Dyskusja na temat kocich karm, czym karmicie, sucha, mokra karma - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: Czym karmisz swojego kociaka?
jedzeniem z puszki 14 41,18%
suchą karmą 28 82,35%
mięsem 11 32,35%
smakołykami 6 17,65%
jedzenie robię własnoręcznie 6 17,65%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 34. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-11-11, 11:13   #91
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
jeśli sprzedano ci chorego kotka, to chyba tym bardziej powinnas powiedziec, jaka to hodowla, żeby nikt inny z niej kota nie kupił. A czy to w ogóle była hodowla (taka z przydomkiem hodowlanym i z rodowodowymi kotami)?
nie chce sie czepiać, bo widzę, że kochasz swojego kota i dbasz o niego, ale nieznoszę pseudohodowli
Kotka kupiłam z normalnej hodowli normalnej - z przydomkiem, nagradzanymi kotkami itp. Moja kocia ma rodowód. Nigdy nie kupiłabym kota z pseudohodowli bo mam świadomośc co tam się dzieje

Źle się wyraziłam jednak w moim poście o tej hodowli. Kotek był chory na FIP - nie wiem czy wam wiadomo jaka to choroba (w skrócie: sa dwie postacie - wysiękowa i bezwysiękowa, kotek był chory na tą wysiękową czyli objawową, choroba rozwija się powoli więc musiał zarazic się w hodowli, ale uwaga: ta choroba jest nie wykrywalna - można ją stwierdzi w 100% dopiero po śmierci kotka czyli pani z hodowli, którą pozdrawiam bo naprawdę zna się na rzeczy , nie mogała wiedziec o chorobie). Ta choroba zdarza się w większych skupiskach kotów niestety. Pani z hodowli zaproponowała mi drugiego kotka (w zamian za tego którego musieliśmy uśpic) - kotek będzie u nas prawdopodobnie już w styczniu.
A co do hodowli to przed zakupem kotków byłam tam i rozmawiałam z tą Panią wiele razy - to kompetentna osoba, wida ze kocha koty, bardzo sie przejela losem nieżyjącego już kociaka, a jej hodowla jest czysta i dobrze prowadzona. Nie napiszę tu nazwy bo naprawdę wiele osób mogłoby zbojkotowac te hodowlę a nie ma czego bojkotowac - nie chcę robi złej opinii osobie która na to nie zasługuje.

Poza tym kupiłam kotki z m.in. myślą o stworzeniu wasnej hodowli (takiej z prawdziwego zdarzenia, absolutnie nie pseudohodowli!!!) i nadal mam taki plan bo koty są świetne
cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 11:18   #92
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez klauduska5 Pokaż wiadomość
Ja karmię moją łobuziarę jedzonkiem w szaetkach whiskas lub kitekat. Od czasu do czasu mleczko, pasztetówka lub szyneczka A oto fotencje mojej kotki

Świetną masz tą Łobuziarę

A co do karmienia kociaka to lepiej poczytaj sobie to: http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=102

... bo whiskas i kitekat to nie są zbyt dobre pomysły

Pozdrawiam
cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 11:38   #93
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cookie jestem może trochę przewrażliwiona.

Wiem, co to za choroba FIP, niestety zabiera dużo kotów
Nie zgodzę się, że FIP jest niewykrywalne, wysiękowe daje dośc charakterystyczne objawy, jak wodobrzusze...Ale racja, że w poczatkowym stadium hodowczyni mogła nie wiedzieć, że sprzedaje chorego kota.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 12:07   #94
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Esfiro - pierwsze objawy choroby pojawiły się u kotki jak była u nas 2 tygodnie ( to było przeziebienie) po kolejnych dwóch tygodniach ujawiniło się wodobrzusze... tydzień później kotek już nie żył Chcieliśmy dla niej leki z Francji sprowadzic cofające objawy choroby (kotek nadal byłby zainfekowany ale mógłby dożyc spokojnej starości pod warunkiem że kuracje tymi lekami powtarzałoby się co roku) ale było już za późno A w tym sensie nie da sie wykryc tej choroby że nie wiadomo na 100% czy to jest FIP poniewaz wodobrzusze towarzyszy wielu chorobom kotów, np. wada serduszka. Pierwsza faza tej choroby odbywa się wewnątrz kota, bez objawowo i ta faza odbyła się pewnie jeszcze w hodowli z której brałam kotka, także piszę: hodowczyni nie mogła wiedziec o chorobie.

Eh, widzę Esfiro ze znasz sie dobrze na kotkach - cieszę się że jeszcze są tacy ludzie: uświadomieni i kochający zwierzeta - takich ludzi trzeba a jest ich nistety coraz mniej...

PAMIĘTAJMY: "kot rasowy to kot rodowodowy"
cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 12:11   #95
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Exclamation Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez klauduska5
Ja karmię moją łobuziarę jedzonkiem w szaetkach whiskas lub kitekat. Od czasu do czasu mleczko, pasztetówka lub szyneczka A oto fotencje mojej kotki

sliczne kotki zapewne je bardzo kochasz wiec nie karm ich w ten sposób bo skracasz i utrudniasz im życie to juz lepiej kupić udko ugotowac i podac ... cena ta sama prosto i zdrowo!!!
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 12:13   #96
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

hmm dlaczego niemiecki whiskas jest lepszy niz polski?????daja do niego "lepsze"odpady?
Jaka jest gwarancja ze w pokarmie jest 80% miesa?bo tak jest napisane na opakowaniu??
Ile lat maja wasze koty??Czy zapadaly na jakies choroby???
I jeszcze czy puszki Animoda sa drogie??
Jak patrze na to mieso(animoda carny) to mam pewnosc ze moj kot by go nie zjadl,nie ma sosiku:/
Okazuje sie ze Niemcy to hipokryci,robia takie swietne karmy 100% miesa i w ogóle cuda na kiju , a koty przerabiaja na kołdry "miłosnicy zwierzat"
bess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 12:30   #97
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
hmm dlaczego niemiecki whiskas jest lepszy niz polski?????daja do niego "lepsze"odpady?
Jaka jest gwarancja ze w pokarmie jest 80% miesa?bo tak jest napisane na opakowaniu??
Ile lat maja wasze koty??Czy zapadaly na jakies choroby???
I jeszcze czy puszki Animoda sa drogie??
Jak patrze na to mieso(animoda carny) to mam pewnosc ze moj kot by go nie zjadl,nie ma sosiku:/
Okazuje sie ze Niemcy to hipokryci,robia takie swietne karmy 100% miesa i w ogóle cuda na kiju , koty przerabiaja na kołdry
Tu są ceny puszek Animondy (z tej strony zamawiam mojej koci jedzenie - ceny w tym sklepie są niższe niż w sklepach zoologicznych):

http://animalia.pl/sklep.php?kat=37&...firma=Animonda

A jeżeli chodzi o sosik to te zupki Animondy go mają:

http://animalia.pl/produkt.php?id=81

A tu są z kolei świetne galaretki z mięsem jak przekąska dla kota - mój kotek za nimi wprost szaleje

http://animalia.pl/sklep.php?kat=37&...firma=Animonda

Pozdrawiam
cookie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-11, 12:32   #98
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Dzieki za linki bo to mialo byc moje kolejne pytanieJestem leniwa i wole robic zakupy w necie niz szukac po całym miescie.Dzieki

a jak sie okaze ze maja pokram dla ptak ow zimujacych to juz w ogole bede cała happy
bess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 12:45   #99
jotemka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 409
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Mój kizi mizi uwielbia ryby surowe oraz wędzone.
jotemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 12:46   #100
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

moje tez ale sa kastratami wiec nie moga jesc
bess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 13:00   #101
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez cookie Pokaż wiadomość

Eh, widzę Esfiro ze znasz sie dobrze na kotkach - cieszę się że jeszcze są tacy ludzie: uświadomieni i kochający zwierzeta - takich ludzi trzeba a jest ich nistety coraz mniej...
ja jestem dobrej mysli- według mnie takich ludzi jest coraz więcej, coraz częściej kot czy pies to przyjaciel nie łapacz myszy czy pilnowacz podwórka.
Nie wiem, czy się znam, w każdym razie się staram, jestem na 1 roku weterynarii no i kocham zwierzeta, to wszystko.

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
hmm dlaczego niemiecki whiskas jest lepszy niz polski?????daja do niego "lepsze"odpady?
Jaka jest gwarancja ze w pokarmie jest 80% miesa?bo tak jest napisane na opakowaniu??
Ile lat maja wasze koty??Czy zapadaly na jakies choroby???
I jeszcze czy puszki Animoda sa drogie??
Jak patrze na to mieso(animoda carny) to mam pewnosc ze moj kot by go nie zjadl,nie ma sosiku:/
Okazuje sie ze Niemcy to hipokryci,robia takie swietne karmy 100% miesa i w ogóle cuda na kiju , a koty przerabiaja na kołdry "miłosnicy zwierzat"
pasta do zębów produkowana na zachodni rynek, tej samej firmy co u nas, tez jest lepsza- odpowiedx na 1. pytanie. Poza tym na zachodzi jest tez whiskas advance- dobry (choc to dziwnie brzmi) whiskas
2. gwarancji nie ma żadnej, nie ma przepisu, który nakazuje producentowi podawanie wiarygodnego składu, z tego co ja wiem. Ale skoro jedna karma podaje, że ma 40% miesa, zamiast sobie 100% napisać, to pewnie tak jest. Poza tym jednak wygląd, zapach- łatwo poznać, co jest mięsem, a co soją.
Mój kot ma ponad rok, jest zdrowy, puszki animondy nie sa wcale strasznie drogie, za to dobre i wydajne, za 3.15 zł kotu starcza na 2-3 dni.
E, przyzwyczaił by sie, że nie ma sosiku, najpierw pewnie bys musiała polewać sosikiem z whiskasa, ale by przywykł po jakims czasie.

surowa ryba- raczej nie podawac wiecej, niz dwa razy w tygodniu, bo surowa ryba zawiera "coś" co utrudnia przyswajanie witaminy B12. A wedzona...- to nie ejst solone? nie radze w kazdym razie.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-11, 13:22   #102
ola_ma_kota
Raczkowanie
 
Avatar ola_ma_kota
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poland
Wiadomości: 116
Lightbulb Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

witajcie miłośniczki futrzaków )

moją kotkę karmiłam dawniej whiskasem i kitkatem - efekt był taki, że biedaczka miała uciążliwą biegunkę i uczulenie na uszach i brodzie (w postaci małych grudek). Od pewnego czasu przerzuciłyśmy się na gotowanego kurczaka i gotowaną wątróbkę. Mieszam np. wątróbkę pociachaną widelcem z łyżką gotowej karmy (wiadomo...sosik, galaretka ) i podaję mojej Ulubienicy. Muszę przyznać, że przepaaada za takim posiłkiem . Ma piękną, lśniącą sierść i jest pełna energii . O to nam przecież chodzi, prawda?

polecam dziewczyny: wystarczy, jak raz w tygodniu ugotujecie porządną porcję wątróbki i poszatkowaną wstawicie do lodówki - będzie na caly tydzień, bez kłopotu

pozdrawiam
ola_ma_kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 13:24   #103
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Esfiro, na ile powinna wystarczać kotu puszka Animondy dla kociąt, 200 g?
Karmię kota 4 razy dziennie, rano i wieczorem puszka, a na drugie śniadanie i podwieczorek sucha karma. Czy jedna puszka może wystarczyć na dwa dni przy takim karmieniu, czy to za mało?
Nie zostawiam jedzenia cały czas w misce, bo kocurek jest bardzo żarłoczny, zjada wyznaczona porcję i wystarczy.
Chyba poprzedni właściciel dokarmiał go podczas robienia posiłków /no chyba, że kot ma tak sam z siebie/, bo zwierzak strasznie żebrze przy gotowaniu, co jest dla mnie niedpouszczalne i denerwujące, staram sie go odzwyczaić od tego.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 13:55   #104
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Taka puszka mojej koci wystarcza na 2 posiłki... jej posiłek składa się z połowy puszki, ale to maine coon i tym sobie to tłumacze że tak dużo je
cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 16:28   #105
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Mój rusek ani whiskasa, ani kitikata nie tyka. Puszki raz otwartej już też nie zje.
Z mokrego dostaje- po licznych próbach ze wszystkim- saszetki Puriny Gourmet Perle. Wylizuje tylko sos, kawałki mięsa zostawia;-(((
Suchą karmę je Royal Canin Sensible dla kotów- niejadków, bo inaczej się go niestety nie da nazwać. Strasznie wybredny i mało co mu smakuje. Ostatnio ma hopla na punkcie Temptations Whiskasa, no ale to tylko snack, od czasu do czasu.
Jedyne mięso, jakie lubi, to gotowana wątróbka. Zjada jak głupi, a potem często wymiotuje;-((
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 16:41   #106
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

tez mam takiego kota niejadka:/.Jak Twoj wyglada, nie jest chudy?jaka ma siersc???????
bess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 20:00   #107
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Rzastin, dawkowanie masz na puszce. Jeśli karmisz kota tylko puszką, to jedna powinna starczyć na hmm...1,5 dnia? Jeśli karmisz kota jeszcze suchym, to jest ok, to nie jest za mało.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 20:41   #108
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
Rzastin, dawkowanie masz na puszce. Jeśli karmisz kota tylko puszką, to jedna powinna starczyć na hmm...1,5 dnia? Jeśli karmisz kota jeszcze suchym, to jest ok, to nie jest za mało.
Je też suche, więc jest ok
Tylko czasem mam wrażenie, że chodzi głodny, bo strasznie się 'wydziera' w okolicach lodówki.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-11, 23:36   #109
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez rzastin Pokaż wiadomość
Tylko czasem mam wrażenie, że chodzi głodny, bo strasznie się 'wydziera' w okolicach lodówki.
Moja kota tak samo reaguje jak się przechodzi koło szafki w której jest jej jedzenie, pustość lub pełność miski w danej chwili nie ma na to najmniejszego wpływu
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-12, 09:47   #110
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Niestey czeste małe posiłki i psuta miska maja to do siebie że kot staje sie o wiele bardziej gadatliwy
dużo piszecie o karmach a nie podajcie?? jogurtu, kefiru, twarożków, żółtka jaja ?? bo to bardzo dobre jest ....
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 10:33   #111
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
Niestey czeste małe posiłki i psuta miska maja to do siebie że kot staje sie o wiele bardziej gadatliwy
dużo piszecie o karmach a nie podajcie?? jogurtu, kefiru, twarożków, żółtka jaja ?? bo to bardzo dobre jest ....

Jogurty, kefiry, serki itp. są smaczne - moja kocia wprost za tym przepada ale niestety jak kotek ma nietolerancje na laktoze to nie bedzie mógł tego jeśc - grozi to biegunkami niestety, dlatego przed zaczęciem podawania tych smakołyków trzeba zrobic test: dac kociakowi trochę a potem obserowac jego reakcje, kuwetkę szczególnie trzeba mie na uwadze
cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 10:41   #112
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez cookie Pokaż wiadomość
Jogurty, kefiry, serki itp. są smaczne - moja kocia wprost za tym przepada ale niestety jak kotek ma nietolerancje na laktoze to nie bedzie mógł tego jeśc - grozi to biegunkami niestety, dlatego przed zaczęciem podawania tych smakołyków trzeba zrobic test: dac kociakowi trochę a potem obserowac jego reakcje, kuwetkę szczególnie trzeba mie na uwadze
sfermentowane przetwory mleka nie zawieraja laktozy, więc OK
czasem daję (jak sama jem) jakis serek czy twarożek, bo jak kupie specjalnie dla kota, to on napewno nie zje- z łyżki Dużej smakuje lepiej niz z miski
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 11:19   #113
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

A ja mam jeszcze takie pytanko to was, posiadaczy kocich czworonogów. Chodzi o sierśc a właściwie jej połykanie przez koty - chyba można to podpiąc pod żywienie...

W kazdym razie: czy dajecie swoim kotkom jakieś pasty odkłaczające na zalegającą sierśc w przewodzie pokarmowym, może jedzą trawkę a może inne specyfiki?

Ja swojej koci daję Bezo-Pet - lubi to bo pasta ma dobry smak
cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 11:51   #114
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez cookie Pokaż wiadomość
A ja mam jeszcze takie pytanko to was, posiadaczy kocich czworonogów. Chodzi o sierśc a właściwie jej połykanie przez koty - chyba można to podpiąc pod żywienie...

W kazdym razie: czy dajecie swoim kotkom jakieś pasty odkłaczające na zalegającą sierśc w przewodzie pokarmowym, może jedzą trawkę a może inne specyfiki?

Ja swojej koci daję Bezo-Pet - lubi to bo pasta ma dobry smak
daję mojemu pastę- nie lubi, wiec musze stosowac przemoc- albo wkladam do pyszczka, albo smaruje lapy, ktore potem musi sobie umyć;-))) Kupuje tez trawe kocia, po ktorej zwraca, zgodnie z natura;-)))

innych dobrych rzeczy (jajko, serek itd.) nie tyka- to okropny niejadek, a tez czesto mam wrazenie, ze chodzi glodny, bo miauczy i placze rozpaczliwie. Nie bardzo mam pomysl, jak to zmienic. Chudy nie jest, ale gruby tez nie, dopoki sie bawi, siusia i kupka normalnie, to sie nie martwie.
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 11:57   #115
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez kasia191273 Pokaż wiadomość

innych dobrych rzeczy (jajko, serek itd.) nie tyka- to okropny niejadek, a tez czesto mam wrazenie, ze chodzi glodny, bo miauczy i placze rozpaczliwie. Nie bardzo mam pomysl, jak to zmienic. Chudy nie jest, ale gruby tez nie, dopoki sie bawi, siusia i kupka normalnie, to sie nie martwie.
Może kup mu jakieś smakołyki w postaci dropsów itp. i dawaj między posiłkami - może będzie lepiej

Ja tymczasem idę nakarmic swoją "Złośnicę" bo już krzyczy na mnie że głodna jest hehe
cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 13:35   #116
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

wszystkie dropsy dostępne na rynku przerobiłam;-(( Ze snacków tylko Whiskasa (temptations, dentabists, antihairball) lubi. Po tej suchej karmie 'dla wybrednych kotów' jest trochę lepiej, ale chyba taka jego uroda. Szkoda tylko, że 3/4 saszetek ląduje w koszu, skoro wylizuje sosik i tyle...Tanie to nie jest...

A miauczący i płaczący był od zawsze i nie tylko w związku z żarciem;-))) Ale jest piękny i kochany, na dowód jego foto, chociaż jest juz gdzieś w innym wątku.

Edytowane przez kasia191273
Czas edycji: 2007-03-02 o 20:40
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 15:05   #117
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez cookie Pokaż wiadomość
W kazdym razie: czy dajecie swoim kotkom jakieś pasty odkłaczające na zalegającą sierśc w przewodzie pokarmowym, może jedzą trawkę a może inne specyfiki?

Ja swojej koci daję Bezo-Pet - lubi to bo pasta ma dobry smak
mój kot nie ma problemów z zalegająca sierscią, nigdy nie wymiotował ani nie miał innych dolegliwości. Jest krótkowłosy, może to dlatego.
Daję mu bezo-pet, ale tylko sporadycznie i dla smaczku.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 15:06   #118
cookie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 271
GG do cookie
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

kasia191273 - oooooooo jakie śliczności

Przepraszam ale chyba nie prześledziłam poprzednich Twoich postów - czy Twój kotek przypadkiem nie jest rasowy? rosyjski niebieski może?
cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 16:31   #119
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

Cytat:
Napisane przez cookie Pokaż wiadomość
kasia191273 - oooooooo jakie śliczności

Przepraszam ale chyba nie prześledziłam poprzednich Twoich postów - czy Twój kotek przypadkiem nie jest rasowy? rosyjski niebieski może?
owszem;-)
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-12, 17:17   #120
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje kociaki?

śliczności, ach śliczności
we wczesnym okresie zdobywania kociej (nie) wiedzy zastanawiałam się nad kupnem "pseudo-ruska" z allegro, ale dzieki Bogu wczesniej zmądrzałam...No a potem pojawił się Ravic
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cotcampingowy.jpg (121,3 KB, 36 załadowań)
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-10 11:19:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:15.