Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-22, 21:10   #931
puchbeary
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 20
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

połowa moich klamotów to używane wcześniej zabawki. Tamron 17-50 był tak używany że z lekka poodklejały mu się gumy na pierścieniu . Wszystko działa i ...tfu.. tfu... tfu... myślę że jeszcze podziała.
Nie ma co demonizować. Rozsądek, najlepiej odbiór osobisty, ktoś kto ma blade pojęcie o sprzęcie i można kupować.
puchbeary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 16:44   #932
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

puchbeary, jestes z forum nikona?

co do uzywek kontra nowych - wszystkie moje zabawki sa kupowane z drugiej reki, wlacznie z plecakiem, czy z czyms zle trafilam? hm... kupilam raz zepsuty plecak. Odeslalam, gosc oddal kaske.
Moim zdaniem jezeli kogos stac na uzywany pakiecik - puszka plus szkla - to nie ma sie co zastanawiac tylko rezerwowac i szukac kogos po forach kto by podszedl i ogladnal, powiedzial czy sprzet sie do czegos nadaje.
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 10:22   #933
boszenka69
Zakorzenienie
 
Avatar boszenka69
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 278
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Dziewczyny, proszę o radę...

Zastanawiam się właśnie nad zakupem lustrzanki i jestem rozerwana pomiędzy dwoma modelami... Nikon D80 i Nikon D90.
Doradźcie mi proszę, który wybrać, z jakimi parametrami itp. Proszę o radę
boszenka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 14:14   #934
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez boszenka69 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o radę...

Zastanawiam się właśnie nad zakupem lustrzanki i jestem rozerwana pomiędzy dwoma modelami... Nikon D80 i Nikon D90.
Doradźcie mi proszę, który wybrać, z jakimi parametrami itp. Proszę o radę
http://optyczne.pl/index.html?aparat...=dowolny&sort=

http://optyczne.pl/index.html?aparat...=dowolny&sort=
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 18:41   #935
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez boszenka69 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o radę...

Zastanawiam się właśnie nad zakupem lustrzanki i jestem rozerwana pomiędzy dwoma modelami... Nikon D80 i Nikon D90.
Doradźcie mi proszę, który wybrać, z jakimi parametrami itp. Proszę o radę
Jakie masz doświadczenie? Miałaś je oba w ręce, próbowałaś robić zdjęcia?
Jakie chcesz obiektywy, może lampę? Ile funduszy?

Mi się d90 zupełnie nie podoba, nie leży w ręce. Miałam okazję focić nim kilka razy i zanim się dopatrzyłam magicznej ikonki "kosz na śmieci" musiał mi w tym pomóc kumpel... Jest w zupełnie niewygodnym miejscu. W dodatku ma dziwne menu (usunąć zdjęcia przez nie się nie dało, mimo tego iż istniała taka opcja ), albo to ja się za bardzo przyzwyczaiłam do prostego 400d (uf, niedługo przesiadka na 50d ).
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 21:03   #936
gobilek
Raczkowanie
 
Avatar gobilek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 111
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

hm zamawiam za kilka dni fujifilm hs10 - jak myślicie, warto? ; )
gobilek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 17:57   #937
CleoOo
Wtajemniczenie
 
Avatar CleoOo
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 840
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

hej mógłby ktoś pokazac przykładowe zdjęcia robione aparatem Pentacon Six tl??
CleoOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-22, 20:42   #938
gapcio22
Raczkowanie
 
Avatar gapcio22
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 317
GG do gapcio22
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Proszę o pomoc w wyborze lustrzanki tak do 3tys., słyszałam ze najlepiej canona kupić, potrzebna mi głównie do fotografowania w makro. Nie znam się wcale, więc proszę o rady
__________________
Betti
gapcio22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 20:53   #939
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

kup byle jaka puszke i do tego dobierz obiektyw makro.
Zanim jednak cos kupisz odwiedz kilka for fotograficznych typu nikoniarze, canon booard czy ostatecznie cyberfoto i poczytaj o sprzecie do makro.
Mozna go skompletowac juz za tysiac zlotych: byle uzywana puszka i dwa m42
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 21:40   #940
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

hej potrzebuję pomocy , chciałam kupić jakąś lustrzankę na większe okazję . Ogólnie chciałam się już raczej profesjonalnie zająć fotografią i robić zdjęcia plenerowe , portrety i prosiłabym o radę jaki aparat oraz obiektyw najlepiej kupić ?
Ogólnie raczej interesował by mnie jakiś nikon . tak do 2,5-3 tys . wiem może to nie wiele , ale najpierw chce się nauczyć takiego aparatu.
Jeśli wszystko wypali to będę inwestowała potem w lepszy sprzęt , ale obecnie poszukuję coś niedrogiego a dobrego , by aparat sprawdził się w takich plenerowych ujęciach .

Może ktoś mi doradzi jaki nikon byłby najlepszy ?
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 22:02   #941
peiz
Raczkowanie
 
Avatar peiz
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Chełm/Wrocław
Wiadomości: 391
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
hej potrzebuję pomocy , chciałam kupić jakąś lustrzankę na większe okazję . Ogólnie chciałam się już raczej profesjonalnie zająć fotografią i robić zdjęcia plenerowe , portrety i prosiłabym o radę jaki aparat oraz obiektyw najlepiej kupić ?
Ogólnie raczej interesował by mnie jakiś nikon . tak do 2,5-3 tys . wiem może to nie wiele , ale najpierw chce się nauczyć takiego aparatu.
Jeśli wszystko wypali to będę inwestowała potem w lepszy sprzęt , ale obecnie poszukuję coś niedrogiego a dobrego , by aparat sprawdził się w takich plenerowych ujęciach .

Może ktoś mi doradzi jaki nikon byłby najlepszy ?
Z niewielkiego, ale jednak doświadczenia polecam teraz wszystkim Nikona d90 + 35 f/1.8 nikkora. Świetna sprawa. Puszka genialna, zresztą jak to Nikon. Sama gdybym miała troche kasy zmieniłabym swoją lustrzankę na d90 właśnie.
Co do obiektywu, to 35-ką zachwycają się wszyscy. Świetny bokeh, genialna jasność, uniwersalna ogniskowa. Jak sie uprzesz zrobisz nim każde zdjęcie
Jako użytkowniczka tego obiektywu polecam go gorąco! Nie pożałujesz. Nie jest drogi a cieszy. W sumie powiedziałabym nawet, że należy do tanich.

Heh, brzmie jak chodząca reklama :P
__________________

Edytowane przez peiz
Czas edycji: 2010-05-11 o 22:04
peiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 12:28   #942
zetakpowiem
Wtajemniczenie
 
Avatar zetakpowiem
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Wiadomości: 2 437
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
hej potrzebuję pomocy , chciałam kupić jakąś lustrzankę na większe okazję . Ogólnie chciałam się już raczej profesjonalnie zająć fotografią i robić zdjęcia plenerowe , portrety i prosiłabym o radę jaki aparat oraz obiektyw najlepiej kupić ?
Ogólnie raczej interesował by mnie jakiś nikon . tak do 2,5-3 tys . wiem może to nie wiele , ale najpierw chce się nauczyć takiego aparatu.
Jeśli wszystko wypali to będę inwestowała potem w lepszy sprzęt , ale obecnie poszukuję coś niedrogiego a dobrego , by aparat sprawdził się w takich plenerowych ujęciach .

Może ktoś mi doradzi jaki nikon byłby najlepszy ?
Jestem w podobnej sytuacji, właśnie zbieram na Nikona d90, ale na początek biorę obiektyw 18-105 bo nie wiem czym tak naprawdę się zajmę i jak na początek myślę że zoom jest przydatny
Chodzi po ok. 3200 z torbą, kartą obiektywem itd.
__________________

Edytowane przez zetakpowiem
Czas edycji: 2010-05-12 o 12:34
zetakpowiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 12:36   #943
peiz
Raczkowanie
 
Avatar peiz
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Chełm/Wrocław
Wiadomości: 391
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zetakpowiem Pokaż wiadomość
Jestem w podobnej sytuacji do Ciebie, właśnie zbieram na Nikona d90, ale na początek biorę obiektyw 18-105 bo nie wiem czym tak naprawdę się zajmę i jak na początek myślę że zoom jest przydatny
Chodzi po ok. 3200 z torbą, kartą obiektywem itd.
A wiesz co ci powiem: miałam najpierw 18-55 z kita, szybko mi zaczęło czegoś brakować. Myślałam, że właśnie zooma. Jednak okazało się, że nie, bo dokupiłam 55-200vr, którego sprzedałam po pół roku. Fakt, fajna zabawka, ale użyłam go dosłownie kilka razy.
Potem kupiłam 35 1.8g i to dopiero okazał się trafny wybór. Wg mnie tylko jasny obiektyw da ci się rozwijać i zrobić coś ciekawszego.

Tak czy siak- jak na początek d90 + 18-105 to i tak zestaw marzeń
Mnóstwa udanych zdjęć życzę
__________________
peiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 12:48   #944
zetakpowiem
Wtajemniczenie
 
Avatar zetakpowiem
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Wiadomości: 2 437
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez peiz Pokaż wiadomość
A wiesz co ci powiem: miałam najpierw 18-55 z kita, szybko mi zaczęło czegoś brakować. Myślałam, że właśnie zooma. Jednak okazało się, że nie, bo dokupiłam 55-200vr, którego sprzedałam po pół roku. Fakt, fajna zabawka, ale użyłam go dosłownie kilka razy.
Potem kupiłam 35 1.8g i to dopiero okazał się trafny wybór. Wg mnie tylko jasny obiektyw da ci się rozwijać i zrobić coś ciekawszego.

Tak czy siak- jak na początek d90 + 18-105 to i tak zestaw marzeń
Mnóstwa udanych zdjęć życzę
Dzięki. Kiedyś (czyt. za 20 lat ;p) jak będę zarabiać to na pewno rozbuduję warsztacik, im mam więcej kasy odłożonej tym bardziej się waham czy napewno chce coś dalej z tym robić...
__________________
zetakpowiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 17:48   #945
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

a czy nikon d5000 18-105mm
byłby dobry na początek do robienia zdjęć na przyjęciach , weselach itd ?
Czy jednak za słaby ?
Czy ważniejsza rzecz to obiektyw czy puszka ?
pomóżcie może podajcie mi jakie obiektywy będą dla mnie najlepsze ?
potrzebuje tylko właśnie żeby najlepsze ujęcia postaci w pomieszczeniach plenerze .
a puszkę to na pewno jakiś nikon zależy jak będzie wszystko cenowo
d3000
d5000
d90 wiem , że ten będzie najlepszy ale kurcze jednak drogi
czy d5000 się sprawdzi też ? a może jakiegoś innego polecicie nie za drogiego ?
__________________

Edytowane przez upadly_aniol00
Czas edycji: 2010-05-13 o 17:52
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 18:18   #946
peiz
Raczkowanie
 
Avatar peiz
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Chełm/Wrocław
Wiadomości: 391
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
a czy nikon d5000 18-105mm
byłby dobry na początek do robienia zdjęć na przyjęciach , weselach itd ?
Czy jednak za słaby ?
Czy ważniejsza rzecz to obiektyw czy puszka ?
pomóżcie może podajcie mi jakie obiektywy będą dla mnie najlepsze ?
potrzebuje tylko właśnie żeby najlepsze ujęcia postaci w pomieszczeniach plenerze .
a puszkę to na pewno jakiś nikon zależy jak będzie wszystko cenowo
d3000
d5000
d90 wiem , że ten będzie najlepszy ale kurcze jednak drogi
czy d5000 się sprawdzi też ? a może jakiegoś innego polecicie nie za drogiego ?
Wg mnie jeśli chodzi o sprzęt to najważniejszy jest obiektyw
Nie ma czegoś takiego, że za słaby. Wszystkie amatorskie lustrzanki są na bardzo podobnym poziomie. Ja nadal mam d40 (i nie zanosi się na szybką zmianę) i powiem, że nawet on daje radę.

Jeśli dopiero zaczynasz, będzie to bardzo dobry zestaw. Na pewno odczujesz różnicę po przesiadce ze zwykłej cyfrówki.
Nie ma co się pchać w nie wiadomo jaki sprzęt, jeśli chcesz robić zdjęcia tylko okazyjnie
Jeśli jednak chcesz trochę zaszaleć, to proponowałabym bardziej zastanowić się nad lampą, SB-600 np.
Później, jeśli wkręcisz się trochę w temat, sama będziesz wiedziała najlepiej, czego ci jeszcze będzie potrzeba
__________________
peiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 19:25   #947
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

czyli w sumie nikon d3000 , d5000 starczy ?
tylko jaki obiektyw (18-55mm VR)
(18-105mm VR)
(18-55mm II + 55-200mm)
może właśnie poszukać jakiś promocji gdzie są jakieś zestawy dwa obiektywy.
Niestety jak widać na lekcjach fotografii nie słuchałam czego teraz bardzo żałuje .
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 19:44   #948
peiz
Raczkowanie
 
Avatar peiz
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Chełm/Wrocław
Wiadomości: 391
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

VR to fajny wynalazek.
Ja bym wybrała 18-105mm VR uniwersalny i porządny.

__________________
peiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 19:47   #949
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

I ja sie podpinam do poprzedniczki z pytaniem o obiektyw Jestm ciekawa, o cotm chodzi tak kawa na ławę Jaki obiekty na spacery, nad morze, zeby zwierzęta i ludzi uchwycic. Jakie parametry musi miec. Chodzi mi ogolnie, bo ja akurat jestem zainteresowana pentaxem -x.
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-13, 19:57   #950
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

zainteresowałam się nikonem d5000 ale wyczytałam gdzieś na forum , że wyprodukowano wersję wadliwą tego sprzętu która poszła na sklepy i teraz się zastanawiam ;/
na d90 raczej mnie nie stać a d3000 to może być taki średni a d5000 właśnie tak po środku i jest i byłby najlepszy ale nie chciałabym się wkopać w wadliwy sprzęt .
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 07:09   #951
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez doris144 Pokaż wiadomość
Jaki obiekty na spacery, nad morze, zeby zwierzęta i ludzi uchwycic. Jakie parametry musi miec. .
obiektyw potocznie nazywany spacerzoom.
W Twoim przypadku tamron 18-250 i masz obiektyw do tego wszystkiego co wymienilas.

---------- Dopisano o 08:09 ---------- Poprzedni post napisano o 08:07 ----------

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
... ale nie chciałabym się wkopać w wadliwy sprzęt .
jak juz sie wkopiesz w taki sprzet to sobie go potem za darmo wymienisz na niewadliwy.
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 07:25   #952
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

[QUOTE=secura;19289281]obiektyw potocznie nazywany spacerzoom.
W Twoim przypadku tamron 18-250 i masz obiektyw do tego wszystkiego co wymienilas.

QUOTE]
Dziękuję Ci bardzo, sprawdziłam na necie, rzeczywiście taki spełniałby moje oczekiwania na początek i cena tez jest do zaakceptowania, no najpierw musze aparat nabyc, ale zbieram sie juz do tego poważnie. Mam jeszcze jedno pytanie. Pisałas wcześniej o tym jasnym obiektywie z ogniskową 1,8 zdaje się. Czy możesz mi napisac, do czego się go używa?
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 07:26   #953
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
a czy nikon d5000 18-105mm
byłby dobry na początek do robienia zdjęć na przyjęciach , weselach itd ?
mam nadzieje ze piszesz o pstrykaniu zdjec dla siebie na tych weselach - nie zarobkowo.
Jesli piszesz powaznie to zobacz na to
http://http://www.imaging-resource.com/PRODS/D5000/FULLRES/D5000hSLI6400.HTM
i na to
http://www.imaging-resource.com/PROD...3200_NR_HI.HTM
i wybij sobie z glowy ten aparat a najlepiej zarobkowe robienie zdjec.
Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość

Czy jednak za słaby ?
jednak za slaby
Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Czy ważniejsza rzecz to obiektyw czy puszka ?
zarobkowo wazne jest jedno i drugie.
Malo tego - musisz miec dwie puszki na wypadek awarii tej pierwszej.
Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
pomóżcie może podajcie mi jakie obiektywy będą dla mnie najlepsze ? potrzebuje tylko właśnie żeby najlepsze ujęcia postaci w pomieszczeniach plenerze .
AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED
moze nieco ograniczylby braki aparatu.
To co piszesz jest za ciemne.
Jezeli myslisz o pstrykaniu dla siebie to aparat bedzie w porzadku na nauke fotografii.
Nic zawodowo nim nie zrobisz, osmieszysz sie tylko wyskakujac z czyms takim.
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 07:45   #954
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Secura, ponawiam moją prośbę z postu wyżej.
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 07:46   #955
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez doris144 Pokaż wiadomość
Pisałas wcześniej o tym jasnym obiektywie z ogniskową 1,8 zdaje się. Czy możesz mi napisac, do czego się go używa?
to jest obiektyw staloogniskowy.
Proponuje go kupic na dokladke.
Widze ze nie ma pentaxa 50/1.8 ale masz 50/1.7
tutaj masz zdjecia nim zrobione: http://pl.pixel-peeper.com/lenses/?lens=12279 widze ze ciemne jak noc listopadowa...
moze ten: 50/1.4 http://pl.pixel-peeper.com/lenses/?l...max=none&res=3 tylko bedzie drozszy.
Generalnie chodzi o to ze to szklo staloogniskowe (czyt. masz zoom w nogach - nie w obiektywie), oferujace dobra przyslone, jasniutkie i dajace super bokeh (rozmycie tla). Ale ten pentax chyba jednak nie jest taki dobry. Jak juz sie zdecydujesz to idz do fotojokera ze swoim aparatkiem i popros panow zeby Ci podpieli ta 50tke. Wtedy sama zobaczysz czy takie szklo Cie interesuje czy tez nie.
Wydaje mi sie ze itak powinnas byc zachwycona.
Jezeli natomiast masz wystarczajaco cierpliwosci to kupujesz sobie m42 czyli obiektyw bez autofocusa.
Np. Helios 44 ( i tu wystepuja rozne wersje, ja mam samo 44 i 44-4) wg mnie wszystkie sa swietne. Kupisz go za max 100 zl i do tego adapter po to abys dala rade podpiac ten obiektyw do swojego pentaxa. Adapter to taka blaszka, jej koszt na allegro to jakies 40 zl, moze mniej.
Poczytaj sobie to forum: http://pentax.org.pl/index.php
po miesiacu bedziesz obcykana w pentaksach, obiektywach i czym tylko chcesz

acha, do czego sie go uzywa,
ja uzywam do portretu. Mozesz sobie nim pieknie ,wydobyc' postac z tla.

ps. tu masz fotki z tego spacerzooma: http://pl.pixel-peeper.com/lenses/?lens=12783

Edytowane przez secura
Czas edycji: 2010-05-14 o 07:53
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 07:57   #956
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Secura wielkie dzięki, jeszcze nikt mnie tak dokladnie nie poinformował Juz wiem, co z czym się je. Widzę, ze w przyszłości taki stałoogniskowy obiektyw bardzo mi się przyda. I dzięki za linki do ciekawych stron.
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 11:08   #957
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez secura Pokaż wiadomość

AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED
moze nieco ograniczylby braki aparatu.
To co piszesz jest za ciemne.
Jezeli myslisz o pstrykaniu dla siebie to aparat bedzie w porzadku na nauke fotografii.
Nic zawodowo nim nie zrobisz, osmieszysz sie tylko wyskakujac z czyms takim.
Nikt tu nie mówi o profesjionalnym studiu ani dużych zarobkach , tylko nauce i zarobieniu paru groszy .
chciałam spróbować aby dowiedzieć się czy warto w to inwestować .
I uwierz , że się nie ośmieszę wyskakując z takim aparatem , bo większości też się liczy wiedza i praktyka w cykaniu zdjęć oraz dobryu pomysł , a nie tylko najlepszy aparat . Wiadomo , że jest ważny . Ale mając najlepszy a nie mieć zadnej wiedzy o robieniu zdjęć to pożytku za dużego z niego nie ma .

chciałam się tylko poradzić co do zakupu sprzętu . Zdjęcia tym "śmiesznym sprzętem" będę robić na początek znajomym .
Chce kupić coś tańszego by sprawdzić czy warto inwestować później w coś lepszego .
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 12:30   #958
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
Nikt tu nie mówi o profesjionalnym studiu ani dużych zarobkach , tylko nauce i zarobieniu paru groszy .
chcesz zarabiac na nauce?
czy na pewno zdajesz sobie sprawe z tego, ze zdjecia z wlasnego slubu to pamiatka na cale zycie?
jak chcesz sie uczyc to idziesz jako drugi fotograf, mowisz ze dasz tylko tyle zdjec ile wyjdzie ladnych i oczywiscie w ramach prezentu slubnego.
Cytat:
Napisane przez upadly_aniol00 Pokaż wiadomość
chciałam się tylko poradzić co do zakupu sprzętu . Zdjęcia tym "śmiesznym sprzętem" będę robić na początek znajomym .
Chce kupić coś tańszego by sprawdzić czy warto inwestować później w coś lepszego .
po co Ci aparat ktorym bedziesz w stanie cykac zdjecia tylko w dzien na swiezym powietrzu i na sali rowniez w dzien?
nic Ci nie da praktyka w ciemnym kosciele. Musisz miec sprzet ktory pozwoli Ci podniesc iso, lampa po oczach sie przeciez nie da caly czas walic.
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 13:28   #959
doris144
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 581
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Nie wiem, czy mogę zamieścić tu swoje zdjęcia ale chciałam pokazać do jakich mniej wiecej zdjęc potrzebuję obiektywy. Popraw mnie, jka się mylę, ale czy do tego pierwszego zdjęcia mozna by uzyc tego obiektywu np. 50/1.7 a do dwu pozostałych tego 18-200 ? dobrze myslę?

Edytowane przez doris144
Czas edycji: 2010-05-14 o 14:07
doris144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 16:03   #960
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

do takich jak pokazalas ten spacerzoom sie nadaje.
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-05 20:59:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.