Koleżeństwo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-05, 18:36   #1
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645

Koleżeństwo


Hej dziewczyny... Dzisiaj przychodzę z nietypowym problemem. Jest to dziwny problem w zasadzie, nie wiem czego oczekuje.
Moje dziecko ma kolegę rówieśnika 8 lat, przyjaźnią się od przedszkola, chodzą do innych szkół. Moja sąsiadka z klatki jest babcią tego chłopca. Ten chłopiec często bedac pod opieką babci odwiedzał nas. Pod koniec tegorocznnych wakacji te spotkania stały się bardzo regularne, codzienne na ok 1,5 do 2 godzin. Co bardzo mnie cieszyło. Dodatkowo kiedy chodziłam na kurs, oni wtedy spotykali się u tego kolegi, który mieszka w pobliżu tego obiektu. Bardzo miła była postawa ojca tego dziecka, bo brał to pod uwagę i o godzinie której zaczynałam zajęcia chłopcy się spotykali. Dodam tylko, że ten ojciec sam go wychowuje tylko na sobotę jeździ do matki. W tym czasie przyjaźni naszych dzieci babcia tego chłopca (moja sąsiadka) długo była w sanatorium na rehabilitacji.
W każdym razie gdy wróciła, zrobiła straszą awanturę, że ten chłopiec wraca sam późno (ok18) do domu, wtedy zaproponowałam, że możemy go odprowadzać.
Tak czy siak od tego momentu chłopiec przestał przychodzić, moje dziecko do niego zadzwonił to powiedział, że babcia będzie się czepiać. Teraz przez kilka dni ma wyłączony telefon, moje dziecko zadzwoniło też do jego ojca(nieraz tak robili) ten nie odebrał...
Generalnie jest mi przykro, że ta przyjaźń została tak zakończoba bez konkretnego powodu. Moje dziecko chce ciągle dzwonić do tego chłopca, a mi poprostu przykro.
Czy mogę zrobić coś w tej sprawie?
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 19:19   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Koleżenstwo

Podejdź do babci osobiście i porozmawiaj.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 20:14   #3
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Koleżenstwo

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;86081714]Podejdź do babci osobiście i porozmawiaj.[/QUOTE]

Właśnie nie wiem, czy jest sens z nią rozmawiać, zwłaszcza że to przez nią wszystko i całkowicie zignorowała moją propozycję odprowadzania chłopca do domu. Znam tą kobietą, miałyśmy świetny kontakt, ale ona generalnie jest bardzo zasadnicza i liczy z się tylko to co - ona uważa.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 22:26   #4
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koleżeństwo

Moze sprobuj porozmawiac z ojcem tego chlopca?

Wspolczuje synowi tej nieprzyjemnej sytuacji, pewnie jest mu bardzo przykro

Jednak niektorzy dorosli sa okropni i nie widza nic poza czubkiem swojego nosa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:26 ---------- Poprzedni post napisano o 00:24 ----------

Dopiero zauwazylam ze watek jest z listopada. Cos sie zmienilo? Jak sytuacja sie rozwinela?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-16, 10:17   #5
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Koleżeństwo

Koniecznie porozmawiaj z babcią (mimo że jest zasadnicza). Co ryzykujesz? Gorzej nie będzie.
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-16 11:17:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.