Mamusie Maj -Czerwiec 2014 - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-28, 07:58   #3421
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Madziuuula wiesz może i Patryk będzie niedługo gotowy na stałe pokarmy bo jest duży, ale póki nie ma żadnych medycznych wskazań to ja bym poczekała do 6 miesiąca - bo może się nam wydawać, że fizycznei dzieciak gotowy, ale tak naprawdę trzeba by sprawdzić mu jelita pod mikroskopem czy są już wystarczająco dojrzałe - jak dla mnie nie ma sensu się spieszyć. Szkoda, że nie byłam taka mądra przy LAurze

A przy okazji częstsze budzenie się dzieci w okolicy 4-6 miesiąca życia jest normalne inie ma nic wspólnego z głodem, wprowadzenie stałych pokarmów nie zwiększy prawdopodobieństwa że zacznie przesypiać noce. Ktoś tu coś takiego mówił więc uznałam za stosowne sprostowanie rzucić
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 09:00   #3422
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Maly poszalal okolo 5 urzadzal sobie zabawy. Zasnal po 6 i spi u mnir na klacie jeszcze
Wolakabym dzien zaczynac o 8 a nie o 11?cos mu sie pprzrstaeialo... jak to zmienic???
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 09:14   #3423
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Justynka daj mu odetchnac moze po tych przebojach z tym wirusem. Moze potrzeba mu tyle snu teraz jednak organizm byl wycienczony.

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png


kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 09:20   #3424
nadiak1
Rozeznanie
 
Avatar nadiak1
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 987
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez Harakiri Pokaż wiadomość
Abcd widzę że z ząbkami różnie, mama mówi że mojej siostrze pierwszy ząbek wyszedł na początku 4 miesiąca także to nie zawsze jest tak, że dopiero w 6 miesiącu.
Hej,

Mi podobno pierwszy ząbek wyszedł jak miałam 3,5 miesiąca więc też wcześnie. Zobaczymy jak Szymuś będzie miał. Ale teraz ma 13 tygodni i na razie chyba się nie zanosi bo czytałam, że dziąsełka pucha a u niego nic takiego nie widać.

A w ogóle od trzech dni budzi mi się często w nocy. Już miał tak ładnie, że budził się o 2 i 5, a teraz? 23, 2, 4, 5.30. Chyba to przez głód. Nie wiem czy zagęszczać mu mleko na noc czy coś?
nadiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 09:24   #3425
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Nadiak 2 posty nad twoim MamaKtosia napisala na temat czestszego budzenia dzieci w nocy.

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png


kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 09:40   #3426
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Ło matko pod Lidlem dsntejskie sceny, stalo przed 8 chyba 50 osób pod drzwiami i jak "zwolnili blokade maszyny losujacej" (czyt.otworzyli drzwi) to ludzie prawie zaczeli sie taranowac w biegu do tych kurtek

Bylysmy z kolezanka z jej dwojka dzieci, bo nie miala z kim ich zostawic to jak ona szla z dwuletnia corka to ktos krzyknal "uwga ona idzie z dzieckiem"
Cale szczescie ze zostawilam Wiktora z babcia


Kurtke kupila nawet taka jak chcialam ale pierwsze co zrobilam po wejsciu to nagralam ten szamoczacy sie motloch a dopiero potem poszlam przedzierac sie przez gaszcz rak by dorwac kurtke dla siebie.

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

MamoKtosia dziekuje za upewnienie mnie w braku pospiechu przy rozszerzaniu diety. Pol roku piers a jak skonczy 5m-cy to kawalek bulki pszennej umocze w moim mleku i zobacze czy maly bedzie ciamkal
Tez sie ostatnio zastanawialam jak karmic niesiedzace dziecko na lezaczku bujaczku? No i czy maluch bedzie umial z lyzeczki jesc?


Ktos tu pisal o wlasciwym karmieniu zeby zgryzu nie zepsuc??o co dokladnie chodzi?
Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

KTOSIOWA co to jest BLW????

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 10:26   #3427
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Justiwi

http://babyledweaning.pl/

metoda wprowadzania pokarmów stałych bez papek, ciapek i takich tam. Dziecko je normalne rzeczy.
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 12:52   #3428
ab_cd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Probuje od kilku dni przestawic Jaska na wczesniejsze zasypianie od kilku tygodni zasypia mi dopiero okolo 14-15 i wtedy spi 2-3h i dzis chyba sie udalo zasnal o 12:50 i jak narazie spi.... ja zrobilam sobie kawe zbozowa i chce sie troche zrelaksowac przy laptopie..

i zaczełam czytac bloga MamyKtosia i od razu dla osob takich jak ja (ktore sa nie zadowolone a wrecz pod irytowane jak jej dziecko spi w nocy) polecam przeczytac wpis z 19 i 26 sierpnia mnie te wpisy podniosly na duchu.

eh myslam ze jak wprowadze pokarmy stale to bedzie szansa ze bedzie mi mlody dluzej spal bo jednak bedzie organizm dluzej trawil co za tym idzie w nocy nie bedzie sie tak czesto z powodu glodu budzil ale dziekuje MamieKtosia za wyprowadzeniu mnie z bledy.... tak wiec spokojnie czekam kiedy skonczy pol roku i wtedy sie zobaczy...

zaczelam czytac o tym BLW ale mnie to troche przeraza.... we wtorek jasiek konczy 4 miesiace wiec jeszcze troche czasu na rozszerzanie diety mam...

nie chce chwalic ale jasiek spi juz od godziny do poludnia byl tak grzeczny ze udalo mi sie przy nim wysprzatac kuchnie, wstawic pranie, umyc wlosy i ogarnac sie.... dla mnie to naprawde duzo zazwyczaj takie rzeczy robie jak spi lub jak maz jest i moze sie malym zajac.
ab_cd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 17:00   #3429
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez MamaKtosia Pokaż wiadomość
Justiwi

http://babyledweaning.pl/

metoda wprowadzania pokarmów stałych bez papek, ciapek i takich tam. Dziecko je normalne rzeczy.
Wlasnie mialam pisac ze se wygooglowalam sluchaj a to jakas nowa metoda jest? Bo nie ma polskiej nazwy wiec pewnie jak wiekszosc przyszla z zachodu. Nie czytalam tam wszystkiego ale brzmi to nawet sensownie choc samodzielne jedzenie dziecka oznacza pewnie samodzielne sprzatanie przez mame wszystkiego dookola miejsca tejze konsumpcji

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

Ab_cd gratuluję udanej drzemki Jasia ile pospał?

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 17:22   #3430
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Justiwi ja kojarze polska nazwę blw - Bobas lubi wybór dla mnie to trochę hardkor, szczególnie jak sobie poogladasz zdjęcia dzieci tak jedzących i jak umorusane jest dziecko i otoczenie ale mam koleżankę, która wprowadziła elementy blw i sobie chwali bardzo

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 17:37   #3431
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Witam
W nocy chyba nikt nie karmił oprócz mnie

A jak się ma to BLW do karmiących mm? Chyba nic tam nie znalazłam na ten temat.. Ale nieźle musi taki bobas wyglądać jak wcina

Justiwi - ja też dziś byłam w Lidlu, ale około godz. 15 i kupiłam mężowi softshella Mam nadzieję, że będzie pasował. Ludzi dalej było dużo i z wózkiem ciężko było mi szperać.. A dla mnie siostra robiła zakupy o 8 rano i mówiła, że masakra się działa Ale softshella w kolorze zielonym mam

Kurcze, Ania spała sobie grzecznie w wózku i nagle się obudziła i ciągle jej się przelewało.. Miałam wrażenie, że wymiotuje i od razu to połyka.. Już nie wiem co z tym zrobić.. Zmieniłam pozycję karmienia, odbijam dłużej, częściej leży na brzuchu (i wtedy też wymiotuje) i nic A ze zmianą ciuchów to ja nie wyrabiam.....

Muszę kupić parę pajacy na urlop, wiecie może gdzie są jakieś promocje?

Ania śpi, a ja piję herbatkę i jem ciacho....
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 17:49   #3432
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez Myska0 Pokaż wiadomość
Witam
W nocy chyba nikt nie karmił oprócz mnie

A jak się ma to BLW do karmiących mm? Chyba nic tam nie znalazłam na ten temat.. Ale nieźle musi taki bobas wyglądać jak wcina

Justiwi - ja też dziś byłam w Lidlu, ale około godz. 15 i kupiłam mężowi softshella Mam nadzieję, że będzie pasował. Ludzi dalej było dużo i z wózkiem ciężko było mi szperać.. A dla mnie siostra robiła zakupy o 8 rano i mówiła, że masakra się działa Ale softshella w kolorze zielonym mam

Kurcze, Ania spała sobie grzecznie w wózku i nagle się obudziła i ciągle jej się przelewało.. Miałam wrażenie, że wymiotuje i od razu to połyka.. Już nie wiem co z tym zrobić.. Zmieniłam pozycję karmienia, odbijam dłużej, częściej leży na brzuchu (i wtedy też wymiotuje) i nic A ze zmianą ciuchów to ja nie wyrabiam.....

Muszę kupić parę pajacy na urlop, wiecie może gdzie są jakieś promocje?

Ania śpi, a ja piję herbatkę i jem ciacho....
Chyba przy mm też można tą metodę stosować, to przecież chodzi o to, żeby nie podawać papek, tylko np kawałki marchewski, brokuła itp.

Ja też kupiłam sobie tą kurtkę, ale byłam w lidlu o 11 i już mało co było w sumie to wzięłam sobie męską, bo damskie były bez kaptura, ale w sumie one w miarę uniwersalne są, chociaż męska troszkę dłuższa Będzie na jesienne spacery z wózkiem Ale na 8 to raz, że by mi się nie chciało jechać, a dwa to chyba nie chciałabym tego widzieć

U nas z ulewaniem to samo... Już mi czasem ręce opadają.. Dziś na spacerze Franka karmiłam i chwilę później cały kocyk był w mleku..
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 18:25   #3433
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Myska na brzusiu tez ulewa ale przynajmniej sie nie zakrztusi

Ktosiowa a nie jest tak że niektóre dzieci (zwlaszcza cięższe/większe) mogą szybciej potrzebować stalych? Bo jak nie to chętnie dotrzymam tych 6mcy wyłącznego kp
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 18:30   #3434
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

MADZIULA dobre pytanie. Dzis wazylam Franka ma juz 7500 gr i tak sie zastanawiam z tymi.nowymi.pokarmami.
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 19:10   #3435
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość
Chyba przy mm też można tą metodę stosować, to przecież chodzi o to, żeby nie podawać papek, tylko np kawałki marchewski, brokuła itp.
W sumie to tak.. Zmyliło mnie to: karmienie piersią na żądanie

Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość
Ja też kupiłam sobie tą kurtkę, ale byłam w lidlu o 11 i już mało co było w sumie to wzięłam sobie męską, bo damskie były bez kaptura, ale w sumie one w miarę uniwersalne są, chociaż męska troszkę dłuższa Będzie na jesienne spacery z wózkiem Ale na 8 to raz, że by mi się nie chciało jechać, a dwa to chyba nie chciałabym tego widzieć
Ja mam damską z kapturem, ale nie wiem czy się w S zmieszczę.. A taką mi kupiła siostra.. Jeszcze mi nie przywiozła

Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość
U nas z ulewaniem to samo... Już mi czasem ręce opadają.. Dziś na spacerze Franka karmiłam i chwilę później cały kocyk był w mleku..
No załamka totalna.. Już przestałam prasować jej bodziaki, bo normalnie nie mam kiedy.. Co zdejmę pranie i leży w salonie to od razu biorę, bo ulane.... Cierpliwości.. We wtorek idziemy do pediatry to się dowiem co z tym robić.. Czy to zostawiać czy może ten zagęszczacz spróbować (chociaż boję się o kupki)..

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość
Myska na brzusiu tez ulewa ale przynajmniej sie nie zakrztusi
Wiem, o tyle dobrze Coraz częściej Ania leży na brzuszku. Zaczyna jej się podobać Gada przy tym i się uśmiecha.. Nie wiem czemu jak leży na brzuszku to "leci" na prawy bok... Muszę jej ręce poprawiać, bo się wkurza

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Ja tu gotowa z całym sprzętem do kąpania, a mała śpi...... I co teraz???
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 19:18   #3436
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Myska ja kupilam rozmiar L bo m-ka byla taka na styk. Mam bez kaptura bo te z kapturem mi sie nie podobaly. Najszybciej rozeszly sie niebieskie

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 19:22   #3437
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez ab_cd Pokaż wiadomość
i zaczełam czytac bloga MamyKtosia i od razu dla osob takich jak ja (ktore sa nie zadowolone a wrecz pod irytowane jak jej dziecko spi w nocy) polecam przeczytac wpis z 19 i 26 sierpnia mnie te wpisy podniosly na duchu.
Cieszę się

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
choc samodzielne jedzenie dziecka oznacza pewnie samodzielne sprzatanie przez mame wszystkiego dookola miejsca tejze konsumpcji
Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość
Justiwi ja kojarze polska nazwę blw - Bobas lubi wybór dla mnie to trochę hardkor, szczególnie jak sobie poogladasz zdjęcia dzieci tak jedzących i jak umorusane jest dziecko i otoczenie ale mam koleżankę, która wprowadziła elementy blw i sobie chwali bardzo
bobas lubi wybór to rodzimy odpowiednik. A wy myślicie, że jak się karmi papką to wszystko wokół czyste? Luśka pluła papką niczym lama

Cytat:
Napisane przez madziuuula Pokaż wiadomość
Ktosiowa a nie jest tak że niektóre dzieci (zwlaszcza cięższe/większe) mogą szybciej potrzebować stalych? Bo jak nie to chętnie dotrzymam tych 6mcy wyłącznego kp
Zalecenia WHO i AAP mówią o wyłącznym KP przez 6 miesięcy. Z tego co wiem nie ma żadnych odstępstw od zalecenia niezależnie od tego czy dziecko jest maleńkie czy duże. Przy MM nie mam pojęcia jak jest.
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 19:25   #3438
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
Myska ja kupilam rozmiar L bo m-ka byla taka na styk. Mam bez kaptura bo te z kapturem mi sie nie podobaly. Najszybciej rozeszly sie niebieskie

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
Ups... To może się nie zmieszczę w S

Dalej czekam aż Ania obudzi się na kąpiel i jedzenie......
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 19:43   #3439
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

MamoKtosia- fakt, może po prostu nie widziałam zdjęć dzieci jedzących papki

MyskaO - podziwiam Cię, ze Ty cokolwiek prasujesz przy ulewajacym dziecku ja zaprzestalam prasowania po powrocie ze szpitala (czyli tylko w ciąży poprasowalam, a i tak nie wszystko, bo mnie poród zaskoczył ) przekonało mnie to, ze w szpitalu dawali niewyprasowane...
Jedynie jutro Frankowi wyprasuje koszule, bo na wesele idziemy
A fajne pajacyki kupiłam ostatnio na wyprzedaży w tesco, 2 szt za 12,50 zł, ale takie cieniutkie

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 20:04   #3440
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Dziecko mi padlo w cisgu 10 min. Zjadlo i spi. A wczoraj 40 min zasypial... oby tylko znow nie chcial sie bawic o 5

Ja pocwiczylam i zaraz ide sie relajsowac pod prysznixem
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 20:19   #3441
Myska0
Zakorzenienie
 
Avatar Myska0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 810
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość
MyskaO - podziwiam Cię, ze Ty cokolwiek prasujesz przy ulewajacym dziecku ja zaprzestalam prasowania po powrocie ze szpitala (czyli tylko w ciąży poprasowalam, a i tak nie wszystko, bo mnie poród zaskoczył ) przekonało mnie to, ze w szpitalu dawali niewyprasowane...
Jedynie jutro Frankowi wyprasuje koszule, bo na wesele idziemy
A fajne pajacyki kupiłam ostatnio na wyprzedaży w tesco, 2 szt za 12,50 zł, ale takie cieniutkie

Wysyłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

Pieluchy prasuje cały czas
Dzięki za info o tesco, ale bardziej cieplejsze mnie interesują... Dziś Ania śpi w pajacu po chrześniaku ze świętym Mikołajem


---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez JJJustynAAA Pokaż wiadomość
Dziecko mi padlo w cisgu 10 min. Zjadlo i spi. A wczoraj 40 min zasypial... oby tylko znow nie chcial sie bawic o 5

Ja pocwiczylam i zaraz ide sie relajsowac pod prysznixem
Mi też by się przydało, ale jakoś siły i chęci nie mam..... Raz tylko mi się udało i później miałam trzy dni zakwasy hihihi...

A u nas Ania już oporządzona, wierciła się strasznie po kąpieli (w czasie puszczała bąki), na ręczniku wymiotowała wodą, zjadła tylko 90 ml i zasypia w łóżeczku nawet bez smoczka.... Ja nie wiem co się dzieje z moim dzieckiem, a te wymioty zaczynają mnie martwić. To nie ulewanie jak czuć kwas.. Chyba oszaleję!
__________________
19.05.2012 ŻONKA

20.05.2014 ANIA

27.06.2015 JAŚ


26.01.2018 ZUZIA

Edytowane przez Myska0
Czas edycji: 2014-08-28 o 20:21
Myska0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 20:42   #3442
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Witam

Poczytałam trochę o tym BLW i sama też nie będę miała siły w to się bawić... Chociaż od czasu do czasu może będę dawać Amelce zamiast papki pokrojone warzywka... ale nie cały czas
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 22:36   #3443
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

To BLW jest na ppewno czasochlonne na poczatku no i mam nadzieje ze to trwa krocej niz pol roku bo jak po macierzynskim rocznym wroce do pracy to nikt nie bedzie sie w domu bawil za mnie w krojenie ziemniaka w paseczki z drugiej taki roczny dziec bedacy bardziej samoobslugowy brzmi kuszaco

Jeszcze czytalam dzis o wychowaniu bezpieluchowym a moj synek wali kilka kupek dziennie przez co wielorazowki ida jak jednorazowki,hehe i zaczynam sie zastanawiac, czy jak wiem ze bedzie kupka to go aby nie "wysadzac" nad toaleta.
Wedle tego co pisza dzieci komunikuja jasno potrzeby higieniczne do 4-5 miesiaca a potem im wszystko jedno przez co trudniejsza o wiele jest nauka nocnikowania.
Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 06:18   #3444
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
To BLW jest na ppewno czasochlonne na poczatku no i mam nadzieje ze to trwa krocej niz pol roku bo jak po macierzynskim rocznym wroce do pracy to nikt nie bedzie sie w domu bawil za mnie w krojenie ziemniaka w paseczki z drugiej taki roczny dziec bedacy bardziej samoobslugowy brzmi kuszaco

Jeszcze czytalam dzis o wychowaniu bezpieluchowym a moj synek wali kilka kupek dziennie przez co wielorazowki ida jak jednorazowki,hehe i zaczynam sie zastanawiac, czy jak wiem ze bedzie kupka to go aby nie "wysadzac" nad toaleta.
Wedle tego co pisza dzieci komunikuja jasno potrzeby higieniczne do 4-5 miesiaca a potem im wszystko jedno przez co trudniejsza o wiele jest nauka nocnikowania.
Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
Czy ja wiem czy bardziej czasochłonne, przygotowywanie papek do słoiczków też troche trwa a no chyba że mówimy o kupnych ale mój Oliś był niesłoiczkowy i musiałam gotować, ale po roku to on już sam obsługiwał widelec i kawałki jadł, tak patrząc po zdjęciach napewno jadł pączka w tłusty czwartek przed roczkiem, a on z marca


Eeee ale jak sadzać na nocnik niesiedzące dziecko? Niegrzecznej Igula szybko robiła kupke, pamiętam
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 06:27   #3445
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Hej.

Ja mysle ze to wszystko wyjdzie w praniu.
Ale na zdrowy rozsadek to te pacie sa dla 4msc. A te dla starsztch sa juz kawalkani. W ogole ja chyba na tych sloiczkach jechala noe bede. Mam troche swoich warzyw i na poczatek to jej dam. A jak zacznie posilki to bede dawala to co my jemy. Przeciez teraz tez je to co ja. No wiadomo ze nie przyprawione jakos mocno.

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png


kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 07:11   #3446
Iemand
Wtajemniczenie
 
Avatar Iemand
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 645
GG do Iemand
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Hej, u nas dobra noc. Pobudki o 2:30 i o 6. Ale wczorajszy wieczór... Morze łez wylanych, chyba niepotrzebnie. Po kąpieli wzięłam małego do jedzenia, a ten possal chwilę i w płacz. Dałam kropelki, potem drugiego cyca i znowu po chwili ryk. Próbowałam przystawiac na zmianę do obu piersi ale po dwóch lykach był ryk. Próbowalam odciagnac mleko ręcznie (nie mam laktatora) i nie mogłam. Prawie nic się nie udało. Kilka kropel. Dziecko płacze, ja wpadlam w panikę. Mąż wyrokowal, że brzuszek małego boli, a ja płakałam z powodu braku mleka, że prawie nie jadlam w ciągu dnia i byłam zmęczona i nie naprodukowalam. Skończyło się to tak, że mąż dał malemu jeszcze kropelki, wziął go na ręce, uspokoił, odlozyl do lozeczka i poleciał po mleko do sklepu, a mlody w tym czasie usnal spokojnie i spał do 2:30. Chyba nie płakał z głodu, ale ja to nieźle przeżyłam.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Iemand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 07:36   #3447
niegrzeczna88
Wtajemniczenie
 
Avatar niegrzeczna88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 379
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Tak prawda moja Iga szybko byla wysadzana na nocnik bo jak miala 6 miesiecy ale wtedy juz siedziała,nie wyobrażam sobie sadzać na nocnik niesiedzące dziecko.
Potem jak miała 15 miesięcy już robiła na toalete jedynkę i dwójkę a teraz jesteśmy na etapie takim,że kibelek ją parzy i nocnik przeprosiliśmy.
__________________
prawko zdane 29.09.2010 --> jestem kierowca!

IGA

Maja

niegrzeczna88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 07:39   #3448
simka234
Wtajemniczenie
 
Avatar simka234
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

iemand ja wczoraj tez jakiś kryzys miałam i się zryczalam..
Młody kupy nie mógł zrobić i wyl a ja z nim..
I zła na mleko ze ciągle pilnuje się co jem, uważam i tak źle bo cos potrafi mu zaszkodzić..
A on z tych delikatnych, cokolwiek to ryk lub wysypka

Tez czytalam ze piersią to nowe pokarmy od 6 miesięcy wprowadzać..
Zobacze po 5 miesiącu mu chyba juz znaczne cos wprowadzać, zobacze jak dalej z kupa będzie..
__________________
[COLOR="Blue"]Skończyłem ROK!!!!:

,, Ty masz juz ROK -I tysiąc lat masz i więcej. Początkiem i końcem świata jest Twoje malutkie serce. Ty jesteś jabłkiem i drzewem, Obłokiem, gwiazdą, rozumem.-Przez ciebie to, czego nie wiem, Już umiem.
Kocham
simka234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 07:51   #3449
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

dzien dobry
U nas nocka ładnie po 4 karmienie następnie pospalismy do 7.30

Dzisiaj szczepienie.... trzymajcie kciuki...
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 09:21   #3450
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Po jakim czasie po porodzie sn można używać tamponów?
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-24 22:03:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.