Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4. - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-30, 18:43   #2281
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Hej mamuśki Ale piszecie, ledwo nadrabiam. Ale nawet nie miałam czasu do Was dziś pisać, rano farbowałam mamie włosy, potem sama do kosmetyczki na brwi pojechałam, ćwiczenia w szkole rodzenia....a ja głupia myślałam, że będę się nudzić na zwolnieniu







Hehe, chyba Gemini miała atak Wizażanek i dlatego ledwo się wyrabiali







Nilka, faktycznie niezłe łupy







Gosiula, jak tam sytuacja u Ciebie?? Pomogły magnez i nospa?? Jak się czujesz?? Mam nadzieję, że ból przeszedł i nie trafiłaś na IP?:/







haha weź ja też jak się nie zmieszczę to wrzucę resztę w reklamówkę, no bez jaj





Dziewczyny, a jakie butelki kupujecie?? Te które kupują, bo wiem że nie wszystkie chyba z Was to planują na tym etapie? Jestem bardzo nastawiona na kp, ale wolę na wszelki wypadek mieć jakąś butelkę dla młodej..... Podpowiedzcie



Aha, i dziś w szkole rodzenia położna dała nam listę, w co warto przed porodem zaopatrzyć się w aptece... i tam są m.in.saszetki Tantum Rosa... coś mi świta, że kiedyś pisałyście o tym, czy to jest faktycznie takie potrzebne?


Mam 10 saszetek, to do podmywania krocza po porodzie

Butelki mam dwie z Aventu kupowałam na wyprzedażach w Tesco.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 18:43   #2282
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Hej mamuśki Ale piszecie, ledwo nadrabiam. Ale nawet nie miałam czasu do Was dziś pisać, rano farbowałam mamie włosy, potem sama do kosmetyczki na brwi pojechałam, ćwiczenia w szkole rodzenia....a ja głupia myślałam, że będę się nudzić na zwolnieniu



Hehe, chyba Gemini miała atak Wizażanek i dlatego ledwo się wyrabiali



Nilka, faktycznie niezłe łupy



Gosiula, jak tam sytuacja u Ciebie?? Pomogły magnez i nospa?? Jak się czujesz?? Mam nadzieję, że ból przeszedł i nie trafiłaś na IP?:/



haha weź ja też jak się nie zmieszczę to wrzucę resztę w reklamówkę, no bez jaj


Dziewczyny, a jakie butelki kupujecie?? Te które kupują, bo wiem że nie wszystkie chyba z Was to planują na tym etapie? Jestem bardzo nastawiona na kp, ale wolę na wszelki wypadek mieć jakąś butelkę dla młodej..... Podpowiedzcie

Aha, i dziś w szkole rodzenia położna dała nam listę, w co warto przed porodem zaopatrzyć się w aptece... i tam są m.in.saszetki Tantum Rosa... coś mi świta, że kiedyś pisałyście o tym, czy to jest faktycznie takie potrzebne?
Philips Avent butelka.

Tantum rosa mam 4 saszetki bo kiedyś się u mnie średnio sprawdziło ale wtedy nie byłam po porodzie. Być może po porodzie na takie zaognione miejsca intymne będzie dawać ulgę. W razie coś dokupię a jak nie to dużo nie straciłam na 4 saszetki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 18:59   #2283
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Dziewczyny czy jak swędzi mnie brzuch to mam nastawić się, że wyjdą mi w końcu rozstępy ? gin mówił że w ciąży jedynie brzuch ma prawo mnie swędzieć bo skora się rozciąga. Każda inna część ciała to mam od razu dzwonić i zleca wtedy badania na cholestazę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 19:02   #2284
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Tak jak pisze Misiaq, tamtum rosa na poszyte krocze. Bardzo polecam, ja ładuje do szpitala obowiązkowo razem z wodą z dziubkiem o pojemnosci 1l.

A butelki to loteria. Chyba wszystkie mamy polecają inne. U nas sprawdziły się NUK. najpierw mialam kupioną Avent, ale bokiem mu mleko lecialo w sensie kącikiem ust. Potem kupilam MAM ale wkurzala mnie ilość elementów do składania i na koniec wzielam NUK i na nich zostalismy.
Teraz nie kupuje wcale

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy jak swędzi mnie brzuch to mam nastawić się, że wyjdą mi w końcu rozstępy ? gin mówił że w ciąży jedynie brzuch ma prawo mnie swędzieć bo skora się rozciąga. Każda inna część ciała to mam od razu dzwonić i zleca wtedy badania na cholestazę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Swedzi bo sie nadciąga i mogą wyjsc niestety :/ smaruj duzo, przynosi ulge.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 19:02   #2285
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy jak swędzi mnie brzuch to mam nastawić się, że wyjdą mi w końcu rozstępy ? gin mówił że w ciąży jedynie brzuch ma prawo mnie swędzieć bo skora się rozciąga. Każda inna część ciała to mam od razu dzwonić i zleca wtedy badania na cholestazę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czy wyjdą rozstępy to nie wiem. Ale mnie czasem też swędzi brzuch, a jeszcze żadnego rozstępu nie mam. Myślę że skóra swędzi od rozciągania się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 19:05   #2286
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Hej mamuśki Ale piszecie, ledwo nadrabiam. Ale nawet nie miałam czasu do Was dziś pisać, rano farbowałam mamie włosy, potem sama do kosmetyczki na brwi pojechałam, ćwiczenia w szkole rodzenia....a ja głupia myślałam, że będę się nudzić na zwolnieniu



Hehe, chyba Gemini miała atak Wizażanek i dlatego ledwo się wyrabiali



Nilka, faktycznie niezłe łupy



Gosiula, jak tam sytuacja u Ciebie?? Pomogły magnez i nospa?? Jak się czujesz?? Mam nadzieję, że ból przeszedł i nie trafiłaś na IP?:/



haha weź ja też jak się nie zmieszczę to wrzucę resztę w reklamówkę, no bez jaj


Dziewczyny, a jakie butelki kupujecie?? Te które kupują, bo wiem że nie wszystkie chyba z Was to planują na tym etapie? Jestem bardzo nastawiona na kp, ale wolę na wszelki wypadek mieć jakąś butelkę dla młodej..... Podpowiedzcie

Aha, i dziś w szkole rodzenia położna dała nam listę, w co warto przed porodem zaopatrzyć się w aptece... i tam są m.in.saszetki Tantum Rosa... coś mi świta, że kiedyś pisałyście o tym, czy to jest faktycznie takie potrzebne?
Nadal średnio się czuję. Skurcze trochę zelżały więc nadal leżę i odpoczywam.

Ja mam butelki Avent natural 2.0. Tantum rosa też kupiłam, opinie są podzielone, ale saszetki dużo miejsca nie zajmują a może akurat pomoże jak będzie potrzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy jak swędzi mnie brzuch to mam nastawić się, że wyjdą mi w końcu rozstępy ? gin mówił że w ciąży jedynie brzuch ma prawo mnie swędzieć bo skora się rozciąga. Każda inna część ciała to mam od razu dzwonić i zleca wtedy badania na cholestazę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mnie brzuch już długo długo swędzi, a żadnych rozstępów nie mam. Skóra się rozciąga i pewnie dlatego. Rozstępy może wyjdą później. Jak zaczęłam regularnie nawilżać brzuch to trochę pomogło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 19:09   #2287
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Tak jak pisze Misiaq, tamtum rosa na poszyte krocze. Bardzo polecam, ja ładuje do szpitala obowiązkowo razem z wodą z dziubkiem o pojemnosci 1l.

A butelki to loteria. Chyba wszystkie mamy polecają inne. U nas sprawdziły się NUK. najpierw mialam kupioną Avent, ale bokiem mu mleko lecialo w sensie kącikiem ust. Potem kupilam MAM ale wkurzala mnie ilość elementów do składania i na koniec wzielam NUK i na nich zostalismy.
Teraz nie kupuje wcale

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Swedzi bo sie nadciąga i mogą wyjsc niestety :/ smaruj duzo, przynosi ulge.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ehhh smaruje od samego początku i już się cieszyłam, że rozstępów uniknę. A tu się jeszcze okaże, że dupa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-30, 19:10   #2288
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Witam

Jestem już po wizycie i stety/niestety będę musiala stawić się w szpitalu po skończonym 38 Tc na wywołanie. Wszystko przez to, że mam wdrożona insulinę... No nie powiem, żeby było to po mojej myśli, to wywołanie, ale wierzę, że gin wie co robi. Plus jest taki, że święta spędzimy juz w trójkę szyjka długa na 4cm, więc nie zapowiada się wcześniejsza akcja

Edit: wg moich obliczeń mam się stawić w piątek 13-go całkiem niezła data na poród
Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Alicjazkrainyczaroww
Czas edycji: 2019-10-30 o 19:12
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 19:15   #2289
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Witam

Jestem już po wizycie i stety/niestety będę musiala stawić się w szpitalu po skończonym 38 Tc na wywołanie. Wszystko przez to, że mam wdrożona insulinę... No nie powiem, żeby było to po mojej myśli, to wywołanie, ale wierzę, że gin wie co robi. Plus jest taki, że święta spędzimy juz w trójkę szyjka długa na 4cm, więc nie zapowiada się wcześniejsza akcja

Edit: wg moich obliczeń mam się stawić w piątek 13-go całkiem niezła data na poród
Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Nie pamiętam jaki planujesz poród, mi w 1 ciąży wywoływali oxytocyną w 38+1, ale nic nie ruszyło oczywiście. Sam lekarz mnie kierował na wywołanie porodu i był przekonany że nic nie ruszy, zreszta od razu mi mówił że będzie cc. I właśnie tak się skończyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 19:17   #2290
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez rzeczozn Pokaż wiadomość
Nie pamiętam jaki planujesz poród, mi w 1 ciąży wywoływali oxytocyną w 38+1, ale nic nie ruszyło oczywiście. Sam lekarz mnie kierował na wywołanie porodu i był przekonany że nic nie ruszy, zreszta od razu mi mówił że będzie cc. I właśnie tak się skończyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję, że unikne cc, ale jeśli trzeba będzie to trudno.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 19:19   #2291
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Alicja wiecej nas na tego 13 ;D haha! Z tym wywolywaniem tez roznie. U nas sa takie tabletki. U mnie ruszylo 4 dnia brania tabletek a u mojej kolezanki po jednej dawce i to pół! Niestety skonczylo sie u niej i tak cc. A ja urodzilam naturalnie, i nie wiem, czy to dlatego ze tak dlugo mnie meczyly skurcze, bo mialam je 3 dni dzien i noc czy dlaczego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Ehhh smaruje od samego początku i już się cieszyłam, że rozstępów uniknę. A tu się jeszcze okaże, że dupa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Arya, moze unikniesz. Ale chyba nie mamy za bardzo wpływu na to :/ masz tendencje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-30, 19:21   #2292
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Alicja wiecej nas na tego 13 ;D haha! Z tym wywolywaniem tez roznie. U nas sa takie tabletki. U mnie ruszylo 4 dnia brania tabletek a u mojej kolezanki po jednej dawce i to pół! Niestety skonczylo sie u niej i tak cc. A ja urodzilam naturalnie, i nie wiem, czy to dlatego ze tak dlugo mnie meczyly skurcze, bo mialam je 3 dni dzien i noc czy dlaczego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Arya, moze unikniesz. Ale chyba nie mamy za bardzo wpływu na to :/ masz tendencje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super mam nadzieję, że u mnie szybko pójdzie, bo nie chciałabym za długo leżeć w szpitalu
Możesz mi Pati zmienić datę na pierwszej stronie

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 19:43   #2293
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Alicja wiecej nas na tego 13 ;D haha! Z tym wywolywaniem tez roznie. U nas sa takie tabletki. U mnie ruszylo 4 dnia brania tabletek a u mojej kolezanki po jednej dawce i to pół! Niestety skonczylo sie u niej i tak cc. A ja urodzilam naturalnie, i nie wiem, czy to dlatego ze tak dlugo mnie meczyly skurcze, bo mialam je 3 dni dzien i noc czy dlaczego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Arya, moze unikniesz. Ale chyba nie mamy za bardzo wpływu na to :/ masz tendencje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ciężko stwierdzić czy mam tendencje, bo te które mam są z okresu jak za dużo przytyłam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Witam

Jestem już po wizycie i stety/niestety będę musiala stawić się w szpitalu po skończonym 38 Tc na wywołanie. Wszystko przez to, że mam wdrożona insulinę... No nie powiem, żeby było to po mojej myśli, to wywołanie, ale wierzę, że gin wie co robi. Plus jest taki, że święta spędzimy juz w trójkę szyjka długa na 4cm, więc nie zapowiada się wcześniejsza akcja

Edit: wg moich obliczeń mam się stawić w piątek 13-go całkiem niezła data na poród
Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


Nie zazdroszczę wywoływania ale plus że wiesz kiedy mała będzie z wami
Ciekawe to podejście lekarzy co jeden to inaczej, bo ja słyszałam , że cukrzyca nawet na insulinie nie jest powodem do wywoływania porodu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 19:54   #2294
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Arya, mnie też czasem brzuch swędzi, ale póki co rozstępów żadnych nie mam. Jak swędzi to dobrze też od razu posmarować balsamem.

Zrobiłam zupę z dyni, upiekłam dwa chlebki dyniowe i tak mnie zmogło, że musiałam się zdrzemnąć na półtorej godziny.

Została mi już tylko jedna pralka dzieciowych rzeczy. Potem jeszcze prasowanie.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 19:55   #2295
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Ciężko stwierdzić czy mam tendencje, bo te które mam są z okresu jak za dużo przytyłam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------





Nie zazdroszczę wywoływania ale plus że wiesz kiedy mała będzie z wami
Ciekawe to podejście lekarzy co jeden to inaczej, bo ja słyszałam , że cukrzyca nawet na insulinie nie jest powodem do wywoływania porodu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie mam pojęcia, ale wierzę, że wie co robi W sumie z tego wszystkiego nie dopytalam... Może też dlatego, że znów mam infekcje, a podobno przy cukrzycy częściej się one pojawiają, no nie wiem

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 20:11   #2296
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
Midusia dzieki za ten pomysl ba okłady z kawy!!
Ja Tobie bardzo zazdroszczę tego porodu domowego, ile w ogole kosztuje taka zabawa? (Jesli można spytać oczywiscie ) nie wiem czego się kobiety obawiają, ja bardziej się boję rodzić w szpitalu, w obcym środowisku niż w domu u siebie, gdybym tylko mieszkala juz w swoim domku to raczej też bym sie zdecydowala na taki porod, moze przy drugim się uda
Ja przy pierwszym porodzie nawet nie miałąm pojęcia, że tak można "legalnie" rodzić. W Krk ceny w granicach 3-4tys. W niektórych rejonach POlski wiem, że można troszke taniej


Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
To foto to jeszcze nie był jej największy "grzech". Jak wrócili do Polski ta mała miała chyba 5 tygodni. A ona poleciała na 3 (chyba) dniowy wyjazd na Bali Nooo ja ją obserwuje już kilka lat ale po tym musiałam na chwilę odkliknąć zanim mi przeszło Ja wiem, że miała tatę ale to jednak drugi koniec świata Ale później mi przeszło i w sumie.. Niech sobie robi co chce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam najmniejszego pojęcia o kim piszecie, ale chyba jednak nie żałuję

Cytat:
Napisane przez ja_kasi Pokaż wiadomość
W mieście napewno jest dużo możliwości na spędzenie czasu z dzieckiem poza domem. Ja się obawiam trochę bo już mi brakuje kontaktu z ludzmi, a co dopiero później. Mieszkam na wiosce i to w dodatku na wybudowaniu, do samej wioski 2 km mamy i nawet tam nikogo nie znam bo przyprowadziłam się tu do męża. Bliżej kilka gospodarstw ale też głównie starsi ludzie tam. Większość czasu to tylko kontakt z TŻ i teściową bo mieszkamy razem. Teraz mocno to odczuwam, jak pracowałam było jednak inaczej. Pochodzę z dużego miasta więc wogóle trzeba było się mocno przestawić na życie na wsi.
No niestety, na wsi już nie jest tak kolorowo :/ Ja uwielbiałam jeżdzić do moich rodziców, ale to jest kilka dni na oddech i wracasz do miejskiego "kieratu".
Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Czy tylko ja nie kupuje zadnych lekow oprocz wit d?
#metoo ale ja jak byłoby naprawdę coś potrzebne, to zawsze kogoś z domu wyślę do apteki a probiotyk np to i tak będę kupywać taki, który musi mieć ciąłość chłodniczą, wiec tylko stacjonarnie. Poza ewentualnie czymś na gorączkę (a z noworodkiem to przy naprawdę wysokiej i tak jedzie siena sygnale do szpitala) to nic inne nie jest potrzebne "na gwałt" wg mnie.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Midusia ja Ciebie naprawde podziwiam i na maksa kibicuje
Tak jak napisalas, dla kazdego poczucie bezpieczeństwa i komfortu będzie czymś innym. Ja nie wiem co by bylo z Leo gdybym rodziła go w domu, najpewniej by nie przeżył, bo sie zaklinowal przy samych partych i byl potrzebny lekarz z vacuum. Do partych bylo idealnie tak na prawde, wiec jak pomysle ze mialabym rodzic gdzies poza porodowka to mokre plecy mi sie robią.

[/URL]
No właśnie taki przypadek jak twój to jest temat na osobną dyskusję i trzeba by znać szczegóły, żeby o tym sensowniej porozmawiać (no i się na tym bardziej znać niż ja oczywiście ), ale

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość

Dziewczyny, a jakie butelki kupujecie?? Te które kupują, bo wiem że nie wszystkie chyba z Was to planują na tym etapie? Jestem bardzo nastawiona na kp, ale wolę na wszelki wypadek mieć jakąś butelkę dla młodej..... Podpowiedzcie
Lansinoh. Jest w ludzkiej cenie i ma smoczek, przy ssaniu którego usta dziecka układają sie bardzo podobnie jak przy cycu ( tak głosza internety i potwierdziłam to na swoim pierworodnym)

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Ehhh smaruje od samego początku i już się cieszyłam, że rozstępów uniknę. A tu się jeszcze okaże, że dupa
Jestem absolutnie przekonana, że w tej kwestii genów sienei oszuka :/ Ale nawet jak wyjdą to regularne natłuszczanie/ nawilżanie zdecydowanie złagodzi swędzenie skóry i pomoże w jej powrocie do formy po wyjęciu "wewnętrznego rozpornika" :P

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Nie zazdroszczę wywoływania ale plus że wiesz kiedy mała będzie z wami
Ciekawe to podejście lekarzy co jeden to inaczej, bo ja słyszałam , że cukrzyca nawet na insulinie nie jest powodem do wywoływania porodu.
Nie jest. Jest wskaaniem do wcześniejszego monitoringu szpitalnego (wagi dziecka, przepływów czy poziomu glukozy we krwi) i rodzenia w szpitalu o podwyższonej referencyjności, ale jak to w Polsce - każdy lekarz wie lepiej
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 21:35   #2297
ja_kasi
Raczkowanie
 
Avatar ja_kasi
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Witam

Jestem już po wizycie i stety/niestety będę musiala stawić się w szpitalu po skończonym 38 Tc na wywołanie. Wszystko przez to, że mam wdrożona insulinę... No nie powiem, żeby było to po mojej myśli, to wywołanie, ale wierzę, że gin wie co robi. Plus jest taki, że święta spędzimy juz w trójkę szyjka długa na 4cm, więc nie zapowiada się wcześniejsza akcja

Edit: wg moich obliczeń mam się stawić w piątek 13-go całkiem niezła data na poród
Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Mi narazie nic nie mówił gin o wcześniejszym wywoływaniu, jedynie że tydzień przed ptp jak nic wcześniej nie będzie się działo to do szpitala da skierowanie. Może więcej się dowiem na następnej wizycie. Narazie ze względu na cukrzycę mam robić ktg raz w tygodniu.

Data na poród wychodzi Ci ciekawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_kasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-30, 23:31   #2298
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

U mnie cukrzyca ciazowa nie jest zadnym wskazaniem do wywolywania sztucznego, a tylko do obserwacji, częste ktg, usg itd. Moja przyjaciółka bardzo bliska miala cukrzycę na insulinie tutaj wiec trochę jestem w temacie. Szkoda zebys przez to miala miec np CC.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:31 ---------- Poprzedni post napisano o 01:18 ----------

Weszłam na insta zobaczyc kim jest ta Anna Skura i kompletnie nie kojarzę, chyba jestem nie z tej epoki mam czasami wrażenie 🤦☠♀️ kim ona jest tak ogólnie na codzień ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-31, 03:43   #2299
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Tak wcześnie dzień to ja rozpoczęłam tylko raz w życiu jak miałam jet-laga... Wstałam standardowo przed 3 do toalety i już nie mogę zasnąć... Głodna jestem, a nic nie mam... Właśnie zrobiłam sobie kisiel i czekam do 6 aż otworzą żabkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-31, 05:20   #2300
MagaLena84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Ja też spać nie mogę przez tą zmianę czasu budzę się przed 5 i koniec spania. Eh i kiedy tu się wyspać chyba po porodzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MagaLena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-31, 05:46   #2301
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Też odnoszę wrażenie, że wyśpię się dopiero po porodzie. Np. na płasko i we własnym łóżku, co będzie ogromnym skokiem cywilizacyjnym nawet przy pobudkach do dziecka xD

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-31, 05:55   #2302
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

U mnie tez pobudka o 3.
Ogladalam tv.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-31, 06:04   #2303
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Dzień dobry,

U mnie nocka tylko z jedną pobudką na łyk syropku przeciw zgadze za to obudziłam się o 6.20 bo już pęcherz pękał i koniec spania do tego tradycyjnie nadal zgaga


Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Ja przy pierwszym porodzie nawet nie miałąm pojęcia, że tak można "legalnie" rodzić. W Krk ceny w granicach 3-4tys. W niektórych rejonach POlski wiem, że można troszke taniej









Nie mam najmniejszego pojęcia o kim piszecie, ale chyba jednak nie żałuję







No niestety, na wsi już nie jest tak kolorowo :/ Ja uwielbiałam jeżdzić do moich rodziców, ale to jest kilka dni na oddech i wracasz do miejskiego "kieratu".





#metoo ale ja jak byłoby naprawdę coś potrzebne, to zawsze kogoś z domu wyślę do apteki a probiotyk np to i tak będę kupywać taki, który musi mieć ciąłość chłodniczą, wiec tylko stacjonarnie. Poza ewentualnie czymś na gorączkę (a z noworodkiem to przy naprawdę wysokiej i tak jedzie siena sygnale do szpitala) to nic inne nie jest potrzebne "na gwałt" wg mnie.







No właśnie taki przypadek jak twój to jest temat na osobną dyskusję i trzeba by znać szczegóły, żeby o tym sensowniej porozmawiać (no i się na tym bardziej znać niż ja oczywiście ), ale







Lansinoh. Jest w ludzkiej cenie i ma smoczek, przy ssaniu którego usta dziecka układają sie bardzo podobnie jak przy cycu ( tak głosza internety i potwierdziłam to na swoim pierworodnym)







Jestem absolutnie przekonana, że w tej kwestii genów sienei oszuka :/ Ale nawet jak wyjdą to regularne natłuszczanie/ nawilżanie zdecydowanie złagodzi swędzenie skóry i pomoże w jej powrocie do formy po wyjęciu "wewnętrznego rozpornika" :P

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------





Nie jest. Jest wskaaniem do wcześniejszego monitoringu szpitalnego (wagi dziecka, przepływów czy poziomu glukozy we krwi) i rodzenia w szpitalu o podwyższonej referencyjności, ale jak to w Polsce - każdy lekarz wie lepiej

Zobaczymy, u mnie mama nie ma żadnych rozstępów. Ja te co mam to na własne życzenie jak za dużo przytyłam i tak się zawsze smaruje bo mam suchą skórę, a nasza woda w kranie pozostawia wiele do życzenia.

No właśnie ja słyszałam, że są częstsze kontrole plus wcześniej niż w PTP zaczyna się chodzenie na KTG i nic więcej jeśli dziecko dobrze rośnie, a cc jedynie jakby dziecko za bardzo przykoksiło. Ale tak jak mówisz każdy lekarz ma swoje zdanie co mnie jednak trochę przeraża


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-31, 06:13   #2304
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

U mnie nocka tylko z jedną pobudką na łyk syropku przeciw zgadze za to obudziłam się o 6.20 bo już pęcherz pękał i koniec spania do tego tradycyjnie nadal zgaga





Zobaczymy, u mnie mama nie ma żadnych rozstępów. Ja te co mam to na własne życzenie jak za dużo przytyłam i tak się zawsze smaruje bo mam suchą skórę, a nasza woda w kranie pozostawia wiele do życzenia.

No właśnie ja słyszałam, że są częstsze kontrole plus wcześniej niż w PTP zaczyna się chodzenie na KTG i nic więcej jeśli dziecko dobrze rośnie, a cc jedynie jakby dziecko za bardzo przykoksiło. Ale tak jak mówisz każdy lekarz ma swoje zdanie co mnie jednak trochę przeraża


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzień dobry

Ja też obudziłam się o 6:30. Spalabym dłużej ale syn postanowił przestawić mi zebra więc spanie się skończyło. W nocy na szczęście nie było żadnej pobudki więc nawet się wyspalam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-31, 06:43   #2305
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez ja_kasi Pokaż wiadomość
Mi narazie nic nie mówił gin o wcześniejszym wywoływaniu, jedynie że tydzień przed ptp jak nic wcześniej nie będzie się działo to do szpitala da skierowanie. Może więcej się dowiem na następnej wizycie. Narazie ze względu na cukrzycę mam robić ktg raz w tygodniu.

Data na poród wychodzi Ci ciekawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To mnie o ktg nic nie mówił.. W zeszłym miesiącu na wizycie jeszcze nie miałam insuliny i była mowa, że w dniu terminu mam się zgłosić do szpitala, a teraz jak usłyszał, że mam ją wdrożona, to już 2 tygodnie wcześniej... No nic, może mała sama zechce wyjść wcześniej i żadne wywołanie nie będzie potrzebne

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 07:39 ----------

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
U mnie cukrzyca ciazowa nie jest zadnym wskazaniem do wywolywania sztucznego, a tylko do obserwacji, częste ktg, usg itd. Moja przyjaciółka bardzo bliska miala cukrzycę na insulinie tutaj wiec trochę jestem w temacie. Szkoda zebys przez to miala miec np CC.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:31 ---------- Poprzedni post napisano o 01:18 ----------

Weszłam na insta zobaczyc kim jest ta Anna Skura i kompletnie nie kojarzę, chyba jestem nie z tej epoki mam czasami wrażenie kim ona jest tak ogólnie na codzień ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Widać każdy lekarz podchodzi do sprawy inaczej

Też nie mam pojęcia kim jest Anna Skura, ale chyba nie żałuję

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:43 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

Ja podobnie jak Wy też nie mogę spać Oby nasze dzieci były dla nas laskawe po porodzie i dały się wyspać

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-31, 07:07   #2306
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Alicja- z jednej strony wiesz , to dobrze, przewrazliwiony lekarz lepszy od olewajacego. Ale z drugiej znów kurcze, jak dziecko nie jest kolosem , wyniki prawidłowe, to fajnie byloby pozwolic akcji samej sie zaczac. Moze pogadaj z nim jeszcze, nie mowie by czekac po terminie ale dac dziecku szanse do terminu. Tak mi sie wydaje, biorąc pod uwage ze wywolywanie to koszmar i meczarnia często wielodniowa chyba warto jeszcze to przegadać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-31, 07:16   #2307
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Alicja- z jednej strony wiesz , to dobrze, przewrazliwiony lekarz lepszy od olewajacego. Ale z drugiej znów kurcze, jak dziecko nie jest kolosem , wyniki prawidłowe, to fajnie byloby pozwolic akcji samej sie zaczac. Moze pogadaj z nim jeszcze, nie mowie by czekac po terminie ale dac dziecku szanse do terminu. Tak mi sie wydaje, biorąc pod uwage ze wywolywanie to koszmar i meczarnia często wielodniowa chyba warto jeszcze to przegadać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zobaczymy co powie na następnej wizycie, może po usg zmieni zdanie

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-31, 07:21   #2308
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

A ja tam lubię czasem pooglądać Anie Skure, nie jakoś namiętnie i codziennie ale od czasu do czasu lub jak wyjeżdza
Teraz namiętnie każdego dnia oglądam Age Orłowską, uwielbiam oglądać tą kobietę wczoraj poruszala właśnie temat trudnego macierzyństwa, high need baby itd Ania Sudol też parę dni temu mówila o tym, coraz więcej jest profili, które nie lukrują

Miłego dnia Dziewczęta!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-31, 07:24   #2309
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

A musze się pochwalić moją wczorajszą zdobycza całkiem przypadkiem wpadła mi w ręce w biedrze lampka i to za 17 zeta, więc długo się nie zastanawiałam i wzielam DSC_0018.jpg

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-31, 07:34   #2310
Smarfetka
Zakorzenienie
 
Avatar Smarfetka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14 099
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Dzień dobry,

U mnie noc jak conoc, czyli jedna pobudka na toaletkę ok 4 i dalej spanko do 7 bo tz wtedy wstaje do pracy i zaczyna się kręcić.

Kojarzę te Anne Skure, ale tylko dlatego że mamaginekolog się z nią kumpluje i czasem jest u niej na stories. Ale jej nie obserwuje.

Przyszedł do mnie wczoraj ten przewijak w sweterek, który polecałyscie, śliczny jest <3 szkoda, że jeszcze łóżeczka nie mam więc polezy w kartonie chwilkę

Dziś doszlifuje moją listę do szpitala, tz dokupi parę rzeczy kosmetycznych dla mnie i będzie nas pakował coraz poważniej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Smarfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-22 08:36:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.