Włosy, sierść - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-17, 10:09   #1
Engi1980
Przyczajenie
 
Avatar Engi1980
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 7

Włosy, sierść - pomocy!


Witajcie dziewczyny! Jestem wielką miłośniczką zwierząt, w domu posiadam 2 psy i dwa koty i tu rodzi się problem.. Moje futrzaste właśnie zaczęły linieć a wraz z tym procesem ja popadam w depresję ! Moje kociambry są białe, ja natomiast najczęściej ubieram się w ciemne kolory, głównie czarny Rolki do ubrań schodzą na tony! Koleżanka poradziła mi abym kupiła sobie takie oto ustrojstwo: http://rogatka.eu/pl/szczotki-i-ssaw...zwierzat-.html Czy któraś z Was używała? Czy jest to bezpieczne dla moich futerek i w końcu czy ... POMOŻE? Błagam doradźcie coś nim sama się stane futerkowcem !
Engi1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:01   #2
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Włosy, sierść - pomocy!

nie wiem czy to pomoże, ja mam rękawice z Trixie i ona dość dobrze sciąga kłaki, tak samo jak takie szczotki z gumowym włosiem. Kosztuje to znacznie mniej niż to co pokazujesz
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:45   #3
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Włosy, sierść - pomocy!

Mój to by chyba zawału dostał jakby go potraktować odkurzaczem. Ale jak jest cichy lub kot się nie boi to czemu nie.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 13:04   #4
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Włosy, sierść - pomocy!

Cytat:
Napisane przez Engi1980 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny! Jestem wielką miłośniczką zwierząt, w domu posiadam 2 psy i dwa koty i tu rodzi się problem.. Moje futrzaste właśnie zaczęły linieć a wraz z tym procesem ja popadam w depresję ! Moje kociambry są białe, ja natomiast najczęściej ubieram się w ciemne kolory, głównie czarny Rolki do ubrań schodzą na tony! Koleżanka poradziła mi abym kupiła sobie takie oto ustrojstwo: http://rogatka.eu/pl/szczotki-i-ssaw...zwierzat-.html Czy któraś z Was używała? Czy jest to bezpieczne dla moich futerek i w końcu czy ... POMOŻE? Błagam doradźcie coś nim sama się stane futerkowcem !
Pierwszy raz widzę i słyszę o takim czymś

My używamy standardowo rolek papierowych (gumowe są beznadziejne) z Ikei, bo mają 4szt. za 8zł, ale i także szczotki do ubrań, takiej jak w linku: http://www.ravelo.pl/szczotki-do-ubran,p7050024.html

Niestety z czarnymi ubraniami jest to największy problem.
Mój też często chodzi ubrany na czarno, więc zawsze po ubraniu się bierze rolkę i jazda. Taki urok linienia niestety...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 13:08   #5
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Włosy, sierść - pomocy!

Ale ta szczota to do dywanu jest czy do kota?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 13:11   #6
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Włosy, sierść - pomocy!

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ale ta szczota to do dywanu jest czy do kota?
Jeżeli mnie pytasz, to do ubrań
A autorka wkleiła link ze szczotką do kota (w opisie jest napisane, że do zwierząt)
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 09:38   #7
monia_kowalczyk
Raczkowanie
 
Avatar monia_kowalczyk
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 83
Dot.: Włosy, sierść - pomocy!

chyba każdy właściciel czworonogów ma problem z sierścią. U nas też pełno jej wszędzie, mimo że codziennie czeszę sierściucha to i tak wszędzie pełno sierści. Rolki również idą w tonach. Ale próbuje już się tym nie przejmować, kocham mojego psiaka, a dzięki codziennemu odkurzaniu mam chociaż trochę gimnastyki
monia_kowalczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-25, 07:21   #8
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Włosy, sierść - pomocy!

Mój pies by uciekł gdybym próbowała go odkurzyć

Ja polecam do zwierząt: trymery hakowe dla długowłosych, furminatory dla krótkowłosych
Do mieszkania: codzienne odkurzanie!
Do ubrań: papierowe rolki i szczotki do ubrań

I uzbroić się w cierpliwość, linienie w końcu minie
Moje psy też zaczęły, cała podłoga zasłana sierścią.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 21:41   #9
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Włosy, sierść - pomocy!

Dodatkowo polecam jakieś witaminki z biotyną na wypadanie sierści. Byłam święcie przekonana, że nasz to po prostu kłaczy i musimy się z tym pogodzić, a po zmianie karmy i dodatkowo tabletkach z biotyną kudłów jest dosłownie kilka razy mniej. Mogłam zamiatać kilka razy dziennie i w ciągu dnia bym uzbierała sierści na sporą poduchę , a akurat w naszym przypadku brakowało witaminek i lepszej karmy. Nie w każdym przypadku to pomoże fakt faktem (my się spodziewaliśmy braku efektu, bo nasze psisko to taki niewyrośnięty "trochę golden-wielorasowy", więc sądziłam, że kłaki są nieodłączne) ale spróbować warto.
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-25 22:41:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:27.