Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-26, 13:22   #271
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
tak, przerasta mnie to, strzeliłaś w punkt

ostatnie na co mam ochotę w tym momencie, to wyjaśnianie czegokolwiek jakiemuś anonimowi z neta. ba, jestem wręcz święcie przekonana, że choćbym Ci wymieniła wszystko to, co dla mojego psa robię i zrobiłam, to Ty i tak byś orzekła, że psa zaniedbuję, bo nie czyszczę mu co roku zębów z kamienia, czyli nie powinnam go była nigdy brać ze schronu. ja wiem, że fajnie jest pokazywać w necie, jak to jest się lepszym od innych, ale to nie w rozmowie ze mną
Zadałam proste pytanie, na które można było odpowiedzieć tak albo nie. Nie trzeba było wyjaśniać czegokolwiek.

Nie pisałam o usuwaniu kamienia co roku, tylko o usuwaniu wtedy, kiedy jest potrzeba. Jeżeli pies/kot nie ma nadmiernego kamienia to przecież żaden weterynarz nawet nie będzie się bawił we wprowadzanie zwierzęcia w narkozę. Natomiast badanie krwi i wizytę kontrolną u kociego, czy psiego seniora (czyli powyżej 10 lat) powinno się wykonywać przynajmniej raz w roku. W dużym mieście taki przegląd z badaniami krwi i profilami to koszt ok. 200 zł. W małym może nawet niższy. Robi się to żeby uniknąć rozwoju poważnych chorób i oszczędzić zarówno zwierzęciu dyskomfortu/cierpienia, jak i sobie właśnie ewentualnych kosztów leczenia, kiedy sytuacja staje się dramatycznie poważna.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 13:22   #272
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 13:48   #273
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Aha, jeżeli ktoś bierze psa/kota ze schroniska, a potem zaniedbuje jego badania, odwleka wizyty u weta mimo pierwszych symptomów choroby i zwierzę tygodniami się męczy to moim zdaniem zbawcą jest tylko w swojej głowie, bo realnie to zawalił sprawę. Gorąco popieram adopcje bezdomniaków, ale zwierzęta ze schronisk to wciąż żywe stworzenia i powinno się je brać z pełną odpowiedzialnością. One nie służą temu, żeby się dowartościować rany, ale jestem dobra, wzięłam psa i dzięki mnie nie gnije w klatce.

Poza tym wzięcie kota czy psa ze schroniska nie ma wpływu na realny problem bezdomności, więc podnoszenie tego argumentu jest bezsensowne. Problem bezdomności, tak jak pisałam już wcześniej, da się rozwiązywać tylko systemowo. Także większy wpływ ma głosowanie w wyborach na ludzi, którzy deklarują się tym zająć niż wzięcie jednego podopiecznego ze schroniska czy od jakiegoś zaprzyjaźnionego rozmnażacza.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 13:59   #274
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

No przecież zwierzęta bierze się tylko albo z ąę hodowli i fanaberia, albo same przychodzą do domu lub są ze schroniska i wtedy to git, że się je w ogóle karmi i daje dach nad głową. Wcale nie ma przypadków, że ludzie łażą po pseudo lub do innego Janusza biznesu i kupują już całkiem bezmyślnie ciul wie po co, a później zaniedbują, bo tani lub darmo to walić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 14:18   #275
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88728723]Zadałam proste pytanie, na które można było odpowiedzieć tak albo nie. Nie trzeba było wyjaśniać czegokolwiek.[/QUOTE]


jeśli nie satysfakcjonują Cię informacje, które podałam tutaj w postach, to nie pomogę.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 14:34   #276
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88728796]Aha, jeżeli ktoś bierze psa/kota ze schroniska, a potem zaniedbuje jego badania, odwleka wizyty u weta mimo pierwszych symptomów choroby i zwierzę tygodniami się męczy to moim zdaniem zbawcą jest tylko w swojej głowie, bo realnie to zawalił sprawę. Gorąco popieram adopcje bezdomniaków, ale zwierzęta ze schronisk to wciąż żywe stworzenia i powinno się je brać z pełną odpowiedzialnością. One nie służą temu, żeby się dowartościować rany, ale jestem dobra, wzięłam psa i dzięki mnie nie gnije w klatce.


Poza tym wzięcie kota czy psa ze schroniska nie ma wpływu na realny problem bezdomności, więc podnoszenie tego argumentu jest bezsensowne. Problem bezdomności, tak jak pisałam już wcześniej, da się rozwiązywać tylko systemowo. Także większy wpływ ma głosowanie w wyborach na ludzi, którzy deklarują się tym zająć niż wzięcie jednego podopiecznego ze schroniska czy od jakiegoś zaprzyjaźnionego rozmnażacza.[/QUOTE]
Pogrubione - ja również.

Jestem z tych, którzy biegają od jednego do drugiego sklepu w poszukiwaniu ulubionych ciastek (zwierzęcych) dla mojego psiaka i kociaka bo są wybredne....Mają mieć dobrze i wylegiwać się na kanapie. Mało tego - u mnie w domu pies ma własną kanapę a kot osobistą poduszkę w łóżku.Więc z niektórymi tutaj absolutnie w temacie podejścia do zwierząt się nie dogadam.
Ulubione smakołyki dla psa
P.S. A dla żółwia chodzę po lesie i zbieram rośliny bo skorupa też jest wybredna i kapryśna.
__________________

Edytowane przez karola11
Czas edycji: 2021-05-26 o 14:38
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 14:44   #277
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Ja nie wiem jakie znaczenie ma w tej dyskusji skąd są zwierzęta. Oczywiście, w idealnym świecie, bezdomnych by nie było, ale myślę że tutaj należałoby zacząć od ukrócenia pseudohodowli i sterylizacji wszystkich zwierząt "niehodowlanych". A nie od pastwienia się nad ludźmi kupującymi psy rasowe z pewnego źródła. Niezależnie skąd jest pies, miłość jest taka sama. Dbać o niego należy tak samo. Masa ludzi ma i psa rasowego i psa ze schronu, rozumiem, że snobizm się wtedy wyzerowuje?
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-26, 14:46   #278
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Ja mam adoptowane, ale rasowe zwierzę, to nie wiem jak to liczyć
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 14:48   #279
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Ja mam adoptowane, ale rasowe zwierzę, to nie wiem jak to liczyć
A jak ktoś pójdzie do schronu i wybiera po wyglądzie?
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 14:50   #280
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Ja mam adoptowane, ale rasowe zwierzę, to nie wiem jak to liczyć
No ja mam przygarniętego kota ze śmietnika, a na starcie leczenie go kosztowało tyle, że bym miałam rasowego najwyższego sortu. Nie czuję się jednak w żaden sposób lepsza od ludzi co kupują zwierzęta w legalnych hodowlach. Nie czuję się też zwolniona z obowiązku zapewnienia mojemu 'darmowemu' kotu odpowiednich warunków i opieki zdrowotnej, bo przecież już i tak ma lepiej u mnie niż na ulicy.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 14:52   #281
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Ja mam adoptowane, ale rasowe zwierzę, to nie wiem jak to liczyć

To już podwójny snobizm, bo nie dość, że masz psa w typie rasy a nie kundla, to jeszcze pewnie adoptowałaś by sobie podbudować ego, jaka to dobroć i szlachetność z Ciebie wypływa, że dajesz takiemu dom i miskę z karmą
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-26, 14:54   #282
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
To już podwójny snobizm, bo nie dość, że masz psa w typie rasy a nie kundla, to jeszcze pewnie adoptowałaś by sobie podbudować ego, jaka to dobroć i szlachetność z Ciebie wypływa, że dajesz takiemu dom i miskę z karmą
Albo jestem podwójnie beznadziejna, bo specjalnie takie zwierzę wzięłam, zeby się lansować tanim kosztem

edit, w sumie napisałyśmy to samo

Edytowane przez patusiaa23
Czas edycji: 2021-05-26 o 14:55
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 14:59   #283
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

W sumie, nie wiem jaki to lans jak 90% ludzi na ulicy nawet nie wie co to za rasa i czy to w ogóle pies rasowy, a nie jakaś dziwna mieszanka.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 15:28   #284
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jakie znaczenie ma w tej dyskusji skąd są zwierzęta. Oczywiście, w idealnym świecie, bezdomnych by nie było, ale myślę że tutaj należałoby zacząć od ukrócenia pseudohodowli i sterylizacji wszystkich zwierząt "niehodowlanych". A nie od pastwienia się nad ludźmi kupującymi psy rasowe z pewnego źródła. Niezależnie skąd jest pies, miłość jest taka sama. Dbać o niego należy tak samo. Masa ludzi ma i psa rasowego i psa ze schronu, rozumiem, że snobizm się wtedy wyzerowuje?

Dla niektórych chyba ma takie, że jeśli zwierzę ma ciut lepiej niż tam skąd przybyło, to już sukces, mission complete i się odwalta paniusie, więcej nie trzeba, bo to już oderwanie od rzeczywistości i wymysły. A jak kupiłaś rasowego, to nie masz prawa krytykować, skoro sama nic dobrego nie zrobiłaś dla zwierząt.



Nie wzięłaś dziecka z domu dziecka, tylko se sama urodziłaś egoistycznie, nie wypowiadaj się o ludziach, którzy je zaniedbują. Taka sama logika.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 19:28   #285
OkiemMezczyzny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: W wa
Wiadomości: 270
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
W sumie, nie wiem jaki to lans jak 90% ludzi na ulicy nawet nie wie co to za rasa i czy to w ogóle pies rasowy, a nie jakaś dziwna mieszanka.
Zaciekawiłaś mnie. Co to za rasa? Miałem kilka rasowych psów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OkiemMezczyzny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 20:34   #286
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Cytat:
Napisane przez OkiemMezczyzny Pokaż wiadomość
Zaciekawiłaś mnie. Co to za rasa? Miałem kilka rasowych psów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeden z owczarków, akurat w Polsce mało popularny
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 21:32   #287
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Cytat:
Ja mam adoptowane, ale rasowe zwierzę, to nie wiem jak to liczyć
Nijak, chodzi o kupowanie i tym samym przyczynianie się do rozmnażania i rodzenia kolejnych zwierząt chociaż są ich dziesiątki miliardów. I umówmy się jakby nie chodziło o urodę charakterek wstaw co chcesz to by ludzie psów nie kupowali bo jaki by to miało sens. A pseudo to też zakup to o so chosi.

Cytat:
Posłużę się cytatem.
Cytat:
I nagle w ciągu jednego dnia piesek zaczął kuleć. A drugiego już nie dał rady wstać na łapki,
Tylko że kiedy zdarza się coś takiego jak okulenie nie każdy pomyśli że musi chodzić o problem neurologiczny czy stan zapalny od kleszcza, tylko że może samo przejdzie, zwichnięcie czy coś. Obok masz wątek dziewczyny która myslała że naderwała sobie mięsien po fitnessie i też nie pobiegła natychmiast do lekarza. Chyba nigdy nie miałaś tak że zaczęła cię od czegoś boleć noga co Ci utrudniło chodzenie albo miałaś i godzinę później byłaś na ostrym dyżurze.
A co do tego że pies gorzej widział czy słyszał to rozumiem że ci przykro ale starzejące się zwierzaki również tak miewają.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 21:34   #288
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Cytat:
ale zwierzęta ze schronisk to wciąż żywe stworzenia i powinno się je brać z pełną odpowiedzialnością. One nie służą temu, żeby się dowartościować rany, ale jestem dobra, wzięłam psa i dzięki mnie nie gnije w klatce.
tu nie chodzi o dowartościowywanie się ale zwykłe pochylenie się nad losem zwierzaka (czego raczej nie powiesz o wydmuchanym wychuchanym szczeniaczku doskonałym za grube hajsy ale to wg mnie) i o podejście że jak człowiek sobie daje radę to i pupil przy nim też jakoś się wyżywi. Nawet bezdomni miewają zwierzaka za towarzysza i podzielą się z nim nie wymyślnym barfem tylko czym mają; i choć rozumiem że wszystkim byś wszystkie psy pozabierała kto nie spełnia Twoich standardów to tak nie działa.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2021-05-26 o 21:36
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 21:44   #289
stussy
przyczajony tygrys
 
Avatar stussy
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 216
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Nijak, chodzi o kupowanie i tym samym przyczynianie się do rozmnażania i rodzenia kolejnych zwierząt chociaż są ich dziesiątki miliardów. I umówmy się jakby nie chodziło o urodę charakterek wstaw co chcesz to by ludzie psów nie kupowali bo jaki by to miało sens. A pseudo to też zakup to o so chosi.

Ale co ty masz za alergię na te hodowle? Hodowcy robią ogromne selekcje jeżeli chodzi o rozmnażanie zwierząt, niektórzy miesiącami potrafią dobierać reproduktora. Kupując psa przynajmniej wiesz czego się spodziewać, ponieważ każda rasa ma swój wzorzec.

Nie każdy chce koniecznie ratować jakieś istnienie ze schroniska bo zwyczajnie nie jest gotowy na dźwignięcie wielu traum i schorzeń.

Ja mam rasowego psa ze schroniska a drugiego planuję kupić w hodowli. Już jestem paniusią czy tylko w połowie?
__________________
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie.
Cholera jasna
Charles Bukowski

Taedium vitae
stussy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-26, 22:04   #290
OkiemMezczyzny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: W wa
Wiadomości: 270
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Jeden z owczarków, akurat w Polsce mało popularny
Ok rozumiem że cenisz sobie prywatność spoko. Jakiś mam pogląd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OkiemMezczyzny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 23:10   #291
OkiemMezczyzny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: W wa
Wiadomości: 270
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Mi po głowie chodzi charcik włoski. Zawsze miałem słabość do różnych cudaków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
OkiemMezczyzny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-26, 23:36   #292
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 02:10
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 08:37   #293
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

O matko, ale ten wątek odleciał Teraz w sumie nie wiem czy jestem paniusią czy nie, bo mam jedną rasową za kupę kasy, a drugą z adopcji w typie rasy
I w zasadzie to nie wiem czy się mogę lansować na ulicy czy nie

Tak całkiem serio - zgadzam się z każdym, kto mów, że profilaktyka zwierząt jest OBOWIĄZKOWA. Co roku należy zbadać krew psa, co roku należy go zaszczepić i zrobić przegląd zębów, uszu oraz go osłuchać. Przy niekastrowanych samcach należy również co roku zbadać prostatę.
Przy starszych psach czynności te powtarzamy 2x do roku.
I to jest oczywista oczywistość dla każdego, kto ma jakiekolwiek pojęcia o zwierzakach, którymi się opiekuje. I takie rzeczy mówią hodowcy przy sprzedaży (Ci prawdziwi), opiekunowie w schroniskach i weterynarze - to nie jest jakaś wiedza utajniona. Jeśli kogoś te kilka czynności rocznie przerasta to nie powinien mieć psa. Jeśli nie ma odłożonych pieniędzy na jego leczenie to również.
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 08:54   #294
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Mowisz, ze nic nie moglas zrobic, bo pies rodzicow. Wyrywaliby psa, gdybys go wziela i oznajmila ze idziesz do weta?
Teraz to i tak nie ma znaczenia, bo psa nie przywroci do zycia, a i po opisie opieki nad tym psem uwazam, ze lepiej dla niego byc juz po tamtej stronie teczy.

Gluchota/slepota mogly byc jak najbardziej po prostu oznaka starzenia, ale mogly tez byc efektem zmian/guzow w mozgu lub innych problemow neurologicznych. Kulenie i pozniejsze problemy ze wstawaniem mogly byc nie zwiazane i oznaczac najzwyklejszy artretyzm (na ktory mozna podawac leki przeciwzapalne i przeciwbolowe), ale moglo to tez byc wyczerpanie organizmu spowodowane inna choroba, albo problem neurologiczny (tutaj raczej wystapilyby tez inne objawy typu nietrzymanie moczu, lub niedowlady, ktore mogly wystapic tylko wlasciciele nie zauwazyli/ignorowali...)
Na diagnostyke i leczenie pewnie poszlyby spore pieniadze na raz, a potem co miesiac na leki i badania kontrolne.
Jesli wet zasugerowal i uspil zwierze, chyba musialo cos jednak wyjsc w badaniu, bo o ile sie nie myle brak srodkow na leczenie w Polsce nie jest wskazaniem do uspienia?
Samo uspienie to doslownie 20sekund przedawkowanego anestetyku, wiec pies nie meczyl sie godzinami (chyba ze masz na mysli tygodnie/miesiace meczenia sie pod wasza opieka).

Serio, jak slysze od ludzi, ze najgorsza czescia pracy w weterynarii jest usypianie zwierzat i oni by tak nie mogli tylko przez ten aspekt, to smieje sie przez lzy. Najgorsza czescia jest ogladanie tych zaniedbanych, schorowanych, meczacych sie ‚pupili’ ktorym mozna bylo pomoc, gdyby tylko wlasciciel zglosil sie do nas wczesniej. Usupianie takich, to wrecz ulga, ze sie juz nie meczy.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 09:10   #295
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Tylko ze nie wiadomo , czy ten pies został humanitarnie uśpiony. Rodzice autorki bronią się przed tym tematem jak diabeł przed wodą święconą więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że pies został po kosztach utopiony/zdzielony łopatą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 09:15   #296
stussy
przyczajony tygrys
 
Avatar stussy
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 216
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Właśnie dziwi mnie fakt ze niby piesek taki uwielbiany kochany i zawsze miał dobrze, a nawet dowiedzieć się nie można co się stało finalnie. Jak moi rodzice usypiali zwierzęta to zawsze przegadaliśmy temat dokładnie wzdłuż i wszerz. Dziwi mnie ze twoi rodzice reagują tak jakby ktoś zgasił światło i tyle na co drążyć
__________________
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie.
Cholera jasna
Charles Bukowski

Taedium vitae
stussy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 09:38   #297
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Cytat:
Napisane przez stussy Pokaż wiadomość
Właśnie dziwi mnie fakt ze niby piesek taki uwielbiany kochany i zawsze miał dobrze, a nawet dowiedzieć się nie można co się stało finalnie. Jak moi rodzice usypiali zwierzęta to zawsze przegadaliśmy temat dokładnie wzdłuż i wszerz. Dziwi mnie ze twoi rodzice reagują tak jakby ktoś zgasił światło i tyle na co drążyć
moj pies tez zostal uspiony, wet przyszedl do nas do domu, psina byla na swoim poslaniu, ze swoimi ludzmi
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 09:57   #298
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Cytat:
Nie lepiej sie przytegac do ludzi ktorzy przyczyniaja sie do rozmnazania wiejskich burkow bo szkoda im na pojscie do weterynarza i sterylizacje i do klienteli/ januszy biznesu z pseudohodowli np. takich jaka byla tu niedawno opisywana w jednym z watkow?
a kto powiedział że to nie jest problem. To co uderza w tym wątku to bezceremonialny pojazd po autorce chociaż wcale nie ma tu nie wiadomo jakich szczegółów, mało tego, nie zna ich sama autorka, do tego coś tam zmienia w opisach że się pomyliła. I serio można się oczywiście wyzłośliwiać w moim kierunku do woli ale nie ja jedna zauważam że chyba trochę niektórzy w swoich teoriach wersjach i wizjach jakby troszkę stracili kontakt z rzeczywistością więc może jednak o czymś to również świadczy.
Cytat:
Właśnie dziwi mnie fakt ze niby piesek taki uwielbiany kochany i zawsze miał dobrze, a nawet dowiedzieć się nie można co się stało finalnie. Jak moi rodzice usypiali zwierzęta to zawsze przegadaliśmy temat dokładnie wzdłuż i wszerz. Dziwi mnie ze twoi rodzice reagują tak jakby ktoś zgasił światło i tyle na co drążyć
Może nie jest dla nich komfortowa sytuacja że z uwagi na finanse nie podjęli się dalszego leczenia. Może może może.

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Ja mam rasowego psa ze schroniska a drugiego planuję kupić w hodowli. Już jestem paniusią czy tylko w połowie?
Cytat:
O matko, ale ten wątek odleciał Teraz w sumie nie wiem czy jestem paniusią czy nie, bo mam jedną rasową za kupę kasy, a drugą z adopcji w typie rasy
I w zasadzie to nie wiem czy się mogę lansować na ulicy czy nie
Nie wiem czemu tak straszliwie potrzebujecie przyklasku dla tego co robicie od każdej jednej osoby. Nie są hodowle zakazane i każdy kogo stać i np. spodoba się właścicielowi moze sobie kupić takiego psa. A to, że uważam że celowe rozmnażanie zwierząt po to by ludzie spełniali swoje zachcianki dot. określonych ras jest tylko kolejnym sprowadzaniem na świat stworzeń których i tak jest multum to sorry nie ma obowiązku chwalić Was za to że ktoś dla takich osób jak Wy zwiększa populację szczeniąt/kociąt.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2021-05-27 o 10:02
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 09:59   #299
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Cytat:
Napisane przez OkiemMezczyzny Pokaż wiadomość
Mi po głowie chodzi charcik włoski. Zawsze miałem słabość do różnych cudaków.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Charcik to nie owczarek ;-)
Ja tam mojego cudaczka sie nie wstydze mam w avatarze nawet ;-)
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-27, 10:00   #300
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Moi rodzice dokonali wyboru - chodzi o psa

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
O matko, ale ten wątek odleciał Teraz w sumie nie wiem czy jestem paniusią czy nie, bo mam jedną rasową za kupę kasy, a drugą z adopcji w typie rasy
I w zasadzie to nie wiem czy się mogę lansować na ulicy czy nie

Tak całkiem serio - zgadzam się z każdym, kto mów, że profilaktyka zwierząt jest OBOWIĄZKOWA. Co roku należy zbadać krew psa, co roku należy go zaszczepić i zrobić przegląd zębów, uszu oraz go osłuchać. Przy niekastrowanych samcach należy również co roku zbadać prostatę.
Przy starszych psach czynności te powtarzamy 2x do roku.
I to jest oczywista oczywistość dla każdego, kto ma jakiekolwiek pojęcia o zwierzakach, którymi się opiekuje. I takie rzeczy mówią hodowcy przy sprzedaży (Ci prawdziwi), opiekunowie w schroniskach i weterynarze - to nie jest jakaś wiedza utajniona. Jeśli kogoś te kilka czynności rocznie przerasta to nie powinien mieć psa. Jeśli nie ma odłożonych pieniędzy na jego leczenie to również.
Profilaktyka zdrowotna zwierząt nie jest w naszym kraju obowiązkowa. Tak samo jak profilaktyka społeczeństwa. Ile osób raz do roku robi komplet badań? Ile kobiet robi regularnie cytologię czy mammografię? Na wizażu pewnie wszystkie, no ale 100% społeczeństwa nie siedzi na fioletowym forum. Ludzie o własne zdrowie nie dbają a wy się dziwicie że nie chodzą co roku / dwa razy do roku z psem do weta i nie badają go wzdłuż i wszerz. Siebie nie badają a burka mają badać? Pfff.


Tylko proszę, niech nikt się nie przyczepia do mnie że pochwalam takie zachowanie bo stracę wiarę w czytanie ze zrozumieniem

Edytowane przez Sally1642
Czas edycji: 2021-05-27 o 10:02
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-20 19:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:11.