SZKOŁA WIZAŻU - zbiorczy - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Która szkoła Waszym zdaniem jest lepsza?
Szkoła Marzeny Daleckiej 0 0%
AP Edukacja 0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-12, 07:31   #841
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Kurs wizażu ESKK

ja od siebie tylko dodam, że jakbyście chciały z tego kursu zrezygnować to ESKK robi mega problemy...
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 09:35   #842
shiraloon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5
Dot.: Najlepsza Szkoła Wizażu I Stylizacji

Witam Wszystkich,
chciałabym się zapytać Was o zdanie na temat Szkoły Wizażu - Make-up Institute, prowadzonej przez Panią Ewę Winiarską, w Szczecinie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia związane z tą Szkołą.Wszelkie opinie na jej temat bardzo mile widziane.
__________________
Czas nie leczy ran, przyzwyczaja tylko do ich bólu...
shiraloon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 14:31   #843
oluniaa27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 15
Kurs wizażu

Dziewczyny wiecie, czy znajdę gdzieś w necie kurs wizażu do ściągnięcia? Na youtube są konkretne makijaże, a ja chcę się nauczyć całej sztuki make up'u
oluniaa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 15:32   #844
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Kurs wizażu

Na youtube (i nie tylko) znajdziesz mnóstwo filmików instruktażowych typu jak poprawnie nałożyć podkład/korektor/puder, jak wymodelować twarz, poprawić kształt brwi, uwydatnić usta i mnóstwo innych. Całe kursy makijażu to chyba tylko do kupienia.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 08:25   #845
muzyczna17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: Zawód wizażystka...

Heej mam do was ogrom pytań dotyczących zawodu wizażysty. Proszę o pomoc
obecnie idę do II klasy liceum o profilu humanistycznym, do tej pory od 5 miesięcy uczęszczałam na korepetycje z historii sztuki.ponieważ nie mam tego przedmiotu w programie nauczania,uczyłam się tego ze względu na chęć zdawania matury z tego przedmiotu,później natomiast chciałam iść na studia związane z architekturą wnętrz. Jednak już od dłuższego czasu dochodzę do wniosku,że nie sprawdzę się w tym zawodzie,a właściwie,to że nie wyobrażam sobie siebie jako dekoratora. W tej chwili poważnie zastanawiam się nad pracą wizażysty,charakteryzator a bądź kosmetyczki. (Podobno) jestem uzdolniona plastycznie,chętnie maluję znajome na jakieś większe imprezy,dorabiam sobie także jako fryzjerka-samouk, ponieważ ciągle uczę się na błędach ścinając i układając fryzury. Co musiałabym zdać na maturze,aby móc studiować/uczyć się w jednym z tych kierunków? Dodam,że kosmetologia na studiach odpada,ponieważ kiepsko u mnie z chemią i biologią. Czy rozpocząć później jakieś studia ,kurs czy studium? Baardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź
muzyczna17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 11:08   #846
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Zawód wizażystka...

Cytat:
Napisane przez muzyczna17 Pokaż wiadomość
Heej mam do was ogrom pytań dotyczących zawodu wizażysty. Proszę o pomoc
obecnie idę do II klasy liceum o profilu humanistycznym, do tej pory od 5 miesięcy uczęszczałam na korepetycje z historii sztuki.ponieważ nie mam tego przedmiotu w programie nauczania,uczyłam się tego ze względu na chęć zdawania matury z tego przedmiotu,później natomiast chciałam iść na studia związane z architekturą wnętrz. Jednak już od dłuższego czasu dochodzę do wniosku,że nie sprawdzę się w tym zawodzie,a właściwie,to że nie wyobrażam sobie siebie jako dekoratora. W tej chwili poważnie zastanawiam się nad pracą wizażysty,charakteryzator a bądź kosmetyczki. (Podobno) jestem uzdolniona plastycznie,chętnie maluję znajome na jakieś większe imprezy,dorabiam sobie także jako fryzjerka-samouk, ponieważ ciągle uczę się na błędach ścinając i układając fryzury. Co musiałabym zdać na maturze,aby móc studiować/uczyć się w jednym z tych kierunków? Dodam,że kosmetologia na studiach odpada,ponieważ kiepsko u mnie z chemią i biologią. Czy rozpocząć później jakieś studia ,kurs czy studium? Baardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź

nie ma studiów na kierunku wizaż..są tylko kursy kilku miesięczne bądź roczne..powiem Ci tak w kosmetyce jest dużo kosmetologii i nie ma tam nic o malowaniu bo uczysz się tylko albo aż składników kremów oraz co do jakiej skóry pasuje (maseczki itd). charakteryzacja to znów robienie ran, zakładanie peruki na głowę i przede wszystkim upodobnienie kogoś do jakiejś postaci(to co w teatrze). jeśli chodzi o wizaż tu masz najmniej kosmetologii bo uczysz się tylko rodzajów cer i jak je leczyć jeśli chodzi o charakteryzację to nie ma w wizażu nic z tym związanego jest tylko makijaż w teorii i praktyce
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 12:56   #847
muzyczna17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: Zawód wizażystka...

Cytat:
Napisane przez sarah22 Pokaż wiadomość
nie ma studiów na kierunku wizaż..są tylko kursy kilku miesięczne bądź roczne..powiem Ci tak w kosmetyce jest dużo kosmetologii i nie ma tam nic o malowaniu bo uczysz się tylko albo aż składników kremów oraz co do jakiej skóry pasuje (maseczki itd). charakteryzacja to znów robienie ran, zakładanie peruki na głowę i przede wszystkim upodobnienie kogoś do jakiejś postaci(to co w teatrze). jeśli chodzi o wizaż tu masz najmniej kosmetologii bo uczysz się tylko rodzajów cer i jak je leczyć jeśli chodzi o charakteryzację to nie ma w wizażu nic z tym związanego jest tylko makijaż w teorii i praktyce

Hm.. czyli będę chyba musiała udać się na jakieś kursy. Znalazłam w necie takie stronki :
http://edu.wroc.pl/wizaz/
http://www.beautyart.pl/podstrony/m_kursy2.html
http://www.wizaz.wroc.pl/i,31,kursy.html
http://www.wizazlux.pl/
http://wapol.pl/szkoly/studium-dwuletnie/kosmetyczne

Wybór jakby nie było jest, problem z podjęciem odpowiedniej decyzji

i dziękuję za odpowiedź
muzyczna17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-24, 18:58   #848
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Zawód wizażystka...

Cytat:
Napisane przez muzyczna17 Pokaż wiadomość
Hm.. czyli będę chyba musiała udać się na jakieś kursy. Znalazłam w necie takie stronki :
http://edu.wroc.pl/wizaz/
http://www.beautyart.pl/podstrony/m_kursy2.html
http://www.wizaz.wroc.pl/i,31,kursy.html
http://www.wizazlux.pl/
http://wapol.pl/szkoly/studium-dwuletnie/kosmetyczne

Wybór jakby nie było jest, problem z podjęciem odpowiedniej decyzji

i dziękuję za odpowiedź
ja bym wybrała 1link albo 3 w zasadzie to czytałam o tej szkole super mi się podoba;D
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 21:14   #849
marzenis11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4
Send a message via Skype™ to marzenis11
Unhappy Ucze sie na kursie wizazu...

Witam na imie mi Marzena,jestem po pierwszym dniu wizazu,wrazenia mieszane,chciala bym ale mam wrazenie ze sie nie nadaje.Jakos nie moge sobie z malowaniem powieki poradzic,podklad,korektor ,rzesy,usta jest ok ,ale nakladnaie kolorow na powieke to czarna magia dla mnie i jaklaczyc te wszystkie kolory do typow urody itd.Czy tego sie naucze,czy moze juz dac sobie spokuj.Kurs zaczol sie 26.08 konczy sei 15.09,wsumie jest 8 dni,czy tyle wystarczy by sie nauczyc,mam mieszane odczucia
marzenis11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 22:13   #850
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Ucze sie na kursie wizazu...

nie zniechęcaj się po pierwszym dniu, nie będzie to miało sensu - w końcu kurs jest po to, żeby cię nauczyć wizażu, no nie?
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 09:04   #851
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Ucze sie na kursie wizazu...

ja również miałam chwile zwątpienia jak chodziłam na wizaż..ale wszystkiego się nauczysz jeśli będziesz chciała..pa. kurs tygodniowy niczego Cię nie nauczy. materiału jest tyle, że powinien być rozłożony na dwa lata minimum rok....jak już skończysz ten kurs to może zgodzisz się na sprawdzenie wiedzy z zakresu wizażu??
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-29, 09:42   #852
madimadi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Katowitzzz
Wiadomości: 74
Dot.: Ucze sie na kursie wizazu...

Nie rezygnuj, pamiętaj że praktyka czyni mistrza ! Ćwicz na mamie, koleżance, siostrze, babci nawet na facetach jeśli są pomocni i wyrozumiali :P
madimadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 12:44   #853
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Ucze sie na kursie wizazu...

Zgadzam się że praktyka czyni mistrza
Na grupowych kursach ciężko jest się czegoś nauczyć bo uwaga nauczyciela jest rozproszona a pokazanie czegoś zwykle wygląda tak, że pokazuje on na 1 osobie a reszta ledwo to widzi. Jeśli masz dużo czasu wolnego to musisz jak najwięcej ćwiczyć, czy to na sobie czy na mamie, siostrze, koleżankach.
Na youtube jest masa filmików gdzie dziewczyny pokazują swoje makijaże albo konkretne etapy makijażu, np. jak nałożyć podkład, albo jak wymodelować twarz.
Poszukaj sobie, potem siądź przed lusterkiem i do dzieła
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 21:33   #854
marzenis11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4
Send a message via Skype™ to marzenis11
Dot.: Ucze sie na kursie wizazu...

Dlaczego by nie,chetnie ;-) odezwe sie jak juz skoncze,jutro mam kurs z paznokci;-)

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Zgadzam się że praktyka czyni mistrza
Na grupowych kursach ciężko jest się czegoś nauczyć bo uwaga nauczyciela jest rozproszona a pokazanie czegoś zwykle wygląda tak, że pokazuje on na 1 osobie a reszta ledwo to widzi. Jeśli masz dużo czasu wolnego to musisz jak najwięcej ćwiczyć, czy to na sobie czy na mamie, siostrze, koleżankach.
Na youtube jest masa filmików gdzie dziewczyny pokazują swoje makijaże albo konkretne etapy makijażu, np. jak nałożyć podkład, albo jak wymodelować twarz.
Poszukaj sobie, potem siądź przed lusterkiem i do dzieła

Ja nie jestem na grupowym,jestesmy dwie z kolerzanka i kursantka,na pierwszy z spotkan wygladalo to tak ze ja malowalam kolezanke a ona mnie a pani kursantka pokazywala co i jak,zaczela od makijazu dziennego,byla tez regulacja brwi,henna,wsumie to nic ciekawego nie pokazala,to jak nalozyc podklad,wytuszowac rzesy,czu obrysowac usta krdka i nalozyc szminke wiem,ale to malowanie oczu,kolory to mnie przeraza;-)

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Napisane przez sarah22 Pokaż wiadomość
ja również miałam chwile zwątpienia jak chodziłam na wizaż..ale wszystkiego się nauczysz jeśli będziesz chciała..pa. kurs tygodniowy niczego Cię nie nauczy. materiału jest tyle, że powinien być rozłożony na dwa lata minimum rok....jak już skończysz ten kurs to może zgodzisz się na sprawdzenie wiedzy z zakresu wizażu??

tak spoko mozemy zrobic sprawdzian ,chenie sie odezwe jak skoncze,we wtorek ide na 2gie spotkanie,napisze co przerabialysmy.Na pierwszym byl makijaz dzienny,nakladanie podkladu,henna,regulacja brwi.Nie wiem ale jakos dziwnie to prowadzi ta kobita,nic nam nie mowi o doborze kolorow do typu urody o ksztalcie twarzy,jak rozpoznac typ urody hmmm nie wiem jak to bedzie,pozdrawiam

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
nie zniechęcaj się po pierwszym dniu, nie będzie to miało sensu - w końcu kurs jest po to, żeby cię nauczyć wizażu, no nie?
no tak,dzieki za slowa otuchy
marzenis11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 10:07   #855
clubowa
Raczkowanie
 
Avatar clubowa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 169
GG do clubowa
Dot.: Zawód wizażystka...

Ja również marzę o pracy wizażystki, stylistki, charakteryzatorki Uwielbiam malować moje znajome, czasami mam tak, że jak na kogoś spojrzę, to wiem jakich kosmetyków użył, widzę wady w jego makijażu itp Teraz chodzę do studium kosmetycznego, chcę mieć zawód zabezpieczający, ale wizazem chce się zająć na poważnie po studium jakaś 2 letnia szkoła wizażu a potem dużo ćwiczeń, praktyki i szkoleń
__________________
call me kitten. mr kitten.


Blog dla miłośniczek kosmetolożki http://vogue-beauty.blogspot.com/
clubowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 09:43   #856
sandra201
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 76
Cool Lepiej skończyć kursy czy wybrać sie do szkoły?

Witajcie jestem po dwudziestu kursach wizażu, a mam wrażenie, że jeszcze sporo rzeczy nie wiem. Czy zatem lepiej jest pójść do szkoły, czy dalej bawić się w kursy?
sandra201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 11:16   #857
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Lepiej skończyć kursy czy wybrać sie do szkoły?

Cytat:
Napisane przez sandra201 Pokaż wiadomość
Witajcie jestem po dwudziestu kursach wizażu, a mam wrażenie, że jeszcze sporo rzeczy nie wiem. Czy zatem lepiej jest pójść do szkoły, czy dalej bawić się w kursy?
Zdecydowanie - jeśli masz pieniądze i czas - to szkoła jest ważniejsza. Jest masa takich placówek na rynku. Przy wyborze zwróć uwagę na jakich kosmetykach pracują uczniowie i czy szkoła zapewnia praktyki (na jakim poziomie, w jakich miejscach).
Dla mnie kurs to troszkę bicie piany - szkoła i regularna praktyka to podstawa zawodu. Ale to tylko moje zdanie...
__________________
21.07.2010 - 28.01.2011 83,5 --> 63,3
Obecnie ok. 69 kg Powrót!
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 11:33   #858
misia_1
Raczkowanie
 
Avatar misia_1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: Lepiej skończyć kursy czy wybrać sie do szkoły?

Cytat:
Napisane przez sandra201 Pokaż wiadomość
Witajcie jestem po dwudziestu kursach wizażu, a mam wrażenie, że jeszcze sporo rzeczy nie wiem. Czy zatem lepiej jest pójść do szkoły, czy dalej bawić się w kursy?
Chyba sama sobie odpowiedziałaś na to pytanie Oczywiście, że szkoła jest lepsza. Na kurs możesz sobie pójść dodatkowo, żeby podszkolić warsztat, ewentualnie podejrzeć coś nowego, ale dobra szkoła to podstawa...
__________________
"Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" Cyceron
misia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 13:40   #859
sandra201
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 76
Dot.: Lepiej skończyć kursy czy wybrać sie do szkoły?

to znaczy wiesz, jest różnie, bo np. moja kumpela nie ukończyła żadnej szkoły, tylko zrobiła 3 kursy wizażu: I, II stopień i fashion...i uważa że szkoła taka to strata czasu i pieniędzy, a duże są sumy za naukę w takiej szkole, szczególnie tu w Gdańsku.
sandra201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-20, 14:04   #860
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Lepiej skończyć kursy czy wybrać sie do szkoły?

Cytat:
Napisane przez sandra201 Pokaż wiadomość
to znaczy wiesz, jest różnie, bo np. moja kumpela nie ukończyła żadnej szkoły, tylko zrobiła 3 kursy wizażu: I, II stopień i fashion...i uważa że szkoła taka to strata czasu i pieniędzy, a duże są sumy za naukę w takiej szkole, szczególnie tu w Gdańsku.
Dla mnie, jako klientki, byłoby stratą czasu i pieniędzy pójście na make up do Twojej koleżanki...

hm może przesadzam, bo znam wielu świetnych samouków....
__________________
21.07.2010 - 28.01.2011 83,5 --> 63,3
Obecnie ok. 69 kg Powrót!
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 14:17   #861
sandra201
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 76
Dot.: Lepiej skończyć kursy czy wybrać sie do szkoły?

Cytat:
Napisane przez frywolna franka Pokaż wiadomość
Dla mnie, jako klientki, byłoby stratą czasu i pieniędzy pójście na make up do Twojej koleżanki...

hm może przesadzam, bo znam wielu świetnych samouków....
...nie wiem jest dobra w tym co robi...ale ma kilka braków...nawet ja to zauważam...ja na początku wybrałam szkołę...zapisałam się na rok, i rok nie wypalił bo zabrakło 3ch osób, więc poszłam na szkolenia i tak obecnie robię drugi stopień...ale uważam, że powinnam jeszcze raz się zapisać do tej szkoły...na kursach czasem takich rzeczy się dowiadujesz, że włos ci staje dęba na głowie, i zadajesz sobie pytanie czy ta babka która naucza nie minęła się z powołaniem na coś innego...

Edytowane przez sandra201
Czas edycji: 2010-09-20 o 14:19
sandra201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 22:18   #862
masafi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 33
GG do masafi
Dot.: Lepiej skończyć kursy czy wybrać sie do szkoły?

Witam.
Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na taką szkołę,bo to naprawdę spory wydatek.Kursy też nie są tanie...
Zastanawiam się właśnie gdzie zrobić kurs wizażu,a dokładniej makijażu.Później może roczna szkoła.
Co polecacie?
masafi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 22:33   #863
papryczka69
Przyczajenie
 
Avatar papryczka69
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Dot.: Lepiej skończyć kursy czy wybrać sie do szkoły?

moim zdaniem lepsza szkoła



___________________
anettt.94_at_gmail.com
__________________
Nie czekaj na swojego księcia, to nie ta bajka...
papryczka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 22:40   #864
masafi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 33
GG do masafi
Dot.: Lepiej skończyć kursy czy wybrać sie do szkoły?

Na początek będzie kurs,bo nauka w szkołach już się zaczęła,w styczniu za zwyczaj jest drugi nabór,także do tego czasu można się zastanowić nad porządną szkołą,teraz zastanawiam się gdzie zrobić profesjonalny kurs....
masafi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 12:32   #865
madimadi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Katowitzzz
Wiadomości: 74
Dot.: Lepiej skończyć kursy czy wybrać sie do szkoły?

Wg mnie jeśli kurs robi się w jakiejś renomowanej szkole wizażu to często jest ona lepiej oceniana niż np szkoła policealna. Wiadomo, że zapłaci się więcej ale grupy zazwyczaj są 5-10 osobowe maks i dużą wagę przywiązuje się do kandydata na make up artist
__________________
Wizaż - internetowo i realnie !

madimadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 12:44   #866
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Lepiej skończyć kursy czy wybrać sie do szkoły?

Cytat:
Napisane przez sandra201 Pokaż wiadomość
Witajcie jestem po dwudziestu kursach wizażu, a mam wrażenie, że jeszcze sporo rzeczy nie wiem. Czy zatem lepiej jest pójść do szkoły, czy dalej bawić się w kursy?
Żadna szkoła czy kurs na nic ci się nie przydadzą jeżeli nie będziesz po nich ćwiczyła, to praktyka i doświadczenie są najważniejsze, i nie mówie tu o wykonaniu 5 czy 10 makijaży, ale o solidnym przepracowaniu roku czy dwóch z jednoczesna pracą na technika i stylem.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Cytat:
Napisane przez masafi Pokaż wiadomość
Witam.
Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na taką szkołę,bo to naprawdę spory wydatek.Kursy też nie są tanie...
Zastanawiam się właśnie gdzie zrobić kurs wizażu,a dokładniej makijażu.Później może roczna szkoła.
Co polecacie?
Zamiast narzekać że szkoły są drogie może lepiej pomysleć jak można by zarobić pieniądze żeby było cię na nią stać nie marnuj energii na narzekanie - skup się na działaniu.
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 14:35   #867
masafi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 33
GG do masafi
Dot.: Lepiej skończyć kursy czy wybrać sie do szkoły?

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Żadna szkoła czy kurs na nic ci się nie przydadzą jeżeli nie będziesz po nich ćwiczyła, to praktyka i doświadczenie są najważniejsze, i nie mówie tu o wykonaniu 5 czy 10 makijaży, ale o solidnym przepracowaniu roku czy dwóch z jednoczesna pracą na technika i stylem.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------



Zamiast narzekać że szkoły są drogie może lepiej pomysleć jak można by zarobić pieniądze żeby było cię na nią stać nie marnuj energii na narzekanie - skup się na działaniu.
To było stwierdzenie,w żadnym wypadku narzekanie.Dobry kurs też kosztuje średnio 4tys.

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Teraz zastanawiam się nad wyborem:
Szkoła Makijażu,
Wizażu & Stylizacji
Anity Folaron

czy
Beauty-Art
Beaty Małachowskiej?
masafi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 16:15   #868
sandra201
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 76
Dot.: Lepiej skończyć kursy czy wybrać sie do szkoły?

Anita Falaron jest świetną wizażystką , ale na targach w Gdańsku w zeszłym roku poznałam Beatę Małachowską, która szeroko zapraszała mnie do szkoły...no cóż nie stać mnie jednak na to żeby zapłacić 450 zł wpisowego i 500 zł co miesiąc

wiem, że najważniejsza jest praktyka - ćwiczę codziennie na moich koleżankach...i na sobie...

Edytowane przez sandra201
Czas edycji: 2010-09-21 o 16:17
sandra201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 17:07   #869
masafi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 33
GG do masafi
Dot.: Lepiej skończyć kursy czy wybrać sie do szkoły?

Fakt to spora kwota,dlatego w pierwszej kolejności chce zrobić kurs i nie wiem u której z pań go zrobić?

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Analizując oferte Beauty-Art i szkołę Anity Folaron kurs podstawowy I stopnia w beauty-art jest o wiele tańszy,a dłuższy-30godz lekcyjnych kosztuje 990zł,a u Anity Folaron 7godz lekcyjnych 800zł.
Teraz mam dylemat,co wybrać?
Pomocy....

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Analizując oferte Beauty-Art i szkołę Anity Folaron kurs podstawowy I stopnia w beauty-art jest o wiele tańszy,a dłuższy-30godz lekcyjnych kosztuje 990zł,a u Anity Folaron 7godz lekcyjnych 800zł.
Teraz mam dylemat,co wybrać?
Pomocy....

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez masafi Pokaż wiadomość
Fakt to spora kwota,dlatego w pierwszej kolejności chce zrobić kurs i nie wiem u której z pań go zrobić?

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Analizując oferte Beauty-Art i szkołę Anity Folaron kurs podstawowy I stopnia w beauty-art jest o wiele tańszy,a dłuższy-30godz lekcyjnych kosztuje 990zł,a u Anity Folaron 7godz lekcyjnych 800zł.
Teraz mam dylemat,co wybrać?
Pomocy....

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Analizując oferte Beauty-Art i szkołę Anity Folaron kurs podstawowy I stopnia w beauty-art jest o wiele tańszy,a dłuższy-30godz lekcyjnych kosztuje 990zł,a u Anity Folaron 7godz lekcyjnych 800zł.
Teraz mam dylemat,co wybrać?
Pomocy....
Ups miało być 7godz zegarowych.
masafi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 18:22   #870
sandra201
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 76
Dot.: Lepiej skończyć kursy czy wybrać sie do szkoły?

byłam na kursie I stopnia Beauty Art i byłam zadowolona jeszcze jest szkoła La Femme w Gdyni http://www.pskp.lf.pl/ , też ponoć dobra, zastanawiałam się jeszcze nad Warszawą:
http://www.szkolawizazu.pl/

ale jest jeszcze Academie Prenier, i też słyszałam dużo dobrego:
http://www.akademieprenier.pl/pl/adresy.php

mnóstwo jest tych szkół tylko trzeba mieć money money money bez tego ani rusz, tu załączę pozostałe oferty szkół:
http://www.studiumwizazu.com/
http://www.wizaz.wroc.pl/
http://www.kozlowskavisage.pl/
http://www.szkolamakijazu.vel.pl/
http://www.pssw.pl/
http://www.makeupschool.pl/
http://www.art.krakow.pl/
http://www.select.edu.pl/
http://www.dziewulscy.pl/
http://www.szkolamakijazu.pl/szkola.html
http://www.szkolamakijazu.com.pl/
http://www.artisszkola.pl/
http://www.biarbeauty.com/
http://www.mokotowska58.pl/
pewnie jest tego więcej, ale więcej nie znalazłam...

teraz przed nami targi Urody w Gdańsku 2-3 października, wybieram się, przejrzę oferty, może znów coś dokupię do kuferka w promocji
sandra201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-22 15:45:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.