wizażystka a kosmetyczka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-28, 09:44   #1
DORCIA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 93
GG do DORCIA

wizażystka a kosmetyczka


Witajcie,
od razu chciałabym przeprosić wszystkich, którzy mogą poczuć się urażeni tym tematem.

Problem polega na tym, że nie podoba mi się, że panuje chaos na "rynku wizażu". Dokładnie mam na myśli ceny które oferują kosmetyczki a cenę którą oferują wizażystki za makijaż. Makijaż u kosmetyczki kosztuje od 20 do 50 zł za makijaż wieczorowy. Wizażystka za tę samą usługę kasuje od 100 do 200 zł.
Jakie są Wasze opinie na ten temat?
DORCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-28, 10:11   #2
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: wizażystka a kosmetyczka

Witaj Dorcia.
Należe do tej drugiej kategorii - czyli wizażystek.
Nie wiem jakie umiejetnosci posiadają kosmetyczki w zakresie makijażu ale na pewno mniejsze niż większość wizażystek. Przede wszystkim (w większości przypadków) nie mają tak dużego doświadczenia w pracy na pokazach, sesjach zdjęciowych, planach filmowych itd. Doświadczenie to wiąże się ze zdobywanie nowej wiedzy i kształceniem umiejętności. Wizażystka zajmuje sie przede wszystkim makijażem (patrzy pod kątem całościowym, tzn. jak dana osoba sie ubiera, jak się czesze itd - makijaż jest jedną z części wizerunku), kosmetyczka zaś pielegnacją, a makijaż jest jedynie dodatkiem - taka osoba nie poświęciła kilku lat na naukę makijazu, a jedynie kilka zajęć.
Osoby wybierajace zawód wizażystki to osoby o zdolnościach manualnych, majace wyczucie stylu i znające panujace trendy (co nie koniecznie mozna spotkać u kosmetyczki).
Ja osobiscie jeżeli chciałabym sobie wykonac jakiś zabieg pielęgnacyjny udałabym się do kosmetyczki, ale chcąc wykonać i nauczyć się sztuki makijażu wybrałabym wizazystę (bynajmniej nie dlatego że sama nim jestem).

Najlepiej bedzie poczekać na opinie osób, które wykonywały sobie makijaż u kosmetyczek i wizażystów ( w celu porównania).

Pozdrawiam
Sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-28, 13:33   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: wizażystka a kosmetyczka

Wydaje mi się Samanto ,że wyrażasz opinie bez sprawdzenia jak sprawa wygląda. Ja jestem kosmetyczką i wykonuję makijaże w moim Studio już od 8 lat.Bardzo dobre podstawy dostałam w szkole kosmetycznej -nauka makijażu to nie było jak piszesz ,kilka zajęć - miałyśmy zarówno zajęcia z makijażu dziennego ,wieczorowego, ślubnego jak również (co wówczas było w Polsce nowością) body painting. I wyobraź sobie,że nauka makijażu trwała trzy semestry -każde zajęcia w pracowni obejmowały wykonywanie makijażu, a jednym z elementów egzaminu uprawniającego do tytułu technika usług kosmetycznych był właśnie makijaż (a właściwie stylizacja postaci).Na pewno nie miałam tylu zajęć co Ty w swojej szkole i nie mam zamiaru porównywać swoich umiejętności w wykonywaniu makijażu (w jego doborze) z umiejętnościami wyniesionymi ze szkoły wizażu.Ale uważam,że ukończenie szkoły wizażu nie sprawia jeszcze ,że jest się mistrzem w swoim fachu.Tak naprawdę najważniejszy jest talent,umiejętność doboru kolorów, stylu dla danej osoby,zdolności plastyczne ,i tak jak piszesz wyczucie stylu oraz znajomość panujących trendów - uwierz mi ,że kosmetyczki,które poważnie traktują sztukę makijażu doskonalą swoje umiejętności i śledzą nowości.
Tak jak pisałam ja uczyłam się wykonywania makijażu w szkole kosmetycznej - potem kilka lat treningu i pewnego razu zachciało mi się pogłębić swoją wiedzę na ten temat ,zdobyć dyplom szkoły wizażu. Na kursie wizażu (prowadziła go ówczesna firmowa wizażystka Chanel) okazało się ,że ona nie może mnie niczego nowego nauczyć- moja wiedza wcale nie była mniejsza niż jej, a makijaże ,które wykonywałam na kursie nie były przez nią poprawiane.
Dlatego ja uważam ,że nie ma znaczenia czy ukończyło się szkołę kosmetyczną czy szkołę wizażu. Jeśli ktoś nie ma wyczucia i talentu ,nie pracuje ciężko nad techniką wykonywania makijażu ,nie podgląda mistrzów to dyplom wizażysty i tak na nic się nie zda.
Znam wiele osób ,które nie ukończyły ani szkoły wizażu ani szkoły kosmetycznej ,a bardzo pięknie potrafią zrobić makijaż - to jest dar.
Jeśli chodzi o ceny - to moim zdaniem sprawa wygląda tak:
ceny muszą być takie na jakie stać klientki. Jeśli cena za makijaż wieczorowy będzie wynosiła 200zł to wątpię aby było wiele chętnych osób na tego typu usługi.
Większość znanych mi wizażystek (czy makijażystek - bo to jednak różnica) ma ceny dopasowane do możliwości finansowych klientek. A są też gabinety kosmetyczne,w których ta usługa kosztuje 100-200zł -a makijaż wykonuje kosmetyczka (nie wizażystka).Pytanie Dorci powinno być chyba trochę inaczej sformułowane - ja nie robiłabym podziału na kosmetyczki, wizażystki - tylko zastanawiałabym się ogólnie dlaczego u jednej osoby makijaż kosztuje 200zł a u innej w tym samym mieście 50zł?
I na pewno nie jest tak ,że makijaż za 200zł będzie lepszy od tego za 50zł - to jaki będzie zależy tylko od osoby ,która ten makijaż wykonuje oraz od kosmetyków ,które używa.

PS. Porównywanie makijaży wykonanych przez wizażystkę czy przez kosmetyczkę nie wyjaśni tej kwestii.tak jak pisałam dyplom to jeszcze nie wszystko - ćwiczenia w szkole niestety też nie -najważniejszy jest talent i samodoskonalenie się.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 11:11   #4
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: wizażystka a kosmetyczka

Witaj Basiu. Masz rację - dokonałam nieco schematycznego podziału, a to na podstawie rozmów z kilkoma kosmetyczkami (u nich sprawa przedstawiała się własnie tak, że makijażowi poświęcono zaledwie kilka godzin i nie czuły do tego specjalnego 'powołania').
Na pewno doświadczenie w tym fachu jest bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsze są zdolności. Doskonały makijaż może wykonać nasza koleżanka czy np. osoba po ASP z makijażem mająca niewiele wspólnego, ale mająca doskonałe wyczucie kolorów i umiejąca plastycznie wymodelować twarz. Nie ma tu żadnej reguły. Po prostu wydaje mi się, że osoby które zajmuja się makijażem profesjonalnie i wybierają taki, a nie inny kierunek lubią to zajęcie i są w tym dobre. Kosmetyczki, które do tej pory spotkałam makijaż traktują jako dodatek - uzupełnienie zakresu usług danego Zakładu (wykonują go bo takie są potrzeby klientek, a nie dlatego ze jest to właśnie to co chciałyby robić).
Piszę to na przykładzie zaledwie kilku kosmetyczek i na opinii dwóch koleżanek (które miały wykonywany makijaż przez panią kosmetyczkę) nie jest to więc absolutnie miarodajne.
Zgadzam się z Toba, że należy unikać podziału na Kosmetyczki i Wizażystki - jeżeli chodzi o różnorodność cen. Może niech wypowiedzą się dziewczyny, które wykonały sobie makijaż za 20 zł i takie które kosztowało je to np. 100 zł.

Pozdrawiam
Sam

Pozdrawiam Wizażanki
sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 11:33   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: wizażystka a kosmetyczka

witam
jestem wizażstka i charakteryzatorem z dyplomem.
poniewaz pomyslałam sobie ze moze któraś z kosmetyczek chciałaby abym ja wykonywała makijaze dla jej klientek obdzwoniłam wszytskie kosmetyczki i wszystkie wykonuja makijaże.gdy pytałam o ceny to bardzo często spotykałam się z odp. ,że makijaż slubny kosztuje 100 zł a na pytanie jakimi kosmetykami sa wykonywane pani odp. ,że np. Avon.
nie mam nic przeciwko tej firmie ale..
jedna pani kosmetyczka próbowała mnie przekonac ze super profesjonalnymi angielskimi kosmetykami ,a na pyatnie o nazwe zaczęła się wykręcac az w koncu powiedziala ze Rimmel
ja uzywam kosmetyków których nie ma w najlepszej perfumerii w polsce i biore podobne stawki za makijaz.
denerwuja mnie ze kosmetyczki bardzo często (nie piszę zawsze)nie maja bladego pojecia o makijażach a zachowuja się jak mistrzynie świata.
tyle o kasie i kosmetykach.co do umiejętnosci to wszystko wyjdzie w praniu.
pzdr.
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 11:49   #6
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: wizażystka a kosmetyczka

Samanto, ja mam na imię Beata... nie Basia.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-29, 11:53   #7
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: wizażystka a kosmetyczka

Przepraszam Beato - jakas zakręcona dzis jestem

Przepraszam raz jeszcze
pozdrawiam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-03, 19:14   #8
mia19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 14
Question Dot.: wizażystka a kosmetyczka

witam, piszę tu bo jestem nowa i nie mam bladego pojęcia jak mogłabym uzyskać info na temat przedmiotów, które są nauczane na studiach o kierunku wizaż. Wiem że są podstawy psychologii, dużo o kolorystyce itd. ale co oprócz tego? Bo mam poważne obawy czy nie znajdzie sie chemia :/ dlatego pytam tutaj, bo jest tu dużo wizażystek więc na pewno będziecie wiedzieć... I co musze zdawać na maturze? Są jakies wymagania co do tego? Bardzo proszę o jakąś odpowiedź bo od tego zależą moje plany przyszłościowe. Jeżeli okaże się ze chemia jest potrzebna to leżę na łopatkach...
mia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 20:26   #9
szyna
Zadomowienie
 
Avatar szyna
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 046
Dot.: wizażystka a kosmetyczka

Z tego co mi wiadomo, to nie ma studiow o kierunku wizaz...Jeszcze Moze mialas na mysli kosmetologie?
szyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 20:55   #10
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: wizażystka a kosmetyczka

tez mi sie wydaje, ze moze kosmetologia?! a wizaz to hm... moze jakas szkola wizazu, ale nie studia...

jesli chodzi Ci o kosmetologie to zapraszam na moje gg (sama sie wybieram wiec wiem jakie przedmioty beda. )
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 22:20   #11
szyna
Zadomowienie
 
Avatar szyna
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 046
Dot.: wizażystka a kosmetyczka

Na kosmetologii jest chemia i to baaardzo szczegolowa. Ale pisze o studiach, a nie o rocznej, czy dwuletniej szkole, czy kursie.
szyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-04, 13:20   #12
mari_bell
Raczkowanie
 
Avatar mari_bell
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 41
GG do mari_bell
Question Dot.: wizażystka a kosmetyczka

A ja mam problem od października chcę iść do szkoły... ale nie wiem czy kosmetycznej czy wizażu??????? nie wiem która daje lepsze możliwości rozwoju? Aha jaką szkołę polecacie? mam na oku dwie ale nie wiem czy mogę napisać jakie?? interesuje mnie woj. śląskie raczej. No i może być Kraków. Liczę na życzliwe odpowiedzi. Pozdrawiam
mari_bell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 20:13   #13
mia19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 14
Dot.: wizażystka a kosmetyczka

no w sumie ja się nie orientuję dokładnie ale w googlach wpisałam "studia" a wszystko co tam było to właśnie jedno, lub dwuletnie szkoły... co by nie było - byle wizaż...

Mari_bell ja znalazłam parę stronek. Jeśli byłabyś zainteresowana to zapraszam na gg - mój nr: 8752901
mia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 23:06   #14
asiu88
Przyczajenie
 
Avatar asiu88
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Midleton // Rybnik
Wiadomości: 11
Dot.: wizażystka a kosmetyczka

witam ja wsumie z tym samym problemem.. też nie wiem do jakiej szkoły isc wsumie to teraz sie ucze zaocznie na studium wizażu ale w czerwcu bede konczyc.. i szukam jakiejs lepszej szkoły wizażu.. lub studia z kierunkiem kosmetologia ale tez własnie w woj. śląskim.. ratujcie....... jesli cos macie jakies stronki fajnej szkoły to prosze odezwijcie sie na moje gg lub tutaj odpiszcie.. pozdrawiam
asiu88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 23:53   #15
oli69
Raczkowanie
 
Avatar oli69
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 343
GG do oli69
Dot.: wizażystka a kosmetyczka

ja w pazdzierniku rozpoczelam studia kosmetologiczne (warszawa) Gdyby ktoras z Pan miala jakies pytania, sluże pomocą.
oli69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 23:48   #16
beaton12
Przyczajenie
 
Avatar beaton12
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 25
Dot.: wizażystka a kosmetyczka

Wracając do pytania. Różnice w cenie polegają przede wszystkim na kosmetykach jakie używane są do wykonywania makijażu, oraz umiejętnościach. Nie twierdzę, że wszystkie wizażystki malują lepiej niż kosmetyczki, ale z reguły tak jest i jest to zupełnie normalne, gdyż to właśnie jest ich profesją. Temu się poświęcają i to jest ich pasja. Jak w każdym zawodzie znajdują się czarne owce tak i ten nie jest wyjątkiem. Niemniej jednak trzeba zaznaczyć, że wizażystki mają dostęp do profesjonalnych kosmetyków do makijażu, do których nie mają dostępu kosmetyczki. Ponadto skupiają się głównie na wykonywaniu makijaży, a kosmetyczki głównie na pielęgnacji skóry. I proszę się nie obrażać za moją wypowiedź, ponieważ nie mam na celu urażenia kogokolwiek. Sama korzystam z usług kosmetyczek i korzystać będę nadal, natomiast wyłącznie w celu dbania o dobrą kondycję skóry.
Są oczywiście kosmetyczki które ukończyły szkoły/kursy wizażu i wtedy to już nie jest wyłącznie kosmetyczka.
beaton12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:44.