Cera dojrzała rozszerzone pory, zmarszczki, naczynka i przebarwienia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-23, 08:45   #31
mawo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
GG do mawo
cera jak zasuszone jabłuszko

Moja cera ostatnio tak wygląda. Ma tendencje do szybkiego zanieczyszczania sie, rozszerzone pory od czasu do czasu wyprysk. Od 2tyg stosuje glyco-a, troche szczypie, buzka jest zaczerwieniona, to wspomniane zasuszenie szczegolnie widac w okolicach oczu ale tez na nosie mam takie jakby bruzdki(przed kwasami tez tak miałam). Moje oczy wygladają okropnie jakby ich włascicielką była 70-letnia staruszka, a nie 26-letnia kobieta. Jak je zmrużę wygląda to jeszcze gorzej zmarszczki sięgaja policzków, to nie są zykłe "kurze łapki"!!! pod oczami mam skórę która wygląda jak cieniutka pomarszczona bibułka, wyglądam tragicznie. Czy to starość? odwodnienie? Czym to potraktować? Pomocy!
mawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-01, 18:32   #32
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
cera JAK JA PIELEGNOWAC! ?

Pisze do Was z prosba, dotyczy ona mojej cery a dokladniej jej pielgnacji poniewaz sama juz nie wiem jakich mam uzywac kosmetykow,co cerze szkodzi a co pomaga.Na poczatek krotko postaram sie sprecyzowac najwaznijesze cechy mojej cery.Dodam ze kosmetyczka stwierdzila ze mam cere mieszana, zgadzam sie z tym lecz pozwole sobie dodac ze ma sklonnosc takze do podraznien i przesuszen ,a w konsekwencji do luszczenia.Mam jasna karnacje co prawda nie naleze do takich typow porcelanowych, wrecz przezroczystych ale jasnych.Skora jest raczej cienka.Mam 16 lat w zwiazku z tym borykam sie z typowym problemem skornym tego wieku, tradzikiem.nie jest to forma bardzo ostra, wystepuja u mnie najczesciej zaskorniki, glownie na nosie(czarne zaskorniki-wagry)i na czole drobne krostki ktore z czasem przeksztalcaja sie w bolace guzki.Policzki sa sklonne do przesuszen bardzo rzadko pojawiaja sie na nich niespodzianki, ale w dotyku nie sa idealnie gladkie, gdzieniegdzie mozna wyczuc grudki, bardzo malutkie.ale to chyba malo wazne.moja cera nie przetluszcza sie mocno, mozna powiedziec ze jest to w normie porównujac do cer bardzo przetluszczajacych sie.Ostatnio uzywalam bervoxylu, dosyc wysuszyl mi twarz, ale i wygladzil zaskorniki, doszloam do wniosku ze lepiej uzywac tego specyfiku od czasu do czasu w celu zlagodzenia drobnych zmian glownie w tych miejsach gdzie jest problem czyli niepelna strefa T poniewaz broda mozna powiedziec jest czysta.w trakcie kuracji "bervoxsylowej" uzywalam takze zelu oczyszczajacego garniera, takiego zielonego z woda z owocow co cery normalnej i mieszanej po to aby zanadto nie wysuszyl skory oraz kremu eris intensywnie nawilzajacego z witamina C bodajeze.Chcialabym abyscie mi doradzily jakie mam konkretnie zakupic kosmetyki (peelingi kremu toniki itd, koniecznie w przystepnej cenie, na kieszen nastolatki)do pielegnacji aby korzystnie wplywaly na stan cery.Bylabym bardzo wdzieczna o podanie odpowidniego kosmetyku do makijazu podkladu pudru, korektora dla mojej cery.*(aktualnie uywam ale sporadycznie piankowego podkladu maybelline a takze privi city matt i korektora gdy zachodzi potrzeba everfresh maybelline)Rozpisalam sie troche ale chcilabym przedstawic sprawe jak najdokladniej, poneiwaz juz sie pogubilam i sama nie wiem co jest dobre
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 23:03   #33
izula29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 11
cera dojrzała?co to?

Spotykam na kremach opisy"do cery dojrzałej" i zastanawiam się wtedy czy to dla pań po 30-ce czy już powyżej 40-ki?A może chodzi o jeszcze jakiś inny limit wiekowy?Kto wie...
izula29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 23:18   #34
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: cera dojrzała?co to?

od ok. 25 lat
dojrzała nie oznacza "stara"

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2005-05-24 o 23:23
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-24, 23:20   #35
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: cera dojrzała?co to?

Powaga? A ja myślałam, że dla dojrzałych czyli od 40-tki (oczywiście umownie). No nie powiem - pocieszyłaś mnie.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 07:48   #36
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: cera dojrzała?co to?

Dziwne.... mi "dojrzała" kojarzy się raczej tak ok. 50-tki.. Niedlugo 18-latki bedą mieć dojrzałą
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 00:01   #37
izula29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 11
Dot.: cera dojrzała?co to?

no to jak jest ? Dziewczyny?
Może jakaś wykształcona kosmetyczka miala coś o tym na wykładach,hmm...
Tak nie lubie tkwić w niewiedzy:-(...
izula29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-26, 00:03   #38
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: cera dojrzała?co to?

Cytat:
Napisane przez izula29
no to jak jest ? Dziewczyny?
Może jakaś wykształcona kosmetyczka miala coś o tym na wykładach,hmm...
Tak nie lubie tkwić w niewiedzy:-(...
Przecież justy Ci odpowiedziała. Tak ok. 25 lat.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 08:56   #39
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: cera dojrzała?co to?

Justy bardzo dobrze odpowiedziała, tak to dokładnie 25 lat. Fizjologicznie to moment kiedy skóra zaczyna się starzeć, pewne procesy w skórze zaczynają zachodzić.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 10:55   #40
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: cera dojrzała?co to?

Za cerę dojrzałą uważa się w kosmetologii cerę osób od 25r.ż. Tak jak słusznie zauważyła Justy cera dojrzała to nie cera starcza, ani nie cera starzejąca się. U kobiet 50-letnich będziemy miały do czynienia z cerą dojrzałą -starzejącą się , u kobiet 70-letnich będzie to cera dojrzała -starcza. To takie ogólne ramy - sztywny podział , którym również kierują się producenci kosmetyków. Ja uważam, że kosmetyki i zabiegi kosmetyczne trzeba dobierać dla każdej osoby indywidualnie. Zdarza się (i to często),że osoba 20-letnia ma tak bardzo zniszczoną cerę (papierosy, opalanie, niezdrowy tryb życia) ,że dla niej odpowiednie będą kosmetyki dla cery dojrzałej - a szczególnie takie o silnym działaniu regenerującym i zwalczającym wolne rodniki.
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 11:30   #41
izula29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 11
Dot.: cera dojrzała?co to?

Teraz wszystko wiadomo
DZIEKS!
izula29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-09, 17:08   #42
Anetka_g
Raczkowanie
 
Avatar Anetka_g
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 38
Talking Cera i jej problemy !!

Witam mam problem z cerą gdyż jej koloryt nie jest zbyt ładny bo niejednolity mam przebarwienia po trądziku a chciała bym mojej buźce nadać ładny zdrowy wygląd.Może macie jakieś pomysły rady babuni lub jakieś wypróbowane sposoby i srodki ,podpowiedzcie co powinnam zrobić!! Pozdrawiam
Anetka_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 18:37   #43
Anetka_g
Raczkowanie
 
Avatar Anetka_g
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 38
Wink Dot.: Cera i jej problemy !!

Może jakiś kremik albo maść hymmm...
Anetka_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 12:56   #44
Anetka_g
Raczkowanie
 
Avatar Anetka_g
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 38
Dot.: Cera i jej problemy !!

Anetka_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 14:28   #45
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Cera i jej problemy !!

Wszedzie pisze o tych kremach z kwasami ale sa naprawde super.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 09:03   #46
Anetka_g
Raczkowanie
 
Avatar Anetka_g
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 38
Wink Dot.: Cera i jej problemy !!

Wiem jest tego sporo ze aż nie wiem gdzie szukać a jakieś przykłady
Anetka_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 13:19   #47
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Cera i jej problemy !!

Tylko-APTEKA.Tam nawet pomoga dobrac odpowiednie kremy!Polecam SVR Lysanel Activ.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 15:10   #48
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Cera i jej problemy !!

najlepsze efekty da złuszczenie skóry (np. kwasami, retinoidami)- zabiegowe, lub w domu kremami. ale to wymaga porządnej ochrony przed słońcem, więc rozsądniej byłoby odłożyć sprawę na mniej słoneczną porę roku (to nie zwalnia jednak z ochrony antyUV)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-14, 16:02   #49
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Dot.: Cera i jej problemy !!

Ja mialam ten sam problem co Ty. Zaczelam naprawde regularnie robic sobie taki seans czyszczenia twarzy - przynajmniej raz na tydzien - peeling enzymatyczny (uzywam Erisa do cery wrazliwej, mam rozszerzone naczynka, wiec nie moge sobie "drapac" twarzy) + maseczka z glinki (w tej najprostszej wersji, niemalze sama glinka), a czasem po tym wszystkim jakas nawilzajaco - odswiezajaca - detoksukujaca. Mam tez oczyszczajaca maseczke Vichy - taka sobie i Caudalie - wydaje sie nieco lepsza. Kwasow uzywam ostatnio bardzo rzadko, jakos nie czuje potrzeby - Effaclaru K uzywam raz na tydzien-dwa (lysanel byl zbyt mocny dla mnie), choc kiedys uzywalam regularnie i mysle, ze bez tego nie mialabym dzisiejszych efektow. Faktem jest, ze tez od jakiegos czasu, zaczelam uzywac kremow przeciwzmarszczkowych (tych dla osob po 30), moze to ma jakies znaczenie.
Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-14, 22:12   #50
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Cera i jej problemy !!

Kwasy powinno sie robic wczesna wiosna albo pozniejsza jesienia bo slonko wtedy mniej piecze i trzeba sie zaopatrzec w wysokie filtry.Duzym powodzeniem cieszy sie zabieg kwasem glikolowym ( u dermatologa lub kosmetyczki )
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 22:13   #51
Anna P.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 15
Question Cera i kosmetyki przy trądziku różowatym

Zastanawiam się jakie kremy można używać mając trądzik różowaty.Wydaje mi się,że mam cerę tłustą.Obecnie używam kremu Metronidazol i żadnych innych, ale za 2 tygodnie wracam do pracy po urlopie i wypadałoby sie choc troche upiększyć.Mam tu na myśli krem i podkład.Co mi radzicie?
Anna P. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 10:53   #52
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Cera i kosmetyki przy trądziku różowatym

Cytat:
Napisane przez Anna P.
Zastanawiam się jakie kremy można używać mając trądzik różowaty.Wydaje mi się,że mam cerę tłustą.Obecnie używam kremu Metronidazol i żadnych innych, ale za 2 tygodnie wracam do pracy po urlopie i wypadałoby sie choc troche upiększyć.Mam tu na myśli krem i podkład.Co mi radzicie?
Większości kremów przeznaczonych do cery naczynkowej (niektóre z nich są tak skomponowane, żeby dobrze współpracowały z metronidazolem, np. Synchrorose):
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/sz...bmitimage.y=12

W sprawie podkładu radzę się skonsultować ze swoim dermatologiem (mój twierdzi, że ewentualnie można używać LRP)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.