Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-11, 21:44   #61
Mayim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 33
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

czeski ojczysty, polski coś pomiędzy B2 i C1, angielski chyba tak samo, hebrajski koło B2, ale muszę zacząć z utrzymywaniem (do lutego pracowałam w księgowości właśnie z hebrajskim, teraz już prawie nie mam kontaktu i boję się, że język zacznie znikać).
Do niemieckiego mnie "zmuszano" - przez kilka lat opłacane lekcje prywatne. Zbuntowałam się po siedmiu latach.
Nie ciągnie mnie do francuskiego/hiszpańskiego/włoskiego, chociaż o włoskim byłabym w stanie pomyśleć. Rosyjskiego kiedyś próbowałam, ale zaczynało mi się z polskim miesczać (zawsze tak mam z jezykami z jednej grupy). Myślę o greckim lub ukraińskim, kiedyś węgierski chodził mi po głowie... więc im bardziej "nienormalny" język tym lepiej dla mnie :-D
Mayim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 17:28   #62
magda_mala
Raczkowanie
 
Avatar magda_mala
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 43
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Cytat:
Napisane przez Mayim Pokaż wiadomość
czeski ojczysty, polski coś pomiędzy B2 i C1, angielski chyba tak samo, hebrajski koło B2, ale muszę zacząć z utrzymywaniem (do lutego pracowałam w księgowości właśnie z hebrajskim, teraz już prawie nie mam kontaktu i boję się, że język zacznie znikać).
Do niemieckiego mnie "zmuszano" - przez kilka lat opłacane lekcje prywatne. Zbuntowałam się po siedmiu latach.
Nie ciągnie mnie do francuskiego/hiszpańskiego/włoskiego, chociaż o włoskim byłabym w stanie pomyśleć. Rosyjskiego kiedyś próbowałam, ale zaczynało mi się z polskim miesczać (zawsze tak mam z jezykami z jednej grupy). Myślę o greckim lub ukraińskim, kiedyś węgierski chodził mi po głowie... więc im bardziej "nienormalny" język tym lepiej dla mnie :-D
Znając czeski to chyba dość łatwo opanować polski, choć może się jednak mylę w temacie
magda_mala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 21:40   #63
kocica27
Rozeznanie
 
Avatar kocica27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 729
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Ja angielski, niemiecki i hiszpański. Niby znam, ale oczywiście cały czas trzeba doskonalić warsztat.
kocica27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-22, 21:14   #64
sartist20
Raczkowanie
 
Avatar sartist20
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 49
Cool Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Język angielski i niemiecki zawsze będą przodować. Mi do głowy bardzo szybko wchodzi turecki , choć się właściwie go nie uczę. 0,0 Włoski bardzo mi się podoba, ale mam opory, bo jest zapotrzebowanie na inne.
W Polsce ostatnio zapotrzebowanie na język ukraiński, słowacki, rosyjski ( zamiast ukraiń.) Nieźle można dorobić się na arabskim, ale to bardzo, bardzo trudny język i wiąże się z pracą nie dla każdego. Ze względu na otwieranie nowego szlaku bardzo przyszłościowy wydaje się być język chiński.
Czasy hiszpańskiego niestety już się skończyły. Skandynawskie tylko jeśli się tam wybierasz.
Ale to w sytuacji Polaka. W innych krajach przodują inne języki.
sartist20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 17:00   #65
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Cytat:
Napisane przez sartist20 Pokaż wiadomość
Język angielski i niemiecki zawsze będą przodować. Mi do głowy bardzo szybko wchodzi turecki , choć się właściwie go nie uczę. 0,0 Włoski bardzo mi się podoba, ale mam opory, bo jest zapotrzebowanie na inne.
W Polsce ostatnio zapotrzebowanie na język ukraiński, słowacki, rosyjski ( zamiast ukraiń.) Nieźle można dorobić się na arabskim, ale to bardzo, bardzo trudny język i wiąże się z pracą nie dla każdego. Ze względu na otwieranie nowego szlaku bardzo przyszłościowy wydaje się być język chiński.
Czasy hiszpańskiego niestety już się skończyły. Skandynawskie tylko jeśli się tam wybierasz.
Ale to w sytuacji Polaka. W innych krajach przodują inne języki.
Jeśli szybko Ci wchodzi turecki to arabski byś mogła spokojnie opanować bo 70% arabskiego literackiego to turecki.
Z tym, że hiszpański czy języki skandynawskie na polskim rynku pracy odchodzą do lamusa mocno bym polemizowała. Na pewno masz rację co do niemieckiego.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-24, 07:42   #66
Adrianna4991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 77
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Cytat:
Napisane przez sartist20 Pokaż wiadomość
Nieźle można dorobić się na arabskim, ale to bardzo, bardzo trudny język i wiąże się z pracą nie dla każdego.
Jaką pracę masz na myśli pisząc, że nie jest dla każdego? To ma związek ze płcią czy z czymś innym?
Adrianna4991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 12:35   #67
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Cytat:
Napisane przez Adrianna4991 Pokaż wiadomość
Jaką pracę masz na myśli pisząc, że nie jest dla każdego? To ma związek ze płcią czy z czymś innym?
Tak, z płcią. Na studiach na arabistyce wykładowcy mówią wprost, że kobieta tłumaczem w kontaktach z mężczyznami w krajach arabskich raczej nie zostanie. Dla mężczyzn z Bliskiego Wschodu kobieta bez mężczyzny jest przezroczysta, względnie jeśli towarzyszy jej mężczyzna rozmawia się z nim, a nie z nią.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-28, 11:32   #68
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Tak, z płcią. Na studiach na arabistyce wykładowcy mówią wprost, że kobieta tłumaczem w kontaktach z mężczyznami w krajach arabskich raczej nie zostanie. Dla mężczyzn z Bliskiego Wschodu kobieta bez mężczyzny jest przezroczysta, względnie jeśli towarzyszy jej mężczyzna rozmawia się z nim, a nie z nią.
Zaraz ci ktos pewnie zarzuci rasizm. Moim zdaniem znajomosc i akceptacja roznic kulturowych to bardzo wazna kwestia i udawanie, ze takich roznic nie ma, jest ignorancja, ale dla ludzi mowienie o tym to i tak rasizm.

Zgadzam sie z Miss. Poza tym nie uwazam, zeby jezyki skandynawskie/romanskie odchodzily ''do lamusa''.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 16:07   #69
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 129
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Co do romańskich, to się zgodzę. A jeśli chodzi o skandynawskie to (nie)stety, ale również odnoszę wrażenie że odchodzą one „do lamusa". W sumie to nigdy nie rozumiałem skąd na nie moda, ale mogę być nieobiektywny bo nigdy nie lubiłem Skandynawii.
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 13:03   #70
effyxcigarettes
effyxcigarettes
 
Avatar effyxcigarettes
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Myślę, że warto uczyć się tego języka, który nam się podoba. Podziwiam wszystkich, którzy uczą się języka ze względu na pracę czy finanse - dla mnie nauka języka, którego nie lubię i do którego nic mnie nie ciągnie, to droga przez mękę skazana na porażkę.

Obecnie uczę się 3 języków:
- angielski: studiuję filologię angielsko-celtycką Obecnie jestem na poziomie B2. Zawsze bardzo lubiłam angielski. Oprócz tego, że jego nauka sprawia mi frajdę, jego znajomość otwiera przede mną ogrom możliwości i myślę, że dzięki niemu moje życie sporo zyskuje,
- walijski: kolejny z języków, którego uczę się na studiach. Jestem coraz bliżej poziomu A1. Raczej nie przyda mi się on w pracy zawodowej, ale bardzo mi się podoba i jego nauka sprawia mi przyjemność. Cenię go za stosunkowo proste i konsekwentne zasady wymowy (angielski could never ). Jest chyba najpopularniejszym językiem celtyckim, mam więc nadzieję, że pewnego dnia uda mi się w nim porozmawiać z nativem
- koreański: moja ogromna pasja. Po kilku nieudanych próbach postanowiłam do niego powrócić i tym razem się nie poddawać. Mimo wielu frustrujących aspektów, jego nauka daje mi dużo radości, a zauważanie progresu i umiejętność tworzenia coraz większej ilości zdań napawa mnie dużą satysfakcją.
Na studiach mam też irlandzki, ale nie powiedziałabym, że się go uczę. W ogóle mi nie podszedł, więc staram się po prostu zaliczyć przedmiot.
effyxcigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-23, 23:09   #71
suomi98
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 201
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Cytat:
Napisane przez effyxcigarettes Pokaż wiadomość
Myślę, że warto uczyć się tego języka, który nam się podoba. Podziwiam wszystkich, którzy uczą się języka ze względu na pracę czy finanse - dla mnie nauka języka, którego nie lubię i do którego nic mnie nie ciągnie, to droga przez mękę skazana na porażkę.

Obecnie uczę się 3 języków:
- angielski: studiuję filologię angielsko-celtycką Obecnie jestem na poziomie B2. Zawsze bardzo lubiłam angielski. Oprócz tego, że jego nauka sprawia mi frajdę, jego znajomość otwiera przede mną ogrom możliwości i myślę, że dzięki niemu moje życie sporo zyskuje,
- walijski: kolejny z języków, którego uczę się na studiach. Jestem coraz bliżej poziomu A1. Raczej nie przyda mi się on w pracy zawodowej, ale bardzo mi się podoba i jego nauka sprawia mi przyjemność. Cenię go za stosunkowo proste i konsekwentne zasady wymowy (angielski could never ). Jest chyba najpopularniejszym językiem celtyckim, mam więc nadzieję, że pewnego dnia uda mi się w nim porozmawiać z nativem
- koreański: moja ogromna pasja. Po kilku nieudanych próbach postanowiłam do niego powrócić i tym razem się nie poddawać. Mimo wielu frustrujących aspektów, jego nauka daje mi dużo radości, a zauważanie progresu i umiejętność tworzenia coraz większej ilości zdań napawa mnie dużą satysfakcją.
Na studiach mam też irlandzki, ale nie powiedziałabym, że się go uczę. W ogóle mi nie podszedł, więc staram się po prostu zaliczyć przedmiot.
Podziwiam za walijski. Bardzo ciekawy język, ale dla mnie totalna czarna magia. Koreański to też nie moja bajka, ale powodzenia w realizacji językowych marzeń!
suomi98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-26, 14:48   #72
Stairs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 13
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

W języku walijskim są niezłe nazwy niektórych miejscowości np.: Llanfairpwllgwyngyllgoger ychwyrndrobwllllantysilio gogogoch

Ciekawe czy to wyjątek czy więcej jest takich.
Stairs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-27, 11:10   #73
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Cytat:
Napisane przez Stairs Pokaż wiadomość
W języku walijskim są niezłe nazwy niektórych miejscowości np.: Llanfairpwllgwyngyllgoger ychwyrndrobwllllantysilio gogogoch

Ciekawe czy to wyjątek czy więcej jest takich.
Robi wrażenie!
Czy ktoś to jest w stanie wymówić?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-24, 12:03   #74
michellekos23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 5
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Cytat:
Napisane przez Stairs Pokaż wiadomość
W języku walijskim są niezłe nazwy niektórych miejscowości np.: Llanfairpwllgwyngyllgoger ychwyrndrobwllllantysilio gogogoch

Ciekawe czy to wyjątek czy więcej jest takich.
Masakra. To wygląda na trudniejsze do wymówienia niż dla kogoś z zagranicy nazwisko Brzęczyszczykiewicz
michellekos23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-07, 21:44   #75
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Totalnie sie z Toba zgadzam. Ucze angielskiego, wiec w sumie nie moge sie nie zgodzic A Ty nie studiujesz przypadkiem filologii angielskiej? Te przedmioty wydaja mi sie dziwnie znajome... No moze oprocz koreanskiego. Ale zdecydowanie podziwiam za motywacje do nauki tak odmiennego jezyka!
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-09, 05:25   #76
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Treść usunięta
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 16:45   #77
Elle33
Elle33
 
Avatar Elle33
 
Zarejestrowany: 2023-07
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 6
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Języki podzieliłam sobie na te piękne (hiszpański, francuski), przydatne (angielski i niemiecki) oraz na takie, które kiedyś mogą się przydać (rosyjski). I tak od wielu, wielu lat ciągnę ten wózek z językami, dzielnie się uczę.

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Języki podzieliłam sobie na te piękne - hiszpański, francuski; przydatne, czyli angielski i niemiecki oraz na takie, które kiedyś mogą się przydać, w moim przypadku jest to rosyjski. I tak od wielu, wielu lat ciągnę ten wózek z językami, dzielnie się uczę.
Elle33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-28, 09:45   #78
Natty_Be
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 3
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Zdecydowanie języki azjatyckie. Przede wszystkim koreański - we Wrocławiu jest duże zapotrzebowanie na takich specjalistów. Są tutaj duże koreańskie firmy, kadra zarządzająca z Korei. Dodatkowo, od listopada będzie bezpośrednie połączenie lotnicze z Wrocławia do Seulu. Widać też na poziomie rządowym i okołobiznesowym intensyfikację relacji z Koreą Południową.
Natty_Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-31, 15:49   #79
LadyPerry
Raczkowanie
 
Avatar LadyPerry
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 373
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Ja chciałabym się nauczyć japońskiego i włoskiego. Ten pierwszy przydałby się mi nawet czysto zawodowo, ten drugi może mniej, ale też jest fajny.
LadyPerry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-14, 08:35   #80
Swedish54
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 5
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Języków z rodziny germańskiej (niemiecki, holenderski, skandynawskie). Jest na nie duże zapotrzebowanie. Jeśli dodatkowo znasz angielski to będzie łatwiej uczyć się ich. Sposobów nauki jest wiele, choćby youtube.
Swedish54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 14:32   #81
Monroe1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 3
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

Zgadzam się! Od lat uczę się niemieckiego i uczę go również innych. Język, który naprawdę ma popyt
Monroe1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-07, 08:21   #82
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 129
Dot.: Jakich języków warto się uczyć? Jakich Wy się uczycie?

A ja nigdy nie mogłem zrozumieć tej popularności na niemiecki. Nie wiem do czego miałby być przydatny. Mnie się nigdy na nic nie przydał.
Z czysto pragmatycznego punktu widzenia najbardziej przydatny jest angielski, a cały reszta to już tak naprawdę czysta fantazja danej osoby i jej możliwości.
Co do koreańskiego to niestety muszę się zgodzić. Szkoda że Polska najczęściej utrzymuje relacje z Koreą. Jakoś nie przepadam za tym krajem.
Jakbym jednak miał stawiać, to na pewno na języki azjatyckie, a potem na romańskie. Germańskie nie są zbyt przydatne.

Edytowane przez Ertix
Czas edycji: 2024-04-07 o 08:23
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-07 09:21:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.