cera 11latki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-19, 20:46   #1
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia

cera 11latki


mam taki mały dylemat..u mojej 11letniej siostry pojawiło sie kilka zaskurników i lekko rozszerzone pory...nie jest ta cera już taka idealna-dziecięca i sama nie wiem czy mogę dać jej jakiś delikatny żel do mycia buzi lub tonik...nie chce zaszkodzic,nie znam sie totalnie na dzieciach
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 20:51   #2
Macia
Raczkowanie
 
Avatar Macia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 66
Dot.: cera 11latki

Nie znam sie zabardzo na kosmetologii itp. ale wydaje mi się, że mozesz Sama jak miałam 11-12 lat zaczełam miec zaskórniki, siostra chciała mi dać tonik czy żel (juz nie pamietam) do cery delikatnej, ale ja nie chciałam "smarować sie chemikaliami" i teraz tego żałuje, bo mam ciągle cały nos w wagrach i bede miała blizny wiec mysle, ze mozesz sprobowac delikatnie je czyms potraktowac, a w razie czego odstawic pozdrawiam
__________________
Nie wiem co kocham bardziej,
Ciebie czy tęsknotę za Tobą
Macia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 20:57   #3
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: cera 11latki

Ja polecam produkty z serii Nivea Visage Young, szczególnie tonik i żel-krem. Są delikatne, lekkie, przyjemnie pachną i na pewno nie zaszkodzą
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 21:47   #4
sheila_nc
Przyczajenie
 
Avatar sheila_nc
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 12
Dot.: cera 11latki

a może najpierw jakiś delikatny tonik?ja bedac w jej wieku rowniez mialam mnostwo zaskornikow i stosowalam tonik Kolastyny chyba,duzo nie pomoglo ale nosek byl gladziutki.pozdrowionka
sheila_nc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 21:49   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: cera 11latki

Cytat:
Napisane przez cytrynowo_piaskowa
Ja polecam produkty z serii Nivea Visage Young, szczególnie tonik i żel-krem. Są delikatne, lekkie, przyjemnie pachną i na pewno nie zaszkodzą
Oj, one mogą wysuszyć skórę. Przyglądałam się kiedyś składom i pamiętam, że nie podobały mi się...

Mam 13-letnią siostrę, o delikatnej, alergicznej cerze. nie ma problemów z trądzikiem, jedynie pojeduńcze zaskórniki na nosku, czasami jakaś feralna krostka na czole. Metodą prób i błędów skompletowałam jej taki zestaw: do mycia buzi - żel Rosaliac LRP, kna noc - Hydrance Optimale Legere od avene, ewent. punktowo coś na krostki, na dzien - filtr, mleczko 50+ avene. Buzia jest w świetnym stanie. Co jakiś czas mała robi sobie peeling i/lub maseczkę oczyszczającą pory. Świetne sa te z glinki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 06:32   #6
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: cera 11latki

Cytat:
Napisane przez cytrynowo_piaskowa
Ja polecam produkty z serii Nivea Visage Young, szczególnie tonik i żel-krem. Są delikatne, lekkie, przyjemnie pachną i na pewno nie zaszkodzą
Mnie strasznie pozapychał, odradzałabym.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 06:52   #7
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: cera 11latki

Cytat:
Napisane przez Shandusia
mam taki mały dylemat..u mojej 11letniej siostry pojawiło sie kilka zaskurników i lekko rozszerzone pory...nie jest ta cera już taka idealna-dziecięca i sama nie wiem czy mogę dać jej jakiś delikatny żel do mycia buzi lub tonik...nie chce zaszkodzic,nie znam sie totalnie na dzieciach
Może kosmetyki firmy Oceanic z serii AA dla młodej cery będą dobre W końcu są testowane na osobach o skórach alergicznych, więc na pewno są bardzo delikatne i krzywdy tak młodej osóbce nie zrobią
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-20, 07:02   #8
munj
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: gdańsk.
Wiadomości: 1 081
GG do munj
Dot.: cera 11latki

Oj, ja jestem rok starsza od Twojej siostry, może coś poradzę ;D.
Jasne, że możesz dać jej kosmetyki oczyszczające - wybierz albo z Nivea Visage Young, albo Under Twenty. Myślę, że te kosmetyki byłyby najlepsze do pielęgnacji tak młodej skóry. Powinnaś zaopatrzyć też siostrę w maseczkę - tu polecam maseczkę drożdżową Soraya, w saszetce. Myślę, że z czasem mogłabyś kupić również peeling i krem matujący.
Wstyd się przyznać, ale ja takich kosmetyków używałam już od 10 roku życia [już wtedy rosłam na pudernicę ].
No.
o! byłabym zapomniała. Jeżeli będą jej się pojawiać krostki, zainwestuj w żel punktowy

Myślę, że udało mi się choć troszeczkę pomóc, pozdrawiam
Pozdrów siostrę
munj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 08:10   #9
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Dot.: cera 11latki

dziękuję za pomoc,napewno coś wybiorę
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-20, 13:35   #10
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: cera 11latki

Pielęgnacja cery zależy od tego jaki jest jej stan. Dla młodej cery do mycia trzeba wybierać bardzo delikatne żele (Physiogel,DermoSystem 20 ,itp.),peeling stosować tylko na te miejsca gdzie zaczęły się pojawiać zaskórniki , podobnie maseczki oczyszczające - nie trzeba ich stosować na miejsca gdzie cera jest normalna. Cerę normalną trzeba chronić przed UV , wiatrem i mrozem ,ale nie należy w tak młodym wieku stosować dużej ilości kosmetyków. Natomiast na miejsca gdzie cera zmienia się w tłustą można zacząć stosować kosmetyki przeznaczone dla cery młodej,tłustej (lub trądzikowej jeśli są takie problemy).Gdybyś zauważyła ,że zaczęły pojawiać się wypryski lub w dużej ilości zaskórniki to konieczna jest wówczas pomoc dermatologa.
Kosmetyczka może takiej młodej osobie zaproponować peeling kawitacyjny , maseczkę oczyszczającą, zabieg seboregulujący.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 10:35   #11
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Dot.: cera 11latki

Ja mam 13 lat. Gdy miałam 11 lat też miałam pojedyńcze pryszcze i zaskórniki. Stosowałam po prostu kosmetyki do cery trądzikowej. Ale widać w moim przypadku to nie wystarczyło, bo teraz mam coraz większe problemy z trądzikiem
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.