Pierwsza praca, nadzieje, ich brak.... - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-12, 19:54   #181
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

W zeszłą środę zarejestrowałam się w Up i miałam przyjść "za tydzień" po ubezpieczenie zdrowotne. W związku z tym mam pytanie, ponieważ jutro już jest piątek, a ja jestem jeszcze przeziębiona i nie chcę wychodzić z domu - czy jak pójdę w poniedziałek, to mam oczekiwać jakiegoś ochrzanu? Dlaczego było powiedziane "za tydzień", a nie konkretnie? Dla mnie powinno być tak, że jak przyjdę, to przyjdę, oczywiście jak najprędzej, ale sytuacja jest jaka jest i chciałabym wiedzieć czego mam się ewentualnie spodziewać...
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 21:57   #182
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cheer, a może tam zadzwoń i powiedz, że jestes chora?
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 17:37   #183
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Cheer, a może tam zadzwoń i powiedz, że jestes chora?
Aj, nie zadzwoniłam, może mnie nie przetrącą w poniedziałek...

Zadzwoniła do mnie za to kobieta z zaproszeniem na rozmowę. Potwierdziły się wcześniejsze opinie Wizażanek, że potrafią po kilku m-cach zadzwonić. Sprawdzałam na skrzynce i okazało się, że aplikację tam wysłałam dokładnie 29 sierpnia. To szkoła językowa a w zasadzie ośrodek, w którym jest i szkoła językowa i organizują szkolenia/doradztwo. Praca na stanowisku sekretarki, ale nie pamiętam czy na umowę o pracę, czy to praca na zmiany...chyba nie było napisane w ogłoszeniu...przekonam się w środę.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 18:00   #184
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

No to trzymam kciuki może coś z tego będzie.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 18:02   #185
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
No to trzymam kciuki może coś z tego będzie.
Może, może, na pewno dam znać
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 15:28   #186
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

powodzenia
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 15:46   #187
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez smerfeta01 Pokaż wiadomość
powodzenia
Nie dziękuję! Może się uda
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-16, 13:34   #188
Monica123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: znad Wisły
Wiadomości: 842
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Jestem już tak zdesperowana, że chyba zacznę wysyłac listy motywacyjne i cv do pobliskich firm, nawet jeśli nie dały one ogłoszeń o wolnych etatach. Tylko tak się zastanawiam co napisać w LM, bo zwykle zaczynałam " W odpowiedzi na Panstwa ogłoszenie zamieszczone w....zgłaszam swoja kandydaturę na stanowisko...." A w tym wypadku nie mam pomysłu co wpisać. Pisałyście tak kiedyś??
__________________

Monica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 14:06   #189
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez Monica123 Pokaż wiadomość
Jestem już tak zdesperowana, że chyba zacznę wysyłac listy motywacyjne i cv do pobliskich firm, nawet jeśli nie dały one ogłoszeń o wolnych etatach. Tylko tak się zastanawiam co napisać w LM, bo zwykle zaczynałam " W odpowiedzi na Panstwa ogłoszenie zamieszczone w....zgłaszam swoja kandydaturę na stanowisko...." A w tym wypadku nie mam pomysłu co wpisać. Pisałyście tak kiedyś??
Na pewno śmiało możesz tak zrobić. Ja również się nad tym zastanawiałam i miałam dokładnie ten sam problem co Ty. Wydaje mi się, że najlepiej byłoby, gdybyś wiedziała o jakie stanowisko konkretnie się ubiegasz, i uczynić to punktem wyjścia, np. że jesteś zainteresowana pracą na tym, a tym stanowisku, dlatego zgłaszasz swoją kandydaturę.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 14:09   #190
Monica123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: znad Wisły
Wiadomości: 842
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

dziękuję cheer
__________________

Monica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 14:14   #191
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez Monica123 Pokaż wiadomość
dziękuję cheer
Nie ma sprawy. Ja chciałam wysłać cv i list do gazety, ale nie bardzo wiedziałam jakie są tam ewentualne możliwości pracy dla osoby z wykształceniem humanistycznym, ale nie dziennikarskim. Wiadomo, że nie pisałabym od razu tekstów.Właściwie wciąż się zastanawiam nad tą opcją.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-16, 14:25   #192
Monica123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: znad Wisły
Wiadomości: 842
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Mnie interesuje praca procownika biurowego. Tylko mam wrażenie, że aby dostac się do biura to trzeba miec znajomości.A ja raczej w tym sektorze znajomych nie mam ;-(( . Cheer myslę że nie powinnaś się zastanawiać tylko działac ;-) Ja tak siedzę w domu od sierpnia i juz mam powoli dość. Chyba dlatego, że kaska mi sie kończy;-(
__________________

Monica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 14:28   #193
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez Monica123 Pokaż wiadomość
Mnie interesuje praca procownika biurowego. Tylko mam wrażenie, że aby dostac się do biura to trzeba miec znajomości
Myślę, że na pewno bardziej niż gdzie indziej, ale też nie zawsze. Wszystko zależy od tego jakie masz kwalifikacje i gdzie trafisz. Możesz spróbować. Popróbuj też poszukać w internecie, zazwyczaj dosyć dużo jest takich ofert.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 07:33   #194
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Ja też wysłałam dziesiątki podań i nic.W końcu będę pracowac przy rozdawaniu gazety bezpłatnej.Szkoda tylko,że to 2 godziny dziennie i 3 razy w tygodniu
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 09:22   #195
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja też wysłałam dziesiątki podań i nic.W końcu będę pracowac przy rozdawaniu gazety bezpłatnej.Szkoda tylko,że to 2 godziny dziennie i 3 razy w tygodniu
a jaka jest stawka za godzinę?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 16:22   #196
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja też wysłałam dziesiątki podań i nic.W końcu będę pracowac przy rozdawaniu gazety bezpłatnej.Szkoda tylko,że to 2 godziny dziennie i 3 razy w tygodniu
lepsze to niż nic
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 18:07   #197
Black Isabell
Raczkowanie
 
Avatar Black Isabell
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Województwo Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 473
GG do Black Isabell
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja też wysłałam dziesiątki podań i nic.W końcu będę pracowac przy rozdawaniu gazety bezpłatnej.Szkoda tylko,że to 2 godziny dziennie i 3 razy w tygodniu
Uważam podobnie jak smerfeta01 - lepsze to niż nic...

Ja np. cały czas szukam stałej pracy... Ale raz w tygodniu dorabiam sobie jako kolporter ulotek... Praca nie jest ambitna - fakt... ale nie jest też wykańczająca.... I zawsze mam z tego jakieś pieniążki.... Pracuję raz tygodniu - ok. 2 - 3 godzin ( godziny pracy mogę sobie wybrać - byleby był to piątek ), nie biegam z ulotkami po blokach - roznoszę je na osiedlu domków, więc tylko dosłownie - "spaceruję" - między nimi wrzucając broszury do skrzynek ( przy okazji spalam zbędne kalorie ).... Nie mogę narzekać na ludzi - zwykle są bardzo mili, chętnie porozmawiają...I właśnie za owe 2 - 3 godziny pracy dostaję ok. 40 - 45 zł... Pracując w dany sposób przez cztery piątki w miesiącu - dostaję ok. 160 - 180 zł.... Oczywiście - rodziny się za to wyżywić nie da..... ale lepsza niewielka sumka pieniędzy niż pusty portfel...

Myślę, że na początek - Twoja praca jest w sam raz.... Zawsze to nowe doświadczenie..... Obie szukamy stałej pracy - sądzę, że taka się w końcu znajdzie. Powodzenia !
Black Isabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 19:44   #198
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
a jaka jest stawka za godzinę?
14zł brutto za 2 godziny pracy.
Black Isabell,dobra stawka
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 19:51   #199
Black Isabell
Raczkowanie
 
Avatar Black Isabell
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Województwo Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 473
GG do Black Isabell
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Black Isabell,dobra stawka

Masz rację ! Choć wciąż nie mam co zrobić z wolnym czasem w pozostałe dni tygodnia - dlatego szukam stałego etatu
Black Isabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-18, 20:20   #200
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Już kiedyś o tym pisałam, ale się powtórzę. Może komuś to pomoże.

Radzę dziewczynom z większych miast by wysłały lub zanioły swoje cv do agencji pracy tymczasowej. Ja tak zrobiłam niemal 3 lata temu i dwa dni potem miałam telefon z ofertą pracy. I następnego dnia już tam pracowałam. I pracuję do dziś dzień. Mam pracę w bardzo dużej firmie, na pełen etat. Chociaż zaczynałam jako pracownik czasowy za 1000 pln.
Nawiasem mówiąc poszukują ludzi np teraz w Warszawie...
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 08:46   #201
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

aaricia8,masz rację,że w Warszawie poszukują.Jest bardzo dużo ogłoszeń z Warszawy.W Łodzi jest inaczej trochę.Tutaj agencje pracy tymczasowej oferują pracę jedynie w markecie nie za 1000zł tylko znacznie mniej i jest to praca od świtu do nocy Studiuję i nie mogę pracowac 12 godzin na dobę.Ale rację ma odnośnie co do agencji pracy tymczasowej.Od 4 lat jestem w bazach przeróżnych takich firm.Miałam oferty wyłącznie pracy w markecie-nie odpowiada mi to.
Mam zamiar się jeszcze załapac wkrótce na weekendową pracę na targach Płacą dużo lepiej niż przy gazetach
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 09:00   #202
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Radzę dziewczynom z większych miast by wysłały lub zanioły swoje cv do agencji pracy tymczasowej.
Agencji pracy tymczasowej czy agencji doradztwa personalnego? Czy to jest to samo? Leader Service, Adecco może być?? Z tego co widzę w agencji pracy tymczasowej oferowana jest głównie praca fizyczna, to nie dla mnie niestety...

Wczoraj byłam na rozmowie, która przebiegała w tak nieprofesjonalnej atmosferze, że nawet jeśli do mnie oddzwonią, to i tak powiem, że nie. Pierwsze dwie minuty rozmowy z człowiekiem są dla mnie decydujące czy dalej zawracać sobie nim głowę czy nie, a wczoraj ci ludzie pokazali, że tak, jak traktują kandydatów na rozmowie, tak prawdopodobnie będą traktować swoich przyszłych pracowników. Albo gorzej.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 10:13   #203
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cheer, Ty nie będziesz potem pracowała w takiej agencji pracy tymczasowej. Wygląda to tak, że umowę podpisujesz z agencją a pracujesz u właściwego pracodawcy. Z agencją łączy Cię potem TYLKO to, że to z nimi podpisujesz umowy i od nich dostajesz wypłatę na konto. A przychodzisz do pracy i pracujesz u właściwego pracodawcy i agencji możesz nie widzieć i przez 3 miesiące...
Możliwe, że w innych miastach proponują tylko pracę w hipermarketach. Ale nawet jeśli tak, to można dać swoje cv i na takie propozycje odmawiać. Zawsze między nimi znajdzie się coś ciekawego.
Natomiast dla mieszkanek Warszawy: pewna duża firma poszukuje właśnie pracowników do biura. Proponują na początek 1400 brutto i nie mają chętnych. Jeśli ktoś ma ochotę należy złożyć cv w biurze agencji pracy tymczasowej np. Adecco, Work Temps...
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 10:28   #204
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Cheer, Ty nie będziesz potem pracowała w takiej agencji pracy tymczasowej. Wygląda to tak, że umowę podpisujesz z agencją a pracujesz u właściwego pracodawcy.
Rozumiem, rozumiem, chyba niejasno sformułowałam poprzednią wypowiedź
Słyszałam pozytywne opinie o Adecco.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 11:27   #205
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Adresy (w tym adresy e-mail) agencji pracy tymczasowej są w każdym poniedziałkowym wydaniu Gazety Wyborczej. Są agencje specjalizujące się tylko np. w sekretarkach i są takie, które mają pracowników w różnych zawodach. Warto wysłać swoje CV dl wszystkich agencji jak leci
Jak dobrze pójdzie, to można dostać pracę w jakimś biurze np. na miesiąc czy na pół roku jako zastępstwo na przykład. Jeśli ktoś się sprawdzi, to zazwyczaj w takiej firmie zostaje jako pełnoprawny pracownik. A jeśli nie, to i tak dobrze, bo można sobie taką pracę wpisać potem do CV i już potem jest łatwiej.

I jeszcze jedno, WAŻNE: agencje nie mają prawa brać od Was JAKICHKOLWIEK pieniędzy za pośrednictwo w znalezieniu pracy.

Pozdr
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 11:49   #206
Monica123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: znad Wisły
Wiadomości: 842
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Za pośrednictwo nic nie wezma, ale pózniej będą ci odciągać od wypłaty swoją dolę. Ja miałam podpisaną umowę o pracę z Work Service i pracowałam dla naszego monopolisty w dziedzinie telekomunikacji. Jak dowiedziałam się jaka jest różnica między zatrudnieniem przez agencje a bezpośrednio w firmie, w której pracowałam to się bardzo mocno zdziwiłam. Kolosalna różnica między pracownikami etatowymi a zatrudnionymi przez agencje.
__________________

Monica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 13:19   #207
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Oczywiście, że ściągną swoją dolę. Ale z takim podejściem nic nie osiągniesz. Pewna firma telekomunikacyjna zatrudnia WYŁĄCZNIE za pomocą agencji teraz. Dlaczego? Z tego powodu, że jeśli pracownik się nie sprawdzi, to pracodawca nie będzie miał na głowie kogoś, kto przychodzi do pracy tylko pomarudzić. Zdaję sobie sprawę z tego, że jeśli pracowałam przez pół roku za pośrednictwem agencji, to mój pracodawca płacił agencji za "wynajęcie mnie" a mi dostawała się jakaś część tej gaży. Jednak po pół roku zatrudnili mnie na normalnych warunkach płacąc mi dużo więcej.
Więc nie widzę powodu, żeby się użalać, że pracownikom etetowym płacą więcej niż pracownikom zatrudnionym przez agencję. Nie zostanie się pracownikiem etatowym w takiej firmie jeśli się nie pobędzie nieco pracownikiem czasowym. Proste. Rozumiem, że lepiej by było mieć na rękę średnią krajową i spokojną pracę 8-16 od już. Ale nie jest to realne ot tak sobie na początek. Pewne rzeczy trzeba sobie wypracować. Mi się to udało po pół roku pracy poprzez agencję. Gdybym powiedziała wtedy - Nie, ja nie chcę zarabiać mniej przez jakiś czas i mnie takie podejście nie interesuje, to bym teraz tej pracy nie miała w ogóle.
I jasne, że nie wszystkich zatrudniają na cały etat potem. Ale z podejściem - Mnie nie zatrudnią, to po co się starać i lepiej sobie darować trudno jest osiągnąć cokolwiek.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 15:29   #208
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Dziś byłam drugi raz w mojej pierwszej pracy Przeprowadzam ankiety telefoniczne w Pentorze. Praca jest w porządku. 5 godzin siedzę i dwonię. Plusem jest to, że nie muszę stać i czas nie jest zbyt długi, wybieram sama dni kiedy mogę przyjśc, czasem nawet nie ma kiedy, bo grafik jest zapełniony. Minusy to bolące plecy i oczy (od monitora) i.. ludzie Stwierdzilam, że od tej pory zawsze będe słuchała do końca takiej osoby, która do mnie dzwoni (zawsze odkładalam słuchawkę ), bo nie ma nic bardziej irytujacego niż to, gdy powiem całą formułkę, a ktoś w międzyczasie odkłozy słuchawkę (nie zawsze to słychać). Poza tym ludzie sa naprawdę dziwni i po 200 wykonanych telefonach mam już dość.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 16:20   #209
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez Lovisa Pokaż wiadomość
Dziś byłam drugi raz w mojej pierwszej pracy Przeprowadzam ankiety telefoniczne w Pentorze. Praca jest w porządku. 5 godzin siedzę i dwonię. Plusem jest to, że nie muszę stać i czas nie jest zbyt długi, wybieram sama dni kiedy mogę przyjśc, czasem nawet nie ma kiedy, bo grafik jest zapełniony. Minusy to bolące plecy i oczy (od monitora) i.. ludzie Stwierdzilam, że od tej pory zawsze będe słuchała do końca takiej osoby, która do mnie dzwoni (zawsze odkładalam słuchawkę ), bo nie ma nic bardziej irytujacego niż to, gdy powiem całą formułkę, a ktoś w międzyczasie odkłozy słuchawkę (nie zawsze to słychać). Poza tym ludzie sa naprawdę dziwni i po 200 wykonanych telefonach mam już dość.
praca męcząca, ja siedzę 8 godzin przed monitorem komputera i znam ten ból
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 10:22   #210
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Pierwsza praca, nadzieje, ich brak....

Cytat:
Napisane przez Monica123 Pokaż wiadomość
Za pośrednictwo nic nie wezma, ale pózniej będą ci odciągać od wypłaty swoją dolę. Ja miałam podpisaną umowę o pracę z Work Service i pracowałam dla naszego monopolisty w dziedzinie telekomunikacji. Jak dowiedziałam się jaka jest różnica między zatrudnieniem przez agencje a bezpośrednio w firmie, w której pracowałam to się bardzo mocno zdziwiłam. Kolosalna różnica między pracownikami etatowymi a zatrudnionymi przez agencje.
Też miałam pracować dla Work Service,ale mieli tylko oferty do marketów,a ja zaznaczyłam,że tylko mnie interesuje prca biurowa.Więcej do mnie nie dzwonili(niby po co skoro takich ofert pracy nie mają).
Właśnie z pracy wróciłam.Fajnie tylko,że 2 godziny tylkoW sumie mam 4 godziny w tygodniu,a mogłabym pracować conajmniej 2 razy tyle.Szukam dalej czegoś w większym wymiarze godzin(i kaski).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.