zerwanie umowy zlecenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-18, 19:40   #1
zniecierpliwiona edyt buu
Raczkowanie
 
Avatar zniecierpliwiona edyt buu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 44

zerwanie umowy zlecenia


Może któraś z Was będzie bardziej kompetentna ode mnie i rozwieje moje wątpliwości.

Aktualnie pracuje na umowę zlecenie, ale nie jestem z tej pracy zadowolona. Jest coraz gorzej. Intensywnie szukam i mam nadzieję znaleźć nową pracę, jednak nie wiem czy będę w stanie zachować 2-tygodniowy okres wypowiedzenia. Jeżeli znajdzie się ciekawa propozycja "na już", nie chciałabym z niej rezygnować.
Jak wspomniałam, moja umowa zlecenie zawiera okres wypowiedzenia, nie przewiduje jednak sankcji (kary umownej) za jego niedotrzymanie.

I teraz moje pytanie - co w takim wypadku grozi mi, jeśli po wypowiedzeniu umowy przyjdę tylko parę dni zamiast tych 2 tygodni?

Oprócz tego, że oczywiście nie dostanę wynagrodzenia za opuszczone dni, jak inaczej może mnie "ukarać" zleceniodawca? Gdyby chciał ode mnie za to odszkodowanie, to chyba musiałby mi jakoś "na papierze" udowodnić, że poniósł z mojego powodu jakieś dodatkowe koszta/straty?
zniecierpliwiona edyt buu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 17:42   #2
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: zerwanie umowy zlecenia

Cytat:
Napisane przez zniecierpliwiona edyt buu Pokaż wiadomość
Może któraś z Was będzie bardziej kompetentna ode mnie i rozwieje moje wątpliwości.

Aktualnie pracuje na umowę zlecenie, ale nie jestem z tej pracy zadowolona. Jest coraz gorzej. Intensywnie szukam i mam nadzieję znaleźć nową pracę, jednak nie wiem czy będę w stanie zachować 2-tygodniowy okres wypowiedzenia. Jeżeli znajdzie się ciekawa propozycja "na już", nie chciałabym z niej rezygnować.
Jak wspomniałam, moja umowa zlecenie zawiera okres wypowiedzenia, nie przewiduje jednak sankcji (kary umownej) za jego niedotrzymanie.

I teraz moje pytanie - co w takim wypadku grozi mi, jeśli po wypowiedzeniu umowy przyjdę tylko parę dni zamiast tych 2 tygodni?

Oprócz tego, że oczywiście nie dostanę wynagrodzenia za opuszczone dni, jak inaczej może mnie "ukarać" zleceniodawca? Gdyby chciał ode mnie za to odszkodowanie, to chyba musiałby mi jakoś "na papierze" udowodnić, że poniósł z mojego powodu jakieś dodatkowe koszta/straty?
Ewentualne szkody moga być na umowie o dzieło. Umowa zlecenie nie ma takich barier, więc z dnia na dzień możesz zrezygnować.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 18:21   #3
Red_Dream
Raczkowanie
 
Avatar Red_Dream
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: poludnie
Wiadomości: 339
Dot.: zerwanie umowy zlecenia

Witam,
pracowalam na umowie zlecenie i wiem, że te dni podane w okresie wypowiedzenia to tak na prawdę pic na wodę... możesz zrezygnować na piśmie kiedy chccesz i odejść, a pieniadze muszą Ci wypłacić.
__________________
W jaki sposób zdrowa dieta zmieniła moje życie:

Red_Dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 22:20   #4
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: zerwanie umowy zlecenia

Zgadzam się z powyższymi odpowiedziami, można zrezygnować z dnia na dzień.
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:48.