysuszeniu skóry preparatami przeciwtrądzikowymi , bo zmuszona byłam ciągłym katowaniem nimi skóry. Na nałożenie jakiegokolwiek innego kremu brakowało już doby.
A może systematyczne nawilżanie cery pomaga na nadmierne przetłuszczanie się? Co o tym sądzicie?
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 17:05   #2
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Nawilżanie lekarstwem na przetłuszczanie się skóry?

Ja jak byłam młodsza,ładnych pare lat temu używałam tylko kremów matujących,bo myślałam,że koniecznie musze zmatowic skórę.W końcu doszłam do wniosku,że efekt matowienia i tak jest mizerny a tylko mam od tych specyfików od dermatologa i kremów matujących wysuszoną skórę.W końcu dałam sobie spokój z kremami tego rodzaju,teraz przeżuciłam sie na kremy nawilżające i mimo,że mam tłustą cerę to do cery mieszanej.Bardzo przypadł mi do gustu krem Nivea do normalnej i mieszanej skóry.Oczywiście nie daje efekty matowienia,ale wole juz świecącą sie twarz po godzinie,którą bez problemów mogę zmatowić zwykłą chusteczką higieniczną niż łuske na twarzy.Nie wiem czego to wina,ale ogólnie nie mogę używać kremów-żeli w stylu happy derm L'oreala,bo mam po nich efekt ściągnięcia skóry i łuszczenie,którego nie mogę sie pozbyć przez parę dni.Sądzę,że chyba musiałam przez te pare lat tak wysuszyc skórę,że teraz od razu protestuje jak jej funduje troche lżejszy krem.
Jesli chodzi o samo nawilżanie a przetłuszczanie skóry to ja nie zauważyłam niczego takiego,zeby po intensywnym nawilżeniu skóra mi się jakoś mniej prztłuszczała,ale jestem pewna,że po wysuszeniu na pewno bardziej sie przetłuszcza.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 17:18   #3
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Nawilżanie lekarstwem na przetłuszczanie się skóry?

Ja jestem właśnie za nawilżaniem. żaden krem matujący nie spowoduje, że będziesz miała cały dzień aksamitną skórę. Stosuję lekkie kremy nawilżające, w ciągu dnia zawsze można pozbyć się nadmiaru sebum bibułkami, czy przypudrować lekko nosek np. ziemią egipską.
Jeszcze nigdy nie znalazlam rewelacyjnego kremu matującego i już nie szukam.
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 18:05   #4
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Nawilżanie lekarstwem na przetłuszczanie się skóry?

Należy jednak pamiętać, że nie powinno się nawilżać skóry na siłę, czy tego potrzebuje czy nie. Inaczej można przenawilżyć skórę, co może prowadzić nawet do schorzeń skóry, takich jak np. dermatitis perioralis (zapalenie okołoustne). Tak więc nawilżać, ale nie na siłę.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 18:34   #5
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: Nawilżanie lekarstwem na przetłuszczanie się skóry?

ja już się wypowiadałam w takim wątku. radzę poszukać info na forum, bo ten temat jest non stop poruszany, więc odpowiedzi jest na pewno mnóstwo
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 11:24   #6
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Nawilżanie lekarstwem na przetłuszczanie się skóry?

Cytat:
Napisane przez koteknaplotek
Ja jestem właśnie za nawilżaniem. żaden krem matujący nie spowoduje, że będziesz miała cały dzień aksamitną skórę. Stosuję lekkie kremy nawilżające, w ciągu dnia zawsze można pozbyć się nadmiaru sebum bibułkami, czy przypudrować lekko nosek np. ziemią egipską.
Jeszcze nigdy nie znalazlam rewelacyjnego kremu matującego i już nie szukam.
A mogłabyś mi napisać parę słów więcej na temat tej ziemi egipskiej?Co to jest,jakiej firmy i ile kosztuje?
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 12:58   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Nawilżanie lekarstwem na przetłuszczanie się skóry?

Cytat:
Napisane przez klaudynia
A mogłabyś mi napisać parę słów więcej na temat tej ziemi egipskiej?Co to jest,jakiej firmy i ile kosztuje?
Na temat ziemii egipskiej było bardzo dużo pisane na forum, głównie na wizażystce - poszukaj tam (wpisz hasło ziemia egipska w wyszukiwarkę i już).
Na KWC jest też trochę opinii:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2158
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:42.