Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-28, 12:27   #511
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
jeszcze powiedz za co.
powiedz tez, co po tym odizlowaniu
odizolowac na zawsze?
bo przeciez wiemy, ze taki czlowiek nie powroci juz na łono spoleczenstwa
nie bedzie potrafil sie w nim odnalezc
poza tym zostal odizolowany. i pozostanie do konca zycia.
odizolowac 14 latkow, i wiezic ich do konca zycia?
ciekawa perspektywa
moze jednak, jak ju ktos proponowal, usmiercic ich
taniej i humanitarniej.

zastawnoi sie, mowisz?
to ciekawe jest, bo badania dowodza, ze nawet kara smierci nie powoduje spadku przestepczosci, czy przestepstw, za ktore ta kara jest przewidziana.
nawet wsrod doroslych ludzi
wiec myslisz, ze wsrod dzieci, ktore nie maja jeszcze wyrobionego abstrakcyjnego myslenia, kalkulowania - jakas tam grozba, ze jak bedzie niegrzeczny to go wsadza do jakiegos tam zakladu poprawczego sprawi, ze sie zastanowi?, ze tego nie zrobi?

teraz Ty mnie rozsmieszasz


ps.i kate, raz jeszcze - nie histeryzuj.

kiedy pisałam o odizolowaniu nie myślałam o więzieniu dla zabójców i gwałcicieli tych o specjalnych szkołach dla tzw. "trudnej młodzieży". a jeśli chodzi o zabójców to jak najbardziej jestem za karą śmierci. albo bardzo cięzkaimi pracami fizycznymi do końca życia. dlaczego rodzice ofiar i cale spoleczenstwo ma placic za wygodne zycie więźniów?
a zakłady poprawcze raczej sprowadzaja na zla droge zamiast pomagac. kto raz tam byl przewaznie wraca tam lub do więzienia.

i trudno mi nie histeryzowac jak to okreslilas bo w pewnym sensie sprawa dotyczy takze mnie. szykanowano mnie w szkole, co prawda nie doszlo do tak drastycznych wypadków, ale byłam bita, wyzywana i ponizana. dlatego krew sie we mnie gotuje jak słysze o takich bydlakach.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:28   #512
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

zgadzam sie z Lovisa..
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:31   #513
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Trudna młodzież zamknięta w 'szkołach dla trudnej młodzieży', stanie się jeszcze gorszą młodzieżą (bo nikt nie słyszał nigdy żeby dzieci z poprawczaków wzajemnie się wspierały i resocjalizowały, zastanawiając jak tu wyjśc na prostą, skończyć szkołę etc. - jest dokładnie odwrotnie), która gdy dorośnie zasili grono więźniów.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:31   #514
Chatte96
Zadomowienie
 
Avatar Chatte96
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 345
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

W moim gimnazjum po wczorajszej obowiązkowej godzinie wychowawczej i pogadance na ten temat z uczniami, chłopak z III klasy na przerwie wyciągnął komórkę i darł się na korytarzu: "Rozbierać się. Teraz ja was nakrecę!"
Chatte96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:31   #515
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
szkoły dla debili
Cytat:
Napisane przez kate1991
taki debil dlatego należy ich odizolowac od ludzi!! jak najszybciej!!
Kate, nie nadużywaj proszę tego określenia. Ma ono negatywny wydźwięk, obraża osoby niepełnosprawne/ upośledzone umysłowo, które niczym tutaj nie zawiniły.
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:32   #516
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez Lovisa Pokaż wiadomość
Ale jak? Wystrzelić w kosmos? Czy na wysłać na Biegun? (choć tam też ludzie). To nie jest rozwiązanie, tylko puste słowa rzucane w gniewie.
chodzi mi o to zeby chodzili do innych szkół niż ludzie. żeby ci normalni czuli sie bezpiecznie. i żeby w szkołach nie dochodziło do takich sytuacji.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:32   #517
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Napisałam co o tym sądze w poście wyżej. Jako socjolog uwazam ten pomysł za "poroniony" (bez obrazy).
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-28, 12:36   #518
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez Lovisa Pokaż wiadomość
Trudna młodzież zamknięta w 'szkołach dla trudnej młodzieży', stanie się jeszcze gorszą młodzieżą (bo nikt nie słyszał nigdy żeby dzieci z poprawczaków wzajemnie się wspierały i resocjalizowały, zastanawiając jak tu wyjśc na prostą, skończyć szkołę etc. - jest dokładnie odwrotnie), która gdy dorośnie zasili grono więźniów.
niech stanie jeszcze bardziej trudna. niech sie tam pozabijaja. kilku takich mniej to lepiej dla nas.

ci ktorzy tam trafia nie wyjda na prosta. ale ci nastepni moze nie beda chcieli tam trafic, tylko zostac w normalnych szkołach i zmienia swoje zachowanie.


przepraszam za używanie słowa debil, które tak naprawde ma inne znaczenie. jeśli kogoś uraziłam to przepraszam, nie bede już używała tego słowa w odniesieniu do tych osób.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:38   #519
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
chodzi mi o to zeby chodzili do innych szkół niż ludzie. żeby ci normalni czuli sie bezpiecznie. i żeby w szkołach nie dochodziło do takich sytuacji.
Wyobrażasz sobie taką szkołę?
Bezmyślna, masowa izolacja takich uczniów, tworzenie gett, to pogłębiające patolgie rozwiązanie.
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:39   #520
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez Lovisa Pokaż wiadomość
Napisałam co o tym sądze w poście wyżej. Jako socjolog uwazam ten pomysł za "poroniony" (bez obrazy).
Jako uczeń uważam ten pomysł za bardzo dobry. Nareszcie Roman zrobi coś pożytecznego.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:41   #521
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez Anett_ Pokaż wiadomość
Wyobrażasz sobie taką szkołę?
Bezmyślna, masowa izolacja takich uczniów, tworzenie gett, to pogłębiające patolgie rozwiązanie.
ale mnie to nie obchodzi. powtarzam po raz kolejny: jak ktoś nie umie żyć z innymi ludźmi to niech żyje odizolowany. ja chce sie tylko czuć bezpiecznie. to wszystko.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-28, 12:41   #522
ewelisia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 152
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
chodzi mi o to zeby chodzili do innych szkół niż ludzie. żeby ci normalni czuli sie bezpiecznie. i żeby w szkołach nie dochodziło do takich sytuacji.
Normalni?
Co to twoim zdaniem oznacza w ogóle?
ewelisia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:43   #523
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
niech stanie jeszcze bardziej trudna. niech sie tam pozabijaja. kilku takich mniej to lepiej dla nas.

ci ktorzy tam trafia nie wyjda na prosta. ale ci nastepni moze nie beda chcieli tam trafic, tylko zostac w normalnych szkołach i zmienia swoje zachowanie.

Boże, dziewczyno, co ty opowiadasz..? Hitler chyba miał tez takie pomysły o izolowaniu "lepszych" od "gorszych". Przerażające.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:44   #524
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez ewelisia_1 Pokaż wiadomość
Normalni?
Co to twoim zdaniem oznacza w ogóle?
nie zagrażający innym ludziom.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:44   #525
ewelisia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 152
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Jako uczeń uważam ten pomysł za bardzo dobry. Nareszcie Roman zrobi coś pożytecznego.
Właśnie i teraz Giertych zdobędzie zwolenników...
To jakaś kompletna paranoja
ewelisia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:46   #526
ewelisia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 152
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez Lovisa Pokaż wiadomość
Boże, dziewczyno, co ty opowiadasz..? Hitler chyba miał tez takie pomysły o izolowaniu "lepszych" od "gorszych". Przerażające.
Zgadzam się z tobą...
ewelisia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:48   #527
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Jako uczeń uważam ten pomysł za bardzo dobry. Nareszcie Roman zrobi coś pożytecznego.
Jesteście na "ty"?
Żal mi ciebie, w tym wieku mieć poglądy jak radykał z LPR - smutne. A z tego, co pamiętam uwazasz sie za katoliczke, to troche dziwne, ze jednoczesnie wyzywasz ludzi od debili i chcesz, żeby się "nawet pozabijali", byle byś miała spokoj. Wasza wiara chyba propaguje miłosierdze a nie nienawiść i skrajny egozim? Chyba, że cos sie zmieniło (nie jestem na czasie )
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:51   #528
quietly
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar quietly
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 879
GG do quietly
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Lovisa, co do Hitlera - trafiłaś w sedno. też mi to na myśl przyszło...
quietly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:51   #529
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Straszne to wszystko! Jak się dowiedziałam to nie mogłam uwierzyć, że dzieci potrafią być takie okrutne Dziewczyny proszę nie piszcie, że takie coś jest normalne, bo nie jest! Strasznie współczuję rodzicom tej dziewczynki i nie wyobrażam sobie tego, co ona musiała przeżywać jak koledzy ją rozbierali i symulowali gwałt Na ich miejscu nie chciałabym widzieć na pogrzebie żadnego z tych dzieci, które były wtedy w klasie i nic nie zrobiły! Smarkacze, nawet krzyknąć nie mogli? Przecież to się w głowie nie mieści!!! A winni powinni być sądzeni jak dorośli. Skoro są gimnazja i wielu wydaje się, że "są w gimnazjum, to są dorośli" to dlaczego nie? Wiem, że to trochę brutalne ale chyba lepsze niż zamykanie dzieciaków w poprawczaku, po którym są jeszcze bardziej zdeoralizowani niż po więzieniach!!! A tłumaczenie adwokata gówniarzy jest śmieszne - "Dziewczynka miała już wcześniej poblemy i chciała popełnić samobójstwo". Czyli w takim razie wychodzi na to, że chłopcy chcieli wykorzystać niestabilną emocjonalnie koleżankę, wiedzieli, że mają przewagę i zrobią z nią co chcą, no bo najłatwiej wykorzystać słabszego Mam nadzieję, że takimi stwierdzeniami sobie tylko zaszkodzą i dostaną wysoką karę!

Jak dla mnie w polskich gimnazjach pwinno być więcej nauczycieli!!! Nie tylko nauczycielek, bo później mamy takie pindy, które zamiast iść do domu dziewczyny wykonają telefon i myślą, że sprawa załatwiona! Poza tym chłopcy może mieliby autorytet w osobie nauczyciela-faceta, skoro nie mają go w osobie ojca.
Po drugie - klasy powinny być bardziej zintegrowane. Więcej zajęć zespołowych, a nie tylko "odbębniamy lekcję i pa pa" Ja np. nie wyobrażam sobie, żeby w takiej sytuacji żadne dziecko nie poczuło moralnego obowiązku wybiec z klasy i pobiec po jakiegoś nauczyciela albo chociaż krzyknąć. Na pewno ktoś by usłyszał i tragedia nie miałaby miejsca. Dzieci powinny umieć odróżniać dobro od zła i trzeba je tego uczyć!!!
Po trzecie - wstęp na imprezy od 18 lat (może na niektóre od 16). Może to nie wiąże się bezpośrednio ze sprawą ale stwarza złudne poczucie dorosłości co niestety nie wpływa dobrze na dzieciarnię Niestety wiem, co się dzieje na dyskotekach i jak młodzi ludzie tam przychodzą. Paranoja!
Dalej - surowsze egzekwowanie ocen z zachowania. Za najniższą ocenę powtarzanie klasy.
No i wreszcie - tak młodzi ludzie powinni mieć komórki bez aparatów, kamerek itp. Może stworzyć jakieś specjalne modele dla "dzieci"? Wiadomo, że w dzisiejszych czasach telefon lepiej mieć ale czy koniecznie dziecko musi mieć super bajery?? Rozumiem gry, węża Ale WAP i aparacik chyba są zbędne

Dziewczyny przepraszam za długi post ale po prostu musiałam to napisać!
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-28, 12:55   #530
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
26 października około godz. 20 zaniepokojeni dziadkowie zgłosili policji fakt zaginięcia wnuczki. Ta miała wrócić do domu o godz. 16.
- Dziewczynka nigdy się nie spóźniała, a jeżeli miała przyjść później, wysyłała dziadkom sms-a z informacją - mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Tym razem wiadomości nie wysłała.
Policjanci natychmiast spróbowali odtworzyć drogę, którą szła 16-latka i ustalić, co ją zatrzymało.
- Pojechali do koleżanki, z którą spotkała się po raz ostatni - kontynuuje Jakub Sawicki. - Ta wskazała na kościół przy ul. Robotniczej, do którego dziewczynka poszła. Policjanci udali się do księży prowadzących parafię. Okazało się, że brakuje klucza do jednej z salek katechetycznych. Drzwi do tego pomieszczenia były zamknięte - tyle, że od wewnątrz.
Przed godz. 22 policjant i ksiądz wyważyli drzwi. Dziewczynka popełniła samobójstwo, wieszając się na metalowych rurach. Pozostawiła po sobie dwa listy pożegnalne o religijnej treści, w których żegnała się z bliskimi. Okazało się, że wcześniej wysyłała sms-y pożegnalne do znajomych. Według lekarza, zgon nastąpił cztery godzin wcześniej.
Dziewczynka, według relacji znajomych i bliskich, była pogodną osobą. W szkole i w domu nie sprawiała żadnych problemów. Opiekowali się nią dziadkowie, z którymi mieszkała. Ojciec przebywał za granicą, z matką miała kontakty sporadyczne.
W tej chwili nie znane są motywy działania 16-latki. Elbląska policja badać będzie wszystkie okoliczności tej sprawy. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.
To się stało przedwczoraj...
Monika...Z mojej szkoły, mam LO łączone z gimnazjum, do którego chodziła 3 lata i w tym roku zaczęła pierwszą klasę LO.
Była rok temu z moim kolegą z klasy u nas na połowinkach[*]
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 12:57   #531
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

1. Hitler dzielil ludzi na lepszych i gorszych ze wzgledu na narodowosc, kolor oczu, włosów etc., a nie na tych którzy zabijaja i nie zabija, w tym drugim wypadku to logiczne ze mozna mówic o ludziach lepszych i gorszych.
2. nie mam poglądów takich jak LPR, czy to ze zgadzam sie z jednym pomysłem człowieka z LPR oznacza od razu ze popieram wszystkie. (nie popieram zadnego oprocz tego)
3. kiedyś myślalam własnie o karze śmierci jak katoliczka. ze to nie ludzie moga sadzic. ze od tego jest Bóg. ze złych ludzi spotka kara po śmierci. ale teraz juz tak nie potrafie po prostu nie moge słuchac o tych wszystkich rzeczach i włącza sie u mnie jak u każdego człowieka chęć zemsty.
4. czy jestem katoliczka? chyba tak. i nie wiem dlaczego przestawiłas sprawa w taki sposób jakbym codziennie zmienila poglady i wiare. mam 15 lat i moja wiara, mój światopogląd się dopiero kształtuje. nie zgadzam sie z wieloma poglądami Kościoła Katolickiego, wiec nie wiem czy bede katoliczką.

wyzywam ludzi? ludzi nie wyzywam. dla mnie oni nie sa ludźmi.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 13:00   #532
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez ewelisia_1 Pokaż wiadomość
Normalni?
Co to twoim zdaniem oznacza w ogóle?
Właśnie-jakie jest kryterium normalności według Ciebie,kate?
Nie jestem absolutnie za tym,żeby przeprowadzać jakąkolwiek segregację-normalni- nienormalni,zdolni- mniej zdolni itp,itd.Jestem za tym,żeby rodzice zaczęli wychowywać swoje dzieci,a nie je tylko hodować,jestem za ścisłą współpracą między nauczycielami a rodzicami,żeby pomóc wyeliminować zawczasu złe nawyki dziecka-bo do tej pory odbywa się to na zasadzie,że nauczyciel zwraca uwagę,a rodzice nie mogą uwierzyc w to,ze ich idealne dziecko ma zadatki na bandziora i jedyną reakcją jest obwinianie o wszystko szkołę.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 13:00   #533
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Kate - obawiam sie, ze zakonczylam rozmowe z Toba.
mam nazbierane dosc, a nie mam zamiar dostac bana czy upomnienia za wdawanie sie w bezsensowne pyskówki
czy napisanie tego, co mysle

EOT.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 13:01   #534
ewelisia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 152
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez miu miu Pokaż wiadomość
No i wreszcie - tak młodzi ludzie powinni mieć komórki bez aparatów, kamerek itp. Może stworzyć jakieś specjalne modele dla "dzieci"? Wiadomo, że w dzisiejszych czasach telefon lepiej mieć ale czy koniecznie dziecko musi mieć super bajery?? Rozumiem gry, węża Ale WAP i aparacik chyba są zbędne

Czy nie przesadzasz? Komórki bez aparatów i kamer? w tej sprawie przecież nie o to chodzi...
ewelisia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 13:03   #535
ewelisia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 152
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
Właśnie-jakie jest kryterium normalności według Ciebie,kate?
Nie jestem absolutnie za tym,żeby przeprowadzać jakąkolwiek segregację-normalni- nienormalni,zdolni- mniej zdolni itp,itd.Jestem za tym,żeby rodzice zaczęli wychowywać swoje dzieci,a nie je tylko hodować,jestem za ścisłą współpracą między nauczycielami a rodzicami,żeby pomóc wyeliminować zawczasu złe nawyki dziecka-bo do tej pory odbywa się to na zasadzie,że nauczyciel zwraca uwagę,a rodzice nie mogą uwierzyc w to,ze ich idealne dziecko ma zadatki na bandziora i jedyną reakcją jest obwinianie o wszystko szkołę.
tak... i o to chodzi...
ewelisia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 13:07   #536
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
4. czy jestem katoliczka? chyba tak. i nie wiem dlaczego przestawiłas sprawa w taki sposób jakbym codziennie zmienila poglady i wiare. mam 15 lat i moja wiara, mój światopogląd się dopiero kształtuje. nie zgadzam sie z wieloma poglądami Kościoła Katolickiego, wiec nie wiem czy bede katoliczką.

wyzywam ludzi? ludzi nie wyzywam. dla mnie oni nie sa ludźmi.
Nie, po prostu pamiętam twoje posty z innych wątków i troche mi się to nie zgodziło z tym wyziewem nienawisci tutaj Wlasnie dlatego jestem przeciwnikiem katolicyzmu. Tak naprawde wiele osob jest katolikami "chyba", bo to nie pasuje nie miłować bliźniego, życzyć mu smierci. Łatwo jest bronić filmu o papieżu i podpierać się wiara, ale juz trudniej, gdy poruszany jest temat taki jak dziś. Nadal uważam, że jestes niedojrzała, choc bardzo starasz się pokazac, ze tak nie jest.
P.S. Hitler nie tylko dzielił ludzi, ale tez zamykał ich w gettach ("odizolował" od innych). Znajome?

Edit: również EOT (zgadzam się z awią całkowicie, choć mnie dziś kate nie zirytowała jeszcze aż tak, ale wole nie sprawdzac swojej cierpliwości )
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 13:08   #537
ewelisia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 152
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
1. Hitler dzielil ludzi na lepszych i gorszych ze wzgledu na narodowosc, kolor oczu, włosów etc., a nie na tych którzy zabijaja i nie zabija, w tym drugim wypadku to logiczne ze mozna mówic o ludziach lepszych i gorszych.
taa.. tylko że Hitler właśnie uważał za gorszych ludzi takich jak opisałaś, a ty uznałaś za gorszą tą młodzież nie do końca idealną..
ewelisia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 13:13   #538
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez ewelisia_1 Pokaż wiadomość
Czy nie przesadzasz? Komórki bez aparatów i kamer? w tej sprawie przecież nie o to chodzi...
Nie, uważam, że nie przesadzam. Chodzi mi tylko o moralność rodziców, którzy kupują telefoniki swoim dzieciom. Dziecko powinno wiedzieć do czego tak naprawdę służy telefon. Niektóre z Was pisały, że nie kupią swoim dzieciom telefonów w ogóle. Ja uważam, że wystaczyłoby po prostu uważać na to, co w tym telefonie jest a żeby uniknąć dziwnych sytuacji typu nadmierne kontrolowanie zawartości telefonów własnych dzieci (uwierzcie, są tacy rodzice) należy dać im swobodę w granicach rozsądku. A z resztą wtedy nie byłoby głupiej zazdrości i kradzieży telefonów wśród nastolatków.
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 13:14   #539
mente_captus
Raczkowanie
 
Avatar mente_captus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 98
GG do mente_captus
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Nic nie usprawiedliwi tych bydlaków. Nie wiem też, co byłoby najlepszym rozwiążaniem. Wiem tylko, ze jesli mialabym dziecko i przytrafiłoby mu sie cos takiego, nie umialabym wybaczyc. Czuje, ze bylabym zdolna nawet do tzw. samosądu, choc wiem, że poniosłabym tego konsekwencje i wiem tez, ze byłoby to złe, bo patologia rodzi patologię.

Nie idzie wskazac kto jest winny. Wiadomo, ze najwieksze konsekwencje powinny poniesc te szczeniaki, ale wina leży tez po stronie nauczycielki, reszty klasy, rodziców i...systemu szkolnictwa.
Gimnazja to strasznie dziwny, zupełnie niepotrzebny twór. Byłam drugim rocznikiem, który torował drogę nowemu systemowi. Zlepek ludzi, w tym tzw najgorszym wieku nie niesie za sobą nic dobrego. Kiedys, od podstawówki do "dorosłosci" licealnej dzielił tylko jeden krok. W liceum widziało sie starszych maturzystów, panowały inne zwyczaje, chcąc nie chcąc szybciej należało sie wyzbyc swojej szczenięcej durnowatości. A teraz ten krok trwa trzy lata. Moja wychowawczyni z ogolniaka czesto powtarzala, ze ludzie po gimnazjach przychodzą do LO zupełnie nieukształtowani, są zdziecinniali, taka "rozwrzeszczana masa" Wiadomo, ze są odstępstwa od tej reguły, nie chce nikogo obrazac, ale teraz, patrząc na siebie i reszte ludzi, którzy przeszli przez 3 lata gimnazjum, przez to, co robilam, czego nauczylam sie będąc w wieku 13-15 lat widze, ze moja wychowawczyni miala rację. Nie twierdzę, ze gdynbym nie była w gimnazjum, to tego wszystkiego by nie było, ale tam po prostu nie ma na kim sie wzorowac.

(')
__________________
W moich słowach słoma czai się - nie znaczą nic,
Jeśli szukasz sensu, prawdy w nich - zawiedziesz się...

Edytowane przez mente_captus
Czas edycji: 2006-10-28 o 13:15 Powód: niepotrzebny cytat
mente_captus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 13:22   #540
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez miu miu Pokaż wiadomość
No i wreszcie - tak młodzi ludzie powinni mieć komórki bez aparatów, kamerek itp. Może stworzyć jakieś specjalne modele dla "dzieci"? Wiadomo, że w dzisiejszych czasach telefon lepiej mieć ale czy koniecznie dziecko musi mieć super bajery?? Rozumiem gry, węża Ale WAP i aparacik chyba są zbędne
nie sadze zeby to rozwiązało problem. chodzi o to zeby nie dochodzilo do takich sytuacji, a nie zeby ich nie nagrywac. a to juz w głownej mierze zalezy od rodziców. jesli komus w domu wpojono pewne zasady to nawet najgorsze towarzystwo nie sprowadzi go na złą drogę.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.