nauczycielki:) - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-26, 20:52   #1171
fabel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 40
Dot.: nauczycielki:)

[QUOTE=Beczka Soli;41972433]o matko i córko!

A to dyrekcja znajdzie na to czas?

U nas "standardowo" przy nowych/młodych nauczycielach jest jedna hospitacja w ciągu roku.
Czasami dwie - na lekcji i na przykład na zebraniu z rodzicami, jak świeży wychowawca.

A może chodziło o hospitacje związane ze stażem? Wówczas opiekun stażu rzeczywiście może (ale nie musi ) zaglądać częściej na lekc

Też mi się wydawało, że za dużo tych obserwacji, ale może miał na myśli obserwacje opiekuna stażu, ale nawet jak na opiekuna 3 razy w miesiącu to i tak dużo.. A obserwuje tylko opiekun i dyrektor czy też vicedyrektorzy?
fabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 20:59   #1172
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: nauczycielki:)

Na stażu (przy awansie) - opiekun
Na lekcji - dyrekcja lub wicedyrekcja. Albo jedna i druga i trzecia jak jest
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 21:19   #1173
Akee
Raczkowanie
 
Avatar Akee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 305
Dot.: nauczycielki:)

Dzieki za odpowiedzi!

Tez jestem ciekawa ile bede miala wizyt na swoich lekcjach Co do tego rozkladu, to ja musze sobie sama rozpisac wg programu,bo nie mam takiego "gotowca" Ale jakos dam rade, w sumie nie wydaje sie to trudne
Akee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 22:22   #1174
fabel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 40
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez Akee Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedzi!

Tez jestem ciekawa ile bede miala wizyt na swoich lekcjach Co do tego rozkladu, to ja musze sobie sama rozpisac wg programu,bo nie mam takiego "gotowca" Ale jakos dam rade, w sumie nie wydaje sie to trudne
A co masz zrobić dalej z tym rozkładem?
fabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 08:38   #1175
Akee
Raczkowanie
 
Avatar Akee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 305
Dot.: nauczycielki:)

fabel, na razie nie wiem co mam z tym zrobic, po prostu staram sie przygotowac jak moge,tyle tylko z tego co wyczytam w necie,bo od dyrekcji nic sie nie dowiedzialam... a nie chce na poczatku wrzesnia sie dowiedziec ze mam np tydzien na jakas duzą papierkową robote,bo bede wystarczajaco zestresowana lekcjami wiec to moze troche moja nadgorliwosc a ten rozklad,to robie tak, ze wypisuje zagadnienia z programu nauczania i rozpisuje je na poszczegolne tematy,ile godzin na dany temat itd, chyba powinno byc jeszcze cos w stylu,co uczen z kazdej lekcji powinien umiec,ale tego jeszcze nie robie...

w sumie to jestem ciekawa czy mi cos dokladniej powiedza w koncu, bo przeciez wiedza ze sie kompletnie nie znam na pracy w szkole (jestem bez przygotowania pedagogicznego) i to nie hop siup z dnia na dzien sie wszystkiego nauczyc
Akee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 11:30   #1176
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: nauczycielki:)

Jak ja byłam na stażu to raz w tygodniu opiekun stażu był u mnie na zajeciach i raz w tygodniu ja u niej na zajeciach. Dyrektor raz na semestr.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 19:55   #1177
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
jezeli sie nic nie zmieniło, to w październiku dostaniesz za 2 miesiące ( wrzesień i październik)
Ja dostałam normalnie we wrześniu, tylko nie pierwszego jak wszyscy tylko chyba drugiego czy trzeciego i nie na konto tylko do ręki.

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
znajdę tutaj jakąś wychowawczynie z przedszkola ? dostałam etat w grupie 3 latków i mam stresa lekkiego bo to moj pierwszy raz na takim stanowisku, a i jest to przedszkole językowe więc stres jest podwójny ponieważ nigdy nie mówiłam przez tyle godzin po angielsku

p. dyrektor powiedziała, że przedszkole będzie prowadzone zgodnie z programem przedszkolnym, który ona wybrała. Ale program rocznej pracy muszę ułożyć?
To zależy, co Twoje dyrekcja wymaga, bo ogólnie nie trzeba nic takiego pisać. U mnie pisze się plany tygodniowe zgodne z programem przedszkolnym.
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-01, 08:36   #1178
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
znajdę tutaj jakąś wychowawczynie z przedszkola ? dostałam etat w grupie 3 latków i mam stresa lekkiego bo to moj pierwszy raz na takim stanowisku, a i jest to przedszkole językowe więc stres jest podwójny ponieważ nigdy nie mówiłam przez tyle godzin po angielsku

p. dyrektor powiedziała, że przedszkole będzie prowadzone zgodnie z programem przedszkolnym, który ona wybrała. Ale program rocznej pracy muszę ułożyć?
u mnie roczny plan pracy pisza wszyscy nauczyciele (i w obu przedszkolach bylo wymagane)- dzielimy sie na grupy i kazda uklada jakis "dzial" a potem sklejamy w jedno.
jesli chodzi o plany miesieczne to zalezy od ugadania miedzy nauczycielami - jedne pisza miesiac na miesiac inne 2 tyg na 2 tygodnie.
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 23:23   #1179
fabel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 40
Dot.: nauczycielki:)

Dziewczyny jak myślicie czy mogę już teraz zrobić coś żeby już przygotować się do pracy, tzn.co np. mogę zrobić teraz kiedy mam czas, a co będę musiała zrobić we wrześniu... Czy powinnam się jakoś przygotować? (dla przypomnienia-zaczynam pracę w szkole średniej- nauczyciel j. niemieckiego) :p
fabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 12:46   #1180
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Odp: nauczycielki:)

Też jestem zainteresowana odpowiedzią na powyższe pytanie. Od września zaczynam w podstawówce jako nauczycielka języka polskiego

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 12:49   #1181
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Odp: nauczycielki:)

hmmm, jak wiecie ile będzie godzin tygodniowo w klasie, możecie posiedzieć nad rozkładem materiału ( kolejne tematy lekcyjne), można poszukać jakiś ciekawych materiałów do lekcji itd

a jak zaczynacie staż, to we wrześniu trzeba oddać ( wcześniej napisać) plan rozwoju zawodowego
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-04, 15:35   #1182
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Odp: nauczycielki:)

Ja to nawet nie wiem które klasy dostanę. Wiem tylko, że pół etatu w podstawówce. Rada 25 sierpnia. Boje się, coś przegapię na początek. A do razu muszę coś przygotować?

Ale racja z tym planem, trzeba cos w tym kierunku napisać.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 16:29   #1183
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Odp: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Ja to nawet nie wiem które klasy dostanę. Wiem tylko, że pół etatu w podstawówce. Rada 25 sierpnia. Boje się, coś przegapię na początek. A do razu muszę coś przygotować?

Ale racja z tym planem, trzeba cos w tym kierunku napisać.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
a to spokojnie dasz radę, pół etatu z j.polskiego to raptem dwie klasy. Ogarniesz jak nic we wrzesniu. A plan możesz robić ( jeżeli staż zaczynasz), popatrzec na necie na gotowce
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 20:09   #1184
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: nauczycielki:)

a jak sie pisze plan rozwoju zawodowego (stażysta)? dużo z tym roboty ?
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 20:23   #1185
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
a jak sie pisze plan rozwoju zawodowego (stażysta)? dużo z tym roboty ?
nie, ale warto przemyśleć,co chcesz przez ten rok zrobić. Wrzuć w google plan rozwoju zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego. Od groma tego
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 22:40   #1186
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Odp: Dot.: Odp: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
a to spokojnie dasz radę, pół etatu z j.polskiego to raptem dwie klasy. Ogarniesz jak nic we wrzesniu. A plan możesz robić ( jeżeli staż zaczynasz), popatrzec na necie na gotowce
Dokładnie -2 klasy tylko nie wiem które. Pocieszylas mnie, bo już nie stres zaczął łapać, że nic nie wiem, nic nie robię...
Ale pan już sobie naszkicuję.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 10:18   #1187
fabel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 40
Dot.: Odp: nauczycielki:)

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
hmmm, jak wiecie ile będzie godzin tygodniowo w klasie, możecie posiedzieć nad rozkładem materiału ( kolejne tematy lekcyjne), można poszukać jakiś ciekawych materiałów do lekcji itd

a jak zaczynacie staż, to we wrześniu trzeba oddać ( wcześniej napisać) plan rozwoju zawodowego
Ja wiem, że będę mieć 27 godzin tygodniowo...I jeszcze staż... Nie wiem jakie klasy konkretnie dostanę, ale np. mogłabym napisać do 1 klasy- grupy podstawowej (będzie pewnie kilka takich grup) , ale jak się pisze ten rozkład? Znalazłam takie rozkłady na stronie wydawnictwa, czy mam coś z nimi robić?
fabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 14:03   #1188
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Odp: nauczycielki:)

Jak Ci pasuje, to nie. Nie ma sensu dorabiać sobie roboty.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 19:09   #1189
Akee
Raczkowanie
 
Avatar Akee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 305
Dot.: nauczycielki:)

Hejka

Jak tam przygotowania do roku szkolnego?

Ja dzis bylam na spotkaniu w szkole, poznalam pana ksiegowego i nowa wicedyrektor, dostalam skierowanie do medycyny pracy, ksiazeczke sanepidu jednak tez musze zrobic No ale trudno, od przyszlego tygodnia latam zalatwiac bo nie wiem czy zdaze... Nastepnym razem mam juz przyjechac 29ego na rade i podpisanie umowy. Poza tym wkurza mnie to,ze oni tam mysla ze ja wszystko wiem albo sie dowiem potem i olewaja moje pytania Dowiedzialam sie tylko, ze do 15 wrzesnia mam oddac ten plan rozwoju zawodowego, a poza tym nic wiecej...

Ale pociesza mnie fakt,ze niee bede jedyna nowa, poznalam dzis chlopaka ktory tez zacznie prace od wrzesnia, wydaje sie sympatyczny wiec juz choc jedna znajoma twarz

Z innych spraw,to zamowilam sobie kalendarz nauczyciela, kocham takie gadzety ;D Kupilam podreczniki, choc sa tak wielkie i ciezke ze makabra, chyba tylko w domu do nich bede zagladac.

Przeraza mnie fakt,ze przejmuje dwie klasy ktore sa mocno do tylu, a jedna z nich to maturalna i nie wiem jak nadrobie te braki.

A Ty fabel, jak tam?
Akee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-08, 09:53   #1190
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Odp: nauczycielki:)

Ja kalendarz dostałam od teściowej w prezencie po obronie też lubię takie rzeczy.

Ale na razie przygotowań nie robię żadnych, nie licząc spotkania z dziewczyną ze szkoły, żebym pierwszego dnia miała jakaś znajoma twarz zawsze jest do kogo się zwrócić z problemem. I planuje w tygodniu przyszłym napisać plan rozwoju.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 10:33   #1191
fabel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 40
Dot.: nauczycielki:)

A Ty fabel, jak tam?[/QUOTE]

A ja wczoraj zaczęłam pisać ten plan rozwoju tzn. raczej przekształcać, bo pełno jest gotowców i w każdym jest mniej więcej to samo.. Jutro idę na badania. A tak poza tym to nic nie robię, bo nie wiem co mogę jeszcze robić.. Akee, a Ty za swoje pieniądze kupiłaś podręczniki? I co to jest ten kalendarz nauczyciela
fabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 11:06   #1192
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Odp: nauczycielki:)

A od wydawnictwa nie dostaniecie za darmo? Ja się zalogowalam na stronie wydawnictwa i mogę dostać, tylko muszę wypełnić deklaracje i podbić ją ma dyrektor

A kalendarz to taki zwykły, tylko z miejscem na oceny uczniów, na pan lekcji, z ważnymi dla szkół datami, feriami i zaczyna się od połowy sierpnia
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2013-08-08 o 11:08
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 13:19   #1193
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Odp: nauczycielki:)

ja też z wydawnictwa dostaję, z książką nauczyciela ( scenariusz lekcji tam są, informacje dodatkowe, jakieś materiały typu filmiki do lekcji,plakaty), warto więc napisać do wydawnictwa
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 10:40   #1194
Akee
Raczkowanie
 
Avatar Akee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 305
Dot.: nauczycielki:)

No musialam kupic za swoje, bo z wydawnictwa do tego przedmiotu nie wysylaja, ale sie okazalo ze chyba w szkole maja egzemplarz to chociaz nie bede musiala tego taszczyc z domu

Kalendarz taki: http://allegro.pl/kalendarz-nauczyci...419193202.html

Ja jade na badania w ponidzialek,tzn jakies wstepne,a potem pewnie jakies inne jeszcze,no i tego sanepida robie. Plan rozwoju moze tez napisze jakis,ale na razie mam takiego lenia ze nie chce mi sie myslec o tej szkole bo jestem tym przerazona ;(
Akee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 14:09   #1195
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Odp: nauczycielki:)

A książeczka sanepidu to obowiązek w zawodzie nauczyciela? Czy Ty z jakiegoś powodu masz tylko taki wymóg?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 21:57   #1196
Akee
Raczkowanie
 
Avatar Akee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 305
Dot.: Odp: nauczycielki:)

kat123, dyrektorka twierdzi ze musze miec, ze wzgledu na prace z dziecmi (w moim przypadku mlodziez,ale wiadomo). Ale dokladnie co i jak dlaczego jaki to ma zwiazek to nie wiem, kazala zrobic to robie Mam tylko nadzieje ze kase mi oddadza, babka w sanepidzie powiedziala ze skoro szkola dala mi skierowanie,to powinni kase oddac, no zobaczymy..
Akee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 22:11   #1197
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Odp: nauczycielki:)

Hmm, ja dostałam tylko skierowanie na badania wstępne. Ciekawe czy też będę musiała robić...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 21:51   #1198
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: nauczycielki:)

powiedzcie mi bo zgłupiałam, dostałam program wychowania przedszkolnego "razem w przedszkolu" w którym jest napisane co dziecko powinno potrafić etc. I teraz jeszcze dodatkowo mam napisać roczny plan pracy z podziałem na miesiące etc. w którym zrealizuje to co jest napisane w tym programie? Czy moze ten plan pracy tez jest juz gdzies opracowany ?

I w sumie po co jest ten program wychowania przedszkole skoro wszystko jest w podstawie programowej?
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 09:10   #1199
Akee
Raczkowanie
 
Avatar Akee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 305
Dot.: nauczycielki:)

Hej mart89, ja Ci niestety nie pomoge bo nie wiem Wg mnie podstawa programowa a program nauczania czy tam rozklad materialu tematow to co innego,ale nie wiem jak to sie ma do przedszkola, moze ktos inny Ci doradzi

Ja juz po badaniach Rachu ciachu i po strachu, bylam tylko u laryngologa, babka z medycyny pracy mnie osluchala, przeprowadzila wywiad wystawila papierek i tyle. Zadnych przeswietlen i morfologii. Badanie mam wazne na 4 lata. W piatek odbieram wyniki z sanepidu, jeszcze tylko zaswiadczenie z sadu i juz
Akee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 10:14   #1200
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: nauczycielki:)

Podstawa programowa - czyli coś podstawowego, na czym opiera się nauczyciel. Umiejętności, jakie dziecko posiądzie - podstawowe.
Program - pisze się w oparciu o podstawę programową. Zawiera więcej treści, wiecej umiejętności (ja piszę taki program, jakie mam dzieci, zwracając oczywiście uwagę na podstawę progr.). No i zależy jakie ma się podręczniki (czy się je ma).
Rozkład materiału - dokładne treści, cele itp., które nauczyciel realizuje w ciągu roku szkolnego.

Zawsze podstawą pracy nauczyciela jest podstawa programowa. Pisząc inne dokumenty opiera się na niej.
Czy program i rozkład jest potrzebny? Owszem, ułatwia mi pracę.
Porządkuje.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-26 15:08:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.