Jak zacząć przygodę z makijażem do foto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-30, 14:40   #1
colourfull_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9

Jak zacząć przygodę z makijażem do foto?


Zajmuję się fotografią na maxmodels.pl, ale chciałam również móc sama malować modelki do zdjęć. Jak mam zacząć? Co kupić (wolałabym rzeczy tańsze, bo możliwe, że ta przygoda z make-upem mi nie wyjdzie)? Jak malować (jakieś techniki, sposoby, itp? Czy makijaż fotograficzny różni się czymś od normalnego?
Pozdrawiam.
Za odpowiedzi będę niezmiernie wdzięczna.
colourfull_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 15:16   #2
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Jak zacząć przygodę z makijażem do foto?

Cytat:
Napisane przez colourfull_ Pokaż wiadomość
Zajmuję się fotografią na maxmodels.pl, ale chciałam również móc sama malować modelki do zdjęć. Jak mam zacząć? Co kupić (wolałabym rzeczy tańsze, bo możliwe, że ta przygoda z make-upem mi nie wyjdzie)? Jak malować (jakieś techniki, sposoby, itp? Czy makijaż fotograficzny różni się czymś od normalnego?
Pozdrawiam.
Za odpowiedzi będę niezmiernie wdzięczna.
Makijaż foto to bardzo szerokie pojęcie
Sama jesteś fotografem więc wiesz że sesje są różne. Raz w studio - lampy i światła wydzielają ciepło. Należy zadbać o trwałość makijażu.
Czasem tematyka sesji jest mroczna innym razem delikatna.
Więc makijaż dobiera się do każdej sesji indywidualnie.
Często ważny jest mat (dobre produkty matujące) i krycie niedoskonałości (różnego rodzaju korektory i kamuflaże)
Raczej nie stosuję się cieni mocno perłowych bo odbijają mocno światło. Ale też płaski mat też raczej już odchodzi do lamusa. Lepszy jest delikatny efekt glo.
Ale to zależy już od konkretnego zlecenia.
Na pewno musisz mieć różne podkłady (bo każda osoba ma inny odcień cery ) - moja rada to kilka odcieni tego samego produkty bo wtedy możesz je bezpiecznie ze sobą mieszać. Paleta kamuflaży/korektorów. Paleta cieni. Paleta pomadek.
Palety są lepsze do sesji bo masz wszystko w 1 kasetce.
Puder do wykończenia - może transparentny na początek aby pasował do każdego kolorytu cery.
Konturówki i tusz do rzęs.
Oczywiście bazy pod podkład i cienie. Utrwalacz makijażu.
Dodatkowe akcesoria - rzęsy, cekiny, piórka itp.
No i oczywiście dobre pędzle.
Moim zdaniem spory wydatek. Jeśli nie masz drygu do makijażu i kasy na wiele produktów (dość drogich)to poszukaj po prostu do stałej współpracy wizażystkę i tyle
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 15:16   #3
MarTynx
Raczkowanie
 
Avatar MarTynx
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 362
Dot.: Jak zacząć przygodę z makijażem do foto?

Spróbuj może z wibo? Ja osobiście bardzo lubie ich kosmetyki :P Ale jak widze komentarz wyżej to chyba wyższa szkoła jazdy więc mogą się nie sprawdzić.

Edytowane przez MarTynx
Czas edycji: 2010-07-30 o 15:22
MarTynx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 20:31   #4
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak zacząć przygodę z makijażem do foto?

zamiast podkładów, korektorów i kamuflaży, poleciłabym ci sprawdzony Dermacol http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...owa-wersja.htm
kosztuje kilkanaście zł, baaardzo mocno kryje, daje efekt Photoshop'a, ma szeroką gamę barw, w tym baaardzo jasny 208; ręczę, ze sprawdza się w sesjach zdjęciowych
Popieram poprzedniczkę, że dobrym pomysłem jest transparentny puder.
Zamiast zwykłej palety cieni, poleciłabym ci poszukać na allegro takich paletek z testerami jak do sklepów, często można kupić taki duży tester za niewielkie pieniądze; to samo tyczy się róży, bronzerów, pudrów rozświetlających.

co do cieni również zgadzam się z Tylkokasią, że należy uważać przy błyszczacych, nie powinny mieć widocznych drobinek, brokatu, jak już błysk to raczej jakieś perłowe czy metaliczne.

Jak malować kogoś, to tylko pędzlami, najlepiej kupić syntetyczne (przynajmniej te do podkładu, korektora, pomadek), bo nie niszczą się tak bardzo gdy się je myje (oczywiście malowanie dwóch osób jednym pędzlem byłoby niehigieniczne więc trza je niestety myć po każdym użyciu). Do cieni akurat syntetyczne się raczej nie sprawdzają; zwróć uwagę, ze powinny mieć gęste, elastyczne włosie.
Tusz - jak czytam na blogach ambasadorek Rimmela ochy i achy nad tym 1-2-3 Looks, to chyba rzeczywiście jest niezły, ale nie wiem, nie testowałam; jak już chcesz inwestować w sztuczne rzęsy, to takie wielokrotnego użytku (ja bym wybrała małe kępki), plus sensowny klej, bo nic tak nie demotywuje jak rzęsy, które nie chcą się przykleić, długo schną i odklejają się podczas sesji

co jeszcze mogę doradzić? ważne, żeby twarz nie była na zdjęciu płaska, wiec podkład i puder nie wystarczą. bronzer (do modelowania twarzy - zaznaczenie kości policzkowych, zwężanie nosa, wyszczuplanie szyi), róż do policzków, rozświetlacz/puder rozświetlający (na szczyty kości policzkowych, w zależności od modelki też na inne części twarzy, np przy skrzydełkach nosa, pod oczy, pod łuk brwiowy)

i nie mów, że ta przygoda z make-up'em ci nie wyjdzie, bo wyjdzie tylko odrobina wyobraźni i dobre nastawienie powodzenia

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2010-07-31 o 20:34
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 07:15   #5
colourfull_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9
Dot.: Jak zacząć przygodę z makijażem do foto?

A ten dermacol gdzie można kupić?
colourfull_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 15:14   #6
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak zacząć przygodę z makijażem do foto?

ja go widziałam w niedużych drogeriach, jak nie to pozostaje all http://allegro.pl/item1165984566_der...a_wysylka.html
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 15:39   #7
gad
Rozeznanie
 
Avatar gad
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 726
Dot.: Jak zacząć przygodę z makijażem do foto?

a w jakim miescie? znam kilkanascie miejsc w Warszawie, gdzie go mozna kupic

a propos dermacolu, do zdjec jest rzeczywiscie dobry, ale koniecznie trzeba go czyms mocno zafixować, u mnie spływa z twarzy podczas zdjęć w max 5 min, bo ma taką nietypową konsystencję..
__________________
Wymienię nowy zestaw Dax Cosmetics,2kremy+2peeling i+maseczka

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504842

gad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-02, 10:17   #8
colourfull_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9
Dot.: Jak zacząć przygodę z makijażem do foto?

Mieszkam w trójmieście.
colourfull_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:24.