Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-02, 10:50   #31
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Czy to jest watek o karmieniu kotow czy o kosztach zycia?
No właśnie, może jakiś osobny wątek o żywieniu kotów? Modzie? Może im wydzielić?

Ja rozumiem porównywanie priorytetów, bo do tego trochę jest ten wątek. A ze zwierzętami bywa różnie. Są tacy, którzy utrzymują je prawie za nic, i w sumie nie ma co ich krytykować, bo może więcej nie mają albo zwierzę by bez tego było bezdomne. A są i tacy, którzy z wypiekami na twarzy czytają skład karmy. Ja należę do tej drugiej grupy zdecydowanie, nie darowałabym sobie, gdyby moje psy miały jeść marketową karmę. A samo jedno bravecto, żeby zabezpieczyć je przed pchłami i kleszczami to stówka na łebka.

Ale właśnie liczyłam, że ten wątek będzie ciekawy poznawczo, bo można porównać priorytety. Jak z tym życiem na kredyt. Ja znam dużo takich osób i im wcale nie żałuję. Tyle że to nie mój styl. Ja bym się w takiej sytuacji czuła jak niewolnik. Już kredyt na mieszkanie mnie boli jak kij w tyłku i nie mogę się doczekać, aż wcześniej spłacimy. Nienawidzę mieć długów. Tak jak nie kręcą mnie samochody. 10 lat temu kupiłam używany i zepsuł się tylko raz, więc dla mnie jest ideałem, bo jeździ i nie jest upierdliwy. Dla mnie z kolei priorytety to jedzenie dobrej jakości, dobrej jakości naturalne kosmetyki, dobrej jakość suplementy diety i dobra karma dla psów. A dodatkowy hajs najchętniej wydam na jeszcze jedne studia, bo po prostu to lubię. Jako freak zdrowotny na wiadomość, że ktoś wydaje na fajki i w ogóle pali reaguję oburzeniem. I takich różnic w stylu "łooo na to bym nie wydała", "łooo ale mało wydaje na kota" będzie mnóstwo.

PS Moje wydatki na wakacje skutecznie uciął agresywny pies. Nie mogą go z nikim zostawić, muszę targać wszędzie ze sobą. No i tym sposobem wsiadamy do samochodu, wynajmujemy chatkę na zadupiu i chodzimy po lesie. Mam wakacje za 2 tysiące.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-08-02 o 10:55
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 10:59   #32
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Jako freak zdrowotny na wiadomość, że ktoś wydaje na fajki i w ogóle pali reaguję oburzeniem. I takich różnic w stylu "łooo na to bym nie wydała", "łooo ale mało wydaje na kota" będzie mnóstwo.
Pragnę tylko zauważyć, że to mi zaczęto wypominanie, że "łoooo, ale dużo wydaje na kota, ale beka".
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 11:10   #33
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Co do kosztów życia, Jestem w gościach i właśnie wróciłam z targu w miasteczku pod Warszawą i jestem zdołowana cenami.
Na targu tutaj.
- cebula 3 zł, u nas ( Gdynia) 8 zł.
- pomidory od 3,50 do 8 - u nas od 12 do 18 zł
- śliwki 3 zł u nas 8 zl
- fasolka szparagowa 6-7 zł, u nas 14-18 zł.
- czereśnie 10-12 zł u nas 22 w zwyż.
- papryka 3,50 u nas 8 zł.

Ceny dotyczą warzyw i owoców nie marketowych tylko super swierzych , smacznych rzeczy prosto z pola/ ogrodu. Pomidory w ogóle festiwal odmian.

Trochę mi ciśnienie skoczyło.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 11:19   #34
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Co do kosztów życia, Jestem w gościach i właśnie wróciłam z targu w miasteczku pod Warszawą i jestem zdołowana cenami.
Na targu tutaj.
- cebula 3 zł, u nas ( Gdynia) 8 zł.
- pomidory od 3,50 do 8 - u nas od 12 do 18 zł
- śliwki 3 zł u nas 8 zl
- fasolka szparagowa 6-7 zł, u nas 14-18 zł.
- czereśnie 10-12 zł u nas 22 w zwyż.
- papryka 3,50 u nas 8 zł.

Ceny dotyczą warzyw i owoców nie marketowych tylko super swierzych , smacznych rzeczy prosto z pola/ ogrodu. Pomidory w ogóle festiwal odmian.

Trochę mi ciśnienie skoczyło.
ogromna różnica
mam wrażenie,że teraz wszystko jest tak drogie,że nie wiadomo co jeść
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 11:26   #35
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Edan84, a mogę zapytać, czym się zajmujesz, że tyle zarabiasz? Jeśli to zbyt wścibskie pytanie to sorry.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 11:36   #36
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Co do kosztów życia, Jestem w gościach i właśnie wróciłam z targu w miasteczku pod Warszawą i jestem zdołowana cenami.
Na targu tutaj.
- cebula 3 zł, u nas ( Gdynia) 8 zł.
- pomidory od 3,50 do 8 - u nas od 12 do 18 zł
- śliwki 3 zł u nas 8 zl
- fasolka szparagowa 6-7 zł, u nas 14-18 zł.
- czereśnie 10-12 zł u nas 22 w zwyż.
- papryka 3,50 u nas 8 zł.

Ceny dotyczą warzyw i owoców nie marketowych tylko super swierzych , smacznych rzeczy prosto z pola/ ogrodu. Pomidory w ogóle festiwal odmian.

Trochę mi ciśnienie skoczyło.
U mnie targ vs market
Cebula 3 vs 5
Pomidory 3-8 vs 5-12
Śliwki 2-3 vs 3-5
Fasolka szparagowa 7 vs 12-14
Czereśnie 6-7 vs 14
Papryka 3 vs 6-9
Pietruszka 10 vs 17-20
Jabłka 1.5-3 vs 2.5-5
Ziemniaki 2,5 vs 2

Ceny w tym samym mieście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 11:48   #37
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Policzyłem, ze Ty wydajesz na ogólnie pojęte nie stanowiące konieczności rzeczy 20% ogólnego budżetu. Ja - 14%.

Nie, stary. Mieszkanie nie musi kosztować 5000, samochód może być używany, już nie zmyślaj, że to konieczne wydatki.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Edan84, a mogę zapytać, czym się zajmujesz, że tyle zarabiasz? Jeśli to zbyt wścibskie pytanie to sorry.

Programuje dla NASA i Pentagonu.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-02, 11:51   #38
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Edan84, a mogę zapytać, czym się zajmujesz, że tyle zarabiasz? Jeśli to zbyt wścibskie pytanie to sorry.
Tak jak napisała Limona - jestem programistą z własną działalnością.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 13:13   #39
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Napisane przez cava
Co do kosztów życia, Jestem w gościach i właśnie wróciłam z targu w miasteczku pod Warszawą i jestem zdołowana cenami.
Na targu tutaj.
- cebula 3 zł, u nas ( Gdynia) 8 zł.
- pomidory od 3,50 do 8 - u nas od 12 do 18 zł
- śliwki 3 zł u nas 8 zl
- fasolka szparagowa 6-7 zł, u nas 14-18 zł.
- czereśnie 10-12 zł u nas 22 w zwyż.
- papryka 3,50 u nas 8 zł.

Ceny dotyczą warzyw i owoców nie marketowych tylko super swieżych , smacznych rzeczy prosto z pola/ ogrodu. Pomidory w ogóle festiwal odmian.

Trochę mi ciśnienie skoczyło.



takie różnice mogą być w obrębie jednego miasta:
na targu (wtorek, piątek) jest najtaniej,
w centrum miasta drożej, na osiedlu sypialni jeszcze drożej
śliwki - 3 i 6 zł
czereśnie - 6 (całe kilo), 8 i paręnaście

borówki - 12 i 20
giełda "samochodowa" w niedziele też tania


gdzieś tam taniej, ale czas i dojazd (bilet 2x3,2) też kosztują


749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 13:13   #40
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość

Zatem ciężko się zamknąć w 20 tys żyjąc na przeciętnym poziomie w Wawie
Bo ja wiem, czy można nazwać przeciętnym poziomem utrzymanie matki za 1,5 średniej krajowej czy na przykład wliczanie oszczędności do wydatków. Wydatki to wydatki, a oszczędności to oszczędności.

Jak co miesiąc odkładam 20 tysięcy to znaczy, że nie da się bez tego utrzymać w Warszawie? To jest fanaberia, a nie konieczny wydatek.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 13:31   #41
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Bo ja wiem, czy można nazwać przeciętnym poziomem utrzymanie matki za 1,5 średniej krajowej czy na przykład wliczanie oszczędności do wydatków. Wydatki to wydatki, a oszczędności to oszczędności.
No ale to jego mama jest i dlaczego ma jej żałować?

Choroba rodzica to straszna rzecz jest. Choroba mojego Taty zjadła totalnie prawie wszystkie oszczędnosci rodziców. Ja też pomagam mamie, wykupuję jej droższe leki, tylko o tym nie wspomniałam, bo to do tematu kosztów życia nie należy.

Mi się tu bardzo podoba postawa Edana, bo świadczy o tym, ze ma w sobie wiele wrazliwości. Nieraz widziałam, jak dorosłe dzieci (w tym moi znajomi) praktycznie przestali interesować się rodzicami jak tylko wyrwali się z domu.

Edan, za to masz u mnie szacunek.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-02, 13:35   #42
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No ale to jego mama jest i dlaczego ma jej żałować?

Choroba rodzica to straszna rzecz jest. Choroba mojego Taty zjadła totalnie prawie wszystkie oszczędnosci rodziców. Ja też pomagam mamie, wykupuję jej droższe leki, tylko o tym nie wspomniałam, bo to do tematu kosztów życia nie należy.

Mi się tu bardzo podoba postawa Edana, bo świadczy o tym, ze ma w sobie wiele wrazliwości. Nieraz widziałam, jak dorosłe dzieci (w tym moi znajomi) praktycznie przestali interesować się rodzicami jak tylko wyrwali się z domu.

Edan, za to masz u mnie szacunek.
Ale kto mówi cokolwiek o żałowaniu czegoś matce. Odniosłam się do tego, że według Edana ciężko się utrzymać w Warszawie za mniej niż dwadzieścia tysięcy. Otóż ciężko nie jest jeśli się nie ma masy niestandardowych wydatków, tyle. Niektóre są godne pochwały, jak utrzymanie chorej mamy, niektóre neutralne, ale ciężko po nich ocenić prawdziwe koszty mieszkania w stolicy czy stwierdzić autorytarnie, że "nie da się za mniej".
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 13:38   #43
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Bo ja wiem, czy można nazwać przeciętnym poziomem utrzymanie matki za 1,5 średniej krajowej czy na przykład wliczanie oszczędności do wydatków. Wydatki to wydatki, a oszczędności to oszczędności.

Jak co miesiąc odkładam 20 tysięcy to znaczy, że nie da się bez tego utrzymać w Warszawie? To jest fanaberia, a nie konieczny wydatek.
Wliczam, bo to są moje stałe miesięczne wydatki, zlecenia przelewów, które mi się odciągają z konta.

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Ale kto mówi cokolwiek o żałowaniu czegoś matce. Odniosłam się do tego, że według Edana ciężko się utrzymać w Warszawie za mniej niż dwadzieścia tysięcy. Otóż ciężko nie jest jeśli się nie ma masy niestandardowych wydatków, tyle. Niektóre są godne pochwały, jak utrzymanie chorej mamy, niektóre neutralne, ale ciężko po nich ocenić prawdziwe koszty mieszkania w stolicy czy stwierdzić autorytarnie, że "nie da się za mniej".
Temat to koszty życia, czyli ile wydaję.
Napisałem. I tyle.
Chcesz wiedzieć ile wydaję na utrzymanie to sobie zsumuj interesujące Cię pozycje.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 13:43   #44
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Ale kto mówi cokolwiek o żałowaniu czegoś matce. Odniosłam się do tego, że według Edana ciężko się utrzymać w Warszawie za mniej niż dwadzieścia tysięcy. .
Cóż. Akurat ten fragment także wywołał moje żywe zdziwienie. Tym bardziej, że Edan dodał, że 20 tysi to utzymanie na przeciętnym poziomie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 13:43   #45
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Wliczam, bo to są moje stałe miesięczne wydatki, zlecenia przelewów, które mi się odciągają z konta.

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------



Temat to koszty życia, czyli ile wydaję.
Napisałem. I tyle.
Chcesz wiedzieć ile wydaję na utrzymanie to sobie zsumuj interesujące Cię pozycje.

Oszczędności to nie są koszty życia, to chyba proste.
Twój wpis ma się nijak do tematu - skoro coś odkładasz, to znaczy, że tego nie wydajesz. Nie wiem, o czym tu w ogóle dyskutować
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 13:51   #46
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Cóż. Akurat ten fragment także wywołał moje żywe zdziwienie. Tym bardziej, że Edan dodał, że 20 tysi to utzymanie na przeciętnym poziomie.
Napisałem w ten sposób, bo gdybym zarabiał mniej, to sumy na mamę, koty, kredyty, raty nie pomniejszyłby się. Są stałe. Mogę odjąć sobie od ust, ale tych wydatków nie zmienię.
Więc są częścią mojego życia, utrzymania w Wawie. I powodują moje przeciętne życie w stolicy, bez jakiś większych fajerwerków.

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Oszczędności to nie są koszty życia, to chyba proste.
Twój wpis ma się nijak do tematu - skoro coś odkładasz, to znaczy, że tego nie wydajesz. Nie wiem, o czym tu w ogóle dyskutować
Ma się do tematu jak najbardziej. To czemu inni wliczają kredyty hipoteczne?
Czy gdyby postępowali w odwrotnej kolejności i odkładali po 2.5 tys na mieszkanie aby takie kupić za 10 lat bez kredytu, to oznaczałoby, że nie należy tego liczyć?
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 13:54   #47
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość

Ma się do tematu jak najbardziej. To czemu inni wliczają kredyty hipoteczne?
Czy gdyby postępowali w odwrotnej kolejności i odkładali po 2.5 tys na mieszkanie aby takie kupić za 10 lat bez kredytu, to oznaczałoby, że nie należy tego liczyć?
Załóżmy, że zarabiasz 10 tysięcy, Twoje stałe wydatki to 5 tysięcy, a pozostałe 5 odkładasz. Pisanie, że masz wydatków 10 tysięcy mija się z celem. Z definicji co nie wydajesz to odkładasz/oszczędzasz, w ten sposób nie dzielisz się wydatkami tylko zarobkami. A temat powstał żeby porównać ile ludzie wydają w różnych miastach, a nie ile odkładają z pensji.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 13:57   #48
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Załóżmy, że zarabiasz 10 tysięcy, Twoje stałe wydatki to 5 tysięcy, a pozostałe 5 odkładasz. Pisanie, że masz wydatków 10 tysięcy mija się z celem. Z definicji co nie wydajesz to odkładasz/oszczędzasz, w ten sposób nie dzielisz się wydatkami tylko zarobkami. A temat powstał żeby porównać ile ludzie wydają w różnych miastach, a nie ile odkładają z pensji.
To dlaczego ludzie piszą o kredytach?

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Wszak kredyty, pożyczyki nie zaliczają się do utrzymania się, tylko do czyjegoś widzimisię, że chciał posiąść daną rzecz.
Ktoś inny może chcieć posiąść bez doli dla banku i odkłada, ale wydaje dokładnie tak samo jak ktoś kto ma kredyt. Co za kurde różnica?

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-08-02 o 13:59
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 13:58   #49
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ma się do tematu jak najbardziej. To czemu inni wliczają kredyty hipoteczne?
Czy gdyby postępowali w odwrotnej kolejności i odkładali po 2.5 tys na mieszkanie aby takie kupić za 10 lat bez kredytu, to oznaczałoby, że nie należy tego liczyć?
Przypominam, że ty w pierwszym punkcie też wymieniłeś kredyt hipoteczny, więc jacy "inni"? Wyobraź sobie, że koszt mieszkania jak najbardziej się zalicza do kosztów życia, niespodzianka, co? "Odkładanie na losowe wypadki i motocykl" kosztem życia nie jest.

I tak na dobrą sprawę te 4500 to koszty życia twojej mamy, a nie twoje, a skąd ma te pieniądze to już inna historia.

W życiu nie uwierzę, że ktoś bez tak podstawowej umiejętności czytania ze zrozumieniem i logicznego myślenia zarabia 20 tysięcy jak dla mnie jesteś zwykłym trollem
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-02, 14:02   #50
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Przypominam, że ty w pierwszym punkcie też wymieniłeś kredyt hipoteczny, więc jacy "inni"? Wyobraź sobie, że koszt mieszkania jak najbardziej się zalicza do kosztów życia, niespodzianka, co? "Odkładanie na losowe wypadki i motocykl" kosztem życia nie jest.

I tak na dobrą sprawę te 4500 to koszty życia twojej mamy, a nie twoje, a skąd ma te pieniądze to już inna historia.

W życiu nie uwierzę, że ktoś bez tak podstawowej umiejętności czytania ze zrozumieniem i logicznego myślenia zarabia 20 tysięcy jak dla mnie jesteś zwykłym trollem
Właśnie z nas dwojga to Ty masz problemy z logiką.
Zatem w Twoim mniemaniu gdybym nie odkładał na motor 700 zł, tylko kupił od kumpla na raty i jemu bym przekazywał te 700 zł, to już jest ok i jest to koszt życia?
Pomyśl logicznie, proszę.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 14:02   #51
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
To dlaczego ludzie piszą o kredytach?

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Wszak kredyty, pożyczyki nie zaliczają się do utrzymania się, tylko do czyjegoś widzimisię, że chciał posiąść daną rzecz.
Ktoś inny może chcieć posiąść bez doli dla banku i odkłada, ale wydaje dokładnie tak samo jak ktoś kto ma kredyt. Co za kurde różnica?
Bo kredyt, jak już go masz, to nie ma bata, musisz zapłacić. Pieniądze odkładane przez x lat na ten sam cel możesz w każdej chwili spożytkować na coś innego,możesz odłożyć wydatki o kilka miesięcy, możesz jednak kupić sobie auto zamiast mieszkania albo sobie przebimbac na Malediwach.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2019-08-17 o 06:51
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 14:06   #52
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Właśnie z nas dwojga to Ty masz problemy z logiką.
Zatem w Twoim mniemaniu gdybym nie odkładał na motor 700 zł, tylko kupił od kumpla na raty i jemu bym przekazywał te 700 zł, to już jest ok i jest to koszt życia?
Pomyśl logicznie, proszę.
Jak dla mnie kupno motoru to jakaś twoja zachcianka, a nie koszt życia, czy może się mylę? Może ktoś jeszcze się wypowie? Halo Warszawa, czy w stolycy można żyć bez motocykla, czy raczej ciężko? Bo bez mieszkania i jedzenia to sobie wyobrażam, że mogłoby być ciężko.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 14:08   #53
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
To dlaczego ludzie piszą o kredytach?

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Wszak kredyty, pożyczyki nie zaliczają się do utrzymania się, tylko do czyjegoś widzimisię, że chciał posiąść daną rzecz.
Ktoś inny może chcieć posiąść bez doli dla banku i odkłada, ale wydaje dokładnie tak samo jak ktoś kto ma kredyt. Co za kurde różnica?
Przecież wszystkie oszczędności zostaną prędzej czy później wydane, czy wobec tego dla każdego obywatela 100% pensji = całość wydatków? To się w ogóle nie trzyma kupy.
Oszczędności nie są kosztem utrzymania, tyle. Staną się kosztem w momencie ich spożytkowania, co nie znaczy, że jeśli obecnie zostaje mi z pensji X złotych to są to automatycznie moje wydatki, bo sobie za to kupię willę z basenem za 10 lat.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 14:08   #54
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Jak dla mnie kupno motoru to jakaś twoja zachcianka, a nie koszt życia, czy może się mylę? Może ktoś jeszcze się wypowie? Halo Warszawa, czy w stolycy można żyć bez motocykla, czy raczej ciężko? Bo bez mieszkania i jedzenia to sobie wyobrażam, że mogłoby być ciężko.
Możesz wynając piwnicę. Nie musisz kupowac mieszkania.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 14:12   #55
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Przecież wszystkie oszczędności zostaną prędzej czy później wydane, czy wobec tego dla każdego obywatela 100% pensji = całość wydatków? To się w ogóle nie trzyma kupy.
Oszczędności nie są kosztem utrzymania, tyle. Staną się kosztem w momencie ich spożytkowania, co nie znaczy, że jeśli obecnie zostaje mi z pensji X złotych to są to automatycznie moje wydatki, bo sobie za to kupię willę z basenem za 10 lat.
Naprawdę dziwi mnie, że komukolwiek trzeba tłumaczyć takie oczywistości

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Możesz wynając piwnicę. Nie musisz kupowac mieszkania.
No to będę płacić za wynajem - w dalszym ciągu jest to koszt mieszkania/życia. Już chyba nie wiesz, co masz wymyślić.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 15:36   #56
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Załóżmy, że zarabiasz 10 tysięcy, Twoje stałe wydatki to 5 tysięcy, a pozostałe 5 odkładasz. Pisanie, że masz wydatków 10 tysięcy mija się z celem. Z definicji co nie wydajesz to odkładasz/oszczędzasz, w ten sposób nie dzielisz się wydatkami tylko zarobkami. A temat powstał żeby porównać ile ludzie wydają w różnych miastach, a nie ile odkładają z pensji.
Kurde ja właśnie odkładam ponad pół pensji chyba powinnam edytować mój post i dodać 8 tysi do moich miesięcznych kosztów życia (tytułem oszczędności) i dopisać, że no nie da się za mniej żyć w Warszawie niż 15k.

No bo jeszcze ktoś mógłby pomyśleć, że się da.

No nijak nie przemawia do mnie, że oszczędności będą wydane. No niekoniecznie. Mogą zostać zainwestowane i mozna wydawać tylko odsetki od tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 15:41   #57
Motylineczka
Raczkowanie
 
Avatar Motylineczka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 159
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Apel do moderatora - Czy można wyodrębnić posty i dyskusje o Edanie, życiu Edana, itp.?
Serio, wiele osób przychodzi zerknąć na konkrety, a znów zaczynają się bezsensowne posty i jakieś przytyki do edana :/
Motylineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 16:34   #58
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

megamag dzieki za temat

miasto 120 tys. 2 dorosłych i 4 latek
czynsz, kredyt, media (w tym telefon): 1150 (w tym 400 kredyt hipot. )
z tym, ze znajomi mający mieszkanie w identycznym metrazu i bardzo podobnym wieku budynku, jak wzieli kredyt w złym momencie we frankach to po tej aferze frankowej płacili ok 1000...

jedzenie- nie wiem 1500-2000?
leki ok 100
przedszkole 100-160 (zalezy od nieobecnosci)
paliwo ok. 600 (w tym ja po miescie może za 150 zl wyjezdzę)
zwierząt,nałogów nie mamy, poza hmm moimi książkami (ok.50/m-c moze wyjdzie), a TZta ☠☠☠☠☠☠☠etami do auta (i tu niewiadoma zmienna
reszty grzechow nie pamietam, ani nie mam ochoty ujawniac, ale pewnie kosmetyki, ciuchy, ZABAWKI (!), rozrywki tez z kilka stówek. wyjazdy urlopowe tez iles tam- to juz bardzo roznie
oszczędności oczywiście nie liczę
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 16:49   #59
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Miasto około 200 tys. Mieszkam z partnerem, na życie składamy się po połowie, wychodzi mniej więcej 1700zł. W tym wynajem mieszkania, rachunki, wspólne wyjścia i codzienne zakupy.
Nie potrzebuję samochodu, do pracy chodzę na nogach/jeżdzę rowerem.
Dla siebie rzadko coś kupuję, szczególnie jeśli chodzi o ubrania czy kosmetyki, dlatego ciężko wliczyć w to w miesięczny koszt. Czasem jakieś duperele się kupi, ewentualnie co jakiś czas obiady w pracy, wyjścia ze znajomymi. Niech by było 200-300zł.
Nie mam jakiś zobowiązań typu stałe opłaty, abonamenty, telefon mam na kartę i wychodzi bardzo niewiele miesięcznie. Za multisporta sporta i pakiet medyczny potrącają mi z wypłaty więc tego nie uwzględniam, tak samo jak wydatków firmowych (zusy, księgowa).

Osobną kategorią są dla mnie wydatki na podróże, ciągle w sumie coś wpada, ale mam postanowienie, żeby nigdy się nie zastanawiać ile akurat na tę część życia wydaję
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 17:15   #60
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Koszty życia 2019, czyli ile wydają wizażanki i wizażanie

Miasto 220 000 mieszkancow

Utrzymuje sama siebie, kota, konia

Mieszkanie + rachunki: 750 zl
Jedzenie+ chemia : 800 zl
Telefon, internet: 100 zl
Paliwo do samochodu: 200 zl
Koń: 900 zl
Kot 150 zl
Leki: 100 zl
Lekarze: 400 zl
Ubrania, kosmetyki: 100zl

Razem ok 3600

Zeby bylo smieszniej, nie zarabiam tyle wiec musze dorabiac. i zyc oszednie. Na wakacjach nie bywam, na miescie nie jadam.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-21 10:01:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.