Proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-08, 12:28   #1
czekliii
Raczkowanie
 
Avatar czekliii
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 74

Proszę o pomoc


Witajcie, piszę do was z prośbą o pomoc. Jestem w drugiej klasie liceum i tak w pierwszej chodziłam do szkoły o profilu humanistycznym natomiast do drugiej zmieniłam szkołę na profil biologiczno-chemiczny i musiałam zaliczyć różnice programową , nie zaliczyłam z biologi jednego ostatniego już sprawdzianu z pierwszej klasy i na nowy semestr miałam ocenę niedostateczną i teraz pani powiedziała mi że już nie mam szansy zdać.
I teraz moje pytanie do was co byście zrobiły?
ja zamierzam zmienić szkołę na liceum zaoczne ale nie wiem czy jest to dobry pomysł
Proszę Was o rady
czekliii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 12:54   #2
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez czekliii Pokaż wiadomość
Witajcie, piszę do was z prośbą o pomoc. Jestem w drugiej klasie liceum i tak w pierwszej chodziłam do szkoły o profilu humanistycznym natomiast do drugiej zmieniłam szkołę na profil biologiczno-chemiczny i musiałam zaliczyć różnice programową , nie zaliczyłam z biologi jednego ostatniego już sprawdzianu z pierwszej klasy i na nowy semestr miałam ocenę niedostateczną i teraz pani powiedziała mi że już nie mam szansy zdać.
I teraz moje pytanie do was co byście zrobiły?
ja zamierzam zmienić szkołę na liceum zaoczne ale nie wiem czy jest to dobry pomysł
Proszę Was o rady
Nic się naprawde nie da zrobić? Ja bym pogadała z nauczycielką jeszcze raz, albo niech rodzice idą do szkoły.

Nie zmieniłabym szkoły na liceum zaoczne. Zawsze jest poprawka w sierpniu. Masa osób je zdaje. Nauczysz się przez wakacje i na pewno zaliczysz. Głowa do góry
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 13:08   #3
czekliii
Raczkowanie
 
Avatar czekliii
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 74
Dot.: Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Nic się naprawde nie da zrobić? Ja bym pogadała z nauczycielką jeszcze raz, albo niech rodzice idą do szkoły.

Nie zmieniłabym szkoły na liceum zaoczne. Zawsze jest poprawka w sierpniu. Masa osób je zdaje. Nauczysz się przez wakacje i na pewno zaliczysz. Głowa do góry

O to właśnie chodzi że nic się nie da zrobić rozmawiała z tą nauczycielką moja mama i wychowawczyni, i ona taka jest powiedziała, że nie zdam i koniec, i ja wiem, że nawet jeśli będę sie bardzo dużo uczyła to i tak mnie obleje, a nie chce marnować jeszcze wakacji żeby pisać poprawki. A do normalnego liceum też nie bardzo chciałabym pójść tak teraz gdzie do końca roku zostały 4 miesiące
czekliii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 14:27   #4
klaustrofobia
Raczkowanie
 
Avatar klaustrofobia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia:)
Wiadomości: 412
GG do klaustrofobia
Dot.: Proszę o pomoc

Ale ona przecież musi Cię dopuścić do poprawek. Każdy ma prawo poprawić ocenę. ja bym się bardziej zorientowała, pogadała z jakąś znajoma nauczycielka i w końcu poszła do dyrektora i opowiedziala jak wyglada sprawa.
Trzymam kciuki;*
__________________
Chudnę!

46~45~44~43~42~41~40! kg.
klaustrofobia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 15:53   #5
wrona891
Zadomowienie
 
Avatar wrona891
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 297
Dot.: Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez klaustrofobia Pokaż wiadomość
Ale ona przecież musi Cię dopuścić do poprawek. Każdy ma prawo poprawić ocenę. ja bym się bardziej zorientowała, pogadała z jakąś znajoma nauczycielka i w końcu poszła do dyrektora i opowiedziala jak wyglada sprawa.
Trzymam kciuki;*
Właśnie! Zawsze jest prawo do poprawki w sierpniu! Nie poddawaj sie, pogadaj z dyrekcją i jak nic sie juz nie da zrobic to zostaje ewentualnie ten sierpien, ale moze mozesz to jeszcze jakoś normalnie zaliczyc, moze jak dyrekcja sie dowie to nauczycielka zmięknie.
wrona891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 21:34   #6
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez klaustrofobia Pokaż wiadomość
Ale ona przecież musi Cię dopuścić do poprawek. Każdy ma prawo poprawić ocenę. ja bym się bardziej zorientowała, pogadała z jakąś znajoma nauczycielka i w końcu poszła do dyrektora i opowiedziala jak wyglada sprawa.
Trzymam kciuki;*
Zgadzam sie. Przeciez n-el nie moze tak sobie powiedziec: nie bedziesz poprawiac i nie poprawiasz. Jako uczennica masz tez swoje prawa, jesli sie uparla albo co gorsza uwziela na ciebie to masz jeszcze prawo do egzaminu komisyjnego, wiec spokojnie, glowa do gory.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 23:40   #7
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez czekliii Pokaż wiadomość
O to właśnie chodzi że nic się nie da zrobić rozmawiała z tą nauczycielką moja mama i wychowawczyni, i ona taka jest powiedziała, że nie zdam i koniec, i ja wiem, że nawet jeśli będę sie bardzo dużo uczyła to i tak mnie obleje, a nie chce marnować jeszcze wakacji żeby pisać poprawki. A do normalnego liceum też nie bardzo chciałabym pójść tak teraz gdzie do końca roku zostały 4 miesiące

Poprawki w sierpniu nie jest w stanie Ci zabrać.
Szkoda tylko że sorka nie wspiera ucznia w takim momencie. Zmiana profilu z hum na biol-chem jest dość radykalna i ryzykowna, naprawdę, poprawka jednego egzaminu nie zrobiłaby nikomu krzywdy.
A może nie można takich poprawek robić przy nadrabianiu różnic programowych?
Jeśli nie ma przeciwskazań "prawnych" czy jak to tam ująć, sądzę, że może by spróbować jeszcze raz porozmawiać z sorką. Może wychowawczyni podpowie jakieś rozwiązanie? A jak nie, to do dyrektorki, z tym, że czeka Cię jeszcze rok, najtrudniejszy, z tą sorką, i może być ciężko.

Poza tym - u mnie były najróżniejsze zonki z tym niezdawaniem, zdawaniem, zdawały osoby których serdecznie nie znosiłam i które autentycznie nie zasłużyły (frekwencja nędzna, przedmiotu ni w ząb), a sorki tylko straszyły, że nie zdadzą. Nie chciało im się pewnie męczyć z tymi ludźmi kolejny rok, a potem może i kolejny, i kolejny? Moja fizyca tym sposobem "załatwiła" sobie towarzystwo jednego kolegi, wygadanego, za którym niespecjalnie przepadała, na dodatkowy rok.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.