Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-19, 15:51   #1021
poetyka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 174
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

No dobrze Anna tylko ja podejrzewam w siebie TMAU2. To po co mam robić badanie na TMAU1?
poetyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 16:21   #1022
marriot1123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 165
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

a dziewczyny, robila ktoras z was badania na candide?
marriot1123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 17:36   #1023
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez renata_h86 Pokaż wiadomość
Mi pomógł Biały Jeleń.
Troche boje się pisać , ze mi "pomoglo" i nie smierdze. Po prostu nie widze reakcji ludzi i zapachu tez na ciele nie ma.
Myje pachy, stopy i dupke myje białym jeleniem lub mydlem nawilzajacym z Aleppo ( 100% oliwy z oliwek) reszte lacznie z ci/pka myje tylko woda. Wczesniej jak myłam się zelami pod prysznic nawet tymi drogimi to mialam wrazenie, ze na mojej skorze zostawala taka tlusta warstwa czegos a teraz czuje się po prostu czysta. Dzis bylam w przychodni z ojcem i tez nikt nie uciekal a siedziałam godzine bardzo blisko recepcjonistek które nie narzekaly. Najgorsze jest to, ze tylko czekam az to wroci
Ksiegowa, zrobiłam sobie glukozę na czczo i wyszlo mi 101 czyli ok. Insuliny nie badałam ale wcześniej tez nie miałam wysokiej bo 10... Glucophage odstawiłam na początku grudnia i niestety ale jak się np. na kogos zdenerwuje to od razu mam trzesawke wiec nie wiem co będzie.

Dopisze jeszcze , ze zrezygnowałam z wszystkich kremow, farb do wlosow, balsamow do ciala, szamponów naladowanych swinstwem. Zaczelam nosic naturalne tkaniny i osobiście w tym szukam odp bo pamiętam , ze jak 1 raz zalozylam mój cudowny , mięciutki wełniany sweter to poczułam jak moja skora zaczela wreszcie oddychać.
Kurcze, brzmi to wszytsko bardzo dziwnie.
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 17:59   #1024
poetyka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 174
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ola jeśli zrezygnowałas z szamponow to czym myjesz włosy? Tylko wodą czy tym mydlem?
poetyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 19:41   #1025
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Poetyka,
wlosy myje maka ziemniaczana ( około 1 lyzka kartoflanki, do tego 2 lyzki odzywki u mnie garnier awokado+maslo karite, pare kropel dowolnego oleju lub oliwy z oliwe- można pominąć jeśli komus bardzo prztluszczaja się wlosy). Wszystko dokładnie mieszam. Taka miksture nakładam na mokre wlosy i robie masaz, jak uda mi się rozprowadzić o trochę spienić to wszytsko na lepetynie to zostawiam to na czas innych prozaicznych czynności jak np mycie ciala czy depilacje. Potem splukuje obficie glowe. Zaznacze , ze wlosy maka myje tylko 1x w tyg a na codzien używam samej odzywki.
Często przed myciem olejuje wlosy olejem z awokado i masłem karite ( to polaczenie sluzy moim włosom które jeszcze niedawno wygladaly strasznie) Często przed myciem nakładam gluta z siemienia bo mam lupiez i swedzaca skore glowy ( nareszcie po latach odstawiłam nizoral)
Możecie mi nie wierzyc ale wlosy zmienily się o 180 stopni, przede wszystkim przestaly wypadac i wygladaja o niebo lepiej.
Na blogach wlosomaniaczek poczytajcie o metodzie OMO.

Ale się opisałam

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Zapomnialam dodac, ze odkryłam super olejek-serum do wlosow
Mythic oil. Jest drogi ( około 50zeta z dostawa) ale działa super na koncowki i cuuudoownie pachnie na włosach.

Edytowane przez ola_30
Czas edycji: 2016-12-19 o 19:53
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 20:17   #1026
motiv8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 7
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez poetyka Pokaż wiadomość
no dobra, jeśli Anna ma rację to jesteśmy w ciemnej doopie... bo ja nie znam lekarza w Warszawie czy nawet w całej Polsce, który zajmuje się leczeniem tej choroby, dzwoniłam do tego Medgenu, koszt badania na TMAU (pierwszy etap) z tego co Pani mi powiedziała to 405 złotych i on powinien już dużo powiedzieć na tyle, że kolejny może nie być potrzebny. Czy ktoś reflektuje? Czy będę musiała to zrobić sama? Nawet jeśli to zrobię, to dopiero w przyszłym roku.
A kiedy dokładnie? Wstępnie jestem zainteresowany tyle, że dopiero co odstawiłem antybiotyki, więc badania mógłbym zrobić w Lutym (wcześniej raczej nie ma sensu) o ile mi się nie polepszy.

Patrząc na wątek wyżej to mi też pomaga Biały Jeleń - wygląda na to, że faktycznie nie pchają do niego aż tyle syfu pranie też robię w Jeleniu (tzn. w płynie do prania)... A właśnie, smrodkowe ubrania pierzecie w proszku czy płynie? Ja mam mega problemy z jeans'ami, które strasznie szybko łapią smrodek (bardzo, a to bardzo pocą mi się nogi)... zauważyłem, że środki zmiękczające z lanolina potęgują smrodek... też tak macie?
motiv8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 20:39   #1027
poetyka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 174
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Nie wiem kiedy dokładnie. Napisałam do nich maila czy robią TMAU1 czy 2 i na kiedy mogą mnie umówić. Mnie interesuje bardziej TMAU2. Wydaje mi się że u mnie może być to drugie, bo zachorowałam po trzydziestce. Chociaż nie wiem czy mozna to tak rozpatrywać. Ja swego czasu mylam włosy w szamponie Bialy jeleń z chlorofilem. Był dobry ale później kupiłam inny i zapomniałam o tamtym. Chyba muszę do niego wrócić.

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

I myślisz że aż dwa miesiące trzeba odczekać? Ja właśnie biorę antybiotyk.
poetyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-19, 21:51   #1028
annaadzban
Raczkowanie
 
Avatar annaadzban
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 91
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez annaadzban Pokaż wiadomość
http://candida.no-problem.eu/znaczen...ory-jelitowej/

Podczas przeprowadzanych przez nie procesów fermentacyjnych i gnilnych powstają m.in. dwutlenek węgla, metan, wodór, azot i siarkowodór oraz kwasy: octowy, propionowy, masłowy i mlekowy. Aminokwasy mogą ulegaćâ˜â˜â˜â˜â˜â˜â˜☠deka rboksylacji pod wpływem patogennej flory jelitowej i przekształcane są w toksyczne aminy (ptomainy). Na przykład kadaweryna powstaje z lizyny, agmatyna z argininy, histamina z histydyny, putrescyna z ornityny. Aminokwasy zawierające siarkę przekształcane są merkaptany i siarkowodór.

tylko te bakterie produkuja smrod i zyja w jelitach. od niczego innego niemoze smierdziec. kazdy czlowiek je ma ale w normalnych ilosciach i wszystkie ich toksyny filtruje watroba . uwas te bakterie namnozyly sie i watroba niejest w stanie przefiltrowac wszystkiego i dostaje sie to wszystko do organizmu i powoduje ze cialo smierdzi
kiedys opisywalam ze w jelitach zyja bakterie ktore wytwazaja fetor . zywia sie siarka . gdy zdrowy czlowiek ma problemy z watroba wtedy powstaje tzw. cuchniecie watrobowe

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Cuch...w%C4%85trobowe

mysle ze TMAU2 i dysbioza w ktorej namnozylo sie zbyt duzo smierdzacych bakteri to to samo . tylko ze te bakterie przy TMAU2 wytwarzaja jakis zwiazek o nazwie TMA i on smierdzi a w dysbiozie sa bakterie ktore pridukuja siarkowodur i TIOLE czy te bakterie naleza do jednej ridziny niewiem . generalnie chcialam przytoczyc ze gdy w badaniach niewyjdzie TMAU1 to trzeba likwidowac przyrost zlych bakteri w jelitach WSZYSTKICH ZLYCH BAKTERI.

jednak gdy wyjdzie TMAU1 w badaniach to leczenie polega na eliminacji zlych bakteri w jelitach .

przy TMAU nalezy unikac CHOLINY . a przy DYSBIOZIE nalezy unikac pokarmow ktore zawieraja SIARKE . jak dlamnie to jest CHORE ale moze cholina i siarka to jest to samo?!! niewiem .

dobra wiadomosc to taka ze gdy niebadzie zlych bakteri lub bedzie ich niewiele to beda produkowac fetoru tak niewiele ze niebedzie to wyczuwalne .

wyobrascie sobie ze jelito cienkie( 6-8m)powinno byc na poczatku prawie jalowe dopiero przy koncu cos powinno sie namnazac i w jelicie grubym dopiero powinno zaczynac sie zycie(dzungla bakteri) bakterie smierdzace). a teraz wyobrascie sobie ze bakterie z jelita grubego przedostaly sie do cienkiego i flora bakteryjna obu jelit prawie sie nieruzni . z jelita cienkiego przedostaje sie wiekszosc paliwa do zycia ktore przybywa wraz z pokarmem . w zoladku zaczyna sie trawienie i dalej leci do jelita cienkiego ktore zasysa paliwo tj witaminy itp. wszystko dobrze sie dzieje gdy jelito cienkie jast prawie calkowicie wyjalowione. ale gdy flora bakteryjna obu jelit jest prawie taka sama to paliwo do zycia jest zanieczyszczone . naszczescie krew ktora zabiera paliwo z jelit odrazu wlatuje do watroby ktora paliwo filtruje i wypuszcza dalej czysta krew i jest ok . ale gdy zanieczyszczen z jelit jest zbyt duzo to watroba poprostu nieda rady wszystkiego przefiltrowac i w efekcie zanieczyszczenia zaczynaja kumulowac sie w organizmie ktory stara sie je jakos usunac m.i.n przez skore.pluca.pot...lub tez jak w przypadku ola30 sluzu w c!pce

Edytowane przez annaadzban
Czas edycji: 2016-12-20 o 09:10
annaadzban jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 07:44   #1029
annaadzban
Raczkowanie
 
Avatar annaadzban
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 91
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez poetyka Pokaż wiadomość
no dobra, jeśli Anna ma rację to jesteśmy w ciemnej doopie... bo ja nie znam lekarza w Warszawie czy nawet w całej Polsce, który zajmuje się leczeniem tej choroby, .

poetka wiesz co mnie boli najbardziej? to ze ludzie niemysla. naprawde rece opadaja . czasem az sie boje ze zaraz przejedzie mnie auto gdy wyjde z domu bo ludzie niemysla . zyja ale niemysla

leczenie jest napisane . wszystko opracowal dt lachmann i on tak leczy!! w ktoryms linku jest broszura informacyjna o calym leczeniu . trzeba tylko skontaktowac sie ze szpitalem aby wyslali dowas broszure informacyjna o leczeniu TMAU w jezyku POLSKIM i najlepiej zeby ktos ja tu wrzucil do tematu . dlatego ta broszura jest przetlumaczona chyba w siedmiu jezykach aby kazdy mogl sobie ja wydrukowac i zaniesc do lekarza najlepiej gastrologa , a nie przemiezac pol swiata po porade i leczenie . tam wszystko pisze . warto najpierw zanim pujdziecie do swojich lekarzy zrobic badania na TMAU choc moze wasz lekaz wypisze wszystkie skierowania i bedzie zadarmo. ja tego niewiem
annaadzban jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 08:09   #1030
poetyka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 174
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Anno to nie ludzie ale lekarze nie myślą. Już widzę jak idę do lekarza z broszurą i mówię "Pani doktorze podejrzewam, że mam TMAU, proszę o skierowanie albo najlepiej leki". Pośle mnie do wszystkich diabłów i jeszcze zwymyśla, że sama się diagnozuję i mówię mu jak ma leczyć. Za dużo miałam z nimi do czynienia żeby tego nie wiedzieć. Czekam na maila z tego labu. I dopiero jak będę miała wynik czarno na białym coś z tym zrobię.
poetyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 09:08   #1031
annaadzban
Raczkowanie
 
Avatar annaadzban
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 91
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK1103/

pomocny link i chyba juz ostatni . jesli ktos niezrozumial. noto niech przeczyta wszystko raz jeszcze na trzezwo bac nie . potem niech z ta cala wiedza sie przespi, wstanie rano i przeczyta raz jeszcze. widzicie cobyscie zrobili gdyby nie ja . uratowalam wam zycie . kazdy z was musi przyznac ze mgr.ANNA DZBAN zasluguje na nagrode za uratowanie waszego nedznego zycia pelnego SMUTKU ROZPACZY i WIELU PRZYKRYCH ZYCIOWYCH DRAMATOW I UPOKORZEN . w NAGRODE kazdy komu pomoglam jest mi winien przysluge po ktora kiedys sie upomne . dodatkowo kazda osoba ktorej uratowalam zycie ma wlasnorecznie wykonac dlamnie medal , napisac mi na PW ze medal gotowy a ja mu podam adres na ktory ten owy medal wysle . na kazdym medalu maja znajdowac sie wielka liczba nr "1" i slowa ,, dla najlepszego czlowieka na świecie" stylistyka dowolna . jak ktos niechce dziekowac to niech niedziekuje . mysle ze to mnie usatysfakcjonuje zato ze tyle serca wlozylam czasu i checi dla obcych mi ludzi . choc najchetniej wysmarowala bym was wszystkich czarna farba i kazdy z was musial by mi sluzyc przez miesiac . jeden miesiac jedna osoba i zmiana po miesiacu. pranie sprzatanie gotowanie , masaze , spelnianie zachcianek erotycznych,. ale niebede juz taka podla i okrutna wystarczy mi medal

Edytowane przez annaadzban
Czas edycji: 2016-12-20 o 09:18
annaadzban jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-20, 14:19   #1032
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

annadzban- damy Ci medal z cebuli
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 14:55   #1033
marriot1123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 165
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

anna pytalam sie kiedys ciebie jaki wytwarzasz zapach, czy pojawial sie fekalny, czy nie mozesz siedziec dlugo w jednym pomieszczeniu bo wytwarzasz zaduch. To jak bylo/jest u ciebie?
Bylam u gastrologa który nie wiedzial niczego na temat tego zapachu ale zasugerowal zeby zrobic test na sibo poniewaz moze byc zaburzona flora bakteryjna.

Edytowane przez marriot1123
Czas edycji: 2016-12-20 o 15:04
marriot1123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-21, 15:08   #1034
chorowitek
Raczkowanie
 
Avatar chorowitek
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 251
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Anno,
TY niepoprawna idealistko...jeszcze studiów nie skończyłaś a już żądasz glorii..lepiej zejdź na ziemie, bo jak się obudzisz w normalnym świecie, to spadniesz z takim hukiem, z nieba po którym szybujesz, ze się nie pozbierasz.
Jeszcze nikogo z nas nie wyleczyłaś, polec nam lekarza, który będzie posiadał takową wiedze i nam pomoże..Robić z ludzi służących za nic, to trochę żenada. Gdzie Ty żyjesz, z kosmosu spadłaś?:roza :
chorowitek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 14:05   #1035
triste6
Raczkowanie
 
Avatar triste6
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 62
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Witajcie, dawno nic nie pisałam. Jednak muszę się z Wami czymś podzielić. Na mój problem z zatokami brałam sinupret w kroplach i na zatoki oczywiście mi pomogło, ale i zauważyłam, że ludzie często przestali reagować na mój zapach. Doszłam do wniosku, iż to właśnie sinupret przyczynił się do tego. W skutkach ubocznych pisze, że sinupret powoduje zwiększenie wydzielania śluzu i soków trawiennych:
https://www.doz .pl/leki/p3019-Sinupret
Za doz przed kropką trzeba usunąć spacje.

Ponadto poprawiło mi się trawienie i nie mam już takich problemów z załatwianiem, ale muszę przyznać niestety, nie zawsze pomaga. Zapach raczej jest, jeśli mam problem z załatwianiem np. gdy się zestresuję. No nic muszę jeszcze poobserwować otoczenie


Edytowane przez triste6
Czas edycji: 2016-12-22 o 16:13
triste6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 18:01   #1036
drumla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 537
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Aniu, dzięki za wszystkie linki, odświezajace sprawę SIBO i sposoby jego leczenia.
Triste, dokonałas ciekawego spostrzezenia. Juz kilka razy napomykałam półgębkiem, ze mam w końcowym odcinku układu pokarmowego strasznie sucho . Sluz pełni ochronną rolę w jelitach - Basia chyba tez wrzucała tutaj jakies linki na temat tego śluzu, bo był i taki watek, ze problem smrodu moze brać się z powodu pozbawienia jelita tego ochronnego " płaszcza". Ja to nawet siemie lniane piłam z myslą, ze dostarczę swoim flakom śluzu zastepczego, popijałam też zioła zawierajace śluz (malwa, ślaz).
drumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 18:24   #1037
marriot1123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 165
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cóż, mam wrażenie że to już dla nas wyrok. Co z tego że ludzie nie reagują skoro staram się unikać spotkań ze znajomymi którzy własnie dopiero wtedy coś komentują? A ja sama czuje ten zapach, wątpię że cokolwiek pomoże.
marriot1123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 23:43   #1038
annaadzban
Raczkowanie
 
Avatar annaadzban
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 91
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

chorowitek . niemaruc . bierz kawalek drewna dluto farbki i zacznij skrobac dlamnie medal. jakbys /byla spostrzegawcza leczenie troche trwa ok rok antybiotykow a posty wrzucilam kilka dni temu. wiec oco ci chodzi? skore jest jakis specjalista ktory sie w tym specjalizuje i wyleczyl juz ponad 30 osob do 2011r . to czy jest ktos bardziej kompetentny i wiarygodny niz on ? jak znasz taka osoba to napisz pomoz innym

drumla-sibo to przyrost bakteri niesmierdzacych w jelicie cienkim(wedlug polskich lekarzy ) . bakteri ktore pridukuja metan wodor itp. (baczki.sraczki.napapowan y brzuch itp) . ^^bo przeciez sibo niepowoduje smiwrdzacych dolegliwosci , skoro lekarze niedoszli dotego sami i ludzie szukaja na wlasna reke .jest tu troche ludzi i napewno kazdy z nich przerabial kilku gastrologow ktorzy niewiedzieli co sie dzueje . lekaze po studiach .profesorowie i cala reszta polskiej gastrologicznej elity ktora widziala juz niejednego smierdzacego i niepotrafili pomuc bi niewiedzieli co mu jest i odsylali . kazdy z was napewno to przerabial

teraz zaczyna sie najlepsze

poprawnie przyrost smierdzacych bakteri w jelitach nazywa sie TMAU2 . wiec wszystko wyjasnione . musicie tylko isc do swojich lekarzy i powiedziec ze podejzewacie u siebie TMAU lub TMAU2 poniewaz wytwarzacie fetor . i to wszystko . prawda ze proste.

ale zeby bylo jeszcze zabawniej nigdzie w polsce niemozna wykonac prostego badania na stezenie TMA w moczu wiec zaden lekarz wam niezdiagnozuje TMAU2 jesli wogule zdola sie otrzasnac z szoku

dzis z wydzwonilam wieksza wiekszosc malych i duzych lobolatoriow bo chcialam sprawdzic swoj poziom TMA i nigdzie niema takiej opcji . wszyscy labolatoryjni experci z ktorymi rozmawialam niewiedzieli oco mi chodzi. mowilam ze potrzebuje zrobic badanie stezenia TMA w moczu a labolatoryjni experci ktozy podchodzil do sluchawki bo ich mlodsi koledzy byli w szoku i wolali najlepszego experta z zakladu zeby zemna pogadal . i experci mowil mi ze niewiedza oco chodz. mimo ze wszystko dokladnie tlumaczylam .

odrazu wspomne ze TMAU to nietylko zapach zgnilej rybyale .TMAU moze powodowac inne nieprzyjemne zapachy jest ich duzo rodzai. ktos natym forum juz otym pisal i napewno czytalam gdzies juz otym . wydaje mi sie ze zalezy to albo od mutacji ganow .ktorych jest ok 40 albo od rodzajow gatunkow bakteri w jelitach

dobra wiadomoscia jest to ze znalazlam labolatorium ktore chwali sie artykulem

http://www1.up.poznan.pl/mml/21_Listopada_2016.html

jednak gdy donich zadzwonilam to powiedzieli ze nierobia badan na TMA ani prywatnie ani wogule.

wyniki stezenia TMA w moczu. ponizej 10% jest ok
Severe trimethylaminuria: >40% of total TMA excreted as unmetabolized free TMA

Mild trimethylaminuria: 10%-39% of total TMA excreted as unmetabolized free TMA

Unaffected: 0%-9% of total TMA excreted as unmetabolized free TMA

Edytowane przez annaadzban
Czas edycji: 2016-12-23 o 02:21
annaadzban jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 11:47   #1039
poetyka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 174
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Masz rację Marriott. To dla nas wyrok. Nie ma w Polsce możliwości diagnozy TMAU2. A to ogranicza też sposoby leczenia. Powiedziałam i podtrzymuję. Jesteśmy w ciemnej doopie.

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Pamiętam że chyba Stayinpositive miała robić badanie na tę chorobę. Stay jeśli to czytasz odezwij się. Daj znać co u Ciebie...
poetyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-23, 14:18   #1040
chorowitek
Raczkowanie
 
Avatar chorowitek
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 251
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

[QUOTE=poetyka;68900986]Masz rację Marriott. To dla nas wyrok. Nie ma w Polsce możliwości diagnozy TMAU2. A to ogranicza też sposoby leczenia. Powiedziałam i podtrzymuję. Jesteśmy w ciemnej doopie.

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Właśnieo tym pisałam do Anny, ale ona nic nie klamkuje.Dawno to przerabiałam z lekarzami. Byłam w poradni chorób metabolicznych, gdzie mnie wyśmiano i powiedziano, że to jakaś bajka i nie istniej. Miałam wydrukowane na kartce o co chodzi z TMAU...A rodzinny gdy mu powiedziałam , stwierdził, ze mam schizofrenię i wysyłał do psychiatry...Tyle w tym temacie ANNO! Dużo wcześniej przed Tobą to przerabiałam...
chorowitek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 14:23   #1041
chorowitek
Raczkowanie
 
Avatar chorowitek
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 251
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Zostawmy to na czas Świąt, skupmy się na wyciszeniu, radujmy się z narodzin Pana i zaufajmy mu..A on podeśle nam rozwiązanie, tylko musimy się o to modlić. To wszystko co nam pozostało..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 422621335.jpg (84,3 KB, 17 załadowań)

Edytowane przez chorowitek
Czas edycji: 2016-12-23 o 14:26
chorowitek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 14:24   #1042
triste6
Raczkowanie
 
Avatar triste6
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 62
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Drumla masz rację odnośnie śluzu, który pełni rolę ochronną w jelitach i być może w naszym przypadku tu tkwi sedno problemu. Przynajmniej póki co ja mam zamiar tego się trzymać i będę obserwowała swój organizm i otoczenie, a później mam zamiar wypróbować zioła szwedzkie Bittner. Ma podobne działanie i nie zawiera w składzie alkoholu tak jak sinupret, który niestety podrażnia mi błonę śluzową żołądka i nie nadaje się na dłuższą metę.
triste6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 14:31   #1043
chorowitek
Raczkowanie
 
Avatar chorowitek
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 251
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Życzę dużo spokoju, miłości, radości, wiary i nadziei na lepsze jutro..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg życzenia-na-boże-narodzenie-i-noworoczne.jpg (83,6 KB, 13 załadowań)

Edytowane przez chorowitek
Czas edycji: 2016-12-23 o 14:36
chorowitek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 14:56   #1044
poetyka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 174
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

A ja Wam życzę PACHNĄCYCH zbliżających się Świąt. Buziaki...

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

A i jeszcze jedno. Triste, ten Sinupret jest nie tylko w kroplach na alkoholu ale też w tabletkach. Skoro Tobie pomaga może spróbuj to w tej postaci.
poetyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 15:03   #1045
triste6
Raczkowanie
 
Avatar triste6
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 62
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez poetyka Pokaż wiadomość
A ja Wam życzę PACHNĄCYCH zbliżających się Świąt. Buziaki...

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

A i jeszcze jedno. Triste, ten Sinupret jest nie tylko w kroplach na alkoholu ale też w tabletkach. Skoro Tobie pomaga może spróbuj to w tej postaci.

Poetyka, tak już próbowałam, ale za bardzo mi nie pomagały, lepszy efekt jest po kroplach.
triste6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-25, 05:43   #1046
annaadzban
Raczkowanie
 
Avatar annaadzban
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 91
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

mozna robic test oddechowy na sibo . bo jesli jest przyrost bakteri w jelitach to raczej jest tez przyrost tych co produkuja wodur i test wyjdzie pozytywny . wtedy lekarz gastrolog leczy podobnie jak przy tmau2 . czyli rok antybiotykow . mozna zrobi biopsje jelit . choc test na sibo wydaje sie lepsza opcja

chorowitek z tymi papierami do gastrologa . a jesli nic to biezasz laptopa pokazujesz wszystkie materialy itp . i idziesz wyzej do jego przelozonych . gastrolodzy prywatnie wspulpracuja tylko najlepiej zrobic test na sibo aby mieli podkladke do pisania recept bo tak bez diagnozy raczej zaden nuc niewipisze

Edytowane przez annaadzban
Czas edycji: 2016-12-25 o 06:05
annaadzban jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-25, 21:21   #1047
drumla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 537
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

TMAU 2 powinno być chyba leczone w sposób zbliżony do SIBO, czyli antybiotykami i dietą, tak na zdrowy rozum biorąc. A leczenie objawowe to po prostu unikanie zywnosci z choliną (trimetyloamina jest jej pochodną).

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Sykus, a co mówi Twój doktor o diagnozowaniu TMAU? Naprawdę nie mozna zrobic tego w Polsce?
drumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 16:54   #1048
annaadzban
Raczkowanie
 
Avatar annaadzban
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 91
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

daje 2 linki gdzie jest wszystko . tlumaczone na "google tlumacz" gdy dawalam przetlumaczony tekst do notatnika . wszystko sie rozwalalo bez ladu i skladu . tlumaczenia to zrzut ekranu , opcja najbardziej czytelna . tam jest wszystko. powodzenia anna.

link 1 -tmau artykuly , leczenie pl

http://www28.zippyshare.com/v/MkcpHD4f/file.html

link 2 - namiary na labolatoria w ktorych robia testy na tmau

http://www28.zippyshare.com/v/TkiFmDpi/file.html
annaadzban jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 03:30   #1049
annaadzban
Raczkowanie
 
Avatar annaadzban
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 91
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

http://tmau.org.uk/chat/viewtopic.php?f=15&t=2959

dodatkowe namiary na testy TMAU
annaadzban jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 10:26   #1050
blekitna32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 26
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

https://www.google.com/maps/d/viewer...4950000005&z=4


wedlug tej mapy test na tmau najlepiej zrobic we francji , w wielkiej brytani ponoc wstrzymano do odwolania , ponoc w holandi mozna

namiar na francjie ( oczywiscie odczyt zapomoca google translatora do pobrania za darmo)

http://biologiepathologie.chru-lille...l#observations

umnie w rodzinie trafil sie wspanialy "smierdzacy" okaz i niemoge w to uwiezyc ze polska i w ogole swiat jest tak bardzo zaofany w tym kierunku

w ogole przykro sie robi gdy ludzie sa zostawieni sami sobie ze lekarze sa 30 lat za ALGIERIA i nawet gdy im sie powie ze to moze byc te tmau 1 lub 2 to jest ZERO!! jakiej kolwiek pomocy czy wsparcia , ze ludzie tak zyja po kilka,kilkanascie lat a lekarze tlumacza ze to taki ich urok "smierdzisz bo taki twój urok " powinni zrobic w polsce chociaz" punkt" wktorym beda zbierane probki do badan i jakos wewnetrznie miedzy szpitalami to wszystko bedzie rozsylane wysylane itp , a nie ze chory czlowiek musi sam sie zdjagnozowac , sam porobic badania , sam wypisac recepty , oile trafi przypadkowa na jakies info w internecie , mimo ze cale zycie placi skladki do NFZ a NFZ pluje na niego ,zato ze ludzie tak zyja przez tyle lat powinno im sie wyplacac odszkodowania zato ze lekarze przylozyli reke do tego swiadomie badz nie , ze czlowiek z zycia ma NIC, to jest blad diagnozy lekarza wskutek pacjent ucierpal w sposob znaczny , tych wszystkich lat nikt mu niezwruci , psychiki niewymieni na nowej a to tylko dlatego lekarz popelnil BLAD w diagnozie!!!!

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

to tak jakby przyszedl chory na padaczke do lekarza i skarzył sie nato ze ma padaczke,a lekarz by mu odpowiedzial ze "to taki jego urok" ten z padaczka dostal by ataku na schodach rozwalil sobie glowe i kto by byl winny ,? lekarz ,. a jak czlowiek choruje tak ze smierdzi a lekarz mowi ze taki jego urok i czlowiek chory nato ze smierdzi reszte zycia spedza w pewnej izolaci bezustannie atakowany przez spoleczenstwo ktore go niszczy psychicznie i po kilku/kilkunastu latach jest skrzywdzony psychicznie a jego zycie to koszmar to dlaczego lekarz niejest niczemu winny!!! czym to sie rozni?!!przeciez pacjent ma zniszczone zycie i tylko dlatego ze lekarz POPELNIL BLAD W DIAGNOZIE!

Edytowane przez blekitna32
Czas edycji: 2016-12-27 o 10:32
blekitna32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-28 10:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.